2021-03-06   16:16:12
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Danbolig SunSwim 2019

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Danbolig SunSwim 2019    Udskriftsdato  25 maj 2019   
  Stævne by  Solrød    Udskriftstidspunkt  12:47   
  Arrangør  Solrød Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  25 maj 2019         
 
 
Løb 1, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 
Sponsor: Opperfelt Ejendomme ApS 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Mathilde Holm Villadsen  2006  Solrød Svømmeklub            33.00   
Nynne Zandra Opperfelt  2006  Solrød Svømmeklub            35.68   
Rebecca Skov Vinding  2007  Kalundborg SK            35.88   
Amalie Lythcke  2006  Hillerød Svømmeklub            36.39   
Charlotte Hjortshøj  2006  Solrød Svømmeklub            36.94   
Jaqueline Haack  2006  Solrød Svømmeklub            36.97   
Daniella Anderson  2006  Solrød Svømmeklub            37.34   
Katrine Dresler Aleksic  2007  Herlev Svømning            38.16   
Anna Steen Petersen  2007  Køge Svømmeklub            39.08   
Rosa Cornelia Barrisøe  2006  Swim Team Taastrup - VATCPH            39.08   
11  Line Appel  2007  Frederikssund Svømmeklub            39.74   
12  Emma Spang  2006  Solrød Svømmeklub            39.98   
13  Signe Gyldenkærne  2006  Vordingborg Svømme Klub            40.81   
14  Maja Hansen  2006  Swim Team Taastrup - VATCPH            41.72   
15  Sophie Nielsen  2006  Odsherred Svømmeklub            42.04   
16  Julia Vincentz  2007  Roskilde Svømning            44.18   
17  Nicoline B. Cederlund  2007  Frederikssund Svømmeklub            44.70   
18  Lisa Lundgaard Andersen  2007  Herlev Svømning            49.47   
Amalie Møller  2007  Swim Team Taastrup - VATCPH            DNS   
Nicoline Bohn Jacobsen  2006  Haslev Svømmeklub            DSQ  SW 6.4 EFB v 25 m 
                     
 
Løb 1, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2008 
Sponsor: Opperfelt Ejendomme ApS 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Olivia Møllgaard  2008  Swim Team Taastrup - VATCPH            38.91   
Lærke Jensen  2008  Kalundborg SK            39.16   
Ana Bogdanovic  2008  Herlev Svømning            43.73   
Sophie Harff Laursen  2008  Solrød Svømmeklub            44.01   
Emilie Lyngfeldt Boholm  2008  Haslev Svømmeklub            44.37   
Caroline Fobian Hvidberg  2008  Kalundborg SK            47.33   
Marie Meier Vestermann  2008  Roskilde Svømning            51.68   
Madeleine Schou  2008  Haslev Svømmeklub            54.90   
Alberte Sol Nilsson  2008  Odsherred Svømmeklub            DSQ  sw 6.4 ej berøring v 
                     
 
Løb 1, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2009 
Sponsor: Opperfelt Ejendomme ApS 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Aimée Overby Traberg  2009  Hovedstadens Svømmeklub            40.88   
Christiane Dreyer Riis  2009  Hovedstadens Svømmeklub            42.44   
Andrea Lage  2009  Hovedstadens Svømmeklub            45.45   
Caroline Milling  2009  Solrød Svømmeklub            45.90   
Josephine S. Christensen  2009  Hovedstadens Svømmeklub            46.27   
Dicte Rønman  2009  Solrød Svømmeklub            47.16   
Alice Zsigri Dyndgaard  2009  Hovedstadens Svømmeklub            48.36   
Luna Blanka A. Bløcher  2009  Hovedstadens Svømmeklub            48.79   
Monique Haack  2009  Solrød Svømmeklub            48.85   
10  Esther Lærke Lund Cliff  2009  Hovedstadens Svømmeklub            48.90   
11  Elisabeth Toft Kristensen  2009  Køge Svømmeklub            53.31   
12  Karoline Hauch  2009  Roskilde Svømning            54.33   
13  Mathilde Bonde  2009  Køge Svømmeklub            54.47   
14  Isabella Hjortgaard Larse  2009  Solrød Svømmeklub            54.54   
15  Liva Holst Klarskov  2009  Roskilde Svømning            55.03   
16  Caroline Ploug Høyer  2009  Køge Svømmeklub            55.96   
17  Emma Mahs  2009  Solrød Svømmeklub            59.97   
18  Hannah Borgstrøm  2009  Køge Svømmeklub            1:12.14   
Kristine Porsborg Blach  2009  Kalundborg SK            DNS   
                     
 
Løb 1, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2010-2019 
Sponsor: Opperfelt Ejendomme ApS 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Asta Lukowski  2010  Hovedstadens Svømmeklub            45.29   
Marie Bihlet  2010  Hovedstadens Svømmeklub            46.28   
Nora Stølsgård  2010  Køge Svømmeklub            46.99   
Elisabeth Thastum  2010  Hovedstadens Svømmeklub            48.79   
Frida Koch  2010  Køge Svømmeklub            50.92   
Amalie Vogt Monberg  2010  Solrød Svømmeklub            51.34   
Ida Hansen  2010  Hovedstadens Svømmeklub            52.90   
Josefine Frigast la Cour  2010  Køge Svømmeklub            54.37   
Andrea Glasius Tischer  2010  Hovedstadens Svømmeklub            54.63   
10  Josephine Wesselhoff  2010  Vordingborg Svømme Klub            56.56   
11  Andrea Vig Lauritsen  2010  Køge Svømmeklub            57.82   
12  Amalie Witt  2010  Herlev Svømning            59.21   
13  Caroline Marie Rosenmejer  2010  Hovedstadens Svømmeklub            59.81   
14  Saga Høgh  2010  Hovedstadens Svømmeklub            1:00.18   
15  Laura Steen Petersen  2010  Køge Svømmeklub            1:01.60   
Amalia Mantzouri  2010  Solrød Svømmeklub            DNS   
Leonora Sarauw Lundsgaard  2010  Hovedstadens Svømmeklub            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  25 maj 2019 
Licens til Solrød Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  12:47 
 
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Danbolig SunSwim 2019    Udskriftsdato  25 maj 2019   
  Stævne by  Solrød    Udskriftstidspunkt  12:09   
  Arrangør  Solrød Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  25 maj 2019         
 
 
Løb 2, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 
Sponsor: Opperfelt Ejendomme ApS 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Rasmus Capion  2005  Vordingborg Svømme Klub            32.38   
Peter K. M. Petersen  2006  Swim Team Taastrup - VATCPH            35.46   
Emil Olsen  2006  Swim Team Taastrup - VATCPH            36.73   
Sebastian Møller-Munkøe  2005  Roskilde Svømning            37.15   
Daniel Skyt  2006  Roskilde Svømning            38.62   
Simon Hasting Toft  2006  Solrød Svømmeklub            39.20   
Martin Daniele  2006  Solrød Svømmeklub            40.18   
William Ammitzbøll  2006  Roskilde Svømning            44.50   
Mads Borch  2006  Roskilde Svømning            45.74   
10  Oscar Berthelsen  2005  Solrød Svømmeklub            49.53   
11  Thor Hoffgaard  2006  Vordingborg Svømme Klub            53.50   
Morten Lindblom Andersen  2005  Hillerød Svømmeklub            DNS   
William F. Pilgaard  2006  Swim Team Taastrup - VATCPH            DNS   
Mikkel Ronenberg  2006  Kalundborg SK            DSQ  SW 6.5 sv på mave 
William Larsen  2006  Vordingborg Svømme Klub            DSQ  SW 6.4 ej fort b 25 
                     
 
Løb 2, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2007 
Sponsor: Opperfelt Ejendomme ApS 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Frederik Isaksen  2007  Roskilde Svømning            35.32   
Hjalte Møller  2007  Køge Svømmeklub            38.04   
Johan Lykkebo Larsen  2007  Kalundborg SK            42.25   
Nicolaj Cortsen  2007  Herlev Svømning            44.92   
Viktor Lange  2007  Roskilde Svømning            45.61   
Marius Sohnemann  2007  Haslev Svømmeklub            49.49   
                     
 
Løb 2, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2008 
Sponsor: Opperfelt Ejendomme ApS 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
David Bergmann  2008  Hovedstadens Svømmeklub            36.61   
Asger Friis Justesen  2008  Vordingborg Svømme Klub            38.56   
Tobias Munkøe  2008  Roskilde Svømning            39.56   
Laust Madsen  2008  Hovedstadens Svømmeklub            44.85   
Frederik Billing  2008  Hovedstadens Svømmeklub            45.02   
Niklas Aagaard Sørensen  2008  Haslev Svømmeklub            45.81   
Albert Singer  2008  Hovedstadens Svømmeklub            46.33   
Buster Watkin  2008  Hovedstadens Svømmeklub            46.67   
Villum Alstrøm  2008  Hovedstadens Svømmeklub            48.22   
10  Johan Reimer Ørsberg  2008  Kalundborg SK            49.95   
11  Nick Nielsen  2008  Solrød Svømmeklub            52.16   
12  Hussein Azzam  2008  Roskilde Svømning            54.17   
13  Andreas Lyngfeldt Boholm  2008  Haslev Svømmeklub            59.88   
14  Asbjørn Stange  2008  Køge Svømmeklub            1:00.19   
Anton Wiuf  2008  Hovedstadens Svømmeklub            DNS   
William Kongslev  2008  Haslev Svømmeklub            DSQ  SW 6.2 ej ryg 25 m 
                     
 
Løb 2, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2009-2019 
Sponsor: Opperfelt Ejendomme ApS 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Simon Nyhus  2009  Hovedstadens Svømmeklub            42.74   
Carl Hertel  2009  Hovedstadens Svømmeklub            42.76   
Arthur Nøddekær  2009  Hovedstadens Svømmeklub            43.38   
Leif E. Haunstrup Larsen  2010  Hovedstadens Svømmeklub            43.94   
Silas Falktoft Bojsen  2009  Hovedstadens Svømmeklub            45.54   
Julius Karl Johannsson  2009  Hovedstadens Svømmeklub            47.18   
Alfred N. G. Lindberg  2009  Hovedstadens Svømmeklub            48.48   
August Spellerberg  2009  Hovedstadens Svømmeklub            48.50   
Frederik Vedtofte  2009  Solrød Svømmeklub            48.63   
10  William Svane  2009  Hovedstadens Svømmeklub            50.04   
11  Mathias Eie  2009  Herlev Svømning            50.98   
12  Silas Oktay Usta-Kølle  2009  Hovedstadens Svømmeklub            51.26   
13  Manlio Pesci  2009  Hovedstadens Svømmeklub            51.33   
14  Villads Elias Friis  2010  Roskilde Svømning            51.68   
15  William Fruergaard  2009  Køge Svømmeklub            54.64   
16  Malthe Enemark Cruse  2010  Frederikssund Svømmeklub            54.83   
17  Elias Elborg Johannessen  2009  Køge Svømmeklub            55.08   
18  Philip Kalthoff  2010  Frederikssund Svømmeklub            56.42   
19  Simon Lynghøj Bagger  2009  Køge Svømmeklub            57.38   
20  Gilbert Frede Jensen  2009  Køge Svømmeklub            59.30   
21  Oliver Thøsing Skourup  2010  Solrød Svømmeklub            1:02.52   
Stefan Vaskov  2010  Køge Svømmeklub            DNS   
Julius Jakobsen  2009  Kalundborg SK            DSQ  SW 6.2 ej ryg v 25 
Sander Y Hansen  2009  Kalundborg SK            DSQ  SW 6.2 ejj ryg v 25 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  25 maj 2019 
Licens til Solrød Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  12:09 
 
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Danbolig SunSwim 2019    Udskriftsdato  25 maj 2019   
  Stævne by  Solrød    Udskriftstidspunkt  12:09   
  Arrangør  Solrød Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  25 maj 2019         
 
 
Løb 3, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 
Sponsor: Solrød Centerforening 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Freja Søndergaard  2004  Vordingborg Svømme Klub    36.46  1:17.91  2:00.68    2:44.24   
Anne Sepstrup-Skjoldner  2005  Solrød Svømmeklub    40.47  1:26.38  2:12.69    2:56.93   
Olivia Cruse  2005  Hillerød Svømmeklub    40.01  1:25.44  2:11.86    2:59.06   
Caroline Henning  2005  Hillerød Svømmeklub    39.98  1:25.03  2:12.38    2:59.82   
Nynne Jakobsen  2004  Haslev Svømmeklub    41.48  1:28.08  2:16.24    3:04.82   
Lærke Møller  2005  Haslev Svømmeklub    39.82  1:27.19  2:16.07    3:04.87   
Amanda F. Christiansen  2005  Vordingborg Svømme Klub    43.00  1:32.76  2:24.23    3:15.06   
Isabella Holme Bjerborg  2005  Kalundborg SK            3:24.77   
Lærke Aistrup Andersen  2005  Herlev Svømning    3:56.33        3:56.33   
                     
 
Løb 3, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 
Sponsor: Solrød Centerforening 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Cille Winskov Rasmussen  2006  Roskilde Svømning    38.62  1:21.81  2:06.40    2:50.98   
Caroline Rygaard Hansen  2006  Solrød Svømmeklub    39.58  1:24.86  2:11.15    2:57.38   
Jaqueline Haack  2006  Solrød Svømmeklub    40.55  1:26.49  2:13.50    3:00.01   
Beatrice Buhr Müller  2006  Kalundborg SK    40.62  1:27.44  2:16.25    3:05.54   
Laura Friis Justesen  2006  Vordingborg Svømme Klub    44.36  1:34.59  2:25.47    3:14.18   
Emma Haagen  2006  Swim Team Taastrup - VATCPH    1:33.32  2:24.29  3:14.49    3:14.49   
Signe Schnabelrauch  2006  Swim Team Taastrup - VATCPH    45.13  1:35.66  2:27.94    3:20.03   
Amalie Mønster Birk  2007  Køge Svømmeklub    1:37.15  2:30.99  3:24.56    3:24.56   
Anna Powers  2007  Herlev Svømning            3:31.85   
10  Asta Rosenkilde-Hansen  2007  Herlev Svømning            4:05.61   
Rebekka Roed  2007  Køge Svømmeklub            DSQ  SW 4.4 tyvstart 
                     
 
Løb 3, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2009 
Sponsor: Solrød Centerforening 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Amanda Liechti  2008  Solrød Svømmeklub    1:38.21  2:31.25  3:22.62    3:22.62   
Filippa Tvistholm Jørgens  2008  Solrød Svømmeklub            3:47.48   
Nikoline Joy Gringer  2009  Herlev Svømning            3:58.55   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  25 maj 2019 
Licens til Solrød Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  12:09 
 
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Danbolig SunSwim 2019    Udskriftsdato  25 maj 2019   
  Stævne by  Solrød    Udskriftstidspunkt  12:08   
  Arrangør  Solrød Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  25 maj 2019         
 
 
Løb 4, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 
Sponsor: Solrød Centerforening 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Benjamin Koch Andersen  2004  Solrød Svømmeklub    38.12  1:21.77  2:05.62    2:48.87   
Gustav B. Frederiksen  2004  Vordingborg Svømme Klub    37.19  1:20.15  2:04.91    2:49.67   
Bertram Nyegaard  2004  Roskilde Svømning    40.19  1:27.22  2:14.74    3:01.96   
Laurits Thøfner  2004  Haslev Svømmeklub    41.42  1:31.21  2:22.85    3:12.85   
                     
 
Løb 4, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 
Sponsor: Solrød Centerforening 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Carl-Emil Echardt  2005  Roskilde Svømning    1:10.58  1:50.59  2:29.80    2:29.80   
Simon Hejbroch  2006  Swim Team Taastrup - VATCPH    38.24  1:21.94  2:05.69    2:48.73   
Jonatan Hagbarth Jørgense  2005  Roskilde Svømning    37.37  1:21.84  2:08.51    2:55.58   
Elias Jensen  2006  Hillerød Svømmeklub    41.63  1:29.48  2:18.95    3:03.80   
Mikkel Nyvang Thorngreen  2005  Hillerød Svømmeklub    41.42  1:29.45  2:18.88    3:07.20   
Mikkel Obsen  2005  Odsherred Svømmeklub    43.20  1:33.36  2:24.88    3:16.41   
Sebastian Larsen  2006  Hillerød Svømmeklub    45.81  1:36.95  2:27.82    3:17.68   
Linus Norby Larsson  2006  Herlev Svømning    49.74  1:47.71  2:48.42    3:46.13   
Niels-Peter Hjortshøj  2006  Solrød Svømmeklub    57.15  2:00.76  3:06.60    4:10.83   
Jonas Rask  2006  Kalundborg SK            DNS   
                     
 
Løb 4, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2009 
Sponsor: Solrød Centerforening 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Jonas Lykke Hergaard  2007  Swim Team Taastrup - VATCPH    43.35  1:35.09  2:24.75    3:12.82   
Carl Gustav Christensen  2007  Køge Svømmeklub    48.92  1:42.72  2:38.15    3:32.86   
Oscaar Opperfeldt  2008  Solrød Svømmeklub    54.32  1:53.95  2:54.35    3:50.85   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  25 maj 2019 
Licens til Solrød Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  12:08 
 
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Danbolig SunSwim 2019    Udskriftsdato  25 maj 2019   
  Stævne by  Solrød    Udskriftstidspunkt  12:31   
  Arrangør  Solrød Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  25 maj 2019         
 
 
Løb 5, 25m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2009 
Sponsor: Opperfelt Ejendomme ApS 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Isabella Hjortgaard Larse  2009  Solrød Svømmeklub            20.96   
Rosa Borch  2009  Roskilde Svømning            23.06   
Ella Borre Skyt  2009  Roskilde Svømning            27.69   
Lærke Lind-Jensen  2009  Roskilde Svømning            32.12   
Kristine Porsborg Blach  2009  Kalundborg SK            DNS   
                     
 
Løb 5, 25m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2010-2019 
Sponsor: Opperfelt Ejendomme ApS 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Freya Rasmussen  2010  Herlev Svømning            23.56   
Marie Borch  2011  Roskilde Svømning            28.67   
Amalia Mantzouri  2010  Solrød Svømmeklub            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  25 maj 2019 
Licens til Solrød Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  12:31 
 
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Danbolig SunSwim 2019    Udskriftsdato  25 maj 2019   
  Stævne by  Solrød    Udskriftstidspunkt  12:08   
  Arrangør  Solrød Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  25 maj 2019         
 
 
Løb 6, 25m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2009-2019 
Sponsor: Opperfelt Ejendomme ApS 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Frederik Vedtofte  2009  Solrød Svømmeklub            17.60   
Sander Y Hansen  2009  Kalundborg SK            19.58   
Julius Jakobsen  2009  Kalundborg SK            19.93   
Sofus From Gren  2009  Roskilde Svømning            20.23   
Jeppe From Gren  2009  Roskilde Svømning            22.62   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  25 maj 2019 
Licens til Solrød Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  12:08 
 
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Danbolig SunSwim 2019    Udskriftsdato  25 maj 2019   
  Stævne by  Solrød    Udskriftstidspunkt  12:19   
  Arrangør  Solrød Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  25 maj 2019         
 
 
Løb 7, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2006-2007 
Sponsor: Via Biler 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Caroline Rygaard Hansen  2006  Solrød Svømmeklub    36.97        1:16.19   
Arendse Arrild Lyngfeldt  2006  Hillerød Svømmeklub    36.23        1:17.43   
Charlotte Hjortshøj  2006  Solrød Svømmeklub    35.81        1:17.52   
Silje Lyse Legaard  2006  Hillerød Svømmeklub            1:18.38   
Daniella Anderson  2006  Solrød Svømmeklub    37.80        1:21.01   
Mille-Mai Krog  2007  Vordingborg Svømme Klub    37.68        1:22.03   
Rebecca Skov Vinding  2007  Kalundborg SK    38.79        1:23.14   
Mejse Jakobsen  2007  Køge Svømmeklub    41.74        1:23.32   
Rosa Cornelia Barrisøe  2006  Swim Team Taastrup - VATCPH    38.66        1:24.88   
10  Emma Haagen  2006  Swim Team Taastrup - VATCPH    41.72        1:25.62   
11  Sophie Nielsen  2006  Odsherred Svømmeklub    41.21        1:25.68   
12  Amalie Mønster Birk  2007  Køge Svømmeklub    40.59        1:26.40   
13  Katrine Dresler Aleksic  2007  Herlev Svømning    38.60        1:26.64   
14  Lilja Skov  2007  Frederikssund Svømmeklub    39.62        1:27.40   
15  Malou Danefred Nielsen  2007  Vordingborg Svømme Klub    40.17        1:28.66   
16  Katharina Zobel  2007  Herlev Svømning    42.02        1:29.09   
17  Silje Egeberg Nordhald  2007  Vordingborg Svømme Klub    40.41        1:29.59   
18  Helena Honore  2007  Herlev Svømning    44.22        1:30.26   
19  Anna Høyer  2007  Køge Svømmeklub    43.09        1:33.70   
20  Anna Powers  2007  Herlev Svømning    46.78        1:34.18   
21  Amalie Haack  2007  Køge Svømmeklub    43.64        1:36.19   
22  Liv Emilie Ryberg  2007  Frederikssund Svømmeklub    46.15        1:39.90   
23  Anna Baad  2007  Haslev Svømmeklub    46.18        1:40.60   
24  Augusta Anemone Friis  2006  Roskilde Svømning    47.97        1:41.71   
25  Asta Rosenkilde-Hansen  2007  Herlev Svømning    47.91        1:43.24   
26  Lisa Lundgaard Andersen  2007  Herlev Svømning    50.13        1:45.85   
Fanny Grange  2006  Roskilde Svømning            DNS   
Natalie Dang N. Larsen  2006  Vordingborg Svømme Klub            DSQ  SW9.4 afsluttet r pm 
Yasmin Thrane Kristensen  2006  Haslev Svømmeklub            DSQ  SW4.4 tyvsart 
                     
 
Løb 7, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2008-2008 
Sponsor: Via Biler 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Mathilde Rygaard Hansen  2008  Solrød Svømmeklub    44.34        1:36.90   
Frederikke Schwaner-Hanse  2008  Køge Svømmeklub    56.01        1:58.44   
Caroline Fobian Hvidberg  2008  Kalundborg SK            DSQ  SW9.4 ej samt berør 
Lærke Jensen  2008  Kalundborg SK            DSQ  SW9.4 ej samyt berør 
Sarah Hjulgaard Eriksen  2008  Roskilde Svømning            DSQ  sw4.4 tyvstart 
                     
 
Løb 7, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2009-2009 
Sponsor: Via Biler 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Christiane Dreyer Riis  2009  Hovedstadens Svømmeklub    43.42        1:29.21   
Aimée Overby Traberg  2009  Hovedstadens Svømmeklub    41.46        1:31.91   
Eva de Maeyer  2009  Roskilde Svømning    45.51        1:34.99   
Alice Zsigri Dyndgaard  2009  Hovedstadens Svømmeklub    45.83        1:35.07   
Eleonora Marsner  2009  Herlev Svømning    42.40        1:36.06   
Josephine S. Christensen  2009  Hovedstadens Svømmeklub    47.60        1:38.80   
Andrea Lage  2009  Hovedstadens Svømmeklub    44.75        1:40.02   
Esther Lærke Lund Cliff  2009  Hovedstadens Svømmeklub    50.11        1:43.43   
Luna Blanka A. Bløcher  2009  Hovedstadens Svømmeklub    51.06        1:47.17   
10  Caroline Milling  2009  Solrød Svømmeklub    49.48        1:48.41   
11  Monique Haack  2009  Solrød Svømmeklub    50.68        1:50.29   
12  Milla Engsted Larsen  2009  Haslev Svømmeklub    53.51        1:57.22   
13  Mynte Skovager Sveigaard  2009  Køge Svømmeklub    52.92        1:58.92   
14  Tilde Kjærsgaatd Jensen  2009  Køge Svømmeklub    57.44        2:02.59   
Augusta Bollmann  2009  Køge Svømmeklub            DNS   
Emma Mahs  2009  Solrød Svømmeklub            DSQ  SW7.2 cravl tag i br 
                     
 
Løb 7, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2010-2019 
Sponsor: Via Biler 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Asta Lukowski  2010  Hovedstadens Svømmeklub    45.23        1:40.34   
Elisabeth Thastum  2010  Hovedstadens Svømmeklub    48.80        1:46.58   
Nia Sommer  2010  Køge Svømmeklub    49.88        1:46.63   
Marie Bihlet  2010  Hovedstadens Svømmeklub    50.15        1:47.96   
Ida Hansen  2010  Hovedstadens Svømmeklub    53.53        1:50.14   
Amalie Vogt Monberg  2010  Solrød Svømmeklub    57.46        1:56.33   
Caroline Marie Rosenmejer  2010  Hovedstadens Svømmeklub    1:01.25        2:01.45   
Saga Høgh  2010  Hovedstadens Svømmeklub            2:02.67   
Josephine Wesselhoff  2010  Vordingborg Svømme Klub    1:02.29        2:13.95   
Leonora Sarauw Lundsgaard  2010  Hovedstadens Svømmeklub            DNS   
Andrea Glasius Tischer  2010  Hovedstadens Svømmeklub            DSQ  sw9.4 ej sam be 25 m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  25 maj 2019 
Licens til Solrød Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  12:19 
 
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Danbolig SunSwim 2019    Udskriftsdato  25 maj 2019   
  Stævne by  Solrød    Udskriftstidspunkt  12:18   
  Arrangør  Solrød Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  25 maj 2019         
 
 
Løb 8, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 
Sponsor: Via Biler 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Morten Lindblom Andersen  2005  Hillerød Svømmeklub    29.48        1:05.51   
Louie Uldall  2005  Hillerød Svømmeklub    32.33        1:08.70   
Malte Hagbarth Jørgensen  2005  Roskilde Svømning    31.52        1:09.27   
Lucas Møller Larsen  2005  Køge Svømmeklub    33.20        1:14.02   
Peter K. M. Petersen  2006  Swim Team Taastrup - VATCPH    35.51        1:16.46   
Marius Danielsen  2005  Odsherred Svømmeklub            1:23.07   
Johan Klitten  2006  Hillerød Svømmeklub    38.39        1:23.33   
Thor Tørngren  2006  Haslev Svømmeklub    40.10        1:26.32   
Martin Daniele  2006  Solrød Svømmeklub    38.63        1:27.95   
10  Lukas Aagaard Sørensen  2006  Haslev Svømmeklub    41.04        1:30.35   
11  Frederik Østerlund  2006  Roskilde Svømning    40.72        1:31.33   
12  Morten Hemmingsen  2006  Roskilde Svømning    43.90        1:33.51   
13  Linus Norby Larsson  2006  Herlev Svømning    45.55        1:35.39   
14  Niels-Peter Hjortshøj  2006  Solrød Svømmeklub    45.34        1:37.67   
15  Thor Hoffgaard  2006  Vordingborg Svømme Klub    50.89        1:44.52   
16  Oscar Berthelsen  2005  Solrød Svømmeklub    50.57        1:45.16   
William F. Pilgaard  2006  Swim Team Taastrup - VATCPH            DNS   
Simon Hasting Toft  2006  Solrød Svømmeklub            DSQ  SW7.1 2 flyben 
                     
 
Løb 8, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2007-2007 
Sponsor: Via Biler 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Magnus Dreyer  2007  Kalundborg SK            1:19.31   
Jonathan Nyegaard  2007  Roskilde Svømning            1:19.37   
Jonas Lykke Hergaard  2007  Swim Team Taastrup - VATCPH    36.94        1:22.99   
Storm Bargmann  2007  Herlev Svømning    41.77        1:26.80   
Charlie Bastillini-Noval  2007  Køge Svømmeklub    41.30        1:27.68   
Johan Lykkebo Larsen  2007  Kalundborg SK    41.53        1:28.75   
Joachim Nyvang Thorngreen  2007  Hillerød Svømmeklub    41.63        1:30.04   
Gustav Hejl-Rasmussen  2007  Køge Svømmeklub    41.85        1:32.00   
Aksel Kirkelund  2007  Herlev Svømning    43.44        1:36.21   
10  Emil Bantz Nielsen  2007  Frederikssund Svømmeklub    46.68        1:40.15   
11  Nikolaj Li  2007  Solrød Svømmeklub    57.20        1:57.72   
12  Kristian Kjørup  2007  Roskilde Svømning    1:01.90        2:00.86   
                     
 
Løb 8, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2008-2008 
Sponsor: Via Biler 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
David Bergmann  2008  Hovedstadens Svømmeklub            1:19.01   
Asger Friis Justesen  2008  Vordingborg Svømme Klub    38.38        1:27.07   
Laust Madsen  2008  Hovedstadens Svømmeklub    43.76        1:33.81   
Kalle Rasmussen  2008  Roskilde Svømning    44.80        1:37.43   
Oscaar Opperfeldt  2008  Solrød Svømmeklub    47.46        1:38.12   
Buster Watkin  2008  Hovedstadens Svømmeklub    48.14        1:39.59   
Frederik Billing  2008  Hovedstadens Svømmeklub    49.35        1:41.20   
Villum Alstrøm  2008  Hovedstadens Svømmeklub    48.70        1:42.91   
Albert Singer  2008  Hovedstadens Svømmeklub    49.76        1:46.65   
10  William Echardt  2008  Roskilde Svømning    51.38        1:48.21   
11  Nick Nielsen  2008  Solrød Svømmeklub    53.04        1:48.38   
Lukas Hansen  2008  Vordingborg Svømme Klub            DNS   
                     
 
Løb 8, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2009-2019 
Sponsor: Via Biler 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Malthe Sommer  2009  Køge Svømmeklub            1:23.72   
Gustavs Lopacinskis  2009  Frederikssund Svømmeklub    42.37        1:30.50   
Carl Hertel  2009  Hovedstadens Svømmeklub    42.58        1:31.08   
Arthur Nøddekær  2009  Hovedstadens Svømmeklub    46.24        1:33.60   
Simon Nyhus  2009  Hovedstadens Svømmeklub    44.31        1:37.36   
Leif E. Haunstrup Larsen  2010  Hovedstadens Svømmeklub    47.16        1:40.07   
Silas Falktoft Bojsen  2009  Hovedstadens Svømmeklub    48.01        1:45.93   
Silas Oktay Usta-Kølle  2009  Hovedstadens Svømmeklub    48.87        1:46.26   
August Spellerberg  2009  Hovedstadens Svømmeklub    48.51        1:48.01   
10  William Svane  2009  Hovedstadens Svømmeklub    50.52        1:48.63   
11  Julius Karl Johannsson  2009  Hovedstadens Svømmeklub    52.63        1:50.84   
12  Zakarias Zobel  2009  Herlev Svømning    1:05.79        2:09.64   
Alfred N. G. Lindberg  2009  Hovedstadens Svømmeklub            DSQ  SW9.4 afs ryg på m 
Manlio Pesci  2009  Hovedstadens Svømmeklub            DSQ  SW9.4 ryg afl på mav 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  25 maj 2019 
Licens til Solrød Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  12:18 
 
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Danbolig SunSwim 2019    Udskriftsdato  25 maj 2019   
  Stævne by  Solrød    Udskriftstidspunkt  12:33   
  Arrangør  Solrød Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  25 maj 2019         
 
 
Løb 9, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 
Sponsor: Karlslunde Bryglaug 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Emilie Pyndt Hansen  2004  Frederikssund Svømmeklub    36.18  1:13.81  1:52.17    2:29.77   
Anna Lind Petersen  2004  Haslev Svømmeklub    35.93  1:15.34  1:55.61    2:36.59   
Sisse Berg Olesen  2005  Haslev Svømmeklub    37.79  1:17.61  1:58.64    2:39.47   
Freja Søndergaard  2004  Vordingborg Svømme Klub    37.38  1:17.67  1:59.57    2:41.01   
Asta Palmund  2005  Roskilde Svømning    1:19.35  2:02.88  2:45.51    2:45.51   
Amanda L. Munch-Jensen  2005  Solrød Svømmeklub    40.34  1:24.21  2:10.24    2:54.83   
Silja Sol Jørgensen  2005  Vordingborg Svømme Klub    41.59  1:25.66  2:12.65    2:59.24   
                     
 
Løb 9, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 
Sponsor: Karlslunde Bryglaug 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Mathilde Holm Villadsen  2006  Solrød Svømmeklub    37.10  1:15.94  1:55.03    2:32.93   
Athena Haugsted Pihl  2006  Hillerød Svømmeklub    36.53  1:16.16  1:56.05    2:35.00   
Nynne Zandra Opperfelt  2006  Solrød Svømmeklub    37.33  1:17.83  1:59.49    2:40.51   
Beatrice Buhr Müller  2006  Kalundborg SK    37.74  1:18.55  2:00.29    2:41.22   
Rebecca Ella Madsen  2006  Swim Team Taastrup - VATCPH    40.69  1:23.43  2:04.31    2:43.78   
Hanna Rørbech  2006  Swim Team Taastrup - VATCPH    39.67  1:21.69  2:04.59    2:47.55   
Jaqueline Haack  2006  Solrød Svømmeklub    38.12  1:20.90  2:04.50    2:48.56   
Emma Spang  2006  Solrød Svømmeklub    43.19  1:31.36  2:20.32    3:07.24   
Signe Gyldenkærne  2006  Vordingborg Svømme Klub    45.18  1:34.18  2:23.67    3:11.91   
10  Maja Hansen  2006  Swim Team Taastrup - VATCPH    46.64  1:35.60  2:25.06    3:14.62   
11  Johanne Lund Bro  2007  Roskilde Svømning    49.01  1:41.63  2:35.74    3:29.83   
Amalie Møller  2007  Swim Team Taastrup - VATCPH            DNS   
                     
 
Løb 9, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2008 
Sponsor: Karlslunde Bryglaug 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Olivia Møllgaard  2008  Swim Team Taastrup - VATCPH    39.96  1:24.28  2:09.49    2:52.36   
Ella Palmund  2008  Roskilde Svømning    49.46  1:46.08  2:43.79    3:39.56   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  25 maj 2019 
Licens til Solrød Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  12:33 
 
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Danbolig SunSwim 2019    Udskriftsdato  25 maj 2019   
  Stævne by  Solrød    Udskriftstidspunkt  12:31   
  Arrangør  Solrød Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  25 maj 2019         
 
 
Løb 10, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 
Sponsor: Karlslunde Bryglaug 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Magnus Juul Hansen  2003  Vordingborg Svømme Klub    33.29  1:46.29  2:23.00    2:22.73   
Bertram Nyegaard  2004  Roskilde Svømning    36.77  1:15.50  1:56.07    2:35.86   
Jonas P. Dahrup  2004  Haslev Svømmeklub    37.27  1:18.22  1:59.19    2:40.21   
Marcus Appel  2003  Frederikssund Svømmeklub    37.97  1:19.53  2:02.60    2:43.29   
Pelle Colmorten  2004  Roskilde Svømning            DNS   
                     
 
Løb 10, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 
Sponsor: Karlslunde Bryglaug 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Patrick Skov Vinding  2005  Kalundborg SK    35.94  1:13.63  1:52.89    2:31.76   
Emil Olsen  2006  Swim Team Taastrup - VATCPH    42.36  1:27.99  2:12.60    2:59.18   
                     
 
Løb 10, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2009 
Sponsor: Karlslunde Bryglaug 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Christoffer Bo Andersen  2007  Roskilde Svømning    41.83  1:27.08  2:13.09    2:57.41   
Jonas Pelle Christensen  2009  Herlev Svømning    46.72  1:38.50  2:32.82    3:24.05   
Loui Krag  2007  Frederikssund Svømmeklub            DSQ  sw6.4 ej fort be 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  25 maj 2019 
Licens til Solrød Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  12:31 
 
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Danbolig SunSwim 2019    Udskriftsdato  25 maj 2019   
  Stævne by  Solrød    Udskriftstidspunkt  13:06   
  Arrangør  Solrød Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  25 maj 2019         
 
 
Løb 11, 25m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2009 
Sponsor: Opperfelt Ejendomme ApS 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Rosa Borch  2009  Roskilde Svømning            25.72   
Ella Borre Skyt  2009  Roskilde Svømning            32.03   
Lærke Lind-Jensen  2009  Roskilde Svømning            39.23   
Kristine Porsborg Blach  2009  Kalundborg SK            DNS   
                     
 
Løb 11, 25m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2010-2019 
Sponsor: Opperfelt Ejendomme ApS 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Marie Borch  2011  Roskilde Svømning            28.98   
Amalia Mantzouri  2010  Solrød Svømmeklub            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  25 maj 2019 
Licens til Solrød Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  13:06 
 
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Danbolig SunSwim 2019    Udskriftsdato  25 maj 2019   
  Stævne by  Solrød    Udskriftstidspunkt  13:05   
  Arrangør  Solrød Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  25 maj 2019         
 
 
Løb 12, 25m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2009-2019 
Sponsor: Opperfelt Ejendomme ApS 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Sander Y Hansen  2009  Kalundborg SK            24.43   
Sofus From Gren  2009  Roskilde Svømning            24.55   
Julius Jakobsen  2009  Kalundborg SK            24.66   
Jeppe From Gren  2009  Roskilde Svømning            28.06   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  25 maj 2019 
Licens til Solrød Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  13:05 
 
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Danbolig SunSwim 2019    Udskriftsdato  25 maj 2019   
  Stævne by  Solrød    Udskriftstidspunkt  13:06   
  Arrangør  Solrød Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  25 maj 2019         
 
 
Løb 13, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2008 
Sponsor: Chimpum 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Amanda Liechti  2008  Solrød Svømmeklub            42.42   
Filippa Tvistholm Jørgens  2008  Solrød Svømmeklub            45.93   
Mathilde Rygaard Hansen  2008  Solrød Svømmeklub            49.08   
Caroline Fobian Hvidberg  2008  Kalundborg SK            52.37   
                     
 
Løb 13, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2010 
Sponsor: Chimpum 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Nikoline Joy Gringer  2009  Herlev Svømning            53.41   
Amalie Vogt Monberg  2010  Solrød Svømmeklub            55.68   
Caroline Milling  2009  Solrød Svømmeklub            56.19   
Monique Haack  2009  Solrød Svømmeklub            58.91   
Amalie Witt  2010  Herlev Svømning            1:03.25   
Freya Rasmussen  2010  Herlev Svømning            1:08.50   
Dicte Rønman  2009  Solrød Svømmeklub            1:09.18   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  25 maj 2019 
Licens til Solrød Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  13:06 
 
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Danbolig SunSwim 2019    Udskriftsdato  25 maj 2019   
  Stævne by  Solrød    Udskriftstidspunkt  13:06   
  Arrangør  Solrød Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  25 maj 2019         
 
 
Løb 14, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2007 
Sponsor: Chimpum 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Magnus Dreyer  2007  Kalundborg SK            40.02   
Joachim Nyvang Thorngreen  2007  Hillerød Svømmeklub            42.69   
Johan Lykkebo Larsen  2007  Kalundborg SK            45.66   
Storm Bargmann  2007  Herlev Svømning            46.00   
Gustav Hejl-Rasmussen  2007  Køge Svømmeklub            52.58   
Nikolaj Li  2007  Solrød Svømmeklub            59.40   
Aksel Kirkelund  2007  Herlev Svømning            1:01.37   
                     
 
Løb 14, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2010 
Sponsor: Chimpum 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Johan Reimer Ørsberg  2008  Kalundborg SK            56.60   
William Echardt  2008  Roskilde Svømning            58.95   
Zakarias Zobel  2009  Herlev Svømning            1:04.01   
Oliver Thøsing Skourup  2010  Solrød Svømmeklub            1:09.22   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  25 maj 2019 
Licens til Solrød Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  13:06 
 
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Danbolig SunSwim 2019    Udskriftsdato  25 maj 2019   
  Stævne by  Solrød    Udskriftstidspunkt  14:17   
  Arrangør  Solrød Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  25 maj 2019         
 
 
Løb 15, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 
Sponsor: Audi Amager 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Arendse Arrild Lyngfeldt  2006  Hillerød Svømmeklub            29.76   
Mathilde Holm Villadsen  2006  Solrød Svømmeklub            30.12   
Anne-Marie T. Kristensen  2007  Køge Svømmeklub            31.25   
Rebecca Ella Madsen  2006  Swim Team Taastrup - VATCPH            31.57   
Mejse Jakobsen  2007  Køge Svømmeklub            31.98   
Charlotte Hjortshøj  2006  Solrød Svømmeklub            32.08   
Daniella Anderson  2006  Solrød Svømmeklub            32.43   
Mille-Mai Krog  2007  Vordingborg Svømme Klub            32.48   
Signe Schnabelrauch  2006  Swim Team Taastrup - VATCPH            32.64   
10  Rosa Cornelia Barrisøe  2006  Swim Team Taastrup - VATCPH            32.95   
11  Rebekka Roed  2007  Køge Svømmeklub            33.59   
12  Hanna Rørbech  2006  Swim Team Taastrup - VATCPH            33.66   
13  Laura Friis Justesen  2006  Vordingborg Svømme Klub            34.07   
14  Emma Spang  2006  Solrød Svømmeklub            34.50   
15  Sophie Nielsen  2006  Odsherred Svømmeklub            34.55   
16  Helena Honore  2007  Herlev Svømning            35.21   
17  Malou Danefred Nielsen  2007  Vordingborg Svømme Klub            35.29   
18  Nicoline B. Cederlund  2007  Frederikssund Svømmeklub            37.04   
19  Nicoline Bohn Jacobsen  2006  Haslev Svømmeklub            37.15   
20  Julia Vincentz  2007  Roskilde Svømning            37.44   
21  Natalie Dang N. Larsen  2006  Vordingborg Svømme Klub            37.66   
22  Yasmin Thrane Kristensen  2006  Haslev Svømmeklub            38.68   
                     
 
Løb 15, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2008 
Sponsor: Audi Amager 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Olivia Møllgaard  2008  Swim Team Taastrup - VATCPH            32.33   
Sarah Hjulgaard Eriksen  2008  Roskilde Svømning            35.39   
Lærke Jensen  2008  Kalundborg SK            36.36   
Ana Bogdanovic  2008  Herlev Svømning            37.41   
Caroline Fobian Hvidberg  2008  Kalundborg SK            37.53   
Emilie Lyngfeldt Boholm  2008  Haslev Svømmeklub            37.84   
Mathilde Rygaard Hansen  2008  Solrød Svømmeklub            39.01   
Filippa Tvistholm Jørgens  2008  Solrød Svømmeklub            39.86   
Sophie Harff Laursen  2008  Solrød Svømmeklub            39.86   
10  Alberte Sol Nilsson  2008  Odsherred Svømmeklub            42.33   
11  Madeleine Schou  2008  Haslev Svømmeklub            47.16   
                     
 
Løb 15, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2009 
Sponsor: Audi Amager 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Eleonora Marsner  2009  Herlev Svømning            37.24   
Eva de Maeyer  2009  Roskilde Svømning            39.84   
Nikoline Joy Gringer  2009  Herlev Svømning            40.36   
Milla Engsted Larsen  2009  Haslev Svømmeklub            43.26   
Elisabeth Toft Kristensen  2009  Køge Svømmeklub            45.79   
Liva Holst Klarskov  2009  Roskilde Svømning            45.94   
Karoline Hauch  2009  Roskilde Svømning            46.07   
Isabella Hjortgaard Larse  2009  Solrød Svømmeklub            47.40   
Dicte Rønman  2009  Solrød Svømmeklub            47.77   
10  Emma Mahs  2009  Solrød Svømmeklub            50.11   
11  Caroline Ploug Høyer  2009  Køge Svømmeklub            52.30   
12  Mathilde Bonde  2009  Køge Svømmeklub            52.40   
13  Rosa Borch  2009  Roskilde Svømning            56.15   
14  Hannah Borgstrøm  2009  Køge Svømmeklub            56.82   
15  Ella Borre Skyt  2009  Roskilde Svømning            1:06.88   
16  Kristine Porsborg Blach  2009  Kalundborg SK            1:10.01   
17  Lærke Lind-Jensen  2009  Roskilde Svømning            1:15.42   
                     
 
Løb 15, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2010-2019 
Sponsor: Audi Amager 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Nora Stølsgård  2010  Køge Svømmeklub            40.13   
Marie Borch  2011  Roskilde Svømning            43.26   
Frida Koch  2010  Køge Svømmeklub            44.87   
Josefine Frigast la Cour  2010  Køge Svømmeklub            46.75   
Andrea Vig Lauritsen  2010  Køge Svømmeklub            47.27   
Josephine Wesselhoff  2010  Vordingborg Svømme Klub            47.79   
Laura Steen Petersen  2010  Køge Svømmeklub            54.08   
Freya Rasmussen  2010  Herlev Svømning            54.94   
Amalia Mantzouri  2010  Solrød Svømmeklub            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  25 maj 2019 
Licens til Solrød Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  14:17 
 
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Danbolig SunSwim 2019    Udskriftsdato  25 maj 2019   
  Stævne by  Solrød    Udskriftstidspunkt  14:19   
  Arrangør  Solrød Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  25 maj 2019         
 
 
Løb 16, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 
Sponsor: Audi Amager 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Rasmus Capion  2005  Vordingborg Svømme Klub            27.30   
Lucas Møller Larsen  2005  Køge Svømmeklub            28.62   
Simon Hejbroch  2006  Swim Team Taastrup - VATCPH            30.31   
Sebastian Møller-Munkøe  2005  Roskilde Svømning            30.55   
Marius Danielsen  2005  Odsherred Svømmeklub            31.15   
Peter K. M. Petersen  2006  Swim Team Taastrup - VATCPH            31.24   
Emil Olsen  2006  Swim Team Taastrup - VATCPH            32.46   
Martin Daniele  2006  Solrød Svømmeklub            34.28   
Simon Hasting Toft  2006  Solrød Svømmeklub            37.10   
10  Niels-Peter Hjortshøj  2006  Solrød Svømmeklub            37.59   
11  Lukas Aagaard Sørensen  2006  Haslev Svømmeklub            39.01   
12  Mikkel Ronenberg  2006  Kalundborg SK            40.93   
13  Oscar Berthelsen  2005  Solrød Svømmeklub            41.23   
14  Thor Hoffgaard  2006  Vordingborg Svømme Klub            42.08   
Karl-Johan Brandt  2006  Solrød Svømmeklub            DSQ  SW100.5 afsæt på bun 
William Larsen  2006  Vordingborg Svømme Klub            DSQ  SW 4.4.4 tyvstart 
                     
 
Løb 16, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2007 
Sponsor: Audi Amager 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Hjalte Møller  2007  Køge Svømmeklub            31.17   
Loui Krag  2007  Frederikssund Svømmeklub            32.84   
Jonas Lykke Hergaard  2007  Swim Team Taastrup - VATCPH            33.65   
Johan Lykkebo Larsen  2007  Kalundborg SK            34.55   
Charlie Bastillini-Noval  2007  Køge Svømmeklub            34.95   
Carl Gustav Christensen  2007  Køge Svømmeklub            35.81   
Nicolaj Cortsen  2007  Herlev Svømning            36.17   
                     
 
Løb 16, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2008 
Sponsor: Audi Amager 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Tobias Munkøe  2008  Roskilde Svømning            35.10   
Niklas Aagaard Sørensen  2008  Haslev Svømmeklub            37.10   
Oscaar Opperfeldt  2008  Solrød Svømmeklub            38.60   
Nick Nielsen  2008  Solrød Svømmeklub            40.69   
Johan Reimer Ørsberg  2008  Kalundborg SK            40.84   
William Kongslev  2008  Haslev Svømmeklub            45.66   
Andreas Lyngfeldt Boholm  2008  Haslev Svømmeklub            46.60   
Hussein Azzam  2008  Roskilde Svømning            47.94   
Asbjørn Stange  2008  Køge Svømmeklub            DSQ  sw4.4 tyvstart 
                     
 
Løb 16, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2009-2019 
Sponsor: Audi Amager 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Malthe Sommer  2009  Køge Svømmeklub            33.72   
Mathias Eie  2009  Herlev Svømning            38.95   
Frederik Vedtofte  2009  Solrød Svømmeklub            39.16   
Jonas Pelle Christensen  2009  Herlev Svømning            40.63   
Sofus From Gren  2009  Roskilde Svømning            43.21   
Simon Lynghøj Bagger  2009  Køge Svømmeklub            45.46   
Villads Elias Friis  2010  Roskilde Svømning            46.02   
Julius Jakobsen  2009  Kalundborg SK            46.13   
Sander Y Hansen  2009  Kalundborg SK            46.54   
10  Elias Elborg Johannessen  2009  Køge Svømmeklub            46.97   
11  Oliver Thøsing Skourup  2010  Solrød Svømmeklub            51.57   
12  Gilbert Frede Jensen  2009  Køge Svømmeklub            55.23   
13  Philip Kalthoff  2010  Frederikssund Svømmeklub            57.46   
14  Jeppe From Gren  2009  Roskilde Svømning            58.57   
Stefan Vaskov  2010  Køge Svømmeklub            DNS   
William Fruergaard  2009  Køge Svømmeklub            DSQ  SW4.4. tyvstart 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  25 maj 2019 
Licens til Solrød Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  14:19 
 
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Danbolig SunSwim 2019    Udskriftsdato  25 maj 2019   
  Stævne by  Solrød    Udskriftstidspunkt  14:17   
  Arrangør  Solrød Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  25 maj 2019         
 
 
Løb 17, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2019 
Sponsor: Audi Amager 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Sunswim 1  2008  Solrød Svømmeklub            2:31.03   
  Filippa Tvistholm Jørgens  2008      40.42        40.42   
  Sophie Harff Laursen  2008      39.15        1:19.57   
  Amanda Liechti  2008      32.82        1:52.39   
  Mathilde Rygaard Hansen  2008      38.64        2:31.03   
                     
T3 Piger 1  2009  Hovedstadens Svømmeklub            2:34.76   
  Aimée Overby Traberg  2009      35.92        35.92   
  Esther Lærke Lund Cliff  2009      38.92        1:14.84   
  Asta Lukowski  2010      39.53        1:54.37   
  Andrea Lage  2009      40.39        2:34.76   
                     
Skjoldmøer 1  2008  Roskilde Svømning            2:41.42   
  Sarah Hjulgaard Eriksen  2008      36.51        36.51   
  Eva de Maeyer  2009      39.67        1:16.18   
  Ella Palmund  2008      41.86        1:58.04   
  Marie Meier Vestermann  2008      43.38        2:41.42   
                     
T3 Piger 2  2009  Hovedstadens Svømmeklub            2:43.63   
  Alice Zsigri Dyndgaard  2009      39.29        39.29   
  Josephine S. Christensen  2009      38.14        1:17.43   
  Elisabeth Thastum  2010      42.64        2:00.07   
  Ida Hansen  2010      43.56        2:43.63   
                     
Herlev Talent Piger 1  2008  Herlev Svømning            2:55.19   
  Nikoline Joy Gringer  2009      42.68        42.68   
  Amalie Witt  2010      54.86        1:37.54   
  Ana Bogdanovic  2008      37.33        2:14.87   
  Eleonora Marsner  2009      40.32        2:55.19   
                     
Sunswim 2  2009  Solrød Svømmeklub            2:57.59   
  Caroline Milling  2009      41.85        41.85   
  Monique Haack  2009      44.68        1:26.53   
  Isabella Hjortgaard Larse  2009      46.53        2:13.06   
  Amalie Vogt Monberg  2010      44.53        2:57.59   
                     
Skjoldmøer 2  2009  Roskilde Svømning            3:41.89   
  Liva Holst Klarskov  2009      44.75        44.75   
  Karoline Hauch  2009      46.30        1:31.05   
  Lærke Lind-Jensen  2009      1:13.84        2:44.89   
  Rosa Borch  2009      57.00        3:41.89   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  25 maj 2019 
Licens til Solrød Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  14:17 
 
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Danbolig SunSwim 2019    Udskriftsdato  25 maj 2019   
  Stævne by  Solrød    Udskriftstidspunkt  14:18   
  Arrangør  Solrød Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  25 maj 2019         
 
 
Løb 18, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2019 
Sponsor: Audi Amager 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Herlev Talent Drenge 1  2007  Herlev Svømning            2:26.23   
  Storm Bargmann  2007      35.38        35.38   
  Nicolaj Cortsen  2007      36.25        1:11.63   
  Jonas Pelle Christensen  2009      38.58        1:50.21   
  Aksel Kirkelund  2007      36.02        2:26.23   
                     
T3 Drenge 1  2008  Hovedstadens Svømmeklub            2:28.29   
  Simon Nyhus  2009      41.09        41.09   
  Anton Wiuf  2008      31.88        1:12.97   
  David Bergmann  2008      38.72        1:51.69   
  Laust Madsen  2008      36.60        2:28.29   
                     
Fr.sund Hurtige Drenge  2007  Frederikssund Svømmeklub            2:32.68   
  Gustavs Lopacinskis  2009      34.80        34.80   
  Emil Bantz Nielsen  2007      38.85        1:13.65   
  Malthe Enemark Cruse  2010      46.42        2:00.07   
  Loui Krag  2007      32.61        2:32.68   
                     
Vikinger 1  2007  Roskilde Svømning            2:35.61   
  Kalle Rasmussen  2008      38.53        38.53   
  William Echardt  2008      40.30        1:18.83   
  Tobias Munkøe  2008      35.82        1:54.65   
  Kristian Kjørup  2007      40.96        2:35.61   
                     
T3 Drenge 2  2008  Hovedstadens Svømmeklub            2:39.91   
  Albert Singer  2008      40.28        40.28   
  Frederik Billing  2008      44.02        1:24.30   
  Carl Hertel  2009      36.46        2:00.76   
  Silas Oktay Usta-Kølle  2009      39.15        2:39.91   
                     
Sunswim 1  2008  Solrød Svømmeklub            2:49.48   
  Oscaar Opperfeldt  2008      38.70        38.70   
  Frederik Vedtofte  2009      40.13        1:18.83   
  Nick Nielsen  2008      41.04        1:59.87   
  Oliver Thøsing Skourup  2010      49.61        2:49.48   
                     
Vikinger 2  2008  Roskilde Svømning            3:28.77   
  Sofus From Gren  2009      44.37        44.37   
  Jeppe From Gren  2009      1:06.40        1:50.77   
  Hussein Azzam  2008      49.87        2:40.64   
  Villads Elias Friis  2010      48.13        3:28.77   
                     
Vikinger 3  2007  Roskilde Svømning            DSQ  SW10.11 tyvstart 
  Frederik Isaksen  2007      32.00        32.00   
  Christoffer Bo Andersen  2007      32.60        1:04.60   
  Jonathan Nyegaard  2007      31.39        1:35.99   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  25 maj 2019 
Licens til Solrød Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  14:18 
 
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Danbolig SunSwim 2019    Udskriftsdato  25 maj 2019   
  Stævne by  Solrød    Udskriftstidspunkt  14:32   
  Arrangør  Solrød Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  25 maj 2019         
 
 
Løb 19, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1920-2003 
Sponsor: A2 Auto Karlslunde 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Freja Petersen  2000  Vordingborg Svømme Klub    29.12        1:01.50   
Ida Lykke Wennicke  2001  Frederikssund Svømmeklub    31.01        1:05.25   
Léa Zoé Bingler  2000  Vordingborg Svømme Klub    32.80        1:08.75   
Sofia Levisen  2002  Solrød Svømmeklub    33.13        1:09.68   
                     
 
Løb 19, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 
Sponsor: A2 Auto Karlslunde 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Thea Kaiser  2004  Kalundborg SK    30.65        1:02.65   
Sofie Lykke Petersen  2005  Roskilde Svømning    30.65        1:04.19   
Antoinette Zafra  2005  Roskilde Svømning    30.86        1:04.28   
Petrine R. E. Sørensen  2005  Haslev Svømmeklub    30.75        1:05.41   
Anne Sepstrup-Skjoldner  2005  Solrød Svømmeklub    32.16        1:06.17   
Klara Frida Johansen  2005  Roskilde Svømning    30.74        1:06.41   
Nicoline Hansen  2004  Haslev Svømmeklub    32.08        1:08.15   
Nynne Jakobsen  2004  Haslev Svømmeklub    32.63        1:08.17   
Isabella Holme Bjerborg  2005  Kalundborg SK    33.59        1:08.27   
10  Frederikke Meisner From  2004  Roskilde Svømning    33.33        1:08.78   
11  Amanda L. Munch-Jensen  2005  Solrød Svømmeklub    33.37        1:09.52   
12  Kristine Erringsø  2004  Roskilde Svømning    33.79        1:10.66   
13  Mathilde Hjort Lodstrup  2005  Haslev Svømmeklub    33.67        1:11.36   
14  Silja Sol Jørgensen  2005  Vordingborg Svømme Klub    34.18        1:12.65   
15  Julie Hansen Schilling  2004  Haslev Svømmeklub    35.71        1:14.41   
16  Camilla Drusdal Hansen  2004  Odsherred Svømmeklub    39.47        1:25.93   
17  Christina Jensen  2004  Odsherred Svømmeklub    44.22        1:36.69   
18  Lærke Aistrup Andersen  2005  Herlev Svømning    47.93        1:41.52   
19  Cecilia Olsen  2005  Odsherred Svømmeklub    48.10        1:43.82   
Joy Blom Aldenborg  2005  Odsherred Svømmeklub            DNS   
Olivia Cruse  2005  Hillerød Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 19, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 
Sponsor: A2 Auto Karlslunde 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Athena Haugsted Pihl  2006  Hillerød Svømmeklub    31.76        1:06.31   
Beatrice Buhr Müller  2006  Kalundborg SK    32.74        1:07.65   
Amalie Lythcke  2006  Hillerød Svømmeklub    32.73        1:07.71   
Caroline Rygaard Hansen  2006  Solrød Svømmeklub    32.88        1:08.06   
Nynne Zandra Opperfelt  2006  Solrød Svømmeklub    32.92        1:08.26   
Silje Lyse Legaard  2006  Hillerød Svømmeklub    33.61        1:08.98   
Anne-Marie T. Kristensen  2007  Køge Svømmeklub    34.20        1:11.28   
Rebecca Skov Vinding  2007  Kalundborg SK    33.60        1:11.44   
Emma Spang  2006  Solrød Svømmeklub    35.33        1:13.83   
10  Lilja Skov  2007  Frederikssund Svømmeklub    36.47        1:14.80   
11  Silje Egeberg Nordhald  2007  Vordingborg Svømme Klub    36.98        1:16.19   
12  Emma Haagen  2006  Swim Team Taastrup - VATCPH    36.18        1:16.29   
13  Helena Honore  2007  Herlev Svømning    37.20        1:16.77   
14  Katharina Zobel  2007  Herlev Svømning    37.25        1:18.01   
15  Maja Hansen  2006  Swim Team Taastrup - VATCPH    38.82        1:19.67   
16  Line Appel  2007  Frederikssund Svømmeklub    38.08        1:20.40   
17  Anna Høyer  2007  Køge Svømmeklub    37.13        1:20.67   
18  Asta Rosenkilde-Hansen  2007  Herlev Svømning    39.90        1:26.13   
19  Anna Baad  2007  Haslev Svømmeklub    39.99        1:26.41   
20  Augusta Anemone Friis  2006  Roskilde Svømning    41.76        1:26.80   
21  Amalie Haack  2007  Køge Svømmeklub    41.74        1:27.50   
22  Johanne Lund Bro  2007  Roskilde Svømning    44.18        1:32.19   
23  Lisa Lundgaard Andersen  2007  Herlev Svømning    43.04        1:32.82   
Amalie Møller  2007  Swim Team Taastrup - VATCPH            DNS   
Fanny Grange  2006  Roskilde Svømning            DNS   
                     
 
Løb 19, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2008 
Sponsor: A2 Auto Karlslunde 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Amanda Liechti  2008  Solrød Svømmeklub    34.97        1:11.85   
Sophie Harff Laursen  2008  Solrød Svømmeklub    41.36        1:26.55   
Mathilde Rygaard Hansen  2008  Solrød Svømmeklub    41.47        1:28.56   
Filippa Tvistholm Jørgens  2008  Solrød Svømmeklub    41.87        1:29.69   
Ella Palmund  2008  Roskilde Svømning    44.13        1:38.33   
Marie Meier Vestermann  2008  Roskilde Svømning    51.72        1:44.47   
Madeleine Schou  2008  Haslev Svømmeklub    52.17        1:47.98   
Frederikke Schwaner-Hanse  2008  Køge Svømmeklub    50.57        1:48.82   
                     
 
Løb 19, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2009 
Sponsor: A2 Auto Karlslunde 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Augusta Bollmann  2009  Køge Svømmeklub    37.97        1:19.61   
Christiane Dreyer Riis  2009  Hovedstadens Svømmeklub    37.99        1:19.75   
Aimée Overby Traberg  2009  Hovedstadens Svømmeklub    37.79        1:21.20   
Eleonora Marsner  2009  Herlev Svømning    41.44        1:26.55   
Andrea Lage  2009  Hovedstadens Svømmeklub    42.90        1:27.85   
Alice Zsigri Dyndgaard  2009  Hovedstadens Svømmeklub    42.58        1:28.70   
Josephine S. Christensen  2009  Hovedstadens Svømmeklub    42.59        1:29.01   
Esther Lærke Lund Cliff  2009  Hovedstadens Svømmeklub    44.01        1:33.25   
Luna Blanka A. Bløcher  2009  Hovedstadens Svømmeklub    45.86        1:36.67   
10  Liva Holst Klarskov  2009  Roskilde Svømning    49.19        1:43.94   
11  Mynte Skovager Sveigaard  2009  Køge Svømmeklub    53.44        1:48.89   
12  Karoline Hauch  2009  Roskilde Svømning    51.66        1:48.94   
13  Tilde Kjærsgaatd Jensen  2009  Køge Svømmeklub    50.78        1:50.41   
                     
 
Løb 19, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2010-2019 
Sponsor: A2 Auto Karlslunde 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Asta Lukowski  2010  Hovedstadens Svømmeklub    40.97        1:29.15   
Nia Sommer  2010  Køge Svømmeklub    41.40        1:30.79   
Elisabeth Thastum  2010  Hovedstadens Svømmeklub    44.39        1:36.14   
Marie Bihlet  2010  Hovedstadens Svømmeklub    47.36        1:36.51   
Ida Hansen  2010  Hovedstadens Svømmeklub    47.83        1:41.53   
Caroline Marie Rosenmejer  2010  Hovedstadens Svømmeklub    49.78        1:45.52   
Saga Høgh  2010  Hovedstadens Svømmeklub    1:47.84        1:47.84   
Andrea Glasius Tischer  2010  Hovedstadens Svømmeklub    53.65        1:56.91   
Amalie Witt  2010  Herlev Svømning    1:00.49        2:06.40   
Leonora Sarauw Lundsgaard  2010  Hovedstadens Svømmeklub            DNS   
Josephine Wesselhoff  2010  Vordingborg Svømme Klub            DSQ  SW 5.2 ej berø 75 m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  25 maj 2019 
Licens til Solrød Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  14:32 
 
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Danbolig SunSwim 2019    Udskriftsdato  25 maj 2019   
  Stævne by  Solrød    Udskriftstidspunkt  15:17   
  Arrangør  Solrød Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  25 maj 2019         
 
 
Løb 20, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1920-2002 
Sponsor: A2 Auto Karlslunde 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Viktor Eibye  2001  Haslev Svømmeklub    28.28        58.30   
William S. Michaelsen  2001  Frederikssund Svømmeklub    28.54        58.56   
Morten Kilhof  2000  Solrød Svømmeklub    28.18        59.07   
Frederik Kongstad Hansen  2001  Haslev Svømmeklub    28.00        1:00.11   
                     
 
Løb 20, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 
Sponsor: A2 Auto Karlslunde 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Holger Flytkjær-Hansen  2004  Haslev Svømmeklub    28.44        58.64   
Oliver Schultz  2004  Køge Svømmeklub            59.79   
Lucas Nielsen  2004  Frederikssund Svømmeklub    28.97        59.86   
Victor Dyrhauge  2004  Frederikssund Svømmeklub            1:00.63   
Mads Holger From  2004  Roskilde Svømning    30.09        1:01.18   
Gustav B. Frederiksen  2004  Vordingborg Svømme Klub    29.70        1:02.54   
Benjamin Koch Andersen  2004  Solrød Svømmeklub    29.84        1:02.64   
Albert U. Thystrup  2003  Haslev Svømmeklub    30.73        1:04.14   
Jonas P. Dahrup  2004  Haslev Svømmeklub    31.18        1:05.11   
10  Victor Compen  2003  Haslev Svømmeklub    31.24        1:06.13   
11  Thor Bjørn Skinne  2003  Solrød Svømmeklub    31.94        1:09.04   
12  Laurits Thøfner  2004  Haslev Svømmeklub    33.51        1:10.52   
13  Victor Enemark Cruse  2004  Frederikssund Svømmeklub    36.43        1:15.93   
                     
 
Løb 20, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 
Sponsor: A2 Auto Karlslunde 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Carl-Emil Echardt  2005  Roskilde Svømning    25.99        54.71   
Louie Uldall  2005  Hillerød Svømmeklub    29.09        1:00.01   
Malte Hagbarth Jørgensen  2005  Roskilde Svømning    29.26        1:01.40   
Patrick Skov Vinding  2005  Kalundborg SK    30.14        1:02.72   
Mikkel Nyvang Thorngreen  2005  Hillerød Svømmeklub    31.18        1:05.52   
Elias Jensen  2006  Hillerød Svømmeklub    31.13        1:05.63   
Marius Danielsen  2005  Odsherred Svømmeklub    32.38        1:07.59   
Johan Klitten  2006  Hillerød Svømmeklub    34.41        1:10.87   
Thor Tørngren  2006  Haslev Svømmeklub    34.53        1:12.25   
10  Mikkel Obsen  2005  Odsherred Svømmeklub    35.10        1:14.69   
11  Daniel Skyt  2006  Roskilde Svømning    37.68        1:16.89   
12  Martin Daniele  2006  Solrød Svømmeklub    36.61        1:16.90   
13  Mads Borch  2006  Roskilde Svømning    37.73        1:20.53   
14  William Ammitzbøll  2006  Roskilde Svømning    38.84        1:23.11   
15  Linus Norby Larsson  2006  Herlev Svømning    41.80        1:28.09   
Jonas Rask  2006  Kalundborg SK            DNS   
Mikkel Ronenberg  2006  Kalundborg SK            DNS   
                     
 
Løb 20, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2007 
Sponsor: A2 Auto Karlslunde 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Jonathan Nyegaard  2007  Roskilde Svømning    32.86        1:08.43   
Magnus Dreyer  2007  Kalundborg SK    33.98        1:10.11   
Frederik Isaksen  2007  Roskilde Svømning    35.68        1:13.08   
Christoffer Bo Andersen  2007  Roskilde Svømning    36.04        1:14.50   
Viktor Lange  2007  Roskilde Svømning    39.57        1:23.15   
Nicolaj Cortsen  2007  Herlev Svømning    39.02        1:23.47   
Marius Sohnemann  2007  Haslev Svømmeklub    47.80        1:40.02   
Kristian Kjørup  2007  Roskilde Svømning    47.20        1:48.23   
Nikolaj Li  2007  Solrød Svømmeklub    49.99        1:49.56   
                     
 
Løb 20, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2008 
Sponsor: A2 Auto Karlslunde 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
David Bergmann  2008  Hovedstadens Svømmeklub    33.84        1:09.54   
Asger Friis Justesen  2008  Vordingborg Svømme Klub    37.47        1:18.15   
Niklas Aagaard Sørensen  2008  Haslev Svømmeklub    37.95        1:21.43   
Buster Watkin  2008  Hovedstadens Svømmeklub    41.32        1:26.09   
Kalle Rasmussen  2008  Roskilde Svømning    43.10        1:27.10   
Frederik Billing  2008  Hovedstadens Svømmeklub    42.61        1:27.60   
Albert Singer  2008  Hovedstadens Svømmeklub    44.67        1:33.70   
Villum Alstrøm  2008  Hovedstadens Svømmeklub    46.38        1:35.03   
William Kongslev  2008  Haslev Svømmeklub    49.33        1:48.49   
10  Hussein Azzam  2008  Roskilde Svømning    51.71        1:54.61   
Anton Wiuf  2008  Hovedstadens Svømmeklub            DNS   
Laust Madsen  2008  Hovedstadens Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 20, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2009-2019 
Sponsor: A2 Auto Karlslunde 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Malthe Sommer  2009  Køge Svømmeklub    36.24        1:14.41   
Gustavs Lopacinskis  2009  Frederikssund Svømmeklub    38.42        1:18.73   
Arthur Nøddekær  2009  Hovedstadens Svømmeklub    38.02        1:19.42   
Carl Hertel  2009  Hovedstadens Svømmeklub    41.28        1:22.05   
Simon Nyhus  2009  Hovedstadens Svømmeklub    44.37        1:28.97   
Silas Oktay Usta-Kølle  2009  Hovedstadens Svømmeklub    41.42        1:31.20   
Leif E. Haunstrup Larsen  2010  Hovedstadens Svømmeklub    43.85        1:31.29   
William Svane  2009  Hovedstadens Svømmeklub    45.29        1:32.45   
Silas Falktoft Bojsen  2009  Hovedstadens Svømmeklub    46.54        1:34.65   
10  Julius Karl Johannsson  2009  Hovedstadens Svømmeklub    47.89        1:38.31   
11  Manlio Pesci  2009  Hovedstadens Svømmeklub    46.10        1:39.50   
12  Zakarias Zobel  2009  Herlev Svømning    47.70        1:40.12   
13  August Spellerberg  2009  Hovedstadens Svømmeklub    46.58        1:40.39   
14  Mathias Eie  2009  Herlev Svømning    48.35        1:42.38   
15  Malthe Enemark Cruse  2010  Frederikssund Svømmeklub    47.86        1:46.07   
16  Alfred N. G. Lindberg  2009  Hovedstadens Svømmeklub    49.10        1:49.77   
17  Villads Elias Friis  2010  Roskilde Svømning    51.63        1:50.58   
18  Oliver Thøsing Skourup  2010  Solrød Svømmeklub    54.69        1:56.54   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  25 maj 2019 
Licens til Solrød Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  15:17 
 
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Danbolig SunSwim 2019    Udskriftsdato  25 maj 2019   
  Stævne by  Solrød    Udskriftstidspunkt  15:38   
  Arrangør  Solrød Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  25 maj 2019         
 
 
Løb 21, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2006-2007 
Sponsor: ICV-ADD Travel 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Mathilde Holm Villadsen  2006  Solrød Svømmeklub            33.02   
Beatrice Buhr Müller  2006  Kalundborg SK            33.62   
Rebecca Ella Madsen  2006  Swim Team Taastrup - VATCPH            34.78   
Katrine Dresler Aleksic  2007  Herlev Svømning            37.78   
Laura Friis Justesen  2006  Vordingborg Svømme Klub            39.05   
Amalie Mønster Birk  2007  Køge Svømmeklub            39.08   
Nicoline B. Cederlund  2007  Frederikssund Svømmeklub            41.53   
Hanna Rørbech  2006  Swim Team Taastrup - VATCPH            41.71   
Katharina Zobel  2007  Herlev Svømning            43.01   
10  Natalie Dang N. Larsen  2006  Vordingborg Svømme Klub            45.24   
11  Asta Rosenkilde-Hansen  2007  Herlev Svømning            51.66   
Daniella Anderson  2006  Solrød Svømmeklub            DSQ  SW4.4. tyvstart 
                     
 
Løb 21, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2008-2008 
Sponsor: ICV-ADD Travel 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Lærke Jensen  2008  Kalundborg SK            39.92   
Sarah Hjulgaard Eriksen  2008  Roskilde Svømning            41.43   
Emilie Lyngfeldt Boholm  2008  Haslev Svømmeklub            49.82   
Ana Bogdanovic  2008  Herlev Svømning            50.18   
Alberte Sol Nilsson  2008  Odsherred Svømmeklub            DSQ  SW8.4 esb v 50 m 
                     
 
Løb 21, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2009-2010 
Sponsor: ICV-ADD Travel 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Eleonora Marsner  2009  Herlev Svømning            44.22   
Nikoline Joy Gringer  2009  Herlev Svømning            51.28   
Milla Engsted Larsen  2009  Haslev Svømmeklub            53.53   
Amalie Vogt Monberg  2010  Solrød Svømmeklub            59.59   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  25 maj 2019 
Licens til Solrød Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  15:38 
 
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Danbolig SunSwim 2019    Udskriftsdato  25 maj 2019   
  Stævne by  Solrød    Udskriftstidspunkt  15:53   
  Arrangør  Solrød Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  25 maj 2019         
 
 
Løb 22, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 
Sponsor: ICV-ADD Travel 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Jonatan Hagbarth Jørgense  2005  Roskilde Svømning            31.71   
Simon Hejbroch  2006  Swim Team Taastrup - VATCPH            33.04   
Marius Danielsen  2005  Odsherred Svømmeklub            35.01   
Martin Daniele  2006  Solrød Svømmeklub            36.41   
Mikkel Obsen  2005  Odsherred Svømmeklub            39.36   
Simon Hasting Toft  2006  Solrød Svømmeklub            42.69   
Linus Norby Larsson  2006  Herlev Svømning            43.11   
Frederik Østerlund  2006  Roskilde Svømning            43.45   
Morten Hemmingsen  2006  Roskilde Svømning            44.31   
10  Oscar Berthelsen  2005  Solrød Svømmeklub            51.04   
                     
 
Løb 22, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2007-2007 
Sponsor: ICV-ADD Travel 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Frederik Isaksen  2007  Roskilde Svømning            37.89   
Joachim Nyvang Thorngreen  2007  Hillerød Svømmeklub            39.01   
Gustav Hejl-Rasmussen  2007  Køge Svømmeklub            39.73   
Aksel Kirkelund  2007  Herlev Svømning            41.87   
Emil Bantz Nielsen  2007  Frederikssund Svømmeklub            44.32   
                     
 
Løb 22, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2008-2009 
Sponsor: ICV-ADD Travel 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Tobias Munkøe  2008  Roskilde Svømning            39.52   
Johan Reimer Ørsberg  2008  Kalundborg SK            46.16   
Oscaar Opperfeldt  2008  Solrød Svømmeklub            49.23   
Frederik Vedtofte  2009  Solrød Svømmeklub            52.72   
William Echardt  2008  Roskilde Svømning            56.43   
Nick Nielsen  2008  Solrød Svømmeklub            57.14   
Lukas Hansen  2008  Vordingborg Svømme Klub            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  25 maj 2019 
Licens til Solrød Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  15:53 
 
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Danbolig SunSwim 2019    Udskriftsdato  25 maj 2019   
  Stævne by  Solrød    Udskriftstidspunkt  15:53   
  Arrangør  Solrød Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  25 maj 2019         
 
 
Løb 23, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1900-2003 
Sponsor: Smeralda Karlslunde 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Katja Skovdal Lorentzen  2003  Solrød Svømmeklub    32.17        1:08.58   
Maya Nykjær  2001  Vordingborg Svømme Klub    33.68        1:10.30   
Ida Lykke Wennicke  2001  Frederikssund Svømmeklub    27.95        1:14.95   
                     
 
Løb 23, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2004-2005 
Sponsor: Smeralda Karlslunde 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Sofie Lykke Petersen  2005  Roskilde Svømning    33.18        1:11.51   
Signe Eie  2005  Herlev Svømning    32.95        1:14.43   
Antoinette Zafra  2005  Roskilde Svømning    34.48        1:15.76   
Amanda F. Christiansen  2005  Vordingborg Svømme Klub    35.39        1:15.86   
Thea Kaiser  2004  Kalundborg SK    34.51        1:16.63   
Asta Palmund  2005  Roskilde Svømning    37.72        1:23.63   
Amanda L. Munch-Jensen  2005  Solrød Svømmeklub    39.68        1:26.32   
Emilie Pyndt Hansen  2004  Frederikssund Svømmeklub            DNS   
Joy Blom Aldenborg  2005  Odsherred Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 23, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2006-2007 
Sponsor: Smeralda Karlslunde 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Cille Winskov Rasmussen  2006  Roskilde Svømning    35.03        1:13.62   
Caroline Rygaard Hansen  2006  Solrød Svømmeklub    34.97        1:15.55   
Charlotte Hjortshøj  2006  Solrød Svømmeklub    36.18        1:18.55   
Signe Schnabelrauch  2006  Swim Team Taastrup - VATCPH    36.43        1:19.02   
Rosa Cornelia Barrisøe  2006  Swim Team Taastrup - VATCPH    37.41        1:22.21   
Anna Steen Petersen  2007  Køge Svømmeklub    38.96        1:25.19   
Anne-Marie T. Kristensen  2007  Køge Svømmeklub    40.12        1:25.62   
Helena Honore  2007  Herlev Svømning    48.51        1:43.46   
Yasmin Thrane Kristensen  2006  Haslev Svømmeklub    48.88        1:50.73   
                     
 
Løb 23, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2008-2008 
Sponsor: Smeralda Karlslunde 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Julie Truelsen  2008  Frederikssund Svømmeklub    20.09        1:23.01   
Olivia Møllgaard  2008  Swim Team Taastrup - VATCPH    36.68        1:23.91   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  25 maj 2019 
Licens til Solrød Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  15:53 
 
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Danbolig SunSwim 2019    Udskriftsdato  25 maj 2019   
  Stævne by  Solrød    Udskriftstidspunkt  15:42   
  Arrangør  Solrød Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  25 maj 2019         
 
 
Løb 24, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1900-2002 
Sponsor: Smeralda Karlslunde 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Theodor L Munch-Jensen  2002  Solrød Svømmeklub            1:00.64   
Viktor Eibye  2001  Haslev Svømmeklub            1:05.01   
Mathias Petersen  1999  Solrød Svømmeklub            1:09.48   
Morten Kilhof  2000  Solrød Svømmeklub            1:11.35   
                     
 
Løb 24, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 
Sponsor: Smeralda Karlslunde 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Pelle Colmorten  2004  Roskilde Svømning            1:05.11   
Mads Bantz Nielsen  2004  Frederikssund Svømmeklub    22.95        1:14.53   
Marcus Appel  2003  Frederikssund Svømmeklub    24.66        1:19.21   
Thor Bjørn Skinne  2003  Solrød Svømmeklub    36.60        1:21.32   
Lucas Nielsen  2004  Frederikssund Svømmeklub            DNS   
Mads Holger From  2004  Roskilde Svømning            DSQ  SW4.4. tyvstart 
                     
 
Løb 24, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 
Sponsor: Smeralda Karlslunde 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Carl-Emil Echardt  2005  Roskilde Svømning            59.58   
Malte Hagbarth Jørgensen  2005  Roskilde Svømning            1:07.04   
Rasmus Capion  2005  Vordingborg Svømme Klub            1:08.76   
Louie Uldall  2005  Hillerød Svømmeklub            1:09.36   
Patrick Skov Vinding  2005  Kalundborg SK            1:10.19   
Peter K. M. Petersen  2006  Swim Team Taastrup - VATCPH    34.47        1:13.81   
Sebastian Larsen  2006  Hillerød Svømmeklub    37.07        1:17.99   
Emil Olsen  2006  Swim Team Taastrup - VATCPH    37.46        1:20.24   
Elias Jensen  2006  Hillerød Svømmeklub    37.89        1:20.85   
10  William Larsen  2006  Vordingborg Svømme Klub    38.56        1:24.71   
11  Johan Klitten  2006  Hillerød Svømmeklub    40.52        1:29.05   
William F. Pilgaard  2006  Swim Team Taastrup - VATCPH            DNS   
                     
 
Løb 24, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2007-2007 
Sponsor: Smeralda Karlslunde 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Christoffer Bo Andersen  2007  Roskilde Svømning    39.01        1:23.71   
Loui Krag  2007  Frederikssund Svømmeklub    40.97        1:28.86   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  25 maj 2019 
Licens til Solrød Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  15:42 
 
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Danbolig SunSwim 2019    Udskriftsdato  25 maj 2019   
  Stævne by  Solrød    Udskriftstidspunkt  16:26   
  Arrangør  Solrød Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  25 maj 2019         
 
 
Løb 25, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1900-2003 
Sponsor: Audi Amager 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Freja Petersen  2000  Vordingborg Svømme Klub            1:23.39   
Léa Zoé Bingler  2000  Vordingborg Svømme Klub            1:27.11   
                     
 
Løb 25, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 
Sponsor: Audi Amager 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Freja Søndergaard  2004  Vordingborg Svømme Klub            1:15.79   
Caroline Henning  2005  Hillerød Svømmeklub            1:23.03   
Anne Sepstrup-Skjoldner  2005  Solrød Svømmeklub            1:23.51   
Lærke Møller  2005  Haslev Svømmeklub            1:26.32   
Sisse Berg Olesen  2005  Haslev Svømmeklub            1:26.52   
Nicoline Hansen  2004  Haslev Svømmeklub            1:34.33   
Klara Frida Johansen  2005  Roskilde Svømning            1:34.91   
Mathilde Hjort Lodstrup  2005  Haslev Svømmeklub            1:35.77   
Isabella Holme Bjerborg  2005  Kalundborg SK            1:35.86   
10  Camilla Drusdal Hansen  2004  Odsherred Svømmeklub            1:49.25   
11  Lærke Aistrup Andersen  2005  Herlev Svømning            1:50.03   
12  Cecilia Olsen  2005  Odsherred Svømmeklub            2:07.68   
13  Christina Jensen  2004  Odsherred Svømmeklub            2:11.03   
                     
 
Løb 25, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 
Sponsor: Audi Amager 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Caroline Rygaard Hansen  2006  Solrød Svømmeklub            1:21.50   
Jaqueline Haack  2006  Solrød Svømmeklub            1:23.93   
Nynne Zandra Opperfelt  2006  Solrød Svømmeklub            1:24.16   
Mejse Jakobsen  2007  Køge Svømmeklub            1:29.46   
Daniella Anderson  2006  Solrød Svømmeklub            1:32.60   
Rebecca Skov Vinding  2007  Kalundborg SK            1:32.79   
Emma Haagen  2006  Swim Team Taastrup - VATCPH            1:32.84   
Signe Schnabelrauch  2006  Swim Team Taastrup - VATCPH            1:34.54   
Mille-Mai Krog  2007  Vordingborg Svømme Klub            1:35.83   
10  Sophie Nielsen  2006  Odsherred Svømmeklub            1:35.85   
11  Signe Gyldenkærne  2006  Vordingborg Svømme Klub            1:37.37   
12  Katharina Zobel  2007  Herlev Svømning            1:39.81   
13  Anna Høyer  2007  Køge Svømmeklub            1:47.10   
14  Julia Vincentz  2007  Roskilde Svømning            1:47.22   
15  Anna Baad  2007  Haslev Svømmeklub            1:47.64   
16  Malou Danefred Nielsen  2007  Vordingborg Svømme Klub            1:50.48   
17  Amalie Haack  2007  Køge Svømmeklub            1:55.47   
18  Liv Emilie Ryberg  2007  Frederikssund Svømmeklub            1:57.62   
19  Lisa Lundgaard Andersen  2007  Herlev Svømning            1:59.72   
Fanny Grange  2006  Roskilde Svømning            DNS   
Johanne Lund Bro  2007  Roskilde Svømning            DNS   
                     
 
Løb 25, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2008 
Sponsor: Audi Amager 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Filippa Tvistholm Jørgens  2008  Solrød Svømmeklub            1:44.86   
Mathilde Rygaard Hansen  2008  Solrød Svømmeklub            1:47.03   
Ana Bogdanovic  2008  Herlev Svømning            2:00.23   
Frederikke Schwaner-Hanse  2008  Køge Svømmeklub            2:12.33   
Amanda Liechti  2008  Solrød Svømmeklub            DSQ  sw4.4. Tyvstart 
                     
 
Løb 25, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2009 
Sponsor: Audi Amager 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Christiane Dreyer Riis  2009  Hovedstadens Svømmeklub            1:40.15   
Josephine S. Christensen  2009  Hovedstadens Svømmeklub            1:41.29   
Alice Zsigri Dyndgaard  2009  Hovedstadens Svømmeklub            1:43.10   
Eva de Maeyer  2009  Roskilde Svømning            1:45.68   
Aimée Overby Traberg  2009  Hovedstadens Svømmeklub            1:47.83   
Esther Lærke Lund Cliff  2009  Hovedstadens Svømmeklub            1:50.72   
Augusta Bollmann  2009  Køge Svømmeklub            1:51.45   
Nikoline Joy Gringer  2009  Herlev Svømning            1:52.97   
Luna Blanka A. Bløcher  2009  Hovedstadens Svømmeklub            2:01.78   
10  Andrea Lage  2009  Hovedstadens Svømmeklub            2:08.77   
11  Isabella Hjortgaard Larse  2009  Solrød Svømmeklub            2:09.84   
12  Mynte Skovager Sveigaard  2009  Køge Svømmeklub            2:15.08   
13  Caroline Ploug Høyer  2009  Køge Svømmeklub            2:16.93   
14  Elisabeth Toft Kristensen  2009  Køge Svømmeklub            2:17.80   
15  Mathilde Bonde  2009  Køge Svømmeklub            2:25.87   
16  Emma Mahs  2009  Solrød Svømmeklub            2:58.06   
Hannah Borgstrøm  2009  Køge Svømmeklub            DNS   
Tilde Kjærsgaatd Jensen  2009  Køge Svømmeklub            DSQ  SW4.4 Tyvstart 
                     
 
Løb 25, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2010-2019 
Sponsor: Audi Amager 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Ida Hansen  2010  Hovedstadens Svømmeklub            1:52.68   
Elisabeth Thastum  2010  Hovedstadens Svømmeklub            1:53.27   
Asta Lukowski  2010  Hovedstadens Svømmeklub            1:57.39   
Nora Stølsgård  2010  Køge Svømmeklub            2:03.84   
Marie Bihlet  2010  Hovedstadens Svømmeklub            2:05.15   
Frida Koch  2010  Køge Svømmeklub            2:05.37   
Nia Sommer  2010  Køge Svømmeklub            2:06.86   
Caroline Marie Rosenmejer  2010  Hovedstadens Svømmeklub            2:09.85   
Amalie Witt  2010  Herlev Svømning            2:16.29   
10  Saga Høgh  2010  Hovedstadens Svømmeklub            2:19.48   
11  Laura Steen Petersen  2010  Køge Svømmeklub            2:21.06   
12  Josefine Frigast la Cour  2010  Køge Svømmeklub            2:28.75   
13  Andrea Vig Lauritsen  2010  Køge Svømmeklub            2:39.71   
Leonora Sarauw Lundsgaard  2010  Hovedstadens Svømmeklub            DNS   
Andrea Glasius Tischer  2010  Hovedstadens Svømmeklub            DSQ  SW7.1 to flyven v 25 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  25 maj 2019 
Licens til Solrød Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  16:26 
 
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Danbolig SunSwim 2019    Udskriftsdato  25 maj 2019   
  Stævne by  Solrød    Udskriftstidspunkt  16:25   
  Arrangør  Solrød Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  25 maj 2019         
 
 
Løb 26, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1900-2002 
Sponsor: Audi Amager 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
William S. Michaelsen  2001  Frederikssund Svømmeklub            1:10.81   
Frederik Kongstad Hansen  2001  Haslev Svømmeklub            1:13.99   
                     
 
Løb 26, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 
Sponsor: Audi Amager 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Benjamin Koch Andersen  2004  Solrød Svømmeklub            1:16.28   
Victor Dyrhauge  2004  Frederikssund Svømmeklub            1:16.88   
Bertram Nyegaard  2004  Roskilde Svømning            1:20.97   
Oliver Schultz  2004  Køge Svømmeklub            1:21.77   
Albert U. Thystrup  2003  Haslev Svømmeklub            1:21.88   
Victor Compen  2003  Haslev Svømmeklub            1:22.80   
Mads Bantz Nielsen  2004  Frederikssund Svømmeklub            1:28.12   
Victor Enemark Cruse  2004  Frederikssund Svømmeklub            1:34.87   
                     
 
Løb 26, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 
Sponsor: Audi Amager 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Jonatan Hagbarth Jørgense  2005  Roskilde Svømning            1:17.61   
Simon Hejbroch  2006  Swim Team Taastrup - VATCPH            1:18.49   
Sebastian Møller-Munkøe  2005  Roskilde Svømning            1:19.21   
Mikkel Nyvang Thorngreen  2005  Hillerød Svømmeklub            1:25.89   
Lucas Møller Larsen  2005  Køge Svømmeklub            1:29.21   
Mikkel Obsen  2005  Odsherred Svømmeklub            1:31.64   
Morten Hemmingsen  2006  Roskilde Svømning            1:40.04   
Thor Hoffgaard  2006  Vordingborg Svømme Klub            1:51.75   
Niels-Peter Hjortshøj  2006  Solrød Svømmeklub            1:59.45   
Jonas Rask  2006  Kalundborg SK            DNS   
                     
 
Løb 26, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2007 
Sponsor: Audi Amager 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Magnus Dreyer  2007  Kalundborg SK            1:26.70   
Jonas Lykke Hergaard  2007  Swim Team Taastrup - VATCPH            1:33.48   
Storm Bargmann  2007  Herlev Svømning            1:38.20   
Nicolaj Cortsen  2007  Herlev Svømning            1:56.14   
Charlie Bastillini-Noval  2007  Køge Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 26, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2008 
Sponsor: Audi Amager 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
David Bergmann  2008  Hovedstadens Svømmeklub            1:32.79   
Buster Watkin  2008  Hovedstadens Svømmeklub            1:54.18   
Frederik Billing  2008  Hovedstadens Svømmeklub            1:57.30   
Villum Alstrøm  2008  Hovedstadens Svømmeklub            1:57.32   
Albert Singer  2008  Hovedstadens Svømmeklub            2:06.52   
Andreas Lyngfeldt Boholm  2008  Haslev Svømmeklub            2:15.34   
Anton Wiuf  2008  Hovedstadens Svømmeklub            DNS   
Kalle Rasmussen  2008  Roskilde Svømning            DNS   
Laust Madsen  2008  Hovedstadens Svømmeklub            DNS   
Lukas Hansen  2008  Vordingborg Svømme Klub            DNS   
Asbjørn Stange  2008  Køge Svømmeklub            DSQ  SW7.5 ej synk ben 
                     
 
Løb 26, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2009-2019 
Sponsor: Audi Amager 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Arthur Nøddekær  2009  Hovedstadens Svømmeklub            1:38.71   
Carl Hertel  2009  Hovedstadens Svømmeklub            1:49.71   
Leif E. Haunstrup Larsen  2010  Hovedstadens Svømmeklub            1:53.17   
Jonas Pelle Christensen  2009  Herlev Svømning            1:54.17   
Simon Nyhus  2009  Hovedstadens Svømmeklub            1:55.41   
Julius Karl Johannsson  2009  Hovedstadens Svømmeklub            1:59.72   
Elias Elborg Johannessen  2009  Køge Svømmeklub            2:04.61   
August Spellerberg  2009  Hovedstadens Svømmeklub            2:06.07   
William Svane  2009  Hovedstadens Svømmeklub            2:06.32   
10  Silas Oktay Usta-Kølle  2009  Hovedstadens Svømmeklub            2:10.28   
11  Alfred N. G. Lindberg  2009  Hovedstadens Svømmeklub            2:10.96   
12  Silas Falktoft Bojsen  2009  Hovedstadens Svømmeklub            2:14.74   
13  Zakarias Zobel  2009  Herlev Svømning            2:21.39   
14  Manlio Pesci  2009  Hovedstadens Svømmeklub            2:25.33   
15  Gilbert Frede Jensen  2009  Køge Svømmeklub            2:29.78   
Stefan Vaskov  2010  Køge Svømmeklub            DNS   
Simon Lynghøj Bagger  2009  Køge Svømmeklub            DSQ  SW7.3 asymkr arme 
William Fruergaard  2009  Køge Svømmeklub            DSQ  SW7.6 esb 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  25 maj 2019 
Licens til Solrød Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  16:25 
 
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Danbolig SunSwim 2019    Udskriftsdato  25 maj 2019   
  Stævne by  Solrød    Udskriftstidspunkt  16:49   
  Arrangør  Solrød Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  25 maj 2019         
 
 
Løb 27, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2006-2007 
Sponsor: A-Fys 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Silje Lyse Legaard  2006  Hillerød Svømmeklub            2:56.10   
Rebekka Roed  2007  Køge Svømmeklub            3:01.10   
Anna Steen Petersen  2007  Køge Svømmeklub            3:22.39   
Line Appel  2007  Frederikssund Svømmeklub            3:42.47   
                     
 
Løb 27, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2008-2008 
Sponsor: A-Fys 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Julie Truelsen  2008  Frederikssund Svømmeklub            3:04.74   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  25 maj 2019 
Licens til Solrød Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  16:49 
 
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Danbolig SunSwim 2019    Udskriftsdato  25 maj 2019   
  Stævne by  Solrød    Udskriftstidspunkt  16:49   
  Arrangør  Solrød Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  25 maj 2019         
 
 
Løb 28, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 
Sponsor: A-Fys 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Lucas Nielsen  2004  Frederikssund Svømmeklub            2:26.30   
Magnus Juul Hansen  2003  Vordingborg Svømme Klub            2:35.93   
Pelle Colmorten  2004  Roskilde Svømning            2:36.64   
Marcus Appel  2003  Frederikssund Svømmeklub            2:58.63   
                     
 
Løb 28, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 
Sponsor: A-Fys 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Morten Lindblom Andersen  2005  Hillerød Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 28, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2007-2007 
Sponsor: A-Fys 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Hjalte Møller  2007  Køge Svømmeklub            3:17.41   
Aksel Kirkelund  2007  Herlev Svømning            3:44.09   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  25 maj 2019 
Licens til Solrød Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  16:49 
 
Resultat Løb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Danbolig SunSwim 2019    Udskriftsdato  25 maj 2019   
  Stævne by  Solrød    Udskriftstidspunkt  17:07   
  Arrangør  Solrød Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  25 maj 2019         
 
 
Løb 29, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1900-2003 
Sponsor: Tvis Køkkener 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Katja Skovdal Lorentzen  2003  Solrød Svømmeklub            1:08.85   
Ida Lykke Wennicke  2001  Frederikssund Svømmeklub            1:13.61   
Maya Nykjær  2001  Vordingborg Svømme Klub            1:14.36   
Sofia Levisen  2002  Solrød Svømmeklub            1:18.91   
                     
 
Løb 29, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 
Sponsor: Tvis Køkkener 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Emilie Pyndt Hansen  2004  Frederikssund Svømmeklub            1:09.80   
Thea Kaiser  2004  Kalundborg SK            1:13.09   
Petrine R. E. Sørensen  2005  Haslev Svømmeklub            1:13.31   
Antoinette Zafra  2005  Roskilde Svømning            1:16.29   
Asta Palmund  2005  Roskilde Svømning            1:16.53   
Sofie Lykke Petersen  2005  Roskilde Svømning            1:19.44   
Frederikke Meisner From  2004  Roskilde Svømning            1:21.27   
Isabella Holme Bjerborg  2005  Kalundborg SK            1:21.98   
Klara Frida Johansen  2005  Roskilde Svømning            1:21.98   
10  Amanda L. Munch-Jensen  2005  Solrød Svømmeklub            1:23.21   
11  Kristine Erringsø  2004  Roskilde Svømning            1:31.01   
12  Julie Hansen Schilling  2004  Haslev Svømmeklub            4:25.29   
Lærke Aistrup Andersen  2005  Herlev Svømning            DNS   
                     
 
Løb 29, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 
Sponsor: Tvis Køkkener 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Mathilde Holm Villadsen  2006  Solrød Svømmeklub            1:13.74   
Cille Winskov Rasmussen  2006  Roskilde Svømning            1:15.59   
Athena Haugsted Pihl  2006  Hillerød Svømmeklub            1:16.21   
Nynne Zandra Opperfelt  2006  Solrød Svømmeklub            1:17.17   
Arendse Arrild Lyngfeldt  2006  Hillerød Svømmeklub            1:18.37   
Rebecca Ella Madsen  2006  Swim Team Taastrup - VATCPH            1:18.37   
Amalie Lythcke  2006  Hillerød Svømmeklub            1:19.98   
Jaqueline Haack  2006  Solrød Svømmeklub            1:20.20   
Hanna Rørbech  2006  Swim Team Taastrup - VATCPH            1:21.35   
10  Silje Egeberg Nordhald  2007  Vordingborg Svømme Klub            1:25.19   
11  Katrine Dresler Aleksic  2007  Herlev Svømning            1:26.42   
12  Lilja Skov  2007  Frederikssund Svømmeklub            1:27.37   
13  Maja Hansen  2006  Swim Team Taastrup - VATCPH            1:27.39   
14  Emma Spang  2006  Solrød Svømmeklub            1:28.46   
15  Augusta Anemone Friis  2006  Roskilde Svømning            1:46.91   
Amalie Møller  2007  Swim Team Taastrup - VATCPH            DNS   
Charlotte Hjortshøj  2006  Solrød Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 29, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2009 
Sponsor: Tvis Køkkener 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Amanda Liechti  2008  Solrød Svømmeklub            1:25.97   
Sophie Harff Laursen  2008  Solrød Svømmeklub            1:36.65   
Caroline Milling  2009  Solrød Svømmeklub            1:42.77   
Dicte Rønman  2009  Solrød Svømmeklub            1:43.07   
Ella Palmund  2008  Roskilde Svømning            1:45.93   
Monique Haack  2009  Solrød Svømmeklub            1:46.07   
Marie Meier Vestermann  2008  Roskilde Svømning            1:57.09   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  25 maj 2019 
Licens til Solrød Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  17:07 
 
Resultat Løb 30 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 30 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Danbolig SunSwim 2019    Udskriftsdato  25 maj 2019   
  Stævne by  Solrød    Udskriftstidspunkt  17:10   
  Arrangør  Solrød Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  25 maj 2019         
 
 
Løb 30, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1900-2002 
Sponsor: Tvis Køkkener 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Morten Kilhof  2000  Solrød Svømmeklub            1:11.67   
                     
 
Løb 30, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 
Sponsor: Tvis Køkkener 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Holger Flytkjær-Hansen  2004  Haslev Svømmeklub            1:03.99   
Mads Holger From  2004  Roskilde Svømning            1:09.05   
Victor Dyrhauge  2004  Frederikssund Svømmeklub            1:10.90   
Gustav B. Frederiksen  2004  Vordingborg Svømme Klub            1:16.54   
Thor Bjørn Skinne  2003  Solrød Svømmeklub            1:21.79   
Mads Bantz Nielsen  2004  Frederikssund Svømmeklub            1:23.04   
Victor Enemark Cruse  2004  Frederikssund Svømmeklub            1:39.48   
                     
 
Løb 30, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 
Sponsor: Tvis Køkkener 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Patrick Skov Vinding  2005  Kalundborg SK            1:11.30   
Sebastian Larsen  2006  Hillerød Svømmeklub            1:17.26   
Daniel Skyt  2006  Roskilde Svømning            1:29.37   
Frederik Østerlund  2006  Roskilde Svømning            1:37.05   
William Ammitzbøll  2006  Roskilde Svømning            1:39.68   
Mads Borch  2006  Roskilde Svømning            1:42.28   
William F. Pilgaard  2006  Swim Team Taastrup - VATCPH            DNS   
Mikkel Ronenberg  2006  Kalundborg SK            DSQ  SW6.7 Mave e vending 
                     
 
Løb 30, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2009 
Sponsor: Tvis Køkkener 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Jonathan Nyegaard  2007  Roskilde Svømning            1:18.11   
Carl Gustav Christensen  2007  Køge Svømmeklub            1:27.95   
Storm Bargmann  2007  Herlev Svømning            1:29.40   
Jonas Pelle Christensen  2009  Herlev Svømning            1:42.91   
Viktor Lange  2007  Roskilde Svømning            1:44.06   
Mathias Eie  2009  Herlev Svømning            1:47.86   
Marius Sohnemann  2007  Haslev Svømmeklub            1:51.08   
Kristian Kjørup  2007  Roskilde Svømning            1:51.73   
Nikolaj Li  2007  Solrød Svømmeklub            2:02.82   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  25 maj 2019 
Licens til Solrød Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  17:10 
 
Resultat Løb 31 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 31 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Danbolig SunSwim 2019    Udskriftsdato  26 maj 2019   
  Stævne by  Solrød    Udskriftstidspunkt  09:04   
  Arrangør  Solrød Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  25 maj 2019         
 
 
Løb 31, 4X50m Medley Damer, Finaler 
Sponsor: Audi Amager 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Skjoldmøer 1  2004  Roskilde Svømning            2:09.98   
  Antoinette Zafra  2005      33.52        33.52   
  Cille Winskov Rasmussen  2006                 
  Sofie Lykke Petersen  2005                 
  Asta Palmund  2005      2:09.98        2:09.98   
                     
6½ Tunfisk Vsk  2000  Vordingborg Svømme Klub            2:10.36   
  Maya Nykjær  2001      34.45        34.45   
  Freja Søndergaard  2004                 
  Léa Zoé Bingler  2000                 
  Freja Petersen  2000      2:10.36        2:10.36   
                     
Haslev 1  2003  Haslev Svømmeklub            2:11.28   
  Anna Lind Petersen  2004      32.72        32.72   
  Lærke Møller  2005                 
  Sisse Berg Olesen  2005                 
  Petrine R. E. Sørensen  2005      2:11.28        2:11.28   
                     
Sunswim 1  2005  Solrød Svømmeklub            2:14.11   
  Katja Skovdal Lorentzen  2003      32.47        32.47   
  Anne Sepstrup-Skjoldner  2005                 
  Caroline Rygaard Hansen  2006                 
  Mathilde Holm Villadsen  2006      2:14.11        2:14.11   
                     
Race Pace Club 1  2006  Swim Team Taastrup - VATCPH            2:23.16   
  Rebecca Ella Madsen  2006      36.06        36.06   
  Emma Haagen  2006                 
  Signe Schnabelrauch  2006                 
  Olivia Møllgaard  2008      2:23.16        2:23.16   
                     
Sunswim 2  2006  Solrød Svømmeklub            2:26.03   
  Jaqueline Haack  2006      37.08        37.08   
  Nynne Zandra Opperfelt  2006                 
  Charlotte Hjortshøj  2006                 
  Amanda L. Munch-Jensen  2005      2:26.03        2:26.03   
                     
Vsk Labre Larver  2005  Vordingborg Svømme Klub            2:28.47   
  Mille-Mai Krog  2007      37.34        37.34   
  Laura Friis Justesen  2006                 
  Amanda F. Christiansen  2005                 
  Silja Sol Jørgensen  2005      2:28.47        2:28.47   
                     
Køge Kids Piger  2004  Køge Svømmeklub            2:32.93   
  Anna Steen Petersen  2007      39.64        39.64   
  Mejse Jakobsen  2007                 
  Rebekka Roed  2007                 
  Anne-Marie T. Kristensen  2007      2:32.93        2:32.93   
                     
Haslev 2  2003  Haslev Svømmeklub            2:33.94   
  Mathilde Hjort Lodstrup  2005      39.08        39.08   
  Nynne Jakobsen  2004                 
  Julie Hansen Schilling  2004                 
  Nicoline Bohn Jacobsen  2006      2:33.94        2:33.94   
                     
10  Herlev Talent Piger  2007  Herlev Svømning            2:43.32   
  Katharina Zobel  2007      41.82        41.82   
  Helena Honore  2007                 
  Katrine Dresler Aleksic  2007                 
  Asta Rosenkilde-Hansen  2007      2:43.32        2:43.32   
                     
11  Vsk Lækre Larver  2005  Vordingborg Svømme Klub            2:58.23   
  Silje Egeberg Nordhald  2007      39.82        39.82   
  Signe Gyldenkærne  2006                 
  Malou Danefred Nielsen  2007                 
  Natalie Dang N. Larsen  2006      2:58.23        2:58.23   
                     
12  Skjoldmøer 2  2004  Roskilde Svømning            3:05.96   
  Augusta Anemone Friis  2006      36.06        36.06   
  Eva de Maeyer  2009                 
  Julia Vincentz  2007                 
  Johanne Lund Bro  2007      3:05.96        3:05.96   
                     
Race Pace Club 2  2006  Swim Team Taastrup - VATCPH            DNS   
  Hanna Rørbech  2006                 
  Maja Hansen  2006                 
  Rosa Cornelia Barrisøe  2006                 
  Amalie Møller  2007              DNS   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  26 maj 2019 
Licens til Solrød Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  09:04 
 
Resultat Løb 32 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 32 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Danbolig SunSwim 2019    Udskriftsdato  27 maj 2019   
  Stævne by  Solrød    Udskriftstidspunkt  15:18   
  Arrangør  Solrød Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  25 maj 2019         
 
 
Løb 32, 4X50m Medley Herrer, Finaler 
Sponsor: Audi Amager 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Haslev 3  2004  Haslev Svømmeklub            1:58.44   
  Holger Flytkjær-Hansen  2004      29.92        29.92   
  Frederik Kongstad Hansen  2001                 
  Viktor Eibye  2001                 
  Albert U. Thystrup  2003      1:58.44        1:58.44   
                     
Sunswim 1  2004  Solrød Svømmeklub            1:58.45   
  Theodor L Munch-Jensen  2002      28.61        28.61   
  Benjamin Koch Andersen  2004                 
  Mathias Petersen  1999                 
  Morten Kilhof  2000      1:58.45        1:58.45   
                     
Vikinger 1  2003  Roskilde Svømning            2:00.05   
  Pelle Colmorten  2004      35.50        35.50   
  Carl-Emil Echardt  2005                 
  Malte Hagbarth Jørgensen  2005                 
  Mads Holger From  2004      2:00.05        2:00.05   
                     
Red Panties Vsk  2003  Vordingborg Svømme Klub            2:06.87   
  Magnus Juul Hansen  2003      30.39        30.39   
  Gustav B. Frederiksen  2004                 
  Rasmus Capion  2005                 
  William Larsen  2006      2:06.87        2:06.87   
                     
Race Pace Club  2006  Swim Team Taastrup - VATCPH            2:18.12   
  William F. Pilgaard  2006      37.32        37.32   
  Simon Hejbroch  2006                 
  Peter K. M. Petersen  2006                 
  Emil Olsen  2006      2:18.12        2:18.12   
                     
Haslev 4  2004  Haslev Svømmeklub            2:23.93   
  Jonas P. Dahrup  2004      38.20        38.20   
  Laurits Thøfner  2004                 
  Thor Tørngren  2006                 
  Victor Compen  2003      2:23.93        2:23.93   
                     
Køge Kids Drenge  2004  Køge Svømmeklub            2:24.06   
  Lucas Møller Larsen  2005      32.67        32.67   
  Hjalte Møller  2007                 
  Oliver Schultz  2004                 
  Malthe Sommer  2009      2:24.06        2:24.06   
                     
Vikinger 4  2007  Roskilde Svømning            2:29.87   
  Kalle Rasmussen  2008                 
  William Echardt  2008                 
  Tobias Munkøe  2008                 
  Viktor Lange  2007      2:29.87        2:29.87   
                     
Vikinger 3  2003  Roskilde Svømning            2:50.47   
  William Ammitzbøll  2006      45.83        45.83   
  Morten Hemmingsen  2006                 
  Frederik Østerlund  2006                 
  Mads Borch  2006      2:50.47        2:50.47   
                     
Vikinger 2  2003  Roskilde Svømning            DSQ  SW6.2 ej rygv e vend 
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  27 maj 2019 
Licens til Solrød Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  15:18 
 
Resultat Løb 33 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 33 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Danbolig SunSwim 2019    Udskriftsdato  25 maj 2019   
  Stævne by  Solrød    Udskriftstidspunkt  17:35   
  Arrangør  Solrød Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  25 maj 2019