Results for Ikäkausimestaruusuinnit 2019
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Tulokset Laji 36 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat)
Tulokset Laji 36 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) |
|
|
Kilpailu |
Ikkausimestaruusuinnit 2019 |
|
Tulostuspivmr |
16 keskuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Pori |
|
Tulostusaika |
18:10 |
|
|
Jrjestj |
Porin Uimaseura |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupivmr |
14 keskuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 36, 200m VU P-14 15 16, Loppukilpailut 14 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ajjuub Ezzat |
2005 |
|
526 |
29.13 |
1:01.75 |
1:35.09 |
|
2:06.35 |
|
|
Aurajoen Uinti |
2:09.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Tuomas Toppinen |
2005 |
|
521 |
28.87 |
1:01.86 |
1:34.99 |
|
2:06.74 |
|
|
Aurajoen Uinti |
2:10.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Leo Whrn |
2005 |
|
515 |
29.12 |
1:01.88 |
1:35.31 |
|
2:07.17 |
|
|
Vanders |
2:09.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Sakari Korri |
2005 |
|
482 |
30.00 |
1:02.86 |
1:36.92 |
|
2:10.06 |
|
|
Rauman Uimaseura |
2:12.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Arttu Venemies |
2005 |
|
467 |
30.18 |
1:04.06 |
1:38.60 |
|
2:11.41 |
|
|
Swimming Jyvskyl |
2:12.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
William Fagerstedt |
2005 |
|
459 |
29.82 |
1:02.65 |
1:37.15 |
|
2:12.16 |
|
|
Borg Simmare-Porvoon Uimarit |
2:13.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Samuel Halminen |
2005 |
|
457 |
30.09 |
1:03.44 |
1:38.14 |
|
2:12.33 |
|
|
Helsingfors Simsllskap |
2:10.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Teo Mattelmki |
2005 |
|
444 |
31.18 |
1:05.44 |
1:40.28 |
|
2:13.69 |
|
|
Cetus Espoo |
2:16.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Kasperi Heikkinen |
2005 |
|
443 |
29.61 |
1:03.79 |
1:40.49 |
|
2:13.75 |
|
|
Raision Urheilijat |
2:16.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Luka Laaksonen |
2005 |
|
442 |
30.79 |
1:05.01 |
1:39.89 |
|
2:13.81 |
|
|
bo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:14.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Eero Rautaporras |
2005 |
|
426 |
29.68 |
1:03.34 |
1:39.09 |
|
2:15.52 |
|
|
Uinti Tampere |
2:11.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Sisu Sorri |
2005 |
|
418 |
29.34 |
1:04.53 |
1:40.86 |
|
2:16.40 |
|
|
Swimming Jyvskyl |
2:17.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Topias Tynj |
2005 |
|
417 |
31.03 |
1:06.71 |
1:43.05 |
|
2:16.44 |
|
|
Lahden Uimaseura |
2:15.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Lucas Lydman |
2005 |
|
415 |
31.25 |
1:05.47 |
1:42.25 |
|
2:16.72 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls |
2:14.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Aarni Linderborg |
2005 |
|
386 |
31.50 |
1:06.80 |
1:43.86 |
|
2:20.06 |
|
|
bo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:15.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Eero Menp |
2005 |
|
366 |
32.09 |
1:08.48 |
1:46.58 |
|
2:22.55 |
|
|
bo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:16.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 36, 200m VU P-14 15 16, Loppukilpailut 15 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Danil Seksenov |
2004 |
|
645 |
26.83 |
56.72 |
1:27.66 |
|
1:58.00 |
|
|
Vanders |
2:01.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Taavi Backman |
2004 |
|
547 |
29.48 |
1:01.97 |
1:34.72 |
|
2:04.71 |
|
|
Lahden Uimaseura |
2:04.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Lassi Niemi |
2004 |
|
544 |
28.33 |
1:00.13 |
1:33.03 |
|
2:04.88 |
|
|
TaTu Tampere |
2:03.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Waldemar Palombi |
2004 |
|
543 |
28.91 |
1:01.09 |
1:33.86 |
|
2:04.95 |
|
|
Helsingfors Simsllskap |
2:06.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Arttu Haipus |
2004 |
|
538 |
29.52 |
1:01.96 |
1:35.13 |
|
2:05.38 |
|
|
Oulun Lohet |
2:09.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Santeri Pulkkinen |
2004 |
|
522 |
28.83 |
1:00.79 |
1:34.06 |
|
2:06.64 |
|
|
Lahden Uimaseura |
2:01.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Alexander Malyshkov |
2004 |
|
519 |
28.04 |
1:00.01 |
1:33.62 |
|
2:06.88 |
|
|
Salon Uimarit |
2:07.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Markus Veckman |
2004 |
|
506 |
28.53 |
1:00.81 |
1:33.96 |
|
2:07.94 |
|
|
Swimming Jyvskyl |
2:09.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Elmeri Aho |
2004 |
|
500 |
28.78 |
1:00.98 |
1:34.78 |
|
2:08.45 |
|
|
Seinjoen Uimarit-58 |
2:09.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Samuel Saari |
2004 |
|
475 |
30.62 |
1:03.41 |
1:37.45 |
|
2:10.68 |
|
|
Cetus Espoo |
2:13.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Konsta Kallio |
2004 |
|
473 |
29.36 |
1:02.56 |
1:36.70 |
|
2:10.83 |
|
|
Uinti Tampere |
2:10.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Rasmus Mkel |
2004 |
|
473 |
29.59 |
1:02.42 |
1:36.35 |
|
2:10.86 |
|
|
Porin Uimaseura |
2:11.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Jeremia Varonen |
2004 |
|
469 |
30.52 |
1:03.87 |
1:38.71 |
|
2:11.24 |
|
|
bo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:13.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Jaakko Pihlava |
2004 |
|
464 |
29.59 |
1:03.28 |
1:37.64 |
|
2:11.71 |
|
|
bo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:12.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Veerti Juurakko |
2004 |
|
458 |
30.43 |
1:03.83 |
1:38.47 |
|
2:12.28 |
|
|
Cetus Espoo |
2:12.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Jere Hannuksela |
2004 |
|
451 |
29.50 |
1:03.24 |
1:38.41 |
|
2:12.99 |
|
|
Haukiputaan Heitto |
2:10.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Rasmus Kalvik |
2004 |
|
448 |
29.82 |
1:03.23 |
1:38.75 |
|
2:13.24 |
|
|
lands Simfrening |
2:10.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Juuso Pulkkinen |
2004 |
|
448 |
30.15 |
1:04.37 |
1:39.44 |
|
2:13.25 |
|
|
Cetus Espoo |
2:11.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Rasmus Koskela |
2004 |
|
432 |
30.02 |
1:03.34 |
1:39.18 |
|
2:14.88 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:11.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Onni ijl |
2004 |
|
429 |
29.26 |
1:02.96 |
1:39.40 |
|
2:15.16 |
|
|
Hyvinkn Uimaseura |
2:08.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Joona Pohjola |
2004 |
|
426 |
30.54 |
1:04.54 |
1:40.19 |
|
2:15.53 |
|
|
Salon Uimarit |
2:12.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 36, 200m VU P-14 15 16, Loppukilpailut 16 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lassi Haimi |
2003 |
|
687 |
28.09 |
57.79 |
1:26.99 |
|
1:55.55 |
|
|
Helsingfors Simsllskap |
1:55.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Lari Tumanoff |
2003 |
|
657 |
27.86 |
58.20 |
1:27.89 |
|
1:57.33 |
|
|
Helsingfors Simsllskap |
1:56.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Aleksi Koprinen |
2003 |
|
634 |
28.33 |
58.95 |
1:29.79 |
|
1:58.68 |
|
|
Helsingfors Simsllskap |
1:57.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Alex Lydman |
2003 |
|
620 |
28.02 |
58.36 |
1:29.37 |
|
1:59.61 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls |
1:58.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Luukas Vainio |
2003 |
|
598 |
28.14 |
58.67 |
1:30.54 |
|
2:01.05 |
|
|
Cetus Espoo |
2:01.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Risto Martikainen |
2003 |
|
579 |
28.00 |
58.91 |
1:30.79 |
|
2:02.37 |
|
|
Kouvolan Uimarit |
2:04.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Arttu Menp |
2003 |
|
571 |
28.68 |
59.84 |
1:31.61 |
|
2:02.93 |
|
|
bo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:00.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Perttu Jrvinen |
2003 |
|
568 |
28.48 |
59.23 |
1:31.60 |
|
2:03.16 |
|
|
Riihimen Uimaseura |
2:05.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Simon Ravals |
2003 |
|
522 |
27.79 |
59.42 |
1:32.79 |
|
2:06.61 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls |
2:04.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Tatu Saareks |
2003 |
|
521 |
29.70 |
1:02.10 |
1:35.80 |
|
2:06.76 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
2:08.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Toni Lipponen |
2003 |
|
505 |
28.95 |
1:00.92 |
1:35.21 |
|
2:08.05 |
|
|
Kemin Uimaseura |
2:06.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Henry Nyman |
2003 |
|
501 |
28.93 |
1:01.46 |
1:34.98 |
|
2:08.36 |
|
|
Helsingfors Simsllskap |
2:09.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Lauri Tolvanen |
2003 |
|
499 |
28.68 |
1:01.06 |
1:34.91 |
|
2:08.53 |
|
|
Haminan Uimaseura |
2:07.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Miro Merinen |
2003 |
|
498 |
28.22 |
1:00.41 |
1:34.17 |
|
2:08.60 |
|
|
Simmis Wanda |
2:02.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Benjamin Evans |
2003 |
|
482 |
29.87 |
1:02.62 |
1:36.81 |
|
2:10.08 |
|
|
Swimming Club Vuokatti |
2:06.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Akseli Hakala |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
Uinti Tampere |
2:05.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekij: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspivmr |
16 keskuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Porin Uimaseura |
Tulostusaika |
18:10 |
|