2019-11-17   00:28:24
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Vest Junior/Senior kortbane

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag Indl 9.30

Resultat Løb 18 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 18 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Vest JuniorSenior Kortbane    Udskriftsdato  05 oktober 2019   
  Stævne by  Hjørring    Udskriftstidspunkt  12:17   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & S68         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  04 oktober 2019         
 
 
Løb 18, 200m Butterfly Herrer, Indledende 
Dansk Rekord Senior: Viktor B. Bromer (1993) 1:51.62 2015-12-06 
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 1:58.37 2010-12-04 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Viktor B. Bromer  1993    683  29.22  1:02.68  1:33.53    2:02.89   
  Aalborg Svømmeklub  1:54.35                 
                     
Andreas Hansen  2000    617  28.33  1:01.57  1:34.90    2:07.13   
  Vejle Svømmeklub  2:01.64                 
                     
Nicolas Blanch  1997    614  29.03  1:02.42  1:34.10    2:07.31   
  Aalborg Svømmeklub  1:57.94                 
                     
Tobias Boström  2002    604  28.54  1:01.35  1:34.33    2:08.00   
  Esbjerg Svømmeklub  2:08.49                 
                     
David Hjort  2000    590  29.00  1:02.20  1:35.28    2:09.02   
  Agfs Svømmeafdeling  2:03.27                 
                     
Jakob Mose  2000    589  29.13  1:01.84  1:35.36    2:09.09   
  Esbjerg Svømmeklub  2:04.53                 
                     
Sofus Bolwig Balladone  2002    578  29.10  1:01.57  1:35.46    2:09.93   
  Agfs Svømmeafdeling  2:17.64                 
                     
Simon B. Jeppesen  1997    570  28.30  1:01.41  1:35.58    2:10.47  Deltager ikke i finalen 
  Agfs Svømmeafdeling  2:02.12                 
                     
Christian L H Frederiksen  2001    570  29.49  1:03.00  1:36.54    2:10.50   
  Agfs Svømmeafdeling  2:08.48                 
                     
10  Oliver Nørgaard Frost  2002    566  29.17  1:02.55  1:36.39    2:10.80   
  Aalborg Svømmeklub  2:04.88                 
                     
11  André Iversen  2001    561  29.39  1:02.82  1:36.68    2:11.18   
  Svømmeklubben Sønderborg  2:09.17                 
                     
12  Andreas Rasmussen  2000    553  29.82  1:04.11  1:37.81    2:11.86   
  Horsens Svømmeklub  2:07.42                 
                     
13  Mathias Bech  1996    536  29.51  1:03.27  1:37.84    2:13.17   
  H2Odense  2:22.86                 
                     
14  Mathias Rasmussen  2001    520  30.21  1:04.09  1:38.77    2:14.60   
  Holstebro Svømme Club  2:11.77                 
                     
15  Frederik Lindholm  2004    515  29.61  1:03.79  1:39.14    2:14.97   
  Lyseng IF  2:13.38                 
                     
16  Mikkel Riis  2002    513  29.41  1:03.18  1:38.48    2:15.19   
  Viborg Svømme Klub  2:13.26                 
                     
17  Rune Nørgaard  2000    502  30.28  1:05.27  1:41.24    2:16.18   
  Aalborg Svømmeklub  2:10.74                 
                     
18  Christian Landtved  2004    501  30.15  1:04.19  1:39.61    2:16.26   
  Ringe Svømme Klub  2:14.45                 
                     
19  Morten Baxter  1996    492  30.96  1:04.82  1:40.19    2:17.04   
  Erritsø Gymnastik Og IF  2:13.28                 
                     
20  Andreas Egemose Gregersen  2003    490  28.89  1:02.94  1:39.29    2:17.21   
  Horsens Svømmeklub  2:21.27                 
                     
21  Emil Viltoft Andersen  2000    483  30.02  1:04.94  1:41.26    2:17.92   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  2:18.64                 
                     
22  Anders Rasmussen  2001    467  30.50  1:06.72  1:42.84    2:19.47   
  Vejle Svømmeklub  2:16.51                 
                     
23  Andreas Kronborg  2002    457  30.07  1:05.83  1:42.86    2:20.50   
  Vejle Svømmeklub  2:16.06                 
                     
24  Jens Riisgaard  2000    450  30.63  1:06.60  1:43.42    2:21.17   
  Silkeborg Svømmeklub  2:15.43                 
                     
25  Johan Siksne Kaalund  2002    408  31.39  1:08.50  1:46.92    2:25.86   
  H2Odense  2:17.50                 
                     
26  Anders Mose  2004    402  31.67  1:07.96  1:46.41    2:26.59   
  Esbjerg Svømmeklub  2:30.60                 
                     
27  Magnus Alexandersen  2002    381  32.58  1:10.79  1:50.76    2:29.21   
  Holstebro Svømme Club                   
                     
28  Viktor Enevold Sørensen  2004    367  30.89  1:08.04  1:48.95    2:31.11   
  Thisted Svømmeklub  2:24.30                 
                     
29  Jonathan Nejmann  2004    355  34.20  1:12.08  1:52.41    2:32.86   
  H2Odense  2:32.04                 
                     
30  Sebastian Neesgaard  2004    350  32.09  1:10.01  1:50.94    2:33.49   
  Vejle Svømmeklub  2:36.61                 
                     
31  Jeppe Egholm  2003    347  31.48  1:08.72  1:50.44    2:33.98   
  Svømmeklubben S 68  2:30.33                 
                     
32  Emil Neumann  2004    336  33.96  1:12.12  1:52.72    2:35.57   
  Svømmeklubben Sønderborg  2:29.14                 
                     
33  Kris Jensen  2004    334  32.05  1:10.49  1:53.15    2:35.87   
  Aars Svømmeklub  2:34.97                 
                     
34  Alex Fogt  2004    333  34.03  1:12.80  1:54.58    2:36.14   
  H2Odense  2:35.90                 
                     
35  Andreas Torp  2004    319  31.79  1:12.79  1:56.04    2:38.29   
  Svømmeklubben Nord  2:33.07                 
                     
36  Mads Himmelstrup Andersen  2004    310  34.15  1:13.31  1:55.35    2:39.77   
  Ringe Svømme Klub  2:33.26                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.12  Udskriftsdato  05 oktober 2019 
Licens til Svømmeklubben S 68  Udskriftstidspunkt  12:17 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark