Results for Wadköpingsdoppet
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | Wadköpingsdoppet 2010 | Utskriftsdatum | 25 september 2010 | |||
Tävlingsort | Örebro | Utskriftstid | 08:54 | |||
Arrangör | Örebro Simallians | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 2010-09-25 |
Gren 2, 100m Frisim C+D Flickor, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | ||||||||||
1 | Alma Thormalm | 1996 | 12 | 28.85 | 59.36 | |||||
Hvetlanda Simsällskap | ||||||||||
2 | Nathalie Larsson | 1996 | 11 | 28.72 | 59.74 | |||||
Örebro Simallians | ||||||||||
3 | Erika Sköldberg | 1996 | 10 | 29.26 | 1:01.02 | |||||
Alingsås SLS | ||||||||||
4 | Louise Hjalmarsson | 1997 | 9 | 29.61 | 1:02.36 | |||||
Skövde Simsällskap | ||||||||||
5 | Rebecca Diaz-Nilsson | 1996 | 8 | 30.17 | 1:02.39 | |||||
Norrköpings Kappsimning | ||||||||||
6 | Viktoria Reinhold | 1996 | 7 | 30.55 | 1:03.20 | |||||
Göteborg Sim | ||||||||||
7 | Ulrika Holm | 1996 | 6 | 30.47 | 1:04.59 | |||||
Mölndals Allmänna Simsä | ||||||||||
8 | Christin Heina | 1996 | 5 | 31.55 | 1:04.96 | |||||
S77 Stenungsund | ||||||||||
9 | Hanna Klipic | 1996 | 4 | 31.00 | 1:05.13 | |||||
Norrköpings Kappsimning | ||||||||||
10 | Johanna Andersson | 1996 | 3 | 31.21 | 1:05.24 | |||||
Göteborg Sim | ||||||||||
11 | Ida Fahlborg | 1996 | 2 | 31.06 | 1:05.46 | |||||
Västerås Simsällskap | ||||||||||
12 | Josefin Nielsen-Fernandez | 1996 | 1 | 31.73 | 1:05.68 | |||||
Kungälvs Simsällskap | ||||||||||
13 | Christina Ekstedt | 1996 | 31.52 | 1:05.75 | ||||||
Göteborg Sim | ||||||||||
14 | Elin Berggren | 1996 | 32.25 | 1:05.99 | ||||||
Västerås Simsällskap | ||||||||||
15 | Alice Suits | 1996 | 31.69 | 1:06.56 | ||||||
Skuru Idrottsklubb | ||||||||||
16 | Clara Wiman | 1996 | 32.02 | 1:06.74 | ||||||
Västerås Simsällskap | ||||||||||
17 | My Janzén | 1997 | 31.19 | 1:06.75 | ||||||
Mölndals Allmänna Simsä | ||||||||||
18 | Maria Lövgren | 1997 | 33.09 | 1:06.95 | ||||||
Västerås Simsällskap | ||||||||||
19 | Enya Mcpheat | 1997 | 32.58 | 1:08.00 | ||||||
Skuru Idrottsklubb | ||||||||||
20 | Johanna Niklasson | 1996 | 32.55 | 1:08.37 | ||||||
Karlsborgs Simklubb | ||||||||||
21 | Amanda Kimander | 1997 | 33.00 | 1:09.05 | ||||||
Skuru Idrottsklubb | ||||||||||
22 | Petra Johansson | 1997 | 33.63 | 1:09.47 | ||||||
Säffle Simsällskap | ||||||||||
23 | Evelina Loftén | 1996 | 33.00 | 1:10.22 | ||||||
Skuru Idrottsklubb | ||||||||||
24 | Isabella Hagberg | 1996 | 33.95 | 1:10.45 | ||||||
Norrköpings Kappsimning | ||||||||||
25 | Linnea Sterner | 1996 | 33.74 | 1:10.66 | ||||||
Norrköpings Kappsimning | ||||||||||
26 | Isabelle Avenius | 1996 | 31.72 | 1:11.32 | ||||||
Kungälvs Simsällskap | ||||||||||
Gren 2, 100m Frisim C+D Flickor, Finaler 12 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | ||||||||||
1 | Klara Thormalm | 1998 | 12 | 31.67 | 1:06.06 | |||||
Hvetlanda Simsällskap | ||||||||||
2 | Lina Berggren | 1998 | 11 | 32.91 | 1:06.79 | |||||
Västerås Simsällskap | ||||||||||
3 | Ive Johansson | 1998 | 10 | 31.93 | 1:07.05 | |||||
Filipstads Simklubb | ||||||||||
4 | Frida Byström | 1998 | 9 | 33.35 | 1:07.23 | |||||
Västerås Simsällskap | ||||||||||
5 | Gabriella Petersson | 1998 | 8 | 31.99 | 1:07.98 | |||||
Mölndals Allmänna Simsä | ||||||||||
6 | Amanda Magnusson | 1999 | 7 | 33.20 | 1:09.59 | |||||
Mölndals Allmänna Simsä | ||||||||||
7 | Anna Hassler | 1998 | 6 | 33.02 | 1:09.67 | |||||
Skuru Idrottsklubb | ||||||||||
8 | Marta Qvirist | 1998 | 5 | 33.48 | 1:10.28 | |||||
Mölndals Allmänna Simsä | ||||||||||
9 | Therese Wibrink | 1998 | 4 | 35.15 | 1:11.63 | |||||
Alingsås SLS | ||||||||||
10 | Sandra Wivestrand | 1998 | 3 | 35.13 | 1:12.81 | |||||
Alingsås SLS | ||||||||||
11 | Josefin Ericson | 1999 | 2 | 35.10 | 1:13.28 | |||||
Karlstads Simsällskap | ||||||||||
12 | Thilde Palmqvist | 1998 | 1 | 34.90 | 1:14.38 | |||||
Hvetlanda Simsällskap | ||||||||||
13 | Linn Gustafsson | 1998 | 34.73 | 1:15.37 | ||||||
Örebro Simallians | ||||||||||
14 | Andréa Persson | 1999 | 35.44 | 1:15.67 | ||||||
Västerås Simsällskap | ||||||||||
15 | Therese Johansson | 1999 | 36.76 | 1:15.73 | ||||||
Säffle Simsällskap | ||||||||||
16 | Maja Palmqvist | 1998 | 36.42 | 1:15.84 | ||||||
Säffle Simsällskap | ||||||||||
17 | Ellen Hallberg | 1998 | 34.30 | 1:15.85 | ||||||
Örebro Simallians | ||||||||||
18 | Lise Öberg | 1998 | 35.21 | 1:16.03 | ||||||
Skuru Idrottsklubb | ||||||||||
19 | Elin Thörner | 1998 | 37.04 | 1:16.17 | ||||||
Säffle Simsällskap | ||||||||||
20 | Elin Steindl | 1998 | 37.25 | 1:17.86 | ||||||
Hvetlanda Simsällskap | ||||||||||
21 | Julia Mulikova | 1998 | 37.72 | 1:18.61 | ||||||
Säffle Simsällskap | ||||||||||
22 | Kajsa Björck-Teuscher | 1999 | 38.05 | 1:18.90 | ||||||
Grums Simsällskap | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.00 | Utskriftsdatum | 25 september 2010 |
Licensierad till: Örebro Simallians | Utskriftstid | 08:54 |