2021-02-28   10:52:13
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Ruskauinnit

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Lauantai aamujakso

Document
Results
Ruskauinnit
Place: Oulun Uimahalli Organizer: Oulun Uinti
Pool: 25m Competition Date: loka 5, 2019 to loka 6, 2019
Event 11, 200m Freestyle Women 12 and younger - Final
SR 1:54.50 Hanna-Maria Seppälä 1984 KeUi FIN Espoo 19.9.2009
SJR 1:58.93 Vilma Oura 2001 HSS FIN Oulu 19.11.2017
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Kaisa Keränen 2007 Oulun Lohet 430 2:26.24
50m: 34.09
100m: 1:11.66
(37.57)
150m: 1:50.02
(38.36)
200m: 2:26.24
(36.22)
2 Eevi Hirvasoja 2007 Haukiputaan Heitto uintijaosto 369 2:33.95 +7.71
50m: 35.75
100m: 1:16.07
(40.32)
150m: 1:56.19
(40.12)
200m: 2:33.95
(37.76)
3 Vilja Säntti 2008 Oulun Uinti 1906 362 2:34.86 +8.62
50m: 35.72
100m: 1:15.34
(39.62)
150m: 1:55.98
(40.64)
200m: 2:34.86
(38.88)
4 Iida Kemppainen 2007 Kajaanin Uimaseura 362 2:34.89 +8.65
50m: 34.74
100m: 1:15.08
(40.34)
150m: 1:55.63
(40.55)
200m: 2:34.89
(39.26)
5 Annabella Karjalainen 2007 Oulun Lohet 355 2:35.85 +9.61
50m: 34.86
100m: 1:14.74
(39.88)
150m: 1:56.39
(41.65)
200m: 2:35.85
(39.46)
6 Elsa Pelkonen 2007 Vieskan Uimarit 340 2:38.11 +11.87
50m: 37.91
100m: 1:18.32
(40.41)
150m: 1:59.15
(40.83)
200m: 2:38.11
(38.96)
7 Elina Jaako 2007 Oulun Uinti 1906 339 2:38.29 +12.05
50m: 36.82
100m: 1:16.62
(39.80)
150m: 1:57.81
(41.19)
200m: 2:38.29
(40.48)
8 Ellen Krüger 2007 Oulun Lohet 337 2:38.62 +12.38
50m: 36.44
100m: 1:18.46
(42.02)
150m: 2:00.78
(42.32)
200m: 2:38.62
(37.84)
9 Sini Saari 2007 Vieskan Uimarit 326 2:40.33 +14.09
50m: 37.15
100m: 1:18.14
(40.99)
150m: 2:00.22
(42.08)
200m: 2:40.33
(40.11)
10 Ronja Halinen 2007 Swimming Jyväskylä 318 2:41.75 +15.51
50m: 35.90
100m: 1:17.62
(41.72)
150m: 2:00.44
(42.82)
200m: 2:41.75
(41.31)
11 Lotta Janhunen 2007 Oulun Lohet 280 2:48.67 +22.43
50m: 39.22
100m: 1:23.64
(44.42)
150m: 2:08.44
(44.80)
200m: 2:48.67
(40.23)
12 Pinja Niskanen 2007 Oulun Lohet 276 2:49.41 +23.17
50m: 39.10
100m: 1:23.45
(44.35)
150m: 2:08.96
(45.51)
200m: 2:49.41
(40.45)
13 Elsa Herrala 2007 Vieskan Uimarit 274 2:49.87 +23.63
50m: 40.12
100m: 1:24.43
(44.31)
150m: 2:08.17
(43.74)
200m: 2:49.87
(41.70)
14 Mea Prykäri 2007 Oulun Lohet 272 2:50.31 +24.07
50m: 39.09
100m: 1:23.46
(44.37)
150m: 2:09.61
(46.15)
200m: 2:50.31
(40.70)
15 Maija Leinonen 2007 Oulun Lohet 270 2:50.82 +24.58
50m: 39.17
100m: 1:23.19
(44.02)
150m: 2:07.51
(44.32)
200m: 2:50.82
(43.31)
16 Juuli Uusitalo 2007 Oulun Lohet 268 2:51.26 +25.02
50m: 40.04
100m: 1:24.21
(44.17)
150m: 2:09.82
(45.61)
200m: 2:51.26
(41.44)
17 Meeri Uusitalo 2007 Oulun Lohet 258 2:53.38 +27.14
50m: 40.72
100m: 1:27.02
(46.30)
150m: 2:11.69
(44.67)
200m: 2:53.38
(41.69)
18 Noora Tuominen 2007 Oulun Lohet 254 2:54.19 +27.95
50m: 40.41
100m: 1:25.76
(45.35)
150m: 2:10.81
(45.05)
200m: 2:54.19
(43.38)
19 Luna Sivonen 2007 Haukiputaan Heitto uintijaosto 247 2:55.95 +29.71
50m: 40.59
100m: 1:25.20
(44.61)
150m: 2:11.70
(46.50)
200m: 2:55.95
(44.25)
20 Iiris Lukkariniemi 2008 Kempeleen Pyrintö 225 3:01.44 +35.20
50m: 39.33
100m: 1:26.33
(47.00)
150m: 2:14.87
(48.54)
200m: 3:01.44
(46.57)
21 Milla Mikkonen 2008 Kempeleen Pyrintö 199 3:08.91 +42.67
50m: 43.13
100m: 1:31.86
(48.73)
150m: 2:21.91
(50.05)
200m: 3:08.91
(47.00)
22 Riia Aho 2007 Oulun Lohet 195 3:10.43 +44.19
50m: 43.25
100m: 1:32.34
(49.09)
150m: 2:22.40
(50.06)
200m: 3:10.43
(48.03)
23 Emma Hakkarainen 2008 Kempeleen Pyrintö 178 3:16.14 +49.90
50m: 42.36
100m: 1:33.83
(51.47)
150m: 2:27.65
(53.82)
200m: 3:16.14
(48.49)
24 Nevia Viuhkola 2009 Oulun Lohet 176 3:16.99 +50.75
50m: 45.68
100m: 1:37.60
(51.92)
150m: 2:28.45
(50.85)
200m: 3:16.99
(48.54)
25 Sanna Törmä 2008 Kempeleen Pyrintö 158 3:23.92 +57.68
50m: 48.28
100m: 1:42.10
(53.82)
150m: 2:36.37
(54.27)
200m: 3:23.92
(47.55)
26 Lotta Tonteri 2007 Oulun Uinti 1906 154 3:25.96 +59.72
50m: 44.06
100m: 1:37.27
(53.21)
150m: 2:33.10
(55.83)
200m: 3:25.96
(52.86)
27 Ada-Sofia Juntunen 2008 Kempeleen Pyrintö 150 3:27.44 +1:01.20
50m: 46.53
100m: 1:42.70
(56.17)
150m: 2:37.49
(54.79)
200m: 3:27.44
(49.95)
28 Elviira Sanaksenaho 2009 Kempeleen Pyrintö 124 3:41.12 +1:14.88
50m: 49.84
100m: 1:49.20
(59.36)
150m: 2:48.69
(59.49)
200m: 3:41.12
(52.43)
29 Eveliina Seppänen 2008 Kempeleen Pyrintö 119 3:44.24 +1:18.00
50m: 49.77
100m: 1:47.63
(57.86)
150m: 2:47.85
(1:00.22)
200m: 3:44.24
(56.39)
30 Sanni Pellikainen 2009 Kempeleen Pyrintö 110 3:49.91 +1:23.67
50m: 47.23
100m: 1:49.42
(1:02.19)
150m: 2:50.42
(1:01.00)
200m: 3:49.91
(59.49)
31 Marianna Hiltunen 2011 Oulun Uinti 1906 90 4:05.77 +1:39.53
50m: 55.23
100m: 1:58.37
(1:03.14)
150m: 3:03.53
(1:05.16)
200m: 4:05.77
(1:02.24)
- Iris Mets 2010 Oulun Uinti 1906 DSQ 5.2 Ei kosketusta seinää
Event official at: 5.10.2019 13:37:26
Event 11, 200m Freestyle Women 13-15 years - Final
SR 1:54.50 Hanna-Maria Seppälä 1984 KeUi FIN Espoo 19.9.2009
SJR 1:58.93 Vilma Oura 2001 HSS FIN Oulu 19.11.2017
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Olga emilia Mattila 2004 Oulun Uinti 1906 656 2:07.09
50m: 29.83
100m: 1:02.27
(32.44)
150m: 1:34.90
(32.63)
200m: 2:07.09
(32.19)
2 Inka Elamaa 2004 Oulun Lohet 535 2:15.99 +8.90
50m: 31.26
100m: 1:06.00
(34.74)
150m: 1:41.36
(35.36)
200m: 2:15.99
(34.63)
3 Aada Hirvasoja 2005 Oulun Uinti 1906 525 2:16.86 +9.77
50m: 31.81
100m: 1:07.32
(35.51)
150m: 1:42.79
(35.47)
200m: 2:16.86
(34.07)
4 Maiju Huttunen 2005 Swimming Club Rovaniemi 507 2:18.46 +11.37
50m: 31.49
100m: 1:06.85
(35.36)
150m: 1:43.19
(36.34)
200m: 2:18.46
(35.27)
5 Meri Elo 2006 Swimming Jyväskylä 503 2:18.83 +11.74
50m: 32.04
100m: 1:07.60
(35.56)
150m: 1:43.87
(36.27)
200m: 2:18.83
(34.96)
6 Sara Seppänen 2006 Oulun Lohet 496 2:19.45 +12.36
50m: 32.49
100m: 1:08.30
(35.81)
150m: 1:44.56
(36.26)
200m: 2:19.45
(34.89)
7 Mandi Vuoristo 2005 Oulun Lohet 486 2:20.40 +13.31
50m: 32.81
100m: 1:08.66
(35.85)
150m: 1:45.36
(36.70)
200m: 2:20.40
(35.04)
8 Nanna Savolainen 2004 Oulun Lohet 470 2:21.94 +14.85
50m: 32.48
100m: 1:07.88
(35.40)
150m: 1:45.06
(37.18)
200m: 2:21.94
(36.88)
9 Aada Suotula 2004 Oulun Uinti 1906 470 2:21.95 +14.86
50m: 33.28
100m: 1:09.26
(35.98)
150m: 1:46.00
(36.74)
200m: 2:21.95
(35.95)
10 Siiri Rahikkala 2004 Oulun Uinti 1906 429 2:26.40 +19.31
50m: 34.10
100m: 1:11.70
(37.60)
150m: 1:50.39
(38.69)
200m: 2:26.40
(36.01)
11 Amanda Riuttanen 2005 Oulun Uinti 1906 427 2:26.59 +19.50
50m: 33.04
100m: 1:10.33
(37.29)
150m: 1:48.91
(38.58)
200m: 2:26.59
(37.68)
12 Milla Haapamäki 2006 Oulun Uinti 1906 425 2:26.82 +19.73
50m: 32.96
100m: 1:09.56
(36.60)
150m: 1:49.72
(40.16)
200m: 2:26.82
(37.10)
13 Sani Nätynki 2005 Swimming Club Rovaniemi 416 2:27.86 +20.77
50m: 34.50
100m: 1:12.43
(37.93)
150m: 1:51.13
(38.70)
200m: 2:27.86
(36.73)
14 Venla Talvensaari 2006 Oulun Uinti 1906 411 2:28.50 +21.41
50m: 34.11
100m: 1:11.86
(37.75)
150m: 1:50.67
(38.81)
200m: 2:28.50
(37.83)
15 Lotta Kaarre 2005 Kempeleen Pyrintö 397 2:30.19 +23.10
50m: 34.47
100m: 1:12.54
(38.07)
150m: 1:51.79
(39.25)
200m: 2:30.19
(38.40)
16 Pinja Junttari 2006 Kemin Työväen Uimarit 395 2:30.45 +23.36
50m: 33.55
100m: 1:11.59
(38.04)
150m: 1:51.88
(40.29)
200m: 2:30.45
(38.57)
17 Aada Tourunen 2004 Swimming Jyväskylä 391 2:30.90 +23.81
50m: 34.49
100m: 1:13.29
(38.80)
150m: 1:52.90
(39.61)
200m: 2:30.90
(38.00)
18 Anna Kajosmäki 2004 Swimming Jyväskylä 383 2:31.93 +24.84
50m: 35.48
100m: 1:14.87
(39.39)
150m: 1:54.29
(39.42)
200m: 2:31.93
(37.64)
19 Noora Kuparinen 2004 Swimming Jyväskylä 383 2:31.95 +24.86
50m: 34.67
100m: 1:13.42
(38.75)
150m: 1:53.57
(40.15)
200m: 2:31.95
(38.38)
20 Juuli Kinnunen 2004 Swimming Jyväskylä 381 2:32.21 +25.12
50m: 34.71
100m: 1:14.64
(39.93)
150m: 1:55.12
(40.48)
200m: 2:32.21
(37.09)
21 Vilma Kiviniemi 2005 Oulun Uinti 1906 377 2:32.81 +25.72
50m: 33.42
100m: 1:11.25
(37.83)
150m: 1:51.52
(40.27)
200m: 2:32.81
(41.29)
22 Micaela Moilanen 2004 Kajaanin Uimaseura 374 2:33.24 +26.15
50m: 35.49
100m: 1:14.84
(39.35)
150m: 1:55.20
(40.36)
200m: 2:33.24
(38.04)
23 Anni Moilanen 2006 Kempeleen Pyrintö 364 2:34.63 +27.54
50m: 35.04
100m: 1:14.70
(39.66)
150m: 1:55.44
(40.74)
200m: 2:34.63
(39.19)
24 Kiia Junttari 2004 Kemin Työväen Uimarit 353 2:36.23 +29.14
50m: 34.86
100m: 1:14.22
(39.36)
150m: 1:55.93
(41.71)
200m: 2:36.23
(40.30)
25 Iina Tapaninen 2006 Oulun Lohet 337 2:38.65 +31.56
50m: 37.54
100m: 1:18.47
(40.93)
150m: 2:00.26
(41.79)
200m: 2:38.65
(38.39)
26 Noona Hyrkäs 2006 Kajaanin Uimaseura 332 2:39.43 +32.34
50m: 35.30
100m: 1:15.77
(40.47)
150m: 1:57.92
(42.15)
200m: 2:39.43
(41.51)
27 Saimi Ruuska 2006 Swimming Jyväskylä 329 2:39.92 +32.83
50m: 36.40
100m: 1:16.88
(40.48)
150m: 1:58.67
(41.79)
200m: 2:39.92
(41.25)
28 Sofia Katariina Merituulia Kilp 2005 Oulun Uinti 1906 323 2:40.90 +33.81
50m: 34.67
100m: 1:16.67
(42.00)
150m: 2:00.03
(43.36)
200m: 2:40.90
(40.87)
29 Ailiina Koskinen 2005 Oulun Lohet 321 2:41.18 +34.09
50m: 37.60
100m: 1:20.08
(42.48)
150m: 2:00.99
(40.91)
200m: 2:41.18
(40.19)
30 Sofia Kivelä 2005 Kempeleen Pyrintö 319 2:41.56 +34.47
50m: 36.03
100m: 1:17.02
(40.99)
150m: 1:59.86
(42.84)
200m: 2:41.56
(41.70)
31 Martta Ryynänen 2005 Oulun Lohet 315 2:42.13 +35.04
50m: 36.05
100m: 1:18.01
(41.96)
150m: 2:00.71
(42.70)
200m: 2:42.13
(41.42)
32 Roosa Hautamäki 2005 Oulun Uinti 1906 306 2:43.81 +36.72
50m: 36.78
100m: 1:19.67
(42.89)
150m: 2:02.18
(42.51)
200m: 2:43.81
(41.63)
33 Anna Rantala 2006 Swimming Jyväskylä 301 2:44.62 +37.53
50m: 35.77
100m: 1:17.81
(42.04)
150m: 2:01.70
(43.89)
200m: 2:44.62
(42.92)
34 Pihla Louhela 2005 Oulun Uinti 1906 286 2:47.60 +40.51
50m: 36.82
100m: 1:19.15
(42.33)
150m: 2:03.13
(43.98)
200m: 2:47.60
(44.47)
35 Vilma Madetoja 2005 Oulun Uinti 1906 281 2:48.40 +41.31
50m: 37.41
100m: 1:20.50
(43.09)
150m: 2:05.42
(44.92)
200m: 2:48.40
(42.98)
36 teresa pulkkinen 2005 Oulun Lohet 280 2:48.66 +41.57
50m: 39.12
100m: 1:22.34
(43.22)
150m: 2:06.26
(43.92)
200m: 2:48.66
(42.40)
37 Emilia Sainio 2006 Oulun Lohet 277 2:49.39 +42.30
50m: 39.52
100m: 1:24.31
(44.79)
150m: 2:08.54
(44.23)
200m: 2:49.39
(40.85)
38 Saara Nissinen 2006 Kemin Työväen Uimarit 272 2:50.24 +43.15
50m: 37.01
100m: 1:21.00
(43.99)
150m: 2:06.35
(45.35)
200m: 2:50.24
(43.89)
39 Ida-Sofia Elisabeth Nikkilä 2005 Oulun Lohet 266 2:51.57 +44.48
50m: 38.81
100m: 1:24.00
(45.19)
150m: 2:08.63
(44.63)
200m: 2:51.57
(42.94)
40 Inka Ylipahkala 2006 Oulun Lohet 207 3:06.57 +59.48
50m: 42.46
100m: 1:31.38
(48.92)
150m: 2:20.60
(49.22)
200m: 3:06.57
(45.97)
41 Assia Heikkilä 2004 Kempeleen Pyrintö 174 3:17.66 +1:10.57
50m: 41.53
100m: 1:32.13
(50.60)
150m: 2:26.86
(54.73)
200m: 3:17.66
(50.80)
42 Enna Neitola 2006 Kempeleen Pyrintö 173 3:17.85 +1:10.76
50m: 44.35
100m: 1:34.12
(49.77)
150m: 2:27.39
(53.27)
200m: 3:17.85
(50.46)
Event official at: 5.10.2019 13:37:26
Event 11, 200m Freestyle Women 16 and older - Final
SR 1:54.50 Hanna-Maria Seppälä 1984 KeUi FIN Espoo 19.9.2009
SJR 1:58.93 Vilma Oura 2001 HSS FIN Oulu 19.11.2017
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Mathilda Puutio 2003 Oulun Uinti 1906 671 2:06.13
50m: 30.34
100m: 1:02.28
(31.94)
150m: 1:34.48
(32.20)
200m: 2:06.13
(31.65)
2 Venla Säntti 2003 Oulun Uinti 1906 643 2:07.92 +1.79
50m: 30.79
100m: 1:02.89
(32.10)
150m: 1:34.97
(32.08)
200m: 2:07.92
(32.95)
3 Minja Lukkari 2003 Oulun Uinti 1906 639 2:08.16 +2.03
50m: 29.14
100m: 1:01.27
(32.13)
150m: 1:34.82
(33.55)
200m: 2:08.16
(33.34)
4 Madeleine Hiltunen 2003 Oulun Uinti 1906 614 2:09.89 +3.76
50m: 30.44
100m: 1:03.78
(33.34)
150m: 1:37.22
(33.44)
200m: 2:09.89
(32.67)
5 Jemilia Haapakoski 2002 Swimming Club Vuokatti 613 2:09.98 +3.85
50m: 30.86
100m: 1:03.33
(32.47)
150m: 1:36.32
(32.99)
200m: 2:09.98
(33.66)
6 Riika Huttula 2001 Oulun Lohet 608 2:10.29 +4.16
50m: 30.45
100m: 1:04.09
(33.64)
150m: 1:37.70
(33.61)
200m: 2:10.29
(32.59)
7 Senni Jouhten 2002 Kempeleen Pyrintö 604 2:10.61 +4.48
50m: 30.83
100m: 1:04.67
(33.84)
150m: 1:38.65
(33.98)
200m: 2:10.61
(31.96)
8 Enni-Sofia Perätalo 2002 Oulun Uinti 1906 603 2:10.66 +4.53
50m: 30.76
100m: 1:03.67
(32.91)
150m: 1:37.28
(33.61)
200m: 2:10.66
(33.38)
9 sini Niemi 1993 Tornion Uimaseura 583 2:12.15 +6.02
50m: 30.19
100m: 1:03.48
(33.29)
150m: 1:37.73
(34.25)
200m: 2:12.15
(34.42)
10 Petra Heikkinen 2002 Oulun Uinti 1906 576 2:12.71 +6.58
50m: 30.47
100m: 1:03.56
(33.09)
150m: 1:38.06
(34.50)
200m: 2:12.71
(34.65)
11 Henna Hökkä 2003 Oulun Uinti 1906 527 2:16.63 +10.50
50m: 31.86
100m: 1:05.82
(33.96)
150m: 1:40.67
(34.85)
200m: 2:16.63
(35.96)
12 Iiris Isokoski 2003 Oulun Lohet 497 2:19.41 +13.28
50m: 31.88
100m: 1:07.57
(35.69)
150m: 1:44.18
(36.61)
200m: 2:19.41
(35.23)
13 Emma Pajuluoma 2001 Oulun Lohet 478 2:21.21 +15.08
50m: 32.05
100m: 1:07.48
(35.43)
150m: 1:44.76
(37.28)
200m: 2:21.21
(36.45)
14 Miina Laukka 2003 Kempeleen Pyrintö 421 2:27.24 +21.11
50m: 33.71
100m: 1:11.40
(37.69)
150m: 1:49.86
(38.46)
200m: 2:27.24
(37.38)
15 Siiri Keisu 2003 Oulun Lohet 384 2:31.92 +25.79
50m: 34.32
100m: 1:12.89
(38.57)
150m: 1:52.78
(39.89)
200m: 2:31.92
(39.14)
16 Sanni Taskinen 2003 Swimming Jyväskylä 332 2:39.43 +33.30
50m: 36.19
100m: 1:16.15
(39.96)
150m: 1:58.07
(41.92)
200m: 2:39.43
(41.36)
17 Kia Leinonen 2003 Oulun Lohet 326 2:40.45 +34.32
50m: 33.73
100m: 1:13.82
(40.09)
150m: 1:56.98
(43.16)
200m: 2:40.45
(43.47)
Event official at: 5.10.2019 13:37:26
2019-10-05 13:39:21 Datahandling: WinGrodan 2.4 Licensed to: Oulun Uinti 1906

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner