2020-01-27   03:43:55
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset SM-Uinnit 2019

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Lauantai aamu

Document
Results
Suomen mestaruusuinnit 2019
Organizer:
Place: Leppävaaran uimala Cetus
Pool: 50m Competition Date: Jun 27, 2019 to Jun 30, 2019
Event 42, 200m Selkäuinti Naiset - Erä
NSE 2:12.87 Vilma Oura 2001 HSS FIN Netanya, ISR 29.6.2017
SE 2:12.87 Vilma Oura 2001 HSS FIN Netanya, ISR 29.6.2017
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Vilma Ruotsalainen 1996 Helsingfors Simsällskap +0.59 667 2:21.97 Q
50m: 33.78
100m: 1:09.25
(35.47)
150m: 1:44.94
(35.69)
200m: 2:21.97
(37.03)
2 Petra Ansaranta 2004 Oulun Uinti 1906 +0.75 657 2:22.65 +0.68 -
50m: 34.31
100m: 1:11.42
(37.11)
150m: 1:47.70
(36.28)
200m: 2:22.65
(34.95)
3 Sanni Alamattila 1999 Helsingfors Simsällskap +0.64 633 2:24.48 +2.51 Q
50m: 35.01
100m: 1:11.17
(36.16)
150m: 1:47.19
(36.02)
200m: 2:24.48
(37.29)
4 Petra Kivi 2003 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsäll +0.66 624 2:25.16 +3.19 Q
50m: 34.29
100m: 1:10.70
(36.41)
150m: 1:48.04
(37.34)
200m: 2:25.16
(37.12)
5 Lotta Pälsi 2004 Helsingfors Simsällskap +0.77 605 2:26.63 +4.66 -
50m: 34.39
100m: 1:11.64
(37.25)
150m: 1:49.71
(38.07)
200m: 2:26.63
(36.92)
6 Petra Heikkinen 2002 Oulun Uinti 1906 +0.57 592 2:27.67 +5.70 Q
50m: 34.47
100m: 1:11.13
(36.66)
150m: 1:49.63
(38.50)
200m: 2:27.67
(38.04)
7 Peppi Siirtola 2002 Cetus Espoo +0.61 591 2:27.80 +5.83 -
50m: 34.07
100m: 1:10.81
(36.74)
150m: 1:48.66
(37.85)
200m: 2:27.80
(39.14)
8 Martta Nygård 2003 Oulun Uinti 1906 +0.69 575 2:29.18 +7.21 -
50m: 34.05
100m: 1:10.92
(36.87)
150m: 1:50.00
(39.08)
200m: 2:29.18
(39.18)
9 Liina Salin 2002 Kokkolan Uimaseura +0.73 573 2:29.31 +7.34 Q
50m: 35.45
100m: 1:13.28
(37.83)
150m: 1:52.18
(38.90)
200m: 2:29.31
(37.13)
10 Iris Hanski 2003 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.55 571 2:29.50 +7.53 Q
50m: 34.27
100m: 1:11.51
(37.24)
150m: 1:50.72
(39.21)
200m: 2:29.50
(38.78)
11 Ida Slöör 2001 Cetus Espoo +0.63 564 2:30.07 +8.10 Q
50m: 34.54
100m: 1:13.34
(38.80)
150m: 1:51.98
(38.64)
200m: 2:30.07
(38.09)
12 Vilma Leppähaara 2005 Nummelan Kisaajat +0.73 557 2:30.72 +8.75 -
50m: 34.16
100m: 1:11.81
(37.65)
150m: 1:50.92
(39.11)
200m: 2:30.72
(39.80)
13 Ülle Harjaks 2006 Oulun Uinti 1906 +0.63 552 2:31.15 +9.18 Q
50m: 35.23
100m: 1:13.49
(38.26)
150m: 1:54.05
(40.56)
200m: 2:31.15
(37.10)
14 Minttu Paalanen 2003 Lahden Uimaseura +0.74 552 2:31.18 +9.21
50m: 35.94
100m: 1:14.07
(38.13)
150m: 1:53.15
(39.08)
200m: 2:31.18
(38.03)
15 Kerttu Nurmi 2003 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.71 552 2:31.23 +9.26
50m: 35.90
100m: 1:13.88
(37.98)
150m: 1:52.98
(39.10)
200m: 2:31.23
(38.25)
16 Emma Nieminen 1996 Swimming Jyväskylä +0.64 550 2:31.35 +9.38
50m: 35.29
100m: 1:13.90
(38.61)
150m: 1:53.21
(39.31)
200m: 2:31.35
(38.14)
17 Reeta Ollonen 2006 Oulun Uinti 1906 +0.72 545 2:31.84 +9.87
50m: 35.44
100m: 1:13.82
(38.38)
150m: 1:53.57
(39.75)
200m: 2:31.84
(38.27)
18 Ella Hörkkö 2001 Simmis Wanda +0.75 542 2:32.07 +10.10
50m: 34.46
100m: 1:12.47
(38.01)
150m: 1:52.41
(39.94)
200m: 2:32.07
(39.66)
19 Saana Yritys 2003 Uinti Hyvinkää +0.76 540 2:32.27 +10.30
50m: 34.29
100m: 1:12.31
(38.02)
150m: 1:52.54
(40.23)
200m: 2:32.27
(39.73)
20 Iida-maria Laine 2001 Oulun Uinti 1906 +0.64 539 2:32.37 +10.40
50m: 35.60
100m: 1:13.58
(37.98)
150m: 1:53.18
(39.60)
200m: 2:32.37
(39.19)
21 Aada Rissanen 2004 Cetus Espoo +0.63 536 2:32.67 +10.70
50m: 34.85
100m: 1:13.38
(38.53)
150m: 1:53.09
(39.71)
200m: 2:32.67
(39.58)
22 Laura Kousa 2005 Cetus Espoo +0.71 532 2:33.08 +11.11
50m: 34.82
100m: 1:14.06
(39.24)
150m: 1:54.18
(40.12)
200m: 2:33.08
(38.90)
23 Kira Lindroos 2005 Cetus Espoo +0.79 518 2:34.38 +12.41
50m: 35.99
100m: 1:15.41
(39.42)
150m: 1:55.62
(40.21)
200m: 2:34.38
(38.76)
24 Aino Hinkka 2005 Uimaseura Kangasalan Kuohu +0.67 514 2:34.78 +12.81
50m: 35.83
100m: 1:14.64
(38.81)
150m: 1:55.59
(40.95)
200m: 2:34.78
(39.19)
25 Lotta Lehtoila 2003 Helsingfors Simsällskap +0.76 512 2:35.00 +13.03
50m: 35.36
100m: 1:14.39
(39.03)
150m: 1:55.27
(40.88)
200m: 2:35.00
(39.73)
26 Liv Baker 1998 Cetus Espoo +0.71 507 2:35.49 +13.52
50m: 35.99
100m: 1:15.36
(39.37)
150m: 1:55.80
(40.44)
200m: 2:35.49
(39.69)
27 Kukka Kangas 2005 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.66 505 2:35.70 +13.73
50m: 35.97
100m: 1:15.00
(39.03)
150m: 1:56.75
(41.75)
200m: 2:35.70
(38.95)
28 Oona Laakso 2002 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.77 505 2:35.72 +13.75
50m: 33.87
100m: 1:12.19
(38.32)
150m: 1:54.30
(42.11)
200m: 2:35.72
(41.42)
29 Fiona Laakso 2005 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.72 497 2:36.59 +14.62
50m: 36.17
100m: 1:15.80
(39.63)
150m: 1:56.82
(41.02)
200m: 2:36.59
(39.77)
30 Wilma Lakanen 2003 Kokkolan Uimaseura +0.71 496 2:36.65 +14.68
50m: 35.01
100m: 1:14.26
(39.25)
150m: 1:55.66
(41.40)
200m: 2:36.65
(40.99)
31 Emilie Pärnänen 2002 Aboa Watersports +0.63 490 2:37.27 +15.30
50m: 34.49
100m: 1:12.66
(38.17)
150m: 1:55.13
(42.47)
200m: 2:37.27
(42.14)
32 Helmi Heinonen 2002 Aurajoen Uinti +0.64 481 2:38.25 +16.28
50m: 36.33
100m: 1:15.25
(38.92)
150m: 1:56.63
(41.38)
200m: 2:38.25
(41.62)
33 Ella Hulkki 2004 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsäll +0.70 481 2:38.33 +16.36
50m: 36.76
100m: 1:16.22
(39.46)
150m: 1:57.88
(41.66)
200m: 2:38.33
(40.45)
34 Roosa Kärkkäinen 2003 Oulun Lohet +0.63 471 2:39.43 +17.46
50m: 37.06
100m: 1:17.38
(40.32)
150m: 2:00.54
(43.16)
200m: 2:39.43
(38.89)
35 Peppi Pinomäki 2002 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.70 470 2:39.55 +17.58
50m: 36.01
100m: 1:15.63
(39.62)
150m: 1:58.17
(42.54)
200m: 2:39.55
(41.38)
Event official at: 29.6.2019 11:17:18
2019-06-29 14:14:06 Datahandling: WinGrodan 2.3 Licensed to: Cetus Espoo

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner