2021-03-07   06:56:15
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Mauno ÅSK Games

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Document
Results
Mauno ÅSK Games
Place: Impivaaran uimahalli Organizer: Åbo Simklubb - Uintiklubi Turku ry
Pool: 25m Competition Date: loka 5, 2019 to loka 5, 2019
Event 1, 50m Vapaauinti Masters Naiset Masters Naiset - Final
Sponsor: Hirvensalon Golf
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Mari Ääri 1980 Aurajoen Uinti Ry +0.74 552 27.95
2 Alisa Ponomareva 1991 Åbo Simklubb +0.63 535 28.23 +0.28
3 Sirpa Visakoski 1952 Aurajoen Uinti Ry +0.95 198 39.32 +11.37
Event official at: 5.10.2019 13.00.03
2019-10-05 13.39.55 Datahandling: WinGrodan 2.4 Licensed to: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku
Document
Results
Mauno ÅSK Games
Place: Impivaaran uimahalli Organizer: Åbo Simklubb - Uintiklubi Turku ry
Pool: 25m Competition Date: loka 5, 2019 to loka 5, 2019
Event 2, 50m Vapaauinti Masters Miehet Masters Miehet - Final
Sponsor: Insinööritoimisto Eero Kellberg Oy
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Lauri Pilpola 1993 Aurajoen Uinti Ry +0.70 458 26.27
2 Luka Milovanov 1976 Aurajoen Uinti Ry +0.84 295 30.42 +4.15
3 Tommi Kahlos 1978 Aurajoen Uinti Ry +0.75 291 30.55 +4.28
Event official at: 5.10.2019 13.03.24
2019-10-05 13.40.00 Datahandling: WinGrodan 2.4 Licensed to: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku
Document
Results
Mauno ÅSK Games
Place: Impivaaran uimahalli Organizer: Åbo Simklubb - Uintiklubi Turku ry
Pool: 25m Competition Date: loka 5, 2019 to loka 5, 2019
Event 3, 50m Vapaauinti Erityisryhmät Naiset  - Final
Sponsor: Huoltoliike Tuominen Oy
Rank Name Born Club R.T. WPS Time Diff
- Meri Renkonen 2001 Åbo Simklubb 55.36
- Anne Degeilh 2004 Åbo Simklubb 1:03.50 +8.14
Event official at: 5.10.2019 13.14.13
2019-10-05 13.40.05 Datahandling: WinGrodan 2.4 Licensed to: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku
Document
Results
Mauno ÅSK Games
Place: Impivaaran uimahalli Organizer: Åbo Simklubb - Uintiklubi Turku ry
Pool: 25m Competition Date: loka 5, 2019 to loka 5, 2019
Event 4, 50m Vapaauinti Erityisryhmät Miehet  - Final
Sponsor: Turun Tietopalvelu
Rank Name Born Club R.T. WPS Time Diff
- Juho Mäntylä 1996 Åbo Simklubb 44.62
Event official at: 5.10.2019 13.05.47
2019-10-05 13.40.12 Datahandling: WinGrodan 2.4 Licensed to: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku
Document
Results
Mauno ÅSK Games
Place: Impivaaran uimahalli Organizer: Åbo Simklubb - Uintiklubi Turku ry
Pool: 25m Competition Date: loka 5, 2019 to loka 5, 2019
Event 5, 100m Sekauinti Naiset, T-12 Tytöt 12 vuotta - Final
Sponsor: Mauno Catering
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Mirelle Hirsiniemi 2007 Aurajoen Uinti Ry +0.75 509 1:10.76
50m: 32.12
100m: 1:10.76
(38.64)
2 Linnea Koski 2007 Aurajoen Uinti Ry +0.76 366 1:18.94 +8.18
50m: 36.67
100m: 1:18.94
(42.27)
3 Miisa Järvinen 2007 Aurajoen Uinti Ry +0.70 349 1:20.21 +9.45
50m: 37.42
100m: 1:20.21
(42.79)
4 Aino Suomalainen 2007 Aurajoen Uinti Ry +0.94 349 1:20.26 +9.50
50m: 37.67
100m: 1:20.26
(42.59)
5 Lotta Luotola 2008 Åbo Simklubb +0.79 314 1:23.13 +12.37
50m: 38.44
100m: 1:23.13
(44.69)
6 Roosa Junnila 2007 Aurajoen Uinti Ry 297 1:24.65 +13.89
50m: 41.25
100m: 1:24.65
(43.40)
7 Veera Knuutila 2008 Aurajoen Uinti Ry +0.76 290 1:25.33 +14.57
50m: 41.88
100m: 1:25.33
(43.45)
8 Eedi Imppola 2008 Uinti Hyvinkää +0.77 278 1:26.50 +15.74
50m: 40.02
100m: 1:26.50
(46.48)
9 Emilie Sjösten 2008 Aurajoen Uinti Ry +0.71 277 1:26.59 +15.83
50m: 40.69
100m: 1:26.59
(45.90)
10 Maija Salokorpi 2007 Åbo Simklubb +0.85 250 1:29.62 +18.86
50m: 42.74
100m: 1:29.62
(46.88)
11 Cecilia Lietzén 2009 Åbo Simklubb +0.70 240 1:30.82 +20.06
50m: 41.22
100m: 1:30.82
(49.60)
12 Saara Pakomäki 2008 Åbo Simklubb +0.85 240 1:30.90 +20.14
50m: 41.79
100m: 1:30.90
(49.11)
13 Elsa Constable 2009 Aurajoen Uinti Ry +0.85 235 1:31.48 +20.72
50m: 41.47
100m: 1:31.48
(50.01)
14 Vilja Suominen 2009 Åbo Simklubb +0.64 230 1:32.17 +21.41
50m: 42.94
100m: 1:32.17
(49.23)
15 Saga Räikkönen 2008 Aurajoen Uinti Ry +0.91 223 1:33.11 +22.35
50m: 43.15
100m: 1:33.11
(49.96)
16 Selma Syrjänen 2009 Åbo Simklubb +0.73 220 1:33.59 +22.83
50m: 43.04
100m: 1:33.59
(50.55)
17 Lisette Schaper 2009 Åbo Simklubb +0.79 205 1:35.70 +24.94
50m: 47.40
100m: 1:35.70
(48.30)
18 Amelie Halkosaari 2009 Aurajoen Uinti Ry +0.78 156 1:44.87 +34.11
50m: 46.08
100m: 1:44.87
(58.79)
19 Helmi Rantala 2010 Åbo Simklubb +0.56 153 1:45.62 +34.86
50m: 49.76
100m: 1:45.62
(55.86)
20 Viola Tojander 2010 Åbo Simklubb +0.83 148 1:46.74 +35.98
50m: 52.23
100m: 1:46.74
(54.51)
21 Nea Veiro 2008 Åbo Simklubb +0.85 146 1:47.14 +36.38
50m: 52.34
100m: 1:47.14
(54.80)
22 Aliisa Kunttu 2008 Aurajoen Uinti Ry +0.93 134 1:50.29 +39.53
50m: 52.45
100m: 1:50.29
(57.84)
23 Ida sulonen 2009 Åbo Simklubb 107 1:58.88 +48.12
50m: 52.76
100m: 1:58.88
(1:06.12)
24 Annika Andersen 2008 Åbo Simklubb +0.87 99 2:01.91 +51.15
50m: 59.83
100m: 2:01.91
(1:02.08)
- Ella Arvela 2007 Uinti Hyvinkää +0.86 DSQ SW 9.4 su-osuus ei päätt
- Kerttu Rantanen 2007 Åbo Simklubb +0.71 DSQ SW 10.7
Event official at: 5.10.2019 13.28.01
Event 5, 100m Sekauinti Naiset, T-12 Naiset - Final
Sponsor: Mauno Catering
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Ellen Kaituri 2006 Åbo Simklubb +0.64 601 1:06.96
50m: 31.78
100m: 1:06.96
(35.18)
2 Lilli Kulpakko 2005 Aurajoen Uinti Ry +0.72 591 1:07.32 +0.36
50m: 30.99
100m: 1:07.32
(36.33)
3 Oona Laakso 2002 Åbo Simklubb +0.73 582 1:07.67 +0.71
50m: 31.69
100m: 1:07.67
(35.98)
4 Minka Halava 2001 Åbo Simklubb +0.66 574 1:07.97 +1.01
50m: 31.45
100m: 1:07.97
(36.52)
5 Daniela Lietzén 2006 Åbo Simklubb +0.96 548 1:09.02 +2.06
50m: 32.98
100m: 1:09.02
(36.04)
6 Iris Hanski 2003 Åbo Simklubb +0.65 545 1:09.17 +2.21
50m: 31.13
100m: 1:09.17
(38.04)
7 Maura Bergström 2005 Åbo Simklubb +0.75 542 1:09.27 +2.31
50m: 31.76
100m: 1:09.27
(37.51)
8 Matilda Laitinen 2004 Aurajoen Uinti Ry +0.69 536 1:09.56 +2.60
50m: 32.38
100m: 1:09.56
(37.18)
9 Ella Suominen 2005 Åbo Simklubb +0.76 534 1:09.63 +2.67
50m: 32.74
100m: 1:09.63
(36.89)
10 Kukka Kangas 2005 Åbo Simklubb +0.71 530 1:09.80 +2.84
50m: 31.80
100m: 1:09.80
(38.00)
11 Siiri Konkka 2004 Åbo Simklubb +0.67 520 1:10.23 +3.27
50m: 31.97
100m: 1:10.23
(38.26)
12 Kerttu Nurmi 2003 Åbo Simklubb +0.76 520 1:10.27 +3.31
50m: 32.42
100m: 1:10.27
(37.85)
13 Elli Lenkkeri 2006 Uinti Hyvinkää +0.71 519 1:10.30 +3.34
50m: 33.81
100m: 1:10.30
(36.49)
14 Maija Nurmi 2003 Åbo Simklubb +0.76 518 1:10.34 +3.38
50m: 32.65
100m: 1:10.34
(37.69)
14 Aino Rantala 2004 Åbo Simklubb +0.75 518 1:10.34 +3.38
50m: 32.62
100m: 1:10.34
(37.72)
16 Jenny Ek 1999 Ålands Simförening +0.66 513 1:10.56 +3.60
50m: 31.43
100m: 1:10.56
(39.13)
17 Elsa Vira 2006 Aurajoen Uinti Ry +0.75 491 1:11.61 +4.65
50m: 32.46
100m: 1:11.61
(39.15)
17 Anni Hyttinen 2004 Aurajoen Uinti Ry +0.76 491 1:11.61 +4.65
50m: 33.03
100m: 1:11.61
(38.58)
19 Kaisla Korvonen 2006 Åbo Simklubb +0.70 468 1:12.75 +5.79
50m: 34.50
100m: 1:12.75
(38.25)
20 Katariina Niemi 2002 Åbo Simklubb +0.70 468 1:12.77 +5.81
50m: 32.79
100m: 1:12.77
(39.98)
21 Tilda Aaltonen 2006 Åbo Simklubb +0.84 464 1:12.99 +6.03
50m: 33.74
100m: 1:12.99
(39.25)
22 Mirella Sauhula 2006 Aurajoen Uinti Ry +0.83 457 1:13.35 +6.39
50m: 33.19
100m: 1:13.35
(40.16)
23 Minttu Kiili 2005 Åbo Simklubb +0.71 454 1:13.52 +6.56
50m: 34.56
100m: 1:13.52
(38.96)
24 Daniela Degenhardt 2003 Åbo Simklubb +0.81 451 1:13.66 +6.70
50m: 33.91
100m: 1:13.66
(39.75)
25 Sonila Selimi 2005 Åbo Simklubb +0.68 434 1:14.62 +7.66
50m: 33.88
100m: 1:14.62
(40.74)
26 Hilda Helo 2003 Åbo Simklubb +0.65 403 1:16.50 +9.54
50m: 35.06
100m: 1:16.50
(41.44)
27 Kerttu Taponen 2005 Aurajoen Uinti Ry +0.77 401 1:16.59 +9.63
50m: 34.05
100m: 1:16.59
(42.54)
28 Fiona Laakso 2005 Åbo Simklubb +0.83 401 1:16.63 +9.67
50m: 33.26
100m: 1:16.63
(43.37)
29 Wilma Turpeinen 2006 Åbo Simklubb +0.78 400 1:16.66 +9.70
50m: 34.42
100m: 1:16.66
(42.24)
30 Ronja Vilska 2006 Aurajoen Uinti Ry +0.75 385 1:17.64 +10.68
50m: 36.84
100m: 1:17.64
(40.80)
31 Ella Nihtilä 2004 Åbo Simklubb +0.65 379 1:18.02 +11.06
50m: 34.79
100m: 1:18.02
(43.23)
32 Erin Gonzalez Catón 2005 Aurajoen Uinti Ry +0.69 364 1:19.14 +12.18
50m: 37.33
100m: 1:19.14
(41.81)
33 Mia Karolina Müürsepp 2006 Aurajoen Uinti Ry +0.73 357 1:19.59 +12.63
50m: 35.71
100m: 1:19.59
(43.88)
34 Sara Elomäki 2006 Aurajoen Uinti Ry +0.81 327 1:21.98 +15.02
50m: 38.45
100m: 1:21.98
(43.53)
35 Janica Nieminen 2005 Uinti Hyvinkää +0.79 315 1:23.03 +16.07
50m: 37.31
100m: 1:23.03
(45.72)
36 Roosa Lahti 2004 Åbo Simklubb +0.70 314 1:23.09 +16.13
50m: 39.65
100m: 1:23.09
(43.44)
37 Aino Lehtinen 2005 Aurajoen Uinti Ry +0.68 314 1:23.12 +16.16
50m: 38.11
100m: 1:23.12
(45.01)
38 Emma Loo 2004 Åbo Simklubb +0.73 306 1:23.78 +16.82
50m: 37.94
100m: 1:23.78
(45.84)
39 Laura Kinnunen 2002 Aurajoen Uinti Ry +0.96 298 1:24.58 +17.62
50m: 40.28
100m: 1:24.58
(44.30)
40 Tilda Saine 2006 Åbo Simklubb +0.78 289 1:25.38 +18.42
50m: 38.32
100m: 1:25.38
(47.06)
41 Janna Tepsa 2005 Åbo Simklubb +0.70 279 1:26.39 +19.43
50m: 40.92
100m: 1:26.39
(45.47)
42 Sonja Tarkiainen 2004 Uinti Hyvinkää +0.77 246 1:30.11 +23.15
50m: 40.20
100m: 1:30.11
(49.91)
43 Elsi Tuominen 2005 Aurajoen Uinti Ry +0.82 220 1:33.51 +26.55
50m: 44.04
100m: 1:33.51
(49.47)
44 Karmen Marie Johanson 2006 Vesihelmen Uimaseura +0.88 216 1:34.17 +27.21
50m: 45.56
100m: 1:34.17
(48.61)
45 Nella Hyvärinen 2004 Aurajoen Uinti Ry +0.76 189 1:38.44 +31.48
50m: 43.37
100m: 1:38.44
(55.07)
- Emma Nieminen 2005 Aurajoen Uinti Ry +0.66 DSQ SW o.4 eu-osuus ei päätt
- Aino Kajonen 2005 Aurajoen Uinti Ry DNS
Event official at: 5.10.2019 13.28.01
2019-10-05 13.40.26 Datahandling: WinGrodan 2.4 Licensed to: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku
Document
Results
Mauno ÅSK Games
Place: Impivaaran uimahalli Organizer: Åbo Simklubb - Uintiklubi Turku ry
Pool: 25m Competition Date: loka 5, 2019 to loka 5, 2019
Event 6, 100m Sekauinti Miehet, P-13 Pojat 13 vuotta - Final
Sponsor: Ortomat Herpola
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Felix Kandolin 2007 Aurajoen Uinti Ry +0.73 311 1:14.18
50m: 33.15
100m: 1:14.18
(41.03)
2 Aaro Imppola 2006 Uinti Hyvinkää +0.69 280 1:16.86 +2.68
50m: 35.35
100m: 1:16.86
(41.51)
3 Veeti Salminen 2006 Someron Esa +0.68 266 1:18.12 +3.94
50m: 38.28
100m: 1:18.12
(39.84)
4 Matias Saarinen 2006 Salon Uimarit +0.84 245 1:20.32 +6.14
50m: 37.07
100m: 1:20.32
(43.25)
5 Julius Joonatan Linde 2007 Åbo Simklubb +0.77 241 1:20.80 +6.62
50m: 37.19
100m: 1:20.80
(43.61)
6 Christian Edelman 2007 Åbo Simklubb +0.62 220 1:23.31 +9.13
50m: 39.97
100m: 1:23.31
(43.34)
7 Eelis Lummaa 2007 Åbo Simklubb +0.76 212 1:24.23 +10.05
50m: 39.31
100m: 1:24.23
(44.92)
8 Romeo Manner 2008 Aurajoen Uinti Ry +0.75 210 1:24.50 +10.32
50m: 38.65
100m: 1:24.50
(45.85)
9 Max Yli-Salomäki 2006 Aurajoen Uinti Ry +0.81 205 1:25.27 +11.09
50m: 40.68
100m: 1:25.27
(44.59)
10 Alvar Kankare 2007 Aurajoen Uinti Ry +0.67 192 1:27.09 +12.91
50m: 42.34
100m: 1:27.09
(44.75)
11 Joel sulonen 2007 Åbo Simklubb +0.73 184 1:28.30 +14.12
50m: 40.61
100m: 1:28.30
(47.69)
12 Erik Constable 2008 Aurajoen Uinti Ry +0.73 170 1:30.65 +16.47
50m: 43.07
100m: 1:30.65
(47.58)
13 Max Hyvärinen 2007 Aurajoen Uinti Ry +0.81 167 1:31.33 +17.15
50m: 40.42
100m: 1:31.33
(50.91)
14 Linus Korin 2006 Åbo Simklubb +0.72 166 1:31.38 +17.20
50m: 43.80
100m: 1:31.38
(47.58)
15 Oiva Saarinen 2008 Aurajoen Uinti Ry +0.67 164 1:31.89 +17.71
50m: 42.72
100m: 1:31.89
(49.17)
16 Amos Korin 2008 Åbo Simklubb +0.73 154 1:33.77 +19.59
50m: 45.07
100m: 1:33.77
(48.70)
17 Niklas Honkanen 2008 Åbo Simklubb +0.70 152 1:34.21 +20.03
50m: 43.72
100m: 1:34.21
(50.49)
18 Eemeli Varonen 2009 Åbo Simklubb +0.63 147 1:35.17 +20.99
50m: 44.04
100m: 1:35.17
(51.13)
19 Matias Rauhala 2008 Åbo Simklubb +0.73 143 1:36.17 +21.99
50m: 45.41
100m: 1:36.17
(50.76)
20 Milo Kallio 2008 Åbo Simklubb +0.71 129 1:39.46 +25.28
50m: 44.15
100m: 1:39.46
(55.31)
21 Ilari Linderborg 2006 Åbo Simklubb +0.79 127 1:39.94 +25.76
50m: 50.78
100m: 1:39.94
(49.16)
22 Jasper Pihlava 2008 Åbo Simklubb +0.94 124 1:40.80 +26.62
50m: 49.12
100m: 1:40.80
(51.68)
23 IAN GONZALEZ CATON 2008 Aurajoen Uinti Ry +0.76 112 1:44.18 +30.00
50m: 53.41
100m: 1:44.18
(50.77)
24 Roope Rantanen 2008 Åbo Simklubb +0.75 109 1:45.14 +30.96
50m: 49.02
100m: 1:45.14
(56.12)
25 Akseli Niskala 2007 Åbo Simklubb +0.79 86 1:53.85 +39.67
50m: 55.56
100m: 1:53.85
(58.29)
- Eino Polari 2006 Aurajoen Uinti Ry +0.99 DSQ SW 8.2
- Alex Mukkulainen 2006 Aurajoen Uinti Ry +0.81 DSQ SW 4.4
- Lauri Kirjonen 2007 Åbo Simklubb +0.56 DSQ SW 4.4
- Alex Yli-Salomäki 2006 Aurajoen Uinti Ry +0.70 DSQ SW 7.5 50m
- Joonatan Davie 2006 Aurajoen Uinti Ry +0.62 DSQ SW 9.4 75m
Event official at: 5.10.2019 13.44.35
Event 6, 100m Sekauinti Miehet, P-13 Miehet - Final
Sponsor: Ortomat Herpola
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Oskari Arvo 2002 Aurajoen Uinti Ry +0.54 579 1:00.32
50m: 27.33
100m: 1:00.32
(32.99)
2 Lauri Elomaa 2000 Åbo Simklubb +0.62 574 1:00.50 +0.18
50m: 27.56
100m: 1:00.50
(32.94)
3 Juuso Leppänen 2004 Aurajoen Uinti Ry +0.63 554 1:01.23 +0.91
50m: 27.72
100m: 1:01.23
(33.51)
4 Emil Hanski 1999 Åbo Simklubb +0.70 532 1:02.04 +1.72
50m: 27.17
100m: 1:02.04
(34.87)
5 Jani-Markus Sula 1999 Åbo Simklubb +0.71 519 1:02.59 +2.27
50m: 26.94
100m: 1:02.59
(35.65)
6 Santeri Herpola 2003 Åbo Simklubb +0.62 513 1:02.83 +2.51
50m: 27.90
100m: 1:02.83
(34.93)
7 Ajjuub Ezzat 2005 Aurajoen Uinti Ry +0.63 511 1:02.91 +2.59
50m: 28.48
100m: 1:02.91
(34.43)
8 Eemil Kankare 2003 Åbo Simklubb +0.72 494 1:03.60 +3.28
50m: 29.42
100m: 1:03.60
(34.18)
9 Aapo Kinnunen 2004 Åbo Simklubb +0.73 467 1:04.82 +4.50
50m: 28.68
100m: 1:04.82
(36.14)
10 Leevi Korpinen 2001 Åbo Simklubb +0.68 434 1:06.42 +6.10
50m: 30.03
100m: 1:06.42
(36.39)
11 Jaakko Pihlava 2004 Åbo Simklubb +0.65 415 1:07.40 +7.08
50m: 31.13
100m: 1:07.40
(36.27)
12 Luka Laaksonen 2005 Åbo Simklubb +0.67 383 1:09.25 +8.93
50m: 32.97
100m: 1:09.25
(36.28)
13 Jasper Oikarainen 2005 Åbo Simklubb +0.70 383 1:09.26 +8.94
50m: 34.28
100m: 1:09.26
(34.98)
14 Jeremia Varonen 2004 Åbo Simklubb +0.74 377 1:09.57 +9.25
50m: 30.74
100m: 1:09.57
(38.83)
15 Konsta Vainio 2005 Aurajoen Uinti Ry +0.70 376 1:09.66 +9.34
50m: 33.35
100m: 1:09.66
(36.31)
16 Nardi Orenshtein 2005 Aurajoen Uinti Ry +0.72 357 1:10.86 +10.54
50m: 32.40
100m: 1:10.86
(38.46)
17 Aarni Linderborg 2005 Åbo Simklubb +0.72 355 1:11.03 +10.71
50m: 33.53
100m: 1:11.03
(37.50)
18 Eero Mäenpää 2005 Åbo Simklubb +0.62 345 1:11.65 +11.33
50m: 32.16
100m: 1:11.65
(39.49)
18 Maksim Amosov 2005 Aurajoen Uinti Ry +0.74 345 1:11.65 +11.33
50m: 32.90
100m: 1:11.65
(38.75)
20 ivan kovalchuk 2005 Aurajoen Uinti Ry +0.70 296 1:15.45 +15.13
50m: 34.55
100m: 1:15.45
(40.90)
21 Max Sakari Allén 2005 Åbo Simklubb +0.76 295 1:15.49 +15.17
50m: 36.07
100m: 1:15.49
(39.42)
22 Samuel Rooke 2004 Uinti Hyvinkää +0.80 263 1:18.47 +18.15
50m: 36.75
100m: 1:18.47
(41.72)
23 Eemeli Arnell 2005 Åbo Simklubb +0.67 234 1:21.56 +21.24
50m: 38.46
100m: 1:21.56
(43.10)
24 Elias Laine 2003 Åbo Simklubb +0.84 233 1:21.74 +21.42
50m: 36.05
100m: 1:21.74
(45.69)
25 Eemi Niininen 2004 Uinti Hyvinkää +0.74 227 1:22.39 +22.07
50m: 38.02
100m: 1:22.39
(44.37)
Event official at: 5.10.2019 13.44.35
2019-10-05 13.46.49 Datahandling: WinGrodan 2.4 Licensed to: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku
Document
Results
Mauno ÅSK Games
Place: Impivaaran uimahalli Organizer: Åbo Simklubb - Uintiklubi Turku ry
Pool: 25m Competition Date: loka 5, 2019 to loka 5, 2019
Event 7, 50m Rintauinti Naiset, T-10 Tytöt 10 vuotta - Final
Sponsor: Aquanetti
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Matilda Karvonen 2009 Raision Urheilijat +0.81 264 44.62
2 Josefiina Kinos 2009 Raision Urheilijat +0.71 253 45.26 +0.64
3 Ran yu 2010 Aurajoen Uinti Ry +0.73 136 55.58 +10.96
4 Aada Kaila 2009 Raision Urheilijat +0.72 125 57.24 +12.62
5 Senni Soininen 2009 Raision Urheilijat +0.85 122 57.62 +13.00
6 Peppi Pulkkinen 2009 Raision Urheilijat +0.67 114 58.94 +14.32
7 Siiri Kinos 2010 Raision Urheilijat 100 1:01.57 +16.95
8 Alina Niittymäki 2009 Aurajoen Uinti Ry +0.76 98 1:02.08 +17.46
9 Viivi Heikkinen 2009 Uinti Hyvinkää +0.79 94 1:02.79 +18.17
10 Ida sulonen 2009 Åbo Simklubb 84 1:05.16 +20.54
11 Bea Back 2009 Raision Urheilijat 79 1:06.68 +22.06
12 Renja Koskela 2010 Raision Urheilijat +0.92 75 1:07.82 +23.20
13 Sofia Ahvas 2010 Aurajoen Uinti Ry 57 1:14.37 +29.75
14 Inkeri Rinnola 2010 Aurajoen Uinti Ry +0.78 42 1:22.27 +37.65
- Nea Pippola 2010 Aurajoen Uinti Ry +0.68 DSQ SW 7.4
- Miina Mäkinen 2009 Raision Urheilijat DSQ SW 7.2 Eriaikaisia käsiliik
- Joanna Fernández Mieronkosk 2009 Aurajoen Uinti Ry +0.81 DSQ SW 7.6 25m
- Anna Liljeberg 2010 Aurajoen Uinti Ry +0.75 DNS SW 7.2 eriaikaisia käsiliik
Event official at: 5.10.2019 14.00.14
Event 7, 50m Rintauinti Naiset, T-10 Naiset - Final
Sponsor: Aquanetti
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Erika Bergström 1996 Aurajoen Uinti Ry +0.71 653 33.00
2 Ellen Kaituri 2006 Åbo Simklubb +0.66 644 33.16 +0.16
3 Charlotta Edelman 2001 Aurajoen Uinti Ry +0.73 636 33.30 +0.30
4 Alisa Ponomareva 1991 Åbo Simklubb +0.61 629 33.42 +0.42
5 Sini Silvennoinen 2002 Åbo Simklubb +0.65 622 33.54 +0.54
6 Helmi Heinonen 2002 Aurajoen Uinti Ry +0.76 554 34.86 +1.86
7 Mari Ääri 1980 Aurajoen Uinti Ry +0.76 494 36.22 +3.22
8 Maura Bergström 2005 Åbo Simklubb +0.75 455 37.21 +4.21
9 Ella Alanko 2003 Aurajoen Uinti Ry +0.72 429 37.96 +4.96
10 Wilma Turpeinen 2006 Åbo Simklubb +0.74 337 41.13 +8.13
11 Viivi Laiho 2005 Aurajoen Uinti Ry +0.79 332 41.36 +8.36
12 Aino Kurki 2005 Aurajoen Uinti Ry +0.78 330 41.44 +8.44
13 Peppi Kolari 2003 Aurajoen Uinti Ry +0.80 307 42.43 +9.43
14 Elina Toivonen 2006 Aurajoen Uinti Ry +0.76 288 43.32 +10.32
15 Amanda Ahinko 2007 Kampuksen Plaani +0.75 285 43.49 +10.49
16 Hanna Ponnikas 2004 Uinti Hyvinkää +0.90 274 44.09 +11.09
17 Sonja Tarkiainen 2004 Uinti Hyvinkää +0.67 266 44.52 +11.52
18 Wilma Wallenius 2005 Uinti Hyvinkää +0.72 254 45.20 +12.20
19 Iisa Niininen 2007 Uinti Hyvinkää +0.83 186 50.09 +17.09
20 Heta Hilja Inkeri Allén 2007 Åbo Simklubb 161 52.56 +19.56
21 Eevi Klaara Orenshtein 2008 Aurajoen Uinti Ry +0.93 121 57.80 +24.80
22 Nea Niemi 2008 Aurajoen Uinti Ry +0.87 82 1:05.88 +32.88
- Selma Mäenpää 2007 Åbo Simklubb +0.61 DSQ SW 4.4
Event official at: 5.10.2019 14.00.14
2019-10-05 14.00.51 Datahandling: WinGrodan 2.4 Licensed to: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku
Document
Results
Mauno ÅSK Games
Place: Impivaaran uimahalli Organizer: Åbo Simklubb - Uintiklubi Turku ry
Pool: 25m Competition Date: loka 5, 2019 to loka 5, 2019
Event 8, 50m Rintauinti Miehet, P-11 Pojat 11 vuotta - Final
Sponsor: Citywork
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Thomas Salonen 2009 Raision Urheilijat +0.79 134 49.33
2 Thanh Kiet Lam 2008 Aurajoen Uinti Ry +0.78 120 51.08 +1.75
3 Jan Virransuo 2008 Aurajoen Uinti Ry +0.85 109 52.79 +3.46
4 Benjamin Milovanov 2008 Aurajoen Uinti Ry +0.88 99 54.50 +5.17
5 Niilo Lehtinen 2009 Aurajoen Uinti Ry +0.86 93 55.71 +6.38
6 Oliver Autero 2008 Uinti Hyvinkää +0.99 90 56.15 +6.82
7 Sisu Tikka 2009 Aurajoen Uinti Ry +0.89 83 57.80 +8.47
8 Juuso Käär 2009 Raision Urheilijat +0.60 82 58.11 +8.78
9 Elmeri Hauninen 2008 Aurajoen Uinti Ry 76 59.41 +10.08
10 Wille Vantala 2009 Aurajoen Uinti Ry +0.58 70 1:01.01 +11.68
11 Onni Kolhi 2009 Raision Urheilijat +0.81 66 1:02.26 +12.93
12 Veikka Antero Kiukkonen 2009 Aurajoen Uinti Ry +0.68 57 1:05.52 +16.19
13 Arttu Rantanen 2010 Raision Urheilijat +0.72 55 1:06.20 +16.87
14 Taito Aaltonen 2009 Åbo Simklubb 44 1:11.22 +21.89
- Miska Käär 2009 Raision Urheilijat +0.61 DSQ SW 4.4
- Aukusti Lempiäinen 2009 Raision Urheilijat +0.97 DSQ SW 7.2 eriaikaisia käsiliik
- Aarre Latomaa 2010 Raision Urheilijat +0.42 DSQ SW 4.4
- Eino Marela 2010 Aurajoen Uinti Ry +0.77 DSQ SW 7.6 50m
- Jesse Rinne 2010 Aurajoen Uinti Ry DNS
Event official at: 5.10.2019 14.09.54
Event 8, 50m Rintauinti Miehet, P-11 Miehet - Final
Sponsor: Citywork
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Ossi Oksa 1988 Åbo Simklubb +0.72 705 28.37
2 Oskari Arvo 2002 Aurajoen Uinti Ry +0.67 614 29.70 +1.33
3 Eemil Kankare 2003 Åbo Simklubb +0.73 522 31.34 +2.97
4 Jaakko Pihlava 2004 Åbo Simklubb +0.67 424 33.60 +5.23
5 Leevi Arvo 2004 Aurajoen Uinti Ry +0.72 300 37.68 +9.31
6 Axel Leppähaara 2004 Aurajoen Uinti Ry +0.87 282 38.48 +10.11
7 Max Sakari Allén 2005 Åbo Simklubb +0.85 269 39.11 +10.74
8 Tuomas Nieminen 2004 Uinti Hyvinkää +0.78 228 41.30 +12.93
9 Eemeli Arnell 2005 Åbo Simklubb +0.69 220 41.79 +13.42
10 Frans Sandblom 2006 Åbo Simklubb +0.74 215 42.09 +13.72
11 Eeli Anttila 2005 Åbo Simklubb +0.77 117 51.55 +23.18
Event official at: 5.10.2019 14.09.54
2019-10-05 14.10.15 Datahandling: WinGrodan 2.4 Licensed to: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku
Document
Results
Mauno ÅSK Games
Place: Impivaaran uimahalli Organizer: Åbo Simklubb - Uintiklubi Turku ry
Pool: 25m Competition Date: loka 5, 2019 to loka 5, 2019
Event 9, 100m Perhosuinti Naiset, T-12 Tytöt 12 vuotta - Final
Sponsor: Turun Satama Oy
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Linnea Koski 2007 Aurajoen Uinti Ry +0.78 291 1:22.33
50m: 37.31
100m: 1:22.33
(45.02)
2 Aino Laine 2007 Åbo Simklubb +0.73 290 1:22.41 +0.08
50m: 36.03
100m: 1:22.41
(46.38)
3 Vilma Saarimäki 2007 Raision Urheilijat +0.71 245 1:27.25 +4.92
50m: 39.64
100m: 1:27.25
(47.61)
4 Lotta Luotola 2008 Åbo Simklubb +0.73 233 1:28.72 +6.39
50m: 41.71
100m: 1:28.72
(47.01)
5 Roosa Junnila 2007 Aurajoen Uinti Ry 230 1:29.12 +6.79
50m: 42.20
100m: 1:29.12
(46.92)
6 Naomi Leo 2007 Åbo Simklubb +0.82 228 1:29.29 +6.96
50m: 39.49
100m: 1:29.29
(49.80)
7 Aino Suomalainen 2007 Aurajoen Uinti Ry +0.86 227 1:29.46 +7.13
50m: 40.22
100m: 1:29.46
(49.24)
8 Agnes Ruusumo 2007 Åbo Simklubb +0.78 227 1:29.51 +7.18
50m: 42.31
100m: 1:29.51
(47.20)
9 Miisa Järvinen 2007 Aurajoen Uinti Ry +0.74 212 1:31.56 +9.23
50m: 39.91
100m: 1:31.56
(51.65)
10 Eedi Imppola 2008 Uinti Hyvinkää +0.77 203 1:32.79 +10.46
50m: 42.34
100m: 1:32.79
(50.45)
11 Saara Pakomäki 2008 Åbo Simklubb +0.84 190 1:34.94 +12.61
50m: 42.68
100m: 1:34.94
(52.26)
12 Emilie Sjösten 2008 Aurajoen Uinti Ry +0.67 185 1:35.84 +13.51
50m: 29.70
100m: 1:35.84
(1:06.14)
13 Saga Räikkönen 2008 Aurajoen Uinti Ry +0.72 137 1:45.74 +23.41
50m: 28.37
100m: 1:45.74
(1:17.37)
14 Yasemin Yilmaz 2007 Aurajoen Uinti Ry +0.91 127 1:48.54 +26.21
50m: 50.80
100m: 1:48.54
(57.74)
- Amanda Vuori 2007 Åbo Simklubb +0.72 DNF
Event official at: 5.10.2019 14.19.18
Event 9, 100m Perhosuinti Naiset, T-12 Naiset - Final
Sponsor: Turun Satama Oy
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Lilli Kulpakko 2005 Aurajoen Uinti Ry +0.68 553 1:06.51
50m: 31.34
100m: 1:06.51
(35.17)
2 Oona Sirkiä 2004 Åbo Simklubb +0.69 514 1:08.17 +1.66
50m: 31.76
100m: 1:08.17
(36.41)
3 Daniela Lietzén 2006 Åbo Simklubb +0.85 500 1:08.76 +2.25
50m: 33.47
100m: 1:08.76
(35.29)
4 Matilda Laitinen 2004 Aurajoen Uinti Ry +0.78 476 1:09.90 +3.39
50m: 33.29
100m: 1:09.90
(36.61)
5 Julia Koivisto 2002 Aurajoen Uinti Ry +0.72 450 1:11.22 +4.71
50m: 31.41
100m: 1:11.22
(39.81)
6 Mirella Sauhula 2006 Aurajoen Uinti Ry +0.84 443 1:11.62 +5.11
50m: 32.86
100m: 1:11.62
(38.76)
7 Hilda Helo 2003 Åbo Simklubb +0.69 431 1:12.24 +5.73
50m: 33.65
100m: 1:12.24
(38.59)
8 Olivia Koski 2002 Aurajoen Uinti Ry +0.75 406 1:13.69 +7.18
50m: 35.24
100m: 1:13.69
(38.45)
9 Sonila Selimi 2005 Åbo Simklubb +0.69 397 1:14.29 +7.78
50m: 34.18
100m: 1:14.29
(40.11)
10 Vilja Saarinen 2005 Uinti Hyvinkää +0.83 382 1:15.26 +8.75
50m: 34.43
100m: 1:15.26
(40.83)
11 Lumi-Ellen Luoma 2005 Uinti Hyvinkää +0.77 377 1:15.58 +9.07
50m: 34.17
100m: 1:15.58
(41.41)
12 Wilma Turpeinen 2006 Åbo Simklubb +0.78 334 1:18.69 +12.18
50m: 37.31
100m: 1:18.69
(41.38)
13 Ronja Vilska 2006 Aurajoen Uinti Ry +0.81 311 1:20.52 +14.01
50m: 36.88
100m: 1:20.52
(43.64)
14 mathilda heikiö 2006 Åbo Simklubb +0.70 279 1:23.56 +17.05
50m: 36.83
100m: 1:23.56
(46.73)
15 Mia Karolina Müürsepp 2006 Aurajoen Uinti Ry +0.75 268 1:24.62 +18.11
50m: 38.23
100m: 1:24.62
(46.39)
16 Kristina Grimbaum 2005 Åbo Simklubb +0.82 255 1:26.02 +19.51
50m: 38.86
100m: 1:26.02
(47.16)
17 Emilia Johanna Pakkanen 2006 Åbo Simklubb +0.78 240 1:27.83 +21.32
50m: 39.09
100m: 1:27.83
(48.74)
18 Iida Vartiainen 2006 Aurajoen Uinti Ry +0.97 182 1:36.20 +29.69
50m: 40.38
100m: 1:36.20
(55.82)
- Sara Elomäki 2006 Aurajoen Uinti Ry +0.73 DNF
- Kerttu Taponen 2005 Aurajoen Uinti Ry DNS
Event official at: 5.10.2019 14.19.18
2019-10-05 14.36.47 Datahandling: WinGrodan 2.4 Licensed to: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku
Document
Results
Mauno ÅSK Games
Place: Impivaaran uimahalli Organizer: Åbo Simklubb - Uintiklubi Turku ry
Pool: 25m Competition Date: loka 5, 2019 to loka 5, 2019
Event 10, 100m Perhosuinti Miehet, P-13 Pojat 13 vuotta - Final
Sponsor: Gant Pro Fashion Oy
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Felix Kandolin 2007 Aurajoen Uinti Ry +0.72 260 1:15.24
50m: 34.49
100m: 1:15.24
(40.75)
2 Roope Koskela 2007 Raision Urheilijat +0.70 226 1:18.85 +3.61
50m: 37.05
100m: 1:18.85
(41.80)
3 Tomas Laine 2006 Åbo Simklubb +0.61 184 1:24.52 +9.28
50m: 36.48
100m: 1:24.52
(48.04)
4 Alex Mukkulainen 2006 Aurajoen Uinti Ry +0.79 175 1:25.81 +10.57
50m: 38.51
100m: 1:25.81
(47.30)
5 Roope Käär 2007 Raision Urheilijat +0.77 165 1:27.59 +12.35
50m: 39.97
100m: 1:27.59
(47.62)
6 Max Yli-Salomäki 2006 Aurajoen Uinti Ry +0.83 158 1:28.77 +13.53
50m: 41.01
100m: 1:28.77
(47.76)
7 Eelis Lummaa 2007 Åbo Simklubb +0.75 153 1:29.81 +14.57
50m: 41.78
100m: 1:29.81
(48.03)
8 Matias Seppä 2006 Åbo Simklubb +0.71 147 1:31.04 +15.80
50m: 37.76
100m: 1:31.04
(53.28)
9 Leevi Saarinen 2006 Uinti-Vakka +0.60 136 1:33.48 +18.24
50m: 39.24
100m: 1:33.48
(54.24)
- Alex Yli-Salomäki 2006 Aurajoen Uinti Ry +0.58 DSQ SW 4.4
Event official at: 5.10.2019 14.29.52
Event 10, 100m Perhosuinti Miehet, P-13 Miehet - Final
Sponsor: Gant Pro Fashion Oy
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Ibrahim Ezzat 2002 Aurajoen Uinti Ry +0.65 579 57.68
50m: 26.50
100m: 57.68
(31.18)
2 Jani-Markus Sula 1999 Åbo Simklubb +0.66 535 59.21 +1.53
50m: 27.23
100m: 59.21
(31.98)
3 Joni Lairola 1992 Aurajoen Uinti Ry +0.78 500 1:00.57 +2.89
50m: 28.23
100m: 1:00.57
(32.34)
4 Johannes Lindroos 1996 Aurajoen Uinti Ry +0.71 469 1:01.85 +4.17
50m: 28.47
100m: 1:01.85
(33.38)
5 Santeri Herpola 2003 Åbo Simklubb +0.63 459 1:02.31 +4.63
50m: 28.03
100m: 1:02.31
(34.28)
6 Lauri Pilpola 1993 Aurajoen Uinti Ry +0.72 458 1:02.35 +4.67
50m: 28.52
100m: 1:02.35
(33.83)
7 Henri Kyynäräinen 1994 Aurajoen Uinti Ry +0.85 430 1:03.70 +6.02
50m: 29.45
100m: 1:03.70
(34.25)
8 Aapo Kinnunen 2004 Åbo Simklubb +0.71 420 1:04.17 +6.49
50m: 28.93
100m: 1:04.17
(35.24)
9 Ajjuub Ezzat 2005 Aurajoen Uinti Ry +0.66 419 1:04.25 +6.57
50m: 29.06
100m: 1:04.25
(35.19)
10 Mikael Hirsiniemi 2004 Aurajoen Uinti Ry +0.65 402 1:05.14 +7.46
50m: 29.51
100m: 1:05.14
(35.63)
11 Luka Laaksonen 2005 Åbo Simklubb +0.68 334 1:09.24 +11.56
50m: 32.14
100m: 1:09.24
(37.10)
12 Jasper Oikarainen 2005 Åbo Simklubb +0.64 329 1:09.63 +11.95
50m: 33.00
100m: 1:09.63
(36.63)
13 ivan kovalchuk 2005 Aurajoen Uinti Ry +0.68 319 1:10.35 +12.67
50m: 32.43
100m: 1:10.35
(37.92)
14 Nardi Orenshtein 2005 Aurajoen Uinti Ry +0.69 303 1:11.55 +13.87
50m: 33.44
100m: 1:11.55
(38.11)
15 Kasper Kainonen 2005 Åbo Simklubb +0.70 289 1:12.69 +15.01
50m: 33.45
100m: 1:12.69
(39.24)
16 Veeti Valdolin 2005 Åbo Simklubb +0.76 256 1:15.70 +18.02
50m: 35.13
100m: 1:15.70
(40.57)
Event official at: 5.10.2019 14.29.52
2019-10-05 14.29.57 Datahandling: WinGrodan 2.4 Licensed to: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku
Document
Results
Mauno ÅSK Games
Place: Impivaaran uimahalli Organizer: Åbo Simklubb - Uintiklubi Turku ry
Pool: 25m Competition Date: loka 5, 2019 to loka 5, 2019
Event 11, 50m Selkäuinti Naiset, T-10 Tytöt 10 vuotta - Final
Sponsor: Mauno Catering
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Amelie Halkosaari 2009 Aurajoen Uinti Ry +0.87 175 45.88
2 Viivi Heikkinen 2009 Uinti Hyvinkää +0.98 153 47.95 +2.07
3 Ran yu 2010 Aurajoen Uinti Ry +0.90 138 49.56 +3.68
4 Vilma Keski-Korsu 2009 Åbo Simklubb +0.77 135 49.95 +4.07
5 Peppi Pulkkinen 2009 Raision Urheilijat +0.89 127 50.98 +5.10
6 Renja Koskela 2010 Raision Urheilijat +0.77 124 51.37 +5.49
7 Miina Mäkinen 2009 Raision Urheilijat +0.77 114 52.82 +6.94
8 Alina Niittymäki 2009 Aurajoen Uinti Ry +0.89 106 54.08 +8.20
9 Siiri Kinos 2010 Raision Urheilijat +0.82 98 55.65 +9.77
10 Ronja Yilmaz 2009 Aurajoen Uinti Ry +0.97 95 56.17 +10.29
11 Sofia Ahvas 2010 Aurajoen Uinti Ry +0.72 91 56.91 +11.03
12 Inkeri Rinnola 2010 Aurajoen Uinti Ry +0.74 91 57.00 +11.12
13 Anna Liljeberg 2010 Aurajoen Uinti Ry +0.95 88 57.71 +11.83
14 Senni Soininen 2009 Raision Urheilijat 81 59.20 +13.32
15 Jenna Paasimaa 2010 Åbo Simklubb 80