2020-01-19   18:29:53
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset SM-Uinnit 2019

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Lauantai aamu

Document
Results
Suomen mestaruusuinnit 2019
Organizer:
Place: Leppävaaran uimala Cetus
Pool: 50m Competition Date: Jun 27, 2019 to Jun 30, 2019
Event 35, 200m Rintauinti Naiset - Erä
NSE 2:28.30 Noora Laukkanen 1993 OU-73 FIN Praque, CZE 10.7.2009
SE 2:25.14 Jenna Laukkanen 1995 SCV FIN Rio de Janeiro, BRA 10.8.2016
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Jenna Laukkanen 1995 Swimming Club Vuokatti +0.62 713 2:35.69 Q
50m: 35.48
100m: 1:14.96
(39.48)
150m: 1:55.56
(40.60)
200m: 2:35.69
(40.13)
1 Siiri Einiö 2003 Gladius Kirkkonummi +0.68 713 2:35.69 = Q
50m: 34.34
100m: 1:13.18
(38.84)
150m: 1:54.09
(40.91)
200m: 2:35.69
(41.60)
3 Silja Känsäkoski 1997 Oulun Uinti 1906 +0.74 700 2:36.62 +0.93 Q
50m: 35.32
100m: 1:14.43
(39.11)
150m: 1:55.40
(40.97)
200m: 2:36.62
(41.22)
4 Pinja Taskila 2004 Oulun Uinti 1906 +0.81 684 2:37.85 +2.16 Q
50m: 36.14
100m: 1:16.47
(40.33)
150m: 1:57.37
(40.90)
200m: 2:37.85
(40.48)
5 Lotta Moilanen 2006 Oulun Uinti 1906 +0.76 671 2:38.86 +3.17 Q
50m: 37.04
100m: 1:17.49
(40.45)
150m: 1:58.62
(41.13)
200m: 2:38.86
(40.24)
6 Rebekka Luoto 2003 Raision Urheilijat +0.73 663 2:39.51 +3.82 -
50m: 35.94
100m: 1:15.61
(39.67)
150m: 1:57.25
(41.64)
200m: 2:39.51
(42.26)
7 Ellen Kaituri 2006 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.62 663 2:39.53 +3.84 Q
50m: 36.26
100m: 1:16.82
(40.56)
150m: 1:58.23
(41.41)
200m: 2:39.53
(41.30)
8 Roosa Mäkinen 1999 Uinti Tampere +0.73 649 2:40.63 +4.94 Q
50m: 35.92
100m: 1:15.96
(40.04)
150m: 1:58.03
(42.07)
200m: 2:40.63
(42.60)
9 Aida Pasma 2003 Riihimäen Uimaseura +0.77 621 2:42.98 +7.29 Q
50m: 35.72
100m: 1:17.92
(42.20)
150m: 2:01.06
(43.14)
200m: 2:42.98
(41.92)
10 Emilia Lahtinen 1996 Uinti Tampere +0.72 608 2:44.13 +8.44 -
50m: 36.54
100m: 1:17.46
(40.92)
150m: 2:00.55
(43.09)
200m: 2:44.13
(43.58)
11 Meeri Yli-Äyhö 2004 Uimaseura Kangasalan Kuohu +0.70 607 2:44.28 +8.59
50m: 37.34
100m: 1:19.31
(41.97)
150m: 2:02.06
(42.75)
200m: 2:44.28
(42.22)
12 Janna Appelberg 2001 Helsingfors Simsällskap +0.75 604 2:44.48 +8.79
50m: 36.70
100m: 1:18.20
(41.50)
150m: 2:01.07
(42.87)
200m: 2:44.48
(43.41)
13 Ina Pollari 2002 Uinti Tampere +0.68 572 2:47.52 +11.83
50m: 36.34
100m: 1:18.44
(42.10)
150m: 2:02.77
(44.33)
200m: 2:47.52
(44.75)
14 Enni Lahtinen 2002 Uinti Tampere +0.71 566 2:48.10 +12.41
50m: 38.08
100m: 1:20.86
(42.78)
150m: 2:04.24
(43.38)
200m: 2:48.10
(43.86)
15 Siiri Ala-Karvia 2004 Uinti Tampere +0.69 564 2:48.37 +12.68
50m: 37.27
100m: 1:19.98
(42.71)
150m: 2:04.05
(44.07)
200m: 2:48.37
(44.32)
16 Juulia Käräjämies 2003 Nummelan Kisaajat +0.73 562 2:48.54 +12.85
50m: 38.19
100m: 1:21.33
(43.14)
150m: 2:05.29
(43.96)
200m: 2:48.54
(43.25)
17 Nelli Ohvo 2001 Cetus Espoo +0.75 560 2:48.70 +13.01
50m: 36.21
100m: 1:19.74
(43.53)
150m: 2:04.55
(44.81)
200m: 2:48.70
(44.15)
18 Emma Hämäläinen 2003 Vieskan Uimarit +0.66 557 2:48.98 +13.29
50m: 38.51
100m: 1:20.77
(42.26)
150m: 2:04.55
(43.78)
200m: 2:48.98
(44.43)
19 Oona Ahinko 2001 Vesihelmen Uimaseura +0.80 555 2:49.19 +13.50
50m: 38.12
100m: 1:20.60
(42.48)
150m: 2:04.76
(44.16)
200m: 2:49.19
(44.43)
20 Daniela Lietzén 2006 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.83 546 2:50.10 +14.41
50m: 38.65
100m: 1:22.01
(43.36)
150m: 2:07.07
(45.06)
200m: 2:50.10
(43.03)
21 Pippi Nordström 2001 Helsingin Uimarit +0.74 541 2:50.66 +14.97
50m: 38.14
100m: 1:21.06
(42.92)
150m: 2:05.50
(44.44)
200m: 2:50.66
(45.16)
22 Martta Ruuska 2003 Swimming Jyväskylä +0.73 540 2:50.78 +15.09
50m: 37.60
100m: 1:20.58
(42.98)
150m: 2:06.28
(45.70)
200m: 2:50.78
(44.50)
23 Siiri Mätäsjärvi 2004 Uinti Tampere +0.72 533 2:51.54 +15.85
50m: 38.73
100m: 1:22.68
(43.95)
150m: 2:07.01
(44.33)
200m: 2:51.54
(44.53)
24 Sofia Lehtinen 2000 Cetus Espoo +0.77 526 2:52.30 +16.61
50m: 39.04
100m: 1:22.23
(43.19)
150m: 2:07.80
(45.57)
200m: 2:52.30
(44.50)
25 Emma Johansson 2003 Cetus Espoo +0.76 519 2:53.08 +17.39
50m: 39.48
100m: 1:23.60
(44.12)
150m: 2:08.15
(44.55)
200m: 2:53.08
(44.93)
26 Emma Uusküla 2002 Raision Urheilijat +0.76 508 2:54.32 +18.63
50m: 37.82
100m: 1:21.20
(43.38)
150m: 2:08.20
(47.00)
200m: 2:54.32
(46.12)
27 Laura Markuksela 2004 Oulun Uinti 1906 +0.64 506 2:54.56 +18.87
50m: 39.19
100m: 1:23.09
(43.90)
150m: 2:08.72
(45.63)
200m: 2:54.56
(45.84)
28 Aino Kontiainen 2002 Uinti Hyvinkää +0.72 505 2:54.68 +18.99
50m: 40.62
100m: 1:26.19
(45.57)
150m: 2:11.16
(44.97)
200m: 2:54.68
(43.52)
29 Saana Vähämaa 2002 Rauman Uimaseura +0.75 504 2:54.78 +19.09
50m: 39.33
100m: 1:24.37
(45.04)
150m: 2:10.18
(45.81)
200m: 2:54.78
(44.60)
30 Lotta Aho 1999 Hämeenlinnan Uimaseura +0.74 504 2:54.80 +19.11
50m: 38.08
100m: 1:21.87
(43.79)
150m: 2:08.31
(46.44)
200m: 2:54.80
(46.49)
31 Vlada Guljajeva 2004 Hyvinkään Uimaseura +0.73 500 2:55.22 +19.53
50m: 40.21
100m: 1:24.64
(44.43)
150m: 2:09.26
(44.62)
200m: 2:55.22
(45.96)
32 Aino Koskelo 2005 Nurmijärven Uinti +0.76 499 2:55.27 +19.58
50m: 38.75
100m: 1:23.09
(44.34)
150m: 2:09.08
(45.99)
200m: 2:55.27
(46.19)
33 Rina Rantanen 2005 Cetus Espoo +0.68 497 2:55.55 +19.86
50m: 39.42
100m: 1:24.23
(44.81)
150m: 2:10.18
(45.95)
200m: 2:55.55
(45.37)
34 Inka Elamaa 2004 Oulun Lohet +0.74 489 2:56.53 +20.84
50m: 39.72
100m: 1:24.36
(44.64)
150m: 2:10.42
(46.06)
200m: 2:56.53
(46.11)
35 Cindy Palm 2003 Cetus Espoo +0.72 479 2:57.68 +21.99
50m: 38.88
100m: 1:23.52
(44.64)
150m: 2:10.31
(46.79)
200m: 2:57.68
(47.37)
36 Milla Strandberg 2005 Vanders +0.73 467 2:59.27 +23.58
50m: 40.81
100m: 1:26.70
(45.89)
150m: 2:13.16
(46.46)
200m: 2:59.27
(46.11)
37 Teea Jestoi 2005 Kokkolan Uimaseura +0.74 457 3:00.49 +24.80
50m: 40.14
100m: 1:26.29
(46.15)
150m: 2:13.62
(47.33)
200m: 3:00.49
(46.87)
- Greta Beszteri 2004 Helsingfors Simsällskap +0.78 DSQ SW7.4
- Minja Lukkari 2003 Oulun Uinti 1906 +0.67 DSQ SW7.4
- Siiri Pellinen 2003 Swimming Jyväskylä DNF
Event official at: 29.6.2019 9:56:25
2019-06-29 12:57:07 Datahandling: WinGrodan 2.3 Licensed to: Cetus Espoo

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner