2021-03-08   04:07:32
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Ruskauinnit

Alla l÷ytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Lauantai aamujakso

Document
Results
Ruskauinnit
Place: Oulun Uimahalli Organizer: Oulun Uinti
Pool: 25m Competition Date: loka 5, 2019 to loka 6, 2019
Event 2, 200m Backstroke Men 13 and younger - Final
SR 1:53.34 Jani Sievinen 1974 NumKis FIN Lappeenranta 19.1.1996
SJR 1:56.81 Jani Sievinen 1974 NumKis FIN Bonn, GER 17.3.1991
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Konsta Rantasuo 2006 Oulun Lohet 326 2:33.42
50m: 35.79
100m: 1:14.45
(38.66)
150m: 1:54.37
(39.92)
200m: 2:33.42
(39.05)
2 Miko Saukkonen 2006 Kemin Uimaseura 302 2:37.35 +3.93
50m: 36.75
100m: 1:16.82
(40.07)
150m: 1:58.12
(41.30)
200m: 2:37.35
(39.23)
3 Nooa Kaunisto 2007 Kemin Uimaseura 231 2:52.09 +18.67
50m: 40.06
100m: 1:23.51
(43.45)
150m: 2:09.09
(45.58)
200m: 2:52.09
(43.00)
4 Eelis Hietala 2007 Swimming Jyväskylä 200 3:00.49 +27.07
50m: 42.54
100m: 1:28.10
(45.56)
150m: 2:15.65
(47.55)
200m: 3:00.49
(44.84)
5 Samuli Koskela 2006 Oulun Uinti 1906 189 3:03.84 +30.42
50m: 42.77
100m: 1:30.37
(47.60)
150m: 2:19.39
(49.02)
200m: 3:03.84
(44.45)
6 Rasmus Kinnunen 2007 Kemin Työväen Uimarit 139 3:23.57 +50.15
50m: 48.22
100m: 1:40.64
(52.42)
150m: 2:34.15
(53.51)
200m: 3:23.57
(49.42)
7 Veikka Palo 2009 Kempeleen Pyrintö 120 3:33.71 +1:00.29
50m: 50.17
100m: 1:45.67
(55.50)
150m: 2:42.96
(57.29)
200m: 3:33.71
(50.75)
8 Julius Hilli 2008 Kempeleen Pyrintö 79 4:05.58 +1:32.16
50m: 59.40
100m: 2:05.94
(1:06.54)
150m: 3:07.56
(1:01.62)
200m: 4:05.58
(58.02)
9 Veikka Niku 2008 Kempeleen Pyrintö 73 4:12.06 +1:38.64
50m: 59.23
100m: 2:05.39
(1:06.16)
150m: 3:10.46
(1:05.07)
200m: 4:12.06
(1:01.60)
10 Jalo Anttonen 2007 Kempeleen Pyrintö 58 4:32.56 +1:59.14
50m: 1:05.37
100m: 2:17.40
(1:12.03)
150m: 3:26.75
(1:09.35)
200m: 4:32.56
(1:05.81)
Event official at: 5.10.2019 10:14:13
Event 2, 200m Backstroke Men 14-16 years - Final
SR 1:53.34 Jani Sievinen 1974 NumKis FIN Lappeenranta 19.1.1996
SJR 1:56.81 Jani Sievinen 1974 NumKis FIN Bonn, GER 17.3.1991
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Arttu Haipus 2004 Oulun Lohet 440 2:18.79
50m: 33.51
100m: 1:08.82
(35.31)
150m: 1:44.65
(35.83)
200m: 2:18.79
(34.14)
2 Eetu Haipus 2004 Oulun Lohet 425 2:20.47 +1.68
50m: 33.40
100m: 1:08.90
(35.50)
150m: 1:45.17
(36.27)
200m: 2:20.47
(35.30)
3 Lauri Siurua 2005 Oulun Uinti 1906 359 2:28.56 +9.77
50m: 35.16
100m: 1:12.51
(37.35)
150m: 1:50.44
(37.93)
200m: 2:28.56
(38.12)
4 Mikko Sihvo 2004 Swimming Jyväskylä 320 2:34.30 +15.51
50m: 35.14
100m: 1:15.35
(40.21)
150m: 1:53.94
(38.59)
200m: 2:34.30
(40.36)
- Jami Kenttälä 2004 Oulun Uinti 1906 DSQ 6.3
Event official at: 5.10.2019 10:14:13
Event 2, 200m Backstroke Men 17 and older - Final
SR 1:53.34 Jani Sievinen 1974 NumKis FIN Lappeenranta 19.1.1996
SJR 1:56.81 Jani Sievinen 1974 NumKis FIN Bonn, GER 17.3.1991
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Hugo Mattola 2001 Kokkolan Uimaseura 431 2:19.77
50m: 32.26
100m: 1:07.72
(35.46)
150m: 1:44.57
(36.85)
200m: 2:19.77
(35.20)
2 Kimmo Viinamäki 1995 Kemin Työväen Uimarit 294 2:38.72 +18.95
50m: 37.38
100m: 1:17.18
(39.80)
150m: 1:57.62
(40.44)
200m: 2:38.72
(41.10)
Event official at: 5.10.2019 10:14:13
2019-10-05 10:17:34 Datahandling: WinGrodan 2.4 Licensed to: Oulun Uinti 1906

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner