2021-03-06   15:09:29
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Danbolig SunSwim 2019

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit 1

Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Danbolig SunSwim 2019    Udskriftsdato  25 maj 2019   
  Stævne by  Solrød    Udskriftstidspunkt  14:19   
  Arrangør  Solrød Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  25 maj 2019         
 
 
Løb 16, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 
Sponsor: Audi Amager 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Rasmus Capion  2005  Vordingborg Svømme Klub            27.30   
Lucas Møller Larsen  2005  Køge Svømmeklub            28.62   
Simon Hejbroch  2006  Swim Team Taastrup - VATCPH            30.31   
Sebastian Møller-Munkøe  2005  Roskilde Svømning            30.55   
Marius Danielsen  2005  Odsherred Svømmeklub            31.15   
Peter K. M. Petersen  2006  Swim Team Taastrup - VATCPH            31.24   
Emil Olsen  2006  Swim Team Taastrup - VATCPH            32.46   
Martin Daniele  2006  Solrød Svømmeklub            34.28   
Simon Hasting Toft  2006  Solrød Svømmeklub            37.10   
10  Niels-Peter Hjortshøj  2006  Solrød Svømmeklub            37.59   
11  Lukas Aagaard Sørensen  2006  Haslev Svømmeklub            39.01   
12  Mikkel Ronenberg  2006  Kalundborg SK            40.93   
13  Oscar Berthelsen  2005  Solrød Svømmeklub            41.23   
14  Thor Hoffgaard  2006  Vordingborg Svømme Klub            42.08   
Karl-Johan Brandt  2006  Solrød Svømmeklub            DSQ  SW100.5 afsæt på bun 
William Larsen  2006  Vordingborg Svømme Klub            DSQ  SW 4.4.4 tyvstart 
                     
 
Løb 16, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2007 
Sponsor: Audi Amager 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Hjalte Møller  2007  Køge Svømmeklub            31.17   
Loui Krag  2007  Frederikssund Svømmeklub            32.84   
Jonas Lykke Hergaard  2007  Swim Team Taastrup - VATCPH            33.65   
Johan Lykkebo Larsen  2007  Kalundborg SK            34.55   
Charlie Bastillini-Noval  2007  Køge Svømmeklub            34.95   
Carl Gustav Christensen  2007  Køge Svømmeklub            35.81   
Nicolaj Cortsen  2007  Herlev Svømning            36.17   
                     
 
Løb 16, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2008 
Sponsor: Audi Amager 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Tobias Munkøe  2008  Roskilde Svømning            35.10   
Niklas Aagaard Sørensen  2008  Haslev Svømmeklub            37.10   
Oscaar Opperfeldt  2008  Solrød Svømmeklub            38.60   
Nick Nielsen  2008  Solrød Svømmeklub            40.69   
Johan Reimer Ørsberg  2008  Kalundborg SK            40.84   
William Kongslev  2008  Haslev Svømmeklub            45.66   
Andreas Lyngfeldt Boholm  2008  Haslev Svømmeklub            46.60   
Hussein Azzam  2008  Roskilde Svømning            47.94   
Asbjørn Stange  2008  Køge Svømmeklub            DSQ  sw4.4 tyvstart 
                     
 
Løb 16, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2009-2019 
Sponsor: Audi Amager 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Malthe Sommer  2009  Køge Svømmeklub            33.72   
Mathias Eie  2009  Herlev Svømning            38.95   
Frederik Vedtofte  2009  Solrød Svømmeklub            39.16   
Jonas Pelle Christensen  2009  Herlev Svømning            40.63   
Sofus From Gren  2009  Roskilde Svømning            43.21   
Simon Lynghøj Bagger  2009  Køge Svømmeklub            45.46   
Villads Elias Friis  2010  Roskilde Svømning            46.02   
Julius Jakobsen  2009  Kalundborg SK            46.13   
Sander Y Hansen  2009  Kalundborg SK            46.54   
10  Elias Elborg Johannessen  2009  Køge Svømmeklub            46.97   
11  Oliver Thøsing Skourup  2010  Solrød Svømmeklub            51.57   
12  Gilbert Frede Jensen  2009  Køge Svømmeklub            55.23   
13  Philip Kalthoff  2010  Frederikssund Svømmeklub            57.46   
14  Jeppe From Gren  2009  Roskilde Svømning            58.57   
Stefan Vaskov  2010  Køge Svømmeklub            DNS   
William Fruergaard  2009  Køge Svømmeklub            DSQ  SW4.4. tyvstart 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  25 maj 2019 
Licens til Solrød Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  14:19 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner