2020-03-29   23:54:18
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for MadWave Challenge Hvidovre 2019

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag eftermiddag

Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  MadWave    Udskriftsdato  14 september 2019   
  Stævne by  Hvidovre    Udskriftstidspunkt  15:05   
  Arrangør  HVSK         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  14 september 2019         
 
 
Løb 18, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 19 - 99 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Oliver Jacobsen  1997      25.19        51.94   
  Hvidovre Svømmeklub  50.50                 
                     
Felix Lund  2001      25.32        52.79   
  Herlev Svømning  50.98                 
                     
Laurits Kenskov  2001      26.06        53.79   
  Herlev Svømning  53.16                 
                     
Magnus Carstensen  1999      26.99        55.49   
  Hovedstadens Svømmeklub  54.23                 
                     
Antoine Montier  1993      26.51        55.90   
  VAT Copenhagen-MK31  57.91                 
                     
Martin Vennick Haugbølle  2001      27.01        57.08   
  Hørsholm Svømmeforening  54.96                 
                     
Victor Bendix Beiter  2001      27.59        57.84   
  Herlev Svømning  54.66                 
                     
Mads Ørsted Nielsen  1999      27.52        58.06   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  54.72                 
                     
Sebastian Ejdesgaard  2001      28.45        59.01   
  Hillerød Svømmeklub  57.54                 
                     
10  Mathias Hatting Petersen  2000      28.64        59.14   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  58.09                 
                     
 
Løb 18, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Frederik Møller  2002      25.07        52.06   
  Herlev Svømning  53.05                 
                     
Alexander Tullberg  2003      25.35        52.15   
  Hørsholm Svømmeforening  52.07                 
                     
Nicklas Östman Pedersen  2002      25.68        52.67   
  Herlev Svømning  53.87                 
                     
Peter Holm  2003      27.07        55.89   
  Herlev Svømning  58.76                 
                     
Mads Lind  2002      27.16        56.50   
  Hvidovre Svømmeklub  55.75                 
                     
Carl Kirchhoff  2002      27.56        57.18   
  Hillerød Svømmeklub  58.19                 
                     
Andreas Stampe Dalgaard  2004      28.46        57.83   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  58.70                 
                     
Rasmus Hatting Petersen  2002      28.94        58.82   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  58.39                 
                     
Jeppe Kjær  2004      28.74        59.20   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  58.56                 
                     
10  Marius Kjær Hoelgaard  2004      28.77        59.38   
  Hvidovre Svømmeklub  58.75                 
                     
11  Alexander Cueto Rasmussen  2004      28.77        59.40   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:01.01                 
                     
12  Mathias Lindgaard  2004      28.98        59.86   
  Herlev Svømning  1:00.04                 
                     
13  Matias Munkholm  2004      29.36        1:01.65   
  Vallensbæk IF Af 1939  59.78                 
                     
14  Malte Hjalholt  2003      30.39        1:02.08   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:02.58                 
                     
15  Harald Wiehe Struberg  2003      30.20        1:02.49   
  Herlev Svømning  1:02.64                 
                     
16  Bertram T. Aunsholm  2004      30.26        1:02.55   
  Hvidovre Svømmeklub  1:05.89                 
                     
17  Kalle Gerner Knudsen  2004      30.87        1:03.96   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:01.72                 
                     
18  Sofus Norby Larsson  2004      30.83        1:04.31   
  Herlev Svømning  1:05.12                 
                     
Alexander Asmussen  2004              DNS   
  Frederiksværk Svømmeklub  1:05.67                 
                     
Villads Lund Larsen  2004              DNS   
  Hvidovre Svømmeklub  1:10.43                 
                     
 
Løb 18, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Louie Uldall  2005      28.62        58.98   
  Hillerød Svømmeklub  59.63                 
                     
Emil Kruse Enemærke  2005      30.28        1:01.12   
  Herlev Svømning  1:01.87                 
                     
Elias Elmedyb  2006      29.91        1:02.08   
  Herlev Svømning  1:02.34                 
                     
Viktor Bernstein  2006      31.00        1:03.11   
  Hvidovre Svømmeklub  1:03.85                 
                     
Sune Vergmann  2005      31.24        1:04.53   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:03.02                 
                     
Sebastian Rendlev  2005      31.10        1:05.86   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:00.94                 
                     
Mikkel Nyvang Thorngreen  2005      31.18        1:06.00   
  Hillerød Svømmeklub  1:05.32                 
                     
Fabian Holst Krabbe  2005      32.20        1:07.78   
  Værløse Svømmeklub  1:07.44                 
                     
Sebastian Roesen Larsen  2006      33.15        1:08.71   
  Hillerød Svømmeklub  1:07.51                 
                     
10  Jacob Michael Madsen  2006      33.98        1:09.01   
  Værløse Svømmeklub  1:08.90                 
                     
11  Frederik Rasmussen  2005      34.35        1:09.80   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:08.47                 
                     
12  Mathias Bidsted Hansen  2006      33.78        1:10.55   
  Hvidovre Svømmeklub  1:09.15                 
                     
13  Noah Lester  2006      35.22        1:14.83   
  Værløse Svømmeklub  1:14.60                 
                     
14  Asbjørn Aksel Hansen  2006      37.28        1:18.83   
  Frederiksværk Svømmeklub  1:18.61                 
                     
15  Emil Nissen  2006      38.12        1:22.23   
  Hillerød Svømmeklub  1:27.04                 
                     
16  Linus Norby Larsson  2006              1:29.21   
  Herlev Svømning  1:27.02                 
                     
Morten Lindblom Andersen  2005              DNS   
  Hillerød Svømmeklub  1:01.17                 
                     
Magnus Hartmann Mortensen  2005              DSQ  Tyvstart 
  Hvidovre Svømmeklub  1:07.51                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  14 september 2019 
Licens til Hvidovre Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  15:05 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark