Results for Brøndby Swim Cup 2020
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Lb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stvne navn | Brndby Swim Cup 2020 | Udskriftsdato | 19 januar 2020 | |||
Stvne by | Brndby | Udskriftstidspunkt | 11:33 | |||
Arrangr | Vest-Brndby | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stvne dato | 18 januar 2020 |
Lb 23, 50m Brystsvmning Damer, Finaler rg. 2010-2020 |
Plac. | Navn | Fdt | Point | FINA | Opnet | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Amalie Vogt Monberg | 2010 | 171 | 51.44 | ||||||
Solrd Svmmeklub | 54.75 | |||||||||
2 | Asta Kruse Enemrke | 2010 | 137 | 55.37 | ||||||
Glostrup Svmmeklub | 54.77 | |||||||||
3 | Nora Rosenkrantz | 2010 | 134 | 55.70 | ||||||
Glostrup Svmmeklub | 58.36 | |||||||||
4 | Ingrid Schultz | 2010 | 97 | 1:02.09 | ||||||
Albertslund IF | 1:01.63 | |||||||||
5 | Coco Cairo | 2010 | 93 | 1:02.87 | ||||||
Svmmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
6 | Katarina Nilsson | 2010 | 87 | 1:04.21 | ||||||
Svmmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
7 | Liva Jrgensen | 2010 | 83 | 1:05.42 | ||||||
Svmmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
8 | Vera Vildrik Thougaard | 2010 | 79 | 1:06.30 | ||||||
Svmmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
9 | Kamma Lykke Sejer Srensen | 2010 | 79 | 1:06.55 | ||||||
Svmmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
10 | Sofie Nygaard Kofoed | 2010 | 78 | 1:06.62 | ||||||
Albertslund IF | 1:07.11 | |||||||||
11 | Dagmar Fleron Qvant | 2010 | 66 | 1:10.49 | ||||||
Svmmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
12 | Veronica Jersild | 2010 | 55 | 1:14.83 | ||||||
Svmmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
13 | Irma Valskov Weichardt | 2010 | 48 | 1:18.23 | ||||||
Svmmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
14 | Alma Marie Nygaard | 2011 | 41 | 1:22.48 | ||||||
Albertslund IF | 1:21.16 | |||||||||
15 | Leonora Ottosen | 2011 | 35 | 1:26.59 | ||||||
Vest-Brndby | ||||||||||
16 | Jayna Harwani | 2010 | 30 | 1:31.02 | ||||||
Svmmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
- | Leonora Noll | 2010 | DNS | |||||||
Svmmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
- | Alberte Delin Backhausen | 2010 | DSQ | Asynkrone arme v.10m | ||||||
Svmmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
- | Lrke Sofie Flindt | 2010 | DSQ | 1 hnd v. afslutn. | ||||||
Svmmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
- | Zenia Spence | 2010 | DSQ | Arme til hofter | ||||||
Svmmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
Lb 23, 50m Brystsvmning Damer, Finaler rg. 2008-2009 |
Plac. | Navn | Fdt | Point | FINA | Opnet | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ellen Lunn | 2008 | 336 | 41.06 | ||||||
Frederikssund Svmmeklub | 41.31 | |||||||||
2 | Zenia Englund | 2008 | 313 | 42.06 | ||||||
Svmmeklubben Kvik, Kastrup | 42.92 | |||||||||
3 | Liva Friche Christensen | 2008 | 266 | 44.39 | ||||||
Glostrup Svmmeklub | 44.30 | |||||||||
4 | Ida Sohn | 2008 | 265 | 44.46 | ||||||
Rnne Svmme Klub | 45.87 | |||||||||
5 | Mathilde Rygaard Hansen | 2008 | 256 | 44.97 | ||||||
Solrd Svmmeklub | 46.21 | |||||||||
6 | Maiken Stoel Nielsen | 2009 | 202 | 48.66 | ||||||
Glostrup Svmmeklub | 50.76 | |||||||||
7 | Ann-Louise Schledermann | 2009 | 195 | 49.18 | ||||||
Glostrup Svmmeklub | 49.68 | |||||||||
8 | Thilde Bdiker | 2009 | 169 | 51.57 | ||||||
Glostrup Svmmeklub | 57.36 | |||||||||
9 | Emma de Palo-Jonas | 2008 | 161 | 52.41 | ||||||
Vest-Brndby | 53.57 | |||||||||
10 | Natalie Meyer | 2009 | 146 | 54.13 | ||||||
Glostrup Svmmeklub | 55.68 | |||||||||
11 | Mia Kristensen | 2009 | 123 | 57.42 | ||||||
Vest-Brndby | 58.11 | |||||||||
12 | Lina Louardi | 2009 | 99 | 1:01.69 | ||||||
Svmmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
13 | Cecilia Janning | 2009 | 98 | 1:01.94 | ||||||
Vest-Brndby | 1:04.19 | |||||||||
14 | Frederikke Rasmussen | 2009 | 94 | 1:02.63 | ||||||
Albertslund IF | 1:08.03 | |||||||||
15 | Mille Mouritzen | 2009 | 94 | 1:02.78 | ||||||
Svmmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
16 | Linea Skriver Fabricius | 2009 | 87 | 1:04.36 | ||||||
Svmmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
Lb 23, 50m Brystsvmning Damer, Finaler rg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Fdt | Point | FINA | Opnet | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Malouca Laura Bruun | 2007 | 467 | 36.79 | ||||||
Glostrup Svmmeklub | 35.68 | |||||||||
2 | Rikke Therp | 2006 | 450 | 37.25 | ||||||
Vest-Brndby | 37.60 | |||||||||
3 | Maya Amstrup Riis | 2007 | 441 | 37.50 | ||||||
Vest-Brndby | 36.44 | |||||||||
4 | Laika Usinger | 2006 | 415 | 38.28 | ||||||
Vest-Brndby | 39.07 | |||||||||
5 | Mathilde Johansen | 2007 | 382 | 39.33 | ||||||
Glostrup Svmmeklub | 39.47 | |||||||||
6 | Marie Nissov-Johansen | 2006 | 380 | 39.42 | ||||||
Vest-Brndby | 39.66 | |||||||||
7 | Regitze Rosenkrantz | 2006 | 305 | 42.42 | ||||||
Glostrup Svmmeklub | 44.65 | |||||||||
8 | Ida Celine Sangstad Holst | 2007 | 300 | 42.62 | ||||||
Glostrup Svmmeklub | 42.90 | |||||||||
9 | Freja Fyller Jacobsen | 2007 | 299 | 42.70 | ||||||
Svmmeklubben Kvik, Kastrup | 41.90 | |||||||||
10 | Daniella Anderson | 2006 | 295 | 42.88 | ||||||
Solrd Svmmeklub | 40.34 | |||||||||
11 | Helena Fritz Larsen | 2007 | 278 | 43.72 | ||||||
Albertslund IF | 46.00 | |||||||||
12 | Sandra Bnsov Frederiksen | 2007 | 274 | 43.95 | ||||||
Vest-Brndby | 44.77 | |||||||||
13 | Hannah Bjrneboe | 2007 | 208 | 48.15 | ||||||
Vest-Brndby | 46.36 | |||||||||
14 | Emilia Nielsen | 2007 | 170 | 51.47 | ||||||
Albertslund IF | 51.29 | |||||||||
Lb 23, 50m Brystsvmning Damer, Finaler rg. 1921-2005 |
Plac. | Navn | Fdt | Point | FINA | Opnet | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Anne Sepstrup-Skjoldner | 2005 | 433 | 37.75 | ||||||
Solrd Svmmeklub | 36.93 | |||||||||
2 | Laura Buchmann | 2004 | 348 | 40.58 | ||||||
Albertslund IF | 40.50 | |||||||||
3 | Camille Hvid Ravnholt | 2003 | 346 | 40.66 | ||||||
Frederikssund Svmmeklub | 40.26 | |||||||||
4 | Sofie Christiansen | 2005 | 182 | 50.33 | ||||||
Rnne Svmme Klub | 49.82 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 19 januar 2020 |
Licens til Svmmeklubben Vest Brndby | Udskriftstidspunkt | 11:33 |