2019-12-09   19:13:30
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Noname-uinnit

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Document
Results
noname-uinnit
Organizer:
Place: Ulpukka RaisU
Pool: 25m Competition Date: touko 11, 2019 to touko 11, 2019
Event 1, 50 Vapaauinti T9, T11, T13, N 9 and younger - Final
SJR 25.04 Hanna-Maria Seppälä 1984 KeUi FIN Antwerpen, BEL 13.12.2001
SJR 25.64 Nea-Amanda Heinola 2000 NumKis FIN 9.7.2016
SR 24.17 Mimosa Jallow 1994 Plaani FIN Copenhagen, DEN 17.12.2017
SR 25.06 Hanna-Maria Seppälä 1984 KeUi FIN Beijing 26.8.2008
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Anna Liljeberg 2010 Aurajoen Uinti 44.57
2 Helmi Rantala 2010 Porin Uimaseura 46.81 +2.24
3 Siiri Kinos 2010 Raision Urheilijat 48.18 +3.61
4 Vilma Töykkälä 2010 Raision Urheilijat 48.39 +3.82
5 Sofia Ahvas 2010 Aurajoen Uinti 49.44 +4.87
6 Inkeri Rinnola 2010 Aurajoen Uinti 53.18 +8.61
7 Miia Kallio 2011 Porin Uimaseura 53.97 +9.40
8 Vivi Lobbas 2012 Raision Urheilijat 58.82 +14.25
9 Frida Lobbas 2010 Raision Urheilijat 1:02.37 +17.80
Event official at: 11.5.2019 13:00:11
Event 1, 50 Vapaauinti T9, T11, T13, N 10-11 years - Final
SJR 25.04 Hanna-Maria Seppälä 1984 KeUi FIN Antwerpen, BEL 13.12.2001
SJR 25.64 Nea-Amanda Heinola 2000 NumKis FIN 9.7.2016
SR 24.17 Mimosa Jallow 1994 Plaani FIN Copenhagen, DEN 17.12.2017
SR 25.06 Hanna-Maria Seppälä 1984 KeUi FIN Beijing 26.8.2008
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Emilie Sjösten 2008 Aurajoen Uinti 35.89
2 Siiri Simula 2008 Swimming Team Rauma 37.64 +1.75
3 Ilona Nordman 2008 Swimming Team Rauma 38.86 +2.97
4 Josefiina Kinos 2009 Raision Urheilijat 40.33 +4.44
5 Josefiina Björklöf 2008 Swimming Team Rauma 40.59 +4.70
6 Heidi Huppunen 2008 Porin Uimaseura 40.70 +4.81
7 Mona Mäkelä 2008 Raision Urheilijat 42.50 +6.61
8 Mona Hankavuori 2009 Raision Urheilijat 43.13 +7.24
9 Emilia Repo 2009 Kankaanpään Uimarit 43.73 +7.84
10 Hilla Pajula 2009 Raision Urheilijat 43.84 +7.95
11 Venla Kämäräinen 2009 Porin Uimaseura 49.61 +13.72
12 Senni Soininen 2009 Raision Urheilijat 53.53 +17.64
13 Joanna Fernández Mieronkosk 2009 Aurajoen Uinti 56.70 +20.81
14 Bea Back 2009 Raision Urheilijat 58.05 +22.16
Event official at: 11.5.2019 13:00:11
Event 1, 50 Vapaauinti T9, T11, T13, N 12-13 years - Final
SJR 25.04 Hanna-Maria Seppälä 1984 KeUi FIN Antwerpen, BEL 13.12.2001
SJR 25.64 Nea-Amanda Heinola 2000 NumKis FIN 9.7.2016
SR 24.17 Mimosa Jallow 1994 Plaani FIN Copenhagen, DEN 17.12.2017
SR 25.06 Hanna-Maria Seppälä 1984 KeUi FIN Beijing 26.8.2008
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Pinja Pakkanen 2006 Kankaanpään Uimarit 33.02
2 Maikki Hämäläinen 2006 Uimaseura Kaarina 33.41 +0.39
3 Julia Sihvo 2006 Raision Urheilijat 33.73 +0.71
4 Vilma Saarimäki 2007 Raision Urheilijat 33.74 +0.72
5 Emilia Häjänen 2006 Raision Urheilijat 34.94 +1.92
6 Inari Sonkkila 2006 Uimaseura Kaarina 35.75 +2.73
7 Mandi Hämäläinen 2006 Uimaseura Kaarina 39.51 +6.49
8 Alisa Uusitorppa 2007 Swimming Team Rauma 41.99 +8.97
Event official at: 11.5.2019 13:00:11
Event 1, 50 Vapaauinti T9, T11, T13, N 14 and older - Final
SJR 25.04 Hanna-Maria Seppälä 1984 KeUi FIN Antwerpen, BEL 13.12.2001
SJR 25.64 Nea-Amanda Heinola 2000 NumKis FIN 9.7.2016
SR 24.17 Mimosa Jallow 1994 Plaani FIN Copenhagen, DEN 17.12.2017
SR 25.06 Hanna-Maria Seppälä 1984 KeUi FIN Beijing 26.8.2008
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Riikka Niskala 2004 Raision Urheilijat 27.99
2 Viola Penttilä 2004 Swimming Team Rauma 28.31 +0.32
3 Emilia Sihvo 2004 Raision Urheilijat 28.55 +0.56
4 Sini Heikkilä 2003 Salon Uimarit 29.34 +1.35
5 Ida Maliranta 2004 Raision Urheilijat 30.35 +2.36
6 Aada Rantanen 2004 Raision Urheilijat 30.83 +2.84
7 Mette Peltola 2005 Raision Urheilijat 31.21 +3.22
8 Heidi Javanainen 2003 Swimming Team Rauma 31.43 +3.44
9 Isla Pinta 2002 Raision Urheilijat 32.52 +4.53
10 Ida Salminen 2005 Raision Urheilijat 34.50 +6.51
Event official at: 11.5.2019 13:00:11
2019-05-11 13:13:23 Datahandling: WinGrodan 2.3 Licensed to: Raision Urheilijat
Document
Results
noname-uinnit
Organizer:
Place: Ulpukka RaisU
Pool: 25m Competition Date: touko 11, 2019 to touko 11, 2019
Event 2, 50m Vapaauinti P10, P12, P14, M 10 and younger - Final
SJR 22.20 Manu Mäntymäki 1985 NumKis FIN Dublin, IRL 11.12.2003
SJR 23.03 Manu Mäntymäki 1985 NumKis FIN Glasgow, GBR 1.8.2003
SR 21.22 Ari-Pekka Liukkonen 1989 Cetus FIN Espoo 15.10.2017
SR 21.90 Ari-Pekka Liukkonen 1989 Cetus FIN Monaco, MON 11.6.2017
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Juuso Käär 2009 Raision Urheilijat 39.07
2 Veeti Elonen 2009 Swimming Team Rauma 42.32 +3.25
3 Olli Vanne 2009 Swimming Team Rauma 42.38 +3.31
4 Wille Vantala 2009 Aurajoen Uinti 43.24 +4.17
5 Matvei Chekhonin 2009 Swimming Team Rauma 45.49 +6.42
6 Eeli Mikkonen 2009 Swimming Team Rauma 46.04 +6.97
7 Atte Lehtinen 2009 Swimming Team Rauma 47.57 +8.50
8 Alex Mäkelä 2009 Raision Urheilijat 51.21 +12.14
9 Veikka Elmeri Suvitie 2010 Raision Urheilijat 51.60 +12.53
10 Arttu Rantanen 2010 Raision Urheilijat 53.58 +14.51
11 Aarre Latomaa 2010 Raision Urheilijat 55.96 +16.89
12 Jesse Rinne 2010 Aurajoen Uinti 56.42 +17.35
13 Anto Loukine 2010 Raision Urheilijat 1:02.72 +23.65
14 Elian Sainio 2009 Raision Urheilijat 1:09.02 +29.95
15 Oliver Rantanen 2009 Uimaseura Kaarina 1:09.23 +30.16
Event official at: 11.5.2019 13:00:20
Event 2, 50m Vapaauinti P10, P12, P14, M 11-12 years - Final
SJR 22.20 Manu Mäntymäki 1985 NumKis FIN Dublin, IRL 11.12.2003
SJR 23.03 Manu Mäntymäki 1985 NumKis FIN Glasgow, GBR 1.8.2003
SR 21.22 Ari-Pekka Liukkonen 1989 Cetus FIN Espoo 15.10.2017
SR 21.90 Ari-Pekka Liukkonen 1989 Cetus FIN Monaco, MON 11.6.2017
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Severi Saario 2008 Uinti-Vakka 41.87
2 Frans Sagulin 2008 Raision Urheilijat 43.13 +1.26
3 Aatos Viljanen 2008 Raision Urheilijat 43.48 +1.61
4 Urho Kouvonen 2008 Aurajoen Uinti 49.65 +7.78
Event official at: 11.5.2019 13:00:20
Event 2, 50m Vapaauinti P10, P12, P14, M 13-14 years - Final
SJR 22.20 Manu Mäntymäki 1985 NumKis FIN Dublin, IRL 11.12.2003
SJR 23.03 Manu Mäntymäki 1985 NumKis FIN Glasgow, GBR 1.8.2003
SR 21.22 Ari-Pekka Liukkonen 1989 Cetus FIN Espoo 15.10.2017
SR 21.90 Ari-Pekka Liukkonen 1989 Cetus FIN Monaco, MON 11.6.2017
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Aaro Törnström 2006 Raision Urheilijat 30.86
2 Aapo Nurminen 2006 Raision Urheilijat 31.52 +0.66
3 Ville Suojasto 2006 Raision Urheilijat 33.29 +2.43
4 Osmo Räikkälä 2006 Kankaanpään Uimarit 33.97 +3.11
5 Santeri Leinonen 2005 Eura Swimming Team 36.61 +5.75
- Miika Tuominen 2005 Uimaseura Kaarina DNS
Event official at: 11.5.2019 13:00:20
Event 2, 50m Vapaauinti P10, P12, P14, M 15 and older - Final
SJR 22.20 Manu Mäntymäki 1985 NumKis FIN Dublin, IRL 11.12.2003
SJR 23.03 Manu Mäntymäki 1985 NumKis FIN Glasgow, GBR 1.8.2003
SR 21.22 Ari-Pekka Liukkonen 1989 Cetus FIN Espoo 15.10.2017
SR 21.90 Ari-Pekka Liukkonen 1989 Cetus FIN Monaco, MON 11.6.2017
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Leo Penttilä 2001 Swimming Team Rauma 27.62
2 Samuel Söderholm 2004 Raision Urheilijat 29.37 +1.75
3 Santeri Kinnunen 2002 Uimaseura Kaarina 29.77 +2.15
4 Miko Elonen 2004 Swimming Team Rauma 31.07 +3.45
5 Mikko Majamäki 1982 Aurajoen Uinti 32.29 +4.67
Event official at: 11.5.2019 13:00:20
2019-05-11 13:14:54 Datahandling: WinGrodan 2.3 Licensed to: Raision Urheilijat
Document
Results
noname-uinnit
Organizer:
Place: Ulpukka RaisU
Pool: 25m Competition Date: touko 11, 2019 to touko 11, 2019
Event 3, 100m Vapaauinti T13, T15, N 13 and younger - Final
SJR 54.79 Hanna-Maria Seppälä 1984 KeUi FIN Tallinna, EST 11.11.2001
SJR 56.25 Hanna-Maria Seppälä 1984 KeUi FIN Espoo 29.6.2001
SR 52.28 Hanna-Maria Seppälä 1984 KeUi FIN Rijeka, CRO 11.12.2008
SR 53.60 Hanna-Maria Seppälä 1984 KeUi FIN Beijing 13.8.2008
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Sini Mäkilä 2006 Raision Urheilijat 1:01.56
50m: 29.30
100m: 1:01.56
(32.26)
2 Tuuli Peltola 2007 Raision Urheilijat 1:07.36 +5.80
50m: 32.24
100m: 1:07.36
(35.12)
3 Pinja Pakkanen 2006 Kankaanpään Uimarit 1:18.01 +16.45
50m: 36.28
100m: 1:18.01
(41.73)
4 Emilia Tähkänen 2007 Uinti-Vakka 1:19.08 +17.52
50m: 37.34
100m: 1:19.08
(41.74)
5 Sagdiana Rakhimova 2008 Raision Urheilijat 1:20.29 +18.73
50m: 39.12
100m: 1:20.29
(41.17)
6 Matilda Karvonen 2009 Raision Urheilijat 1:23.37 +21.81
50m: 39.47
100m: 1:23.37
(43.90)
7 Saga Räikkönen 2008 Aurajoen Uinti 1:25.54 +23.98
50m: 40.12
100m: 1:25.54
(45.42)
8 Noora Riionheimo 2006 Raision Urheilijat 1:25.83 +24.27
50m: 40.32
100m: 1:25.83
(45.51)
9 Senja Pakkanen 2008 Kankaanpään Uimarit 1:26.71 +25.15
50m: 41.69
100m: 1:26.71
(45.02)
10 Sofia Järvi 2007 Raision Urheilijat 1:27.27 +25.71
50m: 40.20
100m: 1:27.27
(47.07)
11 Armi Wahlroos 2006 Raision Urheilijat 1:27.68 +26.12
50m: 40.10
100m: 1:27.68
(47.58)
12 Maisa Kummila 2006 Raision Urheilijat 1:29.35 +27.79
50m: 41.01
100m: 1:29.35
(48.34)
13 Edla Heino 2009 Swimming Team Rauma 1:33.39 +31.83
50m: 43.07
100m: 1:33.39
(50.32)
14 Aino Norrdal 2006 Uimaseura Kaarina 1:37.51 +35.95
50m: 44.43
100m: 1:37.51
(53.08)
15 Elsa Ailanen 2009 Swimming Team Rauma 1:39.50 +37.94
50m: 45.78
100m: 1:39.50
(53.72)
16 Laura Räikkälä 2009 Kankaanpään Uimarit 1:40.32 +38.76
50m: 49.40
100m: 1:40.32
(50.92)
17 Aada Kaila 2009 Raision Urheilijat 1:42.38 +40.82
50m: 48.28
100m: 1:42.38
(54.10)
18 Peppi Pulkkinen 2009 Raision Urheilijat 1:54.87 +53.31
50m: 55.11
100m: 1:54.87
(59.76)
19 Miina Mäkinen 2009 Raision Urheilijat 1:57.27 +55.71
50m: 54.19
100m: 1:57.27
(1:03.08)
20 Miia Kallio 2011 Porin Uimaseura 2:08.83 +1:07.27
50m: 1:01.23
100m: 2:08.83
(1:07.60)
- Milja Kummila 2008 Raision Urheilijat DSQ
Event official at: 11.5.2019 13:00:26
Event 3, 100m Vapaauinti T13, T15, N 14-15 years - Final
SJR 54.79 Hanna-Maria Seppälä 1984 KeUi FIN Tallinna, EST 11.11.2001
SJR 56.25 Hanna-Maria Seppälä 1984 KeUi FIN Espoo 29.6.2001
SR 52.28 Hanna-Maria Seppälä 1984 KeUi FIN Rijeka, CRO 11.12.2008
SR 53.60 Hanna-Maria Seppälä 1984 KeUi FIN Beijing 13.8.2008
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Riikka Niskala 2004 Raision Urheilijat 1:00.49
50m: 29.27
100m: 1:00.49
(31.22)
2 Nelli Rauhanen 2005 Raision Urheilijat 1:01.00 +0.51
50m: 29.68
100m: 1:01.00
(31.32)
3 Milla Karttunen 2005 Raision Urheilijat 1:02.10 +1.61
50m: 29.76
100m: 1:02.10
(32.34)
4 Ida Maliranta 2004 Raision Urheilijat 1:07.30 +6.81
50m: 32.19
100m: 1:07.30
(35.11)
5 Milla Järvenpää 2004 Uimaseura Kaarina 1:08.58 +8.09
50m: 32.61
100m: 1:08.58
(35.97)
- Saimi Räty 2005 Raision Urheilijat DSQ
Event official at: 11.5.2019 13:00:26
2019-05-11 13:15:01 Datahandling: WinGrodan 2.3 Licensed to: Raision Urheilijat
Document
Results
noname-uinnit
Organizer:
Place: Ulpukka RaisU
Pool: 25m Competition Date: touko 11, 2019 to touko 11, 2019
Event 4, 100m Vapaauinti P14, P16, M 14 and younger - Final
SJR 48.59 Severi Allonen 1991 SWIM FIN Jyväskylä 31.10.2009
SJR 50.68 Antti Kasvio 1973 LaVi FIN Espoo 13.7.1991
SR 47.55 Matias Koski 1994 Georgia U. FIN Windsor, CAN 10.12.2016
SR 49.44 Ari-Pekka Liukkonen 1989 Cetus FIN Helsinki 20.3.2016
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Kasperi Heikkinen 2005 Raision Urheilijat 1:00.31
50m: 28.30
100m: 1:00.31
(32.01)
2 Joel Korte 2005 Swimming Team Rauma 1:03.14 +2.83
50m: 30.17
100m: 1:03.14
(32.97)
3 Lauri Aho 2006 Raision Urheilijat 1:04.48 +4.17
50m: 31.06
100m: 1:04.48
(33.42)
4 Aaro Törnström 2006 Raision Urheilijat 1:10.33 +10.02
50m: 34.58
100m: 1:10.33
(35.75)
5 Roope Koskela 2007 Raision Urheilijat 1:10.60 +10.29
50m: 33.72
100m: 1:10.60
(36.88)
6 Romeo Maranzani 2006 Aurajoen Uinti 1:12.88 +12.57
50m: 34.89
100m: 1:12.88
(37.99)
7 Jooa Laiho 2006 Raision Urheilijat 1:15.59 +15.28
50m: 36.28
100m: 1:15.59
(39.31)
8 Leevi Saarinen 2006 Uinti-Vakka 1:16.32 +16.01
50m: 35.57
100m: 1:16.32
(40.75)
9 Patric Meriholvi 2007 Raision Urheilijat 1:20.12 +19.81
50m: 37.45
100m: 1:20.12
(42.67)
10 Margo Murumäe 2006 Raision Urheilijat 1:21.58 +21.27
50m: 37.31
100m: 1:21.58
(44.27)
11 Eino Jussinoja 2006 Swimming Team Rauma 1:21.95 +21.64
50m: 39.65
100m: 1:21.95
(42.30)
12 Niko Visuri 2007 Aurajoen Uinti 1:22.63 +22.32
50m: 38.65
100m: 1:22.63
(43.98)
13 Jesper Isotalo 2007 Raision Urheilijat 1:23.53 +23.22
50m: 40.19
100m: 1:23.53
(43.34)
14 Thomas Salonen 2009 Raision Urheilijat 1:24.69 +24.38
50m: 40.34
100m: 1:24.69
(44.35)
15 Eero Carne 2009 Raision Urheilijat 1:25.85 +25.54
50m: 40.07
100m: 1:25.85
(45.78)
16 Thomas Westerlund 2007 Raision Urheilijat 1:27.67 +27.36
50m: 42.34
100m: 1:27.67
(45.33)
17 Juho Räikkälä 2007 Kankaanpään Uimarit 1:30.62 +30.31
50m: 42.23
100m: 1:30.62
(48.39)
18 Benjamin Milovanov 2008 Aurajoen Uinti 1:31.73 +31.42
50m: 44.45
100m: 1:31.73
(47.28)
19 Jan Virransuo 2008 Aurajoen Uinti 1:32.57 +32.26
50m: 42.74
100m: 1:32.57
(49.83)
20 Ilmari Kunttu 2006 Aurajoen Uinti 1:33.56 +33.25
50m: 43.35
100m: 1:33.56
(50.21)
21 Thanh Kiet Lam 2008 Aurajoen Uinti 1:33.57 +33.26
50m: 45.20
100m: 1:33.57
(48.37)
22 Miska Käär 2009 Raision Urheilijat 1:34.28 +33.97
50m: 43.87
100m: 1:34.28
(50.41)
23 Venuel Suvila-Anton 2008 Raision Urheilijat 1:34.62 +34.31
50m: 43.89
100m: 1:34.62
(50.73)
24 Wili Sauhula 2010 Aurajoen Uinti 1:35.99 +35.68
50m: 46.52
100m: 1:35.99
(49.47)
25 Oliver Rautala 2007 Aurajoen Uinti 1:36.29 +35.98
50m: 48.27
100m: 1:36.29
(48.02)
26 Matias Lehtinen 2007 Raision Urheilijat 1:36.64 +36.33
50m: 45.59
100m: 1:36.64
(51.05)
27 Arttu Carne 2007 Raision Urheilijat 1:38.12 +37.81
50m: 45.71
100m: 1:38.12
(52.41)
28 Aleksi Nurmi 2006 Aurajoen Uinti 1:38.20 +37.89
50m: 44.01
100m: 1:38.20
(54.19)
29 Onni Kolhi 2009 Raision Urheilijat 1:43.07 +42.76
50m: 46.94
100m: 1:43.07
(56.13)
30 Reino Ericsson 2008 Raision Urheilijat 1:43.08 +42.77
50m: 46.22
100m: 1:43.08
(56.86)
31 Carlos Sadiku 2006 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku 1:51.61 +51.30
50m: 46.52
100m: 1:51.61
(1:05.09)
32 Aukusti Lempiäinen 2009 Raision Urheilijat 1:54.18 +53.87
50m: 52.53
100m: 1:54.18
(1:01.65)
Event official at: 11.5.2019 13:00:00
Event 4, 100m Vapaauinti P14, P16, M 15-16 years - Final
SJR 48.59 Severi Allonen 1991 SWIM FIN Jyväskylä 31.10.2009
SJR 50.68 Antti Kasvio 1973 LaVi FIN Espoo 13.7.1991
SR 47.55 Matias Koski 1994 Georgia U. FIN Windsor, CAN 10.12.2016
SR 49.44 Ari-Pekka Liukkonen 1989 Cetus FIN Helsinki 20.3.2016
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Seweryn Pastucha 2004 Raision Urheilijat 55.48
50m: 26.77
100m: 55.48
(28.71)
2 Leevi Jalava 2004 Swimming Team Rauma 1:05.37 +9.89
50m: 30.64
100m: 1:05.37
(34.73)
3 Samuel Söderholm 2004 Raision Urheilijat 1:06.22 +10.74
50m: 31.47
100m: 1:06.22
(34.75)
Event official at: 11.5.2019 13:00:00
Event 4, 100m Vapaauinti P14, P16, M 17 and older - Final
SJR 48.59 Severi Allonen 1991 SWIM FIN Jyväskylä 31.10.2009
SJR 50.68 Antti Kasvio 1973 LaVi FIN Espoo 13.7.1991
SR 47.55 Matias Koski 1994 Georgia U. FIN Windsor, CAN 10.12.2016
SR 49.44 Ari-Pekka Liukkonen 1989 Cetus FIN Helsinki 20.3.2016
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Matias Gustafsson 2002 Raision Urheilijat 59.83
50m: 27.91
100m: 59.83
(31.92)
2 Leo Penttilä 2001 Swimming Team Rauma 1:02.19 +2.36
50m: 29.35
100m: 1:02.19
(32.84)
Event official at: 11.5.2019 13:00:00
2019-05-11 13:15:10 Datahandling: WinGrodan 2.3 Licensed to: Raision Urheilijat
Document
Results
noname-uinnit
Organizer:
Place: Ulpukka RaisU
Pool: 25m Competition Date: touko 11, 2019 to touko 11, 2019
Event 5, 200m Sekauinti Naiset  - Final
SJR 2:12.38 Emilia Pikkarainen 1992 VanVe FIN Jyväskylä 31.10.2009
SJR 2:14.23 Emilia Pikkarainen 1992 VanVe FIN Helsinki 25.6.2009
SR 2:10.51 Tanja Kylliäinen 1993 Louisville FIN Doha, QAT 6.12.2014
SR 2:14.20 Tanja Kylliäinen 1993 LrU FIN Minneapolis, USA 14.11.2015
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Milla Lempiälä 2005 Loimaan Uimaseura 2:37.50
50m: 34.50
100m: 1:15.01
(40.51)
150m: 2:01.78
(46.77)
200m: 2:37.50
(35.72)
2 Sanni Jouppi 2004 Swimming Team Rauma 2:48.94 +11.44
50m: 36.72
100m: 1:19.77
(43.05)
150m: 2:09.09
(49.32)
200m: 2:48.94
(39.85)
3 Ulla Haarala 2004 Uimaseura Kaarina 2:57.69 +20.19
50m: 42.14
100m: 1:28.45
(46.31)
150m: 2:17.84
(49.39)
200m: 2:57.69
(39.85)
4 Nanna Kotkatvuori 2006 Uimaseura Kaarina 3:09.01 +31.51
50m: 41.00
100m: 1:27.58
(46.58)
150m: 2:25.30
(57.72)
200m: 3:09.01
(43.71)
5 Nella Imponen 2007 Aurajoen Uinti 3:11.09 +33.59
50m: 42.32
100m: 1:30.11
(47.79)
150m: 2:30.35
(1:00.24)
200m: 3:11.09
(40.74)
6 Amanda Ahinko 2007 Kampuksen Plaani 3:12.03 +34.53
50m: 42.37
100m: 1:32.26
(49.89)
150m: 2:26.90
(54.64)
200m: 3:12.03
(45.13)
7 Viivi Elonen 2008 Swimming Team Rauma 3:14.66 +37.16
50m: 42.60
100m: 1:32.39
(49.79)
150m: 2:30.97
(58.58)
200m: 3:14.66
(43.69)
8 Elina Toivonen 2006 Aurajoen Uinti 3:18.55 +41.05
50m: 41.90
100m: 1:33.88
(51.98)
150m: 2:31.43
(57.55)
200m: 3:18.55
(47.12)
9 Emilie Sjösten 2008 Aurajoen Uinti 3:21.17 +43.67
50m: 49.36
100m: 1:41.68
(52.32)
150m: 2:37.48
(55.80)
200m: 3:21.17
(43.69)
10 Emilia Häjänen 2006 Raision Urheilijat 3:26.61 +49.11
50m: 45.25
100m: 1:39.89
(54.64)
150m: 2:42.75
(1:02.86)
200m: 3:26.61
(43.86)
11 Sagdiana Rakhimova 2008 Raision Urheilijat 3:26.71 +49.21
50m: 50.37
100m: 1:42.81
(52.44)
150m: 2:45.54
(1:02.73)
200m: 3:26.71
(41.17)
12 Kaisa Heikkinen 2008 Raision Urheilijat 3:29.31 +51.81
50m: 53.89
100m: 1:45.62
(51.73)
150m: 2:43.42
(57.80)
200m: 3:29.31
(45.89)
13 Iina Pihlaja 2008 Raision Urheilijat 3:39.78 +1:02.28
50m: 53.68
100m: 1:50.75
(57.07)
150m: 2:52.32
(1:01.57)
200m: 3:39.78
(47.46)
14 Veera Helkkala 2006 Raision Urheilijat 3:45.72 +1:08.22
50m: 54.35
100m: 1:56.81
(1:02.46)
150m: 3:00.45
(1:03.64)
200m: 3:45.72
(45.27)
15 Yasemin Yilmaz 2007 Aurajoen Uinti 3:49.86 +1:12.36
50m: 52.22
100m: 1:54.48
(1:02.26)
150m: 3:01.21
(1:06.73)
200m: 3:49.86
(48.65)
16 Iiris Paloposki 2007 Aurajoen Uinti 3:54.65 +1:17.15
50m: 56.85
100m: 2:01.57
(1:04.72)
150m: 3:01.25
(59.68)
200m: 3:54.65
(53.40)
17 Kira Viitanen 2006 Aurajoen Uinti 4:09.04 +1:31.54
50m: 1:56.97
100m: 3:07.19
(1:10.22)
150m: 4:09.04
(1:01.85)
Event official at: 11.5.2019 13:07:49
2019-05-11 13:15:22 Datahandling: WinGrodan 2.3 Licensed to: Raision Urheilijat
Document
Results
noname-uinnit
Organizer:
Place: Ulpukka RaisU
Pool: 25m Competition Date: touko 11, 2019 to touko 11, 2019
Event 6, 200m Sekauinti Miehet  - Final
SJR 1:57.19 Jani Sievinen 1974 NumKis FIN Espoo 21.11.1992
SJR 2:01.18 Jani Sievinen 1974 NumKis FIN Barcelona, ESP 31.7.1992
SR 1:54.65 Jani Sievinen 1974 NumKis FIN Kuopio 21.1.1994
SR 1:58.16 Jani Sievinen 1974 NumKis FIN Rooma 11.9.1994
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Veeti Hämäläinen 2006 Raision Urheilijat 2:59.13
50m: 36.30
100m: 1:23.51
(47.21)
150m: 2:21.99
(58.48)
200m: 2:59.13
(37.14)
2 Ville Suojasto 2006 Raision Urheilijat 2:59.42 +0.29
50m: 44.87
100m: 1:29.33
(44.46)
150m: 2:19.73
(50.40)
200m: 2:59.42
(39.69)
3 Roope Käär 2007 Raision Urheilijat 3:05.82 +6.69
50m: 40.74
100m: 1:27.92
(47.18)
150m: 2:24.08
(56.16)
200m: 3:05.82
(41.74)
4 Erik Loukine 2006 Raision Urheilijat 3:25.56 +26.43
50m: 45.54
100m: 2:41.79
(1:56.25)
150m: 3:31.11
(49.32)
200m: 3:25.56
()
5 Kasper Vira 2006 Aurajoen Uinti 3:37.05 +37.92
50m: 52.50
100m: 1:49.77
(57.27)
150m: 2:51.94
(1:02.17)
200m: 3:37.05
(45.11)
6 Ilmari Kunttu 2006 Aurajoen Uinti 3:50.55 +51.42
50m: 59.38
100m: 1:58.38
(59.00)
150m: 2:58.40
(1:00.02)
200m: 3:50.55
(52.15)
- Eerik Rantanen 2004 Uimaseura Kaarina DSQ 6.4
- Romeo Maranzani 2006 Aurajoen Uinti DSQ 6.3
- Aleksi Nurmi 2006 Aurajoen Uinti DSQ 8.2
Event official at: 11.5.2019 13:18:46
2019-05-11 13:22:33 Datahandling: WinGrodan 2.3 Licensed to: Raision Urheilijat
Document
Unofficial Summary
After 1 of 1 heats
noname-uinnit
Organizer:
Place: Ulpukka RaisU
Pool: 25m Competition Date: touko 11, 2019 to touko 11, 2019
Event 7, 50m Selkäuinti Naiset Masters 65-69 years - Final
SJR 27.92 Lotta Upanne 1998 HSS FIN Netanya, ISR 5.12.2015
SJR 29.31 Vilma Oura 2001 HSS FIN Berlin, GER 5.3.2017
SR 26.52 Mimosa Jallow 1994 Plaani FIN Copenhagen, DEN 16.12.2017
SR 28.15 Mimosa Jallow 1994 Plaani FIN London, GBR 21.5.2016
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Sirpa Visakoski 1952 Aurajoen Uinti 49.57
Event 7, 50m Selkäuinti Naiset Masters 40-44 years - Final
SJR 27.92 Lotta Upanne 1998 HSS FIN Netanya, ISR 5.12.2015
SJR 29.31 Vilma Oura 2001 HSS FIN Berlin, GER 5.3.2017
SR 26.52 Mimosa Jallow 1994 Plaani FIN Copenhagen, DEN 16.12.2017
SR 28.15 Mimosa Jallow 1994 Plaani FIN London, GBR 21.5.2016
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Raakel Luoto 1975 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku 30.41
Event 7, 50m Selkäuinti Naiset Masters 35-39 years - Final
SJR 27.92 Lotta Upanne 1998 HSS FIN Netanya, ISR 5.12.2015
SJR 29.31 Vilma Oura 2001 HSS FIN Berlin, GER 5.3.2017
SR 26.52 Mimosa Jallow 1994 Plaani FIN Copenhagen, DEN 16.12.2017
SR 28.15 Mimosa Jallow 1994 Plaani FIN London, GBR 21.5.2016
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Mari Ääri 1980 Aurajoen Uinti 31.75
2019-05-11 13.37.50 Datahandling: WinGrodan 2.3 Licensed to: Raision Urheilijat
Document
Results
noname-uinnit
Organizer:
Place: Ulpukka RaisU
Pool: 25m Competition Date: touko 11, 2019 to touko 11, 2019
Event 9, 50m Selkäuinti T9, T11, T13, N 9 and younger - Final
SJR 27.92 Lotta Upanne 1998 HSS FIN Netanya, ISR 5.12.2015
SJR 29.31 Vilma Oura 2001 HSS FIN Berlin, GER 5.3.2017
SR 26.52 Mimosa Jallow 1994 Plaani FIN Copenhagen, DEN 16.12.2017
SR 28.15 Mimosa Jallow 1994 Plaani FIN London, GBR 21.5.2016
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Vilma Töykkälä 2010 Raision Urheilijat 51.47
2 Siiri Kinos 2010 Raision Urheilijat 52.69 +1.22
3 Inkeri Rinnola 2010 Aurajoen Uinti 54.72 +3.25
4 Anna Liljeberg 2010 Aurajoen Uinti 59.98 +8.51
5 Sofia Ahvas 2010 Aurajoen Uinti 1:00.67 +9.20
6 Helmi Rantala 2010 Porin Uimaseura 1:00.91 +9.44
7 Miia Kallio 2011 Porin Uimaseura 1:04.65 +13.18
- Vivi Lobbas 2012 Raision Urheilijat DSQ 6.5
- Frida Lobbas 2010 Raision Urheilijat DSQ 6.5
Event official at: 11.5.2019 13:48:43
Event 9, 50m Selkäuinti T9, T11, T13, N 10-11 years - Final
SJR 27.92 Lotta Upanne 1998 HSS FIN Netanya, ISR 5.12.2015
SJR 29.31 Vilma Oura 2001 HSS FIN Berlin, GER 5.3.2017
SR 26.52 Mimosa Jallow 1994 Plaani FIN Copenhagen, DEN 16.12.2017
SR 28.15 Mimosa Jallow 1994 Plaani FIN London, GBR 21.5.2016
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Josefiina Kinos 2009 Raision Urheilijat 43.24
2 Ilona Nordman 2008 Swimming Team Rauma 43.59 +0.35
3 Matilda Karvonen 2009 Raision Urheilijat 44.60 +1.36
4 Aada Kaila 2009 Raision Urheilijat 46.77 +3.53
5 Senja Pakkanen 2008 Kankaanpään Uimarit 48.12 +4.88
6 Josefiina Björklöf 2008 Swimming Team Rauma 48.58 +5.34
7 Mona Hankavuori 2009 Raision Urheilijat 49.15 +5.91
8 Heidi Huppunen 2008 Porin Uimaseura 49.47 +6.23
9 Emilia Repo 2009 Kankaanpään Uimarit 49.57 +6.33
10 Aliisa Kunttu 2008 Aurajoen Uinti 50.00 +6.76
11 Siiri Simula 2008 Swimming Team Rauma 50.14 +6.90
12 Mona Mäkelä 2008 Raision Urheilijat 51.41 +8.17
13 Hilla Pajula 2009 Raision Urheilijat 52.37 +9.13
14 Elsa Ailanen 2009 Swimming Team Rauma 52.88 +9.64
15 Peppi Pulkkinen 2009 Raision Urheilijat 54.27 +11.03
16 Miina Mäkinen 2009 Raision Urheilijat 58.12 +14.88
17 Senni Soininen 2009 Raision Urheilijat 1:02.29 +19.05
18 Venla Kämäräinen 2009 Porin Uimaseura 1:04.58 +21.34
19 Bea Back 2009 Raision Urheilijat 1:06.89 +23.65
Event official at: 11.5.2019 13:48:43
Event 9, 50m Selkäuinti T9, T11, T13, N 12-13 years - Final
SJR 27.92 Lotta Upanne 1998 HSS FIN Netanya, ISR 5.12.2015
SJR 29.31 Vilma Oura 2001 HSS FIN Berlin, GER 5.3.2017
SR 26.52 Mimosa Jallow 1994 Plaani FIN Copenhagen, DEN 16.12.2017
SR 28.15 Mimosa Jallow 1994 Plaani FIN London, GBR 21.5.2016
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Emilia Häjänen 2006 Raision Urheilijat 43.77
2 Aino Norrdal 2006 Uimaseura Kaarina 47.69 +3.92
3 Alisa Uusitorppa 2007 Swimming Team Rauma 50.31 +6.54
Event official at: 11.5.2019 13:48:43
Event 9, 50m Selkäuinti T9, T11, T13, N 14 and older - Final
SJR 27.92 Lotta Upanne 1998 HSS FIN Netanya, ISR 5.12.2015
SJR 29.31 Vilma Oura 2001 HSS FIN Berlin, GER 5.3.2017
SR 26.52 Mimosa Jallow 1994 Plaani FIN Copenhagen, DEN 16.12.2017
SR 28.15 Mimosa Jallow 1994 Plaani FIN London, GBR 21.5.2016
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Emilia Sihvo 2004 Raision Urheilijat 32.49
2 Viola Penttilä 2004 Swimming Team Rauma 33.89 +1.40
3 Heidi Javanainen 2003 Swimming Team Rauma 34.50 +2.01
4 Isla Pinta 2002 Raision Urheilijat 35.70 +3.21
5 Martta Haarala 2001 Uimaseura Kaarina 40.08 +7.59
6 Aino Haarala 2001 Uimaseura Kaarina 40.80 +8.31
Event official at: 11.5.2019 13:48:43
2019-05-11 13:49:01 Datahandling: WinGrodan 2.3 Licensed to: Raision Urheilijat
Document
Results
noname-uinnit
Organizer:
Place: Ulpukka RaisU
Pool: 25m Competition Date: touko 11, 2019 to touko 11, 2019
Event 10, 50m Selkäuinti P10, P12, P14, M 10 and younger - Final
SJR 24.81 Jani Sievinen 1974 NumKis FIN Hyvinkää 15.11.1992
SJR 26.64 Manu Mäntymäki 1985 NumKis FIN Glasgow, GBR 31.7.2003
SR 24.44 Tero Räty 1978 TaUS FIN Helsinki 8.12.2006
SR 25.99 Jani Sievinen 1974 NumKis FIN Turku 9.7.1998
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Juuso Käär 2009 Raision Urheilijat 45.68
2 Eero Carne 2009 Raision Urheilijat 46.43 +0.75
3 Wili Sauhula 2010 Aurajoen Uinti 48.79 +3.11
4 Miska Käär 2009 Raision Urheilijat 48.80 +3.12
5 Olli Vanne 2009 Swimming Team Rauma 48.89 +3.21
6 Alex Mäkelä 2009 Raision Urheilijat 51.66 +5.98
7 Onni Kolhi 2009 Raision Urheilijat 52.61 +6.93
8 Veikka Elmeri Suvitie 2010 Raision Urheilijat 55.91 +10.23
9 Atte Lehtinen 2009 Swimming Team Rauma 56.09 +10.41
10 Arttu Rantanen 2010 Raision Urheilijat 56.99 +11.31
11 Eeli Mikkonen 2009 Swimming Team Rauma 58.78 +13.10
12 Veeti Jalava 2009 Swimming Team Rauma 1:00.47 +14.79
13 Elian Sainio 2009 Raision Urheilijat 1:09.90 +24.22
- Aarre Latomaa 2010 Raision Urheilijat DSQ 6.5
- Aukusti Lempiäinen 2009 Raision Urheilijat DSQ 6.5
- Anto Loukine 2010 Raision Urheilijat DSQ 6.5
Event official at: 11.5.2019 13:59:45
Event 10, 50m Selkäuinti P10, P12, P14, M 11-12 years - Final
SJR 24.81 Jani Sievinen 1974 NumKis FIN Hyvinkää 15.11.1992
SJR 26.64 Manu Mäntymäki 1985 NumKis FIN Glasgow, GBR 31.7.2003
SR 24.44 Tero Räty 1978 TaUS FIN Helsinki 8.12.2006
SR 25.99 Jani Sievinen 1974 NumKis FIN Turku 9.7.1998
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Venuel Suvila-Anton 2008 Raision Urheilijat 46.28
2 Juho Räikkälä 2007 Kankaanpään Uimarit 47.32 +1.04
3 Thanh Kiet Lam 2008 Aurajoen Uinti 47.67 +1.39
4 Severi Saario 2008 Uinti-Vakka 48.23 +1.95
5 Frans Sagulin 2008 Raision Urheilijat 49.33 +3.05
6 Veikka Lehtonen 2008 Aurajoen Uinti 50.94 +4.66
7 Reino Ericsson 2008 Raision Urheilijat 51.86 +5.58
8 Urho Kouvonen 2008 Aurajoen Uinti 53.96 +7.68
9 Aatos Viljanen 2008 Raision Urheilijat 55.25 +8.97
Event official at: 11.5.2019 13:59:45
Event 10, 50m Selkäuinti P10, P12, P14, M 13-14 years - Final
SJR 24.81 Jani Sievinen 1974 NumKis FIN Hyvinkää 15.11.1992
SJR 26.64 Manu Mäntymäki 1985 NumKis FIN Glasgow, GBR 31.7.2003
SR 24.44 Tero Räty 1978 TaUS FIN Helsinki 8.12.2006
SR 25.99 Jani Sievinen 1974 NumKis FIN Turku 9.7.1998
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Leevi Saarinen 2006 Uinti-Vakka 38.49
2 Kasper Vira 2006 Aurajoen Uinti 46.76 +8.27
- Miika Tuominen 2005 Uimaseura Kaarina DNS
Event official at: 11.5.2019 13:59:45
Event 10, 50m Selkäuinti P10, P12, P14, M 15 and older - Final
SJR 24.81 Jani Sievinen 1974 NumKis FIN Hyvinkää 15.11.1992
SJR 26.64 Manu Mäntymäki 1985 NumKis FIN Glasgow, GBR 31.7.2003
SR 24.44 Tero Räty 1978 TaUS FIN Helsinki 8.12.2006
SR 25.99 Jani Sievinen 1974 NumKis FIN Turku 9.7.1998
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Matias Gustafsson 2002 Raision Urheilijat 31.64
Event official at: 11.5.2019 13:59:45
2019-05-11 14:00:07 Datahandling: WinGrodan 2.3 Licensed to: Raision Urheilijat
Document
Results
noname-uinnit
Organizer:
Place: Ulpukka RaisU
Pool: 25m Competition Date: touko 11, 2019 to touko 11, 2019
Event 11, 100m Selkäuinti T13, T15, N 13 and younger - Final
SJR 59.92 Lotta Upanne 1998 HSS FIN Espoo 23.11.2014
SJR 1:03.15 Vilma Oura 2001 HSS FIN Netanya, ISR 1.7.2017
SR 58.24 Mimosa Jallow 1994 Plaani FIN Espoo 15.10.2017
SR 1:00.42 Mimosa Jallow 1994 Plaani FIN London, GBR 22.5.2016
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Tuuli Peltola 2007 Raision Urheilijat 1:16.80
50m: 37.33
100m: 1:16.80
(39.47)
2 Viivi Elonen 2008 Swimming Team Rauma 1:29.33 +12.53
50m: 43.12
100m: 1:29.33
(46.21)
3 Pinja Pakkanen 2006 Kankaanpään Uimarit 1:32.07 +15.27
50m: 43.42
100m: 1:32.07
(48.65)
4 Nanna Kotkatvuori 2006 Uimaseura Kaarina 1:32.70 +15.90
50m: 46.35
100m: 1:32.70
(46.35)
5 Emilie Sjösten 2008 Aurajoen Uinti 1:35.41 +18.61
50m: 46.22
100m: 1:35.41
(49.19)
6 Saga Räikkönen 2008 Aurajoen Uinti 1:35.95 +19.15
50m: 46.87
100m: 1:35.95
(49.08)
7 Kaisa Heikkinen 2008 Raision Urheilijat 1:36.32 +19.52
50m: 46.67
100m: 1:36.32
(49.65)
8 Sagdiana Rakhimova 2008 Raision Urheilijat 1:38.02 +21.22
50m: 49.14
100m: 1:38.02
(48.88)
9 Sofia Järvi 2007 Raision Urheilijat 1:38.91 +22.11
50m: 48.52
100m: 1:38.91
(50.39)
10 Iisa Vanne 2008 Swimming Team Rauma 1:39.04 +22.24
50m: 47.72
100m: 1:39.04
(51.32)
11 Armi Wahlroos 2006 Raision Urheilijat 1:42.55 +25.75
50m: 48.47
100m: 1:42.55
(54.08)