2020-02-17   16:41:49
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for MadWave Challenge Hvidovre 2019

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag formiddag

Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  MadWave    Udskriftsdato  14 september 2019   
  Stævne by  Hvidovre    Udskriftstidspunkt  10:19   
  Arrangør  HVSK         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  14 september 2019         
 
 
Løb 3, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 18 - 99 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Anna Wermuth  1996      33.11        1:10.29   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:08.93                 
                     
Maria Grandt  1998      34.33        1:13.44   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:10.05                 
                     
Emilie Krog  2002      37.16        1:18.35   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:21.35                 
                     
Silja Nielsdóttir Hansen  2001      36.94        1:18.44   
  Hvidovre Svømmeklub  1:15.56                 
                     
Johanne Hingebjerg  2002      37.07        1:18.54   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:17.46                 
                     
Kristine Mikkelsen  2000      36.88        1:18.74   
  Hvidovre Svømmeklub  1:15.24                 
                     
Amalie H. Falck-Schmith  1989      37.51        1:18.88   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:11.04                 
                     
Luna Donde Feilberg  2000      37.73        1:19.79   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:24.50                 
                     
Nicoline Ingeman-Petersen  2002      38.46        1:20.47   
  Herlev Svømning  1:16.91                 
                     
10  Emma Maagøe  1999      38.90        1:21.61   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:23.86                 
                     
11  Vera Staun Hansen  1999      38.94        1:21.69   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:18.30                 
                     
12  Victoria Vorm  2001      39.03        1:21.99   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:20.87                 
                     
 
Løb 3, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 15 - 17 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Amalie Kruse Enemærke  2003      34.91        1:14.53   
  Herlev Svømning  1:13.43                 
                     
Sofie Bak  2003      37.85        1:18.83   
  Hvidovre Svømmeklub  1:16.77                 
                     
Amanda Da Silva B. Madsen  2005      37.97        1:19.40   
  Herlev Svømning  1:16.81                 
                     
Anja Xin Andersen  2004      38.17        1:20.48   
  Herlev Svømning  1:18.46                 
                     
Frida Hvirring Kragh  2004      37.92        1:20.89   
  Hvidovre Svømmeklub  1:18.11                 
                     
Ida-Marie Nørgaard  2005      38.12        1:21.98   
  Frederiksværk Svømmeklub  1:19.25                 
                     
Josephine Thomsen  2005      39.60        1:22.46   
  Herlev Svømning  1:19.95                 
                     
Ida Oest  2003      39.50        1:22.97   
  Herlev Svømning  1:23.82                 
                     
Ida Zeiler Terkildsen  2004      39.80        1:24.17   
  Hillerød Svømmeklub  1:20.95                 
                     
10  Gry Emilie Kudsk Olsen  2005      40.29        1:24.96   
  Hvidovre Svømmeklub  1:23.36                 
                     
11  Caroline Henning  2005      40.74        1:25.05   
  Hillerød Svømmeklub  1:23.03                 
                     
12  Nicoline Mørch Andersen  2005      40.97        1:27.88   
  Hvidovre Svømmeklub  1:29.71                 
                     
13  Liv Salhauge  2005      42.17        1:28.26   
  Værløse Svømmeklub  1:26.65                 
                     
14  Nanna Holmegaard Larsen  2005      49.46        1:46.48   
  Frederiksværk Svømmeklub  1:51.34                 
                     
Emma Kjer Rasmussen  2004              DNS   
  Hvidovre Svømmeklub  1:25.26                 
                     
 
Løb 3, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Ellen Simoni Alfast  2006      40.05        1:25.03   
  Herlev Svømning  1:21.82                 
                     
Frederikke Fisker Jensen  2006      41.43        1:27.18   
  Herlev Svømning  1:29.75                 
                     
Sofie Lind  2006      41.58        1:28.11   
  Hvidovre Svømmeklub  1:33.71                 
                     
Amalie Helfelt  2006      40.51        1:28.34   
  Værløse Svømmeklub  1:27.27                 
                     
Astrid Nørgaard  2007      41.21        1:28.91   
  Frederiksværk Svømmeklub  1:28.76                 
                     
Natasja Boesgaard  2007      43.36        1:31.88   
  Frederiksværk Svømmeklub  1:33.48                 
                     
Sofija Rønne  2006      43.65        1:32.04   
  Herlev Svømning  1:35.21                 
                     
Viola Søbye  2006      44.19        1:33.56   
  Værløse Svømmeklub  1:34.37                 
                     
Helena Honore  2007      45.50        1:34.80   
  Herlev Svømning  1:40.14                 
                     
10  Anna Powers  2007      46.25        1:38.82   
  Herlev Svømning  1:39.10                 
                     
11  Iben Karlsmark  2007      47.88        1:43.45   
  Herlev Svømning  1:52.45                 
                     
12  Nanna Hessner  2007      48.60        1:44.23   
  Værløse Svømmeklub  1:47.98                 
                     
13  Hedvig Juul Andersen  2006      48.52        1:46.18   
  Værløse Svømmeklub  1:55.46                 
                     
14  Zeline Helsen Lintrup  2007      52.43        1:50.04   
  Hvidovre Svømmeklub  1:59.91                 
                     
15  Asta Rosenkilde-Hansen  2007      52.23        1:50.98   
  Herlev Svømning  1:55.82                 
                     
16  Milena B Bonde  2006      51.80        1:52.10   
  Hvidovre Svømmeklub                   
                     
17  Lisa Lundgaard Andersen  2007      53.47        1:53.57   
  Herlev Svømning  1:59.24                 
                     
Alberte Berner Mikkelsen  2006              DSQ  Ej samt. berør. 75m 
  Hvidovre Svømmeklub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  14 september 2019 
Licens til Hvidovre Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  10:19 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark