2019-11-20   15:00:42
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Vest Junior/Senior kortbane

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag Indl 9.30

Resultat Løb 25 (Indledende) - Officiel
Resultat Løb 25 (Indledende) - Officiel 
 
  Stævne navn  Vest JuniorSenior Kortbane    Udskriftsdato  05 oktober 2019   
  Stævne by  Hjørring    Udskriftstidspunkt  13:22   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & S68         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  04 oktober 2019         
 
 
Løb 25, 800m Frisvømning Damer, Indledende 
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 8:04.61 2009-11-14 
Dansk Rekord Junior: Lotte Friis (1988) 8:22.38 2004-12-10 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m  400m  Opnået  Status 
          500m  600m  700m       











 
Fenja Romanski  2005  Aalborg Svømmeklub    1:06.18  2:16.88  3:28.29  4:37.82  9:17.34   
          5:48.28  6:57.89  8:07.70       
Cille Christensen  2004  Kolding SK    1:07.18  2:19.27  3:30.17  4:41.96  9:22.07   
          5:53.26  7:04.08  8:14.96       
Mia T. Klüver-Kristensen  2004  H2Odense    1:08.00  2:18.30  3:29.65  4:40.64  9:24.65   
          5:51.56  7:03.18  8:15.18       
Emma Kutsko Jensen  2004  Aalborg Svømmeklub    1:08.13  2:20.96  3:32.92  4:44.54  9:29.02   
          5:55.94  7:06.88  8:17.88       
Cecilie Baraviec  2000  H2Odense    1:07.37  2:18.23  3:29.14  4:41.00  9:29.39   
          5:52.93  7:04.93  8:17.52       
Ane Kirstine Granild  2004  Agfs Svømmeafdeling    1:07.89  2:20.96  3:32.43  4:44.47  9:34.33   
          5:55.97  7:08.52  8:22.63       
Søs Freund  2004  Esbjerg Svømmeklub    1:07.22  2:19.50  3:33.31  4:47.26  9:37.79   
          6:00.88  7:14.08  8:27.43       
Frederikke Skau Hansen  2002  Kolding SK    1:06.68  2:18.95  3:30.48  4:43.31  9:38.09   
          5:57.32  7:11.06  8:24.87       
Louise Hvarre  2001  Vejle Svømmeklub    1:08.40  2:20.90  3:33.36  4:45.57  9:38.80   
          5:58.37  7:12.11  8:26.29       
10  Victoria Fræhr Piihl  2005  Kolding SK    1:09.76  2:23.44  3:37.24  4:50.35  9:39.02   
          6:03.36  7:16.26  8:28.46       
11  Aurelia Pedersen  2004  Vejle Svømmeklub    1:06.57  2:18.56  3:31.67  4:45.23  9:40.85   
          5:59.34  7:13.81  8:28.30       
12  Anna Varming  2005  Viborg Svømme Klub    1:09.30  2:23.40  3:38.35  4:53.16  9:50.49   
          6:08.05  7:22.74  8:37.27       
13  Natalie Da Silva Jensen  2004  Esbjerg Svømmeklub    1:09.95  2:24.83  3:39.33  4:54.48  9:52.16   
          6:09.26  7:23.98  8:39.20       
14  Tilde Søe Bach  2005  Thisted Svømmeklub    1:08.93  2:23.31  3:38.38  4:53.44  9:53.08   
          6:08.93  7:24.81  8:40.60       
15  Victoria Underbjerg  2004  Esbjerg Svømmeklub    1:10.75  2:25.79  3:41.09  4:55.19  9:53.81   
          6:10.13  7:25.02  8:40.42       
16  Laura G. Nedergaard  2005  Odder Svømmeklub    1:10.12  2:24.94  3:40.13  4:55.27  10:00.67   
          6:11.53  7:28.59  8:45.88       
17  Laura S. Olesen  2005  Aalborg Svømmeklub    1:10.48  2:25.30  3:41.51  4:57.89  10:00.91   
          6:15.26  7:32.54  8:48.41       
18  Anne Terp  2004  Skive Svømmeklub Poseidon    1:12.43  2:29.29  3:45.84  5:02.12  10:05.51   
          6:19.04  7:35.20  8:52.24       
Ella Christiansen  2003  Vejle Svømmeklub              Afmeldt 
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.12  Udskriftsdato  05 oktober 2019 
Licens til Svømmeklubben S 68  Udskriftstidspunkt  13:22 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark