2019-11-22   00:27:03
Vślg stśvne:

Vślg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Vest Junior/Senior kortbane

Her vises alle stśvnets resultater opdelt i stśvneafsnit.

Resultat LÝb 1 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat LÝb 1 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stśvne navn  Vest JuniorSenior Kortbane    Udskriftsdato  04 oktober 2019   
  Stśvne by  HjÝrring    Udskriftstidspunkt  17:51   
  ArrangÝr  Dansk SvÝmmeunion & S68         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  04 oktober 2019         
 
 
LÝb 1, 50m FrisvÝmning Damer, Indledende 
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 23.49 2015-12-12 
Dansk Rekord Junior: Mie ōstergaard Nielsen (1996) 24.80 2011-12-09 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA          OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mie ō. Nielsen  1996    740          25.34   
  Aalborg SvÝmmeklub  24.83                 
Snśfridur Sol  2000    662          26.30   
  Agfs SvÝmmeafdeling  25.89                 
Helena V. Elling  2000    643          26.56   
  Silkeborg SvÝmmeklub  25.81                 
Line JÝrgensen Bruun  1995    642          26.57   
  Aalborg SvÝmmeklub  26.17                 
Camilla Ottesen  2000    641          26.59   
  Aalborg SvÝmmeklub  25.76                 
Line J. V. Hededal  2001    639          26.61   
  Vejle SvÝmmeklub  25.84                 
Laura Glerup Jensen  1998    631          26.73   
  Esbjerg SvÝmmeklub  26.11                 
Caroline Broholm  2003    622          26.85   
  Ringe SvÝmme Klub  26.65                 
Amalie Bach Nielsen  1999    609          27.04   
  Horsens SvÝmmeklub  26.69                 
10  Karoline SÝrensen  2002    602          27.15   
  Thisted SvÝmmeklub  26.13                 
10  My Phuong Bui  2003    602          27.15   
  H2Odense  26.25                 
12  Louise D. Liboriussen  2002    594          27.27   
  Viborg SvÝmme Klub  27.32                 
13  Camilla BrÝgger-Andersen  2002    589          27.35   
  Aalborg SvÝmmeklub  26.71                 
13  Iben Bak  2001    589          27.35   
  Nyborg SvÝmmeklub  26.57                 
15  Sofie Theophil Petersen  2003    580          27.48   
  Vejle SvÝmmeklub  26.76                 
16  Freja Romanski  2003    576          27.55   
  Aalborg SvÝmmeklub  26.60                 
17  Pernille Thastrup Hansen  2003    574          27.59   
  Haderslev SvÝmme Klub  27.05                 
18  Katrine Kruse Rasmussen  2004    572          27.61   
  Swim Team Neptun  27.25                 
19  Sofie Le Fevre  2004    564          27.74   
  Horsens SvÝmmeklub  27.97                 
20  SÝs Freund  2004    559          27.83   
  Esbjerg SvÝmmeklub  28.15                 
21  Nanna Langvad  2005    558          27.85   
  Lyseng IF  26.84                 
21  Stine Bendixen Nissen  2004    558          27.85   
  Horsens SvÝmmeklub  27.78                 
23  Louise Jensen  2003    555          27.89   
  Vejle SvÝmmeklub  27.42                 
24  Cecilie Lykke Hansen  1999    555          27.90   
  Agfs SvÝmmeafdeling  27.14                 
24  Fenja Romanski  2005    555          27.90   
  Aalborg SvÝmmeklub  26.81                 
26  Maja Johanne Pedersen  2005    549          27.99   
  Nyborg SvÝmmeklub  26.91                 
27  Nikoline Andersen  2003    548          28.02   
  H2Odense  28.62                 
28  Sofie Kruse Rasmussen  2005    547          28.03   
  Swim Team Neptun  27.42                 
29  Alberte Hedevang Petersen  2003    546          28.04   
  Haderslev SvÝmme Klub  28.27                 
29  Isabella Rosendahl Bach  2002    546          28.04   
  Holstebro SvÝmme Club  27.49                 
31  Cecilie B. Andersen  2001    545          28.07   
  Vejle SvÝmmeklub  26.84                 
32  Amalie Tolderlund  2005    543          28.09   
  Silkeborg SvÝmmeklub  27.70                 
32  Anna Pave Ottesen  2003    543          28.09   
  DeltaSwim  27.93                 
32  Maria ōstergaard Nielsen  2004    543          28.09   
  Viborg SvÝmme Klub  27.79                 
35  Ellen Jensen  2005    542          28.11   
  SvÝmmeklubben SÝnderborg  27.73                 
36  Mille Kjśr Jensen  2004    542          28.12   
  VIK-Skovbakken SvÝmmeafdeling  28.22                 
37  Karina HÝybye Olesen  2001    541          28.14   
  Nyborg SvÝmmeklub  27.78                 
38  Amalie Bśrentsen  2000    540          28.15   
  Aalborg SvÝmmeklub  26.59                 
39  Sofie SjÝgren  2002    539          28.17   
  ErritsÝ Gymnastik Og IF  29.01                 
40  Caroline GÝttrup Bagge  2003    538          28.19   
  Vejle SvÝmmeklub  27.54                 
41  Emma JÝrgensen  2001    535          28.23   
  Esbjerg SvÝmmeklub  27.40                 
42  Emilie Egerup  2003    534          28.25   
  Vejle SvÝmmeklub  27.30                 
43  Anna Toft Petersen  2004    533          28.28   
  Aalborg SvÝmmeklub  27.62                 
43  Mille Broholm Brixen  2005    533          28.28   
  Holstebro SvÝmme Club  28.76                 
45  Sofie Trekśr Klausen  2003    532          28.29   
  Horsens SvÝmmeklub  27.81                 
46  Clara Matilde Carstensen  2004    526          28.39   
  Horsens SvÝmmeklub  27.23                 
47  Frida Saks Justesen  2004    524          28.43   
  Agfs SvÝmmeafdeling  28.36                 
48  Sarah Bundgaard  2003    520          28.51   
  Viborg SvÝmme Klub  27.95                 
49  Sophie E. Modeweg-Hansen  1997    512          28.66   
  H2Odense  27.68                 
50  Thea SÝe Bach  2002    510          28.69   
  Thisted SvÝmmeklub  27.68                 
51  Astrid Marie Hassing  2004    509          28.70   
  Aalborg SvÝmmeklub  28.21                 
52  Frida Hagstrup Vesterlund  2004    508          28.73   
  Aalborg SvÝmmeklub  28.38                 
53  Ida Jacobsen  2005    507          28.75   
  Esbjerg SvÝmmeklub  28.71                 
54  Elma Gabela  2004    504          28.80   
  Kolding SK  27.84                 
55  Ester Ledager Lauritsen  2005    502          28.84   
  Silkeborg SvÝmmeklub  28.90                 
56  Anne Dybro Nielsen  2003    501          28.86   
  Herning SvÝmmeklub  27.93                 
57  Christina M. Glargaard  2004    501          28.87   
  Esbjerg SvÝmmeklub  27.92                 
58  Amanda Busk Olesen  2005    497          28.94   
  Esbjerg SvÝmmeklub  28.84                 
59  Maja Friis  2005    496          28.95   
  Silkeborg SvÝmmeklub  29.41                 
60  Louise Lie Thisted  2005    496          28.96   
  Aalborg SvÝmmeklub  29.02                 
61  Matilde Thirup  2005    495          28.98   
  SvÝmmeklubben S 68  28.44                 
62  Anne-Sophie Andersen  2004    493          29.02   
  SvÝmmeklubben Nord  28.90                 
63  Josefine Risum JÝrgensen  2004    492          29.04   
  H2Odense  28.81                 
64  Ida Emilie Hindberg  2005    489          29.09   
  Agfs SvÝmmeafdeling  28.73                 
65  Anna Bjerrum MÝller  2004    486          29.15   
  Esbjerg SvÝmmeklub  29.13                 
66  Freja Friborg  2004    484          29.20   
  StÝvring SvÝmmeklub Pingvinen  28.68                 
67  Clara Jensen  2005    482          29.24   
  Herning SvÝmmeklub  29.41                 
68  Johanne V. Futtrup  2005    478          29.32   
  Agfs SvÝmmeafdeling  29.08                 
69  Kathrine Bech Nielsen  2004    477          29.34   
  Odder SvÝmmeklub  28.71                 
70  Mathilde Thy Asmussen  2004    470          29.49   
  DeltaSwim  28.83                 
71  Ophelia Kronborg Jensen  2005    460          29.69   
  Aabybro Idrśtsforening  29.00                 
72  Maja Rolighed  2005    460          29.70   
  ErritsÝ Gymnastik Og IF  29.03                 
73  Anna Munk Fuglsang  2005    459          29.72   
  SvÝmmeklubben S 68  28.93                 
74  Weronika L. BjÝrn  2005    458          29.74   
  Ikast SvÝmmeklub  29.73                 
75  Karoline Prang Andersen  2005    456          29.78   
  Hobro SvÝmmeklub  29.16                 
76  Emilie Bie Bock  2005    456          29.79   
  Silkeborg SvÝmmeklub  29.66                 
77  Anne Terp  2004    453          29.85   
  Skive SvÝmmeklub Poseidon  29.21                 
77  Sofie Bjerre  2005    453          29.85   
  Holstebro SvÝmme Club  29.58                 
79  Tilde SÝe Bach  2005    445          30.02   
  Thisted SvÝmmeklub  29.48                 
80  Nicoline Bang Mosegaard  2005    442          30.08   
  Skive SvÝmmeklub Poseidon  28.23                 
81  Cecilie Hingebjerg  2004    442          30.09   
  Vejle SvÝmmeklub  28.67                 
82  Agnete Habermann  2005    442          30.10   
  H2Odense  29.65                 
83  Nicoline Dyrman  2004    437          30.20   
  Vejle SvÝmmeklub  29.15                 
84  Jette Muusmann  2005    436          30.23   
  Bov IF  28.95                 
85  Mette Barfoot  2005    414          30.76   
  Vejle SvÝmmeklub  29.92                 
86  Amalie Marie Wienberg  2005    385          31.51   
  Horsens SvÝmmeklub  32.68                 
87  Ella Christiansen  2003    195          39.50   
  Vejle SvÝmmeklub  28.06                 
Caroline Nymann SÝrensen  2002              DSQ  Tyvstart 
  Horsens SvÝmmeklub  28.57                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.12  Udskriftsdato  04 oktober 2019 
Licens til SvÝmmeklubben S 68  Udskriftstidspunkt  17:51 
 
Resultat LÝb 1 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat LÝb 1 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stśvne navn  Vest JuniorSenior Kortbane    Udskriftsdato  05 oktober 2019   
  Stśvne by  HjÝrring    Udskriftstidspunkt  16:35   
  ArrangÝr  Dansk SvÝmmeunion & S68         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  04 oktober 2019         
 
 
LÝb 1, 50m FrisvÝmning Damer, Finaler 
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 23.49 2015-12-12 
Dansk Rekord Junior: Mie ōstergaard Nielsen (1996) 24.80 2011-12-09 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA          OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mie ō. Nielsen  1996    725          25.52   
  Aalborg SvÝmmeklub  24.83                 
Helena V. Elling  2000    668          26.23   
  Silkeborg SvÝmmeklub  25.81                 
Snśfridur Sol  2000    661          26.32   
  Agfs SvÝmmeafdeling  25.89                 
Line JÝrgensen Bruun  1995    650          26.47   
  Aalborg SvÝmmeklub  26.17                 
Line J. V. Hededal  2001    640          26.60   
  Vejle SvÝmmeklub  25.84                 
Caroline Broholm  2003    617          26.93   
  Ringe SvÝmme Klub  26.65                 
Laura Glerup Jensen  1998    616          26.94   
  Esbjerg SvÝmmeklub  26.11                 
Camilla Ottesen  2000    607          27.08   
  Aalborg SvÝmmeklub  25.76                 
Amalie Bach Nielsen  1999    620          26.88   
  Horsens SvÝmmeklub  26.69                 
10  Karoline SÝrensen  2002    619          26.90   
  Thisted SvÝmmeklub  26.13                 
11  Iben Bak  2001    604          27.12   
  Nyborg SvÝmmeklub  26.57                 
12  My Phuong Bui  2003    603          27.13   
  H2Odense  26.25                 
13  Louise D. Liboriussen  2002    602          27.15   
  Viborg SvÝmme Klub  27.32                 
14  Camilla BrÝgger-Andersen  2002    600          27.18   
  Aalborg SvÝmmeklub  26.71                 
15  Freja Romanski  2003    599          27.20   
  Aalborg SvÝmmeklub  26.60                 
16  Sofie Theophil Petersen  2003    496          28.95   
  Vejle SvÝmmeklub  26.76                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.12  Udskriftsdato  05 oktober 2019 
Licens til SvÝmmeklubben S 68  Udskriftstidspunkt  16:35 
 
Resultat LÝb 2 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat LÝb 2 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stśvne navn  Vest JuniorSenior Kortbane    Udskriftsdato  04 oktober 2019   
  Stśvne by  HjÝrring    Udskriftstidspunkt  17:49   
  ArrangÝr  Dansk SvÝmmeunion & S68         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  04 oktober 2019         
 
 
LÝb 2, 50m FrisvÝmning Herrer, Indledende 
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjśr (1985) 21.26 2009-12-13 
Dansk Rekord Junior: Magnus Westermann (1995) 22.25 2012-12-02 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA          OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Malthe Lindeblad  2001    638          23.53   
  DeltaSwim  22.19                 
Kasper Schultz  1995    614          23.83   
  Agfs SvÝmmeafdeling  22.76                 
Lasse Dall  1997    598          24.04   
  Esbjerg SvÝmmeklub  23.07                 
Markus Kjeldsen  2000    596          24.07   
  Silkeborg SvÝmmeklub  23.19                 
Johan Bendixen Nissen  2002    595          24.08   
  Horsens SvÝmmeklub  23.92                 
Nicklas Rasmussen  1997    590          24.15   
  Agfs SvÝmmeafdeling  22.91                 
Rasmus NÝrfjand  2000    590          24.15   
  Holstebro SvÝmme Club  22.83                 
Martin H. Abel  2001    577          24.33   
  Esbjerg SvÝmmeklub  23.27                 
Nicolaj LÝth Andersen  2001    576          24.34  Deltager ikke i finalen 
  Horsens SvÝmmeklub  24.46                 
10  Tais Andkjśr Kristensen  1999    573          24.38   
  Horsens SvÝmmeklub  23.96                 
11  Christian Holm JÝrgensen  1999    568          24.45   
  Esbjerg SvÝmmeklub  23.13                 
12  Thor Brunsgaard  2003    567          24.47   
  Hobro SvÝmmeklub  24.02                 
13  Kristian B. Rasmussen  2003    560          24.57   
  SvÝmmeklubben S 68  25.35                 
14  Gustav Stahl  2002    555          24.64   
  H2Odense  24.00                 
15  Anders Rasmussen  2001    551          24.70   
  Vejle SvÝmmeklub  24.78                 
16  Rasmus Petersen  2002    548          24.75   
  Haderslev SvÝmme Klub  24.27                 
17  Jonas Lykke Sandison  2004    541          24.85   
  Nyborg SvÝmmeklub  24.48                 
18  Mads Peter Hansen  2004    539          24.89   
  Viborg SvÝmme Klub  24.29                 
19  Anton Borg Hjort  2000    538          24.90   
  Lyseng IF  23.90                 
20  Sander Linde  2002    534          24.97   
  Ringe SvÝmme Klub  24.60                 
21  Jesper Stilling Julius  1993    530          25.03   
  Agfs SvÝmmeafdeling  24.47                 
22  Christian Landtved  2004    522          25.16   
  Ringe SvÝmme Klub  24.43                 
23  Jacob Schelde Jensen  2001    520          25.18   
  Kolding SK  24.52                 
24  Mads Mikkelsen  2004    516          25.25   
  VIK-Skovbakken SvÝmmeafdeling  24.68                 
25  Andreas Kronborg  2002    515          25.27   
  Vejle SvÝmmeklub  24.78                 
26  Frederik Lindholm  2004    514          25.29   
  Lyseng IF  24.73                 
27  Elias Marius Elsgaard  2004    509          25.37   
  Esbjerg SvÝmmeklub  25.18                 
27  Mads Stamholt  2003    509          25.37   
  Haderslev SvÝmme Klub  24.80                 
29  Rasmus Pilegaard KÝfer  2003    507          25.40   
  Agfs SvÝmmeafdeling  25.38                 
30  Lucas Grinderslev  2001    504          25.45   
  ErritsÝ Gymnastik Og IF  25.48                 
30  Mikkel Juul Pedersen  2002    504          25.45   
  SvÝmmeklubben Nord  25.40                 
32  Markus Toft  2003    502          25.48   
  Agfs SvÝmmeafdeling  25.05                 
33  Jens Riisgaard  2000    499          25.53   
  Silkeborg SvÝmmeklub  24.51                 
33  Malte Lyck Falk  2003    499          25.53   
  DeltaSwim  25.51                 
35  Malthe Elkjśr  2003    497          25.57   
  Vejle SvÝmmeklub  24.50                 
36  Emil Lykke Grann  2003    496          25.58   
  Silkeborg SvÝmmeklub  25.27                 
37  Mads Kloster  2002    496          25.59   
  Thisted SvÝmmeklub  24.80                 
38  Mikkel Riis  2002    493          25.64   
  Viborg SvÝmme Klub  25.42                 
39  Mads SÝrensen  2001    491          25.68   
  Vejle SvÝmmeklub  25.44                 
40  Johan Siksne Kaalund  2002    490          25.69   
  H2Odense  25.76                 
41  Kristoffer Desmareth  2000    488          25.72   
  Ringe SvÝmme Klub  24.85                 
42  Jacob Lyse SÝe  2003    485          25.78   
  Horsens SvÝmmeklub  26.14                 
43  Jonas Kjśr  2003    483          25.81   
  Esbjerg SvÝmmeklub  26.31                 
44  August B Bjerregaard  2003    483          25.82   
  H2Odense  25.69                 
45  Viktor Enevold SÝrensen  2004    472          26.02   
  Thisted SvÝmmeklub  26.02                 
46  Aske Sommerlund Pedersen  2003    469          26.06   
  Esbjerg SvÝmmeklub  25.55                 
47  Mathias Knudsen  2003    467          26.11   
  Aalborg SvÝmmeklub  25.14                 
47  Oliver Fokkink  2003    467          26.11   
  SvÝmmeklubben Grindsted  25.98                 
49  Anton Poulsen  2004    456          26.32   
  Skive SvÝmmeklub Poseidon  25.14                 
50  Mads Juul Henriksen  2004    455          26.33   
  H2Odense  25.90                 
51  Lars Riisgaard-Jensen  2004    454          26.36   
  StÝvring SvÝmmeklub Pingvinen  24.57                 
52  Mathias JÝrgensen  2002    451          26.40   
  ErritsÝ Gymnastik Og IF  25.78                 
53  Niklas HÝjbjerg  2003    451          26.41   
  SvÝmmeklubben S 68  26.09                 
53  Sebastian Jacobsen  2004    451          26.41   
  Aalborg SvÝmmeklub  26.21                 
55  Valdemar D. Pedersen  2002    450          26.42   
  Horsens SvÝmmeklub  26.04                 
56  Daniel ōsterballe  2003    450          26.43   
  Viborg SvÝmme Klub  25.91                 
57  Jannik S. Vilhelmsen  1999    449          26.45   
  Ringe SvÝmme Klub  25.16                 
58  Oscar Pedersen  2004    448          26.46   
  StÝvring SvÝmmeklub Pingvinen  26.06                 
59  Frederik P. Michaelsen  2003    448          26.47   
  SvÝmmeklubben S 68  25.77                 
60  Mathias Marbśk Nielsen  2004    447          26.49   
  Esbjerg SvÝmmeklub  26.24                 
61  Andreas Egemose Gregersen  2003    443          26.57   
  Horsens SvÝmmeklub  26.30                 
61  Asgar Knakkergaard  2004    443          26.57   
  Aalborg SvÝmmeklub  26.36                 
63  Malthe Theisen  2003    442          26.59   
  Ikast SvÝmmeklub  27.09                 
64  Jeppe Egholm  2003    441          26.61   
  SvÝmmeklubben S 68  26.26                 
65  SÝren Have  2004    437          26.69   
  Agfs SvÝmmeafdeling  26.40                 
66  Gustav Hansen  2004    436          26.70   
  Thisted SvÝmmeklub  25.96                 
67  Tobias Vestby Jensen  2003    435          26.73   
  Aars SvÝmmeklub  25.91                 
68  Marcus Albśk  2004    430          26.84   
  StÝvring SvÝmmeklub Pingvinen  27.04                 
69  Nikolaj Pilgaard  2004    427          26.89   
  Holstebro SvÝmme Club  27.46                 
70  Emil Jaworski  2004    416          27.13   
  SvÝmmeklubben Nord  26.72                 
71  Jonas Krammer Knudsen  2003    415          27.14   
  Esbjerg SvÝmmeklub  26.38                 
72  Casper Johannesen  2004    415          27.16   
  Aalborg SvÝmmeklub  26.90                 
73  Nichlas Nordlund Hansen  2004    408          27.31   
  Kolding SK  27.34                 
74  Lukas Aarup-Kristensen  2004    406          27.36   
  StÝvring SvÝmmeklub Pingvinen  26.79                 
75  Johannes Forsbśk  2004    404          27.40   
  Viborg SvÝmme Klub  27.09                 
75  Simon Sandal  2003    404          27.40   
  Vejle SvÝmmeklub  26.45                 
77  Vania Danilkin  2004    402          27.44   
  Kolding SK  26.83                 
78  Sebastian Neesgaard  2004    398          27.54   
  Vejle SvÝmmeklub  27.51                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.12  Udskriftsdato  04 oktober 2019 
Licens til SvÝmmeklubben S 68  Udskriftstidspunkt  17:49 
 
Resultat LÝb 2 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat LÝb 2 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stśvne navn  Vest JuniorSenior Kortbane    Udskriftsdato  05 oktober 2019   
  Stśvne by  HjÝrring    Udskriftstidspunkt  16:38   
  ArrangÝr  Dansk SvÝmmeunion & S68         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  04 oktober 2019         
 
 
LÝb 2, 50m FrisvÝmning Herrer, Finaler 
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjśr (1985) 21.26 2009-12-13 
Dansk Rekord Junior: Magnus Westermann (1995) 22.25 2012-12-02 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA          OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Malthe Lindeblad  2001    642          23.48   
  DeltaSwim  22.19                 
Nicklas Rasmussen  1997    640          23.50   
  Agfs SvÝmmeafdeling  22.91                 
Lasse Dall  1997    631          23.62   
  Esbjerg SvÝmmeklub  23.07                 
Kasper Schultz  1995    630          23.63   
  Agfs SvÝmmeafdeling  22.76                 
Johan Bendixen Nissen  2002    596          24.07   
  Horsens SvÝmmeklub  23.92                 
Markus Kjeldsen  2000    595          24.08   
  Silkeborg SvÝmmeklub  23.19                 
Rasmus NÝrfjand  2000    595          24.08   
  Holstebro SvÝmme Club  22.83                 
Martin H. Abel  2001    563          24.53   
  Esbjerg SvÝmmeklub  23.27                 
Christian Holm JÝrgensen  1999    596          24.07   
  Esbjerg SvÝmmeklub  23.13                 
10  Thor Brunsgaard  2003    581          24.27   
  Hobro SvÝmmeklub  24.02                 
11  Gustav Stahl  2002    563          24.53   
  H2Odense  24.00                 
12  Jonas Lykke Sandison  2004    556          24.63   
  Nyborg SvÝmmeklub  24.48                 
13  Tais Andkjśr Kristensen  1999    552          24.69   
  Horsens SvÝmmeklub  23.96                 
14  Kristian B. Rasmussen  2003    550          24.72   
  SvÝmmeklubben S 68  25.35                 
15  Rasmus Petersen  2002    543          24.83   
  Haderslev SvÝmme Klub  24.27                 
16  Anders Rasmussen  2001    541          24.86   
  Vejle SvÝmmeklub  24.78                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.12  Udskriftsdato  05 oktober 2019 
Licens til SvÝmmeklubben S 68  Udskriftstidspunkt  16:38 
 
Resultat LÝb 3 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat LÝb 3 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stśvne navn  Vest JuniorSenior Kortbane    Udskriftsdato  04 oktober 2019   
  Stśvne by  HjÝrring    Udskriftstidspunkt  17:03   
  ArrangÝr  Dansk SvÝmmeunion & S68         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  04 oktober 2019         
 
 
LÝb 3, 50m BrystsvÝmning Damer, Indledende 
Dansk Rekord Senior: Rikke MÝller Pedersen (1989) 29.87 2013-12-12 
Dansk Rekord Junior: Josefine B. Pedersen (1999) 31.50 2015-12-11 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA          OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Astrid Nielsen  2002    708          32.03   
  Esbjerg SvÝmmeklub  31.32                 
Dicte Skov Forsberg  2004    616          33.56   
  Skive SvÝmmeklub Poseidon  32.79                 
Laura Fogh  2003    613          33.62   
  HjortshÝj-EgŚ IF SvÝmmeafdelin  32.03                 
Emma D. Rasmussen  1996    601          33.83   
  Agfs SvÝmmeafdeling  32.70                 
Emilie Egerup  2003    586          34.11   
  Vejle SvÝmmeklub  32.49                 
Johanne A Andersson  2003    586          34.11   
  H2Odense  33.76                 
Mette Holstein  2005    586          34.11   
  Silkeborg SvÝmmeklub  33.79                 
Freja SÝndergaard  2004    575          34.33   
  Vejle SvÝmmeklub  34.02                 
Laura Mathilde Elkjśr  1998    575          34.33   
  Vejle SvÝmmeklub  33.99                 
10  Amalie StaghÝj Andersen  2004    571          34.42   
  Esbjerg SvÝmmeklub  33.29                 
11  Cecilie Batz  2003    565          34.54   
  DeltaSwim  33.75                 
12  Amanda Busk Olesen  2005    562          34.59   
  Esbjerg SvÝmmeklub  34.22                 
13  Amalie Averhoff MÝbes  2002    562          34.60   
  Haderslev SvÝmme Klub  34.39                 
14  Mathilde Thy Asmussen  2004    561          34.61   
  DeltaSwim  35.12                 
15  Anna Munk Fuglsang  2005    557          34.70   
  SvÝmmeklubben S 68  34.53                 
16  Maria Bebe Hansen  2004    554          34.77   
  Nyborg SvÝmmeklub  34.07                 
17  Maiken Hougaard  2002    553          34.79   
  Agfs SvÝmmeafdeling  34.03                 
18  Freja RÝjkjśr Rasmussen  2004    547          34.91   
  Swim Team Neptun  34.41                 
19  Sara Bundgaard  2003    542          35.01   
  SvÝmmeklubben S 68  34.61                 
20  Smilla Bruun Christensen  2001    538          35.11   
  Agfs SvÝmmeafdeling  35.01                 
21  Ida Kjśrgaard  2003    532          35.23   
  Lyseng IF  34.82                 
22  Mathilde ōstergaard  2004    528          35.33   
  SvÝmmeklubben Grindsted  34.79                 
23  Eva Hjort  2004    518          35.56   
  VIK-Skovbakken SvÝmmeafdeling  34.64                 
24  Freja Romanski  2003    501          35.94   
  Aalborg SvÝmmeklub  35.02                 
24  Mathilde Bager  2005    501          35.94   
  Aalborg SvÝmmeklub  35.54                 
26  Frida Hagstrup Vesterlund  2004    500          35.96   
  Aalborg SvÝmmeklub  35.09                 
27  Sarah Kildahl  2004    495          36.08   
  Lyseng IF  34.03                 
28  Julia HarpÝth  2002    487          36.28   
  Horsens SvÝmmeklub  35.66                 
29  Marie Jensen  2005    483          36.38   
  Esbjerg SvÝmmeklub  36.48                 
30  Kristine Kipper Pedersen  2004    483          36.40   
  Nyborg SvÝmmeklub  34.95                 
31  Christine Henriksen  2003    482          36.41   
  Viborg SvÝmme Klub  35.80                 
32  Ida Hovmark  2005    479          36.50   
  Thisted SvÝmmeklub  36.09                 
33  Celeste Pind Therkildsen  2002    477          36.54   
  Viborg SvÝmme Klub  35.03                 
33  Ida Emilie Hindberg  2005    477          36.54   
  Agfs SvÝmmeafdeling  37.44                 
35  Stine Bendixen Nissen  2004    475          36.59   
  Horsens SvÝmmeklub  36.65                 
36  Nicoline Dyrman  2004    474          36.61   
  Vejle SvÝmmeklub  36.05                 
37  Louise SjÝrup Jensen  2003    466          36.82   
  Vejle SvÝmmeklub  34.66                 
38  Elisabeth Vingborg  2005    454          37.14   
  Viborg SvÝmme Klub  40.91                 
39  Liva Lauridsen Vorgod  2005    453          37.16   
  SvÝmmeklubben SMUT Terndrup  37.27                 
40  Karoline Prang Andersen  2005    447          37.35   
  Hobro SvÝmmeklub  36.40                 
41  Emma Nygaard  2005    442          37.48   
  H2Odense  36.80                 
42  Agnete Habermann  2005    431          37.80   
  H2Odense  36.77                 
42  Sofie Dyg Holme  2005    431          37.80   
  Vejle SvÝmmeklub  36.70                 
44  Amalie Marie Wienberg  2005    423          38.04   
  Horsens SvÝmmeklub  37.49                 
45  Laura Pedersen  2004    422          38.06   
  Herning SvÝmmeklub  36.90                 
46  Jette Muusmann  2005    421          38.08   
  Bov IF  36.07                 
47  Cecilie Michaelsen  2005    411          38.39   
  SvÝmmeklubben S 68  37.52                 
48  Maja Fjordside Jensen  2005    400          38.74   
  Holstebro SvÝmme Club  37.84                 
49  Laura M. Christensen  1997    272          44.05   
  Lyseng IF  41.99                 
Freja Kruse  2004              DSQ  Tyvstart 
  SvÝmmeklubben Grindsted  36.52                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.12  Udskriftsdato  04 oktober 2019 
Licens til SvÝmmeklubben S 68  Udskriftstidspunkt  17:03 
 
Resultat LÝb 3 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat LÝb 3 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stśvne navn  Vest JuniorSenior Kortbane    Udskriftsdato  06 oktober 2019   
  Stśvne by  HjÝrring    Udskriftstidspunkt  16:52   
  ArrangÝr  Dansk SvÝmmeunion & S68         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  04 oktober 2019         
 
 
LÝb 3, 50m BrystsvÝmning Damer, Finaler 
Dansk Rekord Senior: Rikke MÝller Pedersen (1989) 29.87 2013-12-12 
Dansk Rekord Junior: Josefine B. Pedersen (1999) 31.50 2015-12-11 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA          OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Astrid Nielsen  2002    693          32.27   
  Esbjerg SvÝmmeklub  31.32                 
Dicte Skov Forsberg  2004    633          33.25   
  Skive SvÝmmeklub Poseidon  32.79                 
Emma D. Rasmussen  1996    632          33.27   
  Agfs SvÝmmeafdeling  32.70                 
Laura Fogh  2003    614          33.59   
  HjortshÝj-EgŚ IF SvÝmmeafdelin  32.03                 
Johanne A Andersson  2003    597          33.90   
  H2Odense  33.76                 
Mette Holstein  2005    579          34.26   
  Silkeborg SvÝmmeklub  33.79                 
Freja SÝndergaard  2004    537          35.13   
  Vejle SvÝmmeklub  34.02                 
Amalie StaghÝj Andersen  2004    592          34.00   
  Esbjerg SvÝmmeklub  33.29                 
Anna Munk Fuglsang  2005    578          34.27   
  SvÝmmeklubben S 68  34.53                 
10  Amanda Busk Olesen  2005    575          34.34   
  Esbjerg SvÝmmeklub  34.22                 
11  Cecilie Batz  2003    566          34.52   
  DeltaSwim  33.75                 
12  Mathilde Thy Asmussen  2004    561          34.61   
  DeltaSwim  35.12                 
13  Amalie Averhoff MÝbes  2002    545          34.96   
  Haderslev SvÝmme Klub  34.39                 
14  Maria Bebe Hansen  2004    530          35.28   
  Nyborg SvÝmmeklub  34.07                 
15  Laura Mathilde Elkjśr  1998    419          38.15   
  Vejle SvÝmmeklub  33.99                 
Emilie Egerup  2003              DSQ  Tyvstart 
  Vejle SvÝmmeklub  32.49                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.12  Udskriftsdato  06 oktober 2019 
Licens til SvÝmmeklubben S 68  Udskriftstidspunkt  16:52 
 
Resultat LÝb 4 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat LÝb 4 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stśvne navn  Vest JuniorSenior Kortbane    Udskriftsdato  04 oktober 2019   
  Stśvne by  HjÝrring    Udskriftstidspunkt  18:36   
  ArrangÝr  Dansk SvÝmmeunion & S68         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  04 oktober 2019         
 
 
LÝb 4, 50m BrystsvÝmning Herrer, Indledende 
Dansk Rekord Senior: Tobias B. Bjerg (1998) 27.09 2015-12-20 
Dansk Rekord Junior: Tobias B. Bjerg (1998) 27.09 2015-12-20 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA          OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Janus Meinert  1995    649          29.15   
  Aalborg SvÝmmeklub  27.85                 
Andreas Hougaard  2000    628          29.48   
  Agfs SvÝmmeafdeling  28.05                 
Mikkel Thagaard Jakobsen  2000    608          29.79   
  Holstebro SvÝmme Club  28.80                 
Esben Vad Arentoft  1999    603          29.88   
  Horsens SvÝmmeklub  29.27                 
Krestian Gelmark-SÝrensen  2001    590          30.09   
  Horsens SvÝmmeklub  29.16                 
Frans Johannessen  1992    589          30.12  Deltager ikke i finalen 
  Esbjerg SvÝmmeklub  28.82                 
Lawrence Langley  2001    586          30.16   
  Aalborg SvÝmmeklub  28.80                 
Oliver Hallenborg  2002    577          30.32   
  H2Odense  29.66                 
Aksel Skrydstrup  2001    575          30.36   
  VIK-Skovbakken SvÝmmeafdeling  29.10                 
10  Gustav FlÝche Fuglsang  2002    571          30.42   
  Silkeborg SvÝmmeklub  30.40                 
11  Victor Nygaard  2003    569          30.47   
  H2Odense  29.74                 
12  Elias Marius Elsgaard  2004    551          30.79   
  Esbjerg SvÝmmeklub  30.79                 
13  Jacob Christensen  2002    544          30.92   
  Vejle SvÝmmeklub  30.50                 
14  Emil Kragh  2001    540          31.00   
  Vejle SvÝmmeklub  30.84                 
15  Mathias Lindberg Laursen  2003    537          31.05   
  Aalborg SvÝmmeklub  30.68                 
16  Casper Krohn  2001    533          31.13   
  Agfs SvÝmmeafdeling  30.35                 
16  Frederik VenÝ Elling  2003    533          31.13   
  Silkeborg SvÝmmeklub  32.08                 
18  Jonas Ejby  2000    527          31.26   
  Nyborg SvÝmmeklub  30.54                 
19  Mathias Lund Hansen  2002    525          31.28   
  Agfs SvÝmmeafdeling  30.42                 
20  Markus Toft  2003    521          31.36   
  Agfs SvÝmmeafdeling  29.90                 
21  Oliver Christensen  2003    505          31.70   
  Silkeborg SvÝmmeklub  30.97                 
22  Oliver Phil Langsted  1999    495          31.91   
  Ringe SvÝmme Klub  30.59                 
23  Mikkel Riis  2002    490          32.02   
  Viborg SvÝmme Klub  31.51                 
24  Dion Drejer Delaney  2003    486          32.11   
  StÝvring SvÝmmeklub Pingvinen  32.27                 
25  Valdemar D. Pedersen  2002    483          32.17   
  Horsens SvÝmmeklub  31.85                 
26  Rasmus Pilegaard KÝfer  2003    478          32.29   
  Agfs SvÝmmeafdeling  33.05                 
27  Casper Bang Clausen  2003    476          32.32   
  H2Odense  31.93                 
28  Oliver Fenger  2003    472          32.43   
  Vejle SvÝmmeklub  32.07                 
29  Jeppe Vestergaard Jensen  2001    468          32.51   
  Vejle SvÝmmeklub  30.87                 
29  Malthe Elkjśr  2003    468          32.51   
  Vejle SvÝmmeklub  31.81                 
31  Alfred Feldskov  2003    468          32.52   
  Ringe SvÝmme Klub  32.56                 
32  William Sloth  2003    462          32.66   
  Lyseng IF  32.34                 
33  Gustav Hjerrild-Jensen  2003    460          32.69   
  SvÝmmeklubben Nord  33.37                 
34  Sune Schaarup  2003    452          32.89   
  Vejle SvÝmmeklub  32.71                 
35  Tobias Svenningsen  2003    447          33.02   
  Esbjerg SvÝmmeklub  32.79                 
36  Lasse Thulstrup  2004    445          33.05   
  Kolding SK  34.48                 
37  Kris Jensen  2004    429          33.46   
  Aars SvÝmmeklub  33.44                 
38  Jonas Krammer Knudsen  2003    427          33.52   
  Esbjerg SvÝmmeklub  32.04                 
39  Peter Kvorning Mikkelsen  2004    421          33.67   
  Vejle SvÝmmeklub  35.35                 
40  Valdemar Vind Sejr  2003    418          33.75   
  Lyseng IF  33.77                 
41  Sander Kudahl Zaccarin  2003    417          33.78   
  Agfs SvÝmmeafdeling  33.93                 
42  Mads Mikkelsen  2004    416          33.81   
  VIK-Skovbakken SvÝmmeafdeling  33.78                 
43  Frej Liltorp  2004    414          33.87   
  Skanderborg SvÝmmeklub  34.07                 
43  Jacob Aagaard Andersen  2004    414          33.87   
  BrÝnderslev SK08  34.25                 
45  Mikkel MÝlgaard  2003    411          33.96   
  Silkeborg SvÝmmeklub  33.99                 
46  Malik Lodberg Klein  2003    410          33.98   
  StÝvring SvÝmmeklub Pingvinen  33.84                 
47  Joost Rijkhoff  2004    409          34.00   
  Aalborg SvÝmmeklub  35.09                 
48  Mikkel Pedersen  2004    402          34.20   
  Aalborg SvÝmmeklub  34.84                 
49  Alex Fogt  2004    396          34.37   
  H2Odense  33.69                 
50  Arthur Rytter Jacobsen  2003    382          34.78   
  Horsens SvÝmmeklub  32.69                 
51  Andreas Torp  2004    378          34.92   
  SvÝmmeklubben Nord  34.33                 
52  Mathias Marbśk Nielsen  2004    376          34.96   
  Esbjerg SvÝmmeklub  34.37                 
53  Gustav K Kjeldsen  2004    366          35.28   
  Holstebro SvÝmme Club  35.25                 
54  Asger Als Olsen  2004    343          36.04   
  Kolding SK  38.65                 
54  Vania Danilkin  2004    343          36.04   
  Kolding SK  34.69                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.12  Udskriftsdato  04 oktober 2019 
Licens til SvÝmmeklubben S 68  Udskriftstidspunkt  18:36 
 
Resultat LÝb 4 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat LÝb 4 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stśvne navn  Vest JuniorSenior Kortbane    Udskriftsdato  06 oktober 2019   
  Stśvne by  HjÝrring    Udskriftstidspunkt  16:47   
  ArrangÝr  Dansk SvÝmmeunion & S68         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  04 oktober 2019         
 
 
LÝb 4, 50m BrystsvÝmning Herrer, Finaler 
Dansk Rekord Senior: Tobias B. Bjerg (1998) 27.09 2015-12-20 
Dansk Rekord Junior: Tobias B. Bjerg (1998) 27.09 2015-12-20 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA          OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Andreas Hougaard  2000    659          29.01   
  Agfs SvÝmmeafdeling  28.05                 
Janus Meinert  1995    649          29.15   
  Aalborg SvÝmmeklub  27.85                 
Esben Vad Arentoft  1999    608          29.79   
  Horsens SvÝmmeklub  29.27                 
Krestian Gelmark-SÝrensen  2001    608          29.79   
  Horsens SvÝmmeklub  29.16                 
Lawrence Langley  2001    601          29.92   
  Aalborg SvÝmmeklub  28.80                 
Oliver Hallenborg  2002    595          30.02   
  H2Odense  29.66                 
Aksel Skrydstrup  2001    593          30.05   
  VIK-Skovbakken SvÝmmeafdeling  29.10                 
Victor Nygaard  2003    579          30.28   
  H2Odense  29.74                 
Elias Marius Elsgaard  2004    576          30.33   
  Esbjerg SvÝmmeklub  30.79                 
10  Jacob Christensen  2002    561          30.60   
  Vejle SvÝmmeklub  30.50                 
11  Gustav FlÝche Fuglsang  2002    557          30.68   
  Silkeborg SvÝmmeklub  30.40                 
12  Emil Kragh  2001    551          30.79   
  Vejle SvÝmmeklub  30.84                 
13  Casper Krohn  2001    546          30.88   
  Agfs SvÝmmeafdeling  30.35                 
14  Mathias Lindberg Laursen  2003    519          31.40   
  Aalborg SvÝmmeklub  30.68                 
15  Frederik VenÝ Elling  2003    481          32.22   
  Silkeborg SvÝmmeklub  32.08                 
Mikkel Thagaard Jakobsen  2000              DNS   
  Holstebro SvÝmme Club  28.80                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.12  Udskriftsdato  06 oktober 2019 
Licens til SvÝmmeklubben S 68  Udskriftstidspunkt  16:47 
 
Resultat LÝb 5 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat LÝb 5 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stśvne navn  Vest JuniorSenior Kortbane    Udskriftsdato  04 oktober 2019   
  Stśvne by  HjÝrring    Udskriftstidspunkt  19:23   
  ArrangÝr  Dansk SvÝmmeunion & S68         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  04 oktober 2019         
 
 
LÝb 5, 400m FrisvÝmning Damer, Finaler 
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 3:58.02 2011-12-10 
Dansk Rekord Junior: Mie ōstergaard Nielsen (1996) 4:06.51 2011-10-23 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA  100m  200m  300m    OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Laura Glerup Jensen  1998    762  1:03.25  2:09.04  3:13.47    4:16.07   
  Esbjerg SvÝmmeklub  4:18.19                 
                     
Line JÝrgensen Bruun  1995    748  1:04.01  2:09.71  3:14.99    4:17.61   
  Aalborg SvÝmmeklub  4:15.55                 
                     
Sofie Theophil Petersen  2003    732  1:03.30  2:09.38  3:14.79    4:19.49   
  Vejle SvÝmmeklub  4:15.01                 
                     
Lisa Rijkhoff  2001    714  1:03.87  2:10.77  3:17.17    4:21.63   
  Aalborg SvÝmmeklub  4:20.87                 
                     
Jackie Gade  1998    711  1:03.74  2:10.71  3:17.26    4:22.01   
  Aalborg SvÝmmeklub  4:19.95                 
                     
Marie Christensen  2002    676  1:04.54  2:13.16  3:20.90    4:26.43   
  Agfs SvÝmmeafdeling  4:30.93                 
                     
Camilla BrÝgger-Andersen  2002    660  1:05.00    3:21.24    4:28.56   
  Aalborg SvÝmmeklub  4:25.02                 
                     
Thea SÝe Bach  2002    658  1:04.89  2:12.93  3:21.11    4:28.81   
  Thisted SvÝmmeklub  4:20.65                 
                     
Annika Hausgaard Godt  2003    645  1:05.92  2:14.92  3:22.91    4:30.70   
  Vejle SvÝmmeklub  4:35.34                 
                     
10  Cille Christensen  2004    631  1:05.97  2:15.27  3:25.28    4:32.72   
  Kolding SK  4:35.16                 
                     
11  Mia Borgensgaard  2003    630  1:04.59  2:13.40  3:22.99    4:32.73   
  Agfs SvÝmmeafdeling  4:28.78                 
                     
12  Laura Marie Dige  2004    628  1:05.85  2:15.17  3:24.23    4:33.14   
  VIK-Skovbakken SvÝmmeafdeling  4:41.68                 
                     
13  Caroline GÝttrup Bagge  2003    624  1:05.11  2:14.75  3:24.79    4:33.65   
  Vejle SvÝmmeklub  4:31.54                 
                     
14  Emilie Wolf SÝrensen  2003    624  1:05.55  2:14.16  3:24.01    4:33.67   
  VIK-Skovbakken SvÝmmeafdeling  4:32.55                 
                     
15  Johanne Marie Poulsen  2001    611  1:06.86  2:16.15  3:25.85    4:35.57   
  Aalborg SvÝmmeklub  4:31.43                 
                     
16  Mia T. KlŁver-Kristensen  2004    607  1:05.16  2:14.25  3:25.35    4:36.27   
  H2Odense  4:36.18                 
                     
17  Emma Kutsko Jensen  2004    600  1:06.24  2:16.42  3:26.82    4:37.29   
  Aalborg SvÝmmeklub  4:32.26                 
                     
18  Martha Bjerg  2004    599  1:06.32  2:16.91  3:27.58    4:37.36   
  Lyseng IF  4:28.77                 
                     
19  Cecilie Baraviec  2000    599  1:06.46  2:16.74  3:27.03    4:37.39   
  H2Odense  4:32.16                 
                     
20  Cecilie NÝrgaard Frost  2005    586  1:05.56  2:15.93  3:28.03    4:39.38   
  Aalborg SvÝmmeklub  4:54.25                 
                     
21  Anna Pave Ottesen  2003    586  1:06.90  2:18.90  3:30.42    4:39.40   
  DeltaSwim  4:43.06                 
                     
22  Ane Kirstine Granild  2004    586  1:06.36  2:16.69  3:27.70    4:39.42   
  Agfs SvÝmmeafdeling  4:36.82                 
                     
23  Mie Buch Nielsen  2001    585  1:06.61  2:17.07  3:28.24    4:39.58   
  Horsens SvÝmmeklub  4:37.77                 
                     
24  Anna RÝnn  2005    583  1:07.95  2:19.57  3:30.89    4:39.89   
  Ringe SvÝmme Klub  4:38.79                 
                     
25  SÝs Freund  2004    580  1:06.63  2:18.30  3:30.47    4:40.34   
  Esbjerg SvÝmmeklub  4:39.62                 
                     
26  Karoline L. Kristensen  2003    580  1:06.62  2:17.69  3:29.27    4:40.38   
  Aalborg SvÝmmeklub  4:45.22                 
                     
27  Victoria Frśhr Piihl  2005    572  1:07.25  2:19.17  3:31.43    4:41.70   
  Kolding SK  4:53.19                 
                     
28  Fenja Romanski  2005    567  1:06.38  2:16.91  3:29.16    4:42.62   
  Aalborg SvÝmmeklub  4:32.48                 
                     
29  Louise Hvarre  2001    566  1:06.52  2:18.37  3:30.80    4:42.70   
  Vejle SvÝmmeklub  4:36.84                 
                     
30  Aurelia Pedersen  2004    565  1:06.69  2:18.50  3:30.82    4:42.82   
  Vejle SvÝmmeklub  4:40.83                 
                     
31  Frederikke Skau Hansen  2002    562  1:06.61  2:17.70  3:30.37    4:43.41   
  Kolding SK  4:33.13                 
                     
32  Anna Varming  2005    541  1:07.86    3:34.49    4:46.98   
  Viborg SvÝmme Klub  4:39.86                 
                     
33  Mette Holstein  2005    533  1:08.18  2:22.15  3:35.87    4:48.41   
  Silkeborg SvÝmmeklub  4:56.97                 
                     
34  Annabella Bing Lauritzen  2005    532  1:09.87  2:23.73  3:37.06    4:48.53   
  Silkeborg SvÝmmeklub  4:58.59                 
                     
35  Natalie Da Silva Jensen  2004    528  1:07.52  2:20.47  3:34.93    4:49.36   
  Esbjerg SvÝmmeklub  4:42.52                 
                     
36  Laura Vedel Larsen  2005    524  1:09.59  2:22.23  3:35.86    4:49.99   
  Hobro SvÝmmeklub  4:50.67                 
                     
37  Victoria Underbjerg  2004    522  1:08.95  2:22.97  3:37.14    4:50.44   
  Esbjerg SvÝmmeklub  4:45.87                 
                     
38  Tilde SÝe Bach  2005    520  1:09.29  2:23.64  3:37.83    4:50.89   
  Thisted SvÝmmeklub  4:48.20                 
                     
39  Camilla NÝrgaard Frost  2005    518  1:08.49  2:22.51  3:36.80    4:51.17   
  Aalborg SvÝmmeklub  4:48.21                 
                     
40  Nanna Langvad  2005    515  1:09.15  2:25.19  3:39.66    4:51.69   
  Lyseng IF  4:50.99                 
                     
41  Ida Overgaard Thomassen  2005    511  1:08.15  2:22.97  3:37.96    4:52.59   
  StÝvring SvÝmmeklub Pingvinen  4:54.77                 
                     
42  Laura G. Nedergaard  2005    503  1:10.02  2:24.27  3:39.00    4:54.06   
  Odder SvÝmmeklub  4:52.86                 
                     
43  Feline Flytkjśr Broersma  2004    498  1:10.35  2:24.87  3:40.20    4:55.09   
  Horsens SvÝmmeklub  4:46.37                 
                     
44  Amalie Tolderlund  2005    493  1:09.18  2:24.18  3:40.70    4:56.00   
  Silkeborg SvÝmmeklub  4:57.35                 
                     
45  Frida Hagstrup Vesterlund  2004    490  1:08.08  2:25.14  3:42.41    4:56.59   
  Aalborg SvÝmmeklub  4:48.88                 
                     
46  Laura S. Olesen  2005    479  1:09.55  2:25.17  3:42.99    4:58.86   
  Aalborg SvÝmmeklub  4:55.22                 
                     
47  Mie Trothe  1998    470  1:12.66  2:29.49  3:45.79    5:00.75  Dansk rekord S10 
  Lyseng IF  5:03.53                 
                     
48  Line Knudsen  2005    460  1:11.45  2:27.93  3:44.97    5:02.85   
  Silkeborg SvÝmmeklub  4:58.91                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.12  Udskriftsdato  04 oktober 2019 
Licens til SvÝmmeklubben S 68  Udskriftstidspunkt  19:23 
 
Resultat LÝb 6 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat LÝb 6 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stśvne navn  Vest JuniorSenior Kortbane    Udskriftsdato  04 oktober 2019   
  Stśvne by  HjÝrring    Udskriftstidspunkt  18:33   
  ArrangÝr  Dansk SvÝmmeunion & S68         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  04 oktober 2019         
 
 
LÝb 6, 400m FrisvÝmning Herrer, Finaler 
Dansk Rekord Senior: Mads Glśsner (1988) 3:36.82 2009-12-10 
Dansk Rekord Junior: Frederik Siem Pedersen (1991) 3:45.45 2009-12-10 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA  100m  200m  300m    OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Andreas Hansen  2000    739  56.99  1:57.06  2:57.47    3:54.70   
  Vejle SvÝmmeklub  3:46.03                 
                     
Oskar Lindholm  2001    732  57.43  1:57.77  2:58.06    3:55.51   
  Lyseng IF  3:50.45                 
                     
Nicolas Blanch  1997    720  57.58  1:58.19  2:57.71    3:56.72   
  Aalborg SvÝmmeklub  3:55.31                 
                     
Markus Kjeldsen  2000    683  57.73  1:58.66  2:59.70    4:01.01   
  Silkeborg SvÝmmeklub  3:54.80                 
                     
Christian L H Frederiksen  2001    677  58.66  1:59.59  3:00.75    4:01.71   
  Agfs SvÝmmeafdeling  3:59.70                 
                     
Simon Juul Henriksen  2001    674  59.33  2:01.42  3:01.95    4:02.07   
  H2Odense  3:56.22                 
                     
Mads Holm  1998    662  58.25  2:00.61  3:02.43    4:03.46   
  Esbjerg SvÝmmeklub  3:56.65                 
                     
Christopher Kristiansen  2000    657  57.39  1:58.16  3:01.34    4:04.10   
  SvÝmmeklubben SÝnderborg  4:03.32                 
                     
Frans Johannessen  1992    651  58.10  2:01.15  3:03.91    4:04.85   
  Esbjerg SvÝmmeklub  3:55.46                 
                     
10  Mathias Rasmussen  2001    643  59.11  2:01.52  3:03.54    4:05.90   
  Holstebro SvÝmme Club  4:03.89                 
                     
11  Alexander L. BjÝrn  2003    618  59.69  2:02.84  3:06.75    4:09.06   
  Vejle SvÝmmeklub  4:04.84                 
                     
12  Jakob Mose  2000    616  59.46  2:02.82  3:06.19    4:09.37   
  Esbjerg SvÝmmeklub  4:02.05                 
                     
13  Anders Elsborg  2003    602  1:00.28  2:02.90  3:07.23    4:11.26   
  Viborg SvÝmme Klub  4:13.15                 
                     
14  Oliver NÝrgaard Frost  2002    595  59.72  2:03.60  3:08.63    4:12.34   
  Aalborg SvÝmmeklub  4:13.94                 
                     
15  Frederik Lindholm  2004    593  1:00.94  2:06.49  3:10.46    4:12.60   
  Lyseng IF  4:16.01                 
                     
16  Simon B. Jeppesen  1997    573  1:00.42  2:05.55  3:10.54    4:15.45   
  Agfs SvÝmmeafdeling  4:10.70                 
                     
17  Frederik VenÝ Elling  2003    571  1:02.12  2:07.93  3:12.87    4:15.73   
  Silkeborg SvÝmmeklub  4:21.07                 
                     
18  Andreas Rasmussen  2000    570  1:01.44  2:05.56  3:10.83    4:15.86   
  Horsens SvÝmmeklub  4:08.85                 
                     
19  Mads Stamholt  2003    569  1:00.87  2:06.76  3:12.13    4:16.05   
  Haderslev SvÝmme Klub  4:13.20                 
                     
20  Mathias Lund Hansen  2002    567  1:00.66  2:06.17  3:11.11    4:16.44   
  Agfs SvÝmmeafdeling  4:16.66                 
                     
21  Jens Riisgaard  2000    565  1:01.29  2:05.76  3:11.13    4:16.61   
  Silkeborg SvÝmmeklub  4:08.74                 
                     
22  Rune NÝrgaard  2000    564  1:01.26  2:06.49  3:11.52    4:16.89   
  Aalborg SvÝmmeklub  4:11.14                 
                     
23  Emil Frydenholm  2002    562  1:00.99  2:06.33  3:11.58    4:17.09   
  Esbjerg SvÝmmeklub  4:17.73                 
                     
24  Alexander Fenger  1999    558  1:00.60  2:05.18  3:10.88    4:17.72   
  Vejle SvÝmmeklub  3:59.01                 
                     
25  Daniel Damsbo  2003    553  59.89  2:05.18  3:12.28    4:18.44   
  Vejle SvÝmmeklub  4:14.35                 
                     
26  Oliver Fenger  2003    551  1:02.20  2:07.43  3:13.38    4:18.85   
  Vejle SvÝmmeklub  4:24.49                 
                     
27  Tobias BostrŲm  2002    543  1:00.96  2:06.62  3:13.12    4:20.15   
  Esbjerg SvÝmmeklub  4:16.31                 
                     
28  Mathias Knudsen  2003    537  1:01.53  2:08.15  3:15.23    4:21.12   
  Aalborg SvÝmmeklub  4:22.46                 
                     
29  Daniel Gallacher  2002    530  1:02.07  2:08.13  3:15.01    4:22.18   
  VIK-Skovbakken SvÝmmeafdeling  4:19.26                 
                     
30  Emil Viltoft Andersen  2000    524  1:01.34  2:08.15  3:15.80    4:23.21   
  StÝvring SvÝmmeklub Pingvinen  4:30.95                 
                     
31  Kasper Hansen  2004    516  1:03.63  2:10.42  3:17.67    4:24.47   
  Silkeborg SvÝmmeklub  4:28.63                 
                     
32  Casper Johannesen  2004    515  1:03.15  2:11.03  3:19.68    4:24.69   
  Aalborg SvÝmmeklub  4:30.32                 
                     
33  Asgar Knakkergaard  2004    512  1:03.43  2:10.96  3:19.34    4:25.14   
  Aalborg SvÝmmeklub  4:28.59                 
                     
34  Lucas Rosenborg  2004    506  1:02.95  2:10.35  3:18.90    4:26.35   
  Lyseng IF  4:28.48                 
                     
35  Asger Mathiasen  2004    501  1:03.20  2:10.72  3:19.01    4:27.17   
  Thisted SvÝmmeklub  4:33.70                 
                     
36  Mikkel MÝlgaard  2003    496  1:02.39  2:08.88  3:17.73    4:28.03   
  Silkeborg SvÝmmeklub  4:20.70                 
                     
37  Joost Rijkhoff  2004    485  1:04.36  2:12.49  3:21.02    4:30.11   
  Aalborg SvÝmmeklub  4:37.25                 
                     
38  Tobias Svenningsen  2003    476  1:04.65  2:14.00  3:23.64    4:31.69   
  Esbjerg SvÝmmeklub  4:27.37                 
                     
39  Emil Neumann  2004    436  1:06.27  2:17.37  3:28.73    4:39.75   
  SvÝmmeklubben SÝnderborg  4:36.79                 
                     
40  Mathias E. Kristiansen  2004    436  1:06.05  2:17.60  3:28.82    4:39.76   
  H2Odense  4:32.66                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.12  Udskriftsdato  04 oktober 2019 
Licens til SvÝmmeklubben S 68  Udskriftstidspunkt  18:33 
 
Resultat LÝb 7 (Indledende) - Officiel
Resultat LÝb 7 (Indledende) - Officiel 
 
  Stśvne navn  Vest JuniorSenior Kortbane    Udskriftsdato  04 oktober 2019   
  Stśvne by  HjÝrring    Udskriftstidspunkt  18:17   
  ArrangÝr  Dansk SvÝmmeunion & S68         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  04 oktober 2019         
 
 
LÝb 7, 50m RygsvÝmning Damer, Indledende 
Dansk Rekord Senior: Mie ōstergaard Nielsen (1996) 26.39 2014-12-05 
Dansk Rekord Junior: Mie ōstergaard Nielsen (1996) 26.98 2012-03-31 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub            OpnŚet  Status 











 
Mie ō. Nielsen  1996  Aalborg SvÝmmeklub            28.68   
Amalie Bach Nielsen  1999  Horsens SvÝmmeklub            28.97   
Cecilie GrÝndal  2002  Horsens SvÝmmeklub            29.09   
Melanie Eggertsen  2002  Esbjerg SvÝmmeklub            29.37   
Laura Glerup Jensen  1998  Esbjerg SvÝmmeklub            29.42   
Karoline SÝrensen  2002  Thisted SvÝmmeklub            29.59   
Pernille Rasmussen  1996  Agfs SvÝmmeafdeling            29.59   
Louise Jensen  2003  Vejle SvÝmmeklub            30.64   
Caroline Broholm  2003  Ringe SvÝmme Klub            30.65   
10  Anna Toft Petersen  2004  Aalborg SvÝmmeklub            31.01   
11  Fenja Romanski  2005  Aalborg SvÝmmeklub            31.07   
12  Sofie Trekśr Klausen  2003  Horsens SvÝmmeklub            31.13   
13  Frida Saks Justesen  2004  Agfs SvÝmmeafdeling            31.14   
14  Sofie Rasmussen  1999  SvÝmmeklubben S 68            31.18   
15  Mille C. Berg  2001  Horsens SvÝmmeklub            31.26   
16  Karina HÝybye Olesen  2001  Nyborg SvÝmmeklub            31.35   
17  Alberte Skov Forsberg  2003  Viborg SvÝmme Klub            31.38   
17  Annabella Bing Lauritzen  2005  Silkeborg SvÝmmeklub            31.38   
19  Marie Christensen  2002  Agfs SvÝmmeafdeling            31.40   
20  Cecilie Lykke Hansen  1999  Agfs SvÝmmeafdeling            31.51   
21  Sofie Le Fevre  2004  Horsens SvÝmmeklub            31.53   
22  Cecilie B. Andersen  2001  Vejle SvÝmmeklub            31.58   
23  Mia T. KlŁver-Kristensen  2004  H2Odense            31.64   
24  Cecilie NÝrgaard Frost  2005  Aalborg SvÝmmeklub            31.70   
25  Louise Lie Thisted  2005  Aalborg SvÝmmeklub            31.79   
26  Marlene Reitan  2003  Vejle SvÝmmeklub            31.81   
27  Emilie Podiss Petersen  2004  H2Odense            31.87   
28  Caroline Madsen  2004  Horsens SvÝmmeklub            31.92   
29  Natascha Alexandra Green  2000  Agfs SvÝmmeafdeling            31.93   
30  Ida Jacobsen  2005  Esbjerg SvÝmmeklub            32.02   
31  Helena V. Elling  2000  Silkeborg SvÝmmeklub            32.04   
32  Amalie Tolderlund  2005  Silkeborg SvÝmmeklub            32.28   
33  Signe Vestergaard Jensen  2005  Ikast SvÝmmeklub            32.29   
34  Camilla Ottesen  2000  Aalborg SvÝmmeklub            32.44   
35  Cecilie Batz  2003  DeltaSwim            32.54   
35  Clara Skrydstrup  2004  Agfs SvÝmmeafdeling            32.54   
37  Freja RÝjkjśr Rasmussen  2004  Swim Team Neptun            32.55   
38  Sofie Bjerre  2005  Holstebro SvÝmme Club            32.59   
39  Alberte Hedevang Petersen  2003  Haderslev SvÝmme Klub            32.61   
40  Louise Houe Andersen  2003  Viborg SvÝmme Klub            32.65   
41  Mie L. Bendtsen  2002  DeltaSwim            32.74   
42  Sandy Ngoc Hoang Tran  2005  H2Odense            32.77   
43  Christina M. Glargaard  2004  Esbjerg SvÝmmeklub            32.82   
44  Melanie Petersen  2004  Kolding SK            32.91   
45  Amanda Busk Olesen  2005  Esbjerg SvÝmmeklub            33.01   
46  Kathrine Weide  2004  Esbjerg SvÝmmeklub            33.12   
47  Clara Jensen  2005  Herning SvÝmmeklub            33.17   
48  Johanne V. Futtrup  2005  Agfs SvÝmmeafdeling            33.23   
49  Anna Bjerrum MÝller  2004  Esbjerg SvÝmmeklub            33.26   
50  Jazmin Jensen  2005  Aalborg SvÝmmeklub            33.27   
51  Amalie Holst  2004  Skanderborg SvÝmmeklub            33.31   
51  Ophelia Kronborg Jensen  2005  Aabybro Idrśtsforening            33.31   
53  Cecilie Hingebjerg  2004  Vejle SvÝmmeklub            33.37   
54  Thilde Rosen Lundsfryd  2004  Ringe SvÝmme Klub            33.51   
55  Asta Buur Ovesen  2004  Herning SvÝmmeklub            33.53   
56  Karoline Prang Andersen  2005  Hobro SvÝmmeklub            33.57   
57  Sofie Bach Nielsen  2003  Horsens SvÝmmeklub            33.59   
58  Cassandra Spring  2005  StÝvring SvÝmmeklub Pingvinen            33.65   
59  Freja Buchholt Kristensen  2005  Silkeborg SvÝmmeklub            33.75   
60  Laura S. Olesen  2005  Aalborg SvÝmmeklub            33.79   
61  Johanne Heilmann  2005  Kolding SK            33.82   
62  Kathrine Bech Nielsen  2004  Odder SvÝmmeklub            33.87   
63  Josefine Risum JÝrgensen  2004  H2Odense            33.95   
64  Selma Skipper  2004  Viborg SvÝmme Klub            33.96   
65  Emilie Moberg  2005  Vejle SvÝmmeklub            34.00   
66  Zophia Henriks  2004  ErritsÝ Gymnastik Og IF            34.12   
67  Victoria Broch  2004  Vejle SvÝmmeklub            34.37   
68  Julie Dumstrei  2004  ErritsÝ Gymnastik Og IF            34.44   
69  Karoline Iversen  2005  SvÝmmeklubben Nord            34.45   
70  Stine Mejdahl  2005  Aalborg SvÝmmeklub            34.49   
71  Sophie Kronborg  2005  Vejle SvÝmmeklub            34.52   
72  Karla Kristensen  2005  Kolding SK            34.91   
73  Maja Friis  2005  Silkeborg SvÝmmeklub            35.11   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.12  Udskriftsdato  04 oktober 2019 
Licens til SvÝmmeklubben S 68  Udskriftstidspunkt  18:17 
 
Resultat LÝb 7 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat LÝb 7 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stśvne navn  Vest JuniorSenior Kortbane    Udskriftsdato  06 oktober 2019   
  Stśvne by  HjÝrring    Udskriftstidspunkt  16:40   
  ArrangÝr  Dansk SvÝmmeunion & S68         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  04 oktober 2019         
 
 
LÝb 7, 50m RygsvÝmning Damer, Finaler 
Dansk Rekord Senior: Mie ōstergaard Nielsen (1996) 26.39 2014-12-05 
Dansk Rekord Junior: Mie ōstergaard Nielsen (1996) 26.98 2012-03-31 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA          OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mie ō. Nielsen  1996    741          28.36   
  Aalborg SvÝmmeklub  26.82                 
Amalie Bach Nielsen  1999    704          28.85   
  Horsens SvÝmmeklub  28.87                 
Cecilie GrÝndal  2002    702          28.88   
  Horsens SvÝmmeklub  29.11                 
Pernille Rasmussen  1996    669          29.35   
  Agfs SvÝmmeafdeling  28.47                 
Laura Glerup Jensen  1998    643          29.74   
  Esbjerg SvÝmmeklub  29.25                 
Karoline SÝrensen  2002    641          29.76   
  Thisted SvÝmmeklub  28.73                 
Melanie Eggertsen  2002    641          29.76   
  Esbjerg SvÝmmeklub  30.07                 
Louise Jensen  2003    566          31.03   
  Vejle SvÝmmeklub  29.37                 
Caroline Broholm  2003    606          30.32   
  Ringe SvÝmme Klub  29.56                 
10  Fenja Romanski  2005    606          30.33   
  Aalborg SvÝmmeklub  31.09                 
11  Mille C. Berg  2001    593          30.55   
  Horsens SvÝmmeklub  31.27                 
12  Sofie Trekśr Klausen  2003    565          31.05   
  Horsens SvÝmmeklub  30.51                 
13  Sofie Rasmussen  1999    553          31.26   
  SvÝmmeklubben S 68  32.02                 
14  Frida Saks Justesen  2004    553          31.27   
  Agfs SvÝmmeafdeling  31.53                 
15  Karina HÝybye Olesen  2001    552          31.29   
  Nyborg SvÝmmeklub  31.64                 
Anna Toft Petersen  2004              DSQ  Ov 15m u/vand start 
  Aalborg SvÝmmeklub  30.93                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.12  Udskriftsdato  06 oktober 2019 
Licens til SvÝmmeklubben S 68  Udskriftstidspunkt  16:40 
 
Resultat LÝb 8 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat LÝb 8 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stśvne navn  Vest JuniorSenior Kortbane    Udskriftsdato  05 oktober 2019   
  Stśvne by  HjÝrring    Udskriftstidspunkt  11:30   
  ArrangÝr  Dansk SvÝmmeunion & S68         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  04 oktober 2019         
 
 
LÝb 8, 50m RygsvÝmning Herrer, Indledende 
Dansk Rekord Senior: Magnus Jakupsson (1994) 23.84 2015-12-06 
Dansk Rekord Junior: Morten Bak Hansen (1995) 24.87 2012-11-30 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA          OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Kasper Schultz  1995    599          26.35   
  Agfs SvÝmmeafdeling  25.35                 
Lasse Dall  1997    596          26.40   
  Esbjerg SvÝmmeklub  26.26                 
Sofus Bolwig Balladone  2002    586          26.54   
  Agfs SvÝmmeafdeling  26.85                 
David Hjort  2000    577          26.68   
  Agfs SvÝmmeafdeling  26.59                 
Patrick Zakaryan Olsen  2002    577          26.69   
  Horsens SvÝmmeklub  26.51                 
Mads Kloster  2002    573          26.74  Deltager ikke i finalen 
  Thisted SvÝmmeklub  26.04                 
Kasper Johnsen  2003    572          26.76   
  Agfs SvÝmmeafdeling  27.33                 
Thor Brunsgaard  2003    556          27.01   
  Hobro SvÝmmeklub  27.26                 
Kristian B. Rasmussen  2003    546          27.18   
  SvÝmmeklubben S 68  27.25                 
10  Rasmus NÝrfjand  2000    545          27.19   
  Holstebro SvÝmme Club  26.37                 
11  Viktor B. Bromer  1993    539          27.30  Deltager ikke i finalen 
  Aalborg SvÝmmeklub  25.59                 
12  Anton Borg Hjort  2000    535          27.37   
  Lyseng IF  26.79                 
12  Malthe Lindeblad  2001    535          27.37   
  DeltaSwim  26.67                 
14  Mikkel Thagaard Jakobsen  2000    532          27.42  Deltager ikke i finalen 
  Holstebro SvÝmme Club  26.68                 
15  Jonas Kjśr  2003    498          28.03   
  Esbjerg SvÝmmeklub  27.46                 
16  Alexander Korsager Elkjśr  2001    496          28.07   
  Lyseng IF  27.88                 
17  Mads Peter Hansen  2004    494          28.09   
  Viborg SvÝmme Klub  27.58                 
18  Frederik VenÝ Elling  2003    487          28.23   
  Silkeborg SvÝmmeklub  28.20                 
19  Kristoffer Desmareth  2000    485          28.28   
  Ringe SvÝmme Klub  27.31                 
20  Christian Landtved  2004    484          28.29   
  Ringe SvÝmme Klub  29.29                 
21  Jonas Lykke Sandison  2004    472          28.53   
  Nyborg SvÝmmeklub  28.26                 
22  Sander Kudahl Zaccarin  2003    467          28.63   
  Agfs SvÝmmeafdeling  29.13                 
23  Valdemar Kjśrgaard  2001    455          28.87   
  Agfs SvÝmmeafdeling  28.87                 
24  August B Bjerregaard  2003    450          28.98   
  H2Odense  29.08                 
25  Mikkel Podiss Petersen  2002    443          29.13   
  H2Odense  28.32                 
26  Mads Iversen  2004    433          29.36   
  Vejle SvÝmmeklub  29.11                 
27  Gustav Hansen  2004    431          29.41   
  Thisted SvÝmmeklub  28.87                 
28  Ejnar Truelsen  2002    424          29.57   
  Herning SvÝmmeklub  28.94                 
29  Asgar Knakkergaard  2004    418          29.71   
  Aalborg SvÝmmeklub  30.71                 
30  Lucas Rosenborg  2004    405          30.01   
  Lyseng IF  30.48                 
31  Aksel Munksgaard-Ottosen  2001    396          30.25   
  SvÝmmeklubben SÝnderborg  29.48                 
32  Jonathan Nejmann  2004    395          30.27   
  H2Odense  31.72                 
33  Sebastian Jacobsen  2004    388          30.44   
  Aalborg SvÝmmeklub  29.93                 
34  Mikkel Juul Pedersen  2002    387          30.47   
  SvÝmmeklubben Nord  29.67                 
35  Oscar Pedersen  2004    384          30.57   
  StÝvring SvÝmmeklub Pingvinen  30.26                 
36  Nicklas B. Christensen  2002    381          30.63   
  Horsens SvÝmmeklub  31.00                 
37  Simon Kutsko Jensen  2004    376          30.77   
  Aalborg SvÝmmeklub  31.85                 
38  Daniel ōsterballe  2003    374          30.84   
  Viborg SvÝmme Klub  29.81                 
39  Asger Mathiasen  2004    373          30.86   
  Thisted SvÝmmeklub  30.82                 
40  Mads Sander Andersen  2004    366          31.04   
  Thisted SvÝmmeklub  31.68                 
41  Anton Poulsen  2004    314          32.66   
  Skive SvÝmmeklub Poseidon  31.74                 
42  Oliver Fokkink  2003    314          32.69   
  SvÝmmeklubben Grindsted  32.33                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.12  Udskriftsdato  05 oktober 2019 
Licens til SvÝmmeklubben S 68  Udskriftstidspunkt  11:30 
 
Resultat LÝb 8 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat LÝb 8 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stśvne navn  Vest JuniorSenior Kortbane    Udskriftsdato  06 oktober 2019   
  Stśvne by  HjÝrring    Udskriftstidspunkt  16:33   
  ArrangÝr  Dansk SvÝmmeunion & S68         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  04 oktober 2019         
 
 
LÝb 8, 50m RygsvÝmning Herrer, Finaler 
Dansk Rekord Senior: Magnus Jakupsson (1994) 23.84 2015-12-06 
Dansk Rekord Junior: Morten Bak Hansen (1995) 24.87 2012-11-30 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA          OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Lasse Dall  1997    616          26.11   
  Esbjerg SvÝmmeklub  26.26                 
Kasper Schultz  1995    612          26.17   
  Agfs SvÝmmeafdeling  25.35                 
Sofus Bolwig Balladone  2002    595          26.41   
  Agfs SvÝmmeafdeling  26.85                 
Patrick Zakaryan Olsen  2002    586          26.54   
  Horsens SvÝmmeklub  26.51                 
Kasper Johnsen  2003    578          26.67   
  Agfs SvÝmmeafdeling  27.33                 
David Hjort  2000    568          26.82   
  Agfs SvÝmmeafdeling  26.59                 
Thor Brunsgaard  2003    553          27.06   
  Hobro SvÝmmeklub  27.26                 
Kristian B. Rasmussen  2003    548          27.14   
  SvÝmmeklubben S 68  27.25                 
Anton Borg Hjort  2000    568          26.83   
  Lyseng IF  26.79                 
10  Rasmus NÝrfjand  2000    538          27.32   
  Holstebro SvÝmme Club  26.37                 
11  Mads Peter Hansen  2004    516          27.69   
  Viborg SvÝmme Klub  27.58                 
12  Alexander Korsager Elkjśr  2001    504          27.92   
  Lyseng IF  27.88                 
13  Kristoffer Desmareth  2000    500          27.99   
  Ringe SvÝmme Klub  27.31                 
14  Frederik VenÝ Elling  2003    488          28.22   
  Silkeborg SvÝmmeklub  28.20                 
15  Malthe Lindeblad  2001    465          28.68   
  DeltaSwim  26.67                 
16  Jonas Kjśr  2003    445          29.10   
  Esbjerg SvÝmmeklub  27.46                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.12  Udskriftsdato  06 oktober 2019 
Licens til SvÝmmeklubben S 68  Udskriftstidspunkt  16:33 
 
Resultat LÝb 9 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat LÝb 9 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stśvne navn  Vest JuniorSenior Kortbane    Udskriftsdato  04 oktober 2019   
  Stśvne by  HjÝrring    Udskriftstidspunkt  20:02   
  ArrangÝr  Dansk SvÝmmeunion & S68         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  04 oktober 2019         
 
 
LÝb 9, 50m Butterfly Damer, Indledende 
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 24.71 2014-12-05 
Dansk Rekord Junior: Jeanette Ottesen (1987) 26.45 2003-12-12 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA          OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Snśfridur Sol  2000    657          28.04   
  Agfs SvÝmmeafdeling  27.53                 
Lisa Rijkhoff  2001    627          28.48   
  Aalborg SvÝmmeklub  27.44                 
Nikoline Andersen  2003    616          28.64   
  H2Odense  28.48                 
Line J. V. Hededal  2001    611          28.72  Deltager ikke i finalen 
  Vejle SvÝmmeklub  27.82                 
Cecilie GrÝndal  2002    604          28.83   
  Horsens SvÝmmeklub  28.49                 
Signe Villumsen  2001    595          28.98   
  Agfs SvÝmmeafdeling  28.34                 
Pernille Rasmussen  1996    594          29.00   
  Agfs SvÝmmeafdeling  27.85                 
Helena V. Elling  2000    586          29.13   
  Silkeborg SvÝmmeklub  28.01                 
Thilde Timmermand  2002    585          29.15   
  Esbjerg SvÝmmeklub  28.86                 
10  Amalie Bach Nielsen  1999    580          29.22   
  Horsens SvÝmmeklub  28.18                 
11  Iben Bak  2001    570          29.39   
  Nyborg SvÝmmeklub  29.10                 
12  Melanie Eggertsen  2002    566          29.47   
  Esbjerg SvÝmmeklub  29.16                 
13  Sophie E. Modeweg-Hansen  1997    559          29.59   
  H2Odense  29.03                 
14  Louise D. Liboriussen  2002    554          29.68   
  Viborg SvÝmme Klub  28.91                 
15  Karoline L. Kristensen  2003    550          29.75   
  Aalborg SvÝmmeklub  30.20                 
16  Sofie Le Fevre  2004    547          29.81   
  Horsens SvÝmmeklub  28.99                 
17  Mia Borgensgaard  2003    544          29.85  Deltager ikke i finalen 
  Agfs SvÝmmeafdeling  29.01                 
18  Amalie StaghÝj Andersen  2004    544          29.86  Deltager ikke i finalen 
  Esbjerg SvÝmmeklub  29.09                 
18  Sofie SjÝgren  2002    544          29.86   
  ErritsÝ Gymnastik Og IF  29.27                 
20  Isabella Rosendahl Bach  2002    538          29.96   
  Holstebro SvÝmme Club  28.49                 
21  Cille Christensen  2004    538          29.97   
  Kolding SK  29.31                 
22  Astrid Nielsen  2002    537          29.99   
  Esbjerg SvÝmmeklub  28.62                 
23  Mille Kjśr Jensen  2004    535          30.02   
  VIK-Skovbakken SvÝmmeafdeling  29.19                 
24  Eva Hjort  2004    531          30.09   
  VIK-Skovbakken SvÝmmeafdeling  29.81                 
24  Pernille Thastrup Hansen  2003    531          30.09   
  Haderslev SvÝmme Klub  29.44                 
26  Cecilie Lykke Hansen  1999    530          30.11   
  Agfs SvÝmmeafdeling  28.31                 
27  Kathrine Sofie Jensen  2003    530          30.12   
  Vejle SvÝmmeklub  29.62                 
28  Karoline SÝrensen  2002    528          30.16   
  Thisted SvÝmmeklub  28.96                 
29  Emilie Podiss Petersen  2004    521          30.28   
  H2Odense  29.69                 
30  Amalie Bśrentsen  2000    516          30.39   
  Aalborg SvÝmmeklub  28.02                 
30  Maja Johanne Pedersen  2005    516          30.39   
  Nyborg SvÝmmeklub  29.95                 
32  Sofie Kruse Rasmussen  2005    511          30.49   
  Swim Team Neptun  31.23                 
33  Camilla NÝrgaard Frost  2005    508          30.54   
  Aalborg SvÝmmeklub  29.14                 
34  Emma JÝrgensen  2001    507          30.56   
  Esbjerg SvÝmmeklub  29.81                 
34  Ida Jacobsen  2005    507          30.56   
  Esbjerg SvÝmmeklub  30.76                 
36  Mille Broholm Brixen  2005    507          30.57   
  Holstebro SvÝmme Club  31.00                 
37  Dicte Skov Forsberg  2004    505          30.60   
  Skive SvÝmmeklub Poseidon  29.36                 
38  Kathrine Weide  2004    502          30.67   
  Esbjerg SvÝmmeklub  29.93                 
39  Christine Henriksen  2003    497          30.76   
  Viborg SvÝmme Klub  30.26                 
40  My Phuong Bui  2003    496          30.78   
  H2Odense  29.44                 
41  Freya Ellehus  2000    496          30.79   
  H2Odense  29.59                 
41  Thea SÝe Bach  2002    496          30.79   
  Thisted SvÝmmeklub  28.66                 
43  Karoline Prang Andersen  2005    490          30.92   
  Hobro SvÝmmeklub  30.65                 
44  Selma Skipper  2004    489          30.93   
  Viborg SvÝmme Klub  30.64                 
45  Ester Ledager Lauritsen  2005    488          30.96   
  Silkeborg SvÝmmeklub  29.71                 
46  Sarah Bundgaard  2003    487          30.98   
  Viborg SvÝmme Klub  29.39                 
47  Ellen Jensen  2005    486          30.99   
  SvÝmmeklubben SÝnderborg  31.07                 
48  Katrine Kruse Rasmussen  2004    484          31.04   
  Swim Team Neptun  30.92                 
49  Louise Houe Andersen  2003    481          31.10   
  Viborg SvÝmme Klub  29.69                 
50  Louise Sunesen  2005    480          31.13   
  Viborg SvÝmme Klub  29.89                 
51  Laura Vedel Larsen  2005    478          31.16   
  Hobro SvÝmmeklub  31.67                 
52  Feline Flytkjśr Broersma  2004    475          31.24   
  Horsens SvÝmmeklub  30.35                 
53  Sofie Bach Nielsen  2003    470          31.35   
  Horsens SvÝmmeklub  30.31                 
54  Katrine Bech Poulsen  2004    466          31.43   
  Esbjerg SvÝmmeklub  31.07                 
55  Alberte Skov Forsberg  2003    465          31.45   
  Viborg SvÝmme Klub  30.61                 
56  Maja Rolighed  2005    464          31.49   
  ErritsÝ Gymnastik Og IF  31.24                 
57  Femke Iris Keulen  2005    461          31.55   
  Esbjerg SvÝmmeklub  31.96                 
58  Stine Bendixen Nissen  2004    457          31.64   
  Horsens SvÝmmeklub  31.17                 
59  Alberthe Skovborg Hansen  2004    456          31.67   
  Viborg SvÝmme Klub  30.82                 
60  Anna Munk Fuglsang  2005    455          31.68   
  SvÝmmeklubben S 68  30.64                 
60  Clara Jensen  2005    455          31.68   
  Herning SvÝmmeklub  31.63                 
62  Anne Dybro Nielsen  2003    452          31.76   
  Herning SvÝmmeklub  30.38                 
63  Christina M. Glargaard  2004    451          31.77   
  Esbjerg SvÝmmeklub  30.21                 
64  Aurelia Pedersen  2004    451          31.78   
  Vejle SvÝmmeklub  31.31                 
65  Laura Marie Dige  2004    449          31.82   
  VIK-Skovbakken SvÝmmeafdeling  31.09                 
66  Ida Hovmark  2005    442          32.00   
  Thisted SvÝmmeklub  31.74                 
67  Clara Skrydstrup  2004    440          32.03   
  Agfs SvÝmmeafdeling  30.89                 
67  Maja Friis  2005    440          32.03   
  Silkeborg SvÝmmeklub  30.97                 
69  Freja Friborg  2004    436          32.14   
  StÝvring SvÝmmeklub Pingvinen  30.92                 
70  Victoria Underbjerg  2004    422          32.48   
  Esbjerg SvÝmmeklub  31.14                 
71  Sandy Ngoc Hoang Tran  2005    419          32.56   
  H2Odense  31.65                 
72  Maibritt Skjoldborg  2002    416          32.65   
  H2Odense  32.58                 
73  Camilla Kjśr  2003    414          32.71   
  Thisted SvÝmmeklub  31.97                 
74  Linea Lodberg Klein  2005    393          33.26   
  StÝvring SvÝmmeklub Pingvinen  33.89                 
75  Nicoline Bang Mosegaard  2005    376          33.75   
  Skive SvÝmmeklub Poseidon  31.67                 
76  Laura M. Christensen  1997    262          38.09   
  Lyseng IF  37.25                 
Emilie Egerup  2003              DNS   
  Vejle SvÝmmeklub  30.75                 
Karla Kristensen  2005              DNS   
  Kolding SK  32.16                 
Signe Vestergaard Jensen  2005              DSQ  Tyvstart 
  Ikast SvÝmmeklub  30.66                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.12  Udskriftsdato  04 oktober 2019 
Licens til SvÝmmeklubben S 68  Udskriftstidspunkt  20:02 
 
Resultat LÝb 9 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat LÝb 9 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stśvne navn  Vest JuniorSenior Kortbane    Udskriftsdato  05 oktober 2019   
  Stśvne by  HjÝrring    Udskriftstidspunkt  16:50   
  ArrangÝr  Dansk SvÝmmeunion & S68         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  04 oktober 2019         
 
 
LÝb 9, 50m Butterfly Damer, Finaler 
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 24.71 2014-12-05 
Dansk Rekord Junior: Jeanette Ottesen (1987) 26.45 2003-12-12 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA          OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Snśfridur Sol  2000    652          28.11   
  Agfs SvÝmmeafdeling  27.53                 
Lisa Rijkhoff  2001    651          28.12   
  Aalborg SvÝmmeklub  27.44                 
Cecilie GrÝndal  2002    646          28.19   
  Horsens SvÝmmeklub  28.49                 
Nikoline Andersen  2003    628          28.46   
  H2Odense  28.48                 
Pernille Rasmussen  1996    602          28.86   
  Agfs SvÝmmeafdeling  27.85                 
Helena V. Elling  2000    600          28.90   
  Silkeborg SvÝmmeklub  28.01                 
Signe Villumsen  2001    590          29.06   
  Agfs SvÝmmeafdeling  28.34                 
Thilde Timmermand  2002    574          29.32   
  Esbjerg SvÝmmeklub  28.86                 
Amalie Bach Nielsen  1999    622          28.56   
  Horsens SvÝmmeklub  28.18                 
10  Sofie SjÝgren  2002    588          29.10   
  ErritsÝ Gymnastik Og IF  29.27                 
11  Sofie Le Fevre  2004    576          29.29   
  Horsens SvÝmmeklub  28.99                 
12  Melanie Eggertsen  2002    574          29.32   
  Esbjerg SvÝmmeklub  29.16                 
13  Sophie E. Modeweg-Hansen  1997    565          29.49   
  H2Odense  29.03                 
14  Louise D. Liboriussen  2002    561          29.56   
  Viborg SvÝmme Klub  28.91                 
15  Iben Bak  2001    557          29.62   
  Nyborg SvÝmmeklub  29.10                 
16  Karoline L. Kristensen  2003    538          29.97   
  Aalborg SvÝmmeklub  30.20                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.12  Udskriftsdato  05 oktober 2019 
Licens til SvÝmmeklubben S 68  Udskriftstidspunkt  16:50 
 
Resultat LÝb 10 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat LÝb 10 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stśvne navn  Vest JuniorSenior Kortbane    Udskriftsdato  04 oktober 2019   
  Stśvne by  HjÝrring    Udskriftstidspunkt  19:57   
  ArrangÝr  Dansk SvÝmmeunion & S68         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  04 oktober 2019         
 
 
LÝb 10, 50m Butterfly Herrer, Indledende 
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjśr (1985) 22.79 2009-12-13 
Dansk Rekord Junior: Jakob S. Andkjśr (1985) 24.04 2003-12-14 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA          OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Lasse Dall  1997    681          24.71   
  Esbjerg SvÝmmeklub  24.10                 
Andreas Hansen  2000    639          25.25   
  Vejle SvÝmmeklub  25.02                 
Malthe Lindeblad  2001    635          25.30   
  DeltaSwim  23.74                 
Viktor B. Bromer  1993    627          25.40   
  Aalborg SvÝmmeklub  24.32                 
Christian Holm JÝrgensen  1999    605          25.71   
  Esbjerg SvÝmmeklub  24.57                 
Thor Brunsgaard  2003    597          25.83   
  Hobro SvÝmmeklub  25.59                 
Nicolas Blanch  1997    595          25.85   
  Aalborg SvÝmmeklub  24.77                 
Kasper Johnsen  2003    580          26.07   
  Agfs SvÝmmeafdeling  27.18                 
David Hjort  2000    580          26.08   
  Agfs SvÝmmeafdeling  25.00                 
10  Rasmus NÝrfjand  2000    578          26.10   
  Holstebro SvÝmme Club  24.91                 
11  Oliver NÝrgaard Frost  2002    565          26.30   
  Aalborg SvÝmmeklub  25.09                 
12  Gustav Stahl  2002    561          26.37   
  H2Odense  25.88                 
13  Martin H. Abel  2001    556          26.44   
  Esbjerg SvÝmmeklub  25.15                 
14  Nicklas Rasmussen  1997    555          26.46   
  Agfs SvÝmmeafdeling  24.99                 
15  Rasmus Pilegaard KÝfer  2003    552          26.51   
  Agfs SvÝmmeafdeling  25.88                 
16  Andreas Kronborg  2002    547          26.58   
  Vejle SvÝmmeklub  25.71                 
17  Andreas Egemose Gregersen  2003    547          26.58   
  Horsens SvÝmmeklub  26.83                 
18  Sofus Bolwig Balladone  2002    547          26.59   
  Agfs SvÝmmeafdeling  25.90                 
18  Tais Andkjśr Kristensen  1999    547          26.59   
  Horsens SvÝmmeklub  25.01                 
20  Victor Nygaard  2003    535          26.78   
  H2Odense  25.79                 
21  Rasmus Petersen  2002    532          26.83   
  Haderslev SvÝmme Klub  25.69                 
22  Anders Rasmussen  2001    528          26.91   
  Vejle SvÝmmeklub  26.86                 
23  Mathias Bech  1996    526          26.94   
  H2Odense                   
24  Malthe Elkjśr  2003    525          26.95   
  Vejle SvÝmmeklub  25.72                 
25  Mathias Rasmussen  2001    522          27.01   
  Holstebro SvÝmme Club  27.00                 
26  Mads Peter Hansen  2004    515          27.13   
  Viborg SvÝmme Klub  26.44                 
27  Johan Bendixen Nissen  2002    507          27.26   
  Horsens SvÝmmeklub  25.88                 
28  Anton Borg Hjort  2000    502          27.36   
  Lyseng IF  26.15                 
29  Mads Kloster  2002    500          27.39   
  Thisted SvÝmmeklub  26.80                 
30  Esben Vad Arentoft  1999    499          27.41   
  Horsens SvÝmmeklub  26.23                 
31  Elias Marius Elsgaard  2004    497          27.45   
  Esbjerg SvÝmmeklub  27.84                 
31  Jesper Stilling Julius  1993    497          27.45   
  Agfs SvÝmmeafdeling  26.18                 
33  Tobias BostrŲm  2002    494          27.51   
  Esbjerg SvÝmmeklub  26.24                 
34  Jacob Christensen  2002    491          27.56   
  Vejle SvÝmmeklub  27.94                 
35  Jeppe Egholm  2003    490          27.57   
  SvÝmmeklubben S 68  26.11                 
35  Jonas Kjśr  2003    490          27.57   
  Esbjerg SvÝmmeklub  27.33                 
37  Mads SÝrensen  2001    486          27.65   
  Vejle SvÝmmeklub  26.30                 
38  Mads Iversen  2004    485          27.68   
  Vejle SvÝmmeklub  27.38                 
39  Aske Sommerlund Pedersen  2003    483          27.72   
  Esbjerg SvÝmmeklub  26.44                 
39  Jakob Mose  2000    483          27.72   
  Esbjerg SvÝmmeklub  26.48                 
41  Mads Juul Henriksen  2004    476          27.84   
  H2Odense  27.03                 
42  Daniel Damsbo  2003    474          27.89   
  Vejle SvÝmmeklub  27.15                 
43  Magnus Alexandersen  2002    467          28.03   
  Holstebro SvÝmme Club  26.98                 
44  Jacob Lyse SÝe  2003    466          28.04   
  Horsens SvÝmmeklub  28.09                 
45  William Sloth  2003    462          28.12   
  Lyseng IF  27.31                 
46  Rune NÝrgaard  2000    460          28.17   
  Aalborg SvÝmmeklub  26.72                 
47  Alexander L. BjÝrn  2003    459          28.18   
  Vejle SvÝmmeklub  27.52                 
48  Johan Siksne Kaalund  2002    457          28.22   
  H2Odense  27.37                 
49  Lars Riisgaard-Jensen  2004    455          28.27   
  StÝvring SvÝmmeklub Pingvinen  27.32                 
50  Emil Lykke Grann  2003    452          28.34   
  Silkeborg SvÝmmeklub  28.27                 
51  Lawrence Langley  2001    451          28.35   
  Aalborg SvÝmmeklub  27.01                 
52  Niklas HÝjbjerg  2003    451          28.36   
  SvÝmmeklubben S 68  27.76                 
53  Lasse Thulstrup  2004    446          28.45   
  Kolding SK  29.45                 
54  Jonas Krammer Knudsen  2003    433          28.74   
  Esbjerg SvÝmmeklub  28.16                 
55  Arthur Rytter Jacobsen  2003    427          28.87   
  Horsens SvÝmmeklub  28.09                 
56  Gustav Hansen  2004    423          28.97   
  Thisted SvÝmmeklub  29.08                 
57  Jonathan Nejmann  2004    419          29.06   
  H2Odense  29.11                 
58  SÝren Have  2004    416          29.13   
  Agfs SvÝmmeafdeling  29.72                 
59  Simon Sandal  2003    403          29.43   
  Vejle SvÝmmeklub  29.12                 
60  Jannik S. Vilhelmsen  1999    403          29.44   
  Ringe SvÝmme Klub  28.42                 
61  Viktor Enevold SÝrensen  2004    401          29.48   
  Thisted SvÝmmeklub  29.31                 
62  Asger Mathiasen  2004    399          29.53   
  Thisted SvÝmmeklub  29.06                 
63  Johannes Forsbśk  2004    393          29.69   
  Viborg SvÝmme Klub  29.11                 
64  Anton Poulsen  2004    370          30.28   
  Skive SvÝmmeklub Poseidon  28.72                 
65  Emil Jaworski  2004    344          31.03   
  SvÝmmeklubben Nord  29.46                 
66  Mads Himmelstrup Andersen  2004    310          32.13   
  Ringe SvÝmme Klub  31.98                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.12  Udskriftsdato  04 oktober 2019 
Licens til SvÝmmeklubben S 68  Udskriftstidspunkt  19:57 
 
Resultat LÝb 10 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat LÝb 10 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stśvne navn  Vest JuniorSenior Kortbane    Udskriftsdato  05 oktober 2019   
  Stśvne by  HjÝrring    Udskriftstidspunkt  16:52   
  ArrangÝr  Dansk SvÝmmeunion & S68         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  04 oktober 2019         
 
 
LÝb 10, 50m Butterfly Herrer, Finaler 
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjśr (1985) 22.79 2009-12-13 
Dansk Rekord Junior: Jakob S. Andkjśr (1985) 24.04 2003-12-14 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA          OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Lasse Dall  1997    724          24.22   
  Esbjerg SvÝmmeklub  24.10                 
Viktor B. Bromer  1993    686          24.66   
  Aalborg SvÝmmeklub  24.32                 
Andreas Hansen  2000    659          24.99   
  Vejle SvÝmmeklub  25.02                 
Thor Brunsgaard  2003    607          25.68   
  Hobro SvÝmmeklub  25.59                 
Kasper Johnsen  2003    598          25.81   
  Agfs SvÝmmeafdeling  27.18                 
Malthe Lindeblad  2001    594          25.86   
  DeltaSwim  23.74                 
Nicolas Blanch  1997    578          26.11   
  Aalborg SvÝmmeklub  24.77                 
Christian Holm JÝrgensen  1999    573          26.18   
  Esbjerg SvÝmmeklub  24.57                 
Rasmus NÝrfjand  2000    619          25.51   
  Holstebro SvÝmme Club  24.91                 
10  Nicklas Rasmussen  1997    611          25.63   
  Agfs SvÝmmeafdeling  24.99                 
11  David Hjort  2000    592          25.89   
  Agfs SvÝmmeafdeling  25.00                 
12  Andreas Kronborg  2002    564          26.31   
  Vejle SvÝmmeklub  25.71                 
13  Martin H. Abel  2001    557          26.43   
  Esbjerg SvÝmmeklub  25.15                 
14  Oliver NÝrgaard Frost  2002    553          26.49   
  Aalborg SvÝmmeklub  25.09                 
15  Gustav Stahl  2002    552          26.50   
  H2Odense  25.88                 
16  Rasmus Pilegaard KÝfer  2003    549          26.55   
  Agfs SvÝmmeafdeling  25.88                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.12  Udskriftsdato  05 oktober 2019 
Licens til SvÝmmeklubben S 68  Udskriftstidspunkt  16:52 
 
Resultat LÝb 11 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat LÝb 11 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stśvne navn  Vest JuniorSenior Kortbane    Udskriftsdato  04 oktober 2019   
  Stśvne by  HjÝrring    Udskriftstidspunkt  19:28   
  ArrangÝr  Dansk SvÝmmeunion & S68         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  04 oktober 2019         
 
 
LÝb 11, 4X200m FrisvÝmning Damer, Finaler 
Dansk Rekord Senior: Sigma NS Damer (1900) 7:55.34 2009-04-19 
Dansk Rekord Junior: KVIK Piger (1900) 8:10.39 2009-10-24 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA  100m  200m      OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Aalborg Damer 1  1995    792          8:09.35   
  Aalborg SvÝmmeklub  7:54.83                 
  Lisa Rijkhoff  2001      1:00.99  2:03.99      2:03.99   
  Line JÝrgensen Bruun  1995      59.26  2:01.09      4:05.08   
  Camilla Ottesen  2000      1:00.49  2:04.34      6:09.42   
  Mie ō. Nielsen  1996      59.29  1:59.93      8:09.35   
                     
Agf Damer 1  1996    727          8:23.49   
  Agfs SvÝmmeafdeling  8:19.88                 
  Marie Christensen  2002      1:02.44  2:07.84      2:07.84   
  Snśfridur Sol  2000      57.80  1:58.86      4:06.70   
  Ane Kirstine Granild  2004      1:02.28  2:09.83      6:16.53   
  Mia Borgensgaard  2003      1:00.90  2:06.96      8:23.49   
                     
Aalborg Damer 2  1995    689          8:32.55   
  Aalborg SvÝmmeklub  8:19.73                 
  Jackie Gade  1998      1:01.70  2:06.46      2:06.46   
  Camilla BrÝgger-Andersen  2002      1:01.47  2:07.16      4:13.62   
  Emma Kutsko Jensen  2004      1:02.34  2:10.84      6:24.46   
  Fenja Romanski  2005      1:02.34  2:08.09      8:32.55   
                     
Esbjerg 1  1998    684          8:33.88   
  Esbjerg SvÝmmeklub  8:29.32                 
  SÝs Freund  2004      1:02.78  2:10.59      2:10.59   
  Thilde Timmermand  2002      1:02.76  2:11.91      4:22.50   
  Melanie Eggertsen  2002      1:01.50  2:09.34      6:31.84   
  Laura Glerup Jensen  1998      59.29  2:02.04      8:33.88   
                     
Vejle Piger 1  2001    667          8:38.06   
  Vejle SvÝmmeklub  8:28.26                 
  Sofie Theophil Petersen  2003      1:01.39  2:05.56      2:05.56   
  Cecilie B. Andersen  2001      1:03.24  2:11.74      4:17.30   
  Emilie Egerup  2003      1:04.40  2:11.02      6:28.32   
  Caroline GÝttrup Bagge  2003      1:02.58  2:09.74      8:38.06   
                     
Aarhus Swim Damer 1  2003    639          8:45.54   
  Aarhus Swim  8:40.65                 
  Martha Bjerg  2004      1:04.11  2:11.98      2:11.98   
  Laura Marie Dige  2004      1:03.54  2:10.82      4:22.80   
  Nanna Langvad  2005      1:03.55  2:12.92      6:35.72   
  Emilie Wolf SÝrensen  2003      1:03.13  2:09.82      8:45.54   
                     
H2Odense Damer 1  2000    623          8:50.19   
  H2Odense  8:38.29                 
  My Phuong Bui  2003      1:04.17  2:10.56      2:10.56   
  Nikoline Andersen  2003      1:04.01  2:11.83      4:22.39   
  Cecilie Baraviec  2000      1:05.16  2:14.79      6:37.18   
  Mia T. KlŁver-Kristensen  2004      1:04.48  2:13.01      8:50.19   
                     
Kolding Piger 1  2002    604          8:55.68   
  Kolding SK  8:49.69                 
  Frederikke Skau Hansen  2002      1:05.22  2:14.19      2:14.19   
  Elma Gabela  2004      1:06.78  2:15.70      4:29.89   
  Victoria Frśhr Piihl  2005      1:05.38  2:15.45      6:45.34   
  Cille Christensen  2004      1:04.55  2:10.34      8:55.68   
                     
Vejle Piger 2  1998    599          8:57.18   
  Vejle SvÝmmeklub  8:51.64                 
  Louise Jensen  2003      1:05.94  2:14.27      2:14.27   
  Caroline Liboriussen  2002      1:05.13  2:13.90      4:28.17   
  Louise Hvarre  2001      1:04.42  2:15.17      6:43.34   
  Marlene Reitan  2003      1:05.18  2:13.84      8:57.18   
                     
10  Aalborg Damer 3  2003    598          8:57.29   
  Aalborg SvÝmmeklub  8:45.16                 
  Anna Toft Petersen  2004      1:05.56  2:15.16      2:15.16   
  Camilla NÝrgaard Frost  2005      1:05.65  2:16.79      4:31.95   
  Cecilie NÝrgaard Frost  2005      1:03.75  2:12.44      6:44.39   
  Mathilde Bager  2005      1:04.01  2:12.90      8:57.29   
                     
11  Agf Damer 2  1996    598          8:57.38   
  Agfs SvÝmmeafdeling  8:52.22                 
  Emma D. Rasmussen  1996      1:05.63  2:14.91      2:14.91   
  Frida Saks Justesen  2004      1:06.90  2:16.22      4:31.13   
  Signe Villumsen  2001      1:02.01  2:08.08      6:39.21   
  Ida Emilie Hindberg  2005      1:06.46  2:18.17      8:57.38   
                     
12  Vs Piger 1  2002    583          9:01.94   
  Viborg SvÝmme Klub  8:46.78                 
  Sarah Bundgaard  2003      1:07.03  2:17.65      2:17.65   
  Louise Houe Andersen  2003      1:08.96  2:20.49      4:38.14   
  Anna Varming  2005      1:06.19  2:16.31      6:54.45   
  Louise D. Liboriussen  2002      1:00.17  2:07.49      9:01.94   
                     
13  Silkeborg Piger 1  2000    581          9:02.67   
  Silkeborg SvÝmmeklub  8:56.07                 
  Mette Holstein  2005      1:05.52  2:14.44      2:14.44   
  Amalie Tolderlund  2005      1:07.12  2:19.14      4:33.58   
  Helena V. Elling  2000      1:03.44  2:11.45      6:45.03   
  Annabella Bing Lauritzen  2005      1:06.66  2:17.64      9:02.67   
                     
14  Esbjerg 2  2002    562          9:08.59   
  Esbjerg SvÝmmeklub  9:01.41                 
  Natalie Da Silva Jensen  2004      1:06.14  2:17.65      2:17.65   
  Amalie StaghÝj Andersen  2004      1:04.00  2:12.58      4:30.23   
  Amanda Busk Olesen  2005      1:04.78  2:16.89      6:47.12   
  Katrine Bech Poulsen  2004      1:07.49  2:21.47      9:08.59   
                     
15  H2Odense Damer 2  1997    558          9:09.93   
  H2Odense  9:11.64                 
  Emilie Podiss Petersen  2004      1:10.20  2:19.48      2:19.48   
  Sophie E. Modeweg-Hansen  1997      1:06.77  2:15.48      4:34.96   
  Maibritt Skjoldborg  2002      1:07.38  2:20.74      6:55.70   
  Freya Ellehus  2000      1:05.65  2:14.23      9:09.93   
                     
16  Vejle Piger 3  1998    554          9:11.28   
  Vejle SvÝmmeklub  9:03.15                 
  Aurelia Pedersen  2004      1:07.28  2:17.03      2:17.03   
  Louise SjÝrup Jensen  2003      1:08.90  2:20.21      4:37.24   
  Kathrine Sofie Jensen  2003      1:04.95  2:17.36      6:54.60   
  Annika Hausgaard Godt  2003      1:06.67  2:16.68      9:11.28   
                     
17  Horsens Damer 2  2001    549          9:13.00   
  Horsens SvÝmmeklub  9:09.78                 
  Feline Flytkjśr Broersma  2004      1:08.09  2:19.23      2:19.23   
  Amalie Bach Nielsen  1999      1:07.83  2:17.72      4:36.95   
  Clara Matilde Carstensen  2004      1:06.54  2:17.00      6:53.95   
  Stine Bendixen Nissen  2004      1:07.70  2:19.05      9:13.00   
                     
18  H2Odense Damer 3  1997    511          9:26.10   
  H2Odense  9:20.60                 
  Agnete Habermann  2005      1:09.50  2:24.07      2:24.07   
  Josefine Risum JÝrgensen  2004      1:08.43  2:19.09      4:43.16   
  Johanne A Andersson  2003      1:07.32  2:18.37      7:01.53   
  Mathilde Stilund  2005      1:09.88  2:24.57      9:26.10   
                     
19  Vs Piger 2  2003    510          9:26.64   
  Viborg SvÝmme Klub  9:25.68                 
  Alberte Skov Forsberg  2003      1:06.72  2:16.23      2:16.23   
  Maria ōstergaard Nielsen  2004      1:05.39  2:19.25      4:35.48   
  Louise Sunesen  2005      1:09.09  2:22.59      6:58.07   
  Alberthe Skovborg Hansen  2004      1:11.88  2:28.57      9:26.64   
                     
20  Hsc Damer  2002    503          9:29.14   
  Holstebro SvÝmme Club  9:32.77                 
  Isabella Rosendahl Bach  2002      1:07.05  2:18.23      2:18.23