2019-11-20   04:44:21
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Vest Junior/Senior kortbane

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag Indl 9.30

Resultat Løb 20 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 20 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Vest JuniorSenior Kortbane    Udskriftsdato  05 oktober 2019   
  Stævne by  Hjørring    Udskriftstidspunkt  12:26   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & S68         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  04 oktober 2019         
 
 
Løb 20, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende 
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 58.78 2009-12-19 
Dansk Rekord Junior: Tobias B. Bjerg (1998) 59.23 2015-12-20 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Aksel Skrydstrup  2001    639  30.87        1:04.56   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling  1:02.53                 
                     
Lawrence Langley  2001    624  30.98        1:05.05   
  Aalborg Svømmeklub  1:02.36                 
                     
Esben Vad Arentoft  1999    624  30.85        1:05.06   
  Horsens Svømmeklub  1:02.97                 
                     
Janus Meinert  1995    623  30.68        1:05.11   
  Aalborg Svømmeklub  1:02.26                 
                     
Andreas Hougaard  2000    612  30.91        1:05.47   
  Agfs Svømmeafdeling  1:02.77                 
                     
Gustav Fløche Fuglsang  2002    606  31.43        1:05.71   
  Silkeborg Svømmeklub  1:04.98                 
                     
Mikkel Thagaard Jakobsen  2000    605  30.89        1:05.73  Deltager ikke i finalen 
  Holstebro Svømme Club  1:03.71                 
                     
Victor Nygaard  2003    596  31.72        1:06.07   
  H2Odense  1:05.08                 
                     
Emil Kragh  2001    594  31.26        1:06.14   
  Vejle Svømmeklub  1:05.97                 
                     
10  Elias Marius Elsgaard  2004    588  31.32        1:06.35   
  Esbjerg Svømmeklub  1:06.17                 
                     
11  Oliver Hallenborg  2002    585  31.21        1:06.48   
  H2Odense  1:05.20                 
                     
12  Jacob Christensen  2002    583  31.57        1:06.54   
  Vejle Svømmeklub  1:06.46                 
                     
13  Krestian Gelmark-Sørensen  2001    583  31.27        1:06.55   
  Horsens Svømmeklub  1:03.51                 
                     
14  Mathias Lindberg Laursen  2003    571  31.67        1:07.00   
  Aalborg Svømmeklub  1:06.55                 
                     
15  Jonas Lykke Sandison  2004    529  32.72        1:08.75   
  Nyborg Svømmeklub  1:08.52                 
                     
16  Mathias Lund Hansen  2002    526  31.64        1:08.87  Deltager ikke i finalen 
  Agfs Svømmeafdeling  1:06.31                 
                     
17  Jeppe Vestergaard Jensen  2001    526  32.09        1:08.88   
  Vejle Svømmeklub  1:06.69                 
                     
18  Casper Krohn  2001    519  32.51        1:09.19   
  Agfs Svømmeafdeling  1:07.27                 
                     
19  Oliver Christensen  2003    512  33.68        1:09.51   
  Silkeborg Svømmeklub  1:07.85                 
                     
20  Valdemar D. Pedersen  2002    509  32.88        1:09.64   
  Horsens Svømmeklub  1:08.62                 
                     
21  Markus Toft  2003    506  32.86        1:09.77   
  Agfs Svømmeafdeling  1:07.82                 
                     
22  Oliver Fenger  2003    495  33.33        1:10.28   
  Vejle Svømmeklub  1:08.97                 
                     
23  Jonas Ejby  2000    490  34.00        1:10.49   
  Nyborg Svømmeklub  1:08.84                 
                     
24  Sune Schaarup  2003    490  33.54        1:10.53   
  Vejle Svømmeklub  1:10.25                 
                     
25  Valdemar Vind Sejr  2003    474  33.85        1:11.28   
  Lyseng IF  1:12.14                 
                     
26  Peter Kvorning Mikkelsen  2004    464  33.94        1:11.82   
  Vejle Svømmeklub  1:14.79                 
                     
27  William Sloth  2003    462  33.76        1:11.93   
  Lyseng IF  1:11.13                 
                     
28  Casper Bang Clausen  2003    458  34.48        1:12.11   
  H2Odense  1:10.63                 
                     
29  Gustav Hjerrild-Jensen  2003    458  33.24        1:12.14   
  Svømmeklubben Nord  1:13.15                 
                     
30  Alfred Feldskov  2003    452  33.38        1:12.45   
  Ringe Svømme Klub  1:12.12                 
                     
31  Christian Holm Jørgensen  1999    449  34.89        1:12.61   
  Esbjerg Svømmeklub  1:09.60                 
                     
32  Tobias Svenningsen  2003    444  34.07        1:12.85   
  Esbjerg Svømmeklub  1:10.22                 
                     
33  Jonas Krammer Knudsen  2003    444  34.16        1:12.86   
  Esbjerg Svømmeklub  1:09.74                 
                     
34  Lasse Thulstrup  2004    435  34.43        1:13.34   
  Kolding SK  1:15.75                 
                     
35  Dion Drejer Delaney  2003    430  33.49        1:13.67   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  1:16.59                 
                     
36  Joost Rijkhoff  2004    426  34.86        1:13.85   
  Aalborg Svømmeklub  1:14.64                 
                     
37  Malik Lodberg Klein  2003    425  34.92        1:13.95   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  1:13.40                 
                     
38  Arthur Rytter Jacobsen  2003    415  35.19        1:14.55   
  Horsens Svømmeklub  1:13.24                 
                     
39  Mikkel Pedersen  2004    409  35.00        1:14.86   
  Aalborg Svømmeklub  1:15.74                 
                     
40  Aske Sommerlund Pedersen  2003    407  35.40        1:14.98   
  Esbjerg Svømmeklub  1:14.06                 
                     
41  Sander Kudahl Zaccarin  2003    404  34.98        1:15.20   
  Agfs Svømmeafdeling  1:13.29                 
                     
42  Asger Als Olsen  2004    400  35.80        1:15.46   
  Kolding SK  1:17.48                 
                     
43  Jacob Aagaard Andersen  2004    398  35.85        1:15.56   
  Brønderslev SK08  1:16.92                 
                     
44  Alex Fogt  2004    398  36.35        1:15.57   
  H2Odense  1:14.84                 
                     
45  Mathias Marbæk Nielsen  2004    395  35.21        1:15.78   
  Esbjerg Svømmeklub  1:17.08                 
                     
46  Andreas Torp  2004    371  36.14        1:17.35   
  Svømmeklubben Nord  1:15.08                 
                     
47  Gustav K Kjeldsen  2004    336  37.23        1:19.96   
  Holstebro Svømme Club  1:24.40                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.12  Udskriftsdato  05 oktober 2019 
Licens til Svømmeklubben S 68  Udskriftstidspunkt  12:26 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark