2021-02-28   11:32:03
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Ruskauinnit

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Lauantai aamujakso

Document
Results
Ruskauinnit
Place: Oulun Uimahalli Organizer: Oulun Uinti
Pool: 25m Competition Date: loka 5, 2019 to loka 6, 2019
Event 6, 100m Breaststroke Men 13 and younger - Final
SR 58.37 Eetu Karvonen 1986 UiTa FIN Dubai, AE 1.9.2014
SJR 1:01.33 Matti Mattsson 1993 PUS FIN Kemi 4.2.2011
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Eduard Chirica 2007 Oulun Uinti 1906 268 1:26.17
50m: 40.31
100m: 1:26.17
(45.86)
2 Tuomo Leinonen 2006 Haukiputaan Heitto uintijaosto 260 1:27.05 +0.88
50m: 40.82
100m: 1:27.05
(46.23)
3 Miika Suorsa 2006 Oulun Uinti 1906 243 1:29.06 +2.89
50m: 43.38
100m: 1:29.06
(45.68)
4 Niko Kumpulainen 2007 Oulun Uinti 1906 219 1:32.14 +5.97
50m: 43.43
100m: 1:32.14
(48.71)
5 Arttu Kortetjärvi 2006 Oulun Uinti 1906 218 1:32.39 +6.22
50m: 43.94
100m: 1:32.39
(48.45)
6 Leevi Väyrynen 2007 Oulun Uinti 1906 213 1:33.05 +6.88
50m: 45.21
100m: 1:33.05
(47.84)
7 Valtteri Kotijärvi 2006 Haukiputaan Heitto uintijaosto 212 1:33.26 +7.09
50m: 44.56
100m: 1:33.26
(48.70)
8 Riku Keskiaho 2006 Oulun Uinti 1906 196 1:35.61 +9.44
50m: 44.47
100m: 1:35.61
(51.14)
9 Shengzhe Yin 2007 Oulun Lohet 183 1:37.82 +11.65
50m: 46.95
100m: 1:37.82
(50.87)
10 Onni Tarkiainen 2006 Oulun Uinti 1906 178 1:38.79 +12.62
50m: 48.02
100m: 1:38.79
(50.77)
11 Joonas Keränen 2007 Oulun Uinti 1906 176 1:39.10 +12.93
50m: 46.53
100m: 1:39.10
(52.57)
12 Iiro Tapaninen 2007 Oulun Lohet 173 1:39.65 +13.48
50m: 47.47
100m: 1:39.65
(52.18)
13 Emil Koskela 2008 Vieskan Uimarit 173 1:39.77 +13.60
50m: 47.04
100m: 1:39.77
(52.73)
14 Markus Tervaskanto 2006 Oulun Uinti 1906 164 1:41.52 +15.35
50m: 47.97
100m: 1:41.52
(53.55)
15 Tiitus Nygård 2008 Oulun Uinti 1906 151 1:44.37 +18.20
50m: 51.30
100m: 1:44.37
(53.07)
16 Ahti Kotila 2008 Oulun Lohet 139 1:47.11 +20.94
50m: 50.73
100m: 1:47.11
(56.38)
17 Aapo Alaniska 2007 Oulun Uinti 1906 134 1:48.43 +22.26
50m: 50.27
100m: 1:48.43
(58.16)
18 Lars Forchini 2007 Oulun Lohet 131 1:49.31 +23.14
50m: 51.90
100m: 1:49.31
(57.41)
19 Antti Turunen 2007 Oulun Uinti 1906 129 1:49.78 +23.61
50m: 52.41
100m: 1:49.78
(57.37)
20 Paavo Juhani Andreas Kilpeläi 2008 Oulun Uinti 1906 126 1:50.74 +24.57
50m: 52.65
100m: 1:50.74
(58.09)
21 Miko Helve 2008 Kempeleen Pyrintö 125 1:51.13 +24.96
50m: 50.86
100m: 1:51.13
(1:00.27)
22 Petrus Bergman 2007 Oulun Lohet 124 1:51.24 +25.07
50m: 54.04
100m: 1:51.24
(57.20)
23 Olli Henriksson 2007 Oulun Lohet 122 1:52.02 +25.85
50m: 56.31
100m: 1:52.02
(55.71)
24 Juho Rytilahti 2006 Oulun Uinti 1906 97 2:00.62 +34.45
50m: 55.95
100m: 2:00.62
(1:04.67)
25 Elias Hassinen 2007 Oulun Uinti 1906 90 2:03.75 +37.58
50m: 57.08
100m: 2:03.75
(1:06.67)
26 Elias Pajala 2009 Oulun Uinti 1906 85 2:06.47 +40.30
50m: 1:00.78
100m: 2:06.47
(1:05.69)
27 Touko Hukkanen 2008 Oulun Uinti 1906 80 2:08.99 +42.82 i
50m: 1:01.18
100m: 2:08.99
(1:07.81)
28 Emil Peuhkuri 2010 Oulun Uinti 1906 71 2:13.90 +47.73
50m: 1:04.73
100m: 2:13.90
(1:09.17)
29 Iikka Heiko 2009 Oulun Uinti 1906 70 2:14.46 +48.29
50m: 1:02.97
100m: 2:14.46
(1:11.49)
- Niklas Rajakangas 2009 Oulun Uinti 1906 DSQ 7.3
- Miika Laitinen 2008 Oulun Uinti 1906 DSQ Väärä laji (VU)
- Lauri Junttari 2007 Kemin Työväen Uimarit DSQ 7.4
Event official at: 5.10.2019 11:38:05
Event 6, 100m Breaststroke Men 14-16 years - Final
SR 58.37 Eetu Karvonen 1986 UiTa FIN Dubai, AE 1.9.2014
SJR 1:01.33 Matti Mattsson 1993 PUS FIN Kemi 4.2.2011
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Paavo Erkinaro 2003 Oulun Uinti 1906 549 1:07.89
50m: 32.42
100m: 1:07.89
(35.47)
2 Sihan Yu 2003 Oulun Uinti 1906 462 1:11.93 +4.04
50m: 33.46
100m: 1:11.93
(38.47)
3 Atte Leinonen 2004 Oulun Uinti 1906 412 1:14.72 +6.83
50m: 34.84
100m: 1:14.72
(39.88)
4 Aleksanteri Nissinen 2005 Swimming Jyväskylä 384 1:16.50 +8.61
50m: 36.07
100m: 1:16.50
(40.43)
5 Roni Heikkinen 2005 Oulun Uinti 1906 370 1:17.46 +9.57
50m: 36.98
100m: 1:17.46
(40.48)
6 Jere Hannuksela 2004 Oulun Uinti 1906 349 1:18.93 +11.04
50m: 37.66
100m: 1:18.93
(41.27)
7 Vilho Tikkanen 2005 Swimming Jyväskylä 337 1:19.91 +12.02
50m: 37.39
100m: 1:19.91
(42.52)
8 Mikael Ryynänen 2003 Oulun Lohet 307 1:22.35 +14.46
50m: 39.00
100m: 1:22.35
(43.35)
9 Nikita Daniel Semach 2005 Swimming Jyväskylä 302 1:22.87 +14.98
50m: 39.30
100m: 1:22.87
(43.57)
10 Aapo Karjalainen 2004 Kajaanin Uimaseura 294 1:23.63 +15.74
50m: 38.45
100m: 1:23.63
(45.18)
11 Paavo Lyly-Yrjänäinen 2005 Oulun Lohet 204 1:34.39 +26.50
50m: 43.76
100m: 1:34.39
(50.63)
- Artturi Väänänen 2005 Oulun Uinti 1906 DNS
Event official at: 5.10.2019 11:38:05
Event 6, 100m Breaststroke Men 17 and older - Final
SR 58.37 Eetu Karvonen 1986 UiTa FIN Dubai, AE 1.9.2014
SJR 1:01.33 Matti Mattsson 1993 PUS FIN Kemi 4.2.2011
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Atte Moilanen 2001 Oulun Uinti 1906 618 1:05.27
50m: 30.19
100m: 1:05.27
(35.08)
2 Lasse Pulkkinen 2002 Oulun Uinti 1906 575 1:06.84 +1.57
50m: 32.21
100m: 1:06.84
(34.63)
3 Henrik Siltari 2002 Kemin Uimaseura 508 1:09.67 +4.40
50m: 32.77
100m: 1:09.67
(36.90)
4 janne tyni 2000 Oulun Uinti 1906 501 1:10.01 +4.74
50m: 33.70
100m: 1:10.01
(36.31)
5 Niklas Raesalmi 2002 Oulun Uinti 1906 464 1:11.81 +6.54
50m: 33.71
100m: 1:11.81
(38.10)
6 Esa Päätalo 1965 Oulun Uinti 1906 290 1:23.96 +18.69
50m: 39.30
100m: 1:23.96
(44.66)
7 Jeremia Saarinen 2002 Haukiputaan Heitto uintijaosto 283 1:24.65 +19.38
50m: 38.76
100m: 1:24.65
(45.89)
8 Kalle Huttunen 2002 Oulun Lohet 235 1:30.07 +24.80
50m: 41.23
100m: 1:30.07
(48.84)
Event official at: 5.10.2019 11:38:05
2019-10-05 11:50:08 Datahandling: WinGrodan 2.4 Licensed to: Oulun Uinti 1906

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner