2021-11-29   01:31:13
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för Aquarapid Knattesim 2019

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Session 1

Document
Resultat
Aquarapid Knattesim 2019
Plats: Arrangör: SS04
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 19 okt 2019 till den 19 okt 2019
Gren 1, 4X50m Medley Damer - Final
Plac Namn Ålder Förening FINA Tid Diff
1 SKK lag 1. 12 Stockholms Kappsimningsklubb 2:26.49
Ellen Bystedt 2007 AY2207 +0.85 38.45 38.45
Alma Brorson 2008 AT8208 41.20 1:19.65
Elise Karlsson 2007 BA4607 34.19 1:53.84
Anna Eklöf 2007 AD9807 32.65 2:26.49
2 SS04 lag 1 12 Solna Sundbyberg SS 04 2:28.23 +1.74
Alice Jeansson 2008 AI7408 +0.58 39.09 39.09
Asta Revsäter 2007 AP4607 39.99 1:19.08
Thea Bergström 2007 AK9807 33.62 1:52.70
Nora Forsèn 2007 35.53 2:28.23
3 Danderyds Simförening 11 Danderyds Simförening 2:37.15 +10.66
Greta Bruzelius 2008 BE9008 +0.75 41.27 41.27
Micaela Donoso Hammar 2008 BA2408 46.01 1:27.28
Isabelle Nilsson 2008 AU8208 36.87 2:04.15
Sofia Sundström Curstedt 2008 AQ5208 33.00 2:37.15
4 Kanaans Simsällskap 12 Kanaans Simsällskap 2:43.75 +17.26
emilia säther 2008 AZ7208 43.37 43.37
Märta Sjöberg 2007 AE5207 45.95 1:29.32
Maja Wallmark 2007 AL6407 38.18 2:07.50
Jennifer Vainikka Eklund 2007 BB5207 36.25 2:43.75
5 SS04 lag 2 12 Solna Sundbyberg SS 04 2:49.64 +23.15
Judit Andersson 2007 BA7607 +0.97 43.42 43.42
Louise Axland 2007 BA6607 47.91 1:31.33
Bianca Utgren 2008 AU2608 42.09 2:13.42
Lova Hjort 2007 BJ4807 36.22 2:49.64
6 Södertörns Simsällskap 12 Södertörns Simsällskap 2:51.63 +25.14
Téa Brännström 2008 +0.68 41.02 41.02
Edith Persson 2007 44.15 1:25.17
Emma Johanson 2008 AL9608 38.45 2:03.62
Tuva Hodneland 2009 AP1409 48.01 2:51.63
7 Södertörns Simsällskap lag 2 12 Södertörns Simsällskap 2:51.82 +25.33
Nova Salmi-Wikander 2008 +0.62 43.86 43.86
Sara Holen 2008 48.88 1:32.74
Lotta Lande 2007 AY4407 41.85 2:14.59
Nora Hodneland 2007 BJ5807 37.23 2:51.82
8 Täby Sim F lag 2 11 Täby Sim 3:23.38 +56.89
Freja Hoffert 2008 AX5808 +0.88 50.86 50.86
Elisabeth Akopian 2008 BE7208 54.47 1:45.33
Cornelia Sjöberg 2008 AY5008 56.26 2:41.59
Clara Elander 2008 BE5408 41.79 3:23.38
- SKK lag 2 12 Stockholms Kappsimningsklubb DSQ
Ofelia Öström 2008 AO6808 +0.76 40.55 40.55
Elin Borgman 2008 AT4408
Olivia Bäck 2007 AP7207
Ellen Gustafsson 2007 BI3407
- Täby Sim F lag 1 11 Täby Sim DSQ
Hedda Härning-Nilsson 2008 AX4808 +0.93 48.80 48.80
Ester von Goës 2008 AX5008 48.28 1:37.08
Alva Björk 2008 AS9408 49.55 2:26.63
Nina Zhang 2008 AX5408
Grenen officiell:  2019-10-19 10:13:16
2019-10-19 10:13:24 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner