Results for Wadköpingsdoppet
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
Wadköpingsdoppet 2010 |
|
Utskriftsdatum |
25 september 2010 |
|
|
Tävlingsort |
Örebro |
|
Utskriftstid |
09:17 |
|
|
Arrangör |
Örebro Simallians |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
2010-09-25 |
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 200m Frisim C+D Pojkar, Finaler 12 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Hampus Lovinge |
1998 |
12 |
|
31.98 |
1:07.27 |
1:43.07 |
|
2:18.68 |
|
|
Norrköpings Kappsimning |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Hugo Rydberg |
1998 |
11 |
|
31.75 |
1:08.06 |
1:45.79 |
|
2:22.87 |
|
|
Norrköpings Kappsimning |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Aron Qvirist |
1998 |
10 |
|
32.19 |
1:08.98 |
1:47.23 |
|
2:24.80 |
|
|
Mölndals Allmänna Simsä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Philip Bergstedt |
1998 |
9 |
|
33.87 |
1:11.09 |
1:48.47 |
|
2:25.26 |
|
|
Alingsås SLS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
William Lulek |
1998 |
8 |
|
32.89 |
1:10.65 |
1:50.84 |
|
2:30.37 |
|
|
Skuru Idrottsklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Tor Leander |
1999 |
7 |
|
32.97 |
1:12.34 |
1:53.82 |
|
2:34.58 |
|
|
Mölndals Allmänna Simsä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Karl Zimmerman |
1998 |
6 |
|
34.51 |
1:14.75 |
1:55.96 |
|
2:37.05 |
|
|
Mölndals Allmänna Simsä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Anton Klasson |
1998 |
5 |
|
34.07 |
1:14.28 |
1:56.34 |
|
2:37.13 |
|
|
Grums Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
William Brand-Larsson |
1998 |
4 |
|
36.54 |
1:18.72 |
2:01.88 |
|
2:40.96 |
|
|
Eskilstuna Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Pontus Staudinger |
1998 |
3 |
|
36.79 |
1:20.50 |
2:05.19 |
|
2:49.11 |
|
|
Karlsborgs Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Anton Johansson |
1999 |
2 |
|
38.54 |
1:22.38 |
2:07.55 |
|
2:49.76 |
|
|
Västerås Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Marco Biscevic |
1998 |
1 |
|
37.66 |
1:26.65 |
2:16.99 |
|
3:05.11 |
|
|
Tunafors Sportklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Martin Erlandsson |
1998 |
|
|
43.58 |
1:32.12 |
2:21.62 |
|
3:08.38 |
|
|
Tunafors Sportklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Stefan Biscevic |
1998 |
|
|
40.39 |
1:27.87 |
2:20.59 |
|
3:11.29 |
|
|
Tunafors Sportklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Sebastian Brand-Larsson |
1998 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Eskilstuna Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 200m Frisim C+D Pojkar, Finaler 13 - 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Isak Eliasson |
1996 |
12 |
|
26.93 |
57.17 |
1:29.61 |
|
2:02.70 |
|
|
Mölndals Allmänna Simsä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Patrik Löfgren |
1996 |
11 |
|
29.22 |
1:00.49 |
1:32.62 |
|
2:05.04 |
|
|
Mölndals Allmänna Simsä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Max Östberg |
1996 |
10 |
|
30.82 |
1:04.20 |
1:37.41 |
|
2:09.02 |
|
|
Västerås Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Simon Wanna |
1996 |
9 |
|
29.93 |
1:03.42 |
1:37.56 |
|
2:10.05 |
|
|
Säffle Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Alexander Vestin |
1996 |
8 |
|
30.09 |
1:03.33 |
1:37.38 |
|
2:10.29 |
|
|
Karlstads Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Erik Nyström |
1996 |
7 |
|
30.18 |
1:04.08 |
1:38.58 |
|
2:12.48 |
|
|
Örebro Simallians |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Tim Filipsson |
1996 |
6 |
|
30.81 |
1:05.53 |
1:41.17 |
|
2:16.02 |
|
|
Skuru Idrottsklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Marcus Forsgren |
1996 |
5 |
|
29.84 |
1:04.27 |
1:39.86 |
|
2:16.25 |
|
|
Norrköpings Kappsimning |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Erik Panzar |
1996 |
4 |
|
31.63 |
1:06.52 |
1:43.07 |
|
2:17.92 |
|
|
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Filip Tagesson |
1996 |
3 |
|
30.83 |
1:06.02 |
1:42.39 |
|
2:18.53 |
|
|
Örebro Simallians |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Erik Skogfors |
1996 |
2 |
|
31.70 |
1:07.00 |
1:43.29 |
|
2:18.59 |
|
|
Tunafors Sportklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Gunnar Granlund |
1996 |
1 |
|
30.32 |
1:05.57 |
1:42.52 |
|
2:18.90 |
|
|
Västerås Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Axel Bååthe |
1997 |
|
|
31.46 |
1:06.17 |
1:42.75 |
|
2:19.19 |
|
|
Skuru Idrottsklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Elias Haglund |
1996 |
|
|
32.08 |
1:07.74 |
1:44.71 |
|
2:21.20 |
|
|
Karlstads Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Simon Bergquist |
1996 |
|
|
31.15 |
1:07.83 |
1:45.55 |
|
2:21.99 |
|
|
Örebro Simallians |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Eric Gustafsson |
1997 |
|
|
33.12 |
1:10.06 |
1:48.14 |
|
2:25.46 |
|
|
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Carl Rogne |
1996 |
|
|
33.11 |
1:10.57 |
1:49.07 |
|
2:27.83 |
|
|
Säffle Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.18.00 |
Utskriftsdatum |
25 september 2010 |
Licensierad till: Örebro Simallians |
Utskriftstid |
09:17 |
|