Resultater for Hjørring Park Vendia Swim Cup 2019
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Hjørring Park Vendia Swim Cup | Udskriftsdato | 27 april 2019 | |||
Stævne by | Hjørring | Udskriftstidspunkt | 19:28 | |||
Arrangør | Svømmeklubben S 68 | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 26 april 2019 |
Løb 14, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2019 |
Sponsor: Sport 24 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Alma Nygreen Sakic | 2008 | 221 | 48.95 | 1:45.98 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:53.21 | |||||||||
2 | Liya Korsgaard Nicholson | 2009 | 192 | 53.12 | 1:51.05 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:50.25 | |||||||||
3 | Alissa Stegenborg | 2008 | 184 | 53.11 | 1:52.71 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Lærke Svenstrup | 2008 | 176 | 52.88 | 1:54.40 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:56.08 | |||||||||
5 | Silje S. Rosenberg | 2009 | 174 | 54.77 | 1:54.81 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Clara Nielsen | 2009 | 170 | 53.90 | 1:55.58 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Frida Hinge | 2008 | DSQ | sw4.4tyvstart | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:47.93 | |||||||||
- | Frida V. Nierop-Andersen | 2009 | DSQ | sw4.4tyvstart | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:42.18 | |||||||||
Løb 14, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Sponsor: Sport 24 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Karoline Kjelstrup | 2006 | 527 | 37.45 | 1:19.35 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:16.26 | |||||||||
2 | Maria Lysgaard | 2006 | 425 | 40.69 | 1:25.26 | |||||
Aarhus Swim | 1:24.89 | |||||||||
3 | Mathilde Hoff Sørensen | 2006 | 382 | 41.77 | 1:28.34 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:32.39 | |||||||||
4 | Naja Færgemann | 2006 | 378 | 42.69 | 1:28.68 | |||||
H2Odense | 1:25.61 | |||||||||
5 | Sarah Froberg Pedersen | 2006 | 376 | 42.58 | 1:28.78 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:29.12 | |||||||||
6 | Luanna Russo | 2006 | 373 | 41.12 | 1:29.05 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:26.80 | |||||||||
7 | Selma Nygreen Sakic | 2006 | 328 | 43.69 | 1:32.97 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:29.09 | |||||||||
8 | Emilie Staub Rasmussen | 2006 | 315 | 43.10 | 1:34.24 | |||||
Aarhus Swim | 1:33.93 | |||||||||
Løb 14, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Sport 24 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mette Holstein | 2005 | 548 | 37.01 | 1:18.33 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:14.86 | |||||||||
2 | Mathilde Bager | 2005 | 533 | 37.57 | 1:19.07 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:18.06 | |||||||||
3 | Laura Marie Dige | 2004 | 528 | 37.68 | 1:19.31 | |||||
Aarhus Swim | 1:19.63 | |||||||||
4 | Anna Munk Fuglsang | 2005 | 487 | 38.11 | 1:21.51 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:19.15 | |||||||||
5 | Mathilde Thy Asmussen | 2004 | 468 | 38.63 | 1:22.57 | |||||
DeltaSwim | 1:19.22 | |||||||||
6 | Freja Røjkjær Rasmussen | 2004 | 462 | 37.99 | 1:22.95 | |||||
Swim Team Neptun | 1:18.55 | |||||||||
7 | Stine Bendixen Nissen | 2004 | 436 | 39.78 | 1:24.57 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:22.17 | |||||||||
8 | Nanna Langvad | 2005 | 425 | 40.69 | 1:25.25 | |||||
Aarhus Swim | 1:24.85 | |||||||||
Løb 14, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2003 |
Sponsor: Sport 24 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Laura Fogh | 2003 | 629 | 34.97 | 1:14.82 | |||||
Aarhus Swim | 1:12.15 | |||||||||
2 | Emilie Egerup | 2003 | 576 | 35.87 | 1:17.05 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:13.66 | |||||||||
3 | Line Jørgensen Bruun | 1995 | 575 | 36.47 | 1:17.11 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:15.26 | |||||||||
4 | Ida Kjærgaard | 2003 | 567 | 36.34 | 1:17.44 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:16.31 | |||||||||
5 | Sara Bundgaard | 2003 | 463 | 38.13 | 1:22.89 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:19.61 | |||||||||
6 | Line Lyskjær | 2003 | 441 | 40.20 | 1:24.23 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:24.02 | |||||||||
7 | Celeste Pind Therkildsen | 2002 | 424 | 39.02 | 1:25.35 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:22.77 | |||||||||
8 | Freja Romanski | 2003 | 362 | 41.53 | 1:29.96 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:24.17 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 27 april 2019 |
Licens til Svømmeklubben S 68 | Udskriftstidspunkt | 19:28 |