2020-04-02   21:59:56
Vślg stśvne:

Vślg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Earth Control Vejle Swim Cup 2020

Her vises alle stśvnets resultater opdelt i stśvneafsnit.

Fredag

Resultat LÝb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat LÝb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stśvne navn  Earth Control Swim Cup 2020    Udskriftsdato  24 januar 2020   
  Stśvne by  Vejle    Udskriftstidspunkt  18:42   
  ArrangÝr  Vejle SvÝmmeklub         
  Bassin  50m         
  Stśvne dato  24 januar 2020         
 
 
LÝb 9, 200m Medley Herrer, Finaler Ňrg. 1921-2001 
Sponsor: Earth Control 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA  50m  100m  150m    OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Andreas Hansen  2000    709  26.63  1:00.67  1:38.31    2:07.83   
  Vejle SvÝmmeklub  2:01.85                 
                     
Jacob M. JÝrgensen  1997    703  28.15  1:02.69  1:39.26    2:08.16   
  SvÝmmeklubben Kvik, Kastrup  1:59.85                 
                     
Mikkel Gadgaard  1999    688  27.49  1:03.78  1:39.86    2:09.11   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:59.90                 
                     
Frans Johannessen  1992    674  27.66  1:02.09  1:40.19    2:10.00   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:58.93                 
                     
Simon B. Jeppesen  1997    553  27.68  1:07.87  1:48.59    2:18.82   
  Agfs SvÝmmeafdeling  2:15.79                 
                     
Nicklas Rasmussen  1997    546  27.70  1:04.26  1:46.98    2:19.41   
  Agfs SvÝmmeafdeling  2:18.88                 
                     
Jonas M. JÝrgensen  2001    538  28.47  1:06.15  1:50.65    2:20.11   
  SvÝmmeklubben Kvik, Kastrup  2:12.86                 
                     
Mathias Rasmussen  2001    538  28.95  1:05.55  1:48.17    2:20.14   
  Holstebro SvÝmme Club  2:12.02                 
                     
Mads Holm  1998    519  28.24  1:05.49  1:50.56    2:21.81   
  Esbjerg SvÝmmeklub  2:14.27                 
                     
10  Mathias Bech  1996    518  28.29  1:06.86  1:49.85    2:21.91   
  H2Odense  2:26.63                 
                     
11  Alexander Fenger  1999    506  30.49  1:08.63  1:50.88    2:22.97   
  Vejle SvÝmmeklub  2:14.26                 
                     
12  Daniel Jensen  2001    485  28.68  1:06.61  1:50.60    2:25.00   
  DeltaSwim  2:17.88                 
                     
13  Kasper Laursen  1998    340  35.17  1:17.33  2:04.34    2:43.18   
  Holstebro SvÝmme Club  2:14.47                 
                     
 
LÝb 9, 200m Medley Herrer, Finaler Ňrg. 2002-2004 
Sponsor: Earth Control 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA  50m  100m  150m    OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mathias Christensen  2004    636  27.69  1:03.63  1:40.99    2:12.53   
  SvÝmmeklubben Kvik, Kastrup  2:06.37                 
                     
Magnus Dyg Holme  2002    593  28.13  1:04.82  1:44.58    2:15.65   
  Vejle SvÝmmeklub  2:06.98                 
                     
Joakim KÝhn  2003    587  28.06  1:05.44  1:45.71    2:16.09   
  SvÝmmeklubben Kvik, Kastrup  2:08.80                 
                     
Jonas Kjśr  2003    580  29.62  1:04.14  1:44.99    2:16.63   
  Esbjerg SvÝmmeklub  2:08.00                 
                     
Victor Nygaard  2003    567  28.36  1:06.21  1:45.88    2:17.68   
  H2Odense  2:12.58                 
                     
Alexander L. BjÝrn  2003    558  28.62  1:03.93  1:48.49    2:18.40   
  Vejle SvÝmmeklub  2:13.11                 
                     
Leo Badaker  2002    552  28.41  1:03.52  1:46.96    2:18.92   
  Gentofte SvÝmme Klub  2:13.59                 
                     
Tobias BostrŲm  2002    533  28.60  1:06.42  1:48.84    2:20.52   
  Esbjerg SvÝmmeklub  2:16.97                 
                     
Asgar Knakkergaard  2004    523  29.67  1:05.97  1:49.20    2:21.49   
  Aalborg SvÝmmeklub  2:17.94                 
                     
10  Rasmus Warberg  2004    505  29.21  1:04.77  1:48.18    2:23.14   
  SvÝmmeklubben Kvik, Kastrup  2:18.27                 
                     
11  Andreas Getz Bjartland  2003    491  30.02  1:08.31  1:50.01    2:24.47   
  VestkantsvÝmmerne  2:13.27                 
                     
12  Aske Sommerlund Pedersen  2003    489  30.44  1:09.17  1:51.02    2:24.61   
  Esbjerg SvÝmmeklub  2:17.48                 
                     
13  Niklas Wiese Dobel  2004    488  30.63  1:10.28  1:50.83    2:24.75   
  SvÝmmeklubben Kvik, Kastrup  2:18.96                 
                     
14  Jacob Christensen  2002    483  30.09  1:11.59  1:51.60    2:25.21   
  Vejle SvÝmmeklub  2:24.45                 
                     
15  Mathias Marbśk Nielsen  2004    483  29.91  1:09.27  1:53.94    2:25.29   
  Esbjerg SvÝmmeklub  2:21.64                 
                     
16  Mikkel Podiss Petersen  2002    482  31.66  1:09.37  1:51.91    2:25.35   
  H2Odense  2:18.23                 
                     
17  Ole Hovmand  2003    475  29.56  1:08.52  1:52.92    2:26.10   
  SvÝmmeklubben Syd  2:18.97                 
                     
18  Oliver Hallenborg  2002    468  30.89  1:11.92  1:50.24    2:26.81   
  H2Odense  2:15.37                 
                     
19  Tobias Svenningsen  2003    466  31.41  1:12.79  1:52.66    2:26.98   
  Esbjerg SvÝmmeklub  2:23.01                 
                     
20  Christopher G. Trandum  2003    463  29.63  1:08.09  1:55.47    2:27.34   
  Gentofte SvÝmme Klub  2:19.70                 
                     
21  Anders Mose  2004    452  30.56  1:11.28  1:53.14    2:28.49   
  Esbjerg SvÝmmeklub  2:21.62                 
                     
22  Kasper Hansen  2004    434  31.88  1:11.75  1:57.32    2:30.54   
  Silkeborg SvÝmmeklub  2:29.01                 
                     
23  Christoffer SkinhÝj  2003  427  31.08  1:11.81  1:57.23    2:31.33   
  Gentofte SvÝmme Klub  2:31.60                 
                     
24  SÝren Have  2004  424  32.07  1:12.38  1:57.85    2:31.71   
  Agfs SvÝmmeafdeling  2:34.51                 
                     
25  Joost Rijkhoff  2004    422  31.39  1:14.01  1:56.74    2:31.92   
  Aalborg SvÝmmeklub  2:28.63                 
                     
26  Andreas Eriksen Tankmar  2004  402  31.34  1:13.55  1:59.86    2:34.41   
  SvÝmmeklubben Kvik, Kastrup  2:35.00                 
                     
27  Asger Als Olsen  2004    379  33.39  1:16.39  2:00.39    2:37.39   
  Kolding SK  2:29.93                 
                     
Alexander Griffin  2004              DNS   
  Gentofte SvÝmme Klub  2:32.94                 
                     
Mikkel JÝrgensen  2003              DNS   
  SvÝmmeklubben Kvik, Kastrup  2:18.25                 
                     
Oliver Fenger  2003              DNS   
  Vejle SvÝmmeklub  2:10.46                 
                     
Sune Schaarup  2003              DNS   
  Vejle SvÝmmeklub  2:21.84                 
                     
 
LÝb 9, 200m Medley Herrer, Finaler Ňrg. 2005-2006 
Sponsor: Earth Control 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA  50m  100m  150m    OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Thor MajgŚrd  2005    451  31.03  1:11.19  1:53.23    2:28.58   
  Vejle SvÝmmeklub  2:25.29                 
                     
Anders Bank Hansen  2006    363  32.94  1:15.46  2:03.37    2:39.78   
  Vejle SvÝmmeklub  2:39.38                 
                     
Alexander Drachmann  2005    357  33.72  1:16.12  2:04.31    2:40.56   
  Esbjerg SvÝmmeklub  2:37.21                 
                     
Max Venborg Kromann  2005    348  34.11  1:15.13  2:04.98    2:42.04   
  Vejle SvÝmmeklub  2:36.59                 
                     
Magnus Marschall  2005    332  35.07  1:19.10  2:08.44    2:44.56   
  Esbjerg SvÝmmeklub  2:41.74                 
                     
Jonas Mathiasen  2006    310  34.70  1:20.23  2:13.39    2:48.43   
  Esbjerg SvÝmmeklub  2:40.58                 
                     
Tobias Holt Poulsen  2005    306  33.81  1:20.81  2:07.74    2:49.14   
  Vejle SvÝmmeklub  2:41.20                 
                     
Mads Rager Larsen  2005  291  34.73  1:21.79  2:14.11    2:51.85   
  Swim Team Neptun  2:49.36                 
                     
Nikolai Uekermann Olsen  2006    290  36.94  1:23.39  2:14.27    2:52.04   
  Vejle SvÝmmeklub  2:45.80                 
                     
10  Mathias Gramstrup Madsen  2006  287  37.26  1:24.02  2:14.21    2:52.81   
  Nyborg SvÝmmeklub  3:00.12                 
                     
11  Jacob Timmermand  2006  276  35.40  1:24.63  2:16.25    2:55.06   
  Esbjerg SvÝmmeklub  2:56.32                 
                     
12  Andreas Laursen  2006  271  37.44  1:24.08  2:18.01    2:56.03   
  Swim Team Neptun  2:55.84                 
                     
13  Sigurd Salskov Iversen  2006  237  39.08  1:26.62  2:23.92    3:04.01   
  Esbjerg SvÝmmeklub  2:56.32                 
                     
14  Sebastian Kingo  2006  201  40.89  1:31.04  2:29.57    3:14.43   
  Nyborg SvÝmmeklub  3:23.53                 
                     
Oskar MŁhring  2006              DSQ  Tyvstart 
  Nyborg SvÝmmeklub  2:46.20                 
                     
Sofus Funder  2005              DSQ  Ind.vnd fÝdder v100 
  Vejle SvÝmmeklub  2:59.60                 
                     
 
LÝb 9, 200m Medley Herrer, Finaler Ňrg. 2007-2019 
Sponsor: Earth Control 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA  50m  100m  150m    OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Marius Toustrup Elkjśr  2007    348  33.70  1:12.56  2:02.76    2:41.93   
  Vejle SvÝmmeklub  2:38.01                 
                     
Toke ōstergaard Pedersen  2007    313  33.63  1:18.26  2:08.88    2:47.89   
  Vejle SvÝmmeklub  2:48.43                 
                     
Erik Hauge SÝrensen  2007    305  34.64  1:20.49  2:10.26    2:49.25   
  Esbjerg SvÝmmeklub  2:44.82                 
                     
Moritz Hartmann  2007    276  34.07  1:19.19  2:12.50    2:55.03   
  Vejle SvÝmmeklub  2:43.84                 
                     
Frederik MÝhring Madsen  2007    272  35.57  1:22.50  2:15.68    2:55.83   
  Esbjerg SvÝmmeklub  2:52.69                 
                     
Terkel Klinkowsky  2007  228  41.05  1:29.86  2:23.30    3:06.58   
  Vejle SvÝmmeklub  3:12.60                 
                     
Magne Andersen  2007    223  39.57  1:26.75  2:24.83    3:07.84   
  Brśdstrup SvÝmmeklub  3:03.67                 
                     
Frey Nielsen Memborg  2010  207  46.21  1:35.95  2:29.95    3:12.66   
  Nyborg SvÝmmeklub  3:26.86                 
                     
Malthe Le Fevre  2008    205  39.50  1:27.06  2:29.70    3:13.09   
  Brśdstrup SvÝmmeklub  3:05.32                 
                     
10  Sebastian Holt Poulsen  2007  201  46.27  1:35.33  2:30.66    3:14.31   
  Vejle SvÝmmeklub  3:11.76                 
                     
11  Johan Lundsgaard Palm  2008  198  45.74  1:36.96  2:33.08    3:15.27   
  Nyborg SvÝmmeklub  3:18.65                 
                     
12  Adrian Vaarning  2007  183  46.55  1:36.07  2:38.81    3:20.51   
  Nyborg SvÝmmeklub  3:29.99                 
                     
13  Oscar HŚgensen  2008  174  46.71  1:41.39  2:40.59    3:23.82   
  Esbjerg SvÝmmeklub  3:26.12                 
                     
14  Gilbert Eskildsen  2008  158  50.19  1:45.44  2:43.34    3:30.74   
  Nyborg SvÝmmeklub  3:40.71                 
                     
15  Danilo Vaarning  2009  151  50.34  1:44.45  2:48.50    3:33.82   
  Nyborg SvÝmmeklub  3:44.10                 
                     
16  Bertram Poser Jensen  2008    151  49.40  1:45.42  2:46.80    3:34.03   
  Nyborg SvÝmmeklub  3:50.18                 
                     
17  Hjalte MÝller Carlsen  2008    113  56.80  1:57.24  3:05.68    3:55.68   
  Nyborg SvÝmmeklub  4:29.36                 
                     
Malte Neuber  2007              DNS   
  Esbjerg SvÝmmeklub  3:09.07                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  24 januar 2020 
Licens til Vejle SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  18:42 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark