2020-02-24   19:20:18
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset SM-Uinnit 2019

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Perjantai ilta

Document
Results
Suomen mestaruusuinnit 2019
Organizer:
Place: Leppävaaran uimala Cetus
Pool: 50m Competition Date: Jun 27, 2019 to Jun 30, 2019
Event 33, 800m Vapaauinti Miehet 18 and younger - Final
NSE 8:04.82 Matias Koski 1994 DSC FIN Indianapolis, USA 31.3.2012
SE 7:54.70 Matias Koski 1994 DSC FIN Barcelona, ESP 30.7.2013
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Lassi Haimi 2003 Helsingfors Simsällskap +0.71 700 8:29.11
50m: 29.37
100m: 1:01.31
(31.94)
150m: 1:33.71
(32.40)
200m: 2:06.01
(32.30)
250m: 2:38.86
(32.85)
300m: 3:11.10
(32.24)
350m: 3:43.83
(32.73)
400m: 4:15.89
(32.06)
450m: 4:48.71
(32.82)
500m: 5:21.01
(32.30)
550m: 5:54.00
(32.99)
600m: 6:26.12
(32.12)
650m: 6:58.78
(32.66)
700m: 7:28.55
(29.77)
750m: 7:58.68
(30.13)
800m: 8:29.11
(30.43)
2 Aleksi Koprinen 2003 Helsingfors Simsällskap +0.68 693 8:30.71 +1.60
50m: 29.51
100m: 1:02.01
(32.50)
150m: 1:34.67
(32.66)
200m: 2:06.83
(32.16)
250m: 2:39.88
(33.05)
300m: 3:12.15
(32.27)
350m: 3:45.59
(33.44)
400m: 4:18.27
(32.68)
450m: 4:50.92
(32.65)
500m: 5:23.70
(32.78)
550m: 5:56.70
(33.00)
600m: 6:29.09
(32.39)
650m: 7:01.24
(32.15)
700m: 7:32.83
(31.59)
750m: 8:02.66
(29.83)
800m: 8:30.71
(28.05)
3 Taneli Lantta 2001 Simmis Wanda +0.75 684 8:32.96 +3.85
50m: 29.34
100m: 1:01.10
(31.76)
150m: 1:33.31
(32.21)
200m: 2:05.49
(32.18)
250m: 2:37.94
(32.45)
300m: 3:10.43
(32.49)
350m: 3:42.88
(32.45)
400m: 4:15.39
(32.51)
450m: 4:47.87
(32.48)
500m: 5:20.61
(32.74)
550m: 5:53.72
(33.11)
600m: 6:26.30
(32.58)
650m: 6:58.94
(32.64)
700m: 7:31.32
(32.38)
750m: 8:02.98
(31.66)
800m: 8:32.96
(29.98)
4 Kasper Envalds 2001 Vanders +0.75 655 8:40.37 +11.26
50m: 29.39
100m: 1:01.32
(31.93)
150m: 1:34.07
(32.75)
200m: 2:06.34
(32.27)
250m: 2:39.15
(32.81)
300m: 3:11.92
(32.77)
350m: 3:44.85
(32.93)
400m: 4:17.83
(32.98)
450m: 4:50.81
(32.98)
500m: 5:24.15
(33.34)
550m: 5:56.87
(32.72)
600m: 6:30.34
(33.47)
650m: 7:02.82
(32.48)
700m: 7:35.80
(32.98)
750m: 8:08.74
(32.94)
800m: 8:40.37
(31.63)
5 Elias Juntunen 2002 Oulun Uinti 1906 +0.71 642 8:43.95 +14.84
50m: 29.99
100m: 1:01.66
(31.67)
150m: 1:34.74
(33.08)
200m: 2:07.01
(32.27)
250m: 2:40.46
(33.45)
300m: 3:13.06
(32.60)
350m: 3:46.57
(33.51)
400m: 4:19.40
(32.83)
450m: 4:52.77
(33.37)
500m: 5:25.73
(32.96)
550m: 5:59.53
(33.80)
600m: 6:32.75
(33.22)
650m: 7:06.35
(33.60)
700m: 7:39.30
(32.95)
750m: 8:13.00
(33.70)
800m: 8:43.95
(30.95)
6 Claes Fjellström 2001 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsäll +0.69 642 8:44.08 +14.97
50m: 29.57
100m: 1:01.93
(32.36)
150m: 1:34.86
(32.93)
200m: 2:07.44
(32.58)
250m: 2:40.64
(33.20)
300m: 3:13.55
(32.91)
350m: 3:46.99
(33.44)
400m: 4:19.91
(32.92)
450m: 4:53.58
(33.67)
500m: 5:26.78
(33.20)
550m: 6:00.52
(33.74)
600m: 6:33.66
(33.14)
650m: 7:07.37
(33.71)
700m: 7:40.23
(32.86)
750m: 8:13.10
(32.87)
800m: 8:44.08
(30.98)
7 Robin Söderholm 2002 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsäll +0.72 628 8:47.69 +18.58
50m: 28.60
100m: 1:00.16
(31.56)
150m: 1:32.98
(32.82)
200m: 2:06.50
(33.52)
250m: 2:40.65
(34.15)
300m: 3:14.45
(33.80)
350m: 3:48.36
(33.91)
400m: 4:21.97
(33.61)
450m: 4:55.83
(33.86)
500m: 5:29.53
(33.70)
550m: 6:03.37
(33.84)
600m: 6:36.48
(33.11)
650m: 7:09.84
(33.36)
700m: 7:43.10
(33.26)
750m: 8:16.40
(33.30)
800m: 8:47.69
(31.29)
8 Niklas Hatakka 2003 Cetus Espoo +0.72 624 8:48.86 +19.75
50m: 29.78
100m: 1:02.60
(32.82)
150m: 1:35.65
(33.05)
200m: 2:09.10
(33.45)
250m: 2:42.71
(33.61)
300m: 3:16.41
(33.70)
350m: 3:49.81
(33.40)
400m: 4:23.43
(33.62)
450m: 4:56.96
(33.53)
500m: 5:30.43
(33.47)
550m: 6:04.03
(33.60)
600m: 6:37.26
(33.23)
650m: 7:11.12
(33.86)
700m: 7:44.45
(33.33)
750m: 8:17.58
(33.13)
800m: 8:48.86
(31.28)
9 Perttu Järvinen 2003 Riihimäen Uimaseura +0.79 586 9:00.03 +30.92
50m: 29.65
100m: 1:02.05
(32.40)
150m: 1:35.78
(33.73)
200m: 2:09.83
(34.05)
250m: 2:44.30
(34.47)
300m: 3:18.92
(34.62)
350m: 3:53.31
(34.39)
400m: 4:28.14
(34.83)
450m: 5:02.53
(34.39)
500m: 5:36.86
(34.33)
550m: 6:11.34
(34.48)
600m: 6:45.43
(34.09)
650m: 7:19.88
(34.45)
700m: 7:54.08
(34.20)
750m: 8:27.68
(33.60)
800m: 9:00.03
(32.35)
Event official at: 28.6.2019 18:34:18
2019-06-28 18:46:48 Datahandling: WinGrodan 2.3 Licensed to: Cetus Espoo

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner