2019-12-14   11:20:33
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Wadköpingsdoppet 2019

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 2 Lördag 21/9 Klockan 15.00 (Insim kl. 13.30)

Document
Resultat
Wadköpingsdoppet 2019
Arrangör:
Plats: Gustavsviksbadet Örebro Simallians
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 21 sep 2019 till den 22 sep 2019
Gren 26, 100m Fjärilsim C+D Flicko 12 och yngre - Final
C 13-14 1:04.27 Edith Jernstedt 2002 Västerås SS SWE Örebro SWE 2016-09-18
D 12 o y 1:10.72 Victoria Äberg 2001 Västerås SS SWE Örebro SWE 2013-09-21
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Olivia Elmquist 2007 Järfälla Simsällskap 456 1:10.90
50m: 33.23
100m: 1:10.90
(37.67)
2 Althaea Süsskind 2007 Linköpings Allmänna SS 433 1:12.18 +1.28
50m: 33.06
100m: 1:12.18
(39.12)
3 Astrid Lönn 2008 Harnäs Skutskär Simsällskap 419 1:12.96 +2.06
50m: 33.33
100m: 1:12.96
(39.63)
4 Ines Pereira Garcia 2007 Skövde Simsällskap 364 1:16.45 +5.55
50m: 35.71
100m: 1:16.45
(40.74)
5 Linn Bengtsson 2007 Järfälla Simsällskap 362 1:16.61 +5.71
50m: 35.17
100m: 1:16.61
(41.44)
6 Isabella Westberg 2007 Järfälla Simsällskap 323 1:19.59 +8.69
50m: 35.54
100m: 1:19.59
(44.05)
7 Elin Segerström 2007 Karlstads Simsällskap 303 1:21.25 +10.35
50m: 37.05
100m: 1:21.25
(44.20)
8 Isabelle Nilsson 2007 Harnäs Skutskär Simsällskap 291 1:22.37 +11.47
50m: 36.14
100m: 1:22.37
(46.23)
9 Olivia Budden 2007 Bålsta Simklubb 284 1:23.08 +12.18
50m: 36.93
100m: 1:23.08
(46.15)
10 Ella Hagström 2007 Norrköpings Kappsimningsklubb 255 1:26.01 +15.11
50m: 39.98
100m: 1:26.01
(46.03)
11 Olivia Larsson 2007 Järfälla Simsällskap 243 1:27.43 +16.53
50m: 38.20
100m: 1:27.43
(49.23)
12 Nellie Westerlund 2007 Karlstads Simsällskap 240 1:27.78 +16.88
50m: 38.78
100m: 1:27.78
(49.00)
13 Hillevi Östlund 2007 Harnäs Skutskär Simsällskap 235 1:28.43 +17.53
50m: 40.92
100m: 1:28.43
(47.51)
14 Junie Mattsson 2007 Gävle Simsällskap 227 1:29.45 +18.55
50m: 39.46
100m: 1:29.45
(49.99)
15 Moa Englund 2008 Grums Simsällskap 198 1:33.59 +22.69
50m: 42.10
100m: 1:33.59
(51.49)
16 Tilde Rilvén 2008 Örebro Simallians 188 1:35.28 +24.38
50m: 46.52
100m: 1:35.28
(48.76)
17 Josefine Forsström 2007 Örebro Simallians 141 1:44.79 +33.89
50m: 48.93
100m: 1:44.79
(55.86)
18 Moa Granzell 2008 Karlstads Simsällskap 138 1:45.46 +34.56
50m: 45.91
100m: 1:45.46
(59.55)
Grenen officiell:  2019-09-21 17:18:25
Gren 26, 100m Fjärilsim C+D Flicko 13-14 år - Final
C 13-14 1:04.27 Edith Jernstedt 2002 Västerås SS SWE Örebro SWE 2016-09-18
D 12 o y 1:10.72 Victoria Äberg 2001 Västerås SS SWE Örebro SWE 2013-09-21
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Josefina Näsén 2005 Örebro Simallians 533 1:07.35
50m: 31.64
100m: 1:07.35
(35.71)
2 Linnea Lindberg 2005 Karlstads Simsällskap 492 1:09.16 +1.81
50m: 32.22
100m: 1:09.16
(36.94)
3 Moa Zetterström 2005 Norrtälje Simklubb 484 1:09.51 +2.16
50m: 32.91
100m: 1:09.51
(36.60)
4 Ebba Egnell 2005 Göteborg Sim 480 1:09.72 +2.37
50m: 32.82
100m: 1:09.72
(36.90)
5 Alina Umbaeva 2005 Örebro Simallians 458 1:10.84 +3.49
50m: 32.35
100m: 1:10.84
(38.49)
6 Junia Eklund 2006 Söderhamns Simsällskap 453 1:11.06 +3.71
50m: 33.53
100m: 1:11.06
(37.53)
7 Julia Pietsch 2005 Örebro Simallians 452 1:11.12 +3.77
50m: 32.99
100m: 1:11.12
(38.13)
8 Elise Käck 2006 Vansbro AIK Simklubb 445 1:11.51 +4.16
50m: 33.08
100m: 1:11.51
(38.43)
9 Tara Klarbo Egan 2005 Västerås Simsällskap 441 1:11.72 +4.37
50m: 33.18
100m: 1:11.72
(38.54)
10 Agnes Wilde 2005 Karlstads Simsällskap 430 1:12.34 +4.99
50m: 32.62
100m: 1:12.34
(39.72)
11 Stina Melander-Kletvang 2005 Ullensakersvømmerne 389 1:14.76 +7.41
50m: 35.10
100m: 1:14.76
(39.66)
12 Hannah Kinane 2006 Järfälla Simsällskap 383 1:15.15 +7.80
50m: 34.63
100m: 1:15.15
(40.52)
13 Cecilia Brunzell 2006 Västerås Simsällskap 380 1:15.34 +7.99
50m: 35.69
100m: 1:15.34
(39.65)
14 Saga Andersson 2006 Söderhamns Simsällskap 380 1:15.35 +8.00
50m: 34.15
100m: 1:15.35
(41.20)
15 Sara Markevind 2006 Skövde Simsällskap 377 1:15.56 +8.21
50m: 34.47
100m: 1:15.56
(41.09)
16 Joline Bakken 2005 Karlstads Simsällskap 377 1:15.57 +8.22
50m: 34.91
100m: 1:15.57
(40.66)
16 Tuva Hjemli 2005 Falu Simsällskap 377 1:15.57 +8.22
50m: 34.82
100m: 1:15.57
(40.75)
18 Ella Sjöbom 2005 Grums Simsällskap 372 1:15.90 +8.55
50m: 33.74
100m: 1:15.90
(42.16)
19 Mira Wallin 2006 Järfälla Simsällskap 361 1:16.68 +9.33
50m: 35.85
100m: 1:16.68
(40.83)
20 Frida Holmqvist 2005 Linköpings Allmänna SS 352 1:17.34 +9.99
50m: 36.48
100m: 1:17.34
(40.86)
21 Agnes Edvinsson 2006 Gävle Simsällskap 349 1:17.50 +10.15
50m: 34.96
100m: 1:17.50
(42.54)
22 Linnea Melin 2005 Skövde Simsällskap 349 1:17.53 +10.18
50m: 36.16
100m: 1:17.53
(41.37)
23 Ebba Locken 2006 Säffle Simsällskap 343 1:18.01 +10.66
50m: 36.00
100m: 1:18.01
(42.01)
24 Alice Johnson 2005 Karlstads Simsällskap 341 1:18.16 +10.81
50m: 35.80
100m: 1:18.16
(42.36)
25 Elin Sjöberg 2005 Göteborg Sim 336 1:18.48 +11.13
50m: 37.17
100m: 1:18.48
(41.31)
26 Frida Erlandsson 2006 Linköpings Allmänna SS 334 1:18.69 +11.34
50m: 37.75
100m: 1:18.69
(40.94)
27 Miranda Wahlstedt 2006 Karlstads Simsällskap 330 1:18.97 +11.62
50m: 35.55
100m: 1:18.97
(43.42)
28 Felicia Gustavsson 2006 Finspångs Simklubb 328 1:19.17 +11.82
50m: 36.86
100m: 1:19.17
(42.31)
29 Fanny Cao 2005 Järfälla Simsällskap 324 1:19.47 +12.12
50m: 36.05
100m: 1:19.47
(43.42)
30 Sara Strömsöe 2006 Falu Simsällskap 320 1:19.81 +12.46
50m: 36.50
100m: 1:19.81
(43.31)
31 Agnes Carlsson-Djerf 2006 Lidköpings Gymnastik o SS 317 1:20.08 +12.73
50m: 36.48
100m: 1:20.08
(43.60)
32 Elin Ha 2006 Göteborg Sim 314 1:20.30 +12.95
50m: 36.70
100m: 1:20.30
(43.60)
33 Ylva Andersson 2005 Norrköpings Kappsimningsklubb 301 1:21.40 +14.05
50m: 37.31
100m: 1:21.40
(44.09)
33 Olivia Thonander 2005 Göteborg Sim 301 1:21.40 +14.05
50m: 35.36
100m: 1:21.40
(46.04)
35 Linnéa Bruce-Holm 2005 Säffle Simsällskap 301 1:21.46 +14.11
50m: 36.74
100m: 1:21.46
(44.72)
36 Stella Finnhammar 2005 Järfälla Simsällskap 287 1:22.74 +15.39
50m: 37.06
100m: 1:22.74
(45.68)
37 Amanda Wensmark 2005 Järfälla Simsällskap 284 1:22.99 +15.64
50m: 38.08
100m: 1:22.99
(44.91)
38 Manya Sidén Bashouki 2006 Järfälla Simsällskap 279 1:23.56 +16.21
50m: 38.54
100m: 1:23.56
(45.02)
39 Darya Abbaspour 2005 Linköpings Allmänna SS 276 1:23.84 +16.49
50m: 39.01
100m: 1:23.84
(44.83)
40 Elma Eklund 2005 Göteborg Sim 263 1:25.15 +17.80
50m: 38.21
100m: 1:25.15
(46.94)
41 Engla Dunhagen 2006 Finspångs Simklubb 260 1:25.52 +18.17
50m: 39.57
100m: 1:25.52
(45.95)
42 Emelie Sidén 2005 Järfälla Simsällskap 253 1:26.29 +18.94
50m: 39.18
100m: 1:26.29
(47.11)
43 Alva Granzell 2006 Karlstads Simsällskap 250 1:26.63 +19.28
50m: 37.15
100m: 1:26.63
(49.48)
44 Emma Werner 2005 Norrköpings Kappsimningsklubb 240 1:27.84 +20.49
50m: 39.24
100m: 1:27.84
(48.60)
45 Leia Ångman 2006 Järfälla Simsällskap 237 1:28.18 +20.83
50m: 40.45
100m: 1:28.18
(47.73)
46 Wilma Åberg 2005 Örebro Simallians 234 1:28.60 +21.25
50m: 40.15
100m: 1:28.60
(48.45)
47 Olivia Halfar 2005 Järfälla Simsällskap 222 1:30.09 +22.74
50m: 41.02
100m: 1:30.09
(49.07)
48 Emilia  Tallberg 2006 Karlstads Simsällskap 219 1:30.57 +23.22
50m: 38.74
100m: 1:30.57
(51.83)
49 Emmy Dagberg 2005 Kungälvs Simsällskap 213 1:31.39 +24.04
50m: 41.04
100m: 1:31.39
(50.35)
50 Sara Högstedt 2005 Göteborg Sim 207 1:32.22 +24.87
50m: 38.98
100m: 1:32.22
(53.24)
51 Emilia Torgén 2005 Bålsta Simklubb 205 1:32.52 +25.17
50m: 40.45
100m: 1:32.52
(52.07)
52 Alice Larsson 2006 Örebro Simallians 203 1:32.78 +25.43
50m: 42.33
100m: 1:32.78
(50.45)
53 Hanna Frank 2006 Falu Simsällskap 191 1:34.71 +27.36
50m: 42.42
100m: 1:34.71
(52.29)
54 Alma Mellegård Fastén 2006 Göteborg Sim 160 1:40.52 +33.17
50m: 45.47
100m: 1:40.52
(55.05)
- Tilda Dohrner 2006 Kungälvs Simsällskap DSQ
- Linnea Larsson 2005 Hallsberg Kumla Simklubb DNS
- Emma Liis Eerik 2006 Linköpings Allmänna SS DNS
Grenen officiell:  2019-09-21 17:18:25
2019-09-21 19:30:10 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner