Resultater for Parasport FM-DM 2019
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
FM-DM Parasport Danmark |
|
Udskriftsdato |
12 maj 2019 |
|
|
Stævne by |
Odense |
|
Udskriftstidspunkt |
14:54 |
|
|
Arrangør |
Parasport Danmark & H2Odense |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
12 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2019 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Camilla Bitz Witt |
2003 |
|
513 |
37.86 |
1:21.90 |
2:07.99 |
|
2:54.36 |
|
|
Erritsø Gymnastik Og IF |
2:55.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1990-2000 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Camilla Hansen |
1997 |
|
295 |
40.84 |
1:30.03 |
2:22.03 |
|
3:13.14 |
|
|
Korsør Handicap Idræt |
3:05.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Signe Vestergård |
1996 |
|
283 |
42.65 |
1:32.18 |
2:24.41 |
|
3:15.86 |
|
|
Maribo & Omegns Handicap IF |
3:15.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-1989 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Susan Hansen |
1987 |
|
331 |
40.76 |
1:27.33 |
2:16.45 |
|
3:05.88 |
|
|
Ringsted Handicap IF |
3:01.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Louise Pedersen |
1979 |
|
225 |
45.07 |
1:38.17 |
2:34.62 |
|
3:31.20 |
|
|
København IF Udviklingshæmmede |
3:25.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Kirsten Nørhave |
1985 |
|
122 |
57.72 |
2:04.28 |
3:12.54 |
|
4:18.67 |
|
|
Vordingborg Handicap Idræt |
4:15.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
12 maj 2019 |
Licens til Dansk Handicap Idræts-Forbund |
Udskriftstidspunkt |
14:54 |
|
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
FM-DM Parasport Danmark |
|
Udskriftsdato |
12 maj 2019 |
|
|
Stævne by |
Odense |
|
Udskriftstidspunkt |
14:54 |
|
|
Arrangør |
Parasport Danmark & H2Odense |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
12 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2019 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jakob Heeb |
2001 |
|
490 |
35.28 |
1:17.16 |
2:01.37 |
|
2:45.93 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
2:44.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Rasmus Christensen |
2004 |
|
325 |
35.53 |
2:51.48 |
|
|
2:51.48 |
|
|
Sælungerne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1990-2000 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jonas Sørensen |
1993 |
|
718 |
30.33 |
1:03.21 |
1:37.69 |
|
2:11.78 |
|
|
Ringsted Handicap IF |
2:15.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Niklas Jakobsen |
1995 |
|
435 |
32.47 |
1:11.11 |
1:53.19 |
|
2:35.72 |
|
|
Maribo & Omegns Handicap IF |
2:27.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1989 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Henrik Iwersen |
1976 |
|
66 |
1:00.62 |
2:14.76 |
3:32.95 |
|
4:51.44 |
|
|
Maribo & Omegns Handicap IF |
4:52.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
12 maj 2019 |
Licens til Dansk Handicap Idræts-Forbund |
Udskriftstidspunkt |
14:54 |
|
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
FM-DM Parasport Danmark |
|
Udskriftsdato |
12 maj 2019 |
|
|
Stævne by |
Odense |
|
Udskriftstidspunkt |
14:54 |
|
|
Arrangør |
Parasport Danmark & H2Odense |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
12 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2001-2019 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mille Dige From |
2004 |
|
380 |
43.37 |
1:35.39 |
2:43.19 |
|
3:29.22 |
|
|
Ifah Hørsholm |
3:38.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 1990-2000 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Eva Rosted |
1999 |
|
835 |
56.15 |
1:54.11 |
2:58.07 |
|
3:51.15 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
4:11.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Amalie Vinther |
1995 |
|
743 |
39.17 |
1:28.47 |
2:25.08 |
|
3:02.91 |
|
|
Lyseng IF |
3:04.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Signe Vestergård |
1996 |
|
260 |
56.71 |
1:52.74 |
2:57.24 |
|
3:45.44 |
|
|
Maribo & Omegns Handicap IF |
3:48.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Marie Husfeldt Hendriksen |
1995 |
|
256 |
50.12 |
1:45.90 |
2:55.66 |
|
3:46.57 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
4:00.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
12 maj 2019 |
Licens til Dansk Handicap Idræts-Forbund |
Udskriftstidspunkt |
14:54 |
|
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
FM-DM Parasport Danmark |
|
Udskriftsdato |
12 maj 2019 |
|
|
Stævne by |
Odense |
|
Udskriftstidspunkt |
14:54 |
|
|
Arrangør |
Parasport Danmark & H2Odense |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
12 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2001-2019 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Alexander Hillhouse |
2004 |
|
585 |
32.76 |
1:13.99 |
2:04.16 |
|
2:39.13 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:47.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Peter Fritsdal Refer |
2001 |
|
385 |
35.72 |
1:20.40 |
2:14.89 |
|
2:54.16 |
|
|
H2Odense |
2:53.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Frederik Schmidt Johansen |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
ESB 125m IPC 11.4.6 |
|
Korsør Handicap Idræt |
2:43.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 1990-2000 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Nis Heide Pinnerup |
1991 |
|
957 |
39.83 |
1:26.34 |
2:22.61 |
|
3:04.86 |
|
|
Viborg Handicap Idrætsforening |
2:58.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 0-1989 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Peter W. Jensen |
1989 |
|
139 |
47.61 |
1:57.92 |
3:19.31 |
|
4:16.45 |
|
|
Sælungerne |
4:00.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Martin Frederiksen |
1989 |
|
110 |
58.88 |
2:13.94 |
3:35.24 |
|
4:37.72 |
|
|
Lavia Odder |
4:28.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
12 maj 2019 |
Licens til Dansk Handicap Idræts-Forbund |
Udskriftstidspunkt |
14:54 |
|
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
FM-DM Parasport Danmark |
|
Udskriftsdato |
12 maj 2019 |
|
|
Stævne by |
Odense |
|
Udskriftstidspunkt |
14:54 |
|
|
Arrangør |
Parasport Danmark & H2Odense |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
12 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2019 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Freja Kvist |
2006 |
|
263 |
|
|
|
|
53.31 |
|
|
Ebeltoft Svømme Klub |
53.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Johanne Øland Frøkjær |
2009 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Flere arm u/vand 25m |
|
Thisted Svømmeklub |
1:13.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1990-2000 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Cecilie Beer |
1998 |
|
1080 |
|
|
|
|
49.39 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
50.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Camilla Hansen |
1997 |
|
330 |
|
|
|
|
47.01 |
|
|
Korsør Handicap Idræt |
46.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Marie Husfeldt Hendriksen |
1995 |
|
256 |
|
|
|
|
51.13 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
51.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Josefine Andersen |
2000 |
|
183 |
|
|
|
|
57.22 |
|
|
Ifah Hørsholm |
57.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 0-1989 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lene Henningsen |
1968 |
|
178 |
|
|
|
|
57.77 |
|
|
Maribo & Omegns Handicap IF |
10:08.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Heidi Kjær Pedersen |
1973 |
|
146 |
|
|
|
|
1:01.59 |
|
|
Sælungerne |
1:09.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
12 maj 2019 |
Licens til Dansk Handicap Idræts-Forbund |
Udskriftstidspunkt |
14:54 |
|
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
FM-DM Parasport Danmark |
|
Udskriftsdato |
12 maj 2019 |
|
|
Stævne by |
Odense |
|
Udskriftstidspunkt |
14:54 |
|
|
Arrangør |
Parasport Danmark & H2Odense |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
12 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2019 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mikkel Schøler Petersen |
2001 |
|
379 |
|
|
|
|
42.83 |
|
|
Korsør Handicap Idræt |
42.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Frederik Høgh |
2008 |
|
160 |
|
|
|
|
1:10.14 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
1:13.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1990-2000 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Nis Heide Pinnerup |
1991 |
|
810 |
|
|
|
|
46.19 |
|
|
Viborg Handicap Idrætsforening |
48.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Michael F. Mortensen |
1994 |
|
393 |
|
|
|
|
42.30 |
|
|
Herning Svømmeklub |
41.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Oliver Roug Nielsen |
1995 |
|
349 |
|
|
|
|
1:01.13 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
56.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Mikkel Overlund Buhl |
1998 |
|
192 |
|
|
|
|
53.65 |
|
|
Sælungerne |
1:05.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1989 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Christian Bundgaard |
1971 |
|
641 |
|
|
|
|
36.90 |
|
|
KU Svømning og Vandpolo |
38.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Carsten Sonne Jørgensen |
1985 |
|
199 |
|
|
|
|
54.87 |
|
|
Helsingør Handicap Svøm |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Martin Frederiksen |
1989 |
|
110 |
|
|
|
|
1:04.64 |
|
|
Lavia Odder |
57.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Henrik Iwersen |
1976 |
|
76 |
|
|
|
|
1:12.99 |
|
|
Maribo & Omegns Handicap IF |
1:15.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
12 maj 2019 |
Licens til Dansk Handicap Idræts-Forbund |
Udskriftstidspunkt |
14:54 |
|
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
FM-DM Parasport Danmark |
|
Udskriftsdato |
12 maj 2019 |
|
|
Stævne by |
Odense |
|
Udskriftstidspunkt |
14:54 |
|
|
Arrangør |
Parasport Danmark & H2Odense |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
12 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2019 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Camilla Bitz Witt |
2003 |
|
554 |
37.61 |
|
|
|
1:18.52 |
|
|
Erritsø Gymnastik Og IF |
1:16.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mille Dige From |
2004 |
|
467 |
37.58 |
|
|
|
1:18.26 |
|
|
Ifah Hørsholm |
1:16.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Celia El Maghili Fisker |
2003 |
|
167 |
57.28 |
|
|
|
2:09.74 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
2:19.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1990-2000 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Amalie Vinther |
1995 |
|
824 |
33.86 |
|
|
|
1:09.19 |
|
|
Lyseng IF |
1:08.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mie Trothe |
1998 |
|
699 |
33.14 |
|
|
|
1:08.41 |
|
|
Lyseng IF |
1:08.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Camilla Aagaard |
2000 |
|
602 |
32.46 |
|
|
|
1:09.32 |
|
|
IF For Handicappede, Aalborg |
1:09.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Camilla Hansen |
1997 |
|
298 |
41.54 |
|
|
|
1:29.02 |
|
|
Korsør Handicap Idræt |
1:24.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Marie Husfeldt Hendriksen |
1995 |
|
278 |
43.10 |
|
|
|
1:31.17 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
1:29.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Signe Vestergård |
1996 |
|
255 |
43.69 |
|
|
|
1:33.78 |
|
|
Maribo & Omegns Handicap IF |
1:33.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Henriette Christensen |
2000 |
|
237 |
44.45 |
|
|
|
1:36.14 |
|
|
Sælungerne |
1:48.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Mollie Berling |
1996 |
|
136 |
54.84 |
|
|
|
1:55.52 |
|
|
Ifah Hørsholm |
2:07.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Marina Melin |
2000 |
|
84 |
1:04.00 |
|
|
|
2:15.82 |
|
|
Vordingborg Handicap Idræt |
2:21.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-1989 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Susan Hansen |
1987 |
|
342 |
40.32 |
|
|
|
1:25.07 |
|
|
Ringsted Handicap IF |
1:24.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Louise Pedersen |
1979 |
|
229 |
44.97 |
|
|
|
1:37.15 |
|
|
København IF Udviklingshæmmede |
1:30.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Kirsten Nørhave |
1985 |
|
153 |
51.81 |
|
|
|
1:51.17 |
|
|
Vordingborg Handicap Idræt |
2:01.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Lene Olsen |
1979 |
|
126 |
55.20 |
|
|
|
1:58.67 |
|
|
København IF Udviklingshæmmede |
1:57.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Heidi Kjær Pedersen |
1973 |
|
83 |
1:02.74 |
|
|
|
2:16.41 |
|
|
Sælungerne |
2:27.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
12 maj 2019 |
Licens til Dansk Handicap Idræts-Forbund |
Udskriftstidspunkt |
14:54 |
|
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
FM-DM Parasport Danmark |
|
Udskriftsdato |
12 maj 2019 |
|
|
Stævne by |
Odense |
|
Udskriftstidspunkt |
14:54 |
|
|
Arrangør |
Parasport Danmark & H2Odense |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
12 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2019 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Rasmus Christensen |
2004 |
|
421 |
34.50 |
|
|
|
1:12.52 |
|
|
Sælungerne |
1:24.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jakob Heeb |
2001 |
|
409 |
|
|
|
|
1:14.55 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
1:12.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Magnus Robdrup |
2005 |
|
162 |
49.74 |
|
|
|
1:50.44 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
1:57.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Alexander Kahnr |
2006 |
|
149 |
46.16 |
|
|
|
1:42.38 |
|
|
Ringsted Handicap IF |
1:48.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1990-2000 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Niels K. Mortensen |
1995 |
|
895 |
29.31 |
|
|
|
1:02.49 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
59.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Nis Heide Pinnerup |
1991 |
|
862 |
35.23 |
|
|
|
1:16.33 |
|
|
Viborg Handicap Idrætsforening |
1:12.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Jonas Sørensen |
1993 |
|
736 |
28.58 |
|
|
|
1:00.19 |
|
|
Ringsted Handicap IF |
1:03.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Niklas Jakobsen |
1995 |
|
562 |
30.74 |
|
|
|
1:05.86 |
|
|
Maribo & Omegns Handicap IF |
1:05.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Michael F. Mortensen |
1994 |
|
398 |
33.41 |
|
|
|
1:13.90 |
|
|
Herning Svømmeklub |
1:11.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Frederik Valentin Knudsen |
1998 |
|
386 |
44.66 |
|
|
|
1:39.74 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
1:42.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Oliver Roug Nielsen |
1995 |
|
328 |
49.82 |
|
|
|
1:45.30 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
1:38.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Mikkel Overlund Buhl |
1998 |
|
191 |
43.39 |
|
|
|
1:34.34 |
|
|
Sælungerne |
2:21.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1989 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Carsten Sonne Jørgensen |
1985 |
|
217 |
38.56 |
|
|
|
1:24.90 |
|
|
Helsingør Handicap Svøm |
1:23.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Martin Frederiksen |
1989 |
|
116 |
50.37 |
|
|
|
1:51.25 |
|
|
Lavia Odder |
1:52.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Henrik Andersen |
1964 |
|
70 |
1:02.85 |
|
|
|
2:11.51 |
|
|
Maribo & Omegns Handicap IF |
2:20.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Mads Kristian Hansen |
1973 |
|
24 |
1:46.80 |
|
|
|
4:11.15 |
|
|
Sælungerne |
4:59.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
12 maj 2019 |
Licens til Dansk Handicap Idræts-Forbund |
Udskriftstidspunkt |
14:54 |
|
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
FM-DM Parasport Danmark |
|
Udskriftsdato |
12 maj 2019 |
|
|
Stævne by |
Odense |
|
Udskriftstidspunkt |
14:54 |
|
|
Arrangør |
Parasport Danmark & H2Odense |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
12 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2001-2019 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Johanne Øland Frøkjær |
2009 |
|
201 |
|
|
|
|
52.51 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1990-2000 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mie Trothe |
1998 |
|
687 |
|
|
|
|
34.88 |
|
|
Lyseng IF |
35.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Camilla Aagaard |
2000 |
|
535 |
|
|
|
|
35.59 |
|
|
IF For Handicappede, Aalborg |
33.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Maja Przeklasa |
1999 |
|
235 |
|
|
|
|
49.00 |
|
|
Vordingborg Handicap Idræt |
54.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
12 maj 2019 |
Licens til Dansk Handicap Idræts-Forbund |
Udskriftstidspunkt |
14:54 |
|
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
FM-DM Parasport Danmark |
|
Udskriftsdato |
12 maj 2019 |
|
|
Stævne by |
Odense |
|
Udskriftstidspunkt |
14:54 |
|
|
Arrangør |
Parasport Danmark & H2Odense |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
12 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2001-2019 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Alexander Hillhouse |
2004 |
|
537 |
|
|
|
|
31.24 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
31.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Frederik Schmidt Johansen |
2002 |
|
439 |
|
|
|
|
33.42 |
|
|
Korsør Handicap Idræt |
33.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1990-2000 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Niels K. Mortensen |
1995 |
|
858 |
|
|
|
|
31.11 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
28.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Michael F. Mortensen |
1994 |
|
163 |
|
|
|
|
46.46 |
|
|
Herning Svømmeklub |
36.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 0-1989 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Martin Frederiksen |
1989 |
|
69 |
|
|
|
|
1:01.64 |
|
|
Lavia Odder |
57.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Peter W. Jensen |
1989 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
ESB 50m IPC 11.5.4 |
|
Sælungerne |
47.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
12 maj 2019 |
Licens til Dansk Handicap Idræts-Forbund |
Udskriftstidspunkt |
14:54 |
|
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
FM-DM Parasport Danmark |
|
Udskriftsdato |
12 maj 2019 |
|
|
Stævne by |
Odense |
|
Udskriftstidspunkt |
14:55 |
|
|
Arrangør |
Parasport Danmark & H2Odense |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
12 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2019 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mille Dige From |
2004 |
|
418 |
45.95 |
|
|
|
1:33.27 |
|
|
Ifah Hørsholm |
1:29.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Johanne Øland Frøkjær |
2009 |
|
291 |
49.81 |
|
|
|
1:45.23 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
1:49.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Celia El Maghili Fisker |
2003 |
|
170 |
1:08.84 |
|
|
|
2:28.44 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
2:18.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1990-2000 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Eva Rosted |
1999 |
|
736 |
53.22 |
|
|
|
1:47.82 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
1:55.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Cecilie Beer |
1998 |
|
719 |
52.85 |
|
|
|
1:48.68 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
1:50.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 0-1989 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Louise Pedersen |
1979 |
|
266 |
48.80 |
|
|
|
1:42.42 |
|
|
København IF Udviklingshæmmede |
1:40.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Susan Hansen |
1987 |
|
180 |
56.29 |
|
|
|
1:56.72 |
|
|
Ringsted Handicap IF |
1:49.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Lene Henningsen |
1968 |
|
132 |
59.48 |
|
|
|
2:09.23 |
|
|
Maribo & Omegns Handicap IF |
2:08.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Heidi Kjær Pedersen |
1973 |
|
101 |
1:07.70 |
|
|
|
2:21.45 |
|
|
Sælungerne |
2:40.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Lene Olsen |
1979 |
|
89 |
1:12.05 |
|
|
|
2:27.64 |
|
|
København IF Udviklingshæmmede |
2:19.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
12 maj 2019 |
Licens til Dansk Handicap Idræts-Forbund |
Udskriftstidspunkt |
14:55 |
|
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
FM-DM Parasport Danmark |
|
Udskriftsdato |
12 maj 2019 |
|
|
Stævne by |
Odense |
|
Udskriftstidspunkt |
14:55 |
|
|
Arrangør |
Parasport Danmark & H2Odense |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
12 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2019 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mikkel Schøler Petersen |
2001 |
|
328 |
42.85 |
|
|
|
1:28.75 |
|
|
Korsør Handicap Idræt |
1:24.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Frederik Høgh |
2008 |
|
187 |
2:10.54 |
|
|
|
2:10.54 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
2:12.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Magnus Robdrup |
2005 |
|
146 |
58.99 |
|
|
|
2:04.45 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
2:00.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Alexander Kahnr |
2006 |
|
135 |
57.93 |
|
|
|
1:59.29 |
|
|
Ringsted Handicap IF |
1:54.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1990-2000 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Nis Heide Pinnerup |
1991 |
|
894 |
41.98 |
|
|
|
1:26.62 |
|
|
Viborg Handicap Idrætsforening |
1:20.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Niels K. Mortensen |
1995 |
|
803 |
33.36 |
|
|
|
1:10.63 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
1:06.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Oliver Roug Nielsen |
1995 |
|
418 |
54.95 |
|
|
|
1:51.54 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
1:53.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Frederik Valentin Knudsen |
1998 |
|
397 |
53.40 |
|
|
|
1:53.47 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Jan Johansen |
1995 |
|
126 |
56.96 |
|
|
|
1:58.32 |
|
|
IF For Handicappede, Aalborg |
1:55.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
12 maj 2019 |
Licens til Dansk Handicap Idræts-Forbund |
Udskriftstidspunkt |
14:55 |
|
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
FM-DM Parasport Danmark |
|
Udskriftsdato |
12 maj 2019 |
|
|
Stævne by |
Odense |
|
Udskriftstidspunkt |
16:33 |
|
|
Arrangør |
Parasport Danmark & H2Odense |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
12 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1990-2000 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Amalie Vinther |
1995 |
|
824 |
1:14.05 |
2:31.99 |
3:50.64 |
|
5:08.34 |
|
|
Lyseng IF |
5:04.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mie Trothe |
1998 |
|
757 |
1:12.56 |
3:07.90 |
4:26.26 |
|
5:03.53 |
|
|
Lyseng IF |
5:05.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Signe Vestergård |
1996 |
|
355 |
1:35.02 |
3:19.23 |
5:05.90 |
|
6:52.58 |
|
|
Maribo & Omegns Handicap IF |
7:15.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
12 maj 2019 |
Licens til Dansk Handicap Idræts-Forbund |
Udskriftstidspunkt |
16:33 |
|
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
FM-DM Parasport Danmark |
|
Udskriftsdato |
12 maj 2019 |
|
|
Stævne by |
Odense |
|
Udskriftstidspunkt |
16:33 |
|
|
Arrangør |
Parasport Danmark & H2Odense |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
12 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2019 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Frederik Schmidt Johansen |
2002 |
|
589 |
1:12.47 |
2:32.33 |
3:52.69 |
|
5:12.54 |
|
|
Korsør Handicap Idræt |
5:07.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1990-2000 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jonas Sørensen |
1993 |
|
843 |
1:06.70 |
2:16.69 |
3:27.53 |
|
4:37.38 |
|
|
Ringsted Handicap IF |
4:57.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Niklas Jakobsen |
1995 |
|
552 |
1:10.44 |
2:31.04 |
3:54.14 |
|
5:19.44 |
|
|
Maribo & Omegns Handicap IF |
5:28.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1989 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Peter W. Jensen |
1989 |
|
167 |
1:39.89 |
3:43.07 |
5:50.75 |
|
7:55.65 |
|
|
Sælungerne |
8:26.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
12 maj 2019 |
Licens til Dansk Handicap Idræts-Forbund |
Udskriftstidspunkt |
16:33 |
|
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
FM-DM Parasport Danmark |
|
Udskriftsdato |
12 maj 2019 |
|
|
Stævne by |
Odense |
|
Udskriftstidspunkt |
16:33 |
|
|
Arrangør |
Parasport Danmark & H2Odense |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
12 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2019 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Freja Kvist |
2006 |
|
567 |
|
|
|
|
42.43 |
|
|
Ebeltoft Svømme Klub |
44.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Johanne Øland Frøkjær |
2009 |
|
300 |
|
|
|
|
50.31 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
53.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Celia El Maghili Fisker |
2003 |
|
195 |
|
|
|
|
1:07.43 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
1:04.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1990-2000 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Cecilie Beer |
1998 |
|
683 |
|
|
|
|
51.62 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
50.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Eva Rosted |
1999 |
|
673 |
|
|
|
|
51.85 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
51.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Mollie Berling |
1996 |
|
93 |
|
|
|
|
1:05.44 |
|
|
Ifah Hørsholm |
1:07.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 0-1989 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Louise Pedersen |
1979 |
|
260 |
|
|
|
|
46.52 |
|
|
København IF Udviklingshæmmede |
42.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Lene Henningsen |
1968 |
|
127 |
|
|
|
|
59.05 |
|
|
Maribo & Omegns Handicap IF |
1:01.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Lene Olsen |
1979 |
|
95 |
|
|
|
|
1:05.00 |
|
|
København IF Udviklingshæmmede |
1:01.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
12 maj 2019 |
Licens til Dansk Handicap Idræts-Forbund |
Udskriftstidspunkt |
16:33 |
|
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
FM-DM Parasport Danmark |
|
Udskriftsdato |
12 maj 2019 |
|
|
Stævne by |
Odense |
|
Udskriftstidspunkt |
16:33 |
|
|
Arrangør |
Parasport Danmark & H2Odense |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
12 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2019 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Alexander Hillhouse |
2004 |
|
499 |
|
|
|
|
34.66 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
33.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jakob Heeb |
2001 |
|
417 |
|
|
|
|
41.52 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
40.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Mikkel Schøler Petersen |
2001 |
|
321 |
|
|
|
|
40.15 |
|
|
Korsør Handicap Idræt |
39.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Frederik Høgh |
2008 |
|
177 |
|
|
|
|
1:02.65 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
1:02.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Magnus Robdrup |
2005 |
|
162 |
|
|
|
|
58.82 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
56.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Alexander Kahnr |
2006 |
|
143 |
|
|
|
|
52.49 |
|
|
Ringsted Handicap IF |
53.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Filip Thinggaard |
2007 |
|
66 |
|
|
|
|
1:16.40 |
|
|
Herning Svømmeklub |
1:40.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1990-2000 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Niels K. Mortensen |
1995 |
|
1021 |
|
|
|
|
31.87 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
30.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Frederik Valentin Knudsen |
1998 |
|
452 |
|
|
|
|
51.09 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Jan Johansen |
1995 |
|
149 |
|
|
|
|
52.94 |
|
|
IF For Handicappede, Aalborg |
52.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1989 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Carsten Sonne Jørgensen |
1985 |
|
139 |
|
|
|
|
51.14 |
|
|
Helsingør Handicap Svøm |
52.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Morten Lynggaard |
1983 |
|
111 |
|
|
|
|
1:00.44 |
|
|
Ringsted Handicap IF |
1:02.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Henrik Andersen |
1964 |
|
75 |
|
|
|
|
1:05.07 |
|
|
Maribo & Omegns Handicap IF |
1:03.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
12 maj 2019 |
Licens til Dansk Handicap Idræts-Forbund |
Udskriftstidspunkt |
16:33 |
|
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
FM-DM Parasport Danmark |
|
Udskriftsdato |
12 maj 2019 |
|
|
Stævne by |
Odense |
|
Udskriftstidspunkt |
16:33 |
|
|
Arrangør |
Parasport Danmark & H2Odense |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
12 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1990-2000 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Cecilie Beer |
1998 |
|
1054 |
51.62 |
|
|
|
1:47.94 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
1:53.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Amalie Vinther |
1995 |
|
631 |
52.38 |
|
|
|
1:48.47 |
|
|
Lyseng IF |
1:40.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Camilla Hansen |
1997 |
|
329 |
50.23 |
|
|
|
1:47.62 |
|
|
Korsør Handicap Idræt |
1:42.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Marie Husfeldt Hendriksen |
1995 |
|
276 |
53.78 |
|
|
|
1:54.16 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
1:58.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Josefine Andersen |
2000 |
|
181 |
1:01.16 |
|
|
|
2:11.37 |
|
|
Ifah Hørsholm |
2:11.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 0-1989 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Susan Hansen |
1987 |
|
299 |
53.07 |
|
|
|
1:51.10 |
|
|
Ringsted Handicap IF |
1:45.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Lene Henningsen |
1968 |
|
195 |
1:00.16 |
|
|
|
2:08.09 |
|
|
Maribo & Omegns Handicap IF |
2:09.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Heidi Kjær Pedersen |
1973 |
|
160 |
1:04.43 |
|
|
|
2:16.96 |
|
|
Sælungerne |
2:27.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
12 maj 2019 |
Licens til Dansk Handicap Idræts-Forbund |
Udskriftstidspunkt |
16:33 |
|
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
FM-DM Parasport Danmark |
|
Udskriftsdato |
12 maj 2019 |
|
|
Stævne by |
Odense |
|
Udskriftstidspunkt |
16:33 |
|
|
Arrangør |
Parasport Danmark & H2Odense |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
12 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2019 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Frederik Schmidt Johansen |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
ESB 75m IPC 11.4.6 |
|
Korsør Handicap Idræt |
1:28.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1990-2000 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Michael F. Mortensen |
1994 |
|
411 |
41.79 |
|
|
|
1:31.06 |
|
|
Herning Svømmeklub |
1:32.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1989 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Henrik Iwersen |
1976 |
|
77 |
1:17.41 |
|
|
|
2:38.64 |
|
|
Maribo & Omegns Handicap IF |
2:38.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
12 maj 2019 |
Licens til Dansk Handicap Idræts-Forbund |
Udskriftstidspunkt |
16:33 |
|
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
FM-DM Parasport Danmark |
|
Udskriftsdato |
12 maj 2019 |
|
|
Stævne by |
Odense |
|
Udskriftstidspunkt |
16:33 |
|
|
Arrangør |
Parasport Danmark & H2Odense |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
12 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2019 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Camilla Bitz Witt |
2003 |
|
620 |
|
|
|
|
34.70 |
|
|
Erritsø Gymnastik Og IF |
34.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Freja Kvist |
2006 |
|
510 |
|
|
|
|
37.04 |
|
|
Ebeltoft Svømme Klub |
36.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Mille Dige From |
2004 |
|
311 |
|
|
|
|
35.17 |
|
|
Ifah Hørsholm |
34.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Celia El Maghili Fisker |
2003 |
|
174 |
|
|
|
|
59.48 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
57.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Johanne Øland Frøkjær |
2009 |
|
147 |
|
|
|
|
45.11 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
43.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1990-2000 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Amalie Vinther |
1995 |
|
798 |
|
|
|
|
32.93 |
|
|
Lyseng IF |
32.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Eva Rosted |
1999 |
|
743 |
|
|
|
|
42.26 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
41.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Camilla Aagaard |
2000 |
|
622 |
|
|
|
|
31.38 |
|
|
IF For Handicappede, Aalborg |
31.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Mie Trothe |
1998 |
|
409 |
|
|
|
|
32.11 |
|
|
Lyseng IF |
32.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Camilla Hansen |
1997 |
|
225 |
|
|
|
|
39.76 |
|
|
Korsør Handicap Idræt |
36.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Maja Przeklasa |
1999 |
|
213 |
|
|
|
|
40.49 |
|
|
Vordingborg Handicap Idræt |
44.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Henriette Christensen |
2000 |
|
175 |
|
|
|
|
43.25 |
|
|
Sælungerne |
47.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Mollie Berling |
1996 |
|
91 |
|
|
|
|
53.70 |
|
|
Ifah Hørsholm |
54.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Josefine Andersen |
2000 |
|
56 |
|
|
|
|
1:03.07 |
|
|
Ifah Hørsholm |
1:00.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Marina Melin |
2000 |
|
39 |
|
|
|
|
1:10.77 |
|
|
Vordingborg Handicap Idræt |
59.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Marie Husfeldt Hendriksen |
1995 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Ej be 25m IPC 11.2.2 |
|
Sigma Swim Allerød |
39.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-1989 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Susan Hansen |
1987 |
|
232 |
|
|
|
|
39.35 |
|
|
Ringsted Handicap IF |
39.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Louise Pedersen |
1979 |
|
198 |
|
|
|
|
41.52 |
|
|
København IF Udviklingshæmmede |
39.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Lene Olsen |
1979 |
|
96 |
|
|
|
|
52.75 |
|
|
København IF Udviklingshæmmede |
49.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
12 maj 2019 |
Licens til Dansk Handicap Idræts-Forbund |
Udskriftstidspunkt |
16:33 |
|
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
FM-DM Parasport Danmark |
|
Udskriftsdato |
12 maj 2019 |
|
|
Stævne by |
Odense |
|
Udskriftstidspunkt |
16:33 |
|
|
Arrangør |
Parasport Danmark & H2Odense |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
12 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2019 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mikkel Schøler Petersen |
2001 |
|
489 |
|
|
|
|
30.78 |
|
|
Korsør Handicap Idræt |
29.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jakob Heeb |
2001 |
|
474 |
|
|
|
|
32.43 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
31.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Rasmus Christensen |
2004 |
|
411 |
|
|
|
|
32.59 |
|
|
Sælungerne |
37.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Magnus Robdrup |
2005 |
|
138 |
|
|
|
|
52.57 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
56.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Frederik Høgh |
2008 |
|
91 |
|
|
|
|
1:02.43 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
1:00.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Filip Thinggaard |
2007 |
|
51 |
|
|
|
|
1:08.21 |
|
|
Herning Svømmeklub |
1:18.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Alexander Kahnr |
2006 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Tyvstart IPC 11.1.5 |
|
Ringsted Handicap IF |
46.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1990-2000 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Nis Heide Pinnerup |
1991 |
|
897 |
|
|
|
|
33.77 |
|
|
Viborg Handicap Idrætsforening |
32.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Niels K. Mortensen |
1995 |
|
848 |
|
|
|
|
28.72 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
27.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Jonas Sørensen |
1993 |
|
660 |
|
|
|
|
27.84 |
|
|
Ringsted Handicap IF |
27.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Niklas Jakobsen |
1995 |
|
558 |
|
|
|
|
29.44 |
|
|
Maribo & Omegns Handicap IF |
29.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Frederik Valentin Knudsen |
1998 |
|
460 |
|
|
|
|
42.18 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Michael F. Mortensen |
1994 |
|
392 |
|
|
|
|
33.11 |
|
|
Herning Svømmeklub |
31.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Oliver Roug Nielsen |
1995 |
|
309 |
|
|
|
|
48.19 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
45.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Mikkel Overlund Buhl |
1998 |
|
278 |
|
|
|
|
37.12 |
|
|
Sælungerne |
40.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Jan Johansen |
1995 |
|
41 |
|
|
|
|
1:06.33 |
|
|
IF For Handicappede, Aalborg |
54.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1989 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Carsten Sonne Jørgensen |
1985 |
|
256 |
|
|
|
|
37.06 |
|
|
Helsingør Handicap Svøm |
36.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Peter W. Jensen |
1989 |
|
217 |
|
|
|
|
40.33 |
|
|
Sælungerne |
48.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Martin Frederiksen |
1989 |
|
140 |
|
|
|
|
46.67 |
|
|
Lavia Odder |
45.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Henrik Andersen |
1964 |
|
63 |
|
|
|
|
1:00.92 |
|
|
Maribo & Omegns Handicap IF |
59.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Henrik Iwersen |
1976 |
|
53 |
|
|
|
|
1:04.55 |
|
|
Maribo & Omegns Handicap IF |
1:02.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Mads Kristian Hansen |
1973 |
|
24 |
|
|
|
|
1:52.80 |
|
|
Sælungerne |
2:17.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
12 maj 2019 |
Licens til Dansk Handicap Idræts-Forbund |
Udskriftstidspunkt |
16:33 |
|
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
FM-DM Parasport Danmark |
|
Udskriftsdato |
12 maj 2019 |
|
|
Stævne by |
Odense |
|
Udskriftstidspunkt |
16:33 |
|
|
Arrangør |
Parasport Danmark & H2Odense |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
12 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1990-2000 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mie Trothe |
1998 |
|
586 |
37.26 |
|
|
|
1:19.18 |
|
|
Lyseng IF |
1:17.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
12 maj 2019 |
Licens til Dansk Handicap Idræts-Forbund |
Udskriftstidspunkt |
16:33 |
|
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
FM-DM Parasport Danmark |
|
Udskriftsdato |
12 maj 2019 |
|
|
Stævne by |
Odense |
|
Udskriftstidspunkt |
16:33 |
|
|
Arrangør |
Parasport Danmark & H2Odense |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
12 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2001-2019 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Alexander Hillhouse |
2004 |
|
504 |
33.55 |
|
|
|
1:11.57 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
1:11.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Frederik Schmidt Johansen |
2002 |
|
465 |
33.92 |
|
|
|
1:13.50 |
|
|
Korsør Handicap Idræt |
1:11.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Peter Fritsdal Refer |
2001 |
|
343 |
35.00 |
|
|
|
1:18.64 |
|
|
H2Odense |
1:23.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
12 maj 2019 |
Licens til Dansk Handicap Idræts-Forbund |
Udskriftstidspunkt |
16:33 |
|
Resultat Løb 100 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 100 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
FM-DM Parasport Danmark |
|
Udskriftsdato |
12 maj 2019 |
|
|
Stævne by |
Odense |
|
Udskriftstidspunkt |
16:33 |
|
|
Arrangør |
Parasport Danmark & H2Odense |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
12 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 100, 4X50m Frisvømning Mix, Finaler Årg. 0-2019 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Erritsø Med Mere |
0 |
|
|
|
|
|
|
2:14.91 |
|
|
Erritsø Gymnastik Og IF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Camilla Bitz Witt |
2003 |
|
|
35.48 |
|
|
|
35.48 |
|
|
Mille Dige From |
2004 |
|
|
35.17 |
|
|
|
1:10.65 |
|
|
Jakob Heeb |
2001 |
|
|
32.62 |
|
|
|
1:43.27 |
|
|
Peter Fritsdal Refer |
2001 |
|
|
31.64 |
|
|
|
2:14.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Korsør Kifu |
0 |
|
|
|
|
|
|
2:28.00 |
|
|
Korsør Handicap Idræt |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Camilla Hansen |
1997 |
|
|
40.45 |
|
|
|
40.45 |
|
|
Mikkel Schøler Petersen |
2001 |
|
|
33.56 |
|
|
|
1:14.01 |
|
|
Frederik Schmidt Johansen |
2002 |
|
|
31.70 |
|
|
|
1:45.71 |
|
|
Louise Pedersen |
1979 |
|
|
42.29 |
|
|
|
2:28.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ringsted |
0 |
|
|
|
|
|
|
2:45.81 |
|
|
Ringsted Handicap IF |
2:38.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Morten Lynggaard |
1983 |
|
|
50.04 |
|
|
|
50.04 |
|
|
Alexander Kahnr |
2006 |
|
|
48.70 |
|
|
|
1:38.74 |
|
|
Susan Hansen |
1987 |
|
|
39.45 |
|
|
|
2:18.19 |
|
|
Jonas Sørensen |
1993 |
|
|
27.62 |
|
|
|
2:45.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sigma Mix |
1995 |
|
|
|
|
|
|
2:49.18 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marie Husfeldt Hendriksen |
1995 |
|
|
41.39 |
|
|
|
41.39 |
|
|
Eva Rosted |
1999 |
|
|
43.23 |
|
|
|
1:24.62 |
|
|
Cecilie Beer |
1998 |
|
|
14.71 |
|
|
|
1:39.33 |
|
|
Frederik Valentin Knudsen |
1998 |
|
|
1:09.85 |
|
|
|
2:49.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Hørsholm |
0 |
|
|
|
|
|
|
3:07.49 |
|
|
Ifah Hørsholm |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Martin Frederiksen |
1989 |
|
|
46.07 |
|
|
|
46.07 |
|
|
Josefine Andersen |
2000 |
|
|
39.84 |
|
|
|
1:25.91 |
|
|
Mollie Berling |
1996 |
|
|
17.01 |
|
|
|
1:42.92 |
|
|
Alexander Hillhouse |
2004 |
|
|
1:24.57 |
|
|
|
3:07.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
12 maj 2019 |
Licens til Dansk Handicap Idræts-Forbund |
Udskriftstidspunkt |
16:33 |
|