Results for MadWave Challenge Hvidovre 2019
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | MadWave | Udskriftsdato | 14 september 2019 | |||
Stævne by | Hvidovre | Udskriftstidspunkt | 12:34 | |||
Arrangør | HVSK | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 14 september 2019 |
Løb 10, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 19 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Luccas Dam Brenner | 2001 | 29.37 | 1:00.25 | 1:31.65 | 2:02.01 | ||||
Herlev Svømning | 1:59.61 | |||||||||
2 | Sebastian Tullberg | 2000 | 30.30 | 1:02.76 | 1:33.66 | 2:07.13 | ||||
Hørsholm Svømmeforening | 2:02.06 | |||||||||
3 | Magnus Carstensen | 1999 | 32.14 | 1:06.99 | 1:41.81 | 2:15.74 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:13.89 | |||||||||
4 | Alexander Rendlev | 2001 | 33.92 | 1:09.56 | 1:45.48 | 2:20.47 | ||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 2:19.73 | |||||||||
5 | Carl Terp Larsen | 2001 | 35.52 | 1:12.59 | 1:48.49 | 2:23.78 | ||||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:30.07 | |||||||||
6 | Mads Ørsted Nielsen | 1999 | 1:12.26 | 1:50.26 | 2:28.32 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 2:23.43 | |||||||||
7 | Antoine Montier | 1993 | 1:13.04 | 1:52.36 | 2:30.24 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
Løb 10, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jeppe Kjær | 2004 | 33.45 | 1:08.79 | 1:44.13 | 2:18.52 | ||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 2:19.46 | |||||||||
2 | Andreas Stampe Dalgaard | 2004 | 1:12.95 | 1:49.26 | 2:25.37 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 2:23.16 | |||||||||
3 | Matias Munkholm | 2004 | 36.40 | 1:16.55 | 1:56.18 | 2:33.14 | ||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 2:40.78 | |||||||||
4 | Sofus Norby Larsson | 2004 | 36.38 | 1:15.92 | 1:55.33 | 2:34.88 | ||||
Herlev Svømning | 2:29.48 | |||||||||
5 | Malte Hjalholt | 2003 | 37.54 | 1:17.27 | 1:57.53 | 2:37.05 | ||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 2:33.75 | |||||||||
6 | Alexander Cueto Rasmussen | 2004 | 38.08 | 1:18.66 | 1:58.81 | 2:37.32 | ||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 2:51.71 | |||||||||
7 | Kalle Gerner Knudsen | 2004 | 39.38 | 1:21.12 | 2:02.07 | 2:42.20 | ||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 2:50.32 | |||||||||
- | Anders Skousen | 2002 | DNS | |||||||
Hvidovre Svømmeklub | 2:13.85 | |||||||||
- | Oskar Bondo Siegumfeldt | 2004 | DNS | |||||||
Hvidovre Svømmeklub | 2:18.44 | |||||||||
- | Villads Lund Larsen | 2004 | DNS | |||||||
Hvidovre Svømmeklub | 2:56.57 | |||||||||
Løb 10, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sebastian Rendlev | 2005 | 37.88 | 1:17.72 | 1:54.66 | 2:30.65 | ||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 2:45.99 | |||||||||
2 | Sune Vergmann | 2005 | 38.04 | 1:18.57 | 1:58.65 | 2:38.57 | ||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 3:01.40 | |||||||||
3 | Fabian Holst Krabbe | 2005 | 38.48 | 1:19.86 | 2:01.89 | 2:41.86 | ||||
Værløse Svømmeklub | 2:43.10 | |||||||||
4 | Mathias Bidsted Hansen | 2006 | 39.85 | 1:22.92 | 2:06.76 | 2:49.34 | ||||
Hvidovre Svømmeklub | 2:47.32 | |||||||||
5 | Frederik Rasmussen | 2005 | 42.15 | 1:25.35 | 2:08.79 | 2:52.37 | ||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 3:09.72 | |||||||||
- | Anton Rytter Bech | 2005 | DNS | |||||||
Hvidovre Svømmeklub | 2:32.14 | |||||||||
- | Jeppe Bayer Christensen | 2005 | DNS | |||||||
Herlev Svømning | 2:23.74 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 14 september 2019 |
Licens til Hvidovre Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 12:34 |