2020-02-26   03:16:30
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Holdstævne Årgang (Vest)

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Resultat Løb 1 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 1 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Holdstævne for Årgangssvømmere    Udskriftsdato  14 september 2019   
  Stævne by  Fredericia    Udskriftstidspunkt  15:53   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og DeltaSwim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  14 september 2019         
 
 
Løb 1, 50m Frisvømning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub          Opnået  Status 











 
Kristiane Frøslev  2007  Aalborg Svømmeklub            28.93   
Naja Færgemann  2006  H2Odense            29.02   
Emilie Pedersen  2007  Aalborg Svømmeklub            29.92   
Cecilie Baltzer Pedersen  2006  Esbjerg Svømmeklub            30.77   
Johanne Schleimann  2007  Agfs Svømmeafdeling            30.77   
Anna Fiona Nybøll  2007  Vejle Svømmeklub            31.42   
Frida Gode Agersbæk  2007  Horsens Svømmeklub            32.08   
Emilia Spangsberg  2007  Kolding SK            32.88   
Nicoline Lee T. Sørensen  2008  Esbjerg Svømmeklub            33.22   
10  Frida Høj Foldager  2006  Vejle Svømmeklub            33.33   
11  Dagmar Stahl  2007  H2Odense            34.02   
12  Josephine O. S. Nielsen  2006  Agfs Svømmeafdeling            35.37   
13  Lærke Ør Knudsen  2006  DeltaSwim            35.54   
14  Clara Bendtsen  2008  DeltaSwim            35.59   
15  Frida Dalsgaard Hansen  2006  Agfs Svømmeafdeling            35.71   
16  Signe Magelund Møller  2006  Kolding SK            36.13   
17  Sofie Barack Søe  2008  Esbjerg Svømmeklub            36.69   
18  Lea Timmermand  2008  Esbjerg Svømmeklub            38.05   
19  Penelope Kamp Teglgård  2006  Horsens Svømmeklub            38.94   
20  Agnes Kaae Lunde  2007  Agfs Svømmeafdeling            39.44   
21  Trine Pors Rasmussen  2007  Horsens Svømmeklub            43.78   
Alista Maslobojeva  2007  Vejle Svømmeklub            DNS   
Luanna Russo  2006  Aalborg Svømmeklub            DSQ  Tyvstart 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  14 september 2019 
Licens til DeltaSwim  Udskriftstidspunkt  15:53 
 
Resultat Løb 2 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 2 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Holdstævne for Årgangssvømmere    Udskriftsdato  14 september 2019   
  Stævne by  Fredericia    Udskriftstidspunkt  15:53   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og DeltaSwim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  14 september 2019         
 
 
Løb 2, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub          Opnået  Status 











 
Morten H. Kobbelgaard  2005  Aalborg Svømmeklub            26.39   
Sebastian Emil F. Klicman  2005  H2Odense            27.54   
Jonatan Lyck Falk  2006  DeltaSwim            27.79   
Karl Heeb  2005  Esbjerg Svømmeklub            28.63   
Daniel Marcus Le  2006  Agfs Svømmeafdeling            28.74   
Christian N. Christensen  2006  Kolding SK            28.83   
Anton Egholm Husted  2006  Esbjerg Svømmeklub            29.22   
Nikolai Uekermann Olsen  2006  Vejle Svømmeklub            29.29   
Sebastian Rasmussen  2007  Agfs Svømmeafdeling            30.51   
10  Nicklas Lorentzen  2007  Aalborg Svømmeklub            30.74   
11  William Bundgaard  2007  Aalborg Svømmeklub            30.81   
12  Jacob Timmermand  2006  Esbjerg Svømmeklub            31.18   
13  Lasse Knudsgaard  2007  Horsens Svømmeklub            31.74   
14  Gustav Sundstrøm  2006  Vejle Svømmeklub            32.26   
15  Marcus Diego Bach  2006  Horsens Svømmeklub            32.61   
16  Alexander R. S. Pedersen  2006  H2Odense            32.76   
17  Mads Møller Rieck  2006  DeltaSwim            33.47   
18  Magnus Stilling  2007  Kolding SK            34.29   
19  Noah Junior Grene  2008  Esbjerg Svømmeklub            35.52   
20  Karl-Emil Porsgaard Bayer  2007  Agfs Svømmeafdeling            37.31   
21  Storm Emil Weltström  2007  Kolding SK            39.33   
22  Ulf K. L. Jensen  2006  DeltaSwim            39.46   
Nikolaj Minke Mikkelsen  2005  Agfs Svømmeafdeling            DNS   
Toke Østergaard Pedersen  2007  Vejle Svømmeklub            DSQ  Tyvstart 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  14 september 2019 
Licens til DeltaSwim  Udskriftstidspunkt  15:53 
 
Resultat Løb 3 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 3 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Holdstævne for Årgangssvømmere    Udskriftsdato  14 september 2019   
  Stævne by  Fredericia    Udskriftstidspunkt  11:28   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og DeltaSwim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  14 september 2019         
 
 
Løb 3, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Lucia Ruiz Gadegaard  2006    539          1:15.26   
  Agfs Svømmeafdeling  1:13.09                 
                     
Signe Kristensen  2006    490          1:17.71   
  Horsens Svømmeklub  1:17.78                 
                     
Alma Bach Larsen  2006    482          1:18.12   
  Aalborg Svømmeklub  1:20.15                 
                     
Millie Møller  2007    477          1:18.41   
  Esbjerg Svømmeklub  1:19.62                 
                     
Victoria Amdi Brinkmann  2007    476          1:18.48   
  Aalborg Svømmeklub  1:18.86                 
                     
Andrea Bjerring Pedersen  2007    467          1:18.97   
  Esbjerg Svømmeklub  1:20.95                 
                     
Lærke Jervelund  2007    458          1:19.47   
  Vejle Svømmeklub  1:24.66                 
                     
Julie Guldmann Møller  2007    421          1:21.71   
  Vejle Svømmeklub  1:23.46                 
                     
Tilde N. H. Sørensen  2007    410          1:22.47   
  Agfs Svømmeafdeling  1:22.78                 
                     
10  Emma Andersen  2007    348          1:27.12   
  Aalborg Svømmeklub  1:29.34                 
                     
11  Sofie Holst Jeberg  2007    324          1:29.19   
  DeltaSwim  1:31.93                 
                     
12  Emilie Boulund  2006    323          1:29.26   
  Kolding SK  1:28.29                 
                     
13  Vigga Londero  2006    302          1:31.24   
  H2Odense  1:33.08                 
                     
14  Mathilde Søe  2008    272          1:34.49   
  DeltaSwim  1:34.27                 
                     
15  Olivia Josefine Brice  2007    262          1:35.71   
  Horsens Svømmeklub  1:35.11                 
                     
16  Sofia Dalsgaard Hansen  2008    251          1:37.09   
  Agfs Svømmeafdeling  1:41.55                 
                     
17  Olivia Funder  2006    238          1:38.81   
  H2Odense  1:35.50                 
                     
18  Ea Juhl Thallaug  2008    227          1:40.42   
  Agfs Svømmeafdeling  1:44.36                 
                     
19  Katinka Rønn Gornitzka  2007    193          1:45.99   
  Agfs Svømmeafdeling  1:49.35                 
                     
Mia Plougman  2007              DSQ  Ej fortsat bev. 75m 
  Aalborg Svømmeklub  1:35.40                 
                     
Nanna Højstrøm  2007              DSQ  Ej fortsat bev. 25m 
  Kolding SK  1:22.29                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  14 september 2019 
Licens til DeltaSwim  Udskriftstidspunkt  11:28 
 
Resultat Løb 4 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 4 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Holdstævne for Årgangssvømmere    Udskriftsdato  14 september 2019   
  Stævne by  Fredericia    Udskriftstidspunkt  15:54   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og DeltaSwim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  14 september 2019         
 
 
Løb 4, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub  50m        Opnået  Status 











 
Christian Damborg Thomsen  2005  DeltaSwim            1:03.29   
Marius Toustrup Elkjær  2007  Vejle Svømmeklub            1:11.30   
Mikkel K. Kristensen  2005  Aalborg Svømmeklub            1:11.47   
Nicolai N. H. Sørensen  2006  Agfs Svømmeafdeling            1:12.66   
Oskar Foss  2006  Esbjerg Svømmeklub            1:13.57   
Jakob Kristensen  2006  DeltaSwim            1:14.98   
Marius Dyrgaard Tholstrup  2005  H2Odense            1:15.94   
Karl B. Hansen  2006  Agfs Svømmeafdeling            1:17.66   
Alexander Mogensen  2005  Horsens Svømmeklub            1:18.41   
10  Magnus Tranekjer  2005  H2Odense            1:19.12   
11  Storm Jensen  2007  Aalborg Svømmeklub            1:20.34   
12  Nikolaj Minke Mikkelsen  2005  Agfs Svømmeafdeling            1:21.79   
13  Sigurd Salskov Iversen  2006  Esbjerg Svømmeklub            1:23.16   
14  Jonas S. H. Frederiksen  2006  Agfs Svømmeafdeling            1:24.25   
15  Hjalte Gregersen  2008  Esbjerg Svømmeklub            1:28.28   
16  Peter Suder Lassen  2007  Agfs Svømmeafdeling            1:29.13   
17  Anton Sommerlund Jensen  2006  Agfs Svømmeafdeling            1:31.22   
18  Malte Neuber  2007  Esbjerg Svømmeklub            1:32.35   
19  Anes Hajrovic  2008  Horsens Svømmeklub            1:32.82   
20  Oscar Hågensen  2008  Esbjerg Svømmeklub            1:34.16   
Andreas Agger Hansen  2005  Kolding SK            DNS   
Dany Valiu Nielsen  2008  DeltaSwim            DNS   
Axel Kenneth Thomsen  2005  Kolding SK            DSQ  Ej fortsat bev. 25m 
Malthe Elias Wolgast  2006  Vejle Svømmeklub            DSQ  Tyvstart 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  14 september 2019 
Licens til DeltaSwim  Udskriftstidspunkt  15:54 
 
Resultat Løb 5 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 5 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Holdstævne for Årgangssvømmere    Udskriftsdato  14 september 2019   
  Stævne by  Fredericia    Udskriftstidspunkt  15:54   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og DeltaSwim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  14 september 2019         
 
 
Løb 5, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub  50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Karoline Kjelstrup  2006  Aalborg Svømmeklub            2:41.17   
Karoline R. Frederiksen  2006  Esbjerg Svømmeklub            2:58.06   
Livia Weidick Frische  2007  Aalborg Svømmeklub            2:58.19   
Ane Christensen  2006  Kolding SK            2:58.75   
Mille Holmberg  2006  Vejle Svømmeklub            3:00.55   
Isabella Nørgaard  2007  Agfs Svømmeafdeling            3:02.73   
Sarah Laursen  2007  Vejle Svømmeklub            3:06.53   
Filippa Juul Jensen  2007  Horsens Svømmeklub            3:21.00   
Mille A. B. Buch  2006  H2Odense            3:23.76   
10  Line Bach-Henriksen  2007  Esbjerg Svømmeklub            3:27.48   
11  Stine Engelbrecht Jensen  2006  DeltaSwim            3:33.36   
12  Atalie R. L. Pedersen  2007  H2Odense            3:35.04   
13  Penelope Kamp Teglgård  2006  Horsens Svømmeklub            3:38.63   
14  Josephine O. S. Nielsen  2006  Agfs Svømmeafdeling            3:39.44   
15  Caitlin Holbæk Lundager  2007  Aalborg Svømmeklub            3:44.93   
16  Marie Pilegaard Køfer  2008  Agfs Svømmeafdeling            3:49.73   
17  Clara Bendtsen  2008  DeltaSwim            3:57.30   
Laura Worm Glæsner  2006  Esbjerg Svømmeklub            DSQ  Ej samt. berør 50m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  14 september 2019 
Licens til DeltaSwim  Udskriftstidspunkt  15:54 
 
Resultat Løb 6 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 6 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Holdstævne for Årgangssvømmere    Udskriftsdato  14 september 2019   
  Stævne by  Fredericia    Udskriftstidspunkt  15:54   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og DeltaSwim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  14 september 2019         
 
 
Løb 6, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub  50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Anders Sanggaard  2005  Agfs Svømmeafdeling            2:37.90   
Inas Ilic  2005  Aalborg Svømmeklub            2:37.90   
Jonas Gaur  2005  Agfs Svømmeafdeling            2:41.32   
Daniel Busk  2005  Kolding SK            2:47.64   
Carl Clausen  2005  Esbjerg Svømmeklub            2:49.47   
Kresten Skau Hansen  2005  DeltaSwim            2:53.86   
Tobias Holt Poulsen  2005  Vejle Svømmeklub            2:56.04   
Ludvig L. Møller  2006  H2Odense            2:57.93   
Christoffer Mejdal  2005  H2Odense            2:59.52   
10  Sebastian Rasmussen  2007  Agfs Svømmeafdeling            3:05.33   
11  Martin Christensen  2006  Vejle Svømmeklub            3:05.96   
12  Daniel Landbo  2005  Horsens Svømmeklub            3:07.19   
13  Marcus Juul Jørgensen  2006  Aalborg Svømmeklub            3:08.55   
14  Tobias Staghøj Andersen  2006  Esbjerg Svømmeklub            3:09.22   
15  Joakim Kristensen  2008  DeltaSwim            3:44.39   
16  Magnus Stilling  2007  Kolding SK            4:09.71   
Ulf K. L. Jensen  2006  DeltaSwim            DSQ  Ej samti. berør. 25m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  14 september 2019 
Licens til DeltaSwim  Udskriftstidspunkt  15:54 
 
Resultat Løb 7 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 7 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Holdstævne for Årgangssvømmere    Udskriftsdato  14 september 2019   
  Stævne by  Fredericia    Udskriftstidspunkt  15:54   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og DeltaSwim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  14 september 2019         
 
 
Løb 7, 50m Butterfly Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub          Opnået  Status 











 
Kristiane Frøslev  2007  Aalborg Svømmeklub            31.96   
Amalie F. Piiters  2006  H2Odense            32.07   
Cecilie Baltzer Pedersen  2006  Esbjerg Svømmeklub            33.11   
Johanne Schleimann  2007  Agfs Svømmeafdeling            33.60   
Anna Fiona Nybøll  2007  Vejle Svømmeklub            35.00   
Millie Møller  2007  Esbjerg Svømmeklub            35.11   
Amalie Kirkegaard  2007  Aalborg Svømmeklub            35.43   
Sofie Karlov Nielsen  2007  Vejle Svømmeklub            37.29   
Andrea Højbjerg  2007  Vejle Svømmeklub            38.00   
10  Isabella Bertelsen  2007  Aalborg Svømmeklub            39.00   
10  Julie Olsen  2008  Horsens Svømmeklub            39.00   
12  Nikoline Hedelund Madsen  2007  Aalborg Svømmeklub            39.28   
13  Katinka Folke Jensen  2007  Agfs Svømmeafdeling            41.92   
14  Karen Klarskov Henriksen  2008  Horsens Svømmeklub            42.75   
15  Frida Dalsgaard Hansen  2006  Agfs Svømmeafdeling            43.19   
16  Tilde Lindeblad  2006  DeltaSwim            43.36   
17  Olivia Josefine Brice  2007  Horsens Svømmeklub            46.72   
18  Sofia Dalsgaard Hansen  2008  Agfs Svømmeafdeling            47.49   
19  Mathilde Søe  2008  DeltaSwim            48.92   
20  Olivia Funder  2006  H2Odense            50.44   
21  Katinka Rønn Gornitzka  2007  Agfs Svømmeafdeling            53.26   
22  Agnes Kaae Lunde  2007  Agfs Svømmeafdeling            57.32   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  14 september 2019 
Licens til DeltaSwim  Udskriftstidspunkt  15:54 
 
Resultat Løb 8 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 8 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Holdstævne for Årgangssvømmere    Udskriftsdato  14 september 2019   
  Stævne by  Fredericia    Udskriftstidspunkt  15:54   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og DeltaSwim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  14 september 2019         
 
 
Løb 8, 50m Butterfly Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub          Opnået  Status 











 
Anders Mosbæk Johannessen  2005  H2Odense            31.27   
Julian Vitus Pedersen  2007  H2Odense            32.11   
Max Venborg Kromann  2005  Vejle Svømmeklub            32.19   
Villads Seneca  2006  Agfs Svømmeafdeling            32.34   
Moritz Hartmann  2007  Vejle Svømmeklub            32.85   
Anders Bank Hansen  2006  Vejle Svømmeklub            33.63   
Frederik Møhring Madsen  2007  Esbjerg Svømmeklub            34.37   
William Bundgaard  2007  Aalborg Svømmeklub            34.67   
Christian N. Christensen  2006  Kolding SK            34.68   
10  Karl B. Hansen  2006  Agfs Svømmeafdeling            34.89   
11  Erik Hauge Sørensen  2007  Esbjerg Svømmeklub            34.99   
12  Tobias Wemmelund  2006  Horsens Svømmeklub            35.55   
13  Nicolai N. H. Sørensen  2006  Agfs Svømmeafdeling            35.66   
14  Jonas Mathiasen  2006  Esbjerg Svømmeklub            35.76   
15  Casper Holm Andersen  2007  Aalborg Svømmeklub            36.59   
16  Mads Schelde Jensen  2006  Kolding SK            37.92   
17  Rasmus Norup  2007  Aalborg Svømmeklub            40.58   
18  Anton Sommerlund Jensen  2006  Agfs Svømmeafdeling            40.67   
19  Joakim Kristensen  2008  DeltaSwim            41.11   
20  Noah Junior Grene  2008  Esbjerg Svømmeklub            41.14   
21  Phillip Thomsen  2007  DeltaSwim            41.65   
22  Peter Suder Lassen  2007  Agfs Svømmeafdeling            41.87   
23  Karl-Emil Porsgaard Bayer  2007  Agfs Svømmeafdeling            42.45   
24  Malte Neuber  2007  Esbjerg Svømmeklub            44.85   
25  Anes Hajrovic  2008  Horsens Svømmeklub            45.62   
Andreas Agger Hansen  2005  Kolding SK            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  14 september 2019 
Licens til DeltaSwim  Udskriftstidspunkt  15:54 
 
Resultat Løb 9 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 9 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Holdstævne for Årgangssvømmere    Udskriftsdato  14 september 2019   
  Stævne by  Fredericia    Udskriftstidspunkt  15:54   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og DeltaSwim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  14 september 2019         
 
 
Løb 9, 400m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub  100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Caroline Lærke Hyltoft  2006  Aalborg Svømmeklub    1:17.32  2:38.09  4:11.34    5:27.77   
Sofie A. Wolf  2006  Esbjerg Svømmeklub    1:14.00  2:38.86  4:16.01    5:33.26   
Ann-Katrine Windfeld  2006  Vejle Svømmeklub    1:17.14  2:47.74  4:21.14    5:39.72   
Naja Færgemann  2006  H2Odense    1:21.19  2:45.36  4:24.48    5:40.22   
Emilie Øhlenschlæger  2006  Esbjerg Svømmeklub    1:19.03  2:44.57  4:18.94    5:44.06   
Ane Christensen  2006  Kolding SK    1:20.40  2:49.83  4:25.29    5:45.70   
Line Gjelstrup  2006  Aalborg Svømmeklub    1:19.58  2:51.48  4:28.56    5:53.24   
Sophia Jochumsen  2006  Vejle Svømmeklub    1:25.57  2:53.03  4:35.05    5:54.62   
Mejse Vinther-Okholm  2006  H2Odense    1:22.36  2:54.47  4:37.96    6:00.51   
10  Therese T. Kallestrup  2006  Agfs Svømmeafdeling    1:27.96    4:52.68    6:13.63   
11  Emilie Pedersen  2007  Aalborg Svømmeklub    1:30.18  3:08.85  4:52.64    6:17.99   
12  Tilde N. H. Sørensen  2007  Agfs Svømmeafdeling    1:28.89  3:04.84  4:53.72    6:19.01   
13  Anna Dora Bernsdorf  2006  DeltaSwim    1:23.33  3:03.66  4:54.88    6:20.09   
14  Signe Christensen  2008  Kolding SK    1:32.98  3:21.44  5:15.47    6:46.90   
15  Stine Engelbrecht Jensen  2006  DeltaSwim    1:36.22  3:24.22  5:16.14    6:48.60   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  14 september 2019 
Licens til DeltaSwim  Udskriftstidspunkt  15:54 
 
Resultat Løb 10 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 10 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Holdstævne for Årgangssvømmere    Udskriftsdato  14 september 2019   
  Stævne by  Fredericia    Udskriftstidspunkt  15:55   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og DeltaSwim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  14 september 2019         
 
 
Løb 10, 400m Medley Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub  100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Christoffer P. Voldbjerg  2005  Aalborg Svømmeklub    1:06.84  3:10.08      4:59.15   
Sebastian K Eriksen  2005  Vejle Svømmeklub    1:10.00  2:28.74  3:55.11    5:05.08   
Inas Ilic  2005  Aalborg Svømmeklub    1:12.92  2:33.71  3:56.05    5:08.21   
Thor Majgård  2005  Vejle Svømmeklub    1:10.71  2:28.15  3:56.57    5:11.58   
Christian Damborg Thomsen  2005  DeltaSwim    1:09.24  2:27.48  4:01.56    5:12.71   
Nicolas Duvander  2005  Esbjerg Svømmeklub    1:12.24  2:36.58  4:02.18    5:19.17   
Andreas Nikolajsen  2005  Esbjerg Svømmeklub    1:16.53  2:35.15  4:06.52    5:19.57   
Thor Bruun Bisgaard  2005  Agfs Svømmeafdeling    1:14.09  2:36.09  4:07.93    5:21.09   
Johan Erdmann Christensen  2005  DeltaSwim    1:15.40  2:39.21  4:18.22    5:35.05   
10  Marius Dyrgaard Tholstrup  2005  H2Odense    1:19.61  2:47.44  4:23.93    5:39.56   
11  Magnus Marschall  2005  Esbjerg Svømmeklub    1:22.17  2:55.14  4:32.88    5:54.48   
12  Magnus Tranekjer  2005  H2Odense    1:27.08  2:58.12  4:44.34    6:04.66   
13  Jonas S. H. Frederiksen  2006  Agfs Svømmeafdeling    1:39.20  3:19.33  5:09.33    6:36.42   
Malthe Glent-Thule  2007  Agfs Svømmeafdeling            DSQ  Tyvstart 
Rasmus Warming Hansen  2005  Kolding SK            DSQ  Afsl. på maven 200m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  14 september 2019 
Licens til DeltaSwim  Udskriftstidspunkt  15:55 
 
Resultat Løb 11 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 11 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Holdstævne for Årgangssvømmere    Udskriftsdato  14 september 2019   
  Stævne by  Fredericia    Udskriftstidspunkt  15:55   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og DeltaSwim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  14 september 2019         
 
 
Løb 11, 8x50m Fri mix, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub  50m        Opnået  Status 











 
Aalborg Mix 1  2005  Aalborg Svømmeklub            3:46.57   
  Inas Ilic  2005      28.14        28.14   
  Caroline Lærke Hyltoft  2006      29.50        57.64   
  Mikkel K. Kristensen  2005      28.29        1:25.93   
  Emilie Pedersen  2007      29.98        1:55.91   
  Christoffer P. Voldbjerg  2005      26.78        2:22.69   
  Karoline Kjelstrup  2006      28.53        2:51.22   
  Morten H. Kobbelgaard  2005      26.62        3:17.84   
  Kristiane Frøslev  2007      28.73        3:46.57   
                     
Agf Team Timon Og Pumba  2005  Agfs Svømmeafdeling            3:56.03   
  Jonas Gaur  2005      27.80        27.80   
  Lucia Ruiz Gadegaard  2006      31.25        59.05   
  Daniel Marcus Le  2006      28.17        1:27.22   
  Isabella Nørgaard  2007      32.61        1:59.83   
  Anders Sanggaard  2005      25.31        2:25.14   
  Johanne Schleimann  2007      31.30        2:56.44   
  Thor Bruun Bisgaard  2005      29.60        3:26.04   
  Therese T. Kallestrup  2006      29.99        3:56.03   
                     
Esbjerg Årgangs Mix  2005  Esbjerg Svømmeklub            3:56.47   
  Karl Heeb  2005      28.46        28.46   
  Sofie A. Wolf  2006      28.62        57.08   
  Carl Clausen  2005      28.77        1:25.85   
  Anton Egholm Husted  2006      29.03        1:54.88   
  Millie Møller  2007      30.78        2:25.66   
  Karoline R. Frederiksen  2006      29.40        2:55.06   
  Emilie Øhlenschlæger  2006      31.18        3:26.24   
  Andreas Nikolajsen  2005      30.23        3:56.47   
                     
H2Odense  2005  H2Odense            3:58.96   
  Anders Mosbæk Johannessen  2005      28.90        28.90   
  Naja Færgemann  2006      28.99        57.89   
  Sebastian Emil F. Klicman  2005      27.52        1:25.41   
  Vigga Londero  2006      34.10        1:59.51   
  Julian Vitus Pedersen  2007      29.82        2:29.33   
  Amalie F. Piiters  2006      30.45        2:59.78   
  Marius Dyrgaard Tholstrup  2005      28.54        3:28.32   
  Mejse Vinther-Okholm  2006      30.64        3:58.96   
                     
Esv Disco Inferno  2005  Vejle Svømmeklub            4:01.12   
  Sebastian K Eriksen  2005      28.29        28.29   
  Frida Høj Foldager  2006      33.87        1:02.16   
  Max Venborg Kromann  2005      28.24        1:30.40   
  Sophia Jochumsen  2006      30.97        2:01.37   
  Marius Toustrup Elkjær  2007      29.06        2:30.43   
  Anna Fiona Nybøll  2007      31.80        3:02.23   
  Thor Majgård  2005      27.81        3:30.04   
  Ann-Katrine Windfeld  2006      31.08        4:01.12   
                     
Delta Devils  2005  DeltaSwim            4:08.23   
  Jonatan Lyck Falk  2006      27.85        27.85   
  Christian Damborg Thomsen  2005      26.31        54.16   
  Anna Dora Bernsdorf  2006      31.20        1:25.36   
  Tilde Lindeblad  2006      35.12        2:00.48   
  Kresten Skau Hansen  2005      29.30        2:29.78   
  Johan Erdmann Christensen  2005      28.81        2:58.59   
  Sofie Holst Jeberg  2007      34.64        3:33.23   
  Lærke Ør Knudsen  2006      35.00        4:08.23   
                     
Kolding Mix  2005  Kolding SK            4:13.97   
  Daniel Busk  2005      27.22        27.22   
  Nanna Højstrøm  2007      33.23        1:00.45   
  Axel Kenneth Thomsen  2005      29.64        1:30.09   
  Ane Christensen  2006      32.43        2:02.52   
  Christian N. Christensen  2006      29.71        2:32.23   
  Emilie Boulund  2006      35.91        3:08.14   
  Mads Schelde Jensen  2006      31.94        3:40.08   
  Emilia Spangsberg  2007      33.89        4:13.97   
                     
Horsens Hawaii  2005  Horsens Svømmeklub            DSQ  Tyvstart 
  Anes Hajrovic  2008      38.10        38.10   
  Alexander Mogensen  2005      32.15        1:10.25   
  Lasse Knudsgaard  2007      32.93        1:43.18   
  Daniel Landbo  2005      31.88        2:15.06   
  Filippa Juul Jensen  2007      35.44        2:50.50   
  Karen Klarskov Henriksen  2008      38.02        3:28.52   
  Penelope Kamp Teglgård  2006      38.98        4:07.50   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  14 september 2019 
Licens til DeltaSwim  Udskriftstidspunkt  15:55 
 
Resultat Løb 12 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 12 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Holdstævne for Årgangssvømmere    Udskriftsdato  14 september 2019   
  Stævne by  Fredericia    Udskriftstidspunkt  15:55   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og DeltaSwim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  14 september 2019         
 
 
Løb 12, Jokerløb Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub  50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Sofie A. Wolf  2006  Esbjerg Svømmeklub            57.31   
Karoline Kjelstrup  2006  Aalborg Svømmeklub            58.73   
Isabella Nørgaard  2007  Agfs Svømmeafdeling            1:01.13   
Mille A. B. Buch  2006  H2Odense            1:06.92   
Sarah Laursen  2007  Vejle Svømmeklub            1:07.23   
Nanna Højstrøm  2007  Kolding SK            1:07.63   
Penelope Kamp Teglgård  2006  Horsens Svømmeklub            DSQ  strakt plade ud v nd 
Sofie Holst Jeberg  2007  DeltaSwim            DSQ  ej lodrette arm 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  14 september 2019 
Licens til DeltaSwim  Udskriftstidspunkt  15:55 
 
Resultat Løb 13 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 13 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Holdstævne for Årgangssvømmere    Udskriftsdato  14 september 2019   
  Stævne by  Fredericia    Udskriftstidspunkt  15:55   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og DeltaSwim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  14 september 2019         
 
 
Løb 13, Jokerløb Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub  50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Carl Clausen  2005  Esbjerg Svømmeklub            56.64   
Anders Sanggaard  2005  Agfs Svømmeafdeling            57.28   
Christoffer P. Voldbjerg  2005  Aalborg Svømmeklub            58.81   
Christoffer Mejdal  2005  H2Odense            1:04.44   
Axel Kenneth Thomsen  2005  Kolding SK            DSQ  Ej lodret arm 
Daniel Landbo  2005  Horsens Svømmeklub            DSQ  ej lodret arm 45m 
Mads Møller Rieck  2006  DeltaSwim            DSQ  ej lodret arm v 23 m 
Tobias Holt Poulsen  2005  Vejle Svømmeklub            DSQ  ej lodret arm v 50 m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  14 september 2019 
Licens til DeltaSwim  Udskriftstidspunkt  15:55 
 
Resultat Løb 14 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 14 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Holdstævne for Årgangssvømmere    Udskriftsdato  15 september 2019   
  Stævne by  Fredericia    Udskriftstidspunkt  13:31   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og DeltaSwim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  14 september 2019         
 
 
Løb 14, 6x100m IM Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub  50m  100m      Opnået  Status 











 
Aalborg Drenge 1  2005  Aalborg Svømmeklub            7:01.71   
  Christoffer P. Voldbjerg  2005      30.31  1:05.46      1:05.46   
  Mikkel K. Kristensen  2005      31.60  1:11.63      2:17.09   
  Marcus Juul Jørgensen  2006      32.41  1:49.61      4:06.70   
  Storm Jensen  2007      42.72  1:13.65      5:20.35   
  Inas Ilic  2005      36.38  1:06.69      6:27.04   
  Morten H. Kobbelgaard  2005      34.67  34.67      7:01.71   
                     
Disko-Dasko Drengene  2005  Vejle Svømmeklub            7:06.41   
  Sebastian K Eriksen  2005      32.57  1:07.25      1:07.25   
  Thor Majgård  2005      31.85  1:07.22      2:14.47   
  Max Venborg Kromann  2005      31.14  1:11.98      3:26.45   
  Tobias Holt Poulsen  2005      35.09  1:13.09      4:39.54   
  Marius Toustrup Elkjær  2007      32.16  1:12.03      5:51.57   
  Anders Bank Hansen  2006      33.60  1:14.84      7:06.41   
                     
Agf Team Simba  2005  Agfs Svømmeafdeling            7:13.47   
  Villads Seneca  2006      34.33  1:13.37      1:13.37   
  Malthe Glent-Thule  2007      36.24  1:18.79      2:32.16   
  Thor Bruun Bisgaard  2005      32.75  1:11.81      3:43.97   
  Anders Sanggaard  2005      29.93  1:04.69      4:48.66   
  Daniel Marcus Le  2006      33.85  1:17.37      6:06.03   
  Jonas Gaur  2005      33.14  1:07.44      7:13.47   
                     
Esbjerg Drenge  2005  Esbjerg Svømmeklub            7:15.34   
  Karl Heeb  2005      33.98  1:10.93      1:10.93   
  Carl Clausen  2005      31.59  1:10.40      2:21.33   
  Anton Egholm Husted  2006      35.69  1:19.33      3:40.66   
  Andreas Nikolajsen  2005      33.54  1:12.45      4:53.11   
  Nicolas Duvander  2005      30.82  1:08.20      6:01.31   
  Oskar Foss  2006      33.79  1:14.03      7:15.34   
                     
Delta Drenge  2005  DeltaSwim            7:25.82   
  Jonatan Lyck Falk  2006      33.44  1:13.76      1:13.76   
  Christian Damborg Thomsen  2005      28.38  1:05.47      2:19.23   
  Kresten Skau Hansen  2005      32.06  1:11.92      3:31.15   
  Mads Møller Rieck  2006      40.05  1:26.19      4:57.34   
  Johan Erdmann Christensen  2005      31.82  1:12.43      6:09.77   
  Jakob Kristensen  2006      34.67  1:16.05      7:25.82   
                     
H2Odense Drenge  2005  H2Odense            7:43.91   
  Marius Dyrgaard Tholstrup  2005      33.73  1:12.69      1:12.69   
  Magnus Tranekjer  2005      35.62  1:23.82      2:36.51   
  Alexander R. S. Pedersen  2006      37.77  1:24.93      4:01.44   
  Sebastian Emil F. Klicman  2005      31.78  1:10.41      5:11.85   
  Julian Vitus Pedersen  2007      33.15  1:49.46      7:01.31   
  Anders Mosbæk Johannessen  2005      42.60  42.60      7:43.91   
                     
Horsens Hawaii Drenge  2005  Horsens Svømmeklub            8:40.03   
  Alexander Mogensen  2005      38.39  1:25.30      1:25.30   
  Tobias Wemmelund  2006      37.61  1:22.50      2:47.80   
  Daniel Landbo  2005      37.65  1:18.84      4:06.64   
  Lasse Knudsgaard  2007      39.12  1:27.08      5:33.72   
  Marcus Diego Bach  2006      40.73  1:27.37      7:01.09   
  Anes Hajrovic  2008      46.27  1:38.94      8:40.03   
                     
Kolding Amigos  2005  Kolding SK            DSQ  svøm på mave v. 27 m 
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  15 september 2019 
Licens til DeltaSwim  Udskriftstidspunkt  13:31 
 
Resultat Løb 15 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 15 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Holdstævne for Årgangssvømmere    Udskriftsdato  15 september 2019   
  Stævne by  Fredericia    Udskriftstidspunkt  09:53   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og DeltaSwim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  14 september 2019         
 
 
Løb 15, 100m Butterfly Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub  50m        Opnået  Status 











 
Ann-Katrine Windfeld  2006  Vejle Svømmeklub    33.94        1:12.62   
Karoline R. Frederiksen  2006  Esbjerg Svømmeklub    34.08        1:13.75   
Lucia Ruiz Gadegaard  2006  Agfs Svømmeafdeling    35.04        1:15.00   
Anna Dora Bernsdorf  2006  DeltaSwim    34.19        1:15.33   
Ane Christensen  2006  Kolding SK    35.50        1:16.30   
Amalie F. Piiters  2006  H2Odense    34.70        1:17.18   
Alma Bach Larsen  2006  Aalborg Svømmeklub    35.19        1:17.21   
Mejse Vinther-Okholm  2006  H2Odense    35.38        1:17.84   
Andrea Bjerring Pedersen  2007  Esbjerg Svømmeklub    36.29        1:19.25   
10  Amalie Kirkegaard  2007  Aalborg Svømmeklub    37.31        1:22.89   
11  Signe Kristensen  2006  Horsens Svømmeklub    37.17        1:26.50   
12  Tilde N. H. Sørensen  2007  Agfs Svømmeafdeling    39.42        1:28.04   
13  Signe Christensen  2008  Kolding SK    41.90        1:29.31   
14  Andrea Højbjerg  2007  Vejle Svømmeklub    40.97        1:31.03   
15  Emma Andersen  2007  Aalborg Svømmeklub    43.95        1:33.19   
16  Sofie Holst Jeberg  2007  DeltaSwim    44.76        1:34.24   
17  Julie Olsen  2008  Horsens Svømmeklub    42.15        1:34.58   
18  Caitlin Holbæk Lundager  2007  Aalborg Svømmeklub    48.20        1:45.49   
Anna Fiona Nybøll  2007  Vejle Svømmeklub            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  15 september 2019 
Licens til DeltaSwim  Udskriftstidspunkt  09:53 
 
Resultat Løb 16 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 16 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Holdstævne for Årgangssvømmere    Udskriftsdato  15 september 2019   
  Stævne by  Fredericia    Udskriftstidspunkt  09:58   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og DeltaSwim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  14 september 2019         
 
 
Løb 16, 100m Butterfly Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub  50m        Opnået  Status 











 
Christoffer P. Voldbjerg  2005  Aalborg Svømmeklub    30.16        1:03.63   
Thor Majgård  2005  Vejle Svømmeklub    31.53        1:06.46   
Sebastian Emil F. Klicman  2005  H2Odense    32.03        1:08.65   
Anders Mosbæk Johannessen  2005  H2Odense    34.90        1:12.83   
Jonatan Lyck Falk  2006  DeltaSwim    33.46        1:13.32   
Kresten Skau Hansen  2005  DeltaSwim    33.38        1:14.16   
Tobias Staghøj Andersen  2006  Esbjerg Svømmeklub    35.07        1:14.82   
Anders Bank Hansen  2006  Vejle Svømmeklub    35.80        1:15.01   
Villads Seneca  2006  Agfs Svømmeafdeling    35.08        1:16.23   
10  Moritz Hartmann  2007  Vejle Svømmeklub    34.45        1:16.77   
11  Marcus Juul Jørgensen  2006  Aalborg Svømmeklub    35.55        1:17.15   
12  Malthe Glent-Thule  2007  Agfs Svømmeafdeling    35.84        1:17.35   
13  Erik Hauge Sørensen  2007  Esbjerg Svømmeklub    37.29        1:18.29   
14  Alexander Drachmann  2005  Esbjerg Svømmeklub    35.53        1:18.42   
15  Frederik Møhring Madsen  2007  Esbjerg Svømmeklub    37.23        1:21.57   
16  Magnus Marschall  2005  Esbjerg Svømmeklub    37.32        1:23.04   
17  Alexander Mogensen  2005  Horsens Svømmeklub    38.95        1:27.79   
18  Jonas S. H. Frederiksen  2006  Agfs Svømmeafdeling    43.27        1:32.55   
19  Noah Junior Grene  2008  Esbjerg Svømmeklub    46.34        1:43.68   
Tobias Wemmelund  2006  Horsens Svømmeklub            DSQ  Tyvstart 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  15 september 2019 
Licens til DeltaSwim  Udskriftstidspunkt  09:58 
 
Resultat Løb 17 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 17 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Holdstævne for Årgangssvømmere    Udskriftsdato  15 september 2019   
  Stævne by  Fredericia    Udskriftstidspunkt  10:18   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og DeltaSwim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  14 september 2019         
 
 
Løb 17, 200m Frisvømning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub  50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Sofie A. Wolf  2006  Esbjerg Svømmeklub    32.05  1:07.85  1:43.29    2:18.81   
Kristiane Frøslev  2007  Aalborg Svømmeklub    32.45  1:09.27  1:47.49    2:22.59   
Sophia Jochumsen  2006  Vejle Svømmeklub    33.66  1:10.54  1:49.09    2:25.77   
Therese T. Kallestrup  2006  Agfs Svømmeafdeling    33.25  1:10.48  1:49.55    2:27.25   
Line Gjelstrup  2006  Aalborg Svømmeklub    34.19  1:12.63  1:51.90    2:30.36   
Emilie Øhlenschlæger  2006  Esbjerg Svømmeklub    34.33  1:12.67  1:52.12    2:31.36   
Luanna Russo  2006  Aalborg Svømmeklub    34.43  1:12.54  1:53.31    2:33.85   
Mille Holmberg  2006  Vejle Svømmeklub    35.22  1:14.33  1:54.86    2:34.96   
Frida Gode Agersbæk  2007  Horsens Svømmeklub    34.91  1:16.12  2:42.70    2:42.70   
10  Laura Worm Glæsner  2006  Esbjerg Svømmeklub    37.37  1:18.84  2:02.83    2:44.60   
11  Emilia Spangsberg  2007  Kolding SK    38.27  1:22.02  2:07.36    2:48.87   
12  Vigga Londero  2006  H2Odense    38.66  1:23.82  2:55.50    2:55.50   
13  Frida Dalsgaard Hansen  2006  Agfs Svømmeafdeling    41.25  2:12.86  2:57.57    2:57.57   
14  Signe Magelund Møller  2006  Kolding SK    40.05  1:26.56  2:14.17    2:59.94   
15  Tilde Lindeblad  2006  DeltaSwim    40.71  1:26.04  2:14.21    3:01.74   
16  Clara Bendtsen  2008  DeltaSwim    40.50  1:28.09  2:18.35    3:06.57   
17  Karen Klarskov Henriksen  2008  Horsens Svømmeklub    42.94  1:32.30  2:23.28    3:10.52   
18  Ea Juhl Thallaug  2008  Agfs Svømmeafdeling    45.63  1:38.26  2:28.44    3:20.25   
Mejse Vinther-Okholm  2006  H2Odense            DSQ  Tyvstart 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  15 september 2019 
Licens til DeltaSwim  Udskriftstidspunkt  10:18 
 
Resultat Løb 18 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 18 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Holdstævne for Årgangssvømmere    Udskriftsdato  15 september 2019   
  Stævne by  Fredericia    Udskriftstidspunkt  13:31   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og DeltaSwim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  14 september 2019         
 
 
Løb 18, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub  50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Morten H. Kobbelgaard  2005  Aalborg Svømmeklub    30.63  1:02.22  1:34.48    2:05.84   
Sebastian K Eriksen  2005  Vejle Svømmeklub    1:01.90  1:34.84  2:07.19    2:07.19   
Inas Ilic  2005  Aalborg Svømmeklub    30.67  1:03.07  1:35.64    2:07.79   
Thor Bruun Bisgaard  2005  Agfs Svømmeafdeling    31.00  1:05.21  1:41.02    2:16.15   
Anders Mosbæk Johannessen  2005  H2Odense    32.70  1:08.78  1:43.64    2:18.20   
Andreas Nikolajsen  2005  Esbjerg Svømmeklub    32.07  1:07.39  1:43.21    2:18.46   
Karl Heeb  2005  Esbjerg Svømmeklub    31.13  1:06.17  1:41.51    2:20.62   
Christian N. Christensen  2006  Kolding SK    32.19  1:08.05  1:45.79    2:21.65   
Nikolai Uekermann Olsen  2006  Vejle Svømmeklub    31.22  1:45.65  2:22.77    2:22.77   
10  Daniel Marcus Le  2006  Agfs Svømmeafdeling    33.00  1:10.26  1:48.62    2:23.28   
11  Toke Østergaard Pedersen  2007  Vejle Svømmeklub    33.64  1:11.81  1:51.75    2:31.54   
12  Jacob Timmermand  2006  Esbjerg Svømmeklub    34.18  1:14.60  1:56.23    2:33.40   
13  Rasmus Warming Hansen  2005  Kolding SK    34.22  1:12.12  1:54.13    2:33.44   
14  Mads Schelde Jensen  2006  Kolding SK    35.53  1:14.94  1:55.60    2:34.47   
15  Magnus Tranekjer  2005  H2Odense    34.27  1:13.08  1:53.51    2:34.72   
16  Lasse Knudsgaard  2007  Horsens Svømmeklub    33.54  1:13.91  1:56.19    2:35.15   
17  Marcus Diego Bach  2006  Horsens Svømmeklub    38.78  1:19.49  2:00.20    2:39.37   
18  Peter Suder Lassen  2007  Agfs Svømmeafdeling    39.36  1:24.68  2:10.68    2:53.66   
19  Phillip Thomsen  2007  DeltaSwim    39.50  1:25.58  2:13.39    2:57.84   
20  Joakim Kristensen  2008  DeltaSwim    41.30  1:29.91  2:18.95    3:04.78   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  15 september 2019 
Licens til DeltaSwim  Udskriftstidspunkt  13:31 
 
Resultat Løb 19 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 19 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Holdstævne for Årgangssvømmere    Udskriftsdato  15 september 2019   
  Stævne by  Fredericia    Udskriftstidspunkt  13:31   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og DeltaSwim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  14 september 2019         
 
 
Løb 19, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub          Opnået  Status 











 
Andrea Bjerring Pedersen  2007  Esbjerg Svømmeklub            36.96   
Nanna Højstrøm  2007  Kolding SK            37.44   
Lærke Jervelund  2007  Vejle Svømmeklub            37.95   
Julie Guldmann Møller  2007  Vejle Svømmeklub            37.98   
Amalie Kirkegaard  2007  Aalborg Svømmeklub            38.45   
Livia Weidick Frische  2007  Aalborg Svømmeklub            38.89   
Nikoline Hedelund Madsen  2007  Aalborg Svømmeklub            40.51   
Dagmar Stahl  2007  H2Odense            40.55   
Emilie Boulund  2006  Kolding SK            40.59   
10  Josephine O. S. Nielsen  2006  Agfs Svømmeafdeling            41.32   
11  Mathilde Søe  2008  DeltaSwim            41.96   
12  Sofia Dalsgaard Hansen  2008  Agfs Svømmeafdeling            42.01   
13  Olivia Josefine Brice  2007  Horsens Svømmeklub            44.30   
14  Marie Pilegaard Køfer  2008  Agfs Svømmeafdeling            45.05   
15  Sofie Barack Søe  2008  Esbjerg Svømmeklub            45.45   
16  Olivia Funder  2006  H2Odense            45.80   
17  Lea Timmermand  2008  Esbjerg Svømmeklub            47.75   
18  Trine Pors Rasmussen  2007  Horsens Svømmeklub            49.71   
19  Liv K. L. Jensen  2008  DeltaSwim            59.76   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  15 september 2019 
Licens til DeltaSwim  Udskriftstidspunkt  13:31 
 
Resultat Løb 20 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 20 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Holdstævne for Årgangssvømmere    Udskriftsdato  15 september 2019   
  Stævne by  Fredericia    Udskriftstidspunkt  10:41   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og DeltaSwim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  14 september 2019         
 
 
Løb 20, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub          Opnået  Status 











 
Axel Kenneth Thomsen  2005  Kolding SK            32.72   
Max Venborg Kromann  2005  Vejle Svømmeklub            33.57   
Mikkel K. Kristensen  2005  Aalborg Svømmeklub            33.59   
Jakob Kristensen  2006  DeltaSwim            33.85   
Marius Toustrup Elkjær  2007  Vejle Svømmeklub            34.05   
Oskar Foss  2006  Esbjerg Svømmeklub            35.08   
Julian Vitus Pedersen  2007  H2Odense            35.36   
Karl B. Hansen  2006  Agfs Svømmeafdeling            36.34   
Anton Egholm Husted  2006  Esbjerg Svømmeklub            36.94   
10  Alexander R. S. Pedersen  2006  H2Odense            37.26   
11  Nicklas Lorentzen  2007  Aalborg Svømmeklub            38.13   
12  Rasmus Norup  2007  Aalborg Svømmeklub            38.44   
13  Sigurd Salskov Iversen  2006  Esbjerg Svømmeklub            39.74   
14  Anton Sommerlund Jensen  2006  Agfs Svømmeafdeling            39.95   
15  Mads Møller Rieck  2006  DeltaSwim            40.85   
16  Malte Neuber  2007  Esbjerg Svømmeklub            41.03   
17  Casper Holm Andersen  2007  Aalborg Svømmeklub            41.35   
18  Hjalte Gregersen  2008  Esbjerg Svømmeklub            41.72   
19  Anes Hajrovic  2008  Horsens Svømmeklub            44.53   
Andreas Agger Hansen  2005  Kolding SK            DNS   
Marcus Diego Bach  2006  Horsens Svømmeklub            DSQ  Ej fortsat bev v 25m 
Nicolai N. H. Sørensen  2006  Agfs Svømmeafdeling            DSQ  Tyvstart 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  15 september 2019 
Licens til DeltaSwim  Udskriftstidspunkt  10:41 
 
Resultat Løb 21 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 21 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Holdstævne for Årgangssvømmere    Udskriftsdato  15 september 2019   
  Stævne by  Fredericia    Udskriftstidspunkt  10:47   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og DeltaSwim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  14 september 2019         
 
 
Løb 21, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub  50m        Opnået  Status 











 
Karoline Kjelstrup  2006  Aalborg Svømmeklub    35.39        1:14.69   
Ann-Katrine Windfeld  2006  Vejle Svømmeklub    38.07        1:20.29   
Emilie Øhlenschlæger  2006  Esbjerg Svømmeklub    38.39        1:20.71   
Isabella Nørgaard  2007  Agfs Svømmeafdeling    41.04        1:25.13   
Luanna Russo  2006  Aalborg Svømmeklub    40.60        1:25.39   
Sarah Laursen  2007  Vejle Svømmeklub    40.91        1:26.71   
Alma Bach Larsen  2006  Aalborg Svømmeklub    43.37        1:32.13   
Filippa Juul Jensen  2007  Horsens Svømmeklub    45.50        1:33.44   
Line Bach-Henriksen  2007  Esbjerg Svømmeklub    45.85        1:36.99   
10  Mia Plougman  2007  Aalborg Svømmeklub    46.26        1:37.14   
11  Victoria Amdi Brinkmann  2007  Aalborg Svømmeklub    46.45        1:37.55   
12  Mille A. B. Buch  2006  H2Odense    46.31        1:37.83   
13  Atalie R. L. Pedersen  2007  H2Odense    49.74        1:42.22   
14  Isabella Bertelsen  2007  Aalborg Svømmeklub    48.68        1:44.49   
15  Katinka Folke Jensen  2007  Agfs Svømmeafdeling    1:44.74        1:44.74   
16  Agnes Kaae Lunde  2007  Agfs Svømmeafdeling    48.81        1:47.00   
17  Marie Pilegaard Køfer  2008  Agfs Svømmeafdeling    50.45        1:48.20   
18  Clara Bendtsen  2008  DeltaSwim    52.47        1:51.41   
19  Trine Pors Rasmussen  2007  Horsens Svømmeklub    57.88        2:02.31   
20  Liv K. L. Jensen  2008  DeltaSwim    1:03.20        2:12.66   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  15 september 2019 
Licens til DeltaSwim  Udskriftstidspunkt  10:47 
 
Resultat Løb 22 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 22 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Holdstævne for Årgangssvømmere    Udskriftsdato  15 september 2019   
  Stævne by  Fredericia    Udskriftstidspunkt  10:57   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og DeltaSwim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  14 september 2019         
 
 
Løb 22, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub  50m        Opnået  Status 











 
Anders Sanggaard  2005  Agfs Svømmeafdeling    33.00        1:11.61   
Jonas Gaur  2005  Agfs Svømmeafdeling    34.22        1:12.20   
Daniel Busk  2005  Kolding SK    36.17        1:15.17   
Tobias Holt Poulsen  2005  Vejle Svømmeklub    36.82        1:18.72   
Kresten Skau Hansen  2005  DeltaSwim    37.99        1:21.13   
Ludvig L. Møller  2006  H2Odense    39.83        1:23.82   
Martin Christensen  2006  Vejle Svømmeklub    39.56        1:24.08   
Christoffer Mejdal  2005  H2Odense    40.74        1:24.48   
Oskar Foss  2006  Esbjerg Svømmeklub    40.51        1:24.95   
10  Sebastian Rasmussen  2007  Agfs Svømmeafdeling    40.84        1:25.30   
11  Marcus Juul Jørgensen  2006  Aalborg Svømmeklub    40.25        1:26.11   
12  Gustav Sundstrøm  2006  Vejle Svømmeklub    41.13        1:26.94   
13  Daniel Landbo  2005  Horsens Svømmeklub    41.43        1:27.28   
14  Tobias Staghøj Andersen  2006  Esbjerg Svømmeklub    41.95        1:28.96   
15  Storm Jensen  2007  Aalborg Svømmeklub    41.79        1:29.71   
16  Jonas Mathiasen  2006  Esbjerg Svømmeklub    43.04        1:32.16   
17  Frederik Møhring Madsen  2007  Esbjerg Svømmeklub    43.12        1:33.50   
18  Karl-Emil Porsgaard Bayer  2007  Agfs Svømmeafdeling    51.57        1:48.67   
19  Ulf K. L. Jensen  2006  DeltaSwim    52.15        1:52.02   
20  Oscar Hågensen  2008  Esbjerg Svømmeklub    54.02        1:54.06   
Magnus Stilling  2007  Kolding SK            DNS   
Erik Hauge Sørensen  2007  Esbjerg Svømmeklub            DSQ  Ej samti berør v 25m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  15 september 2019 
Licens til DeltaSwim  Udskriftstidspunkt  10:57 
 
Resultat Løb 23 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 23 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Holdstævne for Årgangssvømmere    Udskriftsdato  15 september 2019   
  Stævne by  Fredericia    Udskriftstidspunkt  11:11   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og DeltaSwim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  14 september 2019         
 
 
Løb 23, 200m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub  50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Karoline Kjelstrup  2006  Aalborg Svømmeklub    33.35  1:12.29  1:52.98    2:28.22   
Sofie A. Wolf  2006  Esbjerg Svømmeklub    33.02  1:13.33  1:58.64    2:35.03   
Caroline Lærke Hyltoft  2006  Aalborg Svømmeklub    35.34  1:14.37  2:00.01    2:35.93   
Naja Færgemann  2006  H2Odense    36.07  1:15.15  2:02.48    2:36.18   
Lucia Ruiz Gadegaard  2006  Agfs Svømmeafdeling    35.36  1:17.06  2:06.41    2:45.86   
Karoline R. Frederiksen  2006  Esbjerg Svømmeklub    34.22  1:19.28  2:08.00    2:47.36   
Amalie F. Piiters  2006  H2Odense    33.65  1:22.48  2:12.23    2:53.90   
Johanne Schleimann  2007  Agfs Svømmeafdeling    35.68  1:22.92  2:14.23    2:55.68   
Sofie Karlov Nielsen  2007  Vejle Svømmeklub    39.66  1:25.93  2:17.53    2:56.18   
10  Emilie Pedersen  2007  Aalborg Svømmeklub    36.29  1:21.12  2:16.31    2:57.85   
11  Nanna Højstrøm  2007  Kolding SK    40.68  1:25.42  2:17.97    3:00.02   
12  Signe Kristensen  2006  Horsens Svømmeklub    38.31  1:23.14  2:22.01    3:03.52   
13  Frida Høj Foldager  2006  Vejle Svømmeklub    41.26  1:30.03  2:24.52    3:07.00   
14  Nicoline Lee T. Sørensen  2008  Esbjerg Svømmeklub    41.86  1:29.10  2:24.23    3:07.01   
15  Sofie Holst Jeberg  2007  DeltaSwim    44.51  1:32.60  2:31.67    3:12.57   
16  Emilie Boulund  2006  Kolding SK    46.88  1:36.11  2:29.00    3:13.19   
17  Signe Christensen  2008  Kolding SK    40.50  1:32.96  2:30.48    3:13.53   
18  Lærke Ør Knudsen  2006  DeltaSwim    46.78  1:38.29  2:34.23    3:19.00   
19  Penelope Kamp Teglgård  2006  Horsens Svømmeklub    46.82  1:41.19  2:35.01    3:23.07   
20  Katinka Rønn Gornitzka  2007  Agfs Svømmeafdeling    55.97  2:00.23  3:02.86    3:56.79   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  15 september 2019 
Licens til DeltaSwim  Udskriftstidspunkt  11:11 
 
Resultat Løb 24 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 24 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Holdstævne for Årgangssvømmere    Udskriftsdato  15 september 2019   
  Stævne by  Fredericia    Udskriftstidspunkt  11:26   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og DeltaSwim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  14 september 2019         
 
 
Løb 24, 200m Medley Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub  50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Thor Majgård  2005  Vejle Svømmeklub    32.37  1:08.86  1:52.69    2:27.41   
Nicolas Duvander  2005  Esbjerg Svømmeklub    31.88  1:13.24  1:55.54    2:31.49   
Thor Bruun Bisgaard  2005  Agfs Svømmeafdeling    32.87  1:11.79  1:57.24    2:32.32   
Andreas Nikolajsen  2005  Esbjerg Svømmeklub    35.45  1:14.45  1:58.61    2:34.51   
Johan Erdmann Christensen  2005  DeltaSwim    33.47  1:12.82  2:00.50    2:35.54   
Marius Dyrgaard Tholstrup  2005  H2Odense    34.28  1:16.13  2:02.05    2:38.83   
Jonatan Lyck Falk  2006  DeltaSwim    32.44  1:14.28  2:04.44    2:41.54   
Malthe Elias Wolgast  2006  Vejle Svømmeklub    37.72  1:18.22  2:06.96    2:42.48   
Malthe Glent-Thule  2007  Agfs Svømmeafdeling    35.06  1:17.67  2:06.56    2:42.55   
10  Axel Kenneth Thomsen  2005  Kolding SK    36.59  1:17.66  2:09.79    2:48.32   
11  William Bundgaard  2007  Aalborg Svømmeklub    36.03  1:20.55  2:14.86    2:54.46   
12  Nikolaj Minke Mikkelsen  2005  Agfs Svømmeafdeling    43.62  1:27.08  2:20.39    2:59.44   
13  Alexander R. S. Pedersen  2006  H2Odense    42.89  1:29.54  2:25.15    3:04.11   
14  Rasmus Norup  2007  Aalborg Svømmeklub    42.31  1:29.96  2:25.11    3:06.33   
15  Lasse Knudsgaard  2007  Horsens Svømmeklub    40.07  1:29.08  2:28.50    3:06.51   
Carl Clausen  2005  Esbjerg Svømmeklub            DSQ  Asynkron ben v 135m 
Tobias Wemmelund  2006  Horsens Svømmeklub            DSQ  Ej fortsat bevægelse 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  15 september 2019 
Licens til DeltaSwim  Udskriftstidspunkt  11:26 
 
Resultat Løb 25 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 25 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Holdstævne for Årgangssvømmere    Udskriftsdato  15 september 2019   
  Stævne by  Fredericia    Udskriftstidspunkt  13:31   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og DeltaSwim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  14 september 2019         
 
 
Løb 25, 6x100m IM Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub  50m  100m      Opnået  Status 











 
Aalborg Piger 1  2006  Aalborg Svømmeklub            7:29.62   
  Karoline Kjelstrup  2006      32.19  1:08.08      1:08.08   
  Luanna Russo  2006      39.10  1:19.76      2:27.84   
  Livia Weidick Frische  2007      36.11  1:16.42      3:44.26   
  Line Gjelstrup  2006      36.62  1:18.45      5:02.71   
  Caroline Lærke Hyltoft  2006      33.61  1:12.56      6:15.27   
  Kristiane Frøslev  2007      1:14.35  1:14.35      7:29.62   
                     
Esbjerg Piger  2006  Esbjerg Svømmeklub            7:44.30   
  Sofie A. Wolf  2006      31.76  1:09.91      1:09.91   
  Cecilie Baltzer Pedersen  2006      36.54  1:18.64      2:28.55   
  Emilie Øhlenschlæger  2006      34.54  1:14.24      3:42.79   
  Karoline R. Frederiksen  2006      34.68  1:15.89      4:58.68   
  Andrea Bjerring Pedersen  2007      36.44  1:19.68      6:18.36   
  Laura Worm Glæsner  2006      1:25.94  1:25.94      7:44.30   
                     
Disko-Dasko Tøserne  2006  Vejle Svømmeklub            8:01.21   
  Ann-Katrine Windfeld  2006      34.58  1:13.08      1:13.08   
  Sophia Jochumsen  2006      35.69  1:16.23      2:29.31   
  Sarah Laursen  2007      40.38  1:22.96      3:52.27   
  Mille Holmberg  2006      39.88  1:20.39      5:12.66   
  Lærke Jervelund  2007      38.33  1:22.57      6:35.23   
  Julie Guldmann Møller  2007      38.32  1:25.98      8:01.21   
                     
Agf Team Nala  2006  Agfs Svømmeafdeling            8:06.58   
  Johanne Schleimann  2007      37.36  1:19.34      1:19.34   
  Therese T. Kallestrup  2006      36.27  1:17.98      2:37.32   
  Isabella Nørgaard  2007      39.47  1:20.49      3:57.81   
  Tilde N. H. Sørensen  2007      37.90  1:24.34      5:22.15   
  Frida Dalsgaard Hansen  2006      41.48  2:02.85      7:25.00   
  Lucia Ruiz Gadegaard  2006      41.58  41.58      8:06.58   
                     
Kolding Superstars  2006  Kolding SK            8:59.15   
  Ane Christensen  2006      35.82  1:17.48      1:17.48   
  Emilia Spangsberg  2007      40.47  1:26.82      2:44.30   
  Nanna Højstrøm  2007      37.59  1:24.37      4:08.67   
  Signe Christensen  2008      46.56  1:37.47      5:46.14   
  Signe Magelund Møller  2006      46.92  1:40.16      7:26.30   
  Emilie Boulund  2006      45.28  1:32.85      8:59.15   
                     
Delta Piger  2006  DeltaSwim            8:59.49   
  Anna Dora Bernsdorf  2006      35.56  1:17.61      1:17.61   
  Tilde Lindeblad  2006      43.75  1:37.47      2:55.08   
  Stine Engelbrecht Jensen  2006      40.96  1:31.05      4:26.13   
  Sofie Holst Jeberg  2007      44.03  1:29.46      5:55.59   
  Lærke Ør Knudsen  2006      44.00  1:31.19      7:26.78   
  Clara Bendtsen  2008      43.81  1:32.71      8:59.49   
                     
Horsens Hawaii Piger  2006  Horsens Svømmeklub            9:02.62   
  Frida Gode Agersbæk  2007      39.63  1:24.79      1:24.79   
  Signe Kristensen  2006      36.32  1:23.05      2:47.84   
  Julie Olsen  2008      43.78  1:29.80      4:17.64   
  Filippa Juul Jensen  2007      50.42  1:35.32      5:52.96   
  Penelope Kamp Teglgård  2006      1:33.70  2:17.70      8:10.66   
  Olivia Josefine Brice  2007      51.96  51.96      9:02.62   
                     
H2Odense Piger  2006  H2Odense            DSQ  Tyvstart 
  Mejse Vinther-Okholm  2006      36.03  1:16.83      1:16.83   
  Vigga Londero  2006      44.20  1:30.88      2:47.71   
  Mille A. B. Buch  2006      43.84  1:31.78      4:19.49   
  Dagmar Stahl  2007      43.03  1:31.94      5:51.43   
  Amalie F. Piiters  2006      37.33  1:21.72      7:13.15   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  15 september 2019 
Licens til DeltaSwim  Udskriftstidspunkt  13:31 
 
Resultat Løb 26 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 26 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Holdstævne for Årgangssvømmere    Udskriftsdato  15 september 2019   
  Stævne by  Fredericia    Udskriftstidspunkt  13:32   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og DeltaSwim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  14 september 2019         
 
 
Løb 26, Jokerløb Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub  50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Caroline Lærke Hyltoft  2006  Aalborg Svømmeklub    41.21        41.21   
Nanna Højstrøm  2007  Kolding SK    50.37        50.37   
Sophia Jochumsen  2006  Vejle Svømmeklub    50.85        50.85   
Line Gjelstrup  2006  Aalborg Svømmeklub    51.05        51.05   
Ane Christensen  2006  Kolding SK    52.45        52.45   
Karoline R. Frederiksen  2006  Esbjerg Svømmeklub    54.69        54.69   
Mille Holmberg  2006  Vejle Svømmeklub    59.43        59.43   
Naja Færgemann  2006  H2Odense    1:02.64        1:02.64   
Therese T. Kallestrup  2006  Agfs Svømmeafdeling    41.21  1:04.19      1:04.19   
10  Laura Worm Glæsner  2006  Esbjerg Svømmeklub    1:06.06        1:06.06   
11  Frida Gode Agersbæk  2007  Horsens Svømmeklub    2:25.53        2:25.53   
Olivia Josefine Brice  2007  Horsens Svømmeklub            DNF   
Clara Bendtsen  2008  DeltaSwim            DSQ   
Dagmar Stahl  2007  H2Odense            DSQ   
Johanne Schleimann  2007  Agfs Svømmeafdeling            DSQ   
Lærke Ør Knudsen  2006  DeltaSwim            DSQ   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  15 september 2019 
Licens til DeltaSwim  Udskriftstidspunkt  13:32 
 
Resultat Løb 27 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 27 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Holdstævne for Årgangssvømmere    Udskriftsdato  15 september 2019   
  Stævne by  Fredericia    Udskriftstidspunkt  13:32   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og DeltaSwim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  14 september 2019         
 
 
Løb 27, Jokerløb Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub  50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Malthe Elias Wolgast  2006  Vejle Svømmeklub    45.20        45.20   
Nicolas Duvander  2005  Esbjerg Svømmeklub    47.89        47.89   
Oskar Foss  2006  Esbjerg Svømmeklub    54.22        54.22   
Jonas Gaur  2005  Agfs Svømmeafdeling    56.82        56.82   
Mikkel K. Kristensen  2005  Aalborg Svømmeklub    1:00.35        1:00.35   
Max Venborg Kromann  2005  Vejle Svømmeklub    1:10.84        1:10.84   
Tobias Wemmelund  2006  Horsens Svømmeklub    1:34.19        1:34.19   
Lasse Knudsgaard  2007  Horsens Svømmeklub    1:42.81        1:42.81   
Christian Damborg Thomsen  2005  DeltaSwim            DSQ   
Daniel Busk  2005  Kolding SK            DSQ   
Inas Ilic  2005  Aalborg Svømmeklub            DSQ   
Jakob Kristensen  2006  DeltaSwim            DSQ   
Ludvig L. Møller  2006  H2Odense            DSQ   
Rasmus Warming Hansen  2005  Kolding SK            DSQ   
Sebastian Emil F. Klicman  2005  H2Odense            DSQ   
Thor Bruun Bisgaard  2005  Agfs Svømmeafdeling            DSQ   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  15 september 2019 
Licens til DeltaSwim  Udskriftstidspunkt  13:32 
 
Resultat Løb 28 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 28 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Holdstævne for Årgangssvømmere    Udskriftsdato  15 september 2019   
  Stævne by  Fredericia    Udskriftstidspunkt  14:32   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og DeltaSwim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  14 september 2019         
 
 
Løb 28, 200m Butterfly Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub  50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Lucia Ruiz Gadegaard  2006  Agfs Svømmeafdeling    36.22  1:18.37  2:02.40    2:46.34   
Sofie A. Wolf  2006  Esbjerg Svømmeklub    33.03  1:14.15  2:00.39    2:47.64   
Ann-Katrine Windfeld  2006  Vejle Svømmeklub    36.15  1:18.19  2:03.88    2:51.23   
Caroline Lærke Hyltoft  2006  Aalborg Svømmeklub    37.53  1:21.19  2:05.53    2:51.25   
Ane Christensen  2006  Kolding SK    36.38  1:19.50  2:06.67    2:52.80   
Emilie Øhlenschlæger  2006  Esbjerg Svømmeklub            2:55.88   
Kristiane Frøslev  2007  Aalborg Svømmeklub    38.43  1:25.35  2:13.34    2:58.06   
Anna Dora Bernsdorf  2006  DeltaSwim    37.86  1:24.11  2:13.74    3:04.45   
Sophia Jochumsen  2006  Vejle Svømmeklub            3:08.81   
10  Tilde N. H. Sørensen  2007  Agfs Svømmeafdeling    41.31  1:32.50  3:18.54    3:18.54   
11  Stine Engelbrecht Jensen  2006  DeltaSwim            3:21.90   
12  Victoria Amdi Brinkmann  2007  Aalborg Svømmeklub    45.56  1:39.45  2:36.06    3:29.41   
13  Signe Christensen  2008  Kolding SK    42.74  1:36.70  2:33.25    3:30.92   
Amalie F. Piiters  2006  H2Odense            DNF   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  15 september 2019 
Licens til DeltaSwim  Udskriftstidspunkt  14:32 
 
Resultat Løb 29 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 29 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Holdstævne for Årgangssvømmere    Udskriftsdato  15 september 2019   
  Stævne by  Fredericia    Udskriftstidspunkt  15:37   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og DeltaSwim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  14 september 2019         
 
 
Løb 29, 200m Butterfly Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub  50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Christoffer P. Voldbjerg  2005  Aalborg Svømmeklub    31.64        2:24.89   
Christian Damborg Thomsen  2005  DeltaSwim    31.30        2:25.54   
Thor Majgård  2005  Vejle Svømmeklub    32.84        2:31.70   
Nicolas Duvander  2005  Esbjerg Svømmeklub    32.90        2:35.33   
Johan Erdmann Christensen  2005  DeltaSwim    33.60        2:44.80   
Anders Bank Hansen  2006  Vejle Svømmeklub    36.55  1:19.26  2:03.06    2:46.98   
Marius Dyrgaard Tholstrup  2005  H2Odense    36.38  2:11.41      2:47.43   
Moritz Hartmann  2007  Vejle Svømmeklub    38.31  1:24.66  2:08.10    2:51.51   
Alexander Drachmann  2005  Esbjerg Svømmeklub    35.53  1:19.27  2:07.05    2:54.36   
10  Karl B. Hansen  2006  Agfs Svømmeafdeling    41.59  1:31.95  2:24.35    3:13.92   
11  Alexander Mogensen  2005  Horsens Svømmeklub    41.02  1:31.95  2:25.34    3:19.55   
Marcus Juul Jørgensen  2006  Aalborg Svømmeklub            DSQ  ej samt berør v 100m 
Villads Seneca  2006  Agfs Svømmeafdeling            DSQ  ej samt berør v 125m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  15 september 2019 
Licens til DeltaSwim  Udskriftstidspunkt  15:37 
 
Resultat Løb 30 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 30 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Holdstævne for Årgangssvømmere    Udskriftsdato  15 september 2019   
  Stævne by  Fredericia    Udskriftstidspunkt  15:43   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og DeltaSwim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  14 september 2019         
 
 
Løb 30, 100m Frisvømning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub  50m        Opnået  Status 











 
Therese T. Kallestrup  2006  Agfs Svømmeafdeling            1:06.98   
Millie Møller  2007  Esbjerg Svømmeklub    1:12.66        1:07.34   
Cecilie Baltzer Pedersen  2006  Esbjerg Svømmeklub            1:08.50   
Emilie Pedersen  2007  Aalborg Svømmeklub            1:08.92   
Johanne Schleimann  2007  Agfs Svømmeafdeling            1:10.60   
Alma Bach Larsen  2006  Aalborg Svømmeklub            1:10.96   
Lærke Jervelund  2007  Vejle Svømmeklub    34.51        1:11.48   
Sofie Karlov Nielsen  2007  Vejle Svømmeklub    36.03        1:12.47   
Frida Gode Agersbæk  2007  Horsens Svømmeklub    35.72        1:13.12   
10  Frida Høj Foldager  2006  Vejle Svømmeklub    35.82        1:14.47   
11  Nikoline Hedelund Madsen  2007  Aalborg Svømmeklub    35.74        1:15.28   
12  Vigga Londero  2006  H2Odense    36.17        1:16.73   
13  Julie Olsen  2008  Horsens Svømmeklub    39.90        1:19.74   
14  Dagmar Stahl  2007  H2Odense    37.32        1:20.33   
15  Signe Magelund Møller  2006  Kolding SK    37.74        1:20.35   
16  Tilde Lindeblad  2006  DeltaSwim    38.78        1:20.84   
17  Isabella Bertelsen  2007  Aalborg Svømmeklub    38.73        1:20.90   
18  Ea Juhl Thallaug  2008  Agfs Svømmeafdeling    41.48        1:27.21   
19  Karen Klarskov Henriksen  2008  Horsens Svømmeklub    1:27.86        1:27.86   
20  Liv K. L. Jensen  2008  DeltaSwim    1:53.28        1:53.28   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  15 september 2019 
Licens til DeltaSwim  Udskriftstidspunkt  15:43 
 
Resultat Løb 31 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 31 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Holdstævne for Årgangssvømmere    Udskriftsdato  15 september 2019   
  Stævne by  Fredericia    Udskriftstidspunkt  15:43   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og DeltaSwim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  14 september 2019         
 
 
Løb 31, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub  50m        Opnået  Status 











 
Morten H. Kobbelgaard  2005  Aalborg Svømmeklub    27.94        57.75   
Sebastian K Eriksen  2005  Vejle Svømmeklub    28.47        58.99   
Sebastian Emil F. Klicman  2005  H2Odense    29.57        1:01.30   
Daniel Marcus Le  2006  Agfs Svømmeafdeling    29.54        1:01.74   
Karl Heeb  2005  Esbjerg Svømmeklub    29.97        1:01.85   
Jonatan Lyck Falk  2006  DeltaSwim    30.02        1:02.00   
Julian Vitus Pedersen  2007  H2Odense    31.11        1:04.62   
Carl Clausen  2005  Esbjerg Svømmeklub    31.02        1:04.90   
Anton Egholm Husted  2006  Esbjerg Svømmeklub    31.63        1:05.34   
10  Malthe Glent-Thule  2007  Agfs Svømmeafdeling    31.81        1:05.62   
11  Nikolai Uekermann Olsen  2006  Vejle Svømmeklub    31.77        1:05.64   
12  Marius Toustrup Elkjær  2007  Vejle Svømmeklub    31.51        1:05.83   
13  Sebastian Rasmussen  2007  Agfs Svømmeafdeling    33.41        1:08.59   
14  Jonas Mathiasen  2006  Esbjerg Svømmeklub    1:08.98        1:08.98   
15  Toke Østergaard Pedersen  2007  Vejle Svømmeklub    33.21        1:09.47   
16  Rasmus Warming Hansen  2005  Kolding SK    33.39        1:09.52   
17  Mads Schelde Jensen  2006  Kolding SK    34.55        1:10.78   
18  Lasse Knudsgaard  2007  Horsens Svømmeklub    33.60        1:11.36   
19  Jacob Timmermand  2006  Esbjerg Svømmeklub    1:11.87        1:11.87   
20  Marcus Diego Bach  2006  Horsens Svømmeklub    34.57        1:12.15   
21  Malte Neuber  2007  Esbjerg Svømmeklub    35.14        1:13.10   
22  Rasmus Norup  2007  Aalborg Svømmeklub    35.46        1:15.85   
23  Mads Møller Rieck  2006  DeltaSwim    36.51        1:16.31   
24  Peter Suder Lassen  2007  Agfs Svømmeafdeling    38.51        1:21.09   
25  Karl-Emil Porsgaard Bayer  2007  Agfs Svømmeafdeling    41.29        1:26.06   
26  Storm Emil Weltström  2007  Kolding SK    41.16        1:27.93   
27  Ulf K. L. Jensen  2006  DeltaSwim    1:12.66        1:31.09   
Andreas Agger Hansen  2005  Kolding SK            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  15 september 2019 
Licens til DeltaSwim  Udskriftstidspunkt  15:43 
 
Resultat Løb 32 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 32 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Holdstævne for Årgangssvømmere    Udskriftsdato  15 september 2019   
  Stævne by  Fredericia    Udskriftstidspunkt  15:44   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og DeltaSwim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  14 september 2019         
 
 
Løb 32, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub          Opnået  Status 











 
Karoline R. Frederiksen  2006  Esbjerg Svømmeklub            37.97   
Isabella Nørgaard  2007  Agfs Svømmeafdeling            39.19   
Livia Weidick Frische  2007  Aalborg Svømmeklub            39.37   
Luanna Russo  2006  Aalborg Svømmeklub            39.51   
Mille Holmberg  2006  Vejle Svømmeklub            39.66   
Sarah Laursen  2007  Vejle Svømmeklub            40.09   
Emilia Spangsberg  2007  Kolding SK            41.32   
Filippa Juul Jensen  2007  Horsens Svømmeklub            42.64   
Nicoline Lee T. Sørensen  2008  Esbjerg Svømmeklub            43.66   
10  Josephine O. S. Nielsen  2006  Agfs Svømmeafdeling            44.24   
11  Julie Olsen  2008  Horsens Svømmeklub            47.02   
12  Mille A. B. Buch  2006  H2Odense            47.10   
13  Lærke Ør Knudsen  2006  DeltaSwim            47.77   
14  Atalie R. L. Pedersen  2007  H2Odense            48.93   
15  Katinka Folke Jensen  2007  Agfs Svømmeafdeling            49.18   
16  Sofie Barack Søe  2008  Esbjerg Svømmeklub            57.31   
17  Lea Timmermand  2008  Esbjerg Svømmeklub            57.82   
18  Liv K. L. Jensen  2008  DeltaSwim            1:01.11   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  15 september 2019 
Licens til DeltaSwim  Udskriftstidspunkt  15:44 
 
Resultat Løb 33 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 33 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Holdstævne for Årgangssvømmere    Udskriftsdato  15 september 2019   
  Stævne by  Fredericia    Udskriftstidspunkt  15:44   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og DeltaSwim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  14 september 2019         
 
 
Løb 33, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub          Opnået  Status 











 
Anders Sanggaard  2005  Agfs Svømmeafdeling            32.58   
Jonas Gaur  2005  Agfs Svømmeafdeling            32.76   
Daniel Busk  2005  Kolding SK            33.73   
Kresten Skau Hansen  2005  DeltaSwim            35.88   
Tobias Holt Poulsen  2005  Vejle Svømmeklub            36.27   
Jakob Kristensen  2006  DeltaSwim            38.14   
Christoffer Mejdal  2005  H2Odense            38.34   
Ludvig L. Møller  2006  H2Odense            38.56   
Martin Christensen  2006  Vejle Svømmeklub            39.32   
10  Daniel Landbo  2005  Horsens Svømmeklub            39.49   
11  Tobias Staghøj Andersen  2006  Esbjerg Svømmeklub            40.46   
12  Erik Hauge Sørensen  2007  Esbjerg Svømmeklub            40.77   
13  Storm Jensen  2007  Aalborg Svømmeklub            41.48   
14  Jacob Timmermand  2006  Esbjerg Svømmeklub            42.49   
15  Nicklas Lorentzen  2007  Aalborg Svømmeklub            45.41   
16  Noah Junior Grene  2008  Esbjerg Svømmeklub            47.05   
17  Casper Holm Andersen  2007  Aalborg Svømmeklub            49.16   
18  Hjalte Gregersen  2008  Esbjerg Svømmeklub            51.25   
19  Anes Hajrovic  2008  Horsens Svømmeklub            52.59   
Frederik Møhring Madsen  2007  Esbjerg Svømmeklub            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  15 september 2019 
Licens til DeltaSwim  Udskriftstidspunkt  15:44 
 
Resultat Løb 34 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 34 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Holdstævne for Årgangssvømmere    Udskriftsdato  15 september 2019   
  Stævne by  Fredericia    Udskriftstidspunkt  15:44   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og DeltaSwim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  14 september 2019         
 
 
Løb 34, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub  50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Line Gjelstrup  2006  Aalborg Svømmeklub    39.02  1:21.64  2:05.41    2:48.35   
Signe Kristensen  2006  Horsens Svømmeklub    41.43  1:25.60  2:09.92    2:50.36   
Julie Guldmann Møller  2007  Vejle Svømmeklub    40.21  1:23.94  2:09.04    2:50.79   
Andrea Bjerring Pedersen  2007  Esbjerg Svømmeklub    39.97  1:24.32  2:08.96    2:51.06   
Amalie Kirkegaard  2007  Aalborg Svømmeklub    40.83  2:12.14  2:55.14    2:55.14   
Nanna Højstrøm  2007  Kolding SK    40.79  1:25.56  2:11.52    2:55.66   
Nikoline Hedelund Madsen  2007  Aalborg Svømmeklub    42.29  1:27.62  2:12.54    2:56.14   
Lærke Jervelund  2007  Vejle Svømmeklub    43.06  1:29.19  2:58.42    2:58.42   
Dagmar Stahl  2007  H2Odense    1:34.35  2:24.11  3:10.66    3:10.66   
10  Laura Worm Glæsner  2006  Esbjerg Svømmeklub    45.60  2:23.45  3:11.48    3:11.48   
11  Mathilde Søe  2008  DeltaSwim    3:26.26        3:26.26   
12  Sofia Dalsgaard Hansen  2008  Agfs Svømmeafdeling    50.56  1:44.57  2:39.48    3:27.71   
13  Marie Pilegaard Køfer  2008  Agfs Svømmeafdeling    50.35  1:44.41  2:39.30    3:28.54   
14  Olivia Funder  2006  H2Odense    2:38.47  3:30.79      3:30.79   
15  Olivia Josefine Brice  2007  Horsens Svømmeklub    50.73  1:46.52  2:41.82    3:33.24   
Sofie Holst Jeberg  2007  DeltaSwim            DNS   
Ea Juhl Thallaug  2008  Agfs Svømmeafdeling            DSQ  ej fortsat bevæg 75m 
Emilie Boulund  2006  Kolding SK            DSQ  svømn. på mave 155m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  15 september 2019 
Licens til DeltaSwim  Udskriftstidspunkt  15:44 
 
Resultat Løb 35 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 35 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Holdstævne for Årgangssvømmere    Udskriftsdato  15 september 2019   
  Stævne by  Fredericia    Udskriftstidspunkt  16:02   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og DeltaSwim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  14 september 2019         
 
 
Løb 35, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub  50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Christian Damborg Thomsen  2005  DeltaSwim    31.57  1:06.86  1:43.00    2:18.54   
Mikkel K. Kristensen  2005  Aalborg Svømmeklub    36.95  1:15.88  1:55.38    2:33.15   
Nicolai N. H. Sørensen  2006  Agfs Svømmeafdeling    36.54  1:16.37  1:55.44    2:33.45   
Max Venborg Kromann  2005  Vejle Svømmeklub    36.78  1:16.07  1:57.20    2:36.42   
Malthe Elias Wolgast  2006  Vejle Svømmeklub    37.76  1:18.11  1:58.47    2:38.65   
Axel Kenneth Thomsen  2005  Kolding SK    37.85  1:19.77  2:02.64    2:40.19   
Magnus Tranekjer  2005  H2Odense    39.42  1:21.93  2:06.47    2:49.83   
Anton Egholm Husted  2006  Esbjerg Svømmeklub    40.63  1:24.62  2:09.74    2:52.17   
Alexander R. S. Pedersen  2006  H2Odense    40.08  1:25.09  2:10.95    2:54.71   
10  Sigurd Salskov Iversen  2006  Esbjerg Svømmeklub    42.13  1:26.81  2:12.40    2:55.73   
11  William Bundgaard  2007  Aalborg Svømmeklub    40.18  1:25.60  2:12.10    2:56.18   
12  Jonas S. H. Frederiksen  2006  Agfs Svømmeafdeling    44.28  1:31.31  2:17.29    3:01.19   
13  Alexander Mogensen  2005  Horsens Svømmeklub    44.67  1:31.92  2:15.51    3:03.14   
14  Mads Møller Rieck  2006  DeltaSwim    44.39  1:32.69  2:20.31    3:06.91   
15  Oscar Hågensen  2008  Esbjerg Svømmeklub    45.35  1:34.30  2:24.26    3:11.40   
Villads Seneca  2006  Agfs Svømmeafdeling            DSQ  ej forts bevæg v 25 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  15 september 2019 
Licens til DeltaSwim  Udskriftstidspunkt  16:02 
 
Resultat Løb 36 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 36 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Holdstævne for Årgangssvømmere    Udskriftsdato  15 september 2019   
  Stævne by  Fredericia    Udskriftstidspunkt  16:12   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og DeltaSwim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  14 september 2019         
 
 
Løb 36, 100m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub  50m        Opnået  Status 











 
Livia Weidick Frische  2007  Aalborg Svømmeklub    37.13        1:17.80   
Line Gjelstrup  2006  Aalborg Svømmeklub    38.06        1:17.92   
Anna Dora Bernsdorf  2006  DeltaSwim    35.86        1:17.98   
Cecilie Baltzer Pedersen  2006  Esbjerg Svømmeklub    38.83        1:19.45   
Isabella Nørgaard  2007  Agfs Svømmeafdeling    37.92        1:19.65   
Sarah Laursen  2007  Vejle Svømmeklub    40.37        1:22.59   
Victoria Amdi Brinkmann  2007  Aalborg Svømmeklub    39.36        1:25.13   
Nicoline Lee T. Sørensen  2008  Esbjerg Svømmeklub    40.36        1:25.60   
Andrea Højbjerg  2007  Vejle Svømmeklub    41.62        1:26.87   
10  Laura Worm Glæsner  2006  Esbjerg Svømmeklub    42.53        1:28.22   
11  Mia Plougman  2007  Aalborg Svømmeklub    44.24        1:30.34   
12  Mille A. B. Buch  2006  H2Odense    44.74        1:30.44   
13  Line Bach-Henriksen  2007  Esbjerg Svømmeklub    44.26        1:30.57   
14  Vigga Londero  2006  H2Odense    45.08        1:31.33   
15  Lærke Ør Knudsen  2006  DeltaSwim    45.22        1:33.48   
16  Filippa Juul Jensen  2007  Horsens Svømmeklub    49.37        1:34.52   
17  Penelope Kamp Teglgård  2006  Horsens Svømmeklub    46.94        1:35.63   
18  Katinka Folke Jensen  2007  Agfs Svømmeafdeling    46.44        1:35.77   
19  Agnes Kaae Lunde  2007  Agfs Svømmeafdeling    50.90        1:42.69   
20  Sofie Barack Søe  2008  Esbjerg Svømmeklub    48.68        1:43.52   
21  Trine Pors Rasmussen  2007  Horsens Svømmeklub    50.08        1:45.49   
22  Lea Timmermand  2008  Esbjerg Svømmeklub    49.92        1:45.83   
23  Katinka Rønn Gornitzka  2007  Agfs Svømmeafdeling    53.35        1:47.17   
Caitlin Holbæk Lundager  2007  Aalborg Svømmeklub            DSQ  tyvstart 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  15 september 2019 
Licens til DeltaSwim  Udskriftstidspunkt  16:12 
 
Resultat Løb 37 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 37 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Holdstævne for Årgangssvømmere    Udskriftsdato  15 september 2019   
  Stævne by  Fredericia    Udskriftstidspunkt  16:02   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og DeltaSwim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  14 september 2019         
 
 
Løb 37, 100m Medley Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub  50m        Opnået  Status 











 
Anders Sanggaard  2005  Agfs Svømmeafdeling    30.67        1:05.23   
Morten H. Kobbelgaard  2005  Aalborg Svømmeklub    31.40        1:06.00   
Daniel Busk  2005  Kolding SK    32.67        1:07.25   
Nicolas Duvander  2005  Esbjerg Svømmeklub    32.49        1:09.68   
Jonas Gaur  2005  Agfs Svømmeafdeling    35.03        1:09.85   
Carl Clausen  2005  Esbjerg Svømmeklub    33.12        1:11.46   
Mikkel K. Kristensen  2005  Aalborg Svømmeklub    33.90        1:12.35   
Marius Toustrup Elkjær  2007  Vejle Svømmeklub    33.40        1:13.95   
Oskar Foss  2006  Esbjerg Svømmeklub    35.32        1:16.69   
10  Alexander Drachmann  2005  Esbjerg Svømmeklub    36.52        1:17.22   
11  Christoffer Mejdal  2005  H2Odense    37.25        1:18.68   
12  Daniel Landbo  2005  Horsens Svømmeklub    39.31        1:19.14   
13  Nikolai Uekermann Olsen  2006  Vejle Svømmeklub    37.63        1:19.28   
14  Ludvig L. Møller  2006  H2Odense    38.51        1:20.70   
15  Tobias Wemmelund  2006  Horsens Svømmeklub    38.02        1:21.70   
16  Gustav Sundstrøm  2006  Vejle Svømmeklub    38.21        1:22.18   
17  Jonas Mathiasen  2006  Esbjerg Svømmeklub    37.36        1:23.40   
18  Rasmus Warming Hansen  2005  Kolding SK    41.51        1:23.80   
19  Mads Schelde Jensen  2006  Kolding SK    39.89        1:24.90   
20  Anton Sommerlund Jensen  2006  Agfs Svømmeafdeling    42.93        1:29.90   
21  Joakim Kristensen  2008  DeltaSwim    41.51        1:30.04   
22  Phillip Thomsen  2007  DeltaSwim    42.42        1:30.68   
Anders Bank Hansen  2006  Vejle Svømmeklub            DSQ  afslut på mave v 50m 
Storm Emil Weltström  2007  Kolding SK            DSQ  afslutn på mave v 50 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  15 september 2019 
Licens til DeltaSwim  Udskriftstidspunkt  16:02 
 
Resultat Løb 38 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 38 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Holdstævne for Årgangssvømmere    Udskriftsdato  15 september 2019   
  Stævne by  Fredericia    Udskriftstidspunkt  16:38   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og DeltaSwim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  14 september 2019         
 
 
Løb 38, 400m Frisvømning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub  100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Karoline Kjelstrup  2006  Aalborg Svømmeklub    1:09.01  2:21.02  3:32.46    4:41.51   
Caroline Lærke Hyltoft  2006  Aalborg Svømmeklub      2:26.32  3:42.03    4:56.88   
Naja Færgemann  2006  H2Odense    1:12.88  2:29.99  3:46.91    5:01.57   
Sophia Jochumsen  2006  Vejle Svømmeklub    1:12.50  2:30.55  3:49.80    5:08.54   
Therese T. Kallestrup  2006  Agfs Svømmeafdeling    1:14.72  2:34.85  3:54.98    5:14.38   
Millie Møller  2007  Esbjerg Svømmeklub      2:39.03  4:03.45    5:26.38   
Mejse Vinther-Okholm  2006  H2Odense    1:16.41  2:41.31  4:07.53    5:30.40   
Mille Holmberg  2006  Vejle Svømmeklub    1:17.54  2:41.13  4:06.99    5:31.14   
Frida Gode Agersbæk  2007  Horsens Svømmeklub      2:57.79  4:28.47    5:53.01   
10  Emma Andersen  2007  Aalborg Svømmeklub    1:23.18  2:54.30  4:26.94    5:56.45   
11  Stine Engelbrecht Jensen  2006  DeltaSwim    1:24.48  2:58.75  4:32.77    6:01.53   
12  Emilia Spangsberg  2007  Kolding SK      2:58.61  4:31.43    6:01.58   
13  Line Bach-Henriksen  2007  Esbjerg Svømmeklub    1:29.41  3:04.09  4:38.42    6:07.49   
14  Signe Magelund Møller  2006  Kolding SK    1:29.72  3:05.48  4:39.16    6:11.38   
15  Frida Dalsgaard Hansen  2006  Agfs Svømmeafdeling    1:32.97  3:13.96  4:52.93    6:27.76   
16  Karen Klarskov Henriksen  2008  Horsens Svømmeklub    1:36.28  3:18.38  4:59.46    6:36.20   
17  Tilde Lindeblad  2006  DeltaSwim    1:37.92  3:21.45  5:04.10    6:44.12   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  15 september 2019 
Licens til DeltaSwim  Udskriftstidspunkt  16:38 
 
Resultat Løb 39 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 39 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Holdstævne for Årgangssvømmere    Udskriftsdato  15 september 2019   
  Stævne by  Fredericia    Udskriftstidspunkt  16:33   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og DeltaSwim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  14 september 2019         
 
 
Løb 39, 400m Frisvømning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub  100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Christoffer P. Voldbjerg  2005  Aalborg Svømmeklub    2:08.46  3:15.39  4:19.40    4:19.40   
Inas Ilic  2005  Aalborg Svømmeklub    1:03.84  2:12.97  3:21.00    4:29.03   
Sebastian K Eriksen  2005  Vejle Svømmeklub    1:37.53  2:47.07  3:56.99    4:32.47   
Thor Bruun Bisgaard  2005  Agfs Svømmeafdeling    1:07.43  2:19.87  3:33.75    4:45.35   
Andreas Nikolajsen  2005  Esbjerg Svømmeklub    1:08.45  2:21.09  3:34.78    4:46.37   
Sebastian Emil F. Klicman  2005  H2Odense    1:07.66  2:20.26  3:34.26    4:47.54   
Anders Mosbæk Johannessen  2005  H2Odense    1:11.27  2:26.29  3:40.92    4:56.88   
Malthe Elias Wolgast  2006  Vejle Svømmeklub    1:11.32  2:26.86  3:43.39    4:57.34   
Karl Heeb  2005  Esbjerg Svømmeklub    1:08.40  2:24.11  3:40.68    4:57.50   
10  Johan Erdmann Christensen  2005  DeltaSwim    1:11.52  3:06.47  4:57.51    4:57.51   
11  Daniel Marcus Le  2006  Agfs Svømmeafdeling    1:11.59  2:32.29  3:52.58    5:05.27   
12  Christian N. Christensen  2006  Kolding SK    1:10.96  2:29.86  3:50.15    5:08.04   
13  Jakob Kristensen  2006  DeltaSwim    5:15.13        5:15.13   
14  Magnus Marschall  2005  Esbjerg Svømmeklub    4:02.36  5:19.23      5:19.23   
15  Nikolaj Minke Mikkelsen  2005  Agfs Svømmeafdeling    4:09.67  5:33.08      5:33.08   
16  Storm Jensen  2007  Aalborg Svømmeklub    4:16.30  5:39.71      5:39.71   
Magnus Stilling  2007  Kolding SK            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  15 september 2019 
Licens til DeltaSwim  Udskriftstidspunkt  16:33 
 
Resultat Løb 40 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 40 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Holdstævne for Årgangssvømmere    Udskriftsdato  15 september 2019   
  Stævne by  Fredericia    Udskriftstidspunkt  17:31   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og DeltaSwim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  14 september 2019         
 
 
Løb 40, 8x100m Fri Mix, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub  100m        Opnået  Status 











 
Aalborg Mix 1  2005  Aalborg Svømmeklub            8:21.74   
  Inas Ilic  2005      1:00.11        1:00.11   
  Caroline Lærke Hyltoft  2006      1:05.52        2:05.63   
  Mikkel K. Kristensen  2005      1:02.76        3:08.39   
  Emilie Pedersen  2007      1:09.38        4:17.77   
  Christoffer P. Voldbjerg  2005      58.36        5:16.13   
  Karoline Kjelstrup  2006      1:01.79        6:17.92   
  Morten H. Kobbelgaard  2005      58.36        7:16.28   
  Kristiane Frøslev  2007      1:05.46        8:21.74   
                     
Agf Team Timon Og Pumba  2005  Agfs Svømmeafdeling            8:42.28   
  Jonas Gaur  2005      1:00.27        1:00.27   
  Johanne Schleimann  2007      1:10.08        2:10.35   
  Anders Sanggaard  2005      57.19        3:07.54   
  Lucia Ruiz Gadegaard  2006      1:08.93        4:16.47   
  Daniel Marcus Le  2006      1:03.80        5:20.27   
  Isabella Nørgaard  2007      1:09.73        6:30.00   
  Thor Bruun Bisgaard  2005      1:04.28        7:34.28   
  Therese T. Kallestrup  2006      1:08.00        8:42.28   
                     
H2Odense  2005  H2Odense            9:01.75   
  Marius Dyrgaard Tholstrup  2005      1:04.50        1:04.50   
  Mejse Vinther-Okholm  2006      1:07.72        2:12.22   
  Julian Vitus Pedersen  2007      1:07.21        3:19.43   
  Vigga Londero  2006      1:20.69        4:40.12   
  Sebastian Emil F. Klicman  2005      1:01.18        5:41.30   
  Amalie F. Piiters  2006      1:10.90        6:52.20   
  Anders Mosbæk Johannessen  2005      1:06.17        7:58.37   
  Naja Færgemann  2006      1:03.38        9:01.75   
                     
Delta Devils  2005  DeltaSwim            9:22.11   
  Jonatan Lyck Falk  2006      1:03.42        1:03.42   
  Christian Damborg Thomsen  2005      58.24        2:01.66   
  Anna Dora Bernsdorf  2006      1:44.51        3:46.17   
  Sofie Holst Jeberg  2007      1:10.68        4:56.85   
  Kresten Skau Hansen  2005      1:04.15        6:01.00   
  Johan Erdmann Christensen  2005      1:58.86        7:59.86   
  Mathilde Søe  2008      1:22.25        9:22.11   
  Lærke Ør Knudsen  2006              9:22.11   
                     
Horsens Hawaii  2005  Horsens Svømmeklub            10:18.34   
  Alexander Mogensen  2005      1:16.47        1:16.47   
  Signe Kristensen  2006      1:10.53        2:27.00   
  Daniel Landbo  2005      1:11.95        3:38.95   
  Frida Gode Agersbæk  2007      1:17.18        4:56.13   
  Marcus Diego Bach  2006      1:12.21        6:08.34   
  Tobias Wemmelund  2006      1:15.93        7:24.27   
  Julie Olsen  2008      1:20.89        8:45.16   
  Trine Pors Rasmussen  2007      1:33.18        10:18.34   
                     
Esbjerg Årgangs Mix  2005  Esbjerg Svømmeklub            DSQ  Tyvstart 
  Karl Heeb  2005      1:00.83        1:00.83   
  Sofie A. Wolf  2006      1:02.40        2:03.23   
  Carl Clausen  2005      1:04.98        3:08.21   
  Anton Egholm Husted  2006      1:06.15        4:14.36   
  Millie Møller  2007      1:10.78        5:25.14   
  Emilie Øhlenschlæger  2006      1:10.28        6:35.42   
                     
Esv Disco Inferno  2005  Vejle Svømmeklub            DSQ  Tyvstart 
  Thor Majgård  2005      1:01.18        1:01.18   
  Sophia Jochumsen  2006      1:07.88        2:09.06   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  15 september 2019 
Licens til DeltaSwim  Udskriftstidspunkt  17:31 
 
Resultat Løb 41 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 41 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Holdstævne for Årgangssvømmere    Udskriftsdato  15 september 2019   
  Stævne by  Fredericia    Udskriftstidspunkt  17:32   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og DeltaSwim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  14 september 2019         
 
 
Løb 41, Jokerløb Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub  50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Amalie F. Piiters  2006  H2Odense    46.37        46.37   
Sofie Karlov Nielsen  2007  Vejle Svømmeklub    47.07        47.07   
Ann-Katrine Windfeld  2006  Vejle Svømmeklub    48.98        48.98   
Emilie Øhlenschlæger  2006  Esbjerg Svømmeklub    49.50        49.50   
Cecilie Baltzer Pedersen  2006  Esbjerg Svømmeklub    50.74        50.74   
Karen Klarskov Henriksen  2008  Horsens Svømmeklub    54.33        54.33   
Emma Andersen  2007  Aalborg Svømmeklub    54.40        54.40   
Signe Magelund Møller  2006  Kolding SK    57.51        57.51   
Frida Dalsgaard Hansen  2006  Agfs Svømmeafdeling    58.61        58.61   
10  Nikoline Hedelund Madsen  2007  Aalborg Svømmeklub    58.88        58.88   
11  Emilie Boulund  2006  Kolding SK    1:00.00        1:00.00   
12  Trine Pors Rasmussen  2007  Horsens Svømmeklub    1:06.40        1:06.40   
Mathilde Søe  2008  DeltaSwim            DSQ  vend før 5 m 
Stine Engelbrecht Jensen  2006  DeltaSwim            DSQ  vend før 5 m 
Tilde N. H. Sørensen  2007  Agfs Svømmeafdeling            DSQ  vend før 5 m 
Vigga Londero  2006  H2Odense            DSQ  vend før 5 m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  15 september 2019 
Licens til DeltaSwim  Udskriftstidspunkt  17:32 
 
Resultat Løb 42 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 42 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Holdstævne for Årgangssvømmere    Udskriftsdato  15 september 2019   
  Stævne by  Fredericia    Udskriftstidspunkt  17:32   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og DeltaSwim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  14 september 2019         
 
 
Løb 42, Jokerløb Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub  50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Marius Dyrgaard Tholstrup  2005  H2Odense    42.51        42.51   
Karl Heeb  2005  Esbjerg Svømmeklub    44.72        44.72   
Sebastian K Eriksen  2005  Vejle Svømmeklub    45.66        45.66   
Alexander Drachmann  2005  Esbjerg Svømmeklub    47.52        47.52   
Johan Erdmann Christensen  2005  DeltaSwim    47.58        47.58   
William Bundgaard  2007  Aalborg Svømmeklub    48.88        48.88   
Marius Toustrup Elkjær  2007  Vejle Svømmeklub    49.24        49.24   
Jonatan Lyck Falk  2006  DeltaSwim    49.30        49.30   
Alexander Mogensen  2005  Horsens Svømmeklub    50.30        50.30   
10  Nicolai N. H. Sørensen  2006  Agfs Svømmeafdeling    51.51        51.51   
11  Marcus Diego Bach  2006  Horsens Svømmeklub    54.50        54.50   
12  Magnus Tranekjer  2005  H2Odense    56.73        56.73   
13  Mads Schelde Jensen  2006  Kolding SK    57.48        57.48   
14  Christian N. Christensen  2006  Kolding SK    59.99        59.99   
15  Marcus Juul Jørgensen  2006  Aalborg Svømmeklub    1:07.65        1:07.65   
Daniel Marcus Le  2006  Agfs Svømmeafdeling            DSQ  vend før 5 m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  15 september 2019 
Licens til DeltaSwim  Udskriftstidspunkt  17:32 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark