Resultater for Hjørring Park Vendia Swim Cup 2019
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Hjørring Park Vendia Swim Cup | Udskriftsdato | 28 april 2019 | |||
Stævne by | Hjørring | Udskriftstidspunkt | 15:51 | |||
Arrangør | Svømmeklubben S 68 | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 26 april 2019 |
Løb 2, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2019 |
Sponsor: Halvorsminde Efterskole |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Silje Kjær Routhe | 2008 | 269 | 41.79 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 43.40 | |||||||||
2 | Iben Thomasen | 2008 | 241 | 43.31 | ||||||
Brønderslev SK08 | 46.43 | |||||||||
3 | Lærke Svenstrup | 2008 | 195 | 46.47 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
4 | Mathilde Kristensen | 2008 | 179 | 47.80 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 50.32 | |||||||||
5 | Thea Faye Jacobsen | 2008 | 161 | 49.54 | ||||||
Mandal Svømmeklubb | ||||||||||
6 | Frida Hinge | 2008 | 133 | 52.84 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Astrid Munk Fuglsang | 2009 | 107 | 56.69 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 1:03.78 | |||||||||
8 | Lone van der Hagen | 2009 | 78 | 1:02.95 | ||||||
Farsund Svømmeklubb | ||||||||||
Løb 2, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Sponsor: Halvorsminde Efterskole |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Linnea Solsvik | 2006 | 520 | 33.55 | ||||||
Vestkantsvømmerne | 33.67 | |||||||||
2 | Kristiane Frøslev | 2007 | 446 | 35.29 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 36.96 | |||||||||
3 | Naja Færgemann | 2006 | 410 | 36.29 | ||||||
H2Odense | 35.91 | |||||||||
4 | Anna Ancker | 2006 | 397 | 36.68 | ||||||
Aarhus Swim | 38.05 | |||||||||
5 | Line Gjelstrup | 2006 | 387 | 37.01 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 36.65 | |||||||||
6 | Aia Caroline Abel | 2006 | 364 | 37.78 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 37.16 | |||||||||
7 | Nikoline Michaelsen | 2007 | 363 | 37.80 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 38.13 | |||||||||
8 | Luanna Russo | 2006 | 335 | 38.84 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 38.53 | |||||||||
Løb 2, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Halvorsminde Efterskole |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Fenja Romanski | 2005 | 586 | 32.24 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 31.79 | |||||||||
2 | Mille Kjær Jensen | 2004 | 539 | 33.14 | ||||||
Aarhus Swim | 31.73 | |||||||||
3 | Martha Bjerg | 2004 | 517 | 33.60 | ||||||
Aarhus Swim | 34.80 | |||||||||
4 | Louise Lie Thisted | 2005 | 514 | 33.66 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 33.13 | |||||||||
5 | Amalie Holst | 2004 | 469 | 34.71 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 34.30 | |||||||||
6 | Selma Skipper | 2004 | 458 | 34.98 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 34.31 | |||||||||
7 | Jazmin Jensen | 2005 | 454 | 35.08 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 34.53 | |||||||||
8 | Mette Holstein | 2005 | 408 | 36.35 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 33.47 | |||||||||
Løb 2, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2003 |
Sponsor: Halvorsminde Efterskole |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Karoline Sørensen | 2002 | 706 | 30.29 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 29.43 | |||||||||
2 | Louise Jensen | 2003 | 608 | 31.84 | ||||||
DeltaSwim | 30.07 | |||||||||
3 | Selma Lindberg | 2003 | 482 | 34.40 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 34.53 | |||||||||
4 | Lærke Asmussen | 2003 | 481 | 34.42 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 33.26 | |||||||||
5 | Emma Viborg Larsen | 2001 | 468 | 34.74 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 35.31 | |||||||||
6 | Emilie Wolf Sørensen | 2003 | 465 | 34.81 | ||||||
Aarhus Swim | 34.05 | |||||||||
7 | Signe Thomsen | 2003 | 453 | 35.11 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 34.52 | |||||||||
8 | Ida Kjærgaard | 2003 | 445 | 35.33 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 37.96 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 28 april 2019 |
Licens til Svømmeklubben S 68 | Udskriftstidspunkt | 15:51 |