Tulokset Øst Junior/Senior kortbane
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 23 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | Øst JuniorSenior Kortbane | Udskriftsdato | 05 oktober 2019 | |||
Stævne by | Gladsaxe | Udskriftstidspunkt | 14:16 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Gladsaxe Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 oktober 2019 |
Løb 23, 100m Medley Damer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 59.34 2014-10-05 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 59.97 2011-11-24 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Caroline Erichsen | 1998 | Sigma Swim Birkerød | 29.25 | 1:03.13 | |||||
2 | Regitze Gaard | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.64 | 1:03.68 | |||||
3 | Karoline Barrett | 2002 | Greve Svømmeklub | 29.12 | 1:04.59 | |||||
4 | Victoria Bierre | 2000 | Herlev Svømning | 28.77 | 1:04.66 | |||||
5 | Thea Blomsterberg | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 31.13 | 1:05.17 | |||||
6 | Josefine B. Pedersen | 1999 | VAT Copenhagen-MK31 | 31.25 | 1:05.19 | |||||
7 | Jessica Yu Mortensen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 30.03 | 1:05.24 | Deltager ikke i finalen | ||||
8 | Sofie Bruun Høvring | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 29.74 | 1:05.49 | |||||
9 | Liva Schmid | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.41 | 1:06.11 | |||||
10 | Liva Stjernholm | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.71 | 1:06.15 | Deltager ikke i finalen | ||||
11 | Benedicte Them Jensen | 2004 | Køge Svømmeklub | 30.96 | 1:06.42 | Deltager ikke i finalen | ||||
12 | Sophie Amalie Schøn | 1999 | Farum Svømmeklub | 30.59 | 1:06.96 | |||||
13 | Katrine Bonefeld | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 30.68 | 1:07.25 | Deltager ikke i finalen | ||||
14 | Julie K Rose | 2003 | Sigma Swim Allerød | 31.62 | 1:07.57 | Deltager ikke i finalen | ||||
15 | Sara Damkjær Bartels | 2004 | Gladsaxe Svømmeklub | 32.41 | 1:07.73 | |||||
16 | Cecilie C. Helmark | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 30.29 | 1:07.76 | Deltager ikke i finalen | ||||
17 | Alberte V. Bisgaard | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 30.76 | 1:07.89 | |||||
18 | Johanna Berthelsen | 2000 | VAT Copenhagen-MK31 | 31.69 | 1:08.15 | |||||
19 | Maria Lund | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 30.62 | 1:08.54 | |||||
20 | Martha Vitus Tversted | 2002 | Hørsholm Svømmeforening | 32.40 | 1:08.77 | |||||
21 | Pernille Elm Jensen | 2003 | JGI Svømning | 33.54 | 1:08.96 | |||||
22 | Marina Nissen Jakobsen | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 32.57 | 1:09.01 | |||||
23 | Josephine G. Lauridsen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.78 | 1:09.18 | |||||
24 | Caroline Wiuff Jensen | 2004 | Vest-Brøndby | 32.66 | 1:09.20 | Deltager ikke i finalen | ||||
25 | Frederikke Marie Hansen | 2003 | Gladsaxe Svømmeklub | 30.53 | 1:09.22 | Deltager ikke i finalen | ||||
26 | Nikoline Skovly Larsen | 2003 | Næstved IF | 32.41 | 1:09.33 | |||||
27 | Clara Toft | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 32.74 | 1:09.53 | |||||
28 | Josephine Thomsen | 2005 | Herlev Svømning | 31.70 | 1:09.54 | |||||
29 | Amalie Wichmann Larsen | 2005 | Køge Svømmeklub | 31.91 | 1:09.64 | |||||
30 | Frida Bang Stanelt | 2004 | Kalundborg SK | 31.65 | 1:09.69 | |||||
31 | Amanda Da Silva B. Madsen | 2005 | Herlev Svømning | 32.44 | 1:09.73 | |||||
32 | Caroline Holm | 2004 | Kalundborg SK | 34.58 | 1:09.85 | |||||
33 | Josephine Holst Vinther | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 30.90 | 1:09.92 | |||||
34 | Anne Sofie Evald | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 32.33 | 1:10.13 | |||||
35 | Nikoline Marie Lange | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 32.02 | 1:10.36 | |||||
36 | Emma Stoltz | 2004 | Sigma Swim Allerød | 34.78 | 1:10.49 | |||||
37 | Alba Lyhne Weiner | 2004 | Søllerød Svømmeklub | 33.55 | 1:10.57 | |||||
38 | Elisabeth Them Jensen | 2004 | Køge Svømmeklub | 32.94 | 1:10.76 | |||||
39 | Emma Mikkelsen | 2001 | Vest-Brøndby | 33.18 | 1:11.51 | |||||
40 | Thea Mikkelsen | 2005 | Glostrup Svømmeklub | 33.86 | 1:11.53 | |||||
41 | Ida Zeiler Terkildsen | 2004 | Hillerød Svømmeklub | 33.41 | 1:11.68 | |||||
42 | Frederikke Falk-List | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 31.83 | 1:11.79 | |||||
43 | Ida Marie Platzer | 2005 | Søllerød Svømmeklub | 34.16 | 1:11.89 | |||||
44 | Anna Larsen | 2004 | Kalundborg SK | 32.13 | 1:11.95 | |||||
45 | Hannah B. Pedersen | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 33.85 | 1:12.41 | |||||
46 | Amalie Østerlund | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 33.49 | 1:12.69 | |||||
47 | Petrine R. E. Sørensen | 2005 | Haslev Svømmeklub | 32.18 | 1:12.88 | |||||
48 | Ida-Marie Nørgaard | 2005 | Frederiksværk Svømmeklub | 34.76 | 1:12.96 | |||||
49 | Maya Krogh Brønnicke | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 32.90 | 1:13.25 | |||||
50 | Caroline Salskov Jensen | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 34.58 | 1:14.35 | |||||
51 | Alba Vendelboe-Schack | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 33.93 | 1:14.57 | |||||
52 | Cille Kirketerp | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 35.59 | 1:14.60 | |||||
53 | Olivia Mai Gustafson | 2005 | Køge Svømmeklub | 35.80 | 1:14.91 | |||||
54 | Mille Vester-Christensen | 2005 | Søllerød Svømmeklub | 36.61 | 1:15.68 | |||||
55 | Gry Emilie Kudsk Olsen | 2005 | Hvidovre Svømmeklub | 37.59 | 1:17.26 | |||||
- | Julie Stampe | 2002 | Sigma Swim Allerød | Akut syg | ||||||
- | Anna Myhre Rottensten | 2003 | Lyngby Svømmeklub | DSQ | sw 4.4 Tyvstart | |||||
- | Clara Carlquist | 2003 | Gentofte Svømme Klub | DSQ | sw 4.4 Tyvstart | |||||
- | Ella Gohr Metz | 2005 | Vest-Brøndby | DSQ | sw 8.4 ej berør | |||||
- | Freja Petersen | 2000 | Vordingborg Svømme Klub | DSQ | sw 4.4 tyvstart | |||||
- | Line Strandby | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | sw 9.4 ej rygliggend | |||||
- | Mille Maxwell Berthou | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DSQ | sw 4.4. tyvstart | |||||
- | Schastine Skifter Tabor | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | DSQ | sw 44 Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 05 oktober 2019 |
Licens til Gladsaxe Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:16 |