2020-04-01   14:39:38
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Arena & Poseidon Team Cup - PTC 2019

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Fredag 6 september

Document
Resultat
Arena Poseidon Team Cup
Arrangör:
Plats: Högevallsbadet SK Poseidon
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 6 sep 2019 till den 8 sep 2019
Gren 4, 100m Freestyle Woma 15-16 - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Tine Petersen 2003 Svømmeklubben Kvik, Kastrup +0.74 613 59.15
50m: 28.62
100m: 59.15
(30.53)
2 Emilie Meng 2003 Svømmeklubben Kvik, Kastrup +0.72 598 59.64 +0.49
50m: 28.78
100m: 59.64
(30.86)
3 Sarah Sirek Hansen 2003 Svømmeklubben Kvik, Kastrup +0.70 591 59.87 +0.72
50m: 29.17
100m: 59.87
(30.70)
4 Tyra Littorin 2004 Helsingborgs Simsällskap +0.70 580 1:00.24 +1.09
50m: 29.04
100m: 1:00.24
(31.20)
5 Alicia Johansson 2003 Helsingborgs Simsällskap +0.78 551 1:01.29 +2.14
50m: 29.60
100m: 1:01.29
(31.69)
6 Alma Heyn Stage 2004 Svømmeklubben Kvik, Kastrup +0.79 550 1:01.31 +2.16
50m: 29.17
100m: 1:01.31
(32.14)
7 Emilia Nordén 2003 Helsingborgs Simsällskap +0.77 543 1:01.56 +2.41
50m: 29.96
100m: 1:01.56
(31.60)
8 Cajsa Wöhl 2004 Helsingborgs Simsällskap +0.65 527 1:02.20 +3.05
50m: 29.78
100m: 1:02.20
(32.42)
9 Emma Ragnarsson 2004 S 71 +0.74 524 1:02.29 +3.14
50m: 29.94
100m: 1:02.29
(32.35)
10 Hanna Pettersson 2003 Helsingborgs Simsällskap +0.69 519 1:02.49 +3.34
50m: 29.96
100m: 1:02.49
(32.53)
11 Nina Podric 2004 Helsingborgs Simsällskap +0.70 513 1:02.76 +3.61
50m: 29.91
100m: 1:02.76
(32.85)
12 Mathilde Yde Munkebæk 2003 Svømmeklubben Kvik, Kastrup +0.79 501 1:03.23 +4.08
50m: 29.99
100m: 1:03.23
(33.24)
13 Tuva Pålsson 2003 Karlskrona Simsällskap +0.73 484 1:03.96 +4.81
50m: 30.65
100m: 1:03.96
(33.31)
14 Tuva Edvinsson 2004 Helsingborgs Simsällskap +0.69 480 1:04.16 +5.01
50m: 30.44
100m: 1:04.16
(33.72)
15 Kornelia Pavlovic 2004 Helsingborgs Simsällskap +0.75 476 1:04.33 +5.18
50m: 31.23
100m: 1:04.33
(33.10)
16 Luna Fyller Jacobsen 2003 Svømmeklubben Kvik, Kastrup +0.73 471 1:04.57 +5.42
50m: 30.77
100m: 1:04.57
(33.80)
17 Anna Nilsson 2003 Helsingborgs Simsällskap +0.80 411 1:07.57 +8.42
50m: 32.40
100m: 1:07.57
(35.17)
18 Olivia Olsson 2004 Simklubben Poseidon +0.76 403 1:08.03 +8.88
50m: 33.18
100m: 1:08.03
(34.85)
19 Michaela Ruzic 2003 S 71 +0.74 396 1:08.41 +9.26
50m: 32.62
100m: 1:08.41
(35.79)
20 Cecilia Pettersson 2003 Helsingborgs Simsällskap +0.69 390 1:08.74 +9.59
50m: 32.87
100m: 1:08.74
(35.87)
21 Sarah Petersson 2003 Karlskrona Simsällskap +0.73 369 1:10.03 +10.88
50m: 33.17
100m: 1:10.03
(36.86)
22 Elsa Bergelin 2004 Karlskrona Simsällskap +0.70 332 1:12.56 +13.41
50m: 34.85
100m: 1:12.56
(37.71)
23 Louise Hörup 2004 Simklubben Poseidon +0.88 330 1:12.71 +13.56
50m: 33.90
100m: 1:12.71
(38.81)
24 Lovisa Rohlin 2004 S 71 +0.79 325 1:13.06 +13.91
50m: 34.32
100m: 1:13.06
(38.74)
25 Emmy Johansson 2004 Karlskrona Simsällskap +0.85 286 1:16.19 +17.04
50m: 36.52
100m: 1:16.19
(39.67)
Grenen officiell:  2019-09-06 18:34:26
2019-09-06 23:16:52 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Simklubben Poseidon

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner