2020-01-21   12:11:12
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Nordic Age Group Championchips

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Resultat Løb 31 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 31 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Nordic Age Group Champiomcip    Udskriftsdato  14 juli 2019   
  Stævne by  Vejle    Udskriftstidspunkt  11:59   
  Arrangør  Danish Swimmng Federation & Vejle Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  13 juli 2019         
 
 
Løb 31, 4X200m Freestyle Women, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m      Opnået  Status 











 
Danmark  2004  Denmark            8:43.08   
  Liva Stjernholm  2004      1:01.21  2:07.53      2:07.53   
  Schastine Tabor  2005      1:02.65  2:11.72      4:19.25   
  Mathilde Maria Thorsen  2004      1:03.14  2:13.46      6:32.71   
  Sofie Bruun Høvring  2004      1:01.54  2:10.37      8:43.08   
                     
Finland Women  2005  Finland            8:48.57   
  Sohvi Kallinen  2004      1:04.36  2:11.92      2:11.92   
  Aliina Karvonen  2004      1:05.60  2:13.93      4:25.85   
  Tuuli Pippuri  2005      1:04.04  2:10.92      6:36.77   
  Aino-Kaisa Paatos  2004      1:04.54  2:11.80      8:48.57   
                     
Estonia Girls  2004  Estonia            8:52.29   
  Heleri Zirk  2004      1:03.70  2:11.37      2:11.37   
  Jekaterina Pogodina  2004      1:03.90  2:10.70      4:22.07   
  Evalotta Victoria Aabrams  2005      1:03.69  2:16.49      6:38.56   
  Johanna Kübar  2006      1:03.52  2:13.73      8:52.29   
                     
Sweden  2004  Sweden            8:58.19   
  Sofia Henningsson  2004      1:03.64  2:10.72      2:10.72   
  Moa Holmquist  2004      1:03.41  2:11.02      4:21.74   
  Tea Winblad  2004      1:04.23  2:14.65      6:36.39   
  Emelie Ek-Värn  2004      1:06.25  2:21.80      8:58.19   
                     
Lithuania Women  2004  Lithuania            9:33.67   
  Patricija Kodraskaite  2006      1:06.63  2:19.52      2:19.52   
  Gabriele Puzaraite  2004      1:09.16  2:26.95      4:46.47   
  Andzelika Zlatkute  2004      1:05.26  2:17.23      7:03.70   
  Auguste Jociute  2004        2:29.97      9:33.67   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  14 juli 2019 
Licens til Vejle Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  11:59 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark