2022-01-27   11:47:13
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för Vårsimiaden 2019 Stockholmsfinalen

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 2

Document
Resultat
Vårsimiaden 2019 Stockholmsfinal
Arrangör:
Plats: Stockholm Simförbund
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 11 maj 2019 till den 12 maj 2019
Gren 15, 200m Medley Damer - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Olivia Elmquist 2007 Järfälla Simsällskap 2:36.50
50m: 32.94
100m: 1:13.44
(40.50)
150m: 2:00.04
(46.60)
200m: 2:36.50
(36.46)
2 Linn Bengtsson 2007 Järfälla Simsällskap 2:37.59 +1.09
50m: 34.70
100m: 1:15.17
(40.47)
150m: 2:01.68
(46.51)
200m: 2:37.59
(35.91)
3 Isabella Westberg 2007 Järfälla Simsällskap 2:41.11 +4.61
50m: 35.35
100m: 1:17.47
(42.12)
150m: 2:04.33
(46.86)
200m: 2:41.11
(36.78)
4 Anna Eneroth 2007 Simklubben Neptun 2:43.40 +6.90
50m: 35.07
100m: 1:18.53
(43.46)
150m: 2:05.93
(47.40)
200m: 2:43.40
(37.47)
5 Elsa Svahn 2007 Väsby Simsällskap 2:43.48 +6.98
50m: 34.06
100m: 1:13.66
(39.60)
150m: 2:07.64
(53.98)
200m: 2:43.48
(35.84)
6 Filippa Hanikat 2007 Södertörns Simsällskap 2:44.91 +8.41
50m: 34.19
100m: 1:15.36
(41.17)
150m: 2:07.81
(52.45)
200m: 2:44.91
(37.10)
7 Hanna Melander 2007 Väsby Simsällskap 2:46.45 +9.95
50m: 36.19
100m: 1:19.35
(43.16)
150m: 2:08.62
(49.27)
200m: 2:46.45
(37.83)
8 Rebecka Barkvall 2007 Danderyds Simförening 2:49.49 +12.99
50m: 38.90
100m: 1:21.13
(42.23)
150m: 2:10.76
(49.63)
200m: 2:49.49
(38.73)
9 Juni Stenbacka 2007 Södertörns Simsällskap 2:50.42 +13.92
50m: 38.16
100m: 1:22.52
(44.36)
150m: 2:12.84
(50.32)
200m: 2:50.42
(37.58)
10 Agnes Thunberg 2007 Spårvägen Simförening 2:50.48 +13.98
50m: 36.19
100m: 1:20.34
(44.15)
150m: 2:12.31
(51.97)
200m: 2:50.48
(38.17)
11 Sofia Bang 2007 Simklubben Neptun 2:52.14 +15.64
50m: 40.37
100m: 1:25.06
(44.69)
150m: 2:15.67
(50.61)
200m: 2:52.14
(36.47)
12 Olivia Larsson 2007 Järfälla Simsällskap 2:53.18 +16.68
50m: 37.24
100m: 1:22.58
(45.34)
150m: 2:11.41
(48.83)
200m: 2:53.18
(41.77)
13 Elina Tshibanda 2007 Södertälje Simsällskap 2:53.26 +16.76
50m: 35.98
100m: 1:20.39
(44.41)
150m: 2:14.72
(54.33)
200m: 2:53.26
(38.54)
14 Cornelia Utgren 2007 Solna Sundbyberg SS 04 2:56.69 +20.19
50m: 38.58
100m: 1:24.24
(45.66)
150m: 2:15.23
(50.99)
200m: 2:56.69
(41.46)
15 Stina Pedersen 2007 Täby Sim 2:57.77 +21.27
50m: 38.70
100m: 1:23.63
(44.93)
150m: 2:17.37
(53.74)
200m: 2:57.77
(40.40)
16 Olivia Allert 2007 Täby Sim 2:58.34 +21.84
50m: 38.86
100m: 1:26.00
(47.14)
150m: 2:18.36
(52.36)
200m: 2:58.34
(39.98)
17 Felicia Berg 2007 Simklubben Neptun 2:58.68 +22.18
50m: 37.49
100m: 1:22.43
(44.94)
150m: 2:14.77
(52.34)
200m: 2:58.68
(43.91)
18 Alva Engqvist 2007 Wisby Simsällskap 2:59.53 +23.03
50m: 37.62
100m: 1:25.26
(47.64)
150m: 2:19.33
(54.07)
200m: 2:59.53
(40.20)
Grenen officiell:  2019-05-11 15:51:23
2019-05-11 15:51:37 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner