2021-03-08   04:50:17
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Ruskauinnit

Alla l÷ytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Lauantai aamujakso

Document
Results
Ruskauinnit
Place: Oulun Uimahalli Organizer: Oulun Uinti
Pool: 25m Competition Date: loka 5, 2019 to loka 6, 2019
Event 7, 100m Individual Medley Women 12 and younger - Final
SR 58.86 Hanna-Maria Seppälä 1984 KeUi FIN Istanbur, TUR 12.12.2009
SJR 1:00.73 Emilia Pikkarainen 1992 VanVe FIN Istanbul, TUR 11.12.2009
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Vieno Tikkanen 2007 Swimming Jyväskylä 332 1:21.55
50m: 39.25
100m: 1:21.55
(42.30)
2 Iida Kemppainen 2007 Kajaanin Uimaseura 332 1:21.61 +0.06
50m: 39.16
100m: 1:21.61
(42.45)
3 Malla Hämäläinen 2008 Vieskan Uimarit 305 1:23.88 +2.33
50m: 40.27
100m: 1:23.88
(43.61)
4 Venla Hauvala 2007 Swimming Jyväskylä 291 1:25.24 +3.69
50m: 39.86
100m: 1:25.24
(45.38)
5 Iina Pasuri 2007 Haukiputaan Heitto uintijaosto 291 1:25.26 +3.71
50m: 42.07
100m: 1:25.26
(43.19)
6 Sofia Räihä 2008 Swimming Jyväskylä 286 1:25.75 +4.20
50m: 39.95
100m: 1:25.75
(45.80)
7 Milla Seppälä 2007 Kemin Työväen Uimarit 285 1:25.81 +4.26
50m: 40.98
100m: 1:25.81
(44.83)
8 Saimi Kiviniemi 2007 Oulun Uinti 1906 284 1:25.88 +4.33
50m: 42.19
100m: 1:25.88
(43.69)
9 Ronja Halinen 2007 Swimming Jyväskylä 277 1:26.59 +5.04
50m: 41.28
100m: 1:26.59
(45.31)
10 Sini Saari 2007 Vieskan Uimarit 275 1:26.85 +5.30
50m: 41.70
100m: 1:26.85
(45.15)
11 Isabel Kykyri 2008 Swimming Jyväskylä 268 1:27.60 +6.05
50m: 40.19
100m: 1:27.60
(47.41)
12 Aino Leinonen 2007 Oulun Uinti 1906 255 1:29.08 +7.53
50m: 42.15
100m: 1:29.08
(46.93)
13 Vanamo Huotari 2008 Kajaanin Uimaseura 250 1:29.59 +8.04
50m: 45.41
100m: 1:29.59
(44.18)
14 Nelli Kiho 2008 Swimming Jyväskylä 243 1:30.47 +8.92
50m: 45.29
100m: 1:30.47
(45.18)
15 Elsa Herrala 2007 Vieskan Uimarit 243 1:30.55 +9.00
50m: 43.11
100m: 1:30.55
(47.44)
16 Auroora Kurttila 2008 Haukiputaan Heitto uintijaosto 239 1:30.97 +9.42
50m: 43.26
100m: 1:30.97
(47.71)
17 Maiju Hautala 2007 Oulun Uinti 1906 211 1:34.92 +13.37
50m: 46.26
100m: 1:34.92
(48.66)
18 Pinja Hacklin 2008 Swimming Jyväskylä 192 1:37.89 +16.34
50m: 50.11
100m: 1:37.89
(47.78)
19 Iida-Carita Niskanen 2008 Vieskan Uimarit 191 1:37.99 +16.44
50m: 44.03
100m: 1:37.99
(53.96)
20 Nella Hämäläinen 2008 Vieskan Uimarit 188 1:38.63 +17.08
50m: 46.17
100m: 1:38.63
(52.46)
21 Hilma Manninen 2007 Kajaanin Uimaseura 186 1:38.92 +17.37
50m: 47.36
100m: 1:38.92
(51.56)
22 Nella Jäärni 2007 Kemin Työväen Uimarit 180 1:40.03 +18.48
50m: 45.01
100m: 1:40.03
(55.02)
23 Enni Alatalo 2007 Oulun Lohet 178 1:40.31 +18.76
50m: 50.95
100m: 1:40.31
(49.36)
24 Nevia Viuhkola 2009 Oulun Lohet 174 1:41.18 +19.63
50m: 50.69
100m: 1:41.18
(50.49)
25 Saimi Siika-aho 2009 Oulun Lohet 124 1:53.26 +31.71
50m: 58.91
100m: 1:53.26
(54.35)
- Seela Heiskanen 2007 Kemin Työväen Uimarit DSQ 9.3 selkäuinti
Event official at: 5.10.2019 11:53:34
Event 7, 100m Individual Medley Women 13-15 years - Final
SR 58.86 Hanna-Maria Seppälä 1984 KeUi FIN Istanbur, TUR 12.12.2009
SJR 1:00.73 Emilia Pikkarainen 1992 VanVe FIN Istanbul, TUR 11.12.2009
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Saara Niemi 2005 Oulun Uinti 1906 581 1:07.72
50m: 31.38
100m: 1:07.72
(36.34)
2 Viivi Säntti 2005 Oulun Uinti 1906 568 1:08.20 +0.48
50m: 31.81
100m: 1:08.20
(36.39)
3 Laura Helena Markuksela 2004 Oulun Uinti 1906 525 1:10.04 +2.32
50m: 33.07
100m: 1:10.04
(36.97)
4 Ülle Harjaks 2006 Oulun Uinti 1906 485 1:11.88 +4.16
50m: 33.58
100m: 1:11.88
(38.30)
5 Miina Torvikoski 2006 Kemin Työväen Uimarit 485 1:11.89 +4.17
50m: 33.60
100m: 1:11.89
(38.29)
6 Aada Hirvasoja 2005 Oulun Uinti 1906 467 1:12.83 +5.11
50m: 34.33
100m: 1:12.83
(38.50)
7 Jutta Mört 2005 Kemin Työväen Uimarit 454 1:13.52 +5.80
50m: 33.90
100m: 1:13.52
(39.62)
8 Milla Marttila 2005 Kempeleen Pyrintö 433 1:14.68 +6.96
50m: 35.39
100m: 1:14.68
(39.29)
9 Emma Tolonen 2004 Kajaanin Uimaseura 426 1:15.07 +7.35
50m: 34.58
100m: 1:15.07
(40.49)
10 Vilja Takalo 2006 Kajaanin Uimaseura 391 1:17.23 +9.51
50m: 36.07
100m: 1:17.23
(41.16)
11 Aada Tourunen 2004 Swimming Jyväskylä 388 1:17.43 +9.71
50m: 35.04
100m: 1:17.43
(42.39)
12 Kiia Junttari 2004 Kemin Työväen Uimarit 387 1:17.53 +9.81
50m: 35.50
100m: 1:17.53
(42.03)
13 Anna Kajosmäki 2004 Swimming Jyväskylä 383 1:17.75 +10.03
50m: 36.08
100m: 1:17.75
(41.67)
14 Saaga Kähkönen 2006 Vieskan Uimarit 374 1:18.39 +10.67
50m: 35.77
100m: 1:18.39
(42.62)
15 Elizaveta Salmela 2005 Vieskan Uimarit 364 1:19.08 +11.36
50m: 34.99
100m: 1:19.08
(44.09)
16 Saara Nissinen 2006 Kemin Työväen Uimarit 358 1:19.53 +11.81
50m: 36.07
100m: 1:19.53
(43.46)
17 Noona Hyrkäs 2006 Kajaanin Uimaseura 339 1:21.04 +13.32
50m: 36.83
100m: 1:21.04
(44.21)
18 Hanna-Maria Korpilähde 2004 Rovaniemen Uimaseura 335 1:21.30 +13.58
50m: 36.90
100m: 1:21.30
(44.40)
19 Ronja Kalvas 2005 Swimming Jyväskylä 335 1:21.31 +13.59
50m: 37.25
100m: 1:21.31
(44.06)
20 Anette Kärkkäinen 2006 Kajaanin Uimaseura 335 1:21.34 +13.62
50m: 37.03
100m: 1:21.34
(44.31)
21 Minttu Huhtahaara 2005 Swimming Jyväskylä 316 1:22.88 +15.16
50m: 40.69
100m: 1:22.88
(42.19)
22 Eeva Partanen 2005 Kajaanin Uimaseura 306 1:23.81 +16.09
50m: 38.66
100m: 1:23.81
(45.15)
23 Sofia Kivelä 2005 Kempeleen Pyrintö 302 1:24.15 +16.43
50m: 40.87
100m: 1:24.15
(43.28)
24 Iida Matleena Häcklin 2006 Haukiputaan Heitto uintijaosto 300 1:24.33 +16.61
50m: 39.73
100m: 1:24.33
(44.60)
25 Erika Ruotsalainen 2005 Kajaanin Uimaseura 298 1:24.55 +16.83
50m: 40.72
100m: 1:24.55
(43.83)
26 Maija Lämsä 2005 Kajaanin Uimaseura 277 1:26.68 +18.96
50m: 38.40
100m: 1:26.68
(48.28)
27 Aino Kauppinen 2006 Kemin Työväen Uimarit 244 1:30.35 +22.63
50m: 43.04
100m: 1:30.35
(47.31)
28 Viivi Häikiö 2006 Oulun Uinti 1906 244 1:30.38 +22.66
50m: 42.86
100m: 1:30.38
(47.52)
Event official at: 5.10.2019 11:53:34
Event 7, 100m Individual Medley Women 16 and older - Final
SR 58.86 Hanna-Maria Seppälä 1984 KeUi FIN Istanbur, TUR 12.12.2009
SJR 1:00.73 Emilia Pikkarainen 1992 VanVe FIN Istanbul, TUR 11.12.2009
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Riika Huttula 2001 Oulun Lohet 607 1:06.74
50m: 30.72
100m: 1:06.74
(36.02)
2 Roosa Kärkkäinen 2003 Oulun Lohet 595 1:07.15 +0.41
50m: 30.68
100m: 1:07.15
(36.47)
3 Madeleine Hiltunen 2003 Oulun Uinti 1906 591 1:07.32 +0.58
50m: 31.67
100m: 1:07.32
(35.65)
4 Emma Hämäläinen 2003 Vieskan Uimarit 533 1:09.68 +2.94
50m: 33.91
100m: 1:09.68
(35.77)
5 Mathilda Puutio 2003 Oulun Uinti 1906 529 1:09.83 +3.09
50m: 33.23
100m: 1:09.83
(36.60)
6 Martta Nygård 2003 Oulun Uinti 1906 520 1:10.24 +3.50
50m: 31.13
100m: 1:10.24
(39.11)
7 Heidi Kivioja 2000 Swimming Club Vuokatti 500 1:11.16 +4.42
50m: 32.41
100m: 1:11.16
(38.75)
8 Emma Mangeloja 2003 Swimming Jyväskylä 390 1:17.28 +10.54
50m: 35.92
100m: 1:17.28
(41.36)
9 Ruusu Nieminen 2002 Swimming Jyväskylä 382 1:17.84 +11.10
50m: 36.89
100m: 1:17.84
(40.95)
10 Kia Leinonen 2003 Oulun Lohet 367 1:18.87 +12.13
50m: 34.42
100m: 1:18.87
(44.45)
11 Jenni Tuuliainen 2003 Oulun Lohet 364 1:19.13 +12.39
50m: 35.56
100m: 1:19.13
(43.57)
Event official at: 5.10.2019 11:53:34
2019-10-05 11:53:41 Datahandling: WinGrodan 2.4 Licensed to: Oulun Uinti 1906

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner