2020-02-26   14:22:18
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Sandaredssprinten 2019

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1 Insim: 8:00 1:a start kl. 09:00

Document
Resultat
Sandaredssprinten 2019
Arrangör:
Plats: Simklubben 1970
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 7 sep 2019 till den 8 sep 2019
Gren 12, 100m Bröstsim Herrar A-F 10 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Mio Pettersson 2009 Simklubben S 02 1:47.78
50m: 51.58
100m: 1:47.78
(56.20)
2 Mathias Behre 2009 Kungälvs Simsällskap 1:48.91 +1.13
50m: 50.63
100m: 1:48.91
(58.28)
3 Arvid Fossum 2009 S77 Stenungsund 1:57.90 +10.12
50m: 55.72
100m: 1:57.90
(1:02.18)
4 Aston Perry 2009 S77 Stenungsund 2:04.68 +16.90
50m: 56.42
100m: 2:04.68
(1:08.26)
5 Liam Andersson 2009 Landskrona Simsällskap 2:08.48 +20.70
50m: 1:00.41
100m: 2:08.48
(1:08.07)
- Noel Brånlid 2009 S77 Stenungsund DSQ
- Antonio Poller 2009 Kungsbacka Simsällskap DSQ
Grenen officiell:  2019-09-07 11:40:30
Gren 12, 100m Bröstsim Herrar A-F 11 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Axel Lambertsson 2008 Varberg Sim 1:47.34
50m: 52.17
100m: 1:47.34
(55.17)
2 Henry Palm 2008 Landskrona Simsällskap 1:47.94 +0.60
50m: 51.26
100m: 1:47.94
(56.68)
3 Edvin Pettersson 2008 Simklubben Alingsås 1:48.67 +1.33
50m: 52.70
100m: 1:48.67
(55.97)
4 Luka Bulatovic 2008 Simklubben S 02 1:52.65 +5.31
50m: 54.18
100m: 1:52.65
(58.47)
5 Vincent Rosholm 2008 Simklubben 1970 1:54.85 +7.51
50m: 53.34
100m: 1:54.85
(1:01.51)
6 Olle Gustafsson 2008 S77 Stenungsund 1:56.59 +9.25
50m: 55.54
100m: 1:56.59
(1:01.05)
7 Hannes Johnsson 2008 Kungsbacka Simsällskap 1:56.75 +9.41
50m: 54.94
100m: 1:56.75
(1:01.81)
8 Albin Wiik 2008 Simklubben S 02 2:06.27 +18.93
50m: 58.96
100m: 2:06.27
(1:07.31)
- Max Johansson 2008 Kungsbacka Simsällskap DSQ
Grenen officiell:  2019-09-07 11:40:30
Gren 12, 100m Bröstsim Herrar A-F 12 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Walter Jerling 2007 Simklubben S 02 1:36.90
50m: 46.04
100m: 1:36.90
(50.86)
2 Lukas Hedberg 2007 Varberg Sim 1:41.19 +4.29
50m: 48.13
100m: 1:41.19
(53.06)
3 Albin Jarhult 2007 Skene Sim- och Idrottssällskap 1:42.33 +5.43
50m: 48.71
100m: 1:42.33
(53.62)
4 Andy Hadzic 2007 Landskrona Simsällskap 1:43.47 +6.57
50m: 48.01
100m: 1:43.47
(55.46)
5 Philip Hansson 2007 Simklubben Elfsborg 1:45.93 +9.03
50m: 49.03
100m: 1:45.93
(56.90)
6 Mio Hernandez 2007 Simklubben S 02 1:47.27 +10.37
50m: 51.36
100m: 1:47.27
(55.91)
7 Elias Klebom 2007 Simklubben Elfsborg 1:48.95 +12.05
50m: 52.06
100m: 1:48.95
(56.89)
- Vilmer Johansson Rönqvist 2007 Landskrona Simsällskap DSQ
Grenen officiell:  2019-09-07 11:40:30
Gren 12, 100m Bröstsim Herrar A-F 13-14 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Ludvig Hoff 2005 Landskrona Simsällskap 1:16.89
50m: 35.72
100m: 1:16.89
(41.17)
2 Elias Eriksson Hejmar 2005 Lidköpings Gymnastik o SS 1:19.65 +2.76
50m: 37.42
100m: 1:19.65
(42.23)
3 Alvin Silow 2005 Skövde Simsällskap 1:22.95 +6.06
50m: 39.12
100m: 1:22.95
(43.83)
4 Jonas Shafie 2006 Simklubben S 02 1:26.75 +9.86
50m: 40.99
100m: 1:26.75
(45.76)
5 Milton Hedendahl 2005 Simklubben 1970 1:29.60 +12.71
50m: 41.57
100m: 1:29.60
(48.03)
6 Melker Boman 2005 Simklubben 1970 1:31.08 +14.19
50m: 42.94
100m: 1:31.08
(48.14)
7 Anton Liebenhagen 2005 Landskrona Simsällskap 1:34.22 +17.33
50m: 42.86
100m: 1:34.22
(51.36)
8 Eric Thörngren 2006 Simklubben Elfsborg 1:36.59 +19.70
50m: 44.36
100m: 1:36.59
(52.23)
9 Joar Kivistö 2005 Simklubben 1970 1:38.74 +21.85
50m: 47.39
100m: 1:38.74
(51.35)
10 Oscar  Olofsson 2006 S77 Stenungsund 1:40.32 +23.43
50m: 46.93
100m: 1:40.32
(53.39)
11 John Åhlund 2005 Falkenbergs Simklubb 1:46.54 +29.65
50m: 49.18
100m: 1:46.54
(57.36)
Grenen officiell:  2019-09-07 11:40:30
Gren 12, 100m Bröstsim Herrar A-F 15-16 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Markus Rydgren 2003 Landskrona Simsällskap 1:17.51
50m: 35.35
100m: 1:17.51
(42.16)
2 Emil Storberg 2004 Falkenbergs Simklubb 1:19.25 +1.74
50m: 37.51
100m: 1:19.25
(41.74)
3 Max Lidbom 2004 Simklubben Elfsborg 1:20.71 +3.20
50m: 37.12
100m: 1:20.71
(43.59)
4 Johannes Edman 2004 Landskrona Simsällskap 1:23.52 +6.01
50m: 38.32
100m: 1:23.52
(45.20)
5 Viggo Thomsen 2004 Landskrona Simsällskap 1:24.45 +6.94
50m: 39.16
100m: 1:24.45
(45.29)
6 Sebastian Jönsson 2003 Åsundens Simsällskap 1:26.19 +8.68
50m: 40.83
100m: 1:26.19
(45.36)
7 Marcus Riis 2004 Landskrona Simsällskap 1:27.24 +9.73
50m: 40.33
100m: 1:27.24
(46.91)
Grenen officiell:  2019-09-07 11:40:30
Gren 12, 100m Bröstsim Herrar A-F 17 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Linus Kahl 2001 Landskrona Simsällskap 1:03.69
50m: 30.46
100m: 1:03.69
(33.23)
2 Emil Hassling 2000 Landskrona Simsällskap 1:03.78 +0.09
50m: 29.93
100m: 1:03.78
(33.85)
3 Lucas Lindblom 2000 Landskrona Simsällskap 1:07.78 +4.09
50m: 32.05
100m: 1:07.78
(35.73)
4 Casper Svärd 2001 Landskrona Simsällskap 1:10.13 +6.44
50m: 32.33
100m: 1:10.13
(37.80)
5 Simon Svedberg 2001 Falköpings Simsällskap 1:18.85 +15.16
50m: 36.44
100m: 1:18.85
(42.41)
6 Kristoffer Grönhaug 2002 Åsundens Simsällskap 1:22.32 +18.63
50m: 38.63
100m: 1:22.32
(43.69)
7 Alfred Thunell 2002 Landskrona Simsällskap 1:27.94 +24.25
50m: 40.74
100m: 1:27.94
(47.20)
Grenen officiell:  2019-09-07 11:40:30
2019-09-07 12:02:20 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Simklubben 1970

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner