Resultater for DM Kortbane
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Søndag 09.30
Resultat Løb 40 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM kortbane | Udskriftsdato | 10 november 2019 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 11:42 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 november 2019 |
Løb 40, 50m Brystsvømning Damer, Indledende |
Europarekord Senior: Ruta Meilutyte (1997) 28.81 03-12-2014 |
Dansk Rekord Senior: Rikke M?ler Pedersen (1989) 29.87 12-12-2013 |
Dansk Rekord Junior: Thea Blomsterberg (2002) 31.44 11-11-2018 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Matilde Schrøder | 1996 | 781 | 31.01 | ||||||
Berns Swim Team | 30.41 | |||||||||
2 | Josefine B. Pedersen | 1999 | 751 | 31.42 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 30.76 | |||||||||
3 | Thea Blomsterberg | 2002 | 733 | 31.67 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 30.70 | |||||||||
4 | Christina Nothdurfter | 1994 | 732 | 31.68 | ||||||
Union Schwimmclub Graz | 31.55 | |||||||||
5 | Astrid Nielsen | 2002 | 731 | 31.70 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 31.32 | |||||||||
6 | Schastine Tabor | 2005 | 719 | 31.87 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 32.38 | |||||||||
7 | Anna Wermuth | 1996 | 693 | 32.27 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 31.52 | |||||||||
8 | Josephine Kruse | 2002 | 690 | 32.32 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 32.39 | |||||||||
9 | Nikoleta Trníková | 2002 | 673 | 32.58 | ||||||
Slovenská Plavecká Federácia | 32.57 | |||||||||
10 | Johanna Berthelsen | 2000 | 663 | 32.74 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 32.84 | |||||||||
11 | Emma Bjørnholdt | 2000 | 643 | 33.08 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 32.53 | |||||||||
12 | Emma D. Rasmussen | 1996 | 642 | 33.10 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 32.70 | |||||||||
13 | Regitze Gaard | 2001 | 634 | 33.23 | Deltager ikke i finalen | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.26 | |||||||||
14 | Mathilda Hyldal Jung | 2004 | 628 | 33.35 | Deltager ikke i finalen | |||||
Slangerup Svømmeklub | 32.93 | |||||||||
15 | Johanna Juul Bay-Smidt | 2002 | 627 | 33.36 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 34.39 | |||||||||
16 | Isabel Mass | 1998 | 615 | 33.58 | ||||||
JGI Svømning | 33.78 | |||||||||
17 | Pernille Jensen | 1998 | 608 | 33.70 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 33.08 | |||||||||
18 | Jessica Yu Mortensen | 2000 | 605 | 33.76 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 33.29 | |||||||||
19 | Cecilie Daluiso Salmonsen | 2001 | 603 | 33.79 | Deltager ikke i finalen | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 33.27 | |||||||||
20 | Regitze Gotthard | 2002 | 594 | 33.97 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 33.94 | |||||||||
21 | Nikoline Biltoft-Jensen | 2001 | 592 | 34.01 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 34.46 | |||||||||
22 | Emilie Nyegaard | 2001 | 590 | 34.04 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.87 | |||||||||
23 | Amalie Averhoff Møbes | 2002 | 588 | 34.09 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 34.39 | |||||||||
24 | Maiken Hougaard | 2002 | 587 | 34.10 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 34.03 | |||||||||
25 | Melanie Degner | 2000 | 573 | 34.38 | ||||||
Køge Svømmeklub | 33.88 | |||||||||
26 | Martha Vitus Tversted | 2002 | 556 | 34.72 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 34.00 | |||||||||
27 | Amanda Hietala | 2002 | 529 | 35.31 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 35.41 | |||||||||
28 | Amalie H. Falck-Schmith | 1989 | 523 | 35.44 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 34.33 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 10 november 2019 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:42 |