2020-04-06   20:17:58
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Arena Open 2019

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1

Document
Resultat
Arena Open 2019
Plats: Arrangör: Upsala Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 8 sep 2019 till den 8 sep 2019
Gren 1, 200m Frisim Damer 13 och yngre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Nike Söderström 2007 Upsala Simsällskap +0.72 2:20.41
50m: 31.87
100m: 1:07.24
(35.37)
150m: 1:43.80
(36.56)
200m: 2:20.41
(36.61)
2 Nora Högström 2007 Upsala Simsällskap +0.78 2:25.71 +5.30
50m: 33.14
100m: 1:10.02
(36.88)
150m: 1:48.00
(37.98)
200m: 2:25.71
(37.71)
3 Ida Svensson 2006 Upsala Simsällskap +0.68 2:27.39 +6.98
50m: 33.76
100m: 1:11.50
(37.74)
150m: 1:50.04
(38.54)
200m: 2:27.39
(37.35)
4 Hilma Wahlström 2006 Upsala Simsällskap +0.66 2:28.97 +8.56
50m: 33.61
100m: 1:10.98
(37.37)
150m: 1:49.95
(38.97)
200m: 2:28.97
(39.02)
5 Alva Stadell 2006 Upsala Simsällskap +0.69 2:34.78 +14.37
50m: 34.47
100m: 1:14.27
(39.80)
150m: 1:55.05
(40.78)
200m: 2:34.78
(39.73)
6 Alva Marhold 2007 Upsala Simsällskap +0.77 2:36.57 +16.16
50m: 35.00
100m: 1:16.44
(41.44)
150m: 1:57.91
(41.47)
200m: 2:36.57
(38.66)
7 Ella Andersson 2007 Upsala Simsällskap +0.84 2:43.44 +23.03
50m: 37.47
100m: 1:18.90
(41.43)
150m: 2:02.08
(43.18)
200m: 2:43.44
(41.36)
8 Ebba Lundqvist 2007 Upsala Simsällskap +0.80 2:43.55 +23.14
50m: 36.35
100m: 1:16.80
(40.45)
150m: 2:00.52
(43.72)
200m: 2:43.55
(43.03)
9 Lovisa Lindberg 2007 Södertörns Simsällskap +0.79 2:44.47 +24.06
50m: 39.26
100m: 1:21.45
(42.19)
150m: 2:03.78
(42.33)
200m: 2:44.47
(40.69)
10 Viola Blomberg 2007 Norrtälje Simklubb 2:45.52 +25.11
50m: 36.39
100m: 1:19.18
(42.79)
150m: 2:03.56
(44.38)
200m: 2:45.52
(41.96)
11 Annahita Kamkar 2008 Upsala Simsällskap +0.80 2:52.48 +32.07
50m: 37.44
100m: 1:22.26
(44.82)
150m: 2:08.75
(46.49)
200m: 2:52.48
(43.73)
12 Linnea Glantz 2007 Upsala Simsällskap +0.85 2:53.96 +33.55
50m: 38.23
100m: 1:23.70
(45.47)
150m: 2:10.74
(47.04)
200m: 2:53.96
(43.22)
13 Lava Pelling Trautenberger 2008 Upsala Simsällskap +0.84 2:54.84 +34.43
50m: 37.40
100m: 1:22.69
(45.29)
150m: 2:10.51
(47.82)
200m: 2:54.84
(44.33)
14 Maj Grimnell 2007 Upsala Simsällskap +0.96 2:56.27 +35.86
50m: 39.40
100m: 1:25.04
(45.64)
150m: 2:12.48
(47.44)
200m: 2:56.27
(43.79)
15 Isabelle Vallgren 2006 Upsala Simsällskap +0.96 2:59.35 +38.94
50m: 40.24
100m: 1:27.39
(47.15)
150m: 2:15.20
(47.81)
200m: 2:59.35
(44.15)
16 Tilda Isenstam 2009 Upsala Simsällskap +0.90 3:01.97 +41.56
50m: 41.34
100m: 1:29.05
(47.71)
150m: 2:18.35
(49.30)
200m: 3:01.97
(43.62)
17 Nora Pitic 2008 Upsala Simsällskap +0.72 3:07.37 +46.96
50m: 41.89
100m: 1:29.92
(48.03)
150m: 2:20.56
(50.64)
200m: 3:07.37
(46.81)
18 Sara Högdin 2007 Upsala Simsällskap +0.78 3:12.94 +52.53
50m: 41.54
100m: 1:31.26
(49.72)
150m: 2:23.13
(51.87)
200m: 3:12.94
(49.81)
19 Emma Tapper 2008 Upsala Simsällskap +0.83 3:13.66 +53.25
50m: 42.19
100m: 1:31.57
(49.38)
150m: 2:22.96
(51.39)
200m: 3:13.66
(50.70)
20 Alvi Myrelid 2008 Upsala Simsällskap +0.93 3:15.15 +54.74
50m: 43.43
100m: 1:33.02
(49.59)
150m: 2:25.42
(52.40)
200m: 3:15.15
(49.73)
21 Elise Hall 2008 Upsala Simsällskap +0.80 3:15.66 +55.25
50m: 44.71
100m: 1:35.28
(50.57)
150m: 2:27.71
(52.43)
200m: 3:15.66
(47.95)
22 Isa Modig 2008 Upsala Simsällskap +0.88 3:16.18 +55.77
50m: 41.46
100m: 1:32.12
(50.66)
150m: 2:26.28
(54.16)
200m: 3:16.18
(49.90)
23 Julia Allard 2008 Upsala Simsällskap +0.83 3:20.12 +59.71
50m: 44.14
100m: 1:35.26
(51.12)
150m: 2:29.53
(54.27)
200m: 3:20.12
(50.59)
24 Inez Lundqvist 2009 Upsala Simsällskap +0.84 3:20.94 +1:00.53
50m: 41.37
100m: 1:32.75
(51.38)
150m: 2:27.68
(54.93)
200m: 3:20.94
(53.26)
25 Emelie Törnquist 2008 Upsala Simsällskap +0.90 3:37.07 +1:16.66
50m: 45.57
100m: 1:39.68
(54.11)
150m: 2:38.16
(58.48)
200m: 3:37.07
(58.91)
26 Elin Bohman 2009 Upsala Simsällskap +0.85 3:37.24 +1:16.83
50m: 47.33
100m: 1:42.82
(55.49)
150m: 2:40.80
(57.98)
200m: 3:37.24
(56.44)
Grenen officiell:  2019-09-08 13:06:59
Gren 1, 200m Frisim Damer 14-15 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Matilda Holmström 2005 Upsala Simsällskap +0.79 2:19.43
50m: 31.74
100m: 1:07.29
(35.55)
150m: 1:43.97
(36.68)
200m: 2:19.43
(35.46)
2 Moa Zetterström 2005 Norrtälje Simklubb +0.70 2:19.47 +0.04
50m: 31.24
100m: 1:06.82
(35.58)
150m: 1:43.77
(36.95)
200m: 2:19.47
(35.70)
3 Alma Bergqvist 2005 Upsala Simsällskap +0.71 2:21.81 +2.38
50m: 32.43
100m: 1:07.82
(35.39)
150m: 1:45.02
(37.20)
200m: 2:21.81
(36.79)
4 Lisen Myrelid 2005 Upsala Simsällskap +0.83 2:28.46 +9.03
50m: 33.80
100m: 1:11.03
(37.23)
150m: 1:50.00
(38.97)
200m: 2:28.46
(38.46)
5 Sofia Högdin 2004 Upsala Simsällskap +0.80 2:29.74 +10.31
50m: 35.03
100m: 1:12.90
(37.87)
150m: 1:51.69
(38.79)
200m: 2:29.74
(38.05)
6 Klara Pettersson 2004 Upsala Simsällskap +0.82 2:30.03 +10.60
50m: 34.69
100m: 1:12.91
(38.22)
150m: 1:51.87
(38.96)
200m: 2:30.03
(38.16)
7 Kajsa Franzén 2004 Upsala Simsällskap +0.79 2:36.10 +16.67
50m: 36.22
100m: 1:16.20
(39.98)
150m: 1:56.82
(40.62)
200m: 2:36.10
(39.28)
8 Alice Törnkvist 2004 Upsala Simsällskap +0.66 2:38.62 +19.19
50m: 35.76
100m: 1:15.68
(39.92)
150m: 1:57.74
(42.06)
200m: 2:38.62
(40.88)
9 Lovis Lång 2005 Upsala Simsällskap +0.79 2:39.08 +19.65
50m: 35.09
100m: 1:14.57
(39.48)
150m: 1:56.36
(41.79)
200m: 2:39.08
(42.72)
10 Edith Lindhagen 2004 Upsala Simsällskap +0.69 2:41.69 +22.26
50m: 36.61
100m: 1:17.53
(40.92)
150m: 2:00.16
(42.63)
200m: 2:41.69
(41.53)
11 Clara Frykberg 2005 Upsala Simsällskap +0.70 2:42.00 +22.57
50m: 35.50
100m: 1:15.99
(40.49)
150m: 1:58.52
(42.53)
200m: 2:42.00
(43.48)
Grenen officiell:  2019-09-08 13:06:59
Gren 1, 200m Frisim Damer 16-17 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Linnea Bergqvist 2003 Upsala Simsällskap +0.69 2:18.04
50m: 31.21
100m: 1:05.69
(34.48)
150m: 1:41.78
(36.09)
200m: 2:18.04
(36.26)
2 Matilda Lantz 2002 Upsala Simsällskap +0.74 2:18.35 +0.31
50m: 31.97
100m: 1:06.96
(34.99)
150m: 1:43.00
(36.04)
200m: 2:18.35
(35.35)
3 Stina Byström 2002 Upsala Simsällskap +0.73 2:25.23 +7.19
50m: 32.58
100m: 1:09.07
(36.49)
150m: 1:46.99
(37.92)
200m: 2:25.23
(38.24)
4 Alva Olsson 2002 Upsala Simsällskap +0.70 2:35.36 +17.32
50m: 34.29
100m: 1:14.82
(40.53)
150m: 1:56.25
(41.43)
200m: 2:35.36
(39.11)
- Emma Alfredeen 2003 Upsala Simsällskap DNS
Grenen officiell:  2019-09-08 13:06:59
Gren 1, 200m Frisim Damer 18 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Salma Gabot 2001 Upsala Simsällskap +0.78 2:29.01
50m: 33.26
100m: 1:10.31
(37.05)
150m: 1:50.02
(39.71)
200m: 2:29.01
(38.99)
Grenen officiell:  2019-09-08 13:06:59
2019-10-10 18:38:23 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Upsala Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner