2021-04-21   07:25:38
Vślg stśvne:

Vślg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for DM Kortbane

Her vises alle stśvnets resultater opdelt i stśvneafsnit.

Torsdag 17.00

Resultat LÝb 11 (Finaler) - Officiel
Resultat LÝb 11 (Finaler) - Officiel 
 
  Stśvne navn  DM kortbane    Udskriftsdato  07 november 2019   
  Stśvne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  19:22   
  ArrangÝr  Dansk SvÝmmeunion og Esbjerg SvÝmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  07 november 2019         
 
 
LÝb 11, 4X50m FrisvÝmning Damer, Finaler 
Europarekord Senior: Holland (1900) 1:33.25 11-12-2009 
Dansk Rekord Senior: Lyngby damer (1900) 1:39.26 14-11-2013 
Dansk Rekord Junior: KVIK Piger (1900) 1:44.03 09-12-2009 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub    50m        OpnŚet  Status 











 
Gti-1  1997  GTI            1:42.00   
  Karoline Barrett  2002      25.35        25.35   
  Julie KrÝyer Svendsen  2002      26.31        51.66   
  Cecilie Daluiso Salmonsen  2001      26.11        1:17.77   
  Emilie Beckmann  1997      24.23        1:42.00   
                     
A6 Damer  1999  A6            1:42.01   
  Julie Kepp Jensen  2000      24.71        24.71   
  Lśrke Toft Ruby  1999      25.86        50.57   
  Cecilie Wiuff  2000      25.86        1:16.43   
  Andrea Paaske  2001      25.58        1:42.01   
                     
Aalborg Damer 1  1995  Aalborg SvÝmmeklub            1:43.17   
  Line JÝrgensen Bruun  1995      26.27        26.27   
  Mie ō. Nielsen  1996      24.62        50.89   
  Camilla Ottesen  2000      25.79        1:16.68   
  Camilla BrÝgger-Andersen  2002      26.49        1:43.17   
                     
Hsk Damer  1994  Hovedstadens SvÝmmeklub            1:43.35   
  Maria Grandt  1998      25.89        25.89   
  Johanne Hingebjerg  2002      25.63        51.52   
  Anna Wermuth  1996      25.75        1:17.27   
  Marina Heller Hansen  1994      26.08        1:43.35   
                     
Turkish Women  Turkish Swimming Team            1:43.83   
  Selen Ozbilen  2001      25.69        25.69   
  Aleyna Ozkan  2002      27.67        53.36   
  Nida Eliz Ustundag  1996      25.03        1:18.39   
  Ekaterina Avramova  1991      25.44        1:43.83   
                     
Kvik 1  2000  SvÝmmeklubben Kvik, Kastrup            1:44.81   
  Sarah Sirek Hansen  2003      26.51        26.51   
  Regitze Gaard  2001      25.53        52.04   
  Sara Sylvest  2000      25.91        1:17.95   
  Emilie Meng  2003      26.86        1:44.81   
                     
Esbjerg Ladies  1998  Esbjerg SvÝmmeklub            1:44.93   
  Astrid Nielsen  2002      26.61        26.61   
  Laura Glerup Jensen  1998      25.31        51.92   
  Ellen Nielsen  2001      26.46        1:18.38   
  Caroline Laursen  2002      26.55        1:44.93   
                     
Sigma Swim  1998  Sigma Swim            1:45.11   
  Caroline Erichsen  1998      25.63        25.63   
  Julie K Rose  2003      26.48        52.11   
  Julie Stampe  2002      26.38        1:18.49   
  Mia Steen Duus  2001      26.62        1:45.11   
                     
Agf Damer 1  1996  Agfs SvÝmmeafdeling            1:46.85   
  Pernille Rasmussen  1996      27.37        27.37   
  Snśfridur Sol  2000      25.34        52.71   
  Signe Villumsen  2001      26.89        1:19.60   
  Marie Christensen  2002      27.25        1:46.85   
                     
10  HelsingÝr  2000  HelsingÝr SvÝmmeklub            1:47.83   
  Freja StenbśkgŚrd  2003      27.01        27.01   
  Mathilde Menck Nielsen  2002      26.47        53.48   
  Freja A. Skov  2000      27.26        1:20.74   
  Linnea Hietala  2004      27.09        1:47.83   
                     
11  Triton Damer 1  1999  SvÝmmeklubben Triton Ballerup            1:48.07   
  Julie Darlem Brandt  2001      27.35        27.35   
  Liva Palmund  2002      25.88        53.23   
  Emilie Nyegaard  2001      27.45        1:20.68   
  Kamille Auerbach-Lind  2001      27.39        1:48.07   
                     
12  Kvik 2  2000  SvÝmmeklubben Kvik, Kastrup            1:49.39   
  Liva Schmid  2000      27.47        27.47   
  Sofie Hansen  2002      27.21        54.68   
  Tine Petersen  2003      26.89        1:21.57   
  MarŪa Fanney KristjŠnsdůttir  2000      27.82        1:49.39   
                     
13  The Lyngby Storm  1999  Lyngby SvÝmmeklub            1:51.06   
  Jessica Yu Mortensen  2000      27.46        27.46   
  Klara Reeh  1999      28.31        55.77   
  Emma BjÝrnholdt  2000      27.07        1:22.84   
  Claudia Sperling  2002      28.22        1:51.06   
                     
14  Triton Damer 2  2000  SvÝmmeklubben Triton Ballerup            1:53.14   
  Line Strandby  2001      28.84        28.84   
  Frederikke Echardt  2002      26.59        55.43   
  Camilla Hougaard  2002      29.07        1:24.50   
  Helena Berg Wenk  2000      28.64        1:53.14   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  07 november 2019 
Licens til Esbjerg SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  19:22 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner