2022-01-20   16:08:31
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för Vårsimiaden 2019 Stockholmsfinalen

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1

Document
Resultat
Vårsimiaden 2019 Stockholmsfinal
Arrangör:
Plats: Stockholm Simförbund
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 11 maj 2019 till den 12 maj 2019
Gren 5, 200m Frisim Herrar - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Eddie Peng 2007 Väsby Simsällskap 2:21.52
50m: 32.07
100m: 1:07.93
(35.86)
150m: 1:44.87
(36.94)
200m: 2:21.52
(36.65)
2 William Lagerlöf 2007 Danderyds Simförening 2:32.04 +10.52
50m: 33.97
100m: 1:13.26
(39.29)
150m: 1:54.66
(41.40)
200m: 2:32.04
(37.38)
3 Felix Tetli 2007 Södertälje Simsällskap 2:33.59 +12.07
50m: 33.85
100m: 1:13.43
(39.58)
150m: 1:54.23
(40.80)
200m: 2:33.59
(39.36)
4 Theodor Gladare 2007 Simklubben Neptun 2:34.48 +12.96
50m: 34.28
100m: 1:13.87
(39.59)
150m: 1:55.34
(41.47)
200m: 2:34.48
(39.14)
5 Otto Sahlée 2007 Stockholmspolisens IF SF 2:36.50 +14.98
50m: 35.73
100m: 1:15.42
(39.69)
150m: 1:55.93
(40.51)
200m: 2:36.50
(40.57)
6 Oscar Sjöberg 2007 Järfälla Simsällskap 2:37.19 +15.67
50m: 36.11
100m: 1:15.01
(38.90)
150m: 1:56.49
(41.48)
200m: 2:37.19
(40.70)
7 Vincent Nordlander 2007 Simklubben Neptun 2:37.26 +15.74
50m: 35.36
100m: 1:15.94
(40.58)
150m: 1:58.27
(42.33)
200m: 2:37.26
(38.99)
8 Sixten Ersson 2007 Täby Sim 2:37.72 +16.20
50m: 35.09
100m: 1:15.98
(40.89)
150m: 1:58.25
(42.27)
200m: 2:37.72
(39.47)
9 Theo Takala 2007 Väsby Simsällskap 2:40.51 +18.99
50m: 33.89
100m: 1:15.27
(41.38)
150m: 1:58.34
(43.07)
200m: 2:40.51
(42.17)
10 Jordan Sundström 2007 Stockholms Kappsimningsklubb 2:40.85 +19.33
50m: 36.82
100m: 1:17.54
(40.72)
150m: 2:00.41
(42.87)
200m: 2:40.85
(40.44)
11 Julius Dorch Juliusson 2007 Södertörns Simsällskap 2:42.12 +20.60
50m: 35.94
100m: 1:17.97
(42.03)
150m: 2:01.31
(43.34)
200m: 2:42.12
(40.81)
12 Milton Eriksson 2007 Simklubben Neptun 2:42.67 +21.15
50m: 36.20
100m: 1:18.74
(42.54)
150m: 2:01.73
(42.99)
200m: 2:42.67
(40.94)
13 Hugo Holmlund 2007 Simklubben Neptun 2:45.76 +24.24
50m: 37.21
100m: 1:20.56
(43.35)
150m: 2:04.25
(43.69)
200m: 2:45.76
(41.51)
14 Oscar Andersson 2007 Lidingö Simklubb 2:46.06 +24.54
50m: 36.22
100m: 1:18.16
(41.94)
150m: 2:03.87
(45.71)
200m: 2:46.06
(42.19)
15 Erik Rosander 2007 Danderyds Simförening 2:46.64 +25.12
50m: 38.45
100m: 1:21.14
(42.69)
150m: 2:04.97
(43.83)
200m: 2:46.64
(41.67)
16 Hugo Östling 2007 Spårvägen Simförening 2:50.07 +28.55
50m: 38.48
100m: 1:22.75
(44.27)
150m: 2:07.90
(45.15)
200m: 2:50.07
(42.17)
17 Erik Svensson 2007 Väsby Simsällskap 2:50.35 +28.83
50m: 38.49
100m: 1:23.05
(44.56)
150m: 2:08.39
(45.34)
200m: 2:50.35
(41.96)
18 Daniel Fridliand 2007 Simklubben Neptun 2:52.72 +31.20
50m: 39.95
100m: 1:25.02
(45.07)
150m: 2:10.23
(45.21)
200m: 2:52.72
(42.49)
Grenen officiell:  2019-05-11 09:39:49
2019-05-11 09:39:56 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner