2021-12-09   12:45:04
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Viborg Cup 2019

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag

Resultat Lb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Lb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stvne navn  Viborg Cup 2019    Udskriftsdato  15 juni 2019   
  Stvne by  Viborg    Udskriftstidspunkt  07:36   
  Arrangr  Viborg Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  14 juni 2019         
 
 
Lb 5, 50m Rygsvmning Damer, Finaler rg. 2007-2019 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Paula Lindberg  2007  Silkeborg Svmmeklub            36.05   
Nanna Hjstrm  2007  Kolding SK            37.75   
Ida-Marie J. C. Hansen  2007  Aarhus Swim            38.39   
Klara Ledager Lauritsen  2007  Silkeborg Svmmeklub            38.73   
Freja Jrgensen  2008  Thisted Svmmeklub            39.05   
Natasha Do Jespersen  2007  Viborg Svmme Klub            40.33   
Caroline K. Srensen  2008  Thisted Svmmeklub            41.67   
Karoline Sander Andersen  2009  Thisted Svmmeklub            41.89   
Line Bach-Henriksen  2007  Esbjerg Svmmeklub            42.91   
10  Caroline Christensen Obel  2007  Viborg Svmme Klub            43.26   
11  Frida Bkskov Tomzak  2009  Horsens Svmmeklub            43.73   
12  Anna Kjr Nielsen  2008  Odder Svmmeklub            44.22   
13  Maja Sloth  2008  Viborg Svmme Klub            44.57   
14  Ellen Hjsgaard Jensen  2007  Odder Svmmeklub            44.97   
15  Emma Kidmose Hansen  2007  Silkeborg Svmmeklub            45.02   
16  Anna Katrine Willems  2008  Aarhus Swim            45.91   
17  Lrke Svenstrup  2008  Viborg Svmme Klub            46.05   
18  Vigga Rasmussen  2009  Horsens Svmmeklub            46.72   
19  Astrid Bentzen  2007  Horsens Svmmeklub            47.76   
20  Trine Pors Rasmussen  2007  Horsens Svmmeklub            49.80   
21  Frida Flarup  2008  Viborg Svmme Klub            50.62   
22  Emma Bertelsen  2008  Svmmeklubben Nord            51.53   
23  Laura Kibsgaard  2008  Viborg Svmme Klub            53.06   
24  Alberte Broeng Leig  2007  Horsens Svmmeklub            53.23   
25  Kristine vre  2009  Silkeborg Svmmeklub            54.80   
26  Maise Kristensen  2008  Silkeborg Svmmeklub            56.10   
27  Josefine Gravningsbrten  2009  Silkeborg Svmmeklub            56.58   
28  Ea T Jensen  2009  Silkeborg Svmmeklub            58.92   
29  Sofie Frkjr  2010  Silkeborg Svmmeklub            1:02.14   
30  Maja Juul Hansen  2009  Silkeborg Svmmeklub            1:05.23   
31  Lara Brotherwood  2008  Silkeborg Svmmeklub            1:08.80   
Frida Nielsen Skytte  2008  Horsens Svmmeklub            DNS   
Sofie T. Hallenberg  2007  Silkeborg Svmmeklub            DNS   
Marie T. Lauridsen  2008  Viborg Svmme Klub            DSQ  tyvstart 
Stella Reinholdt Andreasen  2008  Viborg Svmme Klub            DSQ  afslut p mave v50 m 
Tilde Hegelund  2009  Silkeborg Svmmeklub            DSQ  mave liggende v25mtr 
                     
 
Lb 5, 50m Rygsvmning Damer, Finaler rg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Louise Sunesen  2005  Viborg Svmme Klub            32.38   
Karla Kristensen  2005  Kolding SK            34.43   
Johanne Heilmann  2005  Kolding SK            35.10   
Freja Obert  2006  Odder Svmmeklub            35.18   
Mathilde Hedekr Mischorr  2005  Esbjerg Svmmeklub            35.20   
Sarah Hansen  2005  Kolding SK            35.53   
Line Knudsen  2005  Silkeborg Svmmeklub            36.62   
Trine Lund Michaelsen  2006  Silkeborg Svmmeklub            36.87   
Astrid Jensen  2005  Svmmeklubben Nord            37.05   
10  Frederikke Srensen  2006  Thisted Svmmeklub            37.43   
11  Signe Kristensen  2006  Horsens Svmmeklub            37.61   
12  Laura Wittenhagen  2006  Silkeborg Svmmeklub            37.88   
13  Sofie Reinholdt Andreasen  2005  Viborg Svmme Klub            40.90   
14  Frida Hollensen  2005  Odder Svmmeklub            41.05   
15  Signe Magelund Mller  2006  Kolding SK            43.84   
16  Signe Bgh Baarup Jensen  2006  Aarhus Swim            56.24   
Freja Buchholt Kristensen  2005  Silkeborg Svmmeklub            DNS   
                     
 
Lb 5, 50m Rygsvmning Damer, Finaler rg. 1919-2004 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Mia T. Klver-Kristensen  2004  H2Odense            31.22   
Nikoline Andersen  2003  H2Odense            31.37   
Louise Houe Andersen  2003  Viborg Svmme Klub            31.84   
Nanna Bgild Lundahl  2001  Silkeborg Svmmeklub            33.23   
Emilie Podiss Petersen  2004  H2Odense            33.60   
Sofie Bach Nielsen  2003  Horsens Svmmeklub            33.90   
Katrine Sofie Wienberg  2002  Horsens Svmmeklub            33.93   
Melanie Petersen  2004  Kolding SK            34.01   
Lea Kjr Kristensen  2004  Viborg Svmme Klub            34.68   
10  Ida Juul Grnning  2004  H2Odense            35.04   
11  Elma Gabela  2004  Kolding SK            35.33   
12  Stinne Holst Gregersen  2003  Horsens Svmmeklub            35.34   
13  Naja Laitinen Wigard  2003  Svmmeklubben Nord            35.56   
14  Anne Lundorff Larsen  2004  Silkeborg Svmmeklub            37.32   
15  Stephanie Riis  2004  Durup IF            49.05   
Josefine Risum Jrgensen  2004  H2Odense            DNS   
Selma Skipper  2004  Viborg Svmme Klub            DSQ  tyvstart 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  15 juni 2019 
Licens til Viborg Svmme Klub  Udskriftstidspunkt  07:36 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner