2019-09-22   22:33:58
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Filbyter Cup

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Session 5

Document
Resultat
Filbyter Cup
Arrangör:
Plats: Tinnerbäcksbadet LASS
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 31 maj 2019 till den 2 jun 2019
Gren 42, 100m Ryggsim Herrar 12 och yngre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Eddie Peng 2007 Väsby Simsällskap +0.76 313 1:16.35
50m: 37.59
100m: 1:16.35
(38.76)
2 Lex Albringer 2007 Karlstads Simsällskap +0.76 251 1:22.18 +5.83
50m: 39.67
100m: 1:22.18
(42.51)
3 Ektoras Vasileios Blithikiotis 2008 Karlstads Simsällskap +0.72 242 1:23.13 +6.78
50m: 40.20
100m: 1:23.13
(42.93)
4 Theo Takala 2007 Väsby Simsällskap +0.74 234 1:24.10 +7.75
50m: 41.52
100m: 1:24.10
(42.58)
5 Noah Lagerman 2007 Linköpings Allmänna SS +0.72 233 1:24.20 +7.85
50m: 41.63
100m: 1:24.20
(42.57)
6 Arsham Hassani 2007 Linköpings Allmänna SS +0.79 219 1:25.91 +9.56
50m: 41.00
100m: 1:25.91
(44.91)
7 Erik Svensson 2007 Väsby Simsällskap +0.75 213 1:26.76 +10.41
50m: 42.59
100m: 1:26.76
(44.17)
8 Simón Perez 2007 Linköpings Allmänna SS +0.63 207 1:27.63 +11.28
50m: 42.13
100m: 1:27.63
(45.50)
9 Axel Coutts 2008 Linköpings Allmänna SS 195 1:29.28 +12.93
50m: 43.92
100m: 1:29.28
(45.36)
10 Olof Karlsson 2008 Linköpings Allmänna SS +0.76 185 1:30.86 +14.51
50m: 46.60
100m: 1:30.86
(44.26)
11 Cesar Svan 2007 Norrköpings Kappsimningsklubb +0.68 173 1:32.98 +16.63
50m: 46.06
100m: 1:32.98
(46.92)
12 Milo Forsberg 2007 Linköpings Allmänna SS +0.78 168 1:33.82 +17.47
50m: 45.35
100m: 1:33.82
(48.47)
13 Alexander Albringer 2007 Karlstads Simsällskap +0.74 154 1:36.60 +20.25
50m: 47.07
100m: 1:36.60
(49.53)
14 Viggo Sillén 2007 Linköpings Allmänna SS +0.85 144 1:38.74 +22.39
50m: 47.56
100m: 1:38.74
(51.18)
15 Alfons Lööke 2007 Linköpings Allmänna SS +0.74 133 1:41.50 +25.15
50m: 49.10
100m: 1:41.50
(52.40)
16 Valter Ericsson 2008 Norrköpings Kappsimningsklubb +0.65 124 1:43.88 +27.53
50m: 51.14
100m: 1:43.88
(52.74)
17 Darin Saleh 2007 Linköpings Allmänna SS +0.92 115 1:46.41 +30.06
50m: 51.42
100m: 1:46.41
(54.99)
18 Johan Pellfolk 2007 Karlstads Simsällskap +0.83 110 1:47.89 +31.54
50m: 52.69
100m: 1:47.89
(55.20)
19 Viggo Stenbacka 2009 Södertörns Simsällskap +0.90 107 1:49.04 +32.69
50m: 54.74
100m: 1:49.04
(54.30)
20 Viggo Hanikat 2009 Södertörns Simsällskap +0.82 104 1:49.98 +33.63
50m: 53.35
100m: 1:49.98
(56.63)
21 Adam Lagell 2007 Linköpings Allmänna SS +0.80 103 1:50.29 +33.94
50m: 53.73
100m: 1:50.29
(56.56)
22 Adrian Eriksson 2008 Ösmo Simsällskap 102 1:50.97 +34.62
50m: 54.85
100m: 1:50.97
(56.12)
23 Ture Lilllskogen 2009 Linköpings Allmänna SS +0.85 100 1:51.34 +34.99
50m: 53.18
100m: 1:51.34
(58.16)
- Axel Sköld 2007 Norrköpings Kappsimningsklubb +0.77 DSQ
- Emanuel Liljestedt 2008 Ösmo Simsällskap +0.85 DSQ
- Arthur Forsfält 2008 Motala Simsällskap DNS
Grenen officiell:  2019-06-02 16:52:01
Gren 42, 100m Ryggsim Herrar 13-14 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Hugo Fransson 2005 Kalmar Simsällskap +0.65 447 1:07.79
50m: 33.21
100m: 1:07.79
(34.58)
2 Noah Juhlin Fredriksson 2005 Täby Sim +0.70 427 1:08.83 +1.04
50m: 33.50
100m: 1:08.83
(35.33)
3 Alexander Arnö 2005 Turebergs Simklubb +0.76 355 1:13.18 +5.39
50m: 35.73
100m: 1:13.18
(37.45)
4 Henrik Larsson 2006 Turebergs Simklubb +0.70 349 1:13.61 +5.82
50m: 35.30
100m: 1:13.61
(38.31)
5 Rasmus Landin 2005 Norrköpings Kappsimningsklubb +0.77 342 1:14.14 +6.35
50m: 36.51
100m: 1:14.14
(37.63)
6 Elvis Ericson 2005 Linköpings Allmänna SS +0.73 337 1:14.45 +6.66
50m: 36.80
100m: 1:14.45
(37.65)
7 Casper Rengart 2006 Väsby Simsällskap +0.71 318 1:15.93 +8.14
50m: 37.21
100m: 1:15.93
(38.72)
8 David Ullstrand 2005 Norrköpings Kappsimningsklubb +0.61 318 1:15.95 +8.16
50m: 36.04
100m: 1:15.95
(39.91)
9 Robin Lundqvist 2005 Linköpings Allmänna SS +0.60 317 1:16.04 +8.25
50m: 36.96
100m: 1:16.04
(39.08)
10 Robin Daremo 2005 Linköpings Allmänna SS +0.69 316 1:16.06 +8.27
50m: 37.25
100m: 1:16.06
(38.81)
11 Gustav Storell 2006 Södertörns Simsällskap +0.58 315 1:16.18 +8.39
50m: 38.24
100m: 1:16.18
(37.94)
12 Erik Pellfolk 2005 Karlstads Simsällskap +0.74 299 1:17.48 +9.69
50m: 38.26
100m: 1:17.48
(39.22)
13 Marcus Persson Taylor 2005 Turebergs Simklubb +0.81 298 1:17.59 +9.80
50m: 37.07
100m: 1:17.59
(40.52)
14 Albin Argelius 2005 Turebergs Simklubb +0.64 284 1:18.83 +11.04
50m: 38.42
100m: 1:18.83
(40.41)
15 Linus Åkesson 2005 Karlskoga Simförening +0.67 283 1:18.90 +11.11
50m: 39.03
100m: 1:18.90
(39.87)
16 Lukas Franz 2005 Karlskoga Simförening +0.62 268 1:20.35 +12.56
50m: 38.99
100m: 1:20.35
(41.36)
17 Simon Theander 2005 Kalmar Simsällskap +0.67 231 1:24.43 +16.64
50m: 41.65
100m: 1:24.43
(42.78)
18 Viggo Redlund 2005 Simklubben Ena +0.60 231 1:24.44 +16.65
50m: 41.45
100m: 1:24.44
(42.99)
19 Viktor  Hellberg 2006 Karlskoga Simförening +0.73 205 1:27.92 +20.13
50m: 42.82
100m: 1:27.92
(45.10)
20 Junes Khattab 2006 Väsby Simsällskap +0.92 202 1:28.23 +20.44
50m: 44.09
100m: 1:28.23
(44.14)
21 Simon Axelsson 2006 Linköpings Allmänna SS +0.81 202 1:28.36 +20.57
50m: 42.94
100m: 1:28.36
(45.42)
22 Erik Bjurenhed 2006 Karlstads Simsällskap +0.88 190 1:30.19 +22.40
50m: 42.68
100m: 1:30.19
(47.51)
23 Robert Hanouch 2006 Norrköpings Kappsimningsklubb +0.68 184 1:31.02 +23.23
50m: 44.54
100m: 1:31.02
(46.48)
24 Douglas Karlsson 2005 Kalmar Simsällskap +0.76 180 1:31.67 +23.88
50m: 44.85
100m: 1:31.67
(46.82)
25 Hugo Larsson 2006 Linköpings Allmänna SS +0.76 179 1:31.92 +24.13
50m: 44.78
100m: 1:31.92
(47.14)
26 Mio Gullbrand 2006 Karlskoga Simförening +0.75 178 1:32.08 +24.29
50m: 46.72
100m: 1:32.08
(45.36)
27 Kevin Sixtensson 2006 Linköpings Allmänna SS +0.78 177 1:32.26 +24.47
50m: 44.36
100m: 1:32.26
(47.90)
28 Melker Karlsson 2006 Karlskoga Simförening +0.73 166 1:34.16 +26.37
50m: 45.67
100m: 1:34.16
(48.49)
29 Linus Isaksson 2005 Linköpings Allmänna SS +0.81 165 1:34.44 +26.65
50m: 46.44
100m: 1:34.44
(48.00)
30 Jonathan Runsten 2005 Ösmo Simsällskap +0.83 162 1:35.08 +27.29
50m: 46.29
100m: 1:35.08
(48.79)
31 Aria Mokri 2005 Linköpings Allmänna SS +0.73 152 1:37.00 +29.21
50m: 46.08
100m: 1:37.00
(50.92)
32 Melvin Hilding 2005 Västerviks Simsällskap +0.82 144 1:38.92 +31.13
50m: 47.51
100m: 1:38.92
(51.41)
33 Gustav  Kardfall 2006 Linköpings Allmänna SS +0.91 141 1:39.48 +31.69
50m: 47.73
100m: 1:39.48
(51.75)
34 Kacper Greczynski 2006 Linköpings Allmänna SS +0.82 125 1:43.68 +35.89
50m: 51.36
100m: 1:43.68
(52.32)
35 Lukas Specht 2005 Eksjö Sim- o Livräddnings SS +0.70 124 1:43.97 +36.18
50m: 50.81
100m: 1:43.97
(53.16)
36 Karl Persson 2006 Motala Simsällskap +0.90 79 2:00.55 +52.76
50m: 58.35
100m: 2:00.55
(1:02.20)
- Bernat Miñana Juan 2006 Västerviks Simsällskap +0.79 DSQ
- Alvar Aktner 2006 Finspångs Simklubb +0.79 DSQ
- Daniel Bebenek 2006 Turebergs Simklubb DNS
Grenen officiell:  2019-06-02 16:52:01
Gren 42, 100m Ryggsim Herrar 15-16 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Gustav Ahlqvist 2003 Täby Sim +0.64 567 1:02.63
50m: 29.24
100m: 1:02.63
(33.39)
2 Ludvig Holfve 2003 Turebergs Simklubb +0.61 523 1:04.32 +1.69
50m: 30.59
100m: 1:04.32
(33.73)
3 Markus  Stahre 2004 Linköpings Allmänna SS +0.62 431 1:08.59 +5.96
50m: 32.90
100m: 1:08.59
(35.69)
4 William Barkehed 2003 Linköpings Allmänna SS +0.68 415 1:09.51 +6.88
50m: 33.48
100m: 1:09.51
(36.03)
5 Isac Rune 2003 Täby Sim +0.64 402 1:10.22 +7.59
50m: 33.62
100m: 1:10.22
(36.60)
6 William Malmborg 2003 Väsby Simsällskap +0.57 390 1:10.96 +8.33
50m: 34.77
100m: 1:10.96
(36.19)
7 Eric Lundström Silke 2003 Norrköpings Kappsimningsklubb +0.62 386 1:11.17 +8.54
50m: 34.54
100m: 1:11.17
(36.63)
8 Erik Wallin 2003 Linköpings Allmänna SS +0.66 374 1:11.94 +9.31
50m: 34.65
100m: 1:11.94
(37.29)
9 Nikola Petrovic 2004 Norrköpings Kappsimningsklubb +0.57 369 1:12.25 +9.62
50m: 34.71
100m: 1:12.25
(37.54)
10 Ludvig Asplund 2003 Kalmar Simsällskap +0.65 312 1:16.38 +13.75
50m: 37.52
100m: 1:16.38
(38.86)
11 Filip Hägglund 2004 Södertörns Simsällskap +0.75 310 1:16.56 +13.93
50m: 38.44
100m: 1:16.56
(38.12)
12 Marcus Manninen 2004 Motala Simsällskap +0.77 307 1:16.81 +14.18
50m: 37.53
100m: 1:16.81
(39.28)
13 Emil Kilander 2004 Linköpings Allmänna SS +0.65 300 1:17.41 +14.78
50m: 37.76
100m: 1:17.41
(39.65)
14 Albin Kappling 2003 Täby Sim +0.83 296 1:17.75 +15.12
50m: 37.92
100m: 1:17.75
(39.83)
15 Isac Persson Taylor 2003 Turebergs Simklubb +0.77 290 1:18.26 +15.63
50m: 37.22
100m: 1:18.26
(41.04)
16 Hugo Westholm 2004 Täby Sim +0.79 289 1:18.42 +15.79
50m: 38.09
100m: 1:18.42
(40.33)
17 Jakob Khaytan 2003 Botkyrka-Rönninge Simsällskap +0.73 209 1:27.32 +24.69
50m: 41.42
100m: 1:27.32
(45.90)
- Kian Hassani 2003 Linköpings Allmänna SS +0.68 DSQ
- Ted Wiker 2004 Gustavsbergs Simsällskap DNS
Grenen officiell:  2019-06-02 16:52:01
Gren 42, 100m Ryggsim Herrar 17 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Martin Falk 1999 Linköpings Allmänna SS +0.61 600 1:01.46
50m: 30.16
100m: 1:01.46
(31.30)
2 Daniel Olsson 1996 Linköpings Allmänna SS +0.68 570 1:02.52 +1.06
50m: 30.17
100m: 1:02.52
(32.35)
3 Oskar Gannholm-Johansson 1996 Linköpings Allmänna SS +0.56 569 1:02.57 +1.11
50m: 29.81
100m: 1:02.57
(32.76)
4 Hampus Lovinge 1998 Norrköpings Kappsimningsklubb +0.66 566 1:02.66 +1.20
50m: 29.77
100m: 1:02.66
(32.89)
5 Gustav Henell 1999 Linköpings Allmänna SS +0.68 522 1:04.38 +2.92
50m: 30.72
100m: 1:04.38
(33.66)
6 Hugo Eriksson 1999 Turebergs Simklubb +0.76 513 1:04.77 +3.31
50m: 30.69
100m: 1:04.77
(34.08)
7 Carl Lingström 2002 Kalmar Simsällskap +0.54 399 1:10.43 +8.97
50m: 33.74
100m: 1:10.43
(36.69)
8 Henrik Eriksson 2002 Motala Simsällskap +0.61 395 1:10.63 +9.17
50m: 33.79
100m: 1:10.63
(36.84)
9 Tim Ericksson 2002 Kalmar Simsällskap +0.70 270 1:20.19 +18.73
50m: 39.35
100m: 1:20.19
(40.84)
Grenen officiell:  2019-06-02 16:52:01
2019-06-02 16:52:45 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Linköpings Allmänna SS

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner