2019-10-17   05:11:10
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Hela-uinnit

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Iltajakso

Document
Results
Hela-uinnit
Organizer:
Place: Impivaaran uimahalli
Pool: 50m Competition Date: touko 30, 2019 to touko 30, 2019
Event 26, 100m Perhosuinti Miehet, P13 Sarja P13 - Finaali
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Aaro Törnström 2006 Raision Urheilijat +0.81 1:17.24
50m: 35.98
100m: 1:17.24
(41.26)
2 Joonatan Davie 2006 Aurajoen Uinti +0.69 1:19.41 +2.17
50m: 38.56
100m: 1:19.41
(40.85)
3 Alex Yli-Salomäki 2006 Aurajoen Uinti +0.88 1:26.31 +9.07
50m: 38.51
100m: 1:26.31
(47.80)
4 Veeti Salminen 2006 Someron Esa +0.77 1:34.28 +17.04
50m: 45.45
100m: 1:34.28
(48.83)
5 Eetu Niemi 2007 Octopus Lohja +0.86 1:39.13 +21.89
50m: 44.34
100m: 1:39.13
(54.79)
6 Max Yli-Salomäki 2006 Aurajoen Uinti +0.82 1:39.94 +22.70
50m: 47.76
100m: 1:39.94
(52.18)
- Kristian Raski 2006 Aurajoen Uinti +0.90 DSQ SW 8.2 90m
Event official at: 30.5.2019 16.45.16
Event 26, 100m Perhosuinti Miehet, P13 Sarja Miiehet - Finaali
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Ibrahim Ezzat 2002 Aurajoen Uinti 58.11
50m: 26.77
100m: 58.11
(31.34)
2 Otto Rannikko 1999 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku 59.46 +1.35
50m: 27.70
100m: 59.46
(31.76)
3 Tuomas Ylipelkonen 2000 Seinäjoen Uimarit-58 1:01.40 +3.29
50m: 28.15
100m: 1:01.40
(33.25)
4 Nico Palotie 1992 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls 1:02.45 +4.34
50m: 28.47
100m: 1:02.45
(33.98)
5 Lauri Törmä 2000 Porin Uimaseura 1:02.75 +4.64
50m: 29.87
100m: 1:02.75
(32.88)
6 Mikael Nurmela 2002 Seinäjoen Uimarit-58 1:03.84 +5.73
50m: 29.68
100m: 1:03.84
(34.16)
7 Konsta Pekkala 2003 Simmis Wanda 1:04.71 +6.60
50m: 30.05
100m: 1:04.71
(34.66)
8 Juho Marjala 2003 Simmis Wanda +0.63 1:06.57 +8.46
50m: 30.09
100m: 1:06.57
(36.48)
9 Jere Kekola 2000 Seinäjoen Uimarit-58 1:07.51 +9.40
50m: 30.36
100m: 1:07.51
(37.15)
10 Jeremia Varonen 2004 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.78 1:08.74 +10.63
50m: 33.47
100m: 1:08.74
(35.27)
11 Aku Hyrsylä 2003 Salon Uimarit +0.69 1:10.64 +12.53
50m: 32.58
100m: 1:10.64
(38.06)
12 Aarni Linderborg 2005 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.69 1:10.76 +12.65
50m: 33.36
100m: 1:10.76
(37.40)
13 Ivan Kovalchuk 2005 Aurajoen Uinti +0.63 1:11.23 +13.12
50m: 32.88
100m: 1:11.23
(38.35)
14 Eero Mäenpää 2005 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.61 1:12.58 +14.47
50m: 33.36
100m: 1:12.58
(39.22)
15 Oliver Priimägi 2005 Someron Esa +0.84 1:13.32 +15.21
50m: 34.05
100m: 1:13.32
(39.27)
16 Kasper Kainonen 2005 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.72 1:14.36 +16.25
50m: 34.46
100m: 1:14.36
(39.90)
17 Rasmus Rekola 2004 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.59 1:16.20 +18.09
50m: 33.48
100m: 1:16.20
(42.72)
18 Veeti Valdolin 2005 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.70 1:16.38 +18.27
50m: 35.13
100m: 1:16.38
(41.25)
Event official at: 30.5.2019 16.45.16
2019-05-30 16.45.49 Datahandling: WinGrodan 2.3 Licensed to: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner