2020-02-17   02:21:24
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset K-Supermarket Syysuinnit

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Document
Results
K-Supermarket Syysuinnit
Organizer:
Place: Nurmijarven Uinti
Pool: 25m Competition Date: Sep 14, 2019 to Sep 14, 2019
Event 1, 200m Sekauinti Naiset - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Siiri Einiö 2003 Gladius Kirkkonummi -.-- 607 2:23.86
50m: 30.84
100m: 1:10.02
(39.18)
150m: 1:49.99
(39.97)
200m: 2:23.86
(33.87)
2 Marilla Parhiala 2000 Gladius Kirkkonummi +0.71 483 2:35.29 +11.43
50m: 32.60
100m: 1:11.73
(39.13)
150m: 1:59.67
(47.94)
200m: 2:35.29
(35.62)
3 Emilia Niemi 2005 Gladius Kirkkonummi +0.68 468 2:36.93 +13.07
50m: 33.34
100m: 1:13.97
(40.63)
150m: 2:00.64
(46.67)
200m: 2:36.93
(36.29)
4 Ella-Maija Syväniemi 2004 Gladius Kirkkonummi +0.78 417 2:43.09 +19.23
50m: 34.67
100m: 1:16.53
(41.86)
150m: 2:05.44
(48.91)
200m: 2:43.09
(37.65)
5 Winona Forslund 2003 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit +0.67 361 2:51.07 +27.21
50m: 38.32
100m: 1:24.80
(46.48)
150m: 2:10.13
(45.33)
200m: 2:51.07
(40.94)
6 Anniina Jokiniemi 2006 Hyvinkään Uimaseura -.-- 304 3:01.13 +37.27
100m: 1:27.67
(1:27.67)
150m: 2:22.05
(54.38)
200m: 3:01.13
(39.08)
7 Milja Korhonen 2006 Nurmijärven Uinti -.-- 302 3:01.62 +37.76
50m: 39.45
100m: 1:25.67
(46.22)
150m: 2:20.41
(54.74)
200m: 3:01.62
(41.21)
8 Elsa Määttä 2006 Hyvinkään Uimaseura -.-- 288 3:04.34 +40.48
50m: 41.21
100m: 1:26.98
(45.77)
150m: 2:23.32
(56.34)
200m: 3:04.34
(41.02)
9 Emma Tissari 2007 Nurmijärven Uinti +0.75 278 3:06.70 +42.84
50m: 42.05
100m: 1:31.25
(49.20)
150m: 2:24.54
(53.29)
200m: 3:06.70
(42.16)
10 Susanna Kuisma 2003 Hyvinkään Uimaseura +0.75 264 3:09.73 +45.87
50m: 46.06
100m: 1:33.49
(47.43)
150m: 2:26.88
(53.39)
200m: 3:09.73
(42.85)
11 Venla Karialho 2007 Hyvinkään Uimaseura -.-- 258 3:11.19 +47.33
50m: 41.99
100m: 1:33.55
(51.56)
150m: 2:29.65
(56.10)
200m: 3:11.19
(41.54)
12 Kaisla-Kerttu Parkkonen 2006 Hyvinkään Uimaseura +0.73 226 3:20.05 +56.19
50m: 40.27
100m: 1:31.11
(50.84)
150m: 2:33.65
(1:02.54)
200m: 3:20.05
(46.40)
13 Senni Sevenius 2009 Hyvinkään Uimaseura -.-- 209 3:25.28 +1:01.42
50m: 45.08
100m: 1:37.61
(52.53)
150m: 2:42.04
(1:04.43)
200m: 3:25.28
(43.24)
14 Maija Kuisma 2008 Hyvinkään Uimaseura -.-- 205 3:26.37 +1:02.51
50m: 48.92
100m: 1:41.90
(52.98)
200m: 3:26.37
(3:26.37)
15 Matilda Hirvonen 2006 Hyvinkään Uimaseura -.-- 201 3:27.82 +1:03.96
50m: 46.43
100m: 1:40.55
(54.12)
150m: 2:39.09
(58.54)
200m: 3:27.82
(48.73)
16 Maria Rautiainen 2004 Nummelan Kisaajat +0.91 197 3:29.42 +1:05.56
50m: 48.22
100m: 1:41.64
(53.42)
150m: 2:43.98
(1:02.34)
200m: 3:29.42
(45.44)
17 Aada Purje 2004 Nummelan Kisaajat +0.89 171 3:39.31 +1:15.45
50m: 44.67
100m: 1:40.10
(55.43)
150m: 2:44.23
(1:04.13)
200m: 3:39.31
(55.08)
18 Lotta Juvonen 2008 Hyvinkään Uimaseura -.-- 158 3:45.37 +1:21.51
50m: 50.65
100m: 1:48.04
(57.39)
150m: 2:51.28
(1:03.24)
200m: 3:45.37
(54.09)
19 Emmi Pohjonen 2009 Hyvinkään Uimaseura +0.93 154 3:47.18 +1:23.32
50m: 57.21
100m: 1:53.49
(56.28)
150m: 2:58.77
(1:05.28)
200m: 3:47.18
(48.41)
- Iisa Lavikainen 2006 Hyvinkään Uimaseura -.-- DSQ SW6.2
Event official at: 14.9.2019 13:16:05
2019-09-14 13:17:01 Datahandling: WinGrodan 2.3 Licensed to: Voikkaan Viesti
Document
Results
K-Supermarket Syysuinnit
Organizer:
Place: Nurmijarven Uinti
Pool: 25m Competition Date: Sep 14, 2019 to Sep 14, 2019
Event 2, 200m Sekauinti Miehet - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Nico Peltonen 2005 Hyvinkään Uimaseura +0.68 441 2:24.02
50m: 28.60
100m: 1:06.57
(37.97)
150m: 1:49.57
(43.00)
200m: 2:24.02
(34.45)
2 Aleksi Kauppinen 2003 Tuusulan Uimaseura +0.66 374 2:32.11 +8.09
50m: 31.53
100m: 1:10.18
(38.65)
150m: 1:56.20
(46.02)
200m: 2:32.11
(35.91)
3 Mathias Lindfors 2002 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit +0.69 368 2:32.97 +8.95
50m: 31.91
100m: 1:11.43
(39.52)
150m: 1:58.15
(46.72)
200m: 2:32.97
(34.82)
4 Matteus Einiö 2004 Gladius Kirkkonummi +0.55 322 2:39.79 +15.77
50m: 34.85
100m: 1:14.24
(39.39)
150m: 2:01.80
(47.56)
200m: 2:39.79
(37.99)
5 Linus Rutanen 2004 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit +0.78 305 2:42.76 +18.74
50m: 35.56
100m: 1:16.31
(40.75)
150m: 2:08.34
(52.03)
200m: 2:42.76
(34.42)
6 Martti Karesjoki 2004 Tuusulan Uimaseura +0.75 289 2:45.74 +21.72
50m: 34.68
100m: 2:05.56
(1:30.88)
150m: 2:45.74
(40.18)
7 Aaron Tikkanen 2006 Hyvinkään Uimaseura +0.78 208 3:04.88 +40.86
50m: 41.23
100m: 1:28.46
(47.23)
150m: 2:22.66
(54.20)
200m: 3:04.88
(42.22)
8 Oiva Koppelmäki 2007 Hyvinkään Uimaseura -.-- 200 3:07.38 +43.36
50m: 43.92
100m: 1:31.35
(47.43)
150m: 2:26.41
(55.06)
200m: 3:07.38
(40.97)
Event official at: 14.9.2019 13:20:07
2019-09-14 13:40:17 Datahandling: WinGrodan 2.3 Licensed to: Voikkaan Viesti
Document
Results
K-Supermarket Syysuinnit
Organizer:
Place: Nurmijarven Uinti
Pool: 25m Competition Date: Sep 14, 2019 to Sep 14, 2019
Event 3, 50m Vapaauinti Naiset 10 and younger - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Hanna-Mari Kuisma 2009 Nurmijärven Uinti -.-- 182 40.44
2 Skylar Graves 2009 Tuusulan Uimaseura -.-- 177 40.82 +0.38
3 Minea Ruusu 2009 Haminan Uimaseura -.-- 163 41.96 +1.52
4 Viivi Heikkinen 2009 Uinti Hyvinkää -.-- 163 41.97 +1.53
5 Tara Hallia 2010 Järvenpään Uintiklubi -.-- 162 42.03 +1.59
6 Melania Smirnova 2010 Järvenpään Uintiklubi -.-- 159 42.31 +1.87
7 Viivi Paavola 2009 Järvenpään Uintiklubi -.-- 143 43.78 +3.34
8 Ellen Lundell 2009 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit -.-- 142 43.87 +3.43
9 Emma Ranta 2009 Nurmijärven Uinti -.-- 128 45.43 +4.99
10 Jasmine Huttunen 2010 Tuusulan Uimaseura -.-- 108 48.02 +7.58
11 Sanni Ahvenniemi 2009 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit -.-- 102 48.99 +8.55
12 Venla Tolvanen 2010 Haminan Uimaseura -.-- 97 49.88 +9.44
13 Emelina Karolina Vento 2010 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit -.-- 95 50.09 +9.65
14 Julia Olbert 2010 Nurmijärven Uinti -.-- 91 50.89 +10.45
15 Mette Borremans 2011 Nurmijärven Uinti -.-- 90 51.03 +10.59
16 Lily Pettersson 2010 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit +0.79 83 52.53 +12.09
- Jessica Salminen 2009 Nurmijärven Uinti +0.75 DSQ SW4.4
- Emma Kataja 2009 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit -.-- DSQ SW4.4
Event official at: 14.9.2019 13:31:06
Event 3, 50m Vapaauinti Naiset 11-12 years - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Anita Mäkinen 2007 Nummelan Kisaajat +0.63 393 31.29
2 Silvia Koskela 2007 Järvenpään Uintiklubi -.-- 294 34.45 +3.16
3 Susanne Hein 2008 Järvenpään Uintiklubi -.-- 227 37.56 +6.27
4 Ella Arvela 2007 Uinti Hyvinkää -.-- 223 37.79 +6.50
5 Anni Perälä 2007 Järvenpään Uintiklubi +0.42 207 38.73 +7.44
6 Enni Falk 2008 Tuusulan Uimaseura +0.53 153 42.79 +11.50
7 Kerttu Rusanen 2008 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit -.-- 118 46.70 +15.41
8 Ellen Kuusela 2008 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit -.-- 94 50.34 +19.05
9 Linnea Maria Aurora Stolt 2008 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit -.-- 68 55.96 +24.67
Event official at: 14.9.2019 13:31:06
Event 3, 50m Vapaauinti Naiset 13-25 years - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Alina Antila 2004 Nurmijärven Uinti -.-- 575 27.56
2 Vera Vartiainen 2002 Järvenpään Uintiklubi +0.56 571 27.63 +0.07
3 Vilma Leppähaara 2005 Nummelan Kisaajat +0.70 549 27.99 +0.43
4 Emma-Lotta Ahola 2005 Järvenpään Uintiklubi +0.54 532 28.29 +0.73
5 Lotta Linnea Partanen 2001 Nummelan Kisaajat +0.73 493 29.01 +1.45
6 Cinja Åvist 2003 Nurmijärven Uinti +0.60 472 29.45 +1.89
7 Vilja Laaksonen 2002 Järvenpään Uintiklubi +0.70 436 30.22 +2.66
8 Auri Korpaeus 2006 Tuusulan Uimaseura -.-- 417 30.67 +3.11
9 Siiri Välimaa 2002 Tuusulan Uimaseura +0.28 405 30.97 +3.41
9 Laura Saarela 2006 Nurmijärven Uinti +0.70 405 30.97 +3.41
11 Emilia Ruusu 2006 Haminan Uimaseura +0.65 393 31.28 +3.72
12 Sanni Luostarinen 2002 Järvenpään Uintiklubi +0.32 391 31.35 +3.79
13 Edla Wuori 2003 Nurmijärven Uinti +0.75 378 31.71 +4.15
14 Laura Pitkänen 2002 Järvenpään Uintiklubi +0.51 351 32.49 +4.93
15 Fanny Puska 2001 Haminan Uimaseura +0.62 338 32.91 +5.35
16 Kia Kivelä 2003 Nummelan Kisaajat -.-- 323 33.40 +5.84
17 Kiira Tulkki 2003 Haminan Uimaseura +0.74 310 33.86 +6.30
18 Amanda Ahlgren 2001 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit +0.65 295 34.42 +6.86
19 Kaarina Leppä 2004 Haminan Uimaseura +0.64 282 34.96 +7.40
20 Emma Sevenius 2002 Nurmijärven Uinti +0.31 239 36.91 +9.35
21 Nelli Salonen 2005 Nummelan Kisaajat +0.65 211 38.48 +10.92
Event official at: 14.9.2019 13:31:06
Event 3, 50m Vapaauinti Naiset 31-35 years - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Maria Ripatti 1987 Järvenpään Uintiklubi -.-- 403 31.02
Event official at: 14.9.2019 13:31:06
Event 3, 50m Vapaauinti Naiset 41-45 years - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Lotta Rutanen 1974 Helsingfors Simsällskap +0.67 379 31.68
2 Nina Saarimaa 1974 Nurmijärven Uinti -.-- 310 33.88 +2.20
3 Tiina Kämäräinen 1978 Nurmijärven Uinti -.-- 209 38.58 +6.90
Event official at: 14.9.2019 13:31:06
Event 3, 50m Vapaauinti Naiset 51-55 years - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Ulla Vainikka 1965 Nurmijärven Uinti +0.72 136 44.55
Event official at: 14.9.2019 13:31:06
2019-09-14 13:53:02 Datahandling: WinGrodan 2.3 Licensed to: Voikkaan Viesti
Document
Results
K-Supermarket Syysuinnit
Organizer:
Place: Nurmijarven Uinti
Pool: 25m Competition Date: Sep 14, 2019 to Sep 14, 2019
Event 4, 50m Vapaauinti Miehet 11 and younger - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Simo Karhu 2008 Järvenpään Uintiklubi +0.59 137 39.21
2 Elmo Kyytinen 2010 Nurmijärven Uinti -.-- 118 41.23 +2.02
3 Antti Huuskonen 2010 Järvenpään Uintiklubi -.-- 117 41.42 +2.21
4 Matias Väisänen 2008 Tuusulan Uimaseura -.-- 116 41.49 +2.28
5 Oliver Laitinen 2008 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit -.-- 114 41.78 +2.57
6 Alex Wiksten 2008 Nurmijärven Uinti -.-- 112 42.02 +2.81
7 Väinö Linnermo 2008 Tuusulan Uimaseura +0.47 110 42.28 +3.07
8 Ohto Heikkinen 2008 Hyvinkään Uimaseura +0.58 106 42.80 +3.59
9 Axel Mara 2010 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit -.-- 103 43.17 +3.96
10 Kevin Soiramo 2010 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit -.-- 102 43.32 +4.11
11 Eemeli Kuusisto 2009 Nurmijärven Uinti -.-- 97 44.04 +4.83
12 Kasperi Kenttä 2008 Hyvinkään Uimaseura +0.83 94 44.54 +5.33
13 Daniel Mõsko 2008 Hyvinkään Uimaseura -.-- 92 44.75 +5.54
14 Nicolas Luoma 2010 Uinti Hyvinkää -.-- 79 47.05 +7.84
15 Ahti Tirkkonen 2010 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit -.-- 67 49.70 +10.49
- Oskar Huotari 2008 Järvenpään Uintiklubi +0.26 DSQ SW4.4
Event official at: 14.9.2019 13:39:01
Event 4, 50m Vapaauinti Miehet 12-13 years - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Hugo Haverinen 2006 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit -.-- 234 32.84
2 Otso Alakiikonen 2006 Nurmijärven Uinti +0.50 226 33.23 +0.39
3 Sampo Rahikainen 2006 Tuusulan Uimaseura +0.75 217 33.69 +0.85
4 Julius Laitinen 2007 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit +0.56 182 35.72 +2.88
5 Patrick Tiihonen 2006 Järvenpään Uintiklubi +0.83 166 36.83 +3.99
6 Siimon Moisio 2007 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit +0.75 153 37.85 +5.01
7 Mikko Salmi 2007 Nummelan Kisaajat +0.80 144 38.61 +5.77
8 Oka Silventoinen 2007 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit -.-- 141 38.89 +6.05
9 Joel Väisänen 2007 Tuusulan Uimaseura +0.79 130 39.92 +7.08
10 Yaroslav Uzlyakov 2007 Tuusulan Uimaseura -.-- 114 41.69 +8.85
- Ahti Halttunen 2006 Hyvinkään Uimaseura +0.22 DSQ SW4.4
Event official at: 14.9.2019 13:39:01
Event 4, 50m Vapaauinti Miehet 14-25 years - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Onni-Kalle Luomala 2002 Järvenpään Uintiklubi +0.20 561 24.56
2 Joonas Cranston 2003 Nummelan Kisaajat +0.65 520 25.18 +0.62
3 Henri Koski 2000 Gladius Kirkkonummi +0.68 505 25.43 +0.87
4 Lauri Tolvanen 2003 Haminan Uimaseura +0.64 480 25.87 +1.31
5 Ukko-Pekka Luomala 2004 Järvenpään Uintiklubi +0.26 434 26.75 +2.19
6 Eero Asikainen 2004 Tuusulan Uimaseura +0.41 432 26.78 +2.22
7 Akseli Maaranen 2004 Hyvinkään Uimaseura +0.30 404 27.39 +2.83
8 Otso Mäkivuokko 2003 Gladius Kirkkonummi +0.57 389 27.74 +3.18
9 Ville-Veikko Katajisto 2002 Nurmijärven Uinti +0.64 375 28.09 +3.53
10 Aapo Tuhkanen 2005 Tuusulan Uimaseura +0.62 371 28.18 +3.62
11 Kasper Holopainen 2003 Nummelan Kisaajat +0.61 351 28.71 +4.15
12 Toni Muurman 2005 Haminan Uimaseura +0.68 321 29.56 +5.00
13 Johannes Kauppinen 2005 Haminan Uimaseura +0.58 309 29.95 +5.39
14 Jesper Dolk 2005 Nurmijärven Uinti +0.67 220 33.55 +8.99
15 Mikko Forsberg 2004 Nummelan Kisaajat +0.90 181 35.81 +11.25
Event official at: 14.9.2019 13:39:01
Event 4, 50m Vapaauinti Miehet 51-55 years - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Mika Meller 1967 Helsingfors Simsällskap +0.21 414 27.17
Event official at: 14.9.2019 13:39:01
2019-09-14 13:53:22 Datahandling: WinGrodan 2.3 Licensed to: Voikkaan Viesti
Document
Results
K-Supermarket Syysuinnit
Organizer:
Place: Nurmijarven Uinti
Pool: 25m Competition Date: Sep 14, 2019 to Sep 14, 2019
Event 5, 100m Rintauinti Naiset 12 and younger - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Hilla Lehtonen 2007 Tuusulan Uimaseura +0.47 257 1:38.00
50m: 46.17
100m: 1:38.00
(51.83)
2 Hertta Katajisto 2007 Nurmijärven Uinti -.-- 241 1:40.20 +2.20
50m: 46.18
100m: 1:40.20
(54.02)
3 Skylar Graves 2009 Tuusulan Uimaseura -.-- 224 1:42.59 +4.59
50m: 49.17
100m: 1:42.59
(53.42)
4 Hilma Ahonen 2007 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit -.-- 217 1:43.75 +5.75
50m: 49.00
100m: 1:43.75
(54.75)
5 Lotte Borremans 2008 Nurmijärven Uinti +0.52 207 1:45.31 +7.31
50m: 50.00
100m: 1:45.31
(55.31)
6 Ursula Tamminen 2008 Nurmijärven Uinti -.-- 163 1:53.96 +15.96
50m: 53.22
100m: 1:53.96
(1:00.74)
Event official at: 14.9.2019 13:47:47
Event 5, 100m Rintauinti Naiset 13-14 years - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Aino Koskelo 2005 Nurmijärven Uinti +0.52 526 1:17.21
50m: 36.61
100m: 1:17.21
(40.60)
2 Roosa Tuomola 2005 Tuusulan Uimaseura +0.66 327 1:30.50 +13.29
50m: 42.04
100m: 1:30.50
(48.46)
3 Sini Kaivola 2005 Hyvinkään Uimaseura +0.76 326 1:30.54 +13.33
50m: 41.62
100m: 1:30.54
(48.92)
4 Marikki Vuorisalo 2005 Nummelan Kisaajat +0.79 326 1:30.57 +13.36
50m: 42.57
100m: 1:30.57
(48.00)
5 Aino Suominen 2006 Järvenpään Uintiklubi -.-- 304 1:32.71 +15.50
50m: 43.20
100m: 1:32.71
(49.51)
6 Emmi Halonen 2006 Vanders +0.56 296 1:33.49 +16.28
50m: 43.04
100m: 1:33.49
(50.45)
7 Elsa Määttä 2006 Hyvinkään Uimaseura +0.37 270 1:36.39 +19.18
50m: 45.54
100m: 1:36.39
(50.85)
8 Pihla Junnila 2005 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit +0.89 252 1:38.60 +21.39
50m: 44.82
100m: 1:38.60
(53.78)
9 Pipsa Linteri 2006 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit +0.76 246 1:39.50 +22.29
50m: 44.97
100m: 1:39.50
(54.53)
- Mila-Helie Katajainen 2005 Nurmijärven Uinti +0.74 DSQ SW7.2
- Emma Sund 2005 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit +0.81 DSQ SW7.6
Event official at: 14.9.2019 13:47:47
Event 5, 100m Rintauinti Naiset 15 and older - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Juulia Käräjämies 2003 Nummelan Kisaajat -.-- 475 1:19.89
50m: 36.96
100m: 1:19.89
(42.93)
2 Sara Myller 2003 Tuusulan Uimaseura +0.80 474 1:19.97 +0.08
50m: 38.29
100m: 1:19.97
(41.68)
3 Helmi Lehtonen 2004 Järvenpään Uintiklubi +0.26 472 1:20.08 +0.19
50m: 37.47
100m: 1:20.08
(42.61)
4 Sonja Salmimies 2004 Nummelan Kisaajat +0.48 384 1:25.75 +5.86
50m: 40.22
100m: 1:25.75
(45.53)
5 Kia Kivelä 2003 Nummelan Kisaajat -.-- 282 1:35.03 +15.14
50m: 44.19
100m: 1:35.03
(50.84)
Event official at: 14.9.2019 13:47:47
2019-09-14 13:54:12 Datahandling: WinGrodan 2.3 Licensed to: Voikkaan Viesti
Document
Results
K-Supermarket Syysuinnit
Organizer:
Place: Nurmijarven Uinti
Pool: 25m Competition Date: Sep 14, 2019 to Sep 14, 2019
Event 6, 100m Rintauinti Miehet 13 and younger - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Joona Jakoaho 2006 Hyvinkään Uimaseura +0.37 229 1:30.77
50m: 42.40
100m: 1:30.77
(48.37)
2 Oiva Koppelmäki 2007 Hyvinkään Uimaseura -.-- 174 1:39.45 +8.68
50m: 46.92
100m: 1:39.45
(52.53)
3 Frans Nyström 2008 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit -.-- 171 1:40.18 +9.41
50m: 46.59
100m: 1:40.18
(53.59)
4 Aaron Tikkanen 2006 Hyvinkään Uimaseura +0.40 164 1:41.50 +10.73
50m: 48.47
100m: 1:41.50
(53.03)
Event official at: 14.9.2019 13:50:58
Event 6, 100m Rintauinti Miehet 14-15 years - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Joonas Maaranen 2004 Hyvinkään Uimaseura +0.60 485 1:10.76
50m: 33.09
100m: 1:10.76
(37.67)
2 Nico Peltonen 2005 Hyvinkään Uimaseura +0.30 403 1:15.28 +4.52
50m: 36.00
100m: 1:15.28
(39.28)
3 Anton Kettunen 2005 Gladius Kirkkonummi +0.61 329 1:20.51 +9.75
50m: 37.30
100m: 1:20.51
(43.21)
4 Urho Käkelä 2005 Tuusulan Uimaseura +0.37 312 1:21.99 +11.23
50m: 38.12
100m: 1:21.99
(43.87)
5 Martti Karesjoki 2004 Tuusulan Uimaseura +0.54 308 1:22.31 +11.55
50m: 38.28
100m: 1:22.31
(44.03)
6 Tommi Myllynen 2004 Nurmijärven Uinti +0.64 283 1:24.61 +13.85
50m: 40.00
100m: 1:24.61
(44.61)
7 Jaska Schoenmakers 2004 Tuusulan Uimaseura +0.48 277 1:25.28 +14.52
50m: 39.63
100m: 1:25.28
(45.65)
- Benjamin Gullans 2005 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit +0.77 DSQ SW7.4
Event official at: 14.9.2019 13:50:58
Event 6, 100m Rintauinti Miehet 16 and older - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Eerikki Rutanen 1972 Helsingfors Simsällskap +0.65 439 1:13.15
50m: 33.05
100m: 1:13.15
(40.10)
2 Heikki Väkeväinen 2002 Gladius Kirkkonummi +0.63 401 1:15.41 +2.26
50m: 35.67
100m: 1:15.41
(39.74)
Event official at: 14.9.2019 13:50:58
2019-09-14 13:58:50 Datahandling: WinGrodan 2.3 Licensed to: Voikkaan Viesti
Document
Results
K-Supermarket Syysuinnit
Organizer:
Place: Nurmijarven Uinti
Pool: 25m Competition Date: Sep 14, 2019 to Sep 14, 2019
Event 7, 50m Perhosuinti Naiset 10 and younger - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Senni Sevenius 2009 Hyvinkään Uimaseura -.-- 187 42.58
2 Hanna-Mari Kuisma 2009 Nurmijärven Uinti +0.69 130 48.07 +5.49
Event official at: 14.9.2019 14:17:36
Event 7, 50m Perhosuinti Naiset 11-12 years - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Anita Mäkinen 2007 Nummelan Kisaajat +0.76 370 33.94
2 Venla Karialho 2007 Hyvinkään Uimaseura +0.76 246 38.88 +4.94
3 Silvia Koskela 2007 Järvenpään Uintiklubi +0.76 192 42.26 +8.32
4 Saana Helsto 2007 Nurmijärven Uinti +0.73 161 44.75 +10.81
5 Susanne Hein 2008 Järvenpään Uintiklubi +0.69 143 46.52 +12.58
6 Anni Perälä 2007 Järvenpään Uintiklubi -.-- 98 52.85 +18.91
Event official at: 14.9.2019 14:17:36
Event 7, 50m Perhosuinti Naiset 13 and older - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Alina Antila 2004 Nurmijärven Uinti +0.58 534 30.05
2 Vilma Leppähaara 2005 Nummelan Kisaajat +0.59 533 30.06 +0.01
3 Siiri Einiö 2003 Gladius Kirkkonummi +0.24 522 30.27 +0.22
4 Jenny Nieminen 2001 Hyvinkään Uimaseura +0.60 515 30.41 +0.36
5 Meea Juntunen 2005 Tuusulan Uimaseura +0.67 491 30.89 +0.84
6 Vera Vartiainen 2002 Järvenpään Uintiklubi +0.52 483 31.07 +1.02
7 Emma-Lotta Ahola 2005 Järvenpään Uintiklubi -.-- 475 31.23 +1.18
8 Lotta Linnea Partanen 2001 Nummelan Kisaajat +0.68 460 31.57 +1.52
9 Helmi Lehtonen 2004 Järvenpään Uintiklubi -.-- 453 31.74 +1.69
10 Maria Ripatti 1987 Järvenpään Uintiklubi +0.73 400 33.08 +3.03
11 Peppi Eskola 2005 Gladius Kirkkonummi +0.65 368 34.00 +3.95
12 Vilja Laaksonen 2002 Järvenpään Uintiklubi +0.38 348 34.66 +4.61
13 Sanni Luostarinen 2002 Järvenpään Uintiklubi +0.66 325 35.45 +5.40
14 Lotta Nurminen 2005 Tuusulan Uimaseura -.-- 319 35.65 +5.60
15 Marikki Vuorisalo 2005 Nummelan Kisaajat +0.41 291 36.78 +6.73
16 Elina Syvänne 2004 Tuusulan Uimaseura +0.26 273 37.54 +7.49
17 Clara Jansson 2004 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit +0.32 265 37.95 +7.90
18 Liisa Penttinen 2003 Nummelan Kisaajat +0.48 260 38.16 +8.11
19 Amanda Ahlgren 2001 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit +0.54 237 39.36 +9.31
20 Iisa Lavikainen 2006 Hyvinkään Uimaseura -.-- 210 41.00 +10.95
21 Matilda Hirvonen 2006 Hyvinkään Uimaseura -.-- 186 42.67 +12.62
22 Nea Mäkelä 2006 Nurmijärven Uinti +0.82 105 51.67 +21.62
Event official at: 14.9.2019 14:17:36
2019-09-14 14:18:18 Datahandling: WinGrodan 2.3 Licensed to: Voikkaan Viesti
Document
Results
K-Supermarket Syysuinnit
Organizer:
Place: Nurmijarven Uinti
Pool: 25m Competition Date: Sep 14, 2019 to Sep 14, 2019
Event 8, 50m Perhosuinti Miehet 11 and younger - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Oskar Huotari 2008 Järvenpään Uintiklubi +0.49 85 49.53
Event official at: 14.9.2019 14:22:11
Event 8, 50m Perhosuinti Miehet 12-13 years - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Ville-Veikko Luomala 2007 Järvenpään Uintiklubi +0.60 220 36.11
2 Sampo Rahikainen 2006 Tuusulan Uimaseura +0.32 200 37.23 +1.12
3 Patrick Tiihonen 2006 Järvenpään Uintiklubi +0.91 99 47.09 +10.98
4 Kasper Borremans 2006 Nurmijärven Uinti +0.47 94 47.84 +11.73
5 Mikko Salmi 2007 Nummelan Kisaajat -.-- 92 48.12 +12.01
6 Joel Väisänen 2007 Tuusulan Uimaseura -.-- 85 49.52 +13.41
- Lauri Hänninen 2007 Tuusulan Uimaseura +0.74 DSQ SW8.4
Event official at: 14.9.2019 14:22:11
Event 8, 50m Perhosuinti Miehet 14 and older - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Henri Koski 2000 Gladius Kirkkonummi +0.62 500 27.45
2 Daniel Ruotsi 2002 Gladius Kirkkonummi +0.72 432 28.83 +1.38
3 Otso Mäkivuokko 2003 Gladius Kirkkonummi +0.21 427 28.93 +1.48
4 Aaron Pirinen 2005 Järvenpään Uintiklubi +0.35 380 30.09 +2.64
5 Aapo Tuhkanen 2005 Tuusulan Uimaseura +0.34 379 30.11 +2.66
6 Eero Asikainen 2004 Tuusulan Uimaseura +0.41 365 30.50 +3.05
7 Aleksi Kauppinen 2003 Tuusulan Uimaseura +0.54 337 31.30 +3.85
8 Urho Käkelä 2005 Tuusulan Uimaseura -.-- 209 36.69 +9.24
9 Jesper Dolk 2005 Nurmijärven Uinti +0.64 166 39.65 +12.20
Event official at: 14.9.2019 14:22:11
2019-09-14 14:22:27 Datahandling: WinGrodan 2.3 Licensed to: Voikkaan Viesti
Document
Results
K-Supermarket Syysuinnit
Organizer:
Place: Nurmijarven Uinti
Pool: 25m Competition Date: Sep 14, 2019 to Sep 14, 2019
Event 9, 100m Selkäuinti Naiset 12 and younger - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Maija Sinisalo 2007 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit +0.72 180 1:37.37
50m: 46.56
100m: 1:37.37
(50.81)
2 Emma Lahti 2008 Tuusulan Uimaseura +0.93 171 1:39.11 +1.74
50m: 48.00
100m: 1:39.11
(51.11)
- Ida Lindström 2009 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit +0.93 DSQ SW6.2
Event official at: 14.9.2019 14:29:40
Event 9, 100m Selkäuinti Naiset 13-14 years - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Emma-Lotta Ahola 2005 Järvenpään Uintiklubi +0.84 422 1:13.35
50m: 34.21
100m: 1:13.35
(39.14)
2 Helmi Käkelä 2006 Tuusulan Uimaseura +0.79 390 1:15.29 +1.94
50m: 35.92
100m: 1:15.29
(39.37)
3 Emilia Ruusu 2006 Haminan Uimaseura +0.70 371 1:16.58 +3.23
50m: 37.47
100m: 1:16.58
(39.11)
4 Saara Heinänen 2005 Tuusulan Uimaseura +0.78 312 1:21.07 +7.72
50m: 39.15
100m: 1:21.07
(41.92)
5 Anniina Jokiniemi 2006 Hyvinkään Uimaseura +0.78 269 1:25.16 +11.81
50m: 42.47
100m: 1:25.16
(42.69)
6 Kaisla-Kerttu Parkkonen 2006 Hyvinkään Uimaseura +0.69 263 1:25.81 +12.46
50m: 41.22
100m: 1:25.81
(44.59)
7 Aino Suominen 2006 Järvenpään Uintiklubi +0.73 237 1:28.91 +15.56
50m: 43.03
100m: 1:28.91
(45.88)
8 Emma Sund 2005 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit +0.88 188 1:36.02 +22.67
50m: 45.97
100m: 1:36.02
(50.05)
Event official at: 14.9.2019 14:29:40
Event 9, 100m Selkäuinti Naiset 15 and older - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Roona Karola 2004 Tuusulan Uimaseura +0.65 547 1:07.26
50m: 32.43
100m: 1:07.26
(34.83)
2 Marilla Parhiala 2000 Gladius Kirkkonummi +0.64 482 1:10.18 +2.92
50m: 34.45
100m: 1:10.18
(35.73)
3 Ella-Maija Syväniemi 2004 Gladius Kirkkonummi +0.74 462 1:11.16 +3.90
50m: 34.57
100m: 1:11.16
(36.59)
4 Siiri Välimaa 2002 Tuusulan Uimaseura +0.67 386 1:15.53 +8.27
50m: 36.13
100m: 1:15.53
(39.40)
5 Clara Jansson 2004 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit +0.97 337 1:19.03 +11.77
50m: 38.07
100m: 1:19.03
(40.96)
6 Laura Pitkänen 2002 Järvenpään Uintiklubi +0.88 324 1:20.08 +12.82
50m: 37.94
100m: 1:20.08
(42.14)
7 Kia Kivelä 2003 Nummelan Kisaajat +0.69 236 1:28.96 +21.70
50m: 42.76
100m: 1:28.96
(46.20)
8 Kaarina Leppä 2004 Haminan Uimaseura +0.81 225 1:30.36 +23.10
50m: 43.37
100m: 1:30.36
(46.99)
9 Maria Rautiainen 2004 Nummelan Kisaajat +1.06 189 1:35.85 +28.59
50m: 46.82
100m: 1:35.85
(49.03)
10 Aada Purje 2004 Nummelan Kisaajat +0.84 187 1:36.21 +28.95
50m: 45.86
100m: 1:36.21
(50.35)
Event official at: 14.9.2019 14:29:40
2019-09-14 14:30:03 Datahandling: WinGrodan 2.3 Licensed to: Voikkaan Viesti
Document
Results
K-Supermarket Syysuinnit
Organizer:
Place: Nurmijarven Uinti
Pool: 25m Competition Date: Sep 14, 2019 to Sep 14, 2019
Event 10, 100m Selkäuinti Miehet 13 and younger - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Antti Huttunen 2006 Nummelan Kisaajat +0.68 237 1:18.93
50m: 38.38
100m: 1:18.93
(40.55)
2 Ahti Halttunen 2006 Hyvinkään Uimaseura +0.82 237 1:18.94 +0.01
50m: 38.52
100m: 1:18.94
(40.42)
3 Ville-Veikko Luomala 2007 Järvenpään Uintiklubi +0.76 221 1:20.77 +1.84
50m: 39.22
100m: 1:20.77
(41.55)
4 Robert Cranston 2006 Nummelan Kisaajat +0.76 210 1:22.26 +3.33
50m: 38.83
100m: 1:22.26
(43.43)
5 Oiva Koppelmäki 2007 Hyvinkään Uimaseura +0.77 196 1:24.17 +5.24
50m: 41.34
100m: 1:24.17
(42.83)
6 Joona Jakoaho 2006 Hyvinkään Uimaseura +0.68 194 1:24.33 +5.40
50m: 40.69
100m: 1:24.33
(43.64)
7 Hugo Haverinen 2006 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit +0.75 164 1:29.25 +10.32
50m: 41.96
100m: 1:29.25
(47.29)
8 Oliver Laitinen 2008 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit +0.58 144 1:33.12 +14.19
50m: 45.51
100m: 1:33.12
(47.61)
9 Julius Laitinen 2007 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit +0.92 133 1:35.62 +16.69
50m: 47.67
100m: 1:35.62
(47.95)
10 Oka Silventoinen 2007 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit +0.77 130 1:36.44 +17.51
50m: 48.26
100m: 1:36.44
(48.18)
11 Frans Nyström 2008 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit +0.66 130 1:36.49 +17.56
50m: 44.80
100m: 1:36.49
(51.69)
12 Siimon Moisio 2007 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit +0.66 107 1:42.81 +23.88
50m: 49.24
100m: 1:42.81
(53.57)
- Matias Väisänen 2008 Tuusulan Uimaseura +0.85 DSQ SW6.2
Event official at: 14.9.2019 14:37:33
Event 10, 100m Selkäuinti Miehet 14-15 years - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Matteus Einiö 2004 Gladius Kirkkonummi +0.60 315 1:11.84
50m: 34.38
100m: 1:11.84
(37.46)
2 Linus Rutanen 2004 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit +0.74 269 1:15.72 +3.88
50m: 36.91
100m: 1:15.72
(38.81)
3 Toni Muurman 2005 Haminan Uimaseura +0.69 224 1:20.40 +8.56
50m: 39.08
100m: 1:20.40
(41.32)
4 Mikko Forsberg 2004 Nummelan Kisaajat +1.05 155 1:30.93 +19.09
50m: 43.05
100m: 1:30.93
(47.88)
Event official at: 14.9.2019 14:37:33
Event 10, 100m Selkäuinti Miehet 16 and older - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Joonas Cranston 2003 Nummelan Kisaajat +0.61 514 1:01.03
50m: 29.96
100m: 1:01.03
(31.07)
2 Lauri Tolvanen 2003 Haminan Uimaseura +0.62 468 1:02.95 +1.92
50m: 30.22
100m: 1:02.95
(32.73)
3 Kasper Holopainen 2003 Nummelan Kisaajat +0.69 333 1:10.50 +9.47
50m: 34.09
100m: 1:10.50
(36.41)
4 Mathias Lindfors 2002 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit +0.83 282 1:14.50 +13.47
50m: 36.00
100m: 1:14.50
(38.50)
Event official at: 14.9.2019 14:37:33
2019-09-14 14:37:59 Datahandling: WinGrodan 2.3 Licensed to: Voikkaan Viesti
Document
Results
K-Supermarket Syysuinnit
Organizer:
Place: Nurmijarven Uinti
Pool: 25m Competition Date: Sep 14, 2019 to Sep 14, 2019
Event 11, 50m Rintauinti Naiset 10 and younger - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Skylar Graves 2009 Tuusulan Uimaseura -.-- 223 47.18
2 Minea Ruusu 2009 Haminan Uimaseura -.-- 189 49.88 +2.70
3 Emmi Pohjonen 2009 Hyvinkään Uimaseura +0.78 157 53.04 +5.86
4 Jasmine Huttunen 2010 Tuusulan Uimaseura -.-- 116 58.65 +11.47
5 Tara Hallia 2010 Järvenpään Uintiklubi -.-- 114 59.00 +11.82
6 Viivi Paavola 2009 Järvenpään Uintiklubi -.-- 113 59.08 +11.90
7 Viivi Heikkinen 2009 Uinti Hyvinkää -.-- 99 1:01.84 +14.66
8 Mette Borremans 2011 Nurmijärven Uinti -.-- 97 1:02.20 +15.02
9 Ilona Antila 2010 Nurmijärven Uinti -.-- 70 1:09.47 +22.29
- Emma Kataja 2009 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit -.-- DSQ SW4.4
- Emma Ranta 2009 Nurmijärven Uinti -.-- DSQ SW4.4
- Melania Smirnova 2010 Järvenpään Uintiklubi -.-- DSQ SW7.4
Event official at: 14.9.2019 14:46:56
Event 11, 50m Rintauinti Naiset 11-12 years - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Anita Mäkinen 2007 Nummelan Kisaajat +0.55 354 40.46
2 Emma Tissari 2007 Nurmijärven Uinti +0.67 327 41.55 +1.09
3 Silvia Koskela 2007 Järvenpään Uintiklubi +0.73 205 48.52 +8.06
4 Maija Kuisma 2008 Hyvinkään Uimaseura +0.45 196 49.25 +8.79
5 Susanne Hein 2008 Järvenpään Uintiklubi +0.71 169 51.73 +11.27
6 Lotta Juvonen 2008 Hyvinkään Uimaseura -.-- 151 53.77 +13.31
7 Ella Arvela 2007 Uinti Hyvinkää +0.71 135 55.81 +15.35
8 Kerttu Rusanen 2008 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit -.-- 130 56.46 +16.00
9 Enni Falk 2008 Tuusulan Uimaseura -.-- 129 56.55 +16.09
10 Anni Perälä 2007 Järvenpään Uintiklubi +0.51 102 1:01.24 +20.78
Event official at: 14.9.2019 14:46:56
Event 11, 50m Rintauinti Naiset 13-25 years - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Jenny Nieminen 2001 Hyvinkään Uimaseura +0.65 548 34.99
2 Winona Forslund 2003 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit +0.46 514 35.74 +0.75
3 Cinja Åvist 2003 Nurmijärven Uinti +0.58 461 37.06 +2.07
4 Juulia Käräjämies 2003 Nummelan Kisaajat +0.69 451 37.34 +2.35
5 Siiri Välimaa 2002 Tuusulan Uimaseura +0.62 400 38.84 +3.85
6 Sanni Luostarinen 2002 Järvenpään Uintiklubi +0.80 357 40.34 +5.35
7 Sini Kaivola 2005 Hyvinkään Uimaseura +0.31 331 41.37 +6.38
8 Fanny Puska 2001 Haminan Uimaseura +0.46 323 41.70 +6.71
9 Pihla Junnila 2005 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit +0.59 273 44.11 +9.12
10 Mila-Helie Katajainen 2005 Nurmijärven Uinti +0.72 268 44.37 +9.38
11 Milja Korhonen 2006 Nurmijärven Uinti +0.72 256 45.06 +10.07
12 Kiira Tulkki 2003 Haminan Uimaseura +0.60 254 45.22 +10.23
13 Susanna Kuisma 2003 Hyvinkään Uimaseura -.-- 235 46.39 +11.40
14 Emma Sevenius 2002 Nurmijärven Uinti +0.66 199 49.02 +14.03
Event official at: 14.9.2019 14:46:56
Event 11, 50m Rintauinti Naiset 31-35 years - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
- Maria Ripatti 1987 Järvenpään Uintiklubi +0.53 DSQ SW7.5
Event official at: 14.9.2019 14:46:56
Event 11, 50m Rintauinti Naiset 41-45 years - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Lotta Rutanen 1974 Helsingfors Simsällskap +0.48 433 37.85
2 Nina Saarimaa 1974 Nurmijärven Uinti +0.68 283 43.61 +5.76
3 Tiina Kämäräinen 1978 Nurmijärven Uinti -.-- 144 54.63 +16.78
Event official at: 14.9.2019 14:46:56
Event 11, 50m Rintauinti Naiset 51-55 years - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Ulla Vainikka 1965 Nurmijärven Uinti +0.83 172 51.42
Event official at: 14.9.2019 14:46:56
2019-09-14 14:47:18 Datahandling: WinGrodan 2.3 Licensed to: Voikkaan Viesti
Document
Results
K-Supermarket Syysuinnit
Organizer:
Place: Nurmijarven Uinti
Pool: 25m Competition Date: Sep 14, 2019 to Sep 14, 2019
Event 12, 50m Rintauinti Miehet 11 and younger - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Veeti Tuulensuu 2008 Nurmijärven Uinti +0.56 131 49.66
2 Konrad Bäckström 2009 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit -.-- 124 50.51 +0.85
3 Oskar Huotari 2008 Järvenpään Uintiklubi +0.59 113 52.10 +2.44
4 Oliver Autero 2008 Uinti Hyvinkää +1.06 103 53.81 +4.15