2022-01-18   06:17:59
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för Jöns Svanbergsimmet 25m 2019

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Söndag 20/10 kl. 9.00

Document
Resultat
Jöns Svanbergsimmet 25m 2019
Plats: Arrangör: Upsala Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 19 okt 2019 till den 20 okt 2019
Gren 24, 100m Ryggsim Pojkar 12 och yngre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Malte Franzén 2007 Upsala Simsällskap +0.67 294 1:13.47
50m: 35.77
100m: 1:13.47
(37.70)
2 Leo Jönsson 2007 Upsala Simsällskap +0.74 234 1:19.22 +5.75
50m: 38.90
100m: 1:19.22
(40.32)
3 Oliver Munn 2007 Upsala Simsällskap +0.68 228 1:19.97 +6.50
50m: 38.82
100m: 1:19.97
(41.15)
4 Simon Jansson 2007 Upsala Simsällskap +0.76 199 1:23.59 +10.12
50m: 41.29
100m: 1:23.59
(42.30)
5 Eric Hörnstedt 2008 Sala Simsällskap +0.62 188 1:25.23 +11.76
50m: 41.24
100m: 1:25.23
(43.99)
6 Johannes Fischer 2007 Upsala Simsällskap 159 1:30.07 +16.60
50m: 44.18
100m: 1:30.07
(45.89)
7 Samuel Elf 2009 Upsala Simsällskap +0.58 151 1:31.79 +18.32
50m: 43.33
100m: 1:31.79
(48.46)
8 Hugo Nordlund 2008 Upsala Simsällskap +0.61 127 1:37.02 +23.55
50m: 47.35
100m: 1:37.02
(49.67)
9 Seved Rönnholm 2007 Upsala Simsällskap +0.75 120 1:38.86 +25.39
50m: 49.17
100m: 1:38.86
(49.69)
10 Oskar Nilsson 2007 Upsala Simsällskap 116 1:39.97 +26.50
50m: 48.37
100m: 1:39.97
(51.60)
11 Sixten Lindell 2008 Upsala Simsällskap +0.64 95 1:47.07 +33.60
50m: 53.31
100m: 1:47.07
(53.76)
12 Laurits Åström Lind 2007 Upsala Simsällskap +0.71 92 1:48.03 +34.56
50m: 54.40
100m: 1:48.03
(53.63)
13 Vincent Eriksson 2007 Upsala Simsällskap +0.76 85 1:50.86 +37.39
50m: 52.70
100m: 1:50.86
(58.16)
14 Felix Eriksson 2010 Upsala Simsällskap +0.70 75 1:55.44 +41.97
50m: 57.69
100m: 1:55.44
(57.75)
15 Noel Wetterbom 2008 Upsala Simsällskap +0.70 59 2:05.19 +51.72
50m: 58.35
100m: 2:05.19
(1:06.84)
Grenen officiell:  2019-10-20 10:30:59
Gren 24, 100m Ryggsim Pojkar 13-14 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Ludvig Glantz 2006 Upsala Simsällskap +0.59 447 1:03.91
50m: 30.84
100m: 1:03.91
(33.07)
2 Adam Wahlberg 2006 Upsala Simsällskap +0.66 385 1:07.14 +3.23
50m: 32.40
100m: 1:07.14
(34.74)
3 Rasmus Loklint 2005 Upsala Simsällskap +0.69 363 1:08.52 +4.61
50m: 33.04
100m: 1:08.52
(35.48)
4 Lukas Nilsson 2006 Söderhamns Simsällskap +0.65 274 1:15.18 +11.27
50m: 36.21
100m: 1:15.18
(38.97)
5 Markus Brenning 2005 Upsala Simsällskap +0.58 262 1:16.31 +12.40
50m: 37.70
100m: 1:16.31
(38.61)
6 Melvin Rinaldo 2005 Gustavsbergs Simsällskap +0.76 258 1:16.72 +12.81
50m: 37.67
100m: 1:16.72
(39.05)
7 Elias Sayed 2006 Upsala Simsällskap +0.90 242 1:18.36 +14.45
50m: 38.54
100m: 1:18.36
(39.82)
8 Kenan Obradovac 2005 Norrtälje Simklubb +0.75 223 1:20.49 +16.58
50m: 38.92
100m: 1:20.49
(41.57)
9 Daniel Savin 2006 Upsala Simsällskap +0.72 209 1:22.35 +18.44
50m: 40.18
100m: 1:22.35
(42.17)
10 Alvin Pelling Trautenberger 2006 Upsala Simsällskap +0.66 208 1:22.37 +18.46
50m: 39.24
100m: 1:22.37
(43.13)
11 Martin Carlsson 2006 Upsala Simsällskap +0.73 198 1:23.84 +19.93
50m: 41.30
100m: 1:23.84
(42.54)
12 Arvid Högström 2006 Upsala Simsällskap 197 1:23.99 +20.08
50m: 40.48
100m: 1:23.99
(43.51)
13 Daniel Hamberg 2005 Upsala Simsällskap +0.41 177 1:26.90 +22.99
50m: 42.33
100m: 1:26.90
(44.57)
14 Isak Samuelsson 2006 Sala Simsällskap +0.77 152 1:31.54 +27.63
50m: 45.76
100m: 1:31.54
(45.78)
15 Pierre Valarcher 2006 Upsala Simsällskap +0.63 143 1:33.46 +29.55
50m: 45.75
100m: 1:33.46
(47.71)
16 Joel Weman 2006 Upsala Simsällskap +0.64 130 1:36.33 +32.42
50m: 46.88
100m: 1:36.33
(49.45)
17 Linus Jansson 2006 Upsala Simsällskap +0.71 128 1:36.75 +32.84
50m: 46.38
100m: 1:36.75
(50.37)
18 Mathias Steffansson 2005 Gustavsbergs Simsällskap +0.78 123 1:38.16 +34.25
50m: 47.09
100m: 1:38.16
(51.07)
- Gabriel Leijon 2006 Upsala Simsällskap DNS
Grenen officiell:  2019-10-20 10:30:59
Gren 24, 100m Ryggsim Pojkar 15-16 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Adi Ramovic 2004 Upsala Simsällskap 490 1:02.00
50m: 30.20
100m: 1:02.00
(31.80)
2 Melker Rosengren 2003 Sundsvalls Simsällskap +0.20 439 1:04.29 +2.29
50m: 30.86
100m: 1:04.29
(33.43)
3 Albin Hedlund 2003 Sundsvalls Simsällskap +0.57 400 1:06.29 +4.29
50m: 30.53
100m: 1:06.29
(35.76)
4 Jason Walterstad 2004 Sundsvalls Simsällskap +0.74 386 1:07.08 +5.08
50m: 32.04
100m: 1:07.08
(35.04)
5 Felix Mårvad 2003 Sala Simsällskap 345 1:09.69 +7.69
50m: 33.60
100m: 1:09.69
(36.09)
6 Lukas  Höglund 2004 Upsala Simsällskap +0.60 344 1:09.70 +7.70
50m: 34.23
100m: 1:09.70
(35.47)
7 Jakob Wassberg 2003 Sundsvalls Simsällskap +0.57 340 1:09.99 +7.99
50m: 34.06
100m: 1:09.99
(35.93)
Grenen officiell:  2019-10-20 10:30:59
Gren 24, 100m Ryggsim Pojkar 17 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Johan Strandberg 1997 Sundsvalls Simsällskap +0.71 422 1:05.16
50m: 31.00
100m: 1:05.16
(34.16)
2 Johan Ljunggren 2001 Upsala Simsällskap +0.67 325 1:11.08 +5.92
50m: 34.32
100m: 1:11.08
(36.76)
Grenen officiell:  2019-10-20 10:30:59
2019-10-20 10:31:05 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Upsala Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner