2019-11-17   00:23:24
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset SM-Uinnit 2019

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Torstai aamu

Document
Unofficial Summary
After 9 of 9 heats
Suomen mestaruusuinnit 2019
Organizer:
Place: Leppävaaran uimala Cetus
Pool: 50m Competition Date: Jun 27, 2019 to Jun 30, 2019
Event 6, 100m Rintauinti Miehet - Erä
NSE 1:02.94 Matti Mattsson 1993 PUS FIN Atlanta, USA 2.12.2011
SE 1:00.86 Matti  Mattson 1979 PUS FIN Jyväskylä 28.6.2018
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Matti Mattsson 1993 Porin Uimaseura +0.72 779 1:02.05
50m: 29.41
100m: 1:02.05
(32.64)
2 Miikka Ruohoniemi 1993 Swimming Jyväskylä +0.69 748 1:02.88 +0.83
50m: 29.42
100m: 1:02.88
(33.46)
3 Tapio Junninen 1995 Vanders +0.61 705 1:04.13 +2.08
50m: 30.49
100m: 1:04.13
(33.64)
4 Mikael Laakso 1997 Hyvinkään Uimaseura +0.62 699 1:04.31 +2.26
50m: 30.70
100m: 1:04.31
(33.61)
5 Ari-pekka Liukkonen 1989 Cetus Espoo +0.76 693 1:04.51 +2.46
50m: 30.10
100m: 1:04.51
(34.41)
6 Erik Nurmi 2001 Vanders +0.70 687 1:04.70 +2.65
50m: 30.08
100m: 1:04.70
(34.62)
7 Miika Tolvanen 1996 Joensuun Uimaseura +0.68 684 1:04.78 +2.73
50m: 29.94
100m: 1:04.78
(34.84)
8 Kalle Pyykkönen 1996 Uinti Tampere +0.67 673 1:05.15 +3.10
50m: 30.14
100m: 1:05.15
(35.01)
9 Lassi Ohtonen 1992 Cetus Espoo +0.66 672 1:05.16 +3.11
50m: 29.63
100m: 1:05.16
(35.53)
10 Werneri Koskinen 1998 Uinti Tampere +0.55 672 1:05.17 +3.12
50m: 29.70
100m: 1:05.17
(35.47)
11 Verneri Viisanen 2002 Cetus Espoo +0.65 643 1:06.14 +4.09
50m: 31.57
100m: 1:06.14
(34.57)
12 Lauri Elomaa 2000 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.65 631 1:06.54 +4.49
50m: 31.23
100m: 1:06.54
(35.31)
13 Mihail Khanoukaev 2002 Cetus Espoo +0.64 631 1:06.55 +4.50
50m: 31.12
100m: 1:06.55
(35.43)
14 Bruce Clayhills 1997 Helsingfors Simsällskap +0.70 612 1:07.22 +5.17
50m: 30.37
100m: 1:07.22
(36.85)
15 Eerikki Laitala 2001 Cetus Espoo +0.66 611 1:07.29 +5.24 SB8
50m: 30.83
100m: 1:07.29
(36.46)
16 Tuomas Jokinen 2001 Cetus Espoo +0.68 609 1:07.34 +5.29
50m: 31.33
100m: 1:07.34
(36.01)
17 Tuomas Kiviluoma 1993 Cetus Espoo +0.62 601 1:07.65 +5.60
50m: 31.77
100m: 1:07.65
(35.88)
18 Jyri Lähde 1996 TaTu Tampere +0.68 592 1:07.97 +5.92
50m: 30.22
100m: 1:07.97
(37.75)
18 Eetu Närhi 1998 Octopus Lohja +0.75 592 1:07.97 +5.92
50m: 31.43
100m: 1:07.97
(36.54)
20 Jami Ihalainen 2003 Uimaseura Kangasalan Kuohu +0.64 589 1:08.09 +6.04
50m: 32.49
100m: 1:08.09
(35.60)
21 Atte Kulmala 1998 Uinti Tampere +0.66 583 1:08.33 +6.28
50m: 31.70
100m: 1:08.33
(36.63)
22 Joel Knaapi 2001 Cetus Espoo +0.68 578 1:08.51 +6.46
50m: 30.89
100m: 1:08.51
(37.62)
23 Petri Lampela 1996 Kemin Työväen Uimarit +0.65 573 1:08.74 +6.69
50m: 31.21
100m: 1:08.74
(37.53)
24 Roope Ruohtula 2000 Joensuun Uimaseura +0.64 569 1:08.88 +6.83
50m: 30.91
100m: 1:08.88
(37.97)
25 Roope Eiserbeck 1999 Joensuun Uimaseura +0.74 569 1:08.89 +6.84
50m: 31.67
100m: 1:08.89
(37.22)
26 Eetu Malvela 2000 Kampuksen Plaani +0.67 561 1:09.21 +7.16
50m: 30.89
100m: 1:09.21
(38.32)
27 Lasse Pulkkinen 2002 Oulun Uinti 1906 +0.67 556 1:09.41 +7.36
50m: 33.47
100m: 1:09.41
(35.94)
28 Juha Kollin 1993 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsäll +0.62 552 1:09.60 +7.55
50m: 32.44
100m: 1:09.60
(37.16)
29 Miika Pentti 1997 Cetus Espoo +0.74 551 1:09.64 +7.59
50m: 31.27
100m: 1:09.64
(38.37)
30 Ossi Kleimola 2001 Kouvolan Uimarit +0.66 550 1:09.65 +7.60
50m: 32.71
100m: 1:09.65
(36.94)
31 Lauri Krapf 2001 Helsingfors Simsällskap +0.65 547 1:09.79 +7.74
50m: 32.01
100m: 1:09.79
(37.78)
32 Kalle Hyttinen 2001 Borgå Simmare-Porvoon Uimari +0.71 543 1:09.95 +7.90
50m: 32.72
100m: 1:09.95
(37.23)
32 Atte Pennanen 2001 Lahden Uimaseura +0.65 543 1:09.95 +7.90
50m: 32.47
100m: 1:09.95
(37.48)
34 Aleksi Rajaniemi 2002 Oulun Uinti 1906 +0.72 536 1:10.28 +8.23
50m: 33.33
100m: 1:10.28
(36.95)
35 Pyry Nurminen 2001 Helsingfors Simsällskap +0.71 534 1:10.38 +8.33
50m: 33.01
100m: 1:10.38
(37.37)
36 Marcus Forsel 2003 Helsingfors Simsällskap +0.67 532 1:10.45 +8.40
50m: 32.19
100m: 1:10.45
(38.26)
37 Jonni Aho 1999 Cetus Espoo +0.69 531 1:10.49 +8.44
50m: 33.41
100m: 1:10.49
(37.08)
38 Petr Pankratov 2002 TaTu Tampere +0.69 530 1:10.52 +8.47
50m: 33.19
100m: 1:10.52
(37.33)
38 Olli Rautaporras 2000 Uinti Tampere +0.70 530 1:10.52 +8.47
50m: 31.34
100m: 1:10.52
(39.18)
40 Walentin Koskinen 2000 Uinti Tampere +0.61 525 1:10.77 +8.72
50m: 32.18
100m: 1:10.77
(38.59)
41 Niilo Olander 2001 Borgå Simmare-Porvoon Uimari +0.66 523 1:10.83 +8.78
50m: 32.72
100m: 1:10.83
(38.11)
42 Oskari Repo 2003 Cetus Espoo +0.69 517 1:11.13 +9.08
50m: 33.61
100m: 1:11.13
(37.52)
43 Juho Anttila 2000 Oulun Uinti 1906 +0.71 515 1:11.23 +9.18
50m: 33.01
100m: 1:11.23
(38.22)
44 Olli-pekka Pietarila 2003 Oulun Uinti 1906 +0.70 512 1:11.34 +9.29
50m: 33.81
100m: 1:11.34
(37.53)
45 Valtteri Taskinen 2002 Oulun Uinti 1906 +0.68 511 1:11.42 +9.37
50m: 34.27
100m: 1:11.42
(37.15)
46 Paavo Erkinaro 2003 Oulun Uinti 1906 +0.67 510 1:11.45 +9.40
50m: 34.19
100m: 1:11.45
(37.26)
47 Antti Leppänen 2002 Lahden Uimaseura +0.64 502 1:11.81 +9.76
50m: 33.40
100m: 1:11.81
(38.41)
48 Timi Torkkel 2001 Hämeenlinnan Uimaseura +0.67 502 1:11.83 +9.78
50m: 31.72
100m: 1:11.83
(40.11)
49 Daniel Rinne 2002 Cetus Espoo +0.67 501 1:11.87 +9.82
50m: 33.17
100m: 1:11.87
(38.70)
50 Eetu Nyrhinen 2000 Uinti Tampere +0.67 499 1:11.96 +9.91
50m: 32.45
100m: 1:11.96
(39.51)
51 Noa Mäkelä 2001 Oulun Uinti 1906 +0.69 498 1:11.99 +9.94
50m: 33.10
100m: 1:11.99
(38.89)
51 Henrik Siltari 2002 Kemin Uimaseura +0.74 498 1:11.99 +9.94
50m: 33.08
100m: 1:11.99
(38.91)
53 Lauri Tolvanen 2003 Haminan Uimaseura +0.67 498 1:12.01 +9.96
50m: 33.25
100m: 1:12.01
(38.76)
54 Benjamin Kangas 2002 Uimaseura Aquila +0.67 495 1:12.17 +10.12
50m: 32.52
100m: 1:12.17
(39.65)
55 Julius Nyberg 2002 Kampuksen Plaani +0.73 483 1:12.77 +10.72
50m: 32.67
100m: 1:12.77
(40.10)
56 Joona Kortteinen 2003 Uinti Tampere +0.67 481 1:12.84 +10.79
50m: 34.22
100m: 1:12.84
(38.62)
57 Eemil Kankare 2003 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.72 470 1:13.42 +11.37
50m: 34.14
100m: 1:13.42
(39.28)
58 Veikko Pyyhtinen 2002 Swimming Jyväskylä +0.70 449 1:14.52 +12.47
50m: 34.56
100m: 1:14.52
(39.96)
59 Tatu Hapuoja 2003 Uinti Tampere +0.68 436 1:15.28 +13.23
50m: 35.04
100m: 1:15.28
(40.24)
60 Henri Koski 2000 Gladius Kirkkonummi +0.79 414 1:16.58 +14.53
50m: 34.03
100m: 1:16.58
(42.55)
61 Samuel Sainio 2005 Uinti Tampere +0.58 405 1:17.16 +15.11
50m: 35.69
100m: 1:17.16
(41.47)
2019-06-27 11:13:25 Datahandling: WinGrodan 2.3 Licensed to: Cetus Espoo

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner