2019-11-19   19:19:41
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Copenhagen Kidz Cup 2019

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Resultat Løb 7 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 7 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Copenhagen Kidz Cup 2019    Udskriftsdato  29 juni 2019   
  Stævne by  Lyngby    Udskriftstidspunkt  12:23   
  Arrangør  Lyngby Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  29 juni 2019         
 
 
Løb 7, 100m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Matilde Maagøe  2007  Hovedstadens Svømmeklub            1:17.80   
Mikkeline Steen Stokkebro  2007  Hovedstadens Svømmeklub            1:18.15   
Isabella Pedersen  2007  Hovedstadens Svømmeklub            1:22.93   
Karla Hebeltoft Olesen  2007  Hovedstadens Svømmeklub            1:23.05   
Rebecca Bell  2007  Lyngby Svømmeklub            1:25.75   
Vigga Jacoby  2007  Hovedstadens Svømmeklub            1:27.64   
Maria Kjer Rasmussen  2007  Hovedstadens Svømmeklub            1:30.25   
Alma Hartmann Jensen  2007  Lyngby Svømmeklub            1:30.60   
Ingeborg Fleron Qvant  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:32.38   
10  Ingrid Due Nygaard  2007  Lyngby Svømmeklub            1:32.47   
11  Sofie Emilie Lange  2007  Gladsaxe Svømmeklub            1:33.53   
12  Celine van Breugel  2007  Lyngby Svømmeklub            1:33.69   
13  Clara Dam Lukowski  2007  Hovedstadens Svømmeklub            1:33.74   
14  Ingrid Stokholm Ellehøj  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:34.57   
15  Anna Dicte Bøgeskov  2007  Gladsaxe Svømmeklub            1:36.22   
16  Sophie Harborg Fuchs  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:43.70   
17  Amanda Aidinian  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:43.74   
18  Rosa Rank Solhart  2007  Gladsaxe Svømmeklub            1:49.52   
                     
 
Løb 7, 100m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2008-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Alma Sofie A. Bløcher  2008  Hovedstadens Svømmeklub            1:25.49   
Petrea Asferg Larsson  2008  Gladsaxe Svømmeklub            1:28.97   
Caroline Toftelund Larsen  2008  Lyngby Svømmeklub            1:30.92   
Vigga Jørgensen  2008  Hovedstadens Svømmeklub            1:31.49   
Wilma Berg  2008  Lyngby Svømmeklub            1:32.29   
Katrine Schou Jagd  2008  Gladsaxe Svømmeklub            1:34.97   
Vigga Skou  2008  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:35.59   
Kamilla Figurski  2008  Hørsholm Svømmeforening            1:36.62   
Sophia Zøllner  2008  Lyngby Svømmeklub            1:36.70   
10  Victoria Brammer Kærgaard  2008  Gladsaxe Svømmeklub            1:39.06   
11  Adia Brekling  2008  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:39.77   
12  Amilia Peick-Kristensen  2008  Lyngby Svømmeklub            1:40.76   
13  Liva Ladefoged Jepsen  2008  Gladsaxe Svømmeklub            1:41.54   
14  Thilde Gammelvind  2008  Hovedstadens Svømmeklub            1:42.65   
15  Sofie Ross  2008  Lyngby Svømmeklub            1:44.13   
16  Thilde Jølver Rasmussen  2008  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:47.18   
17  Ida Fiala Kohl  2008  Hørsholm Svømmeforening            1:48.86   
18  Filippa Siim  2008  Hørsholm Svømmeforening            1:58.52   
Sara Kjær Bollesen  2008  Lyngby Svømmeklub            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  29 juni 2019 
Licens til Lyngby Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  12:23 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark