2021-12-02   02:35:24
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Tulokset Vantaa Games

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Document
Results
Vantaa Games
Organizer:
Place: Tikkurila Vanders
Pool: 50m Competition Date: touko 25, 2019 to touko 25, 2019
Event 1, 400m Sekauinti Naiset 13 and younger - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Malin Lindblom 2006 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit 470 5:42.54
50m: 37.15
100m: 1:22.00
(44.85)
150m: 2:07.43
(45.43)
200m: 2:50.73
(43.30)
250m: 3:40.38
(49.65)
300m: 4:30.57
(50.19)
350m: 5:06.98
(36.41)
400m: 5:42.54
(35.56)
2 Helmi Käkelä 2006 Tuusulan Uimaseura 427 5:53.58 +11.04
50m: 37.66
100m: 1:22.77
(45.11)
150m: 2:10.97
(48.20)
200m: 2:57.01
(46.04)
250m: 3:44.10
(47.09)
300m: 4:33.32
(49.22)
350m: 5:14.38
(41.06)
400m: 5:53.58
(39.20)
3 Hilda Kupila 2006 Vanders 360 6:14.24 +31.70
50m: 37.50
100m: 1:24.09
(46.59)
200m: 2:59.36
(2:59.36)
300m: 4:46.66
(4:46.66)
400m: 6:14.24
(6:14.24)
4 Bea Kortelainen 2006 Cetus Espoo 206 7:30.28 +1:47.74
50m: 46.54
100m: 1:42.94
(56.40)
200m: 3:46.98
(3:46.98)
300m: 5:53.03
(5:53.03)
400m: 7:30.28
(7:30.28)
Event official at: 25.5.2019 9.17.06
Event 1, 400m Sekauinti Naiset 14-15 years - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Felicia Talamanov 2004 Kalevi Ujumiskool 487 5:38.33
50m: 34.99
100m: 1:17.99
(43.00)
150m: 2:02.39
(44.40)
200m: 2:46.96
(44.57)
250m: 3:32.98
(46.02)
300m: 4:21.80
(48.82)
350m: 5:01.76
(39.96)
400m: 5:38.33
(36.57)
2 Tatiana Sukhareva 2005 Vanders 355 6:15.87 +37.54
50m: 41.45
100m: 1:31.88
(50.43)
150m: 2:19.47
(47.59)
200m: 3:05.11
(45.64)
250m: 3:58.39
(53.28)
300m: 4:51.57
(53.18)
350m: 5:35.26
(43.69)
400m: 6:15.87
(40.61)
3 Marikki Vuorisalo 2005 Nummelan Kisaajat 315 6:31.37 +53.04
50m: 41.87
100m: 1:39.90
(58.03)
200m: 3:15.84
(3:15.84)
300m: 5:05.83
(5:05.83)
400m: 6:31.37
(6:31.37)
4 Ronja Terävä 2005 Lappeenrannan Uimarit 269 6:52.61 +1:14.28
50m: 40.73
100m: 1:35.16
(54.43)
200m: 36.94
(36.94)
300m: 5:22.39
(5:22.39)
400m: 6:52.61
(6:52.61)
- Julia Tuura 2004 Riihimäen Uimaseura DSQ SW6.3
Event official at: 25.5.2019 9.17.06
Event 1, 400m Sekauinti Naiset 16 and older - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Aino Paju 2003 Vanders 384 6:06.42
50m: 35.30
100m: 1:18.17
(42.87)
150m: 2:05.48
(47.31)
200m: 2:51.63
(46.15)
250m: 3:44.96
(53.33)
300m: 4:37.02
(52.06)
350m: 5:21.23
(44.21)
400m: 6:06.42
(45.19)
Event official at: 25.5.2019 9.17.06
2019-05-25 09.29.28 Datahandling: WinGrodan 2.3 Licensed to: Vanders
Document
Results
Vantaa Games
Organizer:
Place: Tikkurila Vanders
Pool: 50m Competition Date: touko 25, 2019 to touko 25, 2019
Event 2, 400m Sekauinti Miehet 14 and younger - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Vladislav Shavyrin 2005 Uimaseura Aquila 298 6:04.80
50m: 34.93
100m: 1:18.23
(43.30)
150m: 2:08.12
(49.89)
200m: 2:56.64
(48.52)
250m: 3:49.29
(52.65)
300m: 4:43.06
(53.77)
350m: 5:24.37
(41.31)
400m: 6:04.80
(40.43)
Event official at: 25.5.2019 9.31.19
Event 2, 400m Sekauinti Miehet 15-16 years - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Samuli Masalin 2004 Cetus Espoo 391 5:33.33
50m: 35.27
100m: 1:18.29
(43.02)
150m: 2:00.55
(42.26)
200m: 2:41.60
(41.05)
250m: 3:31.20
(49.60)
300m: 4:19.49
(48.29)
350m: 4:57.42
(37.93)
400m: 5:33.33
(35.91)
2 Kasper Holopainen 2003 Nummelan Kisaajat 342 5:48.53 +15.20
50m: 35.75
100m: 1:19.67
(43.92)
150m: 2:04.25
(44.58)
200m: 2:45.87
(41.62)
250m: 3:37.70
(51.83)
300m: 4:31.99
(54.29)
350m: 5:10.49
(38.50)
400m: 5:48.53
(38.04)
Event official at: 25.5.2019 9.31.19
Event 2, 400m Sekauinti Miehet 17 and older - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Rasmus Virta 1998 Cetus Espoo 454 5:17.15
50m: 31.61
100m: 1:10.04
(38.43)
150m: 1:55.66
(45.62)
200m: 2:39.87
(44.21)
250m: 3:23.02
(43.15)
300m: 4:08.04
(45.02)
350m: 4:42.76
(34.72)
400m: 5:17.15
(34.39)
Event official at: 25.5.2019 9.31.19
2019-05-25 09.31.33 Datahandling: WinGrodan 2.3 Licensed to: Vanders
Document
Results
Vantaa Games
Organizer:
Place: Tikkurila Vanders
Pool: 50m Competition Date: touko 25, 2019 to touko 25, 2019
Event 3, 50m Vapaauinti Naiset Masters 40-44 years - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Satu Rahkonen 1977 Cetus Espoo 543 29.01
2 Sanna Hokkanen 1977 Cetus Espoo 415 31.73 +2.72
3 Jenni Harjuoja 1977 Cetus Espoo 400 32.12 +3.11
Event official at: 25.5.2019 10.11.36
Event 3, 50m Vapaauinti Naiset Masters 45-49 years - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Lotta Rutanen 1974 Helsingfors Simsällskap 377 32.76
Event official at: 25.5.2019 10.11.36
Event 3, 50m Vapaauinti Naiset Masters 50-54 years - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Outi Laihanen-Risto 1966 Vanders 276 36.35
Event official at: 25.5.2019 10.11.36
Event 3, 50m Vapaauinti Naiset Masters 65-69 years - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Kaarina Markkula 1952 Cetus Espoo 215 39.47
Event official at: 25.5.2019 10.11.36
2019-05-25 10.12.15 Datahandling: WinGrodan 2.3 Licensed to: Vanders
Document
Results
Vantaa Games
Organizer:
Place: Tikkurila Vanders
Pool: 50m Competition Date: touko 25, 2019 to touko 25, 2019
Event 4, 50m Vapaauinti Miehet Masters 30-34 years - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Mikko Nihtilä 1985 Uimaseura Aquila 441 27.46
Event official at: 25.5.2019 10.14.19
Event 4, 50m Vapaauinti Miehet Masters 40-44 years - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Ville Lindfors 1976 Vanders 474 26.80
2 Toni Jokinen 1977 Simmis Wanda 290 31.57 +4.77
3 Mikko Alpua 1978 Simmis Wanda 258 32.84 +6.04
Event official at: 25.5.2019 10.14.19
Event 4, 50m Vapaauinti Miehet Masters 45-49 years - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Eerikki Rutanen 1972 Helsingfors Simsällskap 405 28.25
2 Jun Kojima 1971 Vanders 313 30.79 +2.54
3 Pasi Koskela 1972 Cetus Espoo 232 33.99 +5.74
Event official at: 25.5.2019 10.14.19
Event 4, 50m Vapaauinti Miehet Masters 50-54 years - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Mika Meller 1967 Helsingfors Simsällskap 398 28.41
Event official at: 25.5.2019 10.14.19
Event 4, 50m Vapaauinti Miehet Masters 60-64 years - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Arvo Musikka 1959 Vanders 246 33.35
Event official at: 25.5.2019 10.14.19
Event 4, 50m Vapaauinti Miehet Masters 75-79 years - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Juha Koski 1942 Cetus Espoo 135 40.72
Event official at: 25.5.2019 10.14.19
2019-05-25 10.19.42 Datahandling: WinGrodan 2.3 Licensed to: Vanders
Document
Results
Vantaa Games
Organizer:
Place: Tikkurila Vanders
Pool: 50m Competition Date: touko 25, 2019 to touko 25, 2019
Event 5, 50m Vapaauinti Naiset 9 and younger - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Viktoria Tuominen 2010 Helsingfors Simsällskap 203 40.22
2 Anni Sorsa 2010 Nokian Pyry 169 42.77 +2.55
3 Kajsa Strandberg 2011 Vanders 119 48.10 +7.88
4 Ines Valero De La Iglesia 2010 Cetus Espoo 118 48.19 +7.97
5 Venla Tolvanen 2010 Haminan Uimaseura 107 49.85 +9.63
6 Seera Kanerva 2010 Cetus Espoo 94 52.04 +11.82
7 Kädli Niilo 2010 Vanders 84 53.94 +13.72
8 Vilhelmiina Vainoniemi 2011 Vanders 77 55.44 +15.22
9 Lily Pettersson 2010 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit 63 59.39 +19.17
10 Linda Scheuer 2011 Vanders 55 1:01.98 +21.76
11 Susanne Elonen 2011 Hyvinkään Uimaseura 50 1:03.95 +23.73
12 Amanda Kokkinen 2011 Hyvinkään Uimaseura 39 1:09.24 +29.02
13 Iisa Kallio 2012 Vanders 37 1:10.90 +30.68
Event official at: 25.5.2019 10.10.16
Event 5, 50m Vapaauinti Naiset 10-11 years - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Liinu Nevalainen 2009 Cetus Espoo 300 35.35
2 Jonna Kurki 2008 Simmis Wanda 296 35.48 +0.13
3 Fiia Immonen 2008 Vanders 288 35.81 +0.46
4 Sanni Aarnivuo 2008 Simmis Wanda 268 36.71 +1.36
5 Ilona Kallio 2009 Vanders 262 36.96 +1.61
6 Friida Prittinen 2008 Vanders 249 37.59 +2.24
7 Laura Lehtoila 2008 ORCA Helsinki 246 37.75 +2.40
8 Siiri Tapaninen 2009 HTU Stadi 240 38.05 +2.70
9 Aleksandra Lopatina 2009 Vanders 227 38.76 +3.41
10 Siiri Pesonen 2008 HTU Stadi 213 39.61 +4.26
11 Helmi Oksa 2009 Nummelan Kisaajat 205 40.12 +4.77
12 Kea-erin Saarinen 2008 ORCA Helsinki 203 40.24 +4.89
13 Diana Levchenko 2008 Hyvinkään Uimaseura 202 40.30 +4.95
14 Emma Palmos 2008 Vanders 202 40.32 +4.97
15 Viivi Vainoniemi 2008 Vanders 195 40.81 +5.46
16 Nora Ilieva 2008 Vanders 190 41.17 +5.82
17 Susanne Hein 2008 Järvenpään Uintiklubi 188 41.29 +5.94
18 Tytti Nuorkivi 2008 Vanders 176 42.16 +6.81
19 Aada Tuononen 2009 Cetus Espoo 167 42.98 +7.63
20 Pinja Kotakoski 2008 Cetus Espoo 163 43.28 +7.93
21 Veera Ahvenainen 2008 Vanders 159 43.62 +8.27
22 Alysa Saarelainen 2009 Vanders 159 43.64 +8.29
23 Janely Poppy Liiva 2009 Vanders 147 44.75 +9.40
24 Vanessa Nylund 2009 Simmis Grani 129 46.74 +11.39
25 Jenna Tuomainen 2009 Vanders 128 46.86 +11.51
26 Ella Liimatainen 2009 ORCA Helsinki 128 46.94 +11.59
27 Elsa Mänttäri 2009 Cetus Espoo 99 51.14 +15.79
28 Unna Palaste 2009 Vanders 80 54.90 +19.55
29 Emma Kataja 2009 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit 51 1:03.61 +28.26
30 Ea Paajanen 2009 Vanders 51 1:03.73 +28.38
- Lilia Jyvä 2009 Vanders DNS
- Erica Kovanen 2009 Vanders DNS
Event official at: 25.5.2019 10.10.16
Event 5, 50m Vapaauinti Naiset 12-13 years - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Emmi Salo 2007 Lappeenrannan Uimarit 470 30.44
2 Helmi Räsänen 2006 Simmis Grani 452 30.83 +0.39
3 Sofie Nauklér 2006 Simmis Grani 449 30.89 +0.45
4 Malin Lindblom 2006 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit 443 31.03 +0.59
5 Sofia Lepistö 2006 Mikkelin Uimaseura 415 31.72 +1.28
6 Aino Ruotsalainen 2007 Lappeenrannan Uimarit 412 31.79 +1.35
7 Liina Saario 2006 ORCA Helsinki 393 32.29 +1.85
8 Oona Sarlin 2006 Vanders 384 32.54 +2.10
9 Päivä-kaisla Seppänen 2006 Lappeenrannan Uimarit 383 32.57 +2.13
10 Sofia Oksa 2007 Nummelan Kisaajat 381 32.65 +2.21
11 Veera Westerlund 2006 Uimaseura Aquila 376 32.77 +2.33
12 Iida Saarikoski 2006 Cetus Espoo 340 33.89 +3.45
13 Veera Oila 2007 Vanders 331 34.19 +3.75
14 Iisa-erika Auranen 2007 Uimaseura Aquila 329 34.28 +3.84
15 Emmi Halonen 2006 Vanders 324 34.45 +4.01
16 Minni Kinnunen 2006 Vanders 303 35.22 +4.78
17 Venla Almira 2006 Simmis Grani 287 35.87 +5.43
18 Vilma Hyllinen 2007 Cetus Espoo 284 35.97 +5.53
19 Krista Kurvinen 2007 Mikkelin Uimaseura 258 37.15 +6.71
20 Helmi Koikkalainen 2006 HTU Stadi 258 37.17 +6.73
21 Ida Ekman 2006 Cetus Espoo 251 37.50 +7.06
22 Anni Luhtanen 2007 HTU Stadi 240 38.08 +7.64
23 Elin Taipale 2007 Ekenäs Simsällskap 239 38.09 +7.65
24 Sumedha Jha 2007 Vanders 235 38.34 +7.90
25 Maia Loponen 2007 ORCA Helsinki 225 38.88 +8.44
26 Peppiina Piminäinen 2006 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit 209 39.88 +9.44
27 Maija Sinisalo 2007 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit 178 42.07 +11.63
28 Nea Korpela 2006 Cetus Espoo 167 42.90 +12.46
29 Selma Mäenpää 2007 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku 167 42.95 +12.51
30 Anastasia Peltonen 2007 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit 157 43.80 +13.36
31 Iida Pakarinen 2007 Cetus Espoo 142 45.33 +14.89
32 Katariina Karvonen 2007 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit 104 50.19 +19.75
- Kira Janina Kuivala 2007 Vanders DNS
Event official at: 25.5.2019 10.10.16
Event 5, 50m Vapaauinti Naiset 14-15 years - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Emilia Niemi 2005 Octopus Lohja 556 28.77
2 Essi Ahvenainen 2005 Vanders 516 29.51 +0.74
3 Liinu Louhikoski 2004 Vanders 509 29.63 +0.86
4 Laura Kousa 2005 Cetus Espoo 507 29.67 +0.90
5 Emma-lotta Ahola 2005 Järvenpään Uintiklubi 480 30.23 +1.46
6 Sofia Rinne 2005 Cetus Espoo 443 31.03 +2.26
7 Venla Hauska 2004 Järvenpään Uintiklubi 407 31.93 +3.16
8 Tuuli Kammonen 2004 Mikkelin Uimaseura 405 31.98 +3.21
9 Hilla Wiemers 2005 ORCA Helsinki 394 32.28 +3.51
10 Tatiana Sukhareva 2005 Vanders 390 32.38 +3.61
11 Clara Jansson 2004 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit 385 32.52 +3.75
12 Saara Seppälä 2005 Nummelan Kisaajat 365 33.11 +4.34
13 Eea Huhtanen 2004 Lappeenrannan Uimarit 354 33.45 +4.68
14 Ilona Kajava 2004 ORCA Helsinki 353 33.48 +4.71
15 Pihla Junnila 2005 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit 347 33.66 +4.89
16 Iida Vesa 2005 ORCA Helsinki 341 33.86 +5.09
17 Saga Koho 2005 Uimaseura Aquila 338 33.96 +5.19
18 Laura Punkkinen 2005 Voikkaan Viesti 309 34.99 +6.22
19 Nelli Hytti 2005 Lappeenrannan Uimarit 300 35.35 +6.58
20 Ria Rahkonen 2005 HTU Stadi 277 36.28 +7.51
21 Inkeri Laakkonen 2005 Voikkaan Viesti 275 36.37 +7.60
22 Ella Palovaara 2005 Octopus Lohja 258 37.18 +8.41
23 Kia Jokinen 2005 Simmis Wanda 241 38.02 +9.25
24 Deniz Keteli 2005 Simmis Wanda 238 38.16 +9.39
25 Ilona Marttila 2005 Simmis Wanda 234 38.39 +9.62
26 Nelli Salonen 2005 Nummelan Kisaajat 210 39.80 +11.03
- Iina Kukkonen 2005 Mikkelin Uimaseura DSQ SW4.4
Event official at: 25.5.2019 10.10.16
Event 5, 50m Vapaauinti Naiset 16 and older - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Kiia Kärkkäinen 2003 Heinolan Isku 604 28.00
2 Mette Konttila 2001 Octopus Lohja 574 28.47 +0.47
3 Vilja Grundström 2003 Vanders 544 28.99 +0.99
4 Venla Suihkonen 2002 Octopus Lohja 523 29.37 +1.37
5 Lilli Louhikoski 2002 Vanders 481 30.19 +2.19
6 Noora Kokko 2001 Helsingin Uimarit 465 30.55 +2.55
7 Tilda Selonen 2003 Helsingin Uimarit 457 30.72 +2.72
8 Lotta Linnea Partanen 2001 Nummelan Kisaajat 447 30.95 +2.95
9 Alisa Hänninen 2003 Järvenpään Uintiklubi 442 31.06 +3.06
10 Sofia Harju 2002 Järvenpään Uintiklubi 441 31.08 +3.08
11 Vilja Laaksonen 2002 Järvenpään Uintiklubi 440 31.11 +3.11
12 Rosalia Turunen 2002 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit 409 31.87 +3.87
13 Aava Mattila 2003 Simmis Wanda 408 31.91 +3.91
14 Kreetta Uusitalo 2003 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit 379 32.68 +4.68
15 Laura Pitkänen 2002 Järvenpään Uintiklubi 351 33.54 +5.54
16 Sonja Tiira 2003 Järvenpään Uintiklubi 282 36.08 +8.08
Event official at: 25.5.2019 10.10.16
2019-05-25 10.19.55 Datahandling: WinGrodan 2.3 Licensed to: Vanders
Document
Results
Vantaa Games
Organizer:
Place: Tikkurila Vanders
Pool: 50m Competition Date: touko 25, 2019 to touko 25, 2019
Event 6, 50m Vapaauinti Miehet 10 and younger - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Severi Tammihovi 2009 Cetus Espoo 220 34.60
2 Veeti Ukkola 2010 Lappeenrannan Uimarit 174 37.41 +2.81
3 Nikita Dzura 2010 Uimaseura Helsinki 155 38.89 +4.29
4 Aarni Rahkonen 2009 Simmis Grani 116 42.80 +8.20
5 Matvei Mindukshov 2010 Uimaseura Helsinki 106 44.18 +9.58
6 Konsta Hiltunen 2009 Hyvinkään Uimaseura 91 46.38 +11.78
7 Oiva Mandelin 2009 HTU Stadi 88 46.96 +12.36
8 Jesper Arvela 2010 Hyvinkään Uimaseura 85 47.53 +12.93
9 Sebastian Paukkunen 2010 Vanders 81 48.24 +13.64
10 Urho Leppälä 2010 Vanders 80 48.42 +13.82
11 KEVIN SOIRAMO 2010 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit 73 49.95 +15.35
12 Valtteri Vaahtola 2009 Vanders 65 51.89 +17.29
13 Viljami Mellanen 2010 Vanders 59 53.58 +18.98
14 Ahti Tirkkonen 2010 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit 56 54.43 +19.83
- Kevin Kajava 2009 Vanders DNS
Event official at: 25.5.2019 10.17.34
Event 6, 50m Vapaauinti Miehet 11-12 years - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Daniel Kajava 2007 Vanders 276 32.09
2 Onni Rahkonen 2007 Simmis Grani 274 32.19 +0.10
3 Artjom Malofejev 2007 Vanders 266 32.51 +0.42
4 Amos Mäkilä 2007 Simmis Grani 221 34.57 +2.48
5 Ville-veikko Luomala 2007 Järvenpään Uintiklubi 209 35.20 +3.11
6 Eero Hedemäki 2008 Simmis Grani 204 35.47 +3.38
7 Leo Lonkola 2007 Vanders 204 35.51 +3.42
8 Tuomas Heikkilä 2008 Uimaseura Aquila 198 35.86 +3.77
9 Tommi Mosconi 2008 Cetus Espoo 197 35.88 +3.79
10 Leo Tuomainen 2008 Cetus Espoo 186 36.57 +4.48
11 Julius Laitinen 2007 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit 181 36.91 +4.82
12 Elmeri Lajolinna 2007 Cetus Espoo 171 37.64 +5.55
13 Nooa Valtonen 2008 Lappeenrannan Uimarit 168 37.86 +5.77
14 Leo Nieminen 2007 ORCA Helsinki 157 38.69 +6.60
15 Tomas Leinonen 2008 Cetus Espoo 157 38.70 +6.61
16 Milo Kallio 2008 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku 154 38.99 +6.90
17 Joel Wahlman 2008 Vanders 152 39.10 +7.01
18 Matias Rauhala 2008 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku 148 39.49 +7.40
19 Lauri Rantsi 2008 Vanders 147 39.56 +7.47
20 Oka Silventoinen 2007 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit 145 39.72 +7.63
21 Elias Nord 2008 Vanders 142 40.02 +7.93
22 Juho Risto 2008 Vanders 142 40.03 +7.94
23 Mario Valero De La Iglesia 2008 Cetus Espoo 137 40.48 +8.39
24 Onni Harja 2008 Cetus Espoo 129 41.37 +9.28
25 Arthur Patteri 2008 Vanders 126 41.64 +9.55
26 Mark Pokidko 2007 Cetus Espoo 123 42.00 +9.91
27 Peik Pasanen 2007 Vanders 122 42.09 +10.00
28 Akseli Niskala 2007 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku 122 42.10 +10.01
29 Simo Karhu 2008 Järvenpään Uintiklubi 118 42.53 +10.44
30 Teemu Lehtinen 2007 Cetus Espoo 116 42.77 +10.68
31 Eskil Ehnholm 2007 Simmis Grani 113 43.21 +11.12
32 Jasper Pihlava 2008 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku 112 43.28 +11.19
33 Samuli Liikamaa 2008 Vanders 112 43.36 +11.27
34 Konstantin Terekhov 2008 Vanders 101 44.78 +12.69
35 Henri Varsamäki 2007 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit 101 44.90 +12.81
36 Oliver Laitinen 2008 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit 98 45.24 +13.15
37 Teo Valtonen 2007 Vanders 98 45.34 +13.25
38 Fredrik Johannes Ferdinand Bä 2008 Vanders 75 49.42 +17.33
39 Thomas Brutel 2008 Cetus Espoo 63 52.35 +20.26
- Arttu Kuusela 2007 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit DSQ SW4.4
- Esa Währn 2008 Vanders DSQ SW4.4
- Laxmi Avadhanula 2008 Vanders DNS
- Mikael Kulay 2007 Cetus Espoo DNS
- Samu Uljas 2007 Cetus Espoo DNS
Event official at: 25.5.2019 10.17.34
Event 6, 50m Vapaauinti Miehet 13-14 years - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Leo Währn 2005 Vanders 465 26.98
2 Aaron Pirinen 2005 Järvenpään Uintiklubi 396 28.46 +1.48
3 Aleksandr Vysotskiy 2006 ORCA Helsinki 318 30.61 +3.63
4 Luka Valtonen 2006 Lappeenrannan Uimarit 310 30.87 +3.89
5 Johannes Kauppinen 2005 Haminan Uimaseura 298 31.29 +4.31
6 Juho Hoikkala 2005 Haminan Uimaseura 294 31.42 +4.44
7 Tomas Lipponen 2005 Simmis Grani 268 32.41 +5.43
8 Antti Huttunen 2006 Nummelan Kisaajat 263 32.62 +5.64
9 Sampo Nord 2005 Vanders 258 32.82 +5.84
10 Miska Korkalainen 2006 Voikkaan Viesti 250 33.15 +6.17
11 Elmo Taipale 2005 Uimaseura Aquila 240 33.64 +6.66
12 Anton Visulainen 2005 HTU Stadi 236 33.83 +6.85
13 Joonatan Lipiäinen 2005 Vanders 232 34.01 +7.03
14 Jani Ekman 2006 Simmis Wanda 229 34.13 +7.15
15 Daniel Guzhov 2006 Vanders 227 34.26 +7.28
16 Casper Häll 2005 Heinolan Isku 224 34.39 +7.41
17 Ebbe Karlsson 2005 Kimito Sportförening rf 219 34.65 +7.67
18 Nikolas Ruotsalo 2006 Octopus Lohja 194 36.08 +9.10
19 Mike Hongisto 2006 Octopus Lohja 192 36.24 +9.26
20 Aaro Ruuskanen 2005 HTU Stadi 189 36.41 +9.43
21 Emil Gaft 2006 Lappeenrannan Uimarit 187 36.56 +9.58
22 Nikita Shishinin 2006 ORCA Helsinki 179 37.10 +10.12
23 Niilo Harja 2006 Cetus Espoo 152 39.12 +12.14
24 Sisu Korpinen 2006 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku 142 40.04 +13.06
25 Matti Vahtola 2006 Cetus Espoo 137 40.54 +13.56
26 Lauri Turunen 2006 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit 129 41.38 +14.40
27 Niilo Helkearo 2006 Cetus Espoo 107 44.00 +17.02
28 Tino Rantamäki 2006 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit 99 45.07 +18.09
- William Fagerstedt 2005 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit DSQ SW4.4
Event official at: 25.5.2019 10.17.34
Event 6, 50m Vapaauinti Miehet 15-16 years - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Joonas Cranston 2003 Nummelan Kisaajat 528 25.87
2 Danil Seksenov 2004 Vanders 527 25.88 +0.01
3 Eemeli Nylund 2003 Heinolan Isku 503 26.29 +0.42
4 Juuso Rahikainen 2003 Tuusulan Uimaseura 491 26.50 +0.63
5 Pauli Salonen 2003 Helsingin Uimarit 432 27.65 +1.78
6 Lauri Tolvanen 2003 Haminan Uimaseura 420 27.92 +2.05
7 Samu Virtanen 2004 Swimming Jyväskylä 412 28.10 +2.23
8 Nuutti Laitinen 2004 Cetus Espoo 411 28.12 +2.25
9 Akseli Kuparinen 2004 Lappeenrannan Uimarit 390 28.60 +2.73
10 Yufei Meng 2004 Simmis Grani 387 28.67 +2.80
11 Masih Tantula 2004 Simmis Grani 380 28.86 +2.99
12 Jesse Lintusalo 2004 Vanders 373 29.04 +3.17
13 Olli Paukola 2003 Riihimäen Uimaseura 293 31.47 +5.60
14 Visa Kovanen 2003 Lappeenrannan Uimarit 238 33.73 +7.86
15 Mikko Forsberg 2004 Nummelan Kisaajat 142 40.05 +14.18
Event official at: 25.5.2019 10.17.34
Event 6, 50m Vapaauinti Miehet 17 and older - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Matias Hjelm 2002 Vanders 566 25.27
2 Kasper Nyman 2001 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit 458 27.12 +1.85
3 Muhammed Tantula 2002 Simmis Grani 414 28.05 +2.78
4 Eetu Einto 2001 Vanders 371 29.10 +3.83
Event official at: 25.5.2019 10.17.34
2019-05-25 10.17.46 Datahandling: WinGrodan 2.3 Licensed to: Vanders
Document
Results
Vantaa Games
Organizer:
Place: Tikkurila Vanders
Pool: 50m Competition Date: touko 25, 2019 to touko 25, 2019
Event 7, 50m Rintauinti Naiset 9 and younger - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Viktoria Tuominen 2010 Helsingfors Simsällskap 136 57.05
2 Kajsa Strandberg 2011 Vanders 128 58.27 +1.22
3 Anni Sorsa 2010 Nokian Pyry 127 58.40 +1.35
4 Seera Kanerva 2010 Cetus Espoo 98 1:03.70 +6.65
5 Lily Pettersson 2010 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit 46 1:21.66 +24.61
- Kädli Niilo 2010 Vanders DNS
Event official at: 25.5.2019 10.40.09
Event 7, 50m Rintauinti Naiset 10-11 years - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Ella Hynönen 2008 Lappeenrannan Uimarit 274 45.25
2 Fiia Immonen 2008 Vanders 254 46.39 +1.14
3 Friida Prittinen 2008 Vanders 244 46.99 +1.74
4 Nelly Åström 2008 Cetus Espoo 220 48.65 +3.40
5 Sonja Aho 2008 Cetus Espoo 199 50.33 +5.08
6 Melissa Paukkunen 2008 Vanders 194 50.77 +5.52
7 Lisette Schaper 2009 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku 190 51.12 +5.87
8 Alysa Saarelainen 2009 Vanders 189 51.23 +5.98
9 Lotta Martikainen 2008 Cetus Espoo 186 51.45 +6.20
10 Minni Kovalainen 2008 Cetus Espoo 167 53.29 +8.04
11 Vanja Ilieva 2008 Vanders 167 53.34 +8.09
12 Isabel Meriläinen 2009 Cetus Espoo 161 53.95 +8.70
13 Vilma Korkalainen 2009 Voikkaan Viesti 155 54.66 +9.41
14 Jelizaveta Jekimova 2009 Uimaseura Helsinki 151 55.16 +9.91
15 Elsa Idman 2009 Cetus Espoo 149 55.41 +10.16
16 Ylva Holmberg 2009 Cetus Espoo 148 55.53 +10.28
17 Susanne Hein 2008 Järvenpään Uintiklubi 146 55.72 +10.47
18 Aleksandra Lopatina 2009 Vanders 139 56.74 +11.49
19 Stella Lahtinen 2009 Helsingin Uimarit 134 57.39 +12.14
20 Elle Liikkanen 2009 Cetus Espoo 134 57.40 +12.15
21 Alma Mänttäri 2009 Cetus Espoo 132 57.63 +12.38
22 Elsa Mänttäri 2009 Cetus Espoo 116 1:00.27 +15.02
23 Tytti Nuorkivi 2008 Vanders 109 1:01.42 +16.17
24 Vanessa Nylund 2009 Simmis Grani 107 1:01.90 +16.65
25 Ida Lindström 2009 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit 91 1:05.31 +20.06
26 Emma Kataja 2009 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit 76 1:09.34 +24.09
- Siiri Tapaninen 2009 HTU Stadi DSQ SW7.6
- Leonina Haapanen 2009 Vanders DSQ SW7.2
- Venny Snellman 2009 Cetus Espoo DSQ SW7.6
- Diana Levchenko 2008 Hyvinkään Uimaseura DSQ SW7.3
- Erica Kovanen 2009 Vanders DNS
- Unna Palaste 2009 Vanders DNS
Event official at: 25.5.2019 10.40.09
Event 7, 50m Rintauinti Naiset 12-13 years - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Sofie Nauklér 2006 Simmis Grani 385 40.41
2 Ariel Julienne Jämsen 2006 Helsingfors Simsällskap 381 40.52 +0.11
3 Anita Mäkinen 2007 Nummelan Kisaajat 350 41.70 +1.29
4 Anni Mäki-Hokkonen 2007 Lappeenrannan Uimarit 346 41.86 +1.45
5 Aino Suominen 2006 Järvenpään Uintiklubi 320 42.95 +2.54
6 Helmi Räsänen 2006 Simmis Grani 271 45.43 +5.02
7 Venla Almira 2006 Simmis Grani 245 46.96 +6.55
8 Emmalina Piitulainen 2006 Simmis Wanda 243 47.07 +6.66
9 Emmi Liukko 2006 Cetus Espoo 239 47.33 +6.92
10 Bea Kortelainen 2006 Cetus Espoo 226 48.21 +7.80
11 Eine Idman 2007 Cetus Espoo 223 48.48 +8.07
12 Vilma Lindholm 2007 Cetus Espoo 203 49.97 +9.56
13 Elin Taipale 2007 Ekenäs Simsällskap 201 50.16 +9.75
14 Vilma Hyllinen 2007 Cetus Espoo 188 51.32 +10.91
15 Nea Korpela 2006 Cetus Espoo 170 53.07 +12.66
16 Katariina Karvonen 2007 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit 164 53.68 +13.27
17 Riina Jungell 2006 Octopus Lohja 156 54.54 +14.13
18 Iida Pakarinen 2007 Cetus Espoo 122 59.27 +18.86
19 Aada Salovaara 2007 Cetus Espoo 92 1:04.93 +24.52
- Anni Luhtanen 2007 HTU Stadi DSQ SW7.6
- Ida Ekman 2006 Cetus Espoo DSQ SW7.1
Event official at: 25.5.2019 10.40.09
Event 7, 50m Rintauinti Naiset 14-15 years - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Milla Strandberg 2005 Vanders 502 36.98
2 Sofi Andström 2005 ORCA Helsinki 470 37.80 +0.82
3 Saara Heinänen 2005 Tuusulan Uimaseura 449 38.38 +1.40
4 Meri Luoma 2005 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit 393 40.12 +3.14
5 Ronja Kero 2005 ORCA Helsinki 388 40.29 +3.31
6 Lea Heinzmann 2004 Simmis Grani 369 40.97 +3.99
7 Maria Mustonen 2005 ORCA Helsinki 346 41.87 +4.89
8 Ronja Ruottinen 2005 Mikkelin Uimaseura 341 42.05 +5.07
9 Laura Punkkinen 2005 Voikkaan Viesti 299 43.93 +6.95
10 Hilla Wiemers 2005 ORCA Helsinki 293 44.25 +7.27
11 Pihla Junnila 2005 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit 277 45.09 +8.11
12 Vilma Saarinen 2004 Octopus Lohja 274 45.23 +8.25
13 Inkeri Laakkonen 2005 Voikkaan Viesti 235 47.62 +10.64
14 Emma-mikaela Arola 2004 Uimaseura Aquila 206 49.78 +12.80
- Julia Tuura 2004 Riihimäen Uimaseura DSQ SW7.3
Event official at: 25.5.2019 10.40.09
Event 7, 50m Rintauinti Naiset 16 and older - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Tuisku Grundström 2002 Vanders 507 36.85
2 Rosalia Turunen 2002 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit 293 44.22 +7.37
3 Kia Kivelä 2003 Nummelan Kisaajat 277 45.07 +8.22
4 Sonja Tiira 2003 Järvenpään Uintiklubi 246 46.90 +10.05
5 Susanna Halme 1996 ORCA Helsinki 232 47.81 +10.96
Event official at: 25.5.2019 10.40.09
2019-05-25 10.53.43 Datahandling: WinGrodan 2.3 Licensed to: Vanders
Document
Results
Vantaa Games
Organizer:
Place: Tikkurila Vanders
Pool: 50m Competition Date: touko 25, 2019 to touko 25, 2019
Event 8, 50m Rintauinti Miehet 10 and younger - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Vadim Nikolashin 2010 Uimaseura Helsinki 109 54.26
2 Veeti Ukkola 2010 Lappeenrannan Uimarit 95 56.79 +2.53
3 Aarni Rahkonen 2009 Simmis Grani 79 1:00.39 +6.13
4 Jesper Arvela 2010 Hyvinkään Uimaseura 35 1:18.91 +24.65
- Sebastian Paukkunen 2010 Vanders DSQ SW7.5
- Konsta Hiltunen 2009 Hyvinkään Uimaseura DSQ SW7.2
- Valtteri Vaahtola 2009 Vanders DSQ SW7.2
- Kevin Kajava 2009 Vanders DNS
Event official at: 25.5.2019 10.56.51
Event 8, 50m Rintauinti Miehet 11-12 years - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Onni Rahkonen 2007 Simmis Grani 185 45.53
2 Tommy Palm 2007 Cetus Espoo 182 45.73 +0.20
3 Mark Pokidko 2007 Cetus Espoo 181 45.87 +0.34
4 Amos Mäkilä 2007 Simmis Grani 130 51.20 +5.67
5 Henri Varsamäki 2007 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit 129 51.30 +5.77
6 Joel Wahlman 2008 Vanders 125 51.87 +6.34
7 Tomas Leinonen 2008 Cetus Espoo 121 52.38 +6.85
8 Tommi Mosconi 2008 Cetus Espoo 121 52.40 +6.87
9 Jasper Pihlava 2008 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku 118 52.79 +7.26
10 Mario Valero De La Iglesia 2008 Cetus Espoo 117 52.97 +7.44
11 Nooa Valtonen 2008 Lappeenrannan Uimarit 110 54.15 +8.62
12 Leo Tuomainen 2008 Cetus Espoo 98 56.22 +10.69
13 Lauri Rantsi 2008 Vanders 94 57.05 +11.52
14 Konstantin Terekhov 2008 Vanders 88 58.30 +12.77
15 Milo Kallio 2008 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku 85 58.87 +13.34
16 Onni Tuohino 2008 Vanders 84 59.23 +13.70
17 Arttu Kuusela 2007 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit 75 1:01.29 +15.76
18 Matias Rauhala 2008 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku 74 1:01.81 +16.28
19 Simo Karhu 2008 Järvenpään Uintiklubi 72 1:02.21 +16.68
20 Onni Harja 2008 Cetus Espoo 68 1:03.53 +18.00
21 Thomas Brutel 2008 Cetus Espoo 67 1:03.82 +18.29
22 Eskil Ehnholm 2007 Simmis Grani 52 1:09.25 +23.72
23 Risto Hyvenen 2007 Simmis Wanda 45 1:12.61 +27.08
- Esa Währn 2008 Vanders DSQ SW4.4
- Atte Malinen 2008 Cetus Espoo DSQ SW7.2
- Akseli Niskala 2007 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku DSQ SW7.2
- Samu Uljas 2007 Cetus Espoo DNS
- Mikael Kulay 2007 Cetus Espoo DNS
Event official at: 25.5.2019 10.56.51
Event 8, 50m Rintauinti Miehet 13-14 years - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Antti Musikka 2005 Vanders 434 34.25
2 Samuli Seger 2005 Octopus Lohja 244 41.49 +7.24
3 Toni Muurman 2005 Haminan Uimaseura 205 43.94 +9.69
4 Casper Häll 2005 Heinolan Isku 192 44.95 +10.70
5 Robert Cranston 2006 Nummelan Kisaajat 188 45.27 +11.02
6 Nikita Shishinin 2006 ORCA Helsinki 133 50.81 +16.56
7 Niilo Helkearo 2006 Cetus Espoo 101 55.55 +21.30
8 Niilo Harja 2006 Cetus Espoo 91 57.58 +23.33
9 Matti Vahtola 2006 Cetus Espoo 90 57.83 +23.58