2019-11-20   05:35:01
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Wadköpingsdoppet 2019

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 3 Söndag 22/9 Klockan 08.30 (Insim kl. 07.15)

Document
Resultat
Wadköpingsdoppet 2019
Arrangör:
Plats: Gustavsviksbadet Örebro Simallians
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 21 sep 2019 till den 22 sep 2019
Gren 36, 100m Ryggsim C+D Flickor 12 och yngre - Final
C 13-14 1:03.94 Trine Forss 2003 Skövde SS SWE Örebro SWE 2017-09-23
D 12 o y 1:10.88 Victoria Åberg 2001 Västerås SS SWE Örebro SWE 2013-09-21
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Olivia Elmquist 2007 Järfälla Simsällskap 402 1:14.56
50m: 36.11
100m: 1:14.56
(38.45)
2 Linn Bengtsson 2007 Järfälla Simsällskap 387 1:15.45 +0.89
50m: 36.64
100m: 1:15.45
(38.81)
3 Junie Mattsson 2007 Gävle Simsällskap 371 1:16.57 +2.01
50m: 36.65
100m: 1:16.57
(39.92)
4 Elin Segerström 2007 Karlstads Simsällskap 362 1:17.18 +2.62
50m: 37.71
100m: 1:17.18
(39.47)
5 Isabella Westberg 2007 Järfälla Simsällskap 320 1:20.45 +5.89
50m: 39.00
100m: 1:20.45
(41.45)
6 Hillevi Östlund 2007 Harnäs Skutskär Simsällskap 314 1:20.89 +6.33
50m: 39.02
100m: 1:20.89
(41.87)
7 Ellen Jörstad 2007 Örebro Simallians 288 1:23.26 +8.70
50m: 40.20
100m: 1:23.26
(43.06)
8 Isabelle Nilsson 2007 Harnäs Skutskär Simsällskap 266 1:25.47 +10.91
50m: 40.89
100m: 1:25.47
(44.58)
9 Olivia Larsson 2007 Järfälla Simsällskap 252 1:27.07 +12.51
50m: 41.79
100m: 1:27.07
(45.28)
10 Tuva Honsberg 2008 Kungälvs Simsällskap 248 1:27.54 +12.98
50m: 42.47
100m: 1:27.54
(45.07)
11 Emma Heikman 2008 Strängnäs Simklubb 245 1:27.83 +13.27
50m: 42.37
100m: 1:27.83
(45.46)
12 Tilde Rilvén 2008 Örebro Simallians 243 1:28.12 +13.56
50m: 44.31
100m: 1:28.12
(43.81)
13 Meja Wernersson 2007 Örebro Simallians 238 1:28.77 +14.21
50m: 43.92
100m: 1:28.77
(44.85)
14 Alicia Wallberg 2007 Norrköpings Kappsimningsklubb 234 1:29.24 +14.68
50m: 43.90
100m: 1:29.24
(45.34)
15 Doris von Hofsten 2008 Falu Simsällskap 231 1:29.57 +15.01
50m: 42.53
100m: 1:29.57
(47.04)
16 Rosa Jansson 2008 Örebro Simallians 222 1:30.75 +16.19
50m: 42.66
100m: 1:30.75
(48.09)
17 Moa Granzell 2008 Karlstads Simsällskap 220 1:31.10 +16.54
50m: 43.92
100m: 1:31.10
(47.18)
18 Josefine Forsström 2007 Örebro Simallians 215 1:31.75 +17.19
50m: 44.95
100m: 1:31.75
(46.80)
19 Selma Pettersson 2007 Örebro Simallians 212 1:32.20 +17.64
50m: 45.03
100m: 1:32.20
(47.17)
20 Amanda Fröding 2007 Örebro Simallians 204 1:33.42 +18.86
50m: 45.35
100m: 1:33.42
(48.07)
21 Ronja Lindqvist 2008 Örebro Simallians 201 1:33.85 +19.29
50m: 45.36
100m: 1:33.85
(48.49)
22 Rut Kämblad 2008 Örebro Simallians 181 1:37.19 +22.63
50m: 48.26
100m: 1:37.19
(48.93)
23 Matilda Larsson 2008 Örebro Simallians 156 1:42.16 +27.60
50m: 49.53
100m: 1:42.16
(52.63)
- Freja Gruvaeus 2008 Örebro Simallians DNS
Grenen officiell:  2019-09-22 09:36:22
Gren 36, 100m Ryggsim C+D Flickor 13-14 år - Final
C 13-14 1:03.94 Trine Forss 2003 Skövde SS SWE Örebro SWE 2017-09-23
D 12 o y 1:10.88 Victoria Åberg 2001 Västerås SS SWE Örebro SWE 2013-09-21
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Märta Högfeldt 2005 Linköpings Allmänna SS 536 1:07.74
50m: 32.60
100m: 1:07.74
(35.14)
2 Junia Eklund 2006 Söderhamns Simsällskap 530 1:07.97 +0.23
50m: 33.47
100m: 1:07.97
(34.50)
3 Joline Bakken 2005 Karlstads Simsällskap 530 1:07.99 +0.25
50m: 33.03
100m: 1:07.99
(34.96)
4 Julia Pietsch 2005 Örebro Simallians 521 1:08.37 +0.63
50m: 33.12
100m: 1:08.37
(35.25)
5 Ebba Holgersson 2005 Norrköpings Kappsimningsklubb 518 1:08.50 +0.76
50m: 33.60
100m: 1:08.50
(34.90)
6 Josefina Näsén 2005 Örebro Simallians 485 1:10.01 +2.27
50m: 34.28
100m: 1:10.01
(35.73)
7 Saga Johannesson 2005 Göteborg Sim 485 1:10.04 +2.30
50m: 34.10
100m: 1:10.04
(35.94)
8 Linnea Lindberg 2005 Karlstads Simsällskap 451 1:11.71 +3.97
50m: 34.13
100m: 1:11.71
(37.58)
9 Ebba Locken 2006 Säffle Simsällskap 451 1:11.73 +3.99
50m: 34.90
100m: 1:11.73
(36.83)
10 Tuva Hjemli 2005 Falu Simsällskap 435 1:12.58 +4.84
50m: 35.24
100m: 1:12.58
(37.34)
11 Manya Sidén Bashouki 2006 Järfälla Simsällskap 413 1:13.87 +6.13
50m: 36.21
100m: 1:13.87
(37.66)
12 Miranda Wahlstedt 2006 Karlstads Simsällskap 409 1:14.09 +6.35
50m: 36.09
100m: 1:14.09
(38.00)
13 Cecilia Brunzell 2006 Västerås Simsällskap 403 1:14.45 +6.71
50m: 36.30
100m: 1:14.45
(38.15)
14 Alma Mühr 2005 Örebro Simallians 399 1:14.70 +6.96
50m: 35.68
100m: 1:14.70
(39.02)
15 Emma Werner 2005 Norrköpings Kappsimningsklubb 394 1:15.06 +7.32
50m: 36.27
100m: 1:15.06
(38.79)
16 Mira Wallin 2006 Järfälla Simsällskap 390 1:15.32 +7.58
50m: 36.71
100m: 1:15.32
(38.61)
17 Sara Sjölander 2006 Karlstads Simsällskap 387 1:15.46 +7.72
50m: 36.73
100m: 1:15.46
(38.73)
18 Agnes Jakobsson 2005 Simklubben Ägir 381 1:15.86 +8.12
50m: 37.08
100m: 1:15.86
(38.78)
19 Sara Strömsöe 2006 Falu Simsällskap 379 1:16.01 +8.27
50m: 37.07
100m: 1:16.01
(38.94)
20 Tilde Halldan 2005 Säffle Simsällskap 372 1:16.50 +8.76
50m: 36.91
100m: 1:16.50
(39.59)
21 Julia Arildsson 2005 Linköpings Allmänna SS 371 1:16.58 +8.84
50m: 37.97
100m: 1:16.58
(38.61)
22 Linnea Larsson 2005 Hallsberg Kumla Simklubb 368 1:16.73 +8.99
50m: 37.09
100m: 1:16.73
(39.64)
23 Felicia  Kvarnstedt 2005 Skövde Simsällskap 368 1:16.75 +9.01
50m: 37.87
100m: 1:16.75
(38.88)
24 Klara Torén 2006 Lidköpings Gymnastik o SS 366 1:16.88 +9.14
50m: 36.98
100m: 1:16.88
(39.90)
25 Linnéa Bruce-Holm 2005 Säffle Simsällskap 363 1:17.09 +9.35
50m: 37.09
100m: 1:17.09
(40.00)
26 Frida Holmqvist 2005 Linköpings Allmänna SS 354 1:17.77 +10.03
50m: 38.10
100m: 1:17.77
(39.67)
27 Anna Busacca Hjärtquist 2005 Grums Simsällskap 352 1:17.88 +10.14
50m: 37.93
100m: 1:17.88
(39.95)
28 Alina Umbaeva 2005 Örebro Simallians 352 1:17.90 +10.16
50m: 37.62
100m: 1:17.90
(40.28)
29 Alva Granzell 2006 Karlstads Simsällskap 351 1:17.97 +10.23
50m: 37.16
100m: 1:17.97
(40.81)
30 Linnea Melin 2005 Skövde Simsällskap 346 1:18.38 +10.64
50m: 38.33
100m: 1:18.38
(40.05)
31 Sofia Wallin 2005 Linköpings Allmänna SS 344 1:18.53 +10.79
50m: 38.65
100m: 1:18.53
(39.88)
32 Saga Andersson 2006 Söderhamns Simsällskap 341 1:18.76 +11.02
50m: 37.55
100m: 1:18.76
(41.21)
33 Fanny Cao 2005 Järfälla Simsällskap 340 1:18.81 +11.07
50m: 37.50
100m: 1:18.81
(41.31)
34 Sara Markevind 2006 Skövde Simsällskap 334 1:19.30 +11.56
50m: 37.50
100m: 1:19.30
(41.80)
35 Elin Ha 2006 Göteborg Sim 332 1:19.46 +11.72
50m: 38.23
100m: 1:19.46
(41.23)
36 Felicia Gustavsson 2006 Finspångs Simklubb 330 1:19.57 +11.83
50m: 38.01
100m: 1:19.57
(41.56)
37 Hannah Kinane 2006 Järfälla Simsällskap 328 1:19.75 +12.01
50m: 38.42
100m: 1:19.75
(41.33)
38 Alice Johnson 2005 Karlstads Simsällskap 324 1:20.04 +12.30
50m: 39.01
100m: 1:20.04
(41.03)
39 Stella Finnhammar 2005 Järfälla Simsällskap 320 1:20.38 +12.64
50m: 38.64
100m: 1:20.38
(41.74)
40 Emelie Runarsson 2006 Söderhamns Simsällskap 320 1:20.45 +12.71
50m: 39.11
100m: 1:20.45
(41.34)
41 Darya Abbaspour 2005 Linköpings Allmänna SS 319 1:20.48 +12.74
50m: 38.58
100m: 1:20.48
(41.90)
42 Engla Dunhagen 2006 Finspångs Simklubb 317 1:20.69 +12.95
50m: 39.79
100m: 1:20.69
(40.90)
43 Amanda Orban 2005 Säffle Simsällskap 315 1:20.87 +13.13
50m: 39.53
100m: 1:20.87
(41.34)
44 Wilma Åberg 2005 Örebro Simallians 310 1:21.24 +13.50
50m: 39.43
100m: 1:21.24
(41.81)
45 Felicia Sobotka 2005 Hallsberg Kumla Simklubb 309 1:21.38 +13.64
50m: 39.18
100m: 1:21.38
(42.20)
46 Ida Furuström 2005 Söderhamns Simsällskap 308 1:21.44 +13.70
50m: 39.37
100m: 1:21.44
(42.07)
47 Runa Eriksson 2005 Hallsberg Kumla Simklubb 306 1:21.64 +13.90
50m: 40.06
100m: 1:21.64
(41.58)
48 Stella Karlsson 2006 Harnäs Skutskär Simsällskap 293 1:22.79 +15.05
50m: 40.66
100m: 1:22.79
(42.13)
49 Amanda Wensmark 2005 Järfälla Simsällskap 288 1:23.27 +15.53
50m: 41.16
100m: 1:23.27
(42.11)
50 Emelie Sidén 2005 Järfälla Simsällskap 274 1:24.67 +16.93
50m: 39.92
100m: 1:24.67
(44.75)
51 Maja Karlsson 2006 Kungälvs Simsällskap 268 1:25.35 +17.61
50m: 40.73
100m: 1:25.35
(44.62)
52 Hanna Frank 2006 Falu Simsällskap 252 1:27.05 +19.31
50m: 42.01
100m: 1:27.05
(45.04)
53 Olivia Halfar 2005 Järfälla Simsällskap 231 1:29.62 +21.88
50m: 42.36
100m: 1:29.62
(47.26)
- Olivia Thonander 2005 Göteborg Sim DSQ
- Elin Sjöberg 2005 Göteborg Sim DSQ
- Emma Liis Eerik 2006 Linköpings Allmänna SS DNS
Grenen officiell:  2019-09-22 09:36:22
2019-09-22 09:39:59 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner