2022-01-29   07:56:33
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för Vårsimiaden 2019 Stockholmsfinalen

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 2

Document
Resultat
Vårsimiaden 2019 Stockholmsfinal
Arrangör:
Plats: Stockholm Simförbund
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 11 maj 2019 till den 12 maj 2019
Gren 22, 4X50m Frisim Herrar - Final
Plac Namn Ålder Förening FINA Tid Diff
1 Järfälla Simsällskap lag 1 13 Järfälla Simsällskap 1:55.03
Anton Lind 2006 AB1906 30.52 30.52
Henry Israelsson 2006 AK9706 25.63 56.15
Simon Söderberg 2006 AE9706 30.35 1:26.50
Emil Alsered Fällman 2006 AN3906 28.53 1:55.03
2 Simklubben Neptun P 12-13 La 13 Simklubben Neptun 1:57.87 +2.84
Aksel Hillerström Vagli 2006 AC8706 28.29 28.29
Marcus Lundgren 2006 AN1506 29.31 57.60
Christos Theodosiadis 2006 AI7106 30.31 1:27.91
Vincent Forss 2007 AL9107 29.96 1:57.87
3 Väsby Simsällskap lag 1 13 Väsby Simsällskap 1:59.88 +4.85
Casper Rengart 2006 AB1706 28.26 28.26
Eddie Peng 2007 AA7707 29.52 57.78
Theo Takala 2007 AC5907 31.62 1:29.40
Henrik Fjellström 2006 AJ3906 30.48 1:59.88
4 SKK lag 1. 13 Stockholms Kappsimningsklubb 2:00.17 +5.14
William Hamilton 2006 AM2706 28.29 28.29
Jonatan Eriksson 2006 AB1106 28.82 57.11
Elliot Sundström 2006 AM7506 32.63 1:29.74
Casper Drozdz 2006 AG2306 30.43 2:00.17
5 Spårvägen Simförening Lag 1 13 Spårvägen Simförening 2:00.79 +5.76
Anton Jöngren 2006 AD5706 30.34 30.34
William Erneholm 2006 AD5506 31.11 1:01.45
Oliver Geaney 2006 AH0506 31.70 1:33.15
Pelle Wanhainen 2006 AL0706 27.64 2:00.79
6 Södertörns Simsällskap 13 Södertörns Simsällskap 2:03.56 +8.53
Sam Hamzehnejad 2006 AI1306 28.16 28.16
Gustav Storell 2006 AL4106 29.30 57.46
Julius Dorch Juliusson 2007 AC7707 32.00 1:29.46
Tommy Ritmberg 2007 AG6307 34.10 2:03.56
7 Spårvägen Simförening lag 2 13 Spårvägen Simförening 2:05.61 +10.58
Noah Alm 2006 AN1906 30.66 30.66
Wilmer Riisgaard 2006 AR1506 29.99 1:00.65
Hugo Östling 2007 AK8107 33.02 1:33.67
Brian Eriksson 2007 AF1907 31.94 2:05.61
8 Täby Sim 13 Täby Sim 2:07.53 +12.50
Elvin Degerbalkan 2006 AH6106 31.86 31.86
Johannes Lörinc 2007 AO8507 34.50 1:06.36
Sixten Ersson 2007 AD5307 32.11 1:38.47
Benjamin Todorovac
Hallongren
2006 AM7706 29.06 2:07.53
9 Stockholmspolisens IF Simföre 13 Stockholmspolisens IF SF 2:12.82 +17.79
Rasmus Bäckman 2006 AD4506 31.28 31.28
Oliver Hagberg 2006 AO9906 35.42 1:06.70
Otto Sahlée 2007 AJ2307 33.04 1:39.74
Daniel Rasool 2007 AL9707 33.08 2:12.82
10 Järfälla Simsällskap lag 2 13 Järfälla Simsällskap 2:13.94 +18.91
Oscar Sjöberg 2007 AC7907 32.31 32.31
Arvin Parsa 2006 AB7106 32.52 1:04.83
Hampus Hjort 2006 AN6906 35.01 1:39.84
William Lundberg 2007 AD2907 34.10 2:13.94
11 SKK lag 2. 13 Stockholms Kappsimningsklubb 2:16.34 +21.31
Hugo Patrikson 2006 AJ6506 34.21 34.21
Alexander Bouchet 2007 AO8707 36.01 1:10.22
Jordan Sundström 2007 AM1706 33.86 1:44.08
Albin Löfqvist 2006 AM3706 32.26 2:16.34
12 Simklubben Neptun P 12-13 La 13 Simklubben Neptun 2:17.48 +22.45
Axel Skott Storheden 2006 AI3506 33.51 33.51
Vincent Nordlander 2007 AF2707 35.41 1:08.92
Milton Eriksson 2007 AC8307 34.48 1:43.40
Daniel Fridliand 2007 AL6307 34.08 2:17.48
13 Simklubben Neptun P 12-13 La 12 Simklubben Neptun 2:24.82 +29.79
Zacharias Sandström 2007 AL7307 35.87 35.87
Hugo Holmlund 2007 AL4307 35.56 1:11.43
Theo Priftakis Abascal 2007 AL2307 38.17 1:49.60
Marco Blix Grimaldi 2007 AL3307 35.22 2:24.82
14 Turebergs Simklubb 13 Turebergs Simklubb 2:26.64 +31.61
Daniel Bebenek 2006 AC4706 28.81 28.81
Daniel Wu 2007 AC7307 36.88 1:05.69
Olof Westas 2007 AL3907 42.22 1:47.91
Max Regnander 2006 AS3706 38.73 2:26.64
15 Täby Sim lag 2 12 Täby Sim 2:27.66 +32.63
Theo Thermaenius 2007 AL5907 35.78 35.78
Erik Talipov 2007 AN8107 36.44 1:12.22
Noel Lundström 2007 AO9307 38.24 1:50.46
Arvid Larsson 2007 AO0507 37.20 2:27.66
- Väsby Simsällskap lag 2 13 Väsby Simsällskap DSQ Hindra
Erik Frantz 2006 AK1106 31.78 31.78
Benedek Kovacs 2006 AP9706 32.39 1:04.17
Junes Khattab 2006 AK0106
Erik Svensson 2007 AH5507
- Simklubben Neptun P 12-13 La 13 Simklubben Neptun DSQ Felakti
Theodor Gladare 2007 AC0707
Ludvig Löfström 2006 AI4506
Alexander Trindade 2006 AP6106
Tee Thern 2006 AC3106
- Täby Sim lag 3 13 Täby Sim DNS
William Zhao 2006 AN8306
Erik Talipov 2007 AN8107
Elias Steinle 2007 AQ9907
Noel Lundström 2007 AO9307
2019-05-11 17:20:14 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner