2019-12-11   07:22:54
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset SM-Uinnit 2019

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Lauantai aamu

Document
Results
Suomen mestaruusuinnit 2019
Organizer:
Place: Leppävaaran uimala Cetus
Pool: 50m Competition Date: Jun 27, 2019 to Jun 30, 2019
Event 38, 100m Perhosuinti Naiset - Erä
NSE 59.39 Emilia Pikkarainen 1992 VanVe FIN Helsinki 28.6.2009
SE 58.68 Emilia Pikkarainen 1992 VanVe FIN Helsinki 29.3.2013
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Mimosa Jallow 1994 Kampuksen Plaani +0.66 707 1:02.27 -
50m: 27.96
100m: 1:02.27
(34.31)
2 Jenna Laukkanen 1995 Swimming Club Vuokatti +0.65 703 1:02.38 +0.11 -
50m: 28.88
100m: 1:02.38
(33.50)
3 Fanny Teijonsalo 1996 Cetus Espoo +0.60 693 1:02.68 +0.41 Q
50m: 29.62
100m: 1:02.68
(33.06)
4 Laura Mäki 1997 Raision Urheilijat +0.59 688 1:02.84 +0.57 Q
50m: 29.21
100m: 1:02.84
(33.63)
5 Nea-amanda Heinola 2000 Nummelan Kisaajat +0.73 684 1:02.95 +0.68 -
50m: 28.68
100m: 1:02.95
(34.27)
6 Nea Norismaa 1995 Uinti Tampere +0.66 677 1:03.18 +0.91 Q
50m: 29.60
100m: 1:03.18
(33.58)
7 Anniina Kallio 2002 Raision Urheilijat +0.70 662 1:03.64 +1.37 -
50m: 29.43
100m: 1:03.64
(34.21)
8 Tanja Ruohoniemi 1995 Cetus Espoo +0.71 654 1:03.90 +1.63 Q
50m: 30.45
100m: 1:03.90
(33.45)
9 Sohvi Nenonen 1999 Cetus Espoo +0.74 645 1:04.21 +1.94 Q
50m: 29.39
100m: 1:04.21
(34.82)
10 Aino Hinkka 2005 Uimaseura Kangasalan Kuohu +0.65 635 1:04.54 +2.27 Q
50m: 30.16
100m: 1:04.54
(34.38)
11 Kiira Mauranen 1999 Helsingfors Simsällskap +0.73 633 1:04.61 +2.34 Q
50m: 29.96
100m: 1:04.61
(34.65)
12 Selma Soininen 1999 Kampuksen Plaani +0.62 630 1:04.71 +2.44 Q
50m: 29.46
100m: 1:04.71
(35.25)
13 Raakel Bärlund 2001 Lahden Uimaseura +0.71 627 1:04.81 +2.54 Q
50m: 30.27
100m: 1:04.81
(34.54)
14 Mila Manner 2001 Uinti Tampere +0.66 626 1:04.85 +2.58 Q
50m: 30.49
100m: 1:04.85
(34.36)
15 Vilma Oura 2001 Helsingfors Simsällskap +0.76 609 1:05.45 +3.18 -
50m: 30.68
100m: 1:05.45
(34.77)
16 Aino Otava 1999 Cetus Espoo +0.64 607 1:05.49 +3.22 -
50m: 31.09
100m: 1:05.49
(34.40)
17 Anniina Murto 2001 Porin Uimaseura +0.69 607 1:05.50 +3.23 Q
50m: 30.28
100m: 1:05.50
(35.22)
18 Madeleine Hiltunen 2003 Oulun Uinti 1906 +0.73 605 1:05.57 +3.30 Q
50m: 30.78
100m: 1:05.57
(34.79)
19 Siri Auvinen 2002 Cetus Espoo +0.63 605 1:05.58 +3.31 Q
50m: 29.73
100m: 1:05.58
(35.85)
20 Karla Tiainen 2005 Simmis Wanda +0.69 599 1:05.78 +3.51 Q
50m: 30.77
100m: 1:05.78
(35.01)
21 Hanna Kareinen 2000 Helsingfors Simsällskap +0.67 588 1:06.19 +3.92 Q
50m: 31.22
100m: 1:06.19
(34.97)
22 Sini Niemi 1993 Tornion Uimaseura +0.63 582 1:06.44 +4.17 Q
50m: 30.90
100m: 1:06.44
(35.54)
23 Claudia Åvist 1997 Nurmijärven Uinti +0.71 579 1:06.53 +4.26
50m: 31.57
100m: 1:06.53
(34.96)
24 Olivia Hellsten 2000 Simmis Wanda +0.71 576 1:06.65 +4.38
50m: 30.88
100m: 1:06.65
(35.77)
25 Vilja Grundström 2003 Vanders +0.69 568 1:06.97 +4.70
50m: 30.56
100m: 1:06.97
(36.41)
26 Nina Haltia 1999 Vanders +0.68 566 1:07.04 +4.77
50m: 30.63
100m: 1:07.04
(36.41)
27 Lyydia Kalenius 2000 Cetus Espoo +0.72 564 1:07.12 +4.85
50m: 31.01
100m: 1:07.12
(36.11)
28 Sanni Kilponen 2001 Hämeenlinnan Uimaseura +0.80 559 1:07.33 +5.06
50m: 31.04
100m: 1:07.33
(36.29)
29 Ella-noora Haanpää 1998 Rauman Uimaseura +0.67 558 1:07.35 +5.08
50m: 30.62
100m: 1:07.35
(36.73)
30 Annika Karinkanta 2000 TaTu Tampere +0.76 558 1:07.36 +5.09
50m: 31.31
100m: 1:07.36
(36.05)
31 Siiri Konkka 2004 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.67 556 1:07.45 +5.18
50m: 31.03
100m: 1:07.45
(36.42)
32 Janna Appelberg 2001 Helsingfors Simsällskap +0.78 550 1:07.70 +5.43
50m: 31.90
100m: 1:07.70
(35.80)
32 Minka Halava 2001 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.64 550 1:07.70 +5.43
50m: 31.41
100m: 1:07.70
(36.29)
34 Agneta Kallas 2002 Simmis Wanda +0.78 550 1:07.71 +5.44
50m: 31.39
100m: 1:07.71
(36.32)
35 Amanda Suihkonen 1995 TaTu Tampere +0.72 549 1:07.74 +5.47
50m: 30.67
100m: 1:07.74
(37.07)
36 Heini Hammar 1999 Uinti Tampere +0.75 541 1:08.05 +5.78
50m: 31.76
100m: 1:08.05
(36.29)
37 Annukka Pihkamäki 2004 Riihimäen Uimaseura +0.76 541 1:08.08 +5.81
50m: 31.29
100m: 1:08.08
(36.79)
38 Nea Reunanen 2001 Hämeenlinnan Uimaseura +0.79 540 1:08.11 +5.84
50m: 30.53
100m: 1:08.11
(37.58)
39 Emmi Kaunisto 2002 Porin Uimaseura +0.69 535 1:08.34 +6.07
50m: 31.66
100m: 1:08.34
(36.68)
40 Emma Von Dickoff 2002 Uinti Tampere +0.78 531 1:08.49 +6.22
50m: 31.89
100m: 1:08.49
(36.60)
41 Essi Ahvenainen 2005 Vanders +0.77 526 1:08.69 +6.42
50m: 32.08
100m: 1:08.69
(36.61)
42 Wilma Långström 2004 Helsingfors Simsällskap +0.70 524 1:08.81 +6.54
50m: 32.58
100m: 1:08.81
(36.23)
43 Jenni Lampi 2000 Swimming Jyväskylä +0.72 521 1:08.91 +6.64
50m: 30.85
100m: 1:08.91
(38.06)
44 Elisa Vakkuri 2002 Kemin Uimaseura +0.74 521 1:08.94 +6.67
50m: 32.68
100m: 1:08.94
(36.26)
45 Siiri Reiniluoto 2003 Helsingfors Simsällskap +0.72 519 1:09.02 +6.75
50m: 32.49
100m: 1:09.02
(36.53)
46 Janina Ollikainen 2000 Porin Uimaseura +0.64 515 1:09.20 +6.93
50m: 31.69
100m: 1:09.20
(37.51)
47 Miia Hurskainen 1992 Kuopion Uimaseura +0.73 514 1:09.24 +6.97
50m: 32.36
100m: 1:09.24
(36.88)
48 Ronja Myllykallio 2003 Uinti Tampere +0.83 509 1:09.46 +7.19
50m: 32.15
100m: 1:09.46
(37.31)
49 Saga Jatkola 2004 Borgå Simmare-Porvoon Uimari +0.66 504 1:09.68 +7.41
50m: 32.79
100m: 1:09.68
(36.89)
50 Venla Säntti 2003 Oulun Uinti 1906 +0.74 504 1:09.70 +7.43
50m: 32.69
100m: 1:09.70
(37.01)
51 Lilli Kulpakko 2005 Aurajoen Uinti +0.71 497 1:10.00 +7.73
50m: 32.61
100m: 1:10.00
(37.39)
52 Armi Auvinen 2000 Uinti Tampere +0.74 493 1:10.20 +7.93
50m: 31.78
100m: 1:10.20
(38.42)
53 Ronja Nätynki 2002 Swimming Club Rovaniemi +0.68 491 1:10.29 +8.02
50m: 31.92
100m: 1:10.29
(38.37)
54 Vera Vartiainen 2002 Järvenpään Uintiklubi +0.64 490 1:10.33 +8.06
50m: 32.29
100m: 1:10.33
(38.04)
55 Helmi Heinonen 2002 Aurajoen Uinti +0.75 490 1:10.36 +8.09
50m: 31.88
100m: 1:10.36
(38.48)
56 Charlotte Ingberg 2002 Cetus Espoo +0.66 488 1:10.43 +8.16
50m: 31.29
100m: 1:10.43
(39.14)
57 Iina Von Schrowe 2003 Cetus Espoo +0.69 488 1:10.46 +8.19
50m: 32.46
100m: 1:10.46
(38.00)
58 Julia Peltola 2003 Cetus Espoo +0.66 484 1:10.62 +8.35
50m: 32.88
100m: 1:10.62
(37.74)
59 Saga Kovanen 2004 Cetus Espoo +0.69 484 1:10.63 +8.36
50m: 32.64
100m: 1:10.63
(37.99)
60 Roosa Kärkkäinen 2003 Oulun Lohet +0.71 474 1:11.12 +8.85
50m: 32.49
100m: 1:11.12
(38.63)
61 Sofia Ellonen 2004 Uimaseura Kangasalan Kuohu +0.69 472 1:11.25 +8.98
50m: 32.84
100m: 1:11.25
(38.41)
62 Siiri Jämsä 2002 Swimming Jyväskylä +0.71 470 1:11.35 +9.08
50m: 32.72
100m: 1:11.35
(38.63)
63 Olga Koskinen 2002 Uimaseura Kangasalan Kuohu +0.74 469 1:11.39 +9.12
50m: 32.80
100m: 1:11.39
(38.59)
64 Emma Haglund 2003 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsäll +0.64 444 1:12.70 +10.43
50m: 32.92
100m: 1:12.70
(39.78)
65 Greta Beszteri 2004 Helsingfors Simsällskap +0.79 419 1:14.12 +11.85
50m: 33.41
100m: 1:14.12
(40.71)
66 Moona Korpikoski 2005 Nokian Pyry +0.80 382 1:16.44 +14.17
50m: 34.33
100m: 1:16.44
(42.11)
- Julia Koivisto 2002 Aurajoen Uinti +0.71 DSQ SW8.5
Event official at: 29.6.2019 10:35:32
2019-06-29 13:03:18 Datahandling: WinGrodan 2.3 Licensed to: Cetus Espoo

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner