2020-02-19   21:22:38
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Holdstævne Årgang (Øst)

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Resultat Løb 1 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 1 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Holdstævne for Årgangssvømmere    Udskriftsdato  15 september 2019   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  09:13   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Sigma Swim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  14 september 2019         
 
 
Løb 1, 50m Frisvømning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub          Opnået  Status 











 
Julie Liv Madsen  2006  GTI            27.67   
Sofie Ravn Herche  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            27.81   
Isabella Pedersen  2007  Hovedstadens Svømmeklub            28.26   
Andrea Lindberg Vedøe  2006  Sigma Swim            28.39   
Mathilde Severs  2006  Lyngby Svømmeklub            28.57   
Matilde Maagøe  2007  Hovedstadens Svømmeklub            28.81   
Ida Villemoes Poulsen  2007  Gladsaxe Svømmeklub            29.09   
Liva la Cour  2006  Gentofte Svømme Klub            29.70   
Anne-Marie T. Kristensen  2007  Køge Svømmeklub            29.95   
10  Marie Moesgaard  2008  Sigma Swim            30.13   
11  Katja Poulsen  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            30.44   
12  Victoria Wiingaard  2006  Lyngby Svømmeklub            30.47   
13  Røskva Rosenbohm  2007  Sigma Swim            30.56   
14  Sara Kaarup Andersen  2006  Hovedstadens Svømmeklub            30.62   
15  Maja Vejborg  2007  Gentofte Svømme Klub            30.73   
16  Amalie Rose Søndergaard  2006  Hørsholm Svømmeforening            30.86   
17  Naja O. K. Neergaard  2007  GTI            31.24   
18  Mejse Jakobsen  2007  Køge Svømmeklub            32.00   
19  Vivian Bahador Snitker  2007  Sigma Swim            32.01   
20  Maria Claudia S. Hansen  2006  Gladsaxe Svømmeklub            32.02   
21  Maja Damkjær Bartels  2006  Gladsaxe Svømmeklub            32.20   
22  Sophie Flamand  2007  Gentofte Svømme Klub            32.48   
23  Malene Dithmar  2006  GTI            33.29   
24  Leonora Wahl-Brink  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            33.67   
25  Clara Dam Lukowski  2007  Hovedstadens Svømmeklub            34.03   
26  Victoria Pedersen  2008  Hørsholm Svømmeforening            34.12   
27  Anna Bay-Jensen  2006  Helsingør Svømmeklub            34.70   
27  Anna Dicte Bøgeskov  2007  Gladsaxe Svømmeklub            34.70   
29  Alesha Azman  2008  Helsingør Svømmeklub            35.49   
30  Ingrid Stokholm Ellehøj  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            35.83   
31  Josephine Michelsen  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            36.45   
32  Molly E. Schmidt-Nielsen  2007  Helsingør Svømmeklub            37.09   
33  Rosamarie Grevelund  2007  Hørsholm Svømmeforening            37.99   
Mathilde V. Høyer  2007  Gentofte Svømme Klub            33.71  EXTRA 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  15 september 2019 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  09:13 
 
Resultat Løb 2 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 2 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Holdstævne for Årgangssvømmere    Udskriftsdato  15 september 2019   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  09:14   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Sigma Swim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  14 september 2019         
 
 
Løb 2, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub          Opnået  Status 











 
Casper Puggaard  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            25.11   
Sebastian Sand Gottlieb  2005  Sigma Swim            26.71   
Hector Kaltoft  2006  Sigma Swim            26.96   
Daniel Bastholm  2005  GTI            27.01   
William Bogø Andersen  2005  Gladsaxe Svømmeklub            27.13   
Joachim Poulsen  2006  Køge Svømmeklub            27.24   
Gustav Steen Andersen  2006  Hovedstadens Svømmeklub            27.45   
Magnus Steen Andersen  2006  Hovedstadens Svømmeklub            28.59   
Christian Kjær Bollesen  2005  Lyngby Svømmeklub            28.70   
10  Mads Sørensen  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            28.82   
10  Maximillian Udar  2006  Gentofte Svømme Klub            28.82   
12  Frederik Aarup-Andersen  2006  Gentofte Svømme Klub            28.88   
13  Rasmus Fabricius Pedersen  2005  Hørsholm Svømmeforening            29.04   
14  Andreas Hammer Dohn  2006  Lyngby Svømmeklub            29.08   
15  Magnus Tullberg  2005  Sigma Swim            29.40   
16  Gustav Krabbe Heldgaard  2006  Gladsaxe Svømmeklub            29.44   
17  Jens Christian Koefoed  2006  Helsingør Svømmeklub            29.46   
18  Emil Szipli Pedersen  2006  GTI            29.48   
19  Andreas Kelstrup Schou  2005  Gladsaxe Svømmeklub            29.74   
20  Lucas Linderoth  2007  Sigma Swim            29.85   
21  Andreas Bendtsen  2007  Helsingør Svømmeklub            30.72   
22  Mathias W. Rasmussen  2005  GTI            30.83   
23  Konradas Juska  2007  Hovedstadens Svømmeklub            31.31   
24  Kristoffer Fjeldsted  2008  Køge Svømmeklub            31.39   
25  Anders Rye Gefke  2008  Helsingør Svømmeklub            31.48   
26  Carl Johan Møllenbach  2006  Gentofte Svømme Klub            31.75   
27  Hannibal Wamberg  2006  Gentofte Svømme Klub            32.31   
28  Carl S. Sørensen  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            32.36   
29  Alexander Hartvigsen  2006  Lyngby Svømmeklub            32.50   
30  Oscar Berthelsen  2005  Helsingør Svømmeklub            32.96   
31  Philip Schou Christiansen  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            34.09   
32  Andreas Ellgaard Svedal  2006  Gentofte Svømme Klub            35.38   
33  Damian Dembinski-Eker  2006  Hørsholm Svømmeforening            35.96   
34  Luca de Masi  2008  Helsingør Svømmeklub            36.88   
Linus Klarskov Vidovic  2007  Hovedstadens Svømmeklub            33.94  EXTRA 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  15 september 2019 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  09:14 
 
Resultat Løb 3 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 3 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Holdstævne for Årgangssvømmere    Udskriftsdato  15 september 2019   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  09:14   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Sigma Swim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  14 september 2019         
 
 
Løb 3, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub  50m        Opnået  Status 











 
Falka Tind  2006  Hovedstadens Svømmeklub    32.71        1:06.48   
Malu Melody Christensen  2006  Hovedstadens Svømmeklub    32.81        1:07.40   
Agnete Boelt  2006  Sigma Swim    32.84        1:07.91   
Siv Reimer  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    33.40        1:10.12   
Alba Mantoni  2006  Gentofte Svømme Klub    34.49        1:11.88   
Frida Caroline Knudsen  2007  GTI    1:12.19        1:12.19   
Mikkeline Steen Stokkebro  2007  Hovedstadens Svømmeklub    35.73        1:12.97   
Emma Hansen  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    36.60        1:13.49   
Victoria Wiingaard  2006  Lyngby Svømmeklub    36.23        1:13.92   
10  Ida Marie Frederiksen  2008  Sigma Swim    35.23        1:14.02   
11  Ada Hasløv Brunsgaard  2006  Gentofte Svømme Klub    36.07        1:14.38   
12  Dikte Johanne Schrøder  2006  Gentofte Svømme Klub    35.84        1:14.67   
13  Kamma Rasmussen  2006  Gladsaxe Svømmeklub    36.14        1:15.40   
14  Lise H. V. Waarst  2007  Gladsaxe Svømmeklub    38.02        1:17.02   
15  Freja Mathilde Kaas  2006  Hørsholm Svømmeforening    37.38        1:17.07   
16  Laura Cecilie Salling  2006  Lyngby Svømmeklub    38.43        1:17.59   
17  Anna Hinsch Lauritzen  2006  Gentofte Svømme Klub    37.77        1:17.66   
18  Laura Lind-Christensen  2006  Sigma Swim    37.92        1:17.71   
19  Alma Lind Babin  2006  Lyngby Svømmeklub    38.12        1:17.85   
20  Ulrikke Skjøth-Rasmussen  2007  Helsingør Svømmeklub    37.13        1:18.09   
21  Mathilde Pedersen  2007  Køge Svømmeklub    38.95        1:18.57   
22  Silje Nygaard Engedal  2007  Gladsaxe Svømmeklub    37.46        1:18.92   
23  Andrea Nøhr Petersen  2006  Køge Svømmeklub    38.37        1:19.12   
24  Nina Griffin  2007  Gentofte Svømme Klub    37.40        1:19.30   
25  Mille Giolbas  2006  GTI    39.05        1:19.70   
26  Signe C. H. Naaby  2007  GTI    38.52        1:21.13   
27  Liva Wissing  2006  Sigma Swim    39.19        1:21.64   
28  Christine Dalsgaard  2007  Sigma Swim    40.02        1:22.04   
29  Caroline Victoria Reedtz  2007  Gentofte Svømme Klub    39.67        1:22.17   
30  Linnea Funk Larsen  2007  Sigma Swim    40.22        1:22.51   
31  Charlotte Dreyer Riis  2006  Hovedstadens Svømmeklub    40.94        1:23.60   
32  Vigga Jacoby  2007  Hovedstadens Svømmeklub    40.40        1:24.57   
33  Mollie Kaustrup Lindemose  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    41.11        1:25.00   
34  Sophie Harborg Fuchs  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    41.50        1:26.42   
35  Amelia Eriksen  2008  Helsingør Svømmeklub    41.95        1:26.44   
36  Smilla Hauge  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    42.69        1:27.58   
37  Amanda Aidinian  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    42.98        1:30.57   
38  Asta Krumm Knuhtsen  2008  Helsingør Svømmeklub    43.07        1:30.84   
39  Victoria Pedersen  2008  Hørsholm Svømmeforening    45.84        1:31.96   
40  Filippa Redestam  2008  Helsingør Svømmeklub    44.47        1:34.42   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  15 september 2019 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  09:14 
 
Resultat Løb 4 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 4 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Holdstævne for Årgangssvømmere    Udskriftsdato  15 september 2019   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  09:14   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Sigma Swim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  14 september 2019         
 
 
Løb 4, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub  50m        Opnået  Status 











 
Anders Junker  2005  Gladsaxe Svømmeklub    31.61        1:04.38   
Louie Hansen  2005  Gentofte Svømme Klub    32.10        1:06.26   
William Bendix Schmidt  2005  Gladsaxe Svømmeklub    32.68        1:06.29   
Oliver Lassen  2005  Sigma Swim    31.82        1:06.65   
Magnus Løfquist  2005  Sigma Swim    33.48        1:09.57   
Mads Sørensen  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    33.08        1:09.74   
Tristan Jensen  2006  Hovedstadens Svømmeklub    34.02        1:10.17   
Peter Bjerre Olsen  2006  Gentofte Svømme Klub    34.21        1:10.37   
Oscar Rybak-Andersen  2005  Gentofte Svømme Klub    35.34        1:11.05   
10  Stefan Helding Danielsen  2005  Køge Svømmeklub    34.69        1:11.20   
11  Andreas Hammer Dohn  2006  Lyngby Svømmeklub    34.72        1:11.32   
12  Linus Heinrichsen  2006  Helsingør Svømmeklub    34.49        1:12.44   
13  Frederik Gersby  2006  Sigma Swim    35.41        1:12.67   
14  Halfdan Dahl Jespersen  2006  Hovedstadens Svømmeklub    35.85        1:13.47   
15  Sven Ole H. Frederiksen  2006  Gladsaxe Svømmeklub    35.96        1:14.15   
16  Storm Melgaard  2007  Køge Svømmeklub    34.83        1:14.66   
17  Mathias Hemmingsen  2007  Lyngby Svømmeklub    36.86        1:15.00   
18  Gustav Majkjær Mikkelsen  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    37.00        1:15.99   
19  Emil Espinoza  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    36.79        1:16.11   
20  Asger Hvilsom  2007  Helsingør Svømmeklub    36.86        1:18.60   
21  Johannes Framke  2006  Sigma Swim    38.50        1:18.97   
22  Simon Voldmester  2007  Hovedstadens Svømmeklub    38.68        1:20.34   
23  Christian Nimb  2006  Sigma Swim    39.34        1:20.58   
24  Frederik Luca Lamprecht  2006  GTI    39.10        1:21.88   
25  Andreas Ellgaard Svedal  2006  Gentofte Svømme Klub    42.00        1:25.47   
26  Mark Dimon  2006  GTI    43.22        1:29.68   
27  Damian Dembinski-Eker  2006  Hørsholm Svømmeforening    46.35        1:36.23   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  15 september 2019 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  09:14 
 
Resultat Løb 5 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 5 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Holdstævne for Årgangssvømmere    Udskriftsdato  15 september 2019   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  09:14   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Sigma Swim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  14 september 2019         
 
 
Løb 5, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub  50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Mille Frydendahl  2006  Sigma Swim    36.85  1:18.28  2:00.52    2:43.23   
Sofie Amalie Krag  2006  Hovedstadens Svømmeklub    37.60  1:21.09  2:05.29    2:48.58   
Nina Katrine N. Nissen  2006  Lyngby Svømmeklub    38.78  1:22.99  2:08.06    2:52.55   
Julie Hovmand  2007  Sigma Swim    37.95  1:22.39  2:09.03    2:55.00   
Amalie Backhausen  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    39.83  1:24.46  2:10.00    2:55.69   
Julie Philip  2007  Hovedstadens Svømmeklub    40.09  1:25.73  2:11.31    2:56.06   
Sarah Ankjær Pedersen  2006  GTI    39.34  1:23.69  2:10.98    2:57.20   
Sofia Yuwei Zhang  2006  Lyngby Svømmeklub    40.16  1:25.20  2:11.43    2:57.41   
Mathilde Møller  2007  Hovedstadens Svømmeklub    40.93  1:26.61  2:12.46    2:57.67   
10  Henriette Roos  2006  Gladsaxe Svømmeklub    39.60  1:25.04  2:11.78    2:58.61   
11  Maja Damkjær Bartels  2006  Gladsaxe Svømmeklub    42.03  1:28.06  2:14.82    3:01.05   
12  Christine Stubbe Lundsby  2006  Gentofte Svømme Klub    41.84  1:28.65  2:15.64    3:01.17   
13  Andrea Søeborg  2006  Helsingør Svømmeklub    40.99  1:27.26  2:15.05    3:01.94   
14  Caroline Haugland  2007  Helsingør Svømmeklub    40.13  1:26.09  2:14.24    3:04.00   
15  Malene Dithmar  2006  GTI    41.80  1:28.74  2:17.01    3:04.94   
16  Marie Moesgaard  2008  Sigma Swim    42.06  1:30.18  2:18.93    3:06.21   
17  Anna Hjorth Christensen  2006  Køge Svømmeklub    41.46  1:29.06  2:17.49    3:06.44   
18  Annika Frederiksen  2007  GTI    41.17  1:28.91  2:18.07    3:06.66   
19  Emilie Dommer  2007  Hørsholm Svømmeforening    42.61  1:31.24  2:20.76    3:08.13   
20  Ella Kjær  2007  Gentofte Svømme Klub    42.07  1:30.70  2:21.39    3:12.18   
21  Katja Poulsen  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    42.79  1:32.99  2:24.47    3:14.80   
22  Astrid Hjuler Britze  2006  Hørsholm Svømmeforening    42.06  1:31.74  2:23.33    3:14.84   
23  Sofie Emilie Lange  2007  Gladsaxe Svømmeklub    43.85  1:33.85  2:25.15    3:16.19   
24  Mejse Jakobsen  2007  Køge Svømmeklub    45.60  1:37.25  2:30.60    3:22.92   
25  Laura Jørgensen  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    45.23  1:37.22  2:30.34    3:23.70   
26  Katrine Beenfeldt Weber  2008  Helsingør Svømmeklub    45.78  1:41.22  2:40.84    3:39.54   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  15 september 2019 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  09:14 
 
Resultat Løb 6 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 6 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Holdstævne for Årgangssvømmere    Udskriftsdato  15 september 2019   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  09:14   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Sigma Swim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  14 september 2019         
 
 
Løb 6, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub  50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Tobias Rosengaard  2005  Sigma Swim    35.06  1:14.15  1:53.79    2:31.85   
Robert E Falborg Pedersen  2005  Gladsaxe Svømmeklub    35.48  1:15.64  1:56.36    2:36.39   
Lucas Svej  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    35.89  1:16.97  2:00.13    2:40.90   
Mikkel Andersen  2005  Hovedstadens Svømmeklub    36.36  1:17.77  2:00.09    2:42.39   
Marius Mains  2005  GTI    37.15  1:19.47  2:03.05    2:45.66   
Malthe Funk Larsen  2005  Sigma Swim    37.12  1:20.04  2:03.80    2:47.30   
Oliver Lassen  2005  Sigma Swim    36.88  1:19.73  2:04.60    2:47.55   
Mathias Olsen  2005  GTI    37.69  1:20.09  2:03.98    2:48.66   
Illia Bulba  2005  Hørsholm Svømmeforening    37.00  1:19.90  2:04.45    2:48.85   
10  Erik Schmidt  2005  Gentofte Svømme Klub    38.84  1:22.26  2:05.96    2:50.63   
11  Carl Emil Lundgaard  2005  Gentofte Svømme Klub    39.58  1:22.92  2:07.39    2:50.65   
12  Nicklas Reinstrup  2006  Helsingør Svømmeklub    36.91  1:20.90  2:07.22    2:53.71   
13  Mads Emil Christiansen  2006  Lyngby Svømmeklub    40.35  1:24.60  2:09.36    2:55.18   
14  Karl Svane Kristensen  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    40.12  1:25.47  2:11.15    2:56.96   
15  Felix Holkenfeldt Be Berg  2007  Hovedstadens Svømmeklub    40.36  1:25.99  2:12.32    2:58.73   
16  Jens Krogh Hermansen  2006  Gladsaxe Svømmeklub    41.06  1:27.72  2:15.48    3:02.53   
17  Laurits Poulsen  2006  Køge Svømmeklub    41.47  1:28.15  2:16.19    3:02.82   
18  Frederik Knakkergaard  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    40.77  1:27.92  2:16.41    3:04.84   
19  August Taul  2006  Gentofte Svømme Klub    40.21  1:28.55  2:17.29    3:05.75   
20  Ib Fang Wang  2007  Hovedstadens Svømmeklub    42.54  1:32.10  2:24.63    3:16.42   
21  Gustav R. Christiansen  2006  Hørsholm Svømmeforening    42.28  1:31.61  2:23.80    3:16.66   
22  Marcus Munk  2007  Helsingør Svømmeklub    43.89  1:34.64  2:27.54    3:19.89   
23  Hjalte Lildballe Møller  2007  Køge Svømmeklub    45.63  1:38.67  2:33.43    3:26.79   
Otto Damsgaard Reinicke  2007  Helsingør Svømmeklub            DSQ  SW 7.1 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  15 september 2019 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  09:14 
 
Resultat Løb 7 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 7 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Holdstævne for Årgangssvømmere    Udskriftsdato  15 september 2019   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  09:14   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Sigma Swim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  14 september 2019         
 
 
Løb 7, 50m Butterfly Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub          Opnået  Status 











 
Malu Melody Christensen  2006  Hovedstadens Svømmeklub            29.25   
Sofie Ravn Herche  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            29.79   
Coco Li Fuhrmann  2006  Hovedstadens Svømmeklub            29.99   
Julie Liv Madsen  2006  GTI            30.47   
Astrid Mulipola  2006  Sigma Swim            30.50   
Liva la Cour  2006  Gentofte Svømme Klub            31.33   
Agnete Boelt  2006  Sigma Swim            31.40   
Jasmine Løkkegaard  2006  Gladsaxe Svømmeklub            32.02   
Ida Villemoes Poulsen  2007  Gladsaxe Svømmeklub            32.38   
10  Emma Hansen  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            32.52   
11  Sabrina Meldgaard Pejø  2006  GTI            32.62   
12  Sara Kaarup Andersen  2006  Hovedstadens Svømmeklub            32.86   
13  Marie Elster  2006  Lyngby Svømmeklub            33.02   
14  Amanda Knirkholt Jacobsen  2007  Sigma Swim            33.09   
15  Molly Namensen  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            33.69   
16  Andrea Nøhr Petersen  2006  Køge Svømmeklub            33.78   
17  Anna E.e. Balle  2006  Gentofte Svømme Klub            34.22   
18  Rebecca Bell  2007  Lyngby Svømmeklub            34.24   
19  Nanja Frahm-Falkenberg  2006  Gentofte Svømme Klub            34.56   
20  Signe C. H. Naaby  2007  GTI            34.93   
21  Sophie Flamand  2007  Gentofte Svømme Klub            35.77   
22  Anna Steen Petersen  2007  Køge Svømmeklub            35.94   
23  Silvia Martinsen  2007  Helsingør Svømmeklub            36.06   
24  Maria Kjer Rasmussen  2007  Hovedstadens Svømmeklub            36.35   
25  Juliane Sarauw Lundsgaard  2006  Hovedstadens Svømmeklub            36.39   
26  Sophie Amalie Rasmussen  2006  GTI            36.98   
27  Liva Wissing  2006  Sigma Swim            37.09   
28  Vigga Jacoby  2007  Hovedstadens Svømmeklub            37.91   
29  Oline Ludvigsen  2007  Gladsaxe Svømmeklub            38.25   
30  Laura Kaysfeld  2007  Gladsaxe Svømmeklub            38.29   
31  Kamilla Elisabeth Thorsen  2007  Helsingør Svømmeklub            38.35   
32  Victoria Haslund Mourier  2007  Hørsholm Svømmeforening            38.94   
33  Thilde Hjortshøj  2006  Hørsholm Svømmeforening            39.02   
34  Freja Fyller Jacobsen  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            40.85   
35  Ingeborg Fleron Qvant  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            43.59   
Amelia Eriksen  2008  Helsingør Svømmeklub            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  15 september 2019 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  09:14 
 
Resultat Løb 8 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 8 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Holdstævne for Årgangssvømmere    Udskriftsdato  15 september 2019   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  09:14   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Sigma Swim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  14 september 2019         
 
 
Løb 8, 50m Butterfly Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub          Opnået  Status 











 
Casper Puggaard  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            26.60   
William Bogø Andersen  2005  Gladsaxe Svømmeklub            28.65   
Cilas Madsen  2005  GTI            29.20   
Magnus Løfquist  2005  Sigma Swim            29.21   
Theodor Wernberg Løvgreen  2005  Sigma Swim            30.32   
Martin Svendson  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            30.49   
Noah Anker-Møller  2006  Sigma Swim            31.10   
Maximillian Udar  2006  Gentofte Svømme Klub            31.22   
Peter Bjerre Olsen  2006  Gentofte Svømme Klub            32.11   
10  David Johannes Dahl  2006  Gentofte Svømme Klub            32.58   
11  Christian Kjær Bollesen  2005  Lyngby Svømmeklub            33.19   
11  Hans Bjørn Legind  2007  Hovedstadens Svømmeklub            33.19   
13  Halfdan Dahl Jespersen  2006  Hovedstadens Svømmeklub            33.28   
14  William Brix Søhoel  2006  Gladsaxe Svømmeklub            33.71   
15  Oswald Lindquist  2006  Gentofte Svømme Klub            33.80   
16  Andreas Kelstrup Schou  2005  Gladsaxe Svømmeklub            33.97   
17  Sander F. Høyrup Johnsen  2007  Lyngby Svømmeklub            34.06   
18  Andreas Bendtsen  2007  Helsingør Svømmeklub            34.09   
19  Lucas Emil Heinze  2005  Køge Svømmeklub            34.20   
20  Calvin Christian Axen  2006  Køge Svømmeklub            34.53   
21  Anders Rye Gefke  2008  Helsingør Svømmeklub            35.76   
22  Carl S. Sørensen  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            35.89   
23  Jonas Holm Clausen  2006  Helsingør Svømmeklub            36.22   
24  Andreas Frommelt Hertz  2008  Helsingør Svømmeklub            38.50   
25  Frederik Luca Lamprecht  2006  GTI            39.05   
26  Daniel Emil Lund Cliff  2007  Hovedstadens Svømmeklub            39.83   
27  Mark Dimon  2006  GTI            40.77   
Anton Magnussen  2006  Hørsholm Svømmeforening            DNS   
Louie Hansen  2005  Gentofte Svømme Klub            DNS   
Carl Johan Møllenbach  2006  Gentofte Svømme Klub            DSQ  SW 4.4 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  15 september 2019 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  09:14 
 
Resultat Løb 9 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 9 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Holdstævne for Årgangssvømmere    Udskriftsdato  15 september 2019   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  09:15   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Sigma Swim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  14 september 2019         
 
 
Løb 9, 400m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub  100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Falka Tind  2006  Hovedstadens Svømmeklub    1:14.49  2:30.10  4:02.03    5:11.94   
Mathilde Severs  2006  Lyngby Svømmeklub    1:16.03  2:39.32  4:11.52    5:25.39   
Martine Damborg  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    1:16.78  2:41.59  4:19.42    5:33.85   
Matilde Maagøe  2007  Hovedstadens Svømmeklub    1:11.60  2:34.74  4:16.41    5:35.80   
Klara-Sofie Bollmann  2006  Køge Svømmeklub    1:14.51  2:42.99  4:25.08    5:40.09   
Elisabeth Augusta Englev  2006  GTI    1:14.03  2:40.71  4:20.87    5:40.28   
Alma Møller-Ern  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    1:15.70  2:43.86  4:21.20    5:41.01   
Karen Markussen  2007  Sigma Swim    1:16.36  2:44.75  4:21.86    5:41.53   
Emily Reuter  2006  Lyngby Svømmeklub    1:26.52  2:50.19  4:24.07    5:41.67   
10  Bianca Roos  2006  Gladsaxe Svømmeklub    1:21.03  2:51.01  4:28.13    5:46.09   
11  Rebekka Roed  2007  Køge Svømmeklub    1:26.26  2:54.50  4:32.82    5:49.81   
12  Mille Giolbas  2006  GTI    1:20.64  2:53.18  4:36.71    5:52.13   
13  Henriette Roos  2006  Gladsaxe Svømmeklub    1:30.52  2:57.90  4:32.95    5:53.02   
14  Ada Hasløv Brunsgaard  2006  Gentofte Svømme Klub    1:26.59  2:53.47  4:35.06    5:53.19   
15  Ea Lund Havgaard  2007  Helsingør Svømmeklub    1:22.76  2:57.78  4:35.08    5:58.92   
16  Siv Reimer  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    1:23.57  2:54.19  4:37.11    6:02.70   
17  Linnea Funk Larsen  2007  Sigma Swim    1:25.00  2:58.10  4:40.05    6:04.82   
18  Maja Vejborg  2007  Gentofte Svømme Klub    1:31.99  3:04.19  4:46.65    6:05.04   
19  Olga Vejlby  2006  Helsingør Svømmeklub    1:20.67  2:59.93  4:47.83    6:11.43   
20  Sophie Amalie Rasmussen  2006  GTI    1:27.48  3:05.54  4:55.22    6:20.37   
21  Anna Bruun-Møller  2007  Hørsholm Svømmeforening    1:38.95  3:20.58  5:17.99    6:45.75   
22  Oline Ludvigsen  2007  Gladsaxe Svømmeklub    1:36.44  3:17.58  5:23.28    6:47.83   
Amalie Rose Søndergaard  2006  Hørsholm Svømmeforening            DSQ  SW 6.5 
Mille Frydendahl  2006  Sigma Swim            DSQ  SW 8.4 
Stella Demuth Andersen  2006  Gentofte Svømme Klub            DSQ  SW 6.2 
Zoe Overby Traberg  2006  Hovedstadens Svømmeklub            DSQ  SW 6.4 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  15 september 2019 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  09:15 
 
Resultat Løb 10 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 10 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Holdstævne for Årgangssvømmere    Udskriftsdato  15 september 2019   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  16:48   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Sigma Swim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  14 september 2019         
 
 
Løb 10, 400m Medley Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub  100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Tobias Rosengaard  2005  Sigma Swim    1:09.18  2:27.02  3:49.70    5:00.58   
Magnus Ulrik Larsen  2005  GTI    1:06.25  2:30.84  3:57.22    5:05.06   
Vincent Matras  2005  Gladsaxe Svømmeklub    1:10.01  2:27.61  3:57.15    5:05.06   
Aksel Thuesen Güsmer  2006  Hovedstadens Svømmeklub    1:11.39  2:29.22  3:55.96    5:10.02   
Nicholas H. Hansen  2005  Gladsaxe Svømmeklub    1:16.96  2:36.14  4:04.80    5:17.67   
Laurits Boserup  2005  Gentofte Svømme Klub    1:12.41  2:36.07  4:05.59    5:20.04   
Malthe Funk Larsen  2005  Sigma Swim    1:18.63  2:41.89  4:11.91    5:24.58   
Frederik Gersby  2006  Sigma Swim    1:18.16  2:44.36  4:18.41    5:30.19   
Mathias Olsen  2005  GTI    1:18.97  2:45.55  4:17.11    5:35.34   
10  Magnus Steen Andersen  2006  Hovedstadens Svømmeklub    1:21.02  2:46.24  4:24.88    5:38.97   
11  Nicklas Reinstrup  2006  Helsingør Svømmeklub    1:15.80  2:47.75  4:24.17    5:42.82   
12  Sander F. Høyrup Johnsen  2007  Lyngby Svømmeklub    1:19.04  2:48.60  4:28.26    5:45.81   
13  Emil Espinoza  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    1:23.10  2:51.07  4:28.62    5:47.79   
14  Calvin Christian Axen  2006  Køge Svømmeklub    1:20.47  2:48.99  4:42.97    6:01.33   
15  Sebastian Højer Øster  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    1:29.42  3:03.70  4:41.43    6:02.77   
16  Laurits Poulsen  2006  Køge Svømmeklub    1:26.23  2:58.61  4:39.37    6:03.17   
August Arup Neergaard  2005  Gentofte Svømme Klub            DSQ  SW 8.2 
Gustav Majkjær Mikkelsen  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            DSQ  SW 6.5 
Mikkel Retbøll-Bauer  2006  Hørsholm Svømmeforening            DSQ  SW 4.4 
Valdemar Menck Nielsen  2005  Helsingør Svømmeklub            DSQ  SW 6.2 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  15 september 2019 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  16:48 
 
Resultat Løb 11 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 11 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Holdstævne for Årgangssvømmere    Udskriftsdato  15 september 2019   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  09:15   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Sigma Swim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  14 september 2019         
 
 
Løb 11, 8x50m Fri mix, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub  50m        Opnået  Status 











 
Sigma  2005  Sigma Swim            3:39.74   
  Tobias Rosengaard  2005      27.42        27.42   
  Sebastian Sand Gottlieb  2005      26.16        53.58   
  Hector Kaltoft  2006      26.52        1:20.10   
  Theodor Wernberg Løvgreen  2005      27.29        1:47.39   
  Andrea Lindberg Vedøe  2006      27.61        2:15.00   
  Agnete Boelt  2006      27.94        2:42.94   
  Mille Frydendahl  2006      28.40        3:11.34   
  Astrid Mulipola  2006      28.40        3:39.74   
                     
Hovedstaden Mix  2005  Hovedstadens Svømmeklub            3:43.75   
  Gustav Steen Andersen  2006      27.45        27.45   
  Coco Li Fuhrmann  2006      27.94        55.39   
  Aksel Thuesen Güsmer  2006      27.79        1:23.18   
  Malu Melody Christensen  2006      28.05        1:51.23   
  Mikkel Andersen  2005      28.65        2:19.88   
  Isabella Pedersen  2007      28.05        2:47.93   
  Magnus Steen Andersen  2006      28.32        3:16.25   
  Falka Tind  2006      27.50        3:43.75   
                     
Kvik Mix  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            3:45.06   
  Casper Puggaard  2005      25.67        25.67   
  Sofie Ravn Herche  2007      27.64        53.31   
  Mads Sørensen  2005      28.12        1:21.43   
  Martine Damborg  2007      29.10        1:50.53   
  Lucas Svej  2005      28.55        2:19.08   
  Emma Hansen  2007      29.21        2:48.29   
  Martin Svendson  2005      28.20        3:16.49   
  Molly Namensen  2006      28.57        3:45.06   
                     
Gsc Mix  2005  Gladsaxe Svømmeklub            3:48.10   
  William Bendix Schmidt  2005      27.82        27.82   
  Robert E Falborg Pedersen  2005      26.06        53.88   
  William Bogø Andersen  2005      27.27        1:21.15   
  Vincent Matras  2005      27.48        1:48.63   
  Kamma Rasmussen  2006      29.79        2:18.42   
  Jasmine Løkkegaard  2006      29.69        2:48.11   
  Ida Villemoes Poulsen  2007      29.15        3:17.26   
  Bianca Roos  2006      30.84        3:48.10   
                     
Gti Mix  2005  GTI            3:48.25   
  Magnus Ulrik Larsen  2005      26.80        26.80   
  Emil Szipli Pedersen  2006      29.54        56.34   
  Frida Caroline Knudsen  2007      29.66        1:26.00   
  Mille Giolbas  2006      30.62        1:56.62   
  Elisabeth Augusta Englev  2006      30.04        2:26.66   
  Cilas Madsen  2005      27.11        2:53.77   
  Julie Liv Madsen  2006      28.28        3:22.05   
  Daniel Bastholm  2005      26.20        3:48.25   
                     
Gentofte 8 Ball Mix  2005  Gentofte Svømme Klub            3:51.85   
  Laurits Boserup  2005      28.46        28.46   
  Liva la Cour  2006      29.06        57.52   
  August Arup Neergaard  2005      26.64        1:24.16   
  Frederik Aarup-Andersen  2006      28.34        1:52.50   
  Erik Schmidt  2005      28.07        2:20.57   
  Christine Stubbe Lundsby  2006      29.95        2:50.52   
  Stella Demuth Andersen  2006      31.27        3:21.79   
  Julie Heurlin Lunding  2006      30.06        3:51.85   
                     
Helsingør Mix  2006  Helsingør Svømmeklub            3:53.16   
  Linus Heinrichsen  2006      27.59        27.59   
  Jens Christian Koefoed  2006      28.93        56.52   
  Valdemar Menck Nielsen  2005      24.65        1:21.17   
  Nicklas Reinstrup  2006      27.57        1:48.74   
  Caroline Haugland  2007      29.62        2:18.36   
  Olga Vejlby  2006      31.55        2:49.91   
  Ea Lund Havgaard  2007      31.83        3:21.74   
  Silvia Martinsen  2007      31.42        3:53.16   
                     
Red Stags Mix  2005  Hørsholm Svømmeforening            4:00.97   
  Illia Bulba  2005      27.70        27.70   
  Rasmus Fabricius Pedersen  2005      29.18        56.88   
  Mikkel Retbøll-Bauer  2006      27.14        1:24.02   
  Gustav R. Christiansen  2006      31.19        1:55.21   
  Freja Mathilde Kaas  2006      30.32        2:25.53   
  Amalie Rose Søndergaard  2006      31.58        2:57.11   
  Astrid Hjuler Britze  2006      31.40        3:28.51   
  Thilde Hjortshøj  2006      32.46        4:00.97   
                     
Køge Jule Mix  2005  Køge Svømmeklub            4:01.49   
  Joachim Poulsen  2006      27.18        27.18   
  Stefan Helding Danielsen  2005      28.69        55.87   
  Storm Melgaard  2007      29.66        1:25.53   
  Laurits Poulsen  2006      30.50        1:56.03   
  Klara-Sofie Bollmann  2006      30.06        2:26.09   
  Anne-Marie T. Kristensen  2007      31.51        2:57.60   
  Mejse Jakobsen  2007      32.92        3:30.52   
  Andrea Nøhr Petersen  2006      30.97        4:01.49   
                     
10  Lyngby Royal Eclipse  2006  Lyngby Svømmeklub            4:02.46   
  Mathilde Severs  2006      28.51        28.51   
  Andreas Hammer Dohn  2006      28.10        56.61   
  Sander F. Høyrup Johnsen  2007      30.45        1:27.06   
  Victoria Wiingaard  2006      30.98        1:58.04   
  Mads Emil Christiansen  2006      31.07        2:29.11   
  Marie Elster  2006      31.12        3:00.23   
  Rebecca Bell  2007      30.85        3:31.08   
  Mathias Hemmingsen  2007      31.38        4:02.46   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  15 september 2019 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  09:15 
 
Resultat Løb 12 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 12 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Holdstævne for Årgangssvømmere    Udskriftsdato  15 september 2019   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  09:15   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Sigma Swim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  14 september 2019         
 
 
Løb 12, Jokerløb Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub  50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Alba Mantoni  2006  Gentofte Svømme Klub    40.97        40.97   
Coco Li Fuhrmann  2006  Hovedstadens Svømmeklub    42.85        42.85   
Andrea Søeborg  2006  Helsingør Svømmeklub    44.64        44.64   
Julie Liv Madsen  2006  GTI    44.85        44.85   
Mille Frydendahl  2006  Sigma Swim    45.25        45.25   
Astrid Hjuler Britze  2006  Hørsholm Svømmeforening    45.65        45.65   
Agnete Boelt  2006  Sigma Swim    46.82        46.82   
Alma Møller-Ern  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    47.75        47.75   
Klara-Sofie Bollmann  2006  Køge Svømmeklub    47.92        47.92   
10  Andrea Nøhr Petersen  2006  Køge Svømmeklub    48.07        48.07   
11  Laura Jørgensen  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    48.77        48.77   
12  Lise H. V. Waarst  2007  Gladsaxe Svømmeklub    49.79        49.79   
13  Marie Elster  2006  Lyngby Svømmeklub    50.44        50.44   
14  Christine Stubbe Lundsby  2006  Gentofte Svømme Klub    50.66        50.66   
15  Alma Lind Babin  2006  Lyngby Svømmeklub    51.90        51.90   
16  Bianca Roos  2006  Gladsaxe Svømmeklub    52.22        52.22   
17  Kamilla Elisabeth Thorsen  2007  Helsingør Svømmeklub    54.26        54.26   
18  Elisabeth Augusta Englev  2006  GTI    55.31        55.31   
19  Juliane Sarauw Lundsgaard  2006  Hovedstadens Svømmeklub    55.36        55.36   
Emilie Dommer  2007  Hørsholm Svømmeforening            DSQ  Vending f 25M 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  15 september 2019 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  09:15 
 
Resultat Løb 13 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 13 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Holdstævne for Årgangssvømmere    Udskriftsdato  15 september 2019   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  09:15   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Sigma Swim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  14 september 2019         
 
 
Løb 13, Jokerløb Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub  50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Daniel Bastholm  2005  GTI    40.01        40.01   
Sebastian Sand Gottlieb  2005  Sigma Swim    41.15        41.15   
Stefan Helding Danielsen  2005  Køge Svømmeklub    42.86        42.86   
Robert E Falborg Pedersen  2005  Gladsaxe Svømmeklub    43.85        43.85   
William Bendix Schmidt  2005  Gladsaxe Svømmeklub    44.26        44.26   
Illia Bulba  2005  Hørsholm Svømmeforening    44.96        44.96   
Tobias Melhede  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    45.90        45.90   
Felix Holkenfeldt Be Berg  2007  Hovedstadens Svømmeklub    45.98        45.98   
Martin Svendson  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    46.99        46.99   
10  Andreas Bendtsen  2007  Helsingør Svømmeklub    47.09        47.09   
11  Tristan Jensen  2006  Hovedstadens Svømmeklub    47.67        47.67   
12  Laurits Boserup  2005  Gentofte Svømme Klub    48.51        48.51   
12  Theodor Wernberg Løvgreen  2005  Sigma Swim    48.51        48.51   
14  Asger Hvilsom  2007  Helsingør Svømmeklub    50.08        50.08   
15  Mads Emil Christiansen  2006  Lyngby Svømmeklub    54.17        54.17   
16  Carl Emil Lundgaard  2005  Gentofte Svømme Klub    54.37        54.37   
17  Magnus Ulrik Larsen  2005  GTI    55.02        55.02   
18  Calvin Christian Axen  2006  Køge Svømmeklub    59.61        59.61   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  15 september 2019 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  09:15 
 
Resultat Løb 14 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 14 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Holdstævne for Årgangssvømmere    Udskriftsdato  15 september 2019   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  09:15   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Sigma Swim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  14 september 2019         
 
 
Løb 14, 6x100m IM Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub  50m  100m      Opnået  Status 











 
Gsc Drenge  2005  Gladsaxe Svømmeklub            6:38.86   
  Robert E Falborg Pedersen  2005      29.54  1:03.22      1:03.22   
  William Bogø Andersen  2005      30.19  1:06.66      2:09.88   
  Vincent Matras  2005      30.33  1:06.28      3:16.16   
  Anders Junker  2005      29.93  1:07.56      4:23.72   
  William Bendix Schmidt  2005      31.33  1:07.77      5:31.49   
  Nicholas H. Hansen  2005      31.28  1:07.37      6:38.86   
                     
Sigma  2005  Sigma Swim            6:49.29   
  Tobias Rosengaard  2005      31.50  1:05.30      1:05.30   
  Sebastian Sand Gottlieb  2005      30.52  1:06.43      2:11.73   
  Magnus Jacobsen  2006        1:09.22      3:20.95   
  Hector Kaltoft  2006        1:06.99      4:27.94   
  Theodor Wernberg Løvgreen  2005      31.15  1:10.94      5:38.88   
  Frederik Gersby  2006      32.33  1:10.41      6:49.29   
                     
Gentofte Superboys  2005  Gentofte Svømme Klub            6:55.82   
  August Arup Neergaard  2005      30.61  1:05.61      1:05.61   
  Erik Schmidt  2005      31.70  1:08.37      2:13.98   
  Laurits Boserup  2005      32.64  1:08.78      3:22.76   
  Carl Emil Lundgaard  2005      34.27  1:11.95      4:34.71   
  Frederik Aarup-Andersen  2006      31.45  1:09.01      5:43.72   
  Oscar Rybak-Andersen  2005      33.53  1:12.10      6:55.82   
                     
Hovedstadens Drenge  2005  Hovedstadens Svømmeklub            7:00.88   
  Aksel Thuesen Güsmer  2006      31.00  1:07.60      1:07.60   
  Gustav Steen Andersen  2006      32.70  1:09.63      2:17.23   
  Tristan Jensen  2006      32.39  1:09.98      3:27.21   
  Magnus Steen Andersen  2006      33.28  1:12.06      4:39.27   
  Felix Holkenfeldt Be Berg  2007      35.97  1:15.25      5:54.52   
  Mikkel Andersen  2005      31.30  1:06.36      7:00.88   
                     
Kvik K2 Boys  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            7:01.04   
  Casper Puggaard  2005      27.88  1:02.39      1:02.39   
  Lucas Svej  2005      33.42  1:11.15      2:13.54   
  Mads Sørensen  2005      32.32  1:10.13      3:23.67   
  Frederik Knakkergaard  2005      33.57  1:12.24      4:35.91   
  Emil Espinoza  2006      33.39  1:14.16      5:50.07   
  Martin Svendson  2005      31.40  1:10.97      7:01.04   
                     
Helsingør Drenge  2006  Helsingør Svømmeklub            7:24.03   
  Valdemar Menck Nielsen  2005      28.30  1:03.85      1:03.85   
  Nicklas Reinstrup  2006      31.70  1:09.38      2:13.23   
  Linus Heinrichsen  2006      32.49  1:12.98      3:26.21   
  Jens Christian Koefoed  2006      35.22  1:15.69      4:41.90   
  Andreas Bendtsen  2007      35.17  1:18.77      6:00.67   
  Marcus Munk  2007      38.70  1:23.36      7:24.03   
                     
Køge Jule - Boys  2006  Køge Svømmeklub            7:42.32   
  Joachim Poulsen  2006      33.25  1:12.05      1:12.05   
  Stefan Helding Danielsen  2005      33.85  1:12.91      2:24.96   
  Laurits Poulsen  2006      37.20  1:19.07      3:44.03   
  Storm Melgaard  2007      34.20  1:16.78      5:00.81   
  Hjalte Lildballe Møller  2007      38.42  1:25.04      6:25.85   
  Lucas Emil Heinze  2005      34.84  1:16.47      7:42.32   
                     
Lyngby Royal Sun  2005  Lyngby Svømmeklub            7:49.37   
  Andreas Hammer Dohn  2006      34.48  1:14.54      1:14.54   
  Sander F. Høyrup Johnsen  2007      36.96  1:19.58      2:34.12   
  Mads Emil Christiansen  2006      37.67  1:18.35      3:52.47   
  Mathias Hemmingsen  2007      37.67  1:21.48      5:13.95   
  Alexander Hartvigsen  2006      36.21  1:20.33      6:34.28   
  Christian Kjær Bollesen  2005      33.13  1:15.09      7:49.37   
                     
Gti Boys  2005  GTI            DSQ  SW 6.4 
  Magnus Ulrik Larsen  2005      30.53  1:05.23      1:05.23   
  Mathias Olsen  2005      34.59  1:13.09      2:18.32   
  Marius Mains  2005      32.76  1:11.07      3:29.39   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  15 september 2019 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  09:15 
 
Resultat Løb 15 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 15 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Holdstævne for Årgangssvømmere    Udskriftsdato  15 september 2019   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  09:15   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Sigma Swim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  14 september 2019         
 
 
Løb 15, 100m Butterfly Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub  50m        Opnået  Status 











 
Elisabeth Augusta Englev  2006  GTI    32.27        1:09.09   
Astrid Mulipola  2006  Sigma Swim    33.59        1:09.36   
Alma Møller-Ern  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    32.66        1:10.66   
Kamma Rasmussen  2006  Gladsaxe Svømmeklub    32.53        1:11.46   
Sabrina Meldgaard Pejø  2006  GTI    34.26        1:12.31   
Mathilde Møller  2007  Hovedstadens Svømmeklub    33.55        1:12.44   
Amanda Knirkholt Jacobsen  2007  Sigma Swim    34.07        1:14.50   
Sara Kaarup Andersen  2006  Hovedstadens Svømmeklub    34.73        1:14.81   
Karen Markussen  2007  Sigma Swim    35.31        1:15.00   
10  Martine Damborg  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    33.44        1:15.53   
11  Julie Heurlin Lunding  2006  Gentofte Svømme Klub    35.67        1:17.16   
12  Anna E.e. Balle  2006  Gentofte Svømme Klub    37.09        1:18.21   
13  Olga Vejlby  2006  Helsingør Svømmeklub    36.34        1:18.67   
14  Bianca Roos  2006  Gladsaxe Svømmeklub    35.96        1:18.96   
15  Andrea Nøhr Petersen  2006  Køge Svømmeklub    36.50        1:19.24   
16  Ea Lund Havgaard  2007  Helsingør Svømmeklub    36.49        1:19.91   
17  Rebecca Bell  2007  Lyngby Svømmeklub    35.11        1:20.12   
18  Freja Mathilde Kaas  2006  Hørsholm Svømmeforening    35.34        1:21.71   
19  Christine Stubbe Lundsby  2006  Gentofte Svømme Klub    36.78        1:21.95   
20  Katja Poulsen  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    36.30        1:21.97   
21  Sophie Flamand  2007  Gentofte Svømme Klub    36.86        1:22.22   
22  Linnea Funk Larsen  2007  Sigma Swim    38.43        1:22.59   
23  Juliane Sarauw Lundsgaard  2006  Hovedstadens Svømmeklub    38.85        1:23.00   
24  Anna Steen Petersen  2007  Køge Svømmeklub    38.54        1:23.25   
25  Amalie Rose Søndergaard  2006  Hørsholm Svømmeforening    38.76        1:24.51   
26  Laura Kaysfeld  2007  Gladsaxe Svømmeklub    42.47        1:28.78   
27  Maria Kjer Rasmussen  2007  Hovedstadens Svømmeklub    40.67        1:29.90   
28  Oline Ludvigsen  2007  Gladsaxe Svømmeklub    42.67        1:32.73   
29  Freja Fyller Jacobsen  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    43.06        1:32.74   
30  Christine Dalsgaard  2007  Sigma Swim    42.46        1:32.89   
31  Leonora Wahl-Brink  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    42.64        1:36.43   
Sophie Harborg Fuchs  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            DSQ  sw 4.4 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  15 september 2019 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  09:15 
 
Resultat Løb 16 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 16 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Holdstævne for Årgangssvømmere    Udskriftsdato  15 september 2019   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  09:16   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Sigma Swim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  14 september 2019         
 
 
Løb 16, 100m Butterfly Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub  50m        Opnået  Status 











 
Magnus Ulrik Larsen  2005  GTI    30.04        1:02.63   
William Bogø Andersen  2005  Gladsaxe Svømmeklub    30.03        1:03.92   
Magnus Løfquist  2005  Sigma Swim    30.56        1:06.06   
Mikkel Andersen  2005  Hovedstadens Svømmeklub    31.34        1:06.91   
Erik Schmidt  2005  Gentofte Svømme Klub    31.86        1:07.66   
Lucas Svej  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    32.11        1:08.91   
Noah Anker-Møller  2006  Sigma Swim    32.14        1:08.94   
Martin Svendson  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    32.83        1:10.49   
Joachim Poulsen  2006  Køge Svømmeklub    32.21        1:10.74   
10  Theodor Wernberg Løvgreen  2005  Sigma Swim    32.86        1:10.87   
11  William Brix Søhoel  2006  Gladsaxe Svømmeklub    34.17        1:13.21   
12  Oscar Rybak-Andersen  2005  Gentofte Svømme Klub    34.80        1:13.53   
13  Emil Szipli Pedersen  2006  GTI    35.10        1:16.11   
14  Oswald Lindquist  2006  Gentofte Svømme Klub    34.64        1:16.51   
15  Gustav Majkjær Mikkelsen  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    34.93        1:16.71   
16  David Johannes Dahl  2006  Gentofte Svømme Klub    33.72        1:17.71   
17  Hans Bjørn Legind  2007  Hovedstadens Svømmeklub    34.77        1:19.33   
18  Calvin Christian Axen  2006  Køge Svømmeklub    37.77        1:20.73   
19  Alexander Hartvigsen  2006  Lyngby Svømmeklub    38.52        1:23.21   
20  Asger Hvilsom  2007  Helsingør Svømmeklub    36.57        1:24.42   
21  Johannes Framke  2006  Sigma Swim    38.43        1:25.02   
22  Sven Ole H. Frederiksen  2006  Gladsaxe Svømmeklub    38.48        1:27.93   
23  Jonas Holm Clausen  2006  Helsingør Svømmeklub    39.28        1:27.98   
24  Christian Nimb  2006  Sigma Swim    38.85        1:28.63   
Linus Klarskov Vidovic  2007  Hovedstadens Svømmeklub    42.00        1:29.43  EXTRA 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  15 september 2019 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  09:16 
 
Resultat Løb 17 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 17 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Holdstævne for Årgangssvømmere    Udskriftsdato  15 september 2019   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  09:16   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Sigma Swim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  14 september 2019         
 
 
Løb 17, 200m Frisvømning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub  50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Andrea Lindberg Vedøe  2006  Sigma Swim    31.15  1:05.22  1:39.99    2:14.03   
Matilde Maagøe  2007  Hovedstadens Svømmeklub    32.28  1:07.88  1:44.23    2:19.35   
Isabella Pedersen  2007  Hovedstadens Svømmeklub    31.38  1:07.34  1:44.58    2:20.26   
Julie Liv Madsen  2006  GTI    32.18  1:07.85  1:44.12    2:20.71   
Klara-Sofie Bollmann  2006  Køge Svømmeklub    31.89  1:08.04  1:44.91    2:21.58   
Emma Hansen  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    33.71  1:11.08  1:48.28    2:23.86   
Molly Namensen  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    32.69  1:08.87  1:46.57    2:24.14   
Stella Demuth Andersen  2006  Gentofte Svømme Klub    33.32  1:09.68  1:47.54    2:24.53   
Victoria Wiingaard  2006  Lyngby Svømmeklub    33.44  1:10.55  1:48.61    2:25.12   
10  Mille Giolbas  2006  GTI    33.71  1:10.75  1:49.11    2:25.40   
11  Alba Mantoni  2006  Gentofte Svømme Klub    33.19  1:10.41  1:48.10    2:25.53   
12  Silje Nygaard Engedal  2007  Gladsaxe Svømmeklub    33.19  1:10.79  1:49.82    2:26.31   
13  Cecilie Rud  2006  Sigma Swim    34.73  1:11.84  1:49.33    2:26.47   
14  Marie Moesgaard  2008  Sigma Swim    33.93  1:11.49  1:50.29    2:26.51   
15  Lise H. V. Waarst  2007  Gladsaxe Svømmeklub    33.47  1:11.09  1:50.36    2:29.50   
16  Maria Claudia S. Hansen  2006  Gladsaxe Svømmeklub    34.63  1:13.22  1:52.70    2:31.31   
17  Alma Lind Babin  2006  Lyngby Svømmeklub    35.39  1:14.08  1:52.93    2:32.37   
18  Rebekka Roed  2007  Køge Svømmeklub    36.07  1:15.95  1:54.99    2:32.53   
19  Juliane Sarauw Lundsgaard  2006  Hovedstadens Svømmeklub    35.31  1:14.66  1:54.92    2:33.13   
20  Sofia Yuwei Zhang  2006  Lyngby Svømmeklub    35.99  1:15.97  1:55.88    2:34.13   
21  Anna Bruun-Møller  2007  Hørsholm Svømmeforening    36.14  1:17.24  1:58.75    2:38.98   
22  Caroline Victoria Reedtz  2007  Gentofte Svømme Klub    37.02  1:18.91  2:01.68    2:42.93   
23  Ulrikke Skjøth-Rasmussen  2007  Helsingør Svømmeklub    36.74  1:18.18  2:01.35    2:42.95   
24  Victoria Haslund Mourier  2007  Hørsholm Svømmeforening    36.96  1:18.41      2:43.25   
25  Smilla Hauge  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    36.61  1:18.50  2:02.53    2:45.37   
26  Silvia Martinsen  2007  Helsingør Svømmeklub    37.00  1:20.84  2:08.52    2:54.48   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  15 september 2019 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  09:16 
 
Resultat Løb 18 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 18 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Holdstævne for Årgangssvømmere    Udskriftsdato  15 september 2019   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  09:16   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Sigma Swim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  14 september 2019         
 
 
Løb 18, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub  50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Sebastian Sand Gottlieb  2005  Sigma Swim    29.03  1:01.56  1:33.68    2:04.75   
Vincent Matras  2005  Gladsaxe Svømmeklub    28.91  1:00.93  1:34.73    2:07.74   
Daniel Bastholm  2005  GTI    28.84  1:01.08  1:34.75    2:09.92   
Gustav Steen Andersen  2006  Hovedstadens Svømmeklub    31.44  1:06.35  1:40.72    2:13.72   
Cilas Madsen  2005  GTI    29.71  1:03.72  1:38.72    2:14.07   
Magnus Jacobsen  2006  Sigma Swim    31.47  1:06.52  1:41.06    2:14.34   
Mads Sørensen  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    30.52  1:05.64  1:41.85    2:16.87   
Stefan Helding Danielsen  2005  Køge Svømmeklub    31.94  1:07.43  1:43.16    2:18.32   
Magnus Tullberg  2005  Sigma Swim    32.66  1:08.71  1:45.77    2:20.33   
10  Frederik Knakkergaard  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    33.28  1:08.50  1:44.83    2:20.65   
11  Jens Krogh Hermansen  2006  Gladsaxe Svømmeklub    31.95  1:08.11  1:45.32    2:21.35   
12  Magnus Steen Andersen  2006  Hovedstadens Svømmeklub    32.51  1:08.58  1:45.72    2:21.87   
13  Rasmus Fabricius Pedersen  2005  Hørsholm Svømmeforening    32.15  1:08.60  1:46.22    2:22.45   
14  Emil Espinoza  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    33.95  1:11.11  1:48.28    2:24.25   
15  Andreas Kelstrup Schou  2005  Gladsaxe Svømmeklub    31.97  1:09.07  1:47.34    2:24.77   
16  Mads Emil Christiansen  2006  Lyngby Svømmeklub    34.29  1:11.48  1:49.01    2:25.17   
17  Lucas Emil Heinze  2005  Køge Svømmeklub    33.94  1:11.42  1:49.01    2:25.71   
18  Linus Heinrichsen  2006  Helsingør Svømmeklub    32.94  1:10.11  1:49.04    2:26.72   
19  Jens Christian Koefoed  2006  Helsingør Svømmeklub    33.37  1:12.20  1:51.99    2:28.60   
20  August Taul  2006  Gentofte Svømme Klub    35.72  1:13.98  1:52.86    2:29.03   
21  Konradas Juska  2007  Hovedstadens Svømmeklub    34.81  1:14.36  1:55.16    2:34.36   
22  Mark Dimon  2006  GTI    37.01  1:19.39  2:02.20    2:41.27   
23  Hannibal Wamberg  2006  Gentofte Svømme Klub    36.17  1:18.26  2:01.38    2:41.57   
Mikkel Retbøll-Bauer  2006  Hørsholm Svømmeforening            DNS   
Carl Johan Møllenbach  2006  Gentofte Svømme Klub            DSQ  sw 4.4 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  15 september 2019 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  09:16 
 
Resultat Løb 19 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 19 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Holdstævne for Årgangssvømmere    Udskriftsdato  15 september 2019   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  09:16   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Sigma Swim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  14 september 2019         
 
 
Løb 19, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub          Opnået  Status 











 
Malu Melody Christensen  2006  Hovedstadens Svømmeklub            30.85   
Agnete Boelt  2006  Sigma Swim            31.73   
Siv Reimer  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            32.97   
Frida Caroline Knudsen  2007  GTI            33.93   
Mikkeline Steen Stokkebro  2007  Hovedstadens Svømmeklub            33.99   
Emma Hansen  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            34.37   
Jasmine Løkkegaard  2006  Gladsaxe Svømmeklub            34.38   
Emily Reuter  2006  Lyngby Svømmeklub            34.69   
Alba Mantoni  2006  Gentofte Svømme Klub            34.79   
10  Dikte Johanne Schrøder  2006  Gentofte Svømme Klub            34.97   
11  Ida Marie Frederiksen  2008  Sigma Swim            35.10   
12  Freja Mathilde Kaas  2006  Hørsholm Svømmeforening            35.73   
13  Laura Cecilie Salling  2006  Lyngby Svømmeklub            35.77   
14  Nina Griffin  2007  Gentofte Svømme Klub            35.86   
15  Mathilde Pedersen  2007  Køge Svømmeklub            36.28   
16  Naja O. K. Neergaard  2007  GTI            36.33   
17  Rebecca Bell  2007  Lyngby Svømmeklub            36.41   
18  Anna Hinsch Lauritzen  2006  Gentofte Svømme Klub            36.63   
19  Laura Lind-Christensen  2006  Sigma Swim            37.48   
20  Laura Jørgensen  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            37.54   
21  Signe C. H. Naaby  2007  GTI            37.86   
22  Anne-Marie T. Kristensen  2007  Køge Svømmeklub            38.27   
22  Lise H. V. Waarst  2007  Gladsaxe Svømmeklub            38.27   
24  Liva Wissing  2006  Sigma Swim            38.28   
25  Vigga Jacoby  2007  Hovedstadens Svømmeklub            39.01   
26  Amelia Eriksen  2008  Helsingør Svømmeklub            39.51   
27  Anna Bay-Jensen  2006  Helsingør Svømmeklub            41.00   
28  Victoria Pedersen  2008  Hørsholm Svømmeforening            41.25   
29  Clara Dam Lukowski  2007  Hovedstadens Svømmeklub            41.50   
30  Ingrid Stokholm Ellehøj  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            42.43   
31  Anna Dicte Bøgeskov  2007  Gladsaxe Svømmeklub            42.50   
32  Filippa Redestam  2008  Helsingør Svømmeklub            42.53   
33  Alesha Azman  2008  Helsingør Svømmeklub            45.26   
Mathilde V. Høyer  2007  Gentofte Svømme Klub            39.62  EXTRA 
Asta Krumm Knuhtsen  2008  Helsingør Svømmeklub            DNS   
Rosamarie Grevelund  2007  Hørsholm Svømmeforening            DSQ  sw 6.2 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  15 september 2019 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  09:16 
 
Resultat Løb 20 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 20 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Holdstævne for Årgangssvømmere    Udskriftsdato  15 september 2019   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  09:16   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Sigma Swim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  14 september 2019         
 
 
Løb 20, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub          Opnået  Status 











 
Casper Puggaard  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            27.44   
Anders Junker  2005  Gladsaxe Svømmeklub            30.57   
William Bendix Schmidt  2005  Gladsaxe Svømmeklub            31.47   
Oliver Lassen  2005  Sigma Swim            31.62   
Peter Bjerre Olsen  2006  Gentofte Svømme Klub            32.61   
Andreas Hammer Dohn  2006  Lyngby Svømmeklub            32.63   
Oscar Rybak-Andersen  2005  Gentofte Svømme Klub            33.93   
Tobias Melhede  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            34.02   
Frederik Gersby  2006  Sigma Swim            34.08   
10  Storm Melgaard  2007  Køge Svømmeklub            34.09   
11  Sven Ole H. Frederiksen  2006  Gladsaxe Svømmeklub            34.81   
12  Hans Bjørn Legind  2007  Hovedstadens Svømmeklub            35.08   
13  Mathias W. Rasmussen  2005  GTI            35.25   
14  Maximillian Udar  2006  Gentofte Svømme Klub            35.46   
15  Halfdan Dahl Jespersen  2006  Hovedstadens Svømmeklub            35.49   
16  Lucas Linderoth  2007  Sigma Swim            35.67   
17  Mathias Hemmingsen  2007  Lyngby Svømmeklub            36.24   
18  Andreas Bendtsen  2007  Helsingør Svømmeklub            36.31   
19  Anders Rye Gefke  2008  Helsingør Svømmeklub            36.48   
20  Frederik Luca Lamprecht  2006  GTI            37.65   
21  Daniel Emil Lund Cliff  2007  Hovedstadens Svømmeklub            39.26   
22  Philip Schou Christiansen  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            39.70   
23  Kristoffer Fjeldsted  2008  Køge Svømmeklub            40.82   
24  Damian Dembinski-Eker  2006  Hørsholm Svømmeforening            41.74   
25  Luca de Masi  2008  Helsingør Svømmeklub            44.77   
Mark Dimon  2006  GTI            DSQ  sw 6.4 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  15 september 2019 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  09:16 
 
Resultat Løb 21 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 21 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Holdstævne for Årgangssvømmere    Udskriftsdato  15 september 2019   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  09:16   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Sigma Swim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  14 september 2019         
 
 
Løb 21, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub  50m        Opnået  Status 











 
Sofie Amalie Krag  2006  Hovedstadens Svømmeklub    37.03        1:17.53   
Astrid Mulipola  2006  Sigma Swim    37.51        1:19.30   
Amalie Backhausen  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    37.81        1:20.28   
Ida Villemoes Poulsen  2007  Gladsaxe Svømmeklub    38.53        1:21.34   
Sarah Ankjær Pedersen  2006  GTI    37.64        1:21.35   
Julie Hovmand  2007  Sigma Swim    37.67        1:21.40   
Julie Philip  2007  Hovedstadens Svømmeklub    38.81        1:21.91   
Nina Katrine N. Nissen  2006  Lyngby Svømmeklub    39.82        1:22.14   
Alma Møller-Ern  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    38.84        1:22.35   
10  Sofia Yuwei Zhang  2006  Lyngby Svømmeklub    39.75        1:23.53   
11  Caroline Haugland  2007  Helsingør Svømmeklub    39.94        1:24.01   
12  Anna Hjorth Christensen  2006  Køge Svømmeklub    40.59        1:25.09   
13  Maja Damkjær Bartels  2006  Gladsaxe Svømmeklub    40.59        1:25.31   
14  Andrea Søeborg  2006  Helsingør Svømmeklub    40.56        1:26.29   
15  Malene Dithmar  2006  GTI    40.92        1:26.30   
16  Mathilde Møller  2007  Hovedstadens Svømmeklub    40.75        1:26.44   
17  Amanda Knirkholt Jacobsen  2007  Sigma Swim    41.43        1:27.40   
18  Nanja Frahm-Falkenberg  2006  Gentofte Svømme Klub    41.30        1:27.55   
19  Ella Kjær  2007  Gentofte Svømme Klub    41.71        1:28.23   
20  Charlotte Dreyer Riis  2006  Hovedstadens Svømmeklub    44.40        1:31.07   
21  Sofie Emilie Lange  2007  Gladsaxe Svømmeklub    43.19        1:31.44   
22  Astrid Hjuler Britze  2006  Hørsholm Svømmeforening    42.66        1:31.48   
23  Mejse Jakobsen  2007  Køge Svømmeklub    43.71        1:32.63   
24  Emilie Dommer  2007  Hørsholm Svømmeforening    43.76        1:32.75   
25  Maja Vejborg  2007  Gentofte Svømme Klub    44.54        1:32.99   
26  Mollie Kaustrup Lindemose  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    43.95        1:33.65   
27  Linnea Funk Larsen  2007  Sigma Swim    45.18        1:35.03   
28  Laura Jørgensen  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    45.26        1:35.57   
29  Katrine Beenfeldt Weber  2008  Helsingør Svømmeklub    44.89        1:38.02   
30  Cecilie Rud  2006  Sigma Swim    47.40        1:38.73   
31  Ingeborg Fleron Qvant  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    51.25        1:44.74   
32  Josephine Michelsen  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    49.91        1:45.29   
33  Vivian Bahador Snitker  2007  Sigma Swim    49.73        1:47.22   
34  Molly E. Schmidt-Nielsen  2007  Helsingør Svømmeklub    52.94        1:50.71   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  15 september 2019 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  09:16 
 
Resultat Løb 22 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 22 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Holdstævne for Årgangssvømmere    Udskriftsdato  15 september 2019   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  09:16   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Sigma Swim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  14 september 2019         
 
 
Løb 22, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub  50m        Opnået  Status 











 
Tobias Rosengaard  2005  Sigma Swim    33.67        1:11.02   
Nicholas H. Hansen  2005  Gladsaxe Svømmeklub    35.31        1:13.38   
Aksel Thuesen Güsmer  2006  Hovedstadens Svømmeklub    35.08        1:14.16   
Hector Kaltoft  2006  Sigma Swim    35.42        1:14.46   
Laurits Boserup  2005  Gentofte Svømme Klub    35.27        1:15.09   
Marius Mains  2005  GTI    36.20        1:17.32   
Nicklas Reinstrup  2006  Helsingør Svømmeklub    36.32        1:17.68   
Frederik Aarup-Andersen  2006  Gentofte Svømme Klub    37.42        1:18.98   
Mathias Olsen  2005  GTI    37.89        1:19.12   
10  Erik Schmidt  2005  Gentofte Svømme Klub    37.69        1:19.15   
11  Carl Emil Lundgaard  2005  Gentofte Svømme Klub    38.76        1:21.73   
12  Gustav Krabbe Heldgaard  2006  Gladsaxe Svømmeklub    38.50        1:21.89   
13  Mads Emil Christiansen  2006  Lyngby Svømmeklub    39.20        1:22.86   
14  Laurits Poulsen  2006  Køge Svømmeklub    40.00        1:25.49   
15  August Taul  2006  Gentofte Svømme Klub    40.20        1:25.54   
16  Jens Krogh Hermansen  2006  Gladsaxe Svømmeklub    39.25        1:25.55   
17  Felix Holkenfeldt Be Berg  2007  Hovedstadens Svømmeklub    40.60        1:25.58   
18  Johannes Framke  2006  Sigma Swim    41.14        1:25.96   
19  Gustav R. Christiansen  2006  Hørsholm Svømmeforening    39.43        1:26.42   
20  Marcus Munk  2007  Helsingør Svømmeklub    43.27        1:32.11   
21  Tobias Melhede  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    44.10        1:32.71   
22  Ib Fang Wang  2007  Hovedstadens Svømmeklub    43.28        1:33.25   
23  Andreas Frommelt Hertz  2008  Helsingør Svømmeklub    44.29        1:35.04   
24  Hjalte Lildballe Møller  2007  Køge Svømmeklub    44.28        1:35.99   
25  Christian Nimb  2006  Sigma Swim    46.18        1:39.47   
26  Carl S. Sørensen  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    48.03        1:45.08   
Otto Damsgaard Reinicke  2007  Helsingør Svømmeklub            DNF   
Frederik Knakkergaard  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            DSQ  SW 7.6 
Oscar Berthelsen  2005  Helsingør Svømmeklub            DSQ  SW 7.6 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  15 september 2019 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  09:16 
 
Resultat Løb 23 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 23 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Holdstævne for Årgangssvømmere    Udskriftsdato  15 september 2019   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  09:16   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Sigma Swim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  14 september 2019         
 
 
Løb 23, 200m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub  50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Falka Tind  2006  Hovedstadens Svømmeklub    34.12  1:11.48  1:55.70    2:29.21   
Mille Frydendahl  2006  Sigma Swim    34.31  1:13.06  1:55.57    2:30.21   
Coco Li Fuhrmann  2006  Hovedstadens Svømmeklub    31.05  1:10.11  1:54.59    2:30.58   
Mathilde Severs  2006  Lyngby Svømmeklub    34.01  1:12.54  1:57.10    2:32.03   
Elisabeth Augusta Englev  2006  GTI    32.95  1:13.69  2:00.80    2:36.66   
Martine Damborg  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    34.78  1:15.44  2:02.49    2:38.75   
Klara-Sofie Bollmann  2006  Køge Svømmeklub    33.72  1:16.46  2:03.29    2:39.64   
Zoe Overby Traberg  2006  Hovedstadens Svømmeklub    35.87  1:17.95  2:05.01    2:41.82   
Ida Marie Frederiksen  2008  Sigma Swim    35.74  1:18.38  2:07.12    2:43.82   
10  Annika Frederiksen  2007  GTI    34.63  1:19.34  2:07.73    2:46.01   
11  Molly Namensen  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    36.81  1:18.50  2:10.51    2:46.49   
12  Ea Lund Havgaard  2007  Helsingør Svømmeklub    36.22  1:20.72  2:08.22    2:47.74   
13  Nina Katrine N. Nissen  2006  Lyngby Svømmeklub    39.79  1:23.68  2:09.63    2:48.61   
14  Ada Hasløv Brunsgaard  2006  Gentofte Svømme Klub    38.54  1:19.28  2:10.66    2:49.04   
15  Dikte Johanne Schrøder  2006  Gentofte Svømme Klub    37.54  1:19.55  2:10.97    2:49.15   
16  Laura Cecilie Salling  2006  Lyngby Svømmeklub    38.45  1:21.06  2:13.42    2:52.72   
17  Røskva Rosenbohm  2007  Sigma Swim    38.05  1:22.51  2:15.55    2:53.12   
18  Maria Claudia S. Hansen  2006  Gladsaxe Svømmeklub    38.26  1:22.51  2:14.13    2:53.56   
19  Rebekka Roed  2007  Køge Svømmeklub    39.62  1:24.49  2:15.68    2:54.56   
20  Sophie Amalie Rasmussen  2006  GTI    38.43  1:24.24  2:18.27    2:56.99   
21  Sofie Emilie Lange  2007  Gladsaxe Svømmeklub    39.23  1:25.56  2:18.33    2:59.68   
22  Anna Bruun-Møller  2007  Hørsholm Svømmeforening    41.69  1:31.61  2:27.53    3:09.10   
23  Thilde Hjortshøj  2006  Hørsholm Svømmeforening    39.15  1:27.27  2:23.72    3:09.68   
24  Kamilla Elisabeth Thorsen  2007  Helsingør Svømmeklub    41.32  2:25.20  3:10.76    3:10.76   
25  Amanda Aidinian  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    40.24  1:31.43  2:28.75    3:16.14   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  15 september 2019 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  09:16 
 
Resultat Løb 24 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 24 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Holdstævne for Årgangssvømmere    Udskriftsdato  15 september 2019   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  09:16   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Sigma Swim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  14 september 2019         
 
 
Løb 24, 200m Medley Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub  50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Tobias Rosengaard  2005  Sigma Swim    30.80  1:07.96  1:47.22    2:18.94   
Robert E Falborg Pedersen  2005  Gladsaxe Svømmeklub    31.27  1:09.29  1:51.15    2:25.52   
Illia Bulba  2005  Hørsholm Svømmeforening    33.89  1:11.52  1:52.89    2:28.36   
Mikkel Andersen  2005  Hovedstadens Svømmeklub    33.16  1:11.31  1:53.33    2:28.90   
Vincent Matras  2005  Gladsaxe Svømmeklub    34.02  1:12.88  1:59.21    2:33.15   
Tristan Jensen  2006  Hovedstadens Svømmeklub    33.45  1:13.18  1:57.36    2:33.67   
Magnus Jacobsen  2006  Sigma Swim    34.43  1:15.99  1:58.94    2:34.24   
Malthe Funk Larsen  2005  Sigma Swim    35.26  1:16.17  2:00.00    2:35.70   
Stefan Helding Danielsen  2005  Køge Svømmeklub    36.32  1:18.39  2:06.10    2:40.83   
10  Sander F. Høyrup Johnsen  2007  Lyngby Svømmeklub    35.70  1:19.35  2:07.38    2:43.24   
11  Linus Heinrichsen  2006  Helsingør Svømmeklub    34.46  1:15.73  2:06.09    2:44.52   
12  Sebastian Højer Øster  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    35.63  1:21.24  2:07.28    2:44.94   
13  Emil Szipli Pedersen  2006  GTI    34.69  1:19.78  2:09.45    2:45.95   
14  Oswald Lindquist  2006  Gentofte Svømme Klub    36.03  1:19.41  2:08.50    2:47.90   
15  William Brix Søhoel  2006  Gladsaxe Svømmeklub    36.52  1:19.50  2:11.91    2:48.21   
16  Karl Svane Kristensen  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    37.75  1:23.99  2:08.59    2:48.36   
17  Mathias W. Rasmussen  2005  GTI    35.55  1:18.25  2:10.48    2:50.38   
18  Simon Voldmester  2007  Hovedstadens Svømmeklub    37.96  1:22.22  2:13.58    2:54.31   
19  Kristoffer Fjeldsted  2008  Køge Svømmeklub    40.84  1:29.33  2:23.59    3:01.90   
20  Andreas Ellgaard Svedal  2006  Gentofte Svømme Klub    40.64  1:27.84  2:21.29    3:04.12   
21  Philip Schou Christiansen  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    47.40  1:36.12  2:37.06    3:19.37   
August Arup Neergaard  2005  Gentofte Svømme Klub            DSQ  SW 6.2 
Valdemar Menck Nielsen  2005  Helsingør Svømmeklub            DSQ  SW 7.1 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  15 september 2019 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  09:16 
 
Resultat Løb 25 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 25 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Holdstævne for Årgangssvømmere    Udskriftsdato  15 september 2019   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  09:16   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Sigma Swim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  14 september 2019         
 
 
Løb 25, 6x100m IM Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub  50m  100m      Opnået  Status 











 
Hovedstadens Piger  2006  Hovedstadens Svømmeklub            7:02.99   
  Coco Li Fuhrmann  2006      33.32  1:10.35      1:10.35   
  Falka Tind  2006      31.47  1:07.88      2:18.23   
  Malu Melody Christensen  2006      30.61  1:10.13      3:28.36   
  Matilde Maagøe  2007      31.90  1:12.34      4:40.70   
  Sofie Amalie Krag  2006      33.40  1:12.12      5:52.82   
  Isabella Pedersen  2007      32.36  1:10.17      7:02.99   
                     
Sigma  2006  Sigma Swim            7:12.90   
  Astrid Mulipola  2006      32.19  1:10.89      1:10.89   
  Agnete Boelt  2006      30.89  1:10.24      2:21.13   
  Andrea Lindberg Vedøe  2006      33.08  1:11.80      3:32.93   
  Mille Frydendahl  2006      33.24  1:09.47      4:42.40   
  Julie Hovmand  2007      33.52  1:13.43      5:55.83   
  Ida Marie Frederiksen  2008      35.25  1:17.07      7:12.90   
                     
Kvik K2 Ladies  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            7:18.86   
  Martine Damborg  2007      34.04  1:16.19      1:16.19   
  Sofie Ravn Herche  2007      30.77  1:09.66      2:25.85   
  Emma Hansen  2007      32.68  1:12.30      3:38.15   
  Amalie Backhausen  2006      34.08  1:13.81      4:51.96   
  Alma Møller-Ern  2006      33.05  1:12.46      6:04.42   
  Siv Reimer  2006      32.40  1:14.44      7:18.86   
                     
Gti Girls  2006  GTI            7:28.41   
  Julie Liv Madsen  2006      32.45  1:12.74      1:12.74   
  Elisabeth Augusta Englev  2006      33.12  1:12.38      2:25.12   
  Frida Caroline Knudsen  2007      32.25  1:15.45      3:40.57   
  Sabrina Meldgaard Pejø  2006      35.15  1:16.14      4:56.71   
  Annika Frederiksen  2007      35.23  1:15.84      6:12.55   
  Sarah Ankjær Pedersen  2006      33.67  1:15.86      7:28.41   
                     
Lyngby Royal Moon  2006  Lyngby Svømmeklub            7:44.71   
  Mathilde Severs  2006      32.97  1:11.27      1:11.27   
  Victoria Wiingaard  2006      34.14  1:17.19      2:28.46   
  Emily Reuter  2006      35.61  1:17.88      3:46.34   
  Laura Cecilie Salling  2006      37.97  1:22.69      5:09.03   
  Sofia Yuwei Zhang  2006      38.43  1:19.37      6:28.40   
  Marie Elster  2006      34.98  1:16.31      7:44.71   
                     
Gentofte Supergilrs  2006  Gentofte Svømme Klub            7:49.26   
  Alba Mantoni  2006      34.61  1:14.51      1:14.51   
  Stella Demuth Andersen  2006      35.90  1:16.95      2:31.46   
  Ella Kjær  2007      39.30  1:23.31      3:54.77   
  Dikte Johanne Schrøder  2006      34.89  1:17.34      5:12.11   
  Christine Stubbe Lundsby  2006      36.67  1:18.38      6:30.49   
  Julie Heurlin Lunding  2006      36.33  1:18.77      7:49.26   
                     
Køge Jule - Girls  2006  Køge Svømmeklub            7:57.48   
  Andrea Nøhr Petersen  2006      37.79  1:18.65      1:18.65   
  Klara-Sofie Bollmann  2006      35.78  1:15.39      2:34.04   
  Rebekka Roed  2007      38.22  1:22.13      3:56.17   
  Mathilde Pedersen  2007      37.27  1:21.52      5:17.69   
  Anna Steen Petersen  2007      39.00  1:22.30      6:39.99   
  Anna Hjorth Christensen  2006      35.28  1:17.49      7:57.48   
                     
Helsingør Piger  2006  Helsingør Svømmeklub            8:12.57   
  Caroline Haugland  2007      36.15  1:17.70      1:17.70   
  Andrea Søeborg  2006      36.31  1:17.97      2:35.67   
  Ea Lund Havgaard  2007      36.77  1:19.56      3:55.23   
  Olga Vejlby  2006      36.53  1:21.42      5:16.65   
  Kamilla Elisabeth Thorsen  2007      39.09  1:26.21      6:42.86   
  Anna Bay-Jensen  2006      41.50  1:29.71      8:12.57   
                     
Gsc Piger  2006  Gladsaxe Svømmeklub            DSQ  SW 8.4 
  Henriette Roos  2006      36.23  1:17.06      1:17.06   
                     
Red Stags  2006  Hørsholm Svømmeforening            DSQ  SW 8.4 
  Freja Mathilde Kaas  2006      35.83  1:20.04      1:20.04   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  15 september 2019 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  09:16 
 
Resultat Løb 26 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 26 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Holdstævne for Årgangssvømmere    Udskriftsdato  15 september 2019   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  09:17   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Sigma Swim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  14 september 2019         
 
 
Løb 26, Jokerløb Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub  50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Astrid Mulipola  2006  Sigma Swim    33.18        33.18   
Falka Tind  2006  Hovedstadens Svømmeklub    35.92        35.92   
Sofie Ravn Herche  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    39.80        39.80   
Henriette Roos  2006  Gladsaxe Svømmeklub    40.40        40.40   
Rebecca Bell  2007  Lyngby Svømmeklub    40.48        40.48   
Sara Kaarup Andersen  2006  Hovedstadens Svømmeklub    40.86        40.86   
Stella Demuth Andersen  2006  Gentofte Svømme Klub    43.96        43.96   
Sofia Yuwei Zhang  2006  Lyngby Svømmeklub    44.18        44.18   
Siv Reimer  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    44.61        44.61   
10  Ada Hasløv Brunsgaard  2006  Gentofte Svømme Klub    44.90        44.90   
11  Andrea Lindberg Vedøe  2006  Sigma Swim    44.99        44.99   
12  Sabrina Meldgaard Pejø  2006  GTI    45.69        45.69   
13  Kamma Rasmussen  2006  Gladsaxe Svømmeklub    48.55        48.55   
14  Sarah Ankjær Pedersen  2006  GTI    47.76        52.76  En vejrtrækning 
15  Anna Hjorth Christensen  2006  Køge Svømmeklub    49.48        54.48  En vejrtrækning 
16  Silvia Martinsen  2007  Helsingør Svømmeklub    52.09        57.09  En vejrtrækning 
17  Rebekka Roed  2007  Køge Svømmeklub    50.50        1:05.50  3 vejrtrækning 
18  Amelia Eriksen  2008  Helsingør Svømmeklub    1:03.20        1:13.20  To vejrtrækning 
19  Victoria Pedersen  2008  Hørsholm Svømmeforening    53.27        1:13.27  4 vejrtrækning 
20  Anna Bruun-Møller  2007  Hørsholm Svømmeforening    1:05.52        1:30.52  5 vejrtrækning 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  15 september 2019 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  09:17 
 
Resultat Løb 27 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 27 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Holdstævne for Årgangssvømmere    Udskriftsdato  15 september 2019   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  09:17   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Sigma Swim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  14 september 2019         
 
 
Løb 27, Jokerløb Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub  50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Valdemar Menck Nielsen  2005  Helsingør Svømmeklub    28.06        28.06   
Casper Puggaard  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    29.17        34.17  1 vejrtrækning 
William Bogø Andersen  2005  Gladsaxe Svømmeklub    35.30        35.30   
August Arup Neergaard  2005  Gentofte Svømme Klub    37.59        37.59   
Tobias Rosengaard  2005  Sigma Swim    39.09        39.09   
Peter Bjerre Olsen  2006  Gentofte Svømme Klub    39.13        39.13   
Marius Mains  2005  GTI    40.63        40.63   
Magnus Steen Andersen  2006  Hovedstadens Svømmeklub    40.83        40.83   
Vincent Matras  2005  Gladsaxe Svømmeklub    40.27        45.27  1 vejrtrækning 
10  Cilas Madsen  2005  GTI    41.04        46.04  1 vejrtrækning 
11  Nicklas Reinstrup  2006  Helsingør Svømmeklub    41.97        46.97  1 vejrtrækning 
12  Frederik Gersby  2006  Sigma Swim    43.45        48.45  1 vejrtrækning 
13  Lucas Emil Heinze  2005  Køge Svømmeklub    46.71        51.71  1 vejrtrækning 
14  Karl Svane Kristensen  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    48.84        53.84  1 vejrtrækning 
15  Alexander Hartvigsen  2006  Lyngby Svømmeklub    49.33        54.33  1 vejrtrækning 
16  Gustav R. Christiansen  2006  Hørsholm Svømmeforening    48.27        58.27  2 vejrtrækning 
17  Damian Dembinski-Eker  2006  Hørsholm Svømmeforening    1:00.27        1:25.27  5 vejrtrækning 
Aksel Thuesen Güsmer  2006  Hovedstadens Svømmeklub            DSQ  Ej streamline v vend 
Christian Kjær Bollesen  2005  Lyngby Svømmeklub            DSQ  armtag v afsæt 
Kristoffer Fjeldsted  2008  Køge Svømmeklub            DSQ  1 armtag v/20m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  15 september 2019 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  09:17 
 
Resultat Løb 28 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 28 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Holdstævne for Årgangssvømmere    Udskriftsdato  15 september 2019   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  10:23   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Sigma Swim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  14 september 2019         
 
 
Løb 28, 200m Butterfly Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub  50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Coco Li Fuhrmann  2006  Hovedstadens Svømmeklub    34.20  1:13.46  1:54.47    2:35.49   
Sabrina Meldgaard Pejø  2006  GTI    34.11  1:13.05  1:55.35    2:36.05   
Alma Møller-Ern  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    34.32  1:15.50  1:57.86    2:40.73   
Zoe Overby Traberg  2006  Hovedstadens Svømmeklub    37.02  1:18.50  2:02.16    2:42.73   
Mathilde Møller  2007  Hovedstadens Svømmeklub    35.10  1:16.69  2:00.73    2:44.77   
Karen Markussen  2007  Sigma Swim    36.01  1:16.90  2:00.41    2:45.45   
Jasmine Løkkegaard  2006  Gladsaxe Svømmeklub    35.06  1:17.10  2:02.43    2:47.62   
Elisabeth Augusta Englev  2006  GTI    32.84  1:14.58  2:01.19    2:47.73   
Ida Marie Frederiksen  2008  Sigma Swim    36.20  1:20.27  2:06.68    2:48.60   
10  Amanda Knirkholt Jacobsen  2007  Sigma Swim    35.48  1:16.86  2:02.42    2:48.77   
11  Anna E.e. Balle  2006  Gentofte Svømme Klub    37.52  1:20.73  2:05.35    2:49.77   
12  Marie Elster  2006  Lyngby Svømmeklub    37.19  1:21.30  2:05.77    2:51.17   
13  Bianca Roos  2006  Gladsaxe Svømmeklub    36.14  1:21.13  2:08.21    2:55.35   
14  Mathilde Willumsen  2006  GTI    33.86  1:15.53  2:04.50    3:00.19   
15  Rebekka Roed  2007  Køge Svømmeklub    41.26  1:29.30  2:18.77    3:04.26   
16  Laura Cecilie Salling  2006  Lyngby Svømmeklub    40.82  1:29.90  2:18.72    3:06.70   
17  Amalie Rose Søndergaard  2006  Hørsholm Svømmeforening    41.13  1:30.61  2:22.80    3:08.98   
18  Andrea Søeborg  2006  Helsingør Svømmeklub    37.24  1:25.01  2:19.64    3:13.32   
19  Dikte Johanne Schrøder  2006  Gentofte Svømme Klub    37.86  1:25.58  2:19.33    3:14.38   
20  Katja Poulsen  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    36.67  1:24.79  2:19.37    3:18.00   
21  Ingeborg Fleron Qvant  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    50.06  1:50.49  2:53.57    3:55.08   
Amanda Liechti  2008  Køge Svømmeklub    41.76  1:32.83  2:27.72    3:24.45  EXTRA 
Oline Ludvigsen  2007  Gladsaxe Svømmeklub            DSQ  sw 8.4 ved 50m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  15 september 2019 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  10:23 
 
Resultat Løb 29 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 29 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Holdstævne for Årgangssvømmere    Udskriftsdato  15 september 2019   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  10:38   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Sigma Swim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  14 september 2019         
 
 
Løb 29, 200m Butterfly Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub  50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Magnus Ulrik Larsen  2005  GTI    31.74  1:09.02  1:44.89    2:20.71   
Valdemar Menck Nielsen  2005  Helsingør Svømmeklub    29.63  1:05.77  1:44.67    2:23.11   
August Arup Neergaard  2005  Gentofte Svømme Klub    33.08  1:10.56  1:49.89    2:29.92   
Lucas Svej  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    33.79  1:11.55  1:50.79    2:30.24   
William Bendix Schmidt  2005  Gladsaxe Svømmeklub    32.47  1:11.87  1:51.16    2:30.69   
Cilas Madsen  2005  GTI    31.73  1:09.78  1:49.81    2:30.83   
Theodor Wernberg Løvgreen  2005  Sigma Swim    33.41  1:11.66  1:51.83    2:31.89   
Magnus Løfquist  2005  Sigma Swim    31.77  1:11.27  1:52.11    2:33.01   
Mikkel Andersen  2005  Hovedstadens Svømmeklub    33.82  1:13.42  1:54.62    2:37.43   
10  Martin Svendson  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    33.99  1:13.92  1:55.70    2:38.09   
11  Noah Anker-Møller  2006  Sigma Swim    36.41  1:16.14  1:57.75    2:39.96   
12  Louie Hansen  2005  Gentofte Svømme Klub    34.02  1:14.76  1:58.58    2:41.42   
13  Erik Schmidt  2005  Gentofte Svømme Klub    34.49  1:13.75  1:55.74    2:42.38   
14  Illia Bulba  2005  Hørsholm Svømmeforening    33.27  1:14.30  1:58.87    2:44.17   
15  William Brix Søhoel  2006  Gladsaxe Svømmeklub    36.35  1:20.54  2:05.35    2:49.74   
16  Calvin Christian Axen  2006  Køge Svømmeklub    39.37  1:26.75  2:14.90    2:57.22   
17  Hans Bjørn Legind  2007  Hovedstadens Svømmeklub    38.05  1:23.91  2:11.82    2:59.30   
18  Alexander Hartvigsen  2006  Lyngby Svømmeklub    39.37  1:27.70  2:16.37    3:01.55   
Malthe Sommer  2009  Køge Svømmeklub    39.46  1:27.55  2:17.65    3:07.21  EXTRA 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  15 september 2019 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  10:38 
 
Resultat Løb 30 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 30 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Holdstævne for Årgangssvømmere    Udskriftsdato  15 september 2019   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  10:47   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Sigma Swim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  14 september 2019         
 
 
Løb 30, 100m Frisvømning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub  50m        Opnået  Status 











 
Andrea Lindberg Vedøe  2006  Sigma Swim    29.20        1:00.54   
Sofie Ravn Herche  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    29.14        1:01.24   
Malu Melody Christensen  2006  Hovedstadens Svømmeklub    29.58        1:01.76   
Isabella Pedersen  2007  Hovedstadens Svømmeklub    29.71        1:01.88   
Julie Liv Madsen  2006  GTI    29.57        1:01.93   
Kamma Rasmussen  2006  Gladsaxe Svømmeklub    30.71        1:05.06   
Stella Demuth Andersen  2006  Gentofte Svømme Klub    31.46        1:06.22   
Marie Skole Sørensen  2006  GTI    31.48        1:06.28   
Røskva Rosenbohm  2007  Sigma Swim    31.89        1:07.16   
10  Marie Moesgaard  2008  Sigma Swim    32.27        1:07.34   
11  Victoria Wiingaard  2006  Lyngby Svømmeklub    32.39        1:07.35   
12  Caroline Haugland  2007  Helsingør Svømmeklub    32.18        1:07.62   
13  Liva Wissing  2006  Sigma Swim    31.75        1:07.67   
14  Christine Stubbe Lundsby  2006  Gentofte Svømme Klub    32.76        1:07.69   
15  Ada Hasløv Brunsgaard  2006  Gentofte Svømme Klub    32.07        1:07.81   
16  Lise H. V. Waarst  2007  Gladsaxe Svømmeklub    32.68        1:08.09   
17  Anne-Marie T. Kristensen  2007  Køge Svømmeklub    32.32        1:08.39   
18  Cecilie Rud  2006  Sigma Swim    33.06        1:08.62   
19  Maria Claudia S. Hansen  2006  Gladsaxe Svømmeklub    33.19        1:09.53   
20  Mathilde Pedersen  2007  Køge Svømmeklub    33.00        1:09.93   
21  Naja O. K. Neergaard  2007  GTI    32.82        1:10.37   
22  Mathilde Willumsen  2006  GTI    33.77        1:10.71   
23  Silvia Martinsen  2007  Helsingør Svømmeklub    33.14        1:11.87   
24  Vivian Bahador Snitker  2007  Sigma Swim    33.79        1:12.48   
25  Sophie Flamand  2007  Gentofte Svømme Klub    34.81        1:13.21   
26  Maria Kjer Rasmussen  2007  Hovedstadens Svømmeklub    34.88        1:13.55   
27  Victoria Pedersen  2008  Hørsholm Svømmeforening    35.83        1:14.73   
28  Smilla Hauge  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    35.25        1:14.77   
29  Vigga Jacoby  2007  Hovedstadens Svømmeklub    35.68        1:14.82   
30  Anna Dicte Bøgeskov  2007  Gladsaxe Svømmeklub    37.07        1:19.09   
31  Freja Fyller Jacobsen  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    39.59        1:22.72   
32  Alesha Azman  2008  Helsingør Svømmeklub    38.27        1:23.49   
33  Filippa Redestam  2008  Helsingør Svømmeklub    40.45        1:29.65   
Mathilde V. Høyer  2007  Gentofte Svømme Klub    34.54        1:15.99  EXTRA 
Kamilla Figurski  2008  Hørsholm Svømmeforening            DSQ  sw 4.4 
Rosamarie Grevelund  2007  Hørsholm Svømmeforening            DSQ  sw 4.4 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  15 september 2019 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  10:47 
 
Resultat Løb 31 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 31 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Holdstævne for Årgangssvømmere    Udskriftsdato  15 september 2019   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  11:04   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Sigma Swim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  14 september 2019         
 
 
Løb 31, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub  50m        Opnået  Status 











 
Sebastian Sand Gottlieb  2005  Sigma Swim    27.16        56.33   
Daniel Bastholm  2005  GTI    27.59        58.39   
Gustav Steen Andersen  2006  Hovedstadens Svømmeklub    28.71        59.67   
Hector Kaltoft  2006  Sigma Swim    28.57        59.96   
William Bogø Andersen  2005  Gladsaxe Svømmeklub    28.07        1:00.08   
Joachim Poulsen  2006  Køge Svømmeklub    28.59        1:00.33   
Mikkel Retbøll-Bauer  2006  Hørsholm Svømmeforening    29.19        1:01.63   
Tristan Jensen  2006  Hovedstadens Svømmeklub    29.62        1:01.87   
Mads Sørensen  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    29.83        1:02.63   
10  Frederik Aarup-Andersen  2006  Gentofte Svømme Klub    29.74        1:02.69   
11  Linus Heinrichsen  2006  Helsingør Svømmeklub    28.99        1:03.06   
12  Carl Emil Lundgaard  2005  Gentofte Svømme Klub    30.78        1:03.99   
13  Magnus Tullberg  2005  Sigma Swim    30.59        1:04.44   
14  Andreas Kelstrup Schou  2005  Gladsaxe Svømmeklub    30.61        1:04.53   
15  Frederik Grove Ankerdal  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    31.03        1:05.31   
16  Emil Szipli Pedersen  2006  GTI    31.56        1:06.32   
17  Christian Kjær Bollesen  2005  Lyngby Svømmeklub    30.73        1:06.84   
18  Lucas Linderoth  2007  Sigma Swim    32.22        1:07.45   
19  Sebastian Højer Øster  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:07.46   
20  Asger Hvilsom  2007  Helsingør Svømmeklub    33.09        1:09.90   
21  Christian Nimb  2006  Sigma Swim    33.31        1:10.05   
22  Karl Svane Kristensen  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    32.86        1:10.49   
23  Kristoffer Fjeldsted  2008  Køge Svømmeklub    33.58        1:10.60   
24  Jonas Holm Clausen  2006  Helsingør Svømmeklub    32.86        1:10.92   
25  David Johannes Dahl  2006  Gentofte Svømme Klub    32.85        1:11.02   
26  Hannibal Wamberg  2006  Gentofte Svømme Klub    34.76        1:13.28   
27  Andreas Frommelt Hertz  2008  Helsingør Svømmeklub    34.40        1:15.22   
28  Laurits Højgaard Allin  2006  Helsingør Svømmeklub    35.60        1:17.64   
29  Andreas Ellgaard Svedal  2006  Gentofte Svømme Klub    38.10        1:20.03   
Jens Christian Koefoed  2006  Helsingør Svømmeklub            DSQ  sw 4.4 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  15 september 2019 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  11:04 
 
Resultat Løb 32 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 32 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Holdstævne for Årgangssvømmere    Udskriftsdato  15 september 2019   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  11:07   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Sigma Swim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  14 september 2019         
 
 
Løb 32, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub          Opnået  Status 











 
Sofie Amalie Krag  2006  Hovedstadens Svømmeklub            35.22   
Astrid Mulipola  2006  Sigma Swim            36.36   
Amalie Backhausen  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            36.98   
Julie Philip  2007  Hovedstadens Svømmeklub            37.55   
Julie Hovmand  2007  Sigma Swim            37.61   
Sarah Ankjær Pedersen  2006  GTI            37.62   
Mikkeline Steen Stokkebro  2007  Hovedstadens Svømmeklub            37.75   
Henriette Roos  2006  Gladsaxe Svømmeklub            37.94   
Astrid Hjuler Britze  2006  Hørsholm Svømmeforening            38.06   
10  Nina Katrine N. Nissen  2006  Lyngby Svømmeklub            38.41   
11  Andrea Nøhr Petersen  2006  Køge Svømmeklub            38.43   
11  Sofia Yuwei Zhang  2006  Lyngby Svømmeklub            38.43   
13  Maja Damkjær Bartels  2006  Gladsaxe Svømmeklub            38.50   
14  Annika Frederiksen  2007  GTI            39.12   
15  Andrea Søeborg  2006  Helsingør Svømmeklub            39.15   
16  Juliane Sarauw Lundsgaard  2006  Hovedstadens Svømmeklub            39.60   
17  Malene Dithmar  2006  GTI            39.80   
18  Anna Hjorth Christensen  2006  Køge Svømmeklub            39.93   
19  Jasmine Løkkegaard  2006  Gladsaxe Svømmeklub            40.09   
20  Ella Kjær  2007  Gentofte Svømme Klub            40.47   
21  Emilie Dommer  2007  Hørsholm Svømmeforening            40.76   
22  Karen Markussen  2007  Sigma Swim            41.36   
23  Sofie Emilie Lange  2007  Gladsaxe Svømmeklub            42.44   
24  Clara Dam Lukowski  2007  Hovedstadens Svømmeklub            43.02   
25  Signe C. H. Naaby  2007  GTI            43.40   
26  Mollie Kaustrup Lindemose  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            43.44   
27  Laura Kaysfeld  2007  Gladsaxe Svømmeklub            43.59   
28  Laura Jørgensen  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            43.69   
29  Sophie Harborg Fuchs  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            43.82   
30  Katrine Beenfeldt Weber  2008  Helsingør Svømmeklub            45.26   
31  Ingeborg Fleron Qvant  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            47.65   
32  Victoria Haslund Mourier  2007  Hørsholm Svømmeforening            48.03   
33  Caroline Victoria Reedtz  2007  Gentofte Svømme Klub            48.70   
34  Molly E. Schmidt-Nielsen  2007  Helsingør Svømmeklub            51.48   
Edith Louise Vedel  2007  Gentofte Svømme Klub            DNS   
Maja Vejborg  2007  Gentofte Svømme Klub            DSQ  sw 7.1 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  15 september 2019 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  11:07 
 
Resultat Løb 33 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 33 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Holdstævne for Årgangssvømmere    Udskriftsdato  15 september 2019   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  11:19   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Sigma Swim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  14 september 2019         
 
 
Løb 33, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub          Opnået  Status 











 
Robert E Falborg Pedersen  2005  Gladsaxe Svømmeklub            32.18   
Laurits Boserup  2005  Gentofte Svømme Klub            32.85   
Nicholas H. Hansen  2005  Gladsaxe Svømmeklub            34.15   
Aksel Thuesen Güsmer  2006  Hovedstadens Svømmeklub            34.24   
Marius Mains  2005  GTI            34.51   
Oliver Lassen  2005  Sigma Swim            34.73   
Lucas Svej  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            34.80   
Illia Bulba  2005  Hørsholm Svømmeforening            34.81   
Nicklas Reinstrup  2006  Helsingør Svømmeklub            35.33   
10  Magnus Jacobsen  2006  Sigma Swim            35.66   
11  Mathias Olsen  2005  GTI            37.14   
12  Laurits Poulsen  2006  Køge Svømmeklub            37.56   
13  Gustav Krabbe Heldgaard  2006  Gladsaxe Svømmeklub            37.69   
14  Carl Emil Lundgaard  2005  Gentofte Svømme Klub            37.83   
15  Karl Svane Kristensen  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            38.05   
16  August Taul  2006  Gentofte Svømme Klub            38.06   
17  Mads Emil Christiansen  2006  Lyngby Svømmeklub            38.30   
18  Johannes Framke  2006  Sigma Swim            38.54   
19  Gustav R. Christiansen  2006  Hørsholm Svømmeforening            38.77   
20  Christian Kjær Bollesen  2005  Lyngby Svømmeklub            39.14   
21  Emil Espinoza  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            39.18   
21  Felix Holkenfeldt Be Berg  2007  Hovedstadens Svømmeklub            39.18   
23  Oscar Berthelsen  2005  Helsingør Svømmeklub            40.66   
24  Lucas Emil Heinze  2005  Køge Svømmeklub            42.03   
25  Hannibal Wamberg  2006  Gentofte Svømme Klub            44.09   
26  Luca de Masi  2008  Helsingør Svømmeklub            48.20   
27  Otto Damsgaard Reinicke  2007  Helsingør Svømmeklub            48.46   
28  Frederik Luca Lamprecht  2006  GTI            50.75   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  15 september 2019 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  11:19 
 
Resultat Løb 34 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 34 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Holdstævne for Årgangssvømmere    Udskriftsdato  15 september 2019   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  11:40   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Sigma Swim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  14 september 2019         
 
 
Løb 34, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub  50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Falka Tind  2006  Hovedstadens Svømmeklub    34.37  1:11.52  1:48.42    2:23.52   
Agnete Boelt  2006  Sigma Swim    34.22  1:12.23  1:49.78    2:27.19   
Alba Mantoni  2006  Gentofte Svømme Klub    36.18  1:14.53  1:52.79    2:30.42   
Martine Damborg  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    34.55  1:13.25  1:53.38    2:31.85   
Sara Kaarup Andersen  2006  Hovedstadens Svømmeklub    37.01  1:16.86  1:56.34    2:34.71   
Siv Reimer  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    36.35  1:13.99  1:54.87    2:36.07   
Emily Reuter  2006  Lyngby Svømmeklub    37.55  1:16.94  1:57.67    2:36.18   
Mikkeline Steen Stokkebro  2007  Hovedstadens Svømmeklub    36.54  1:16.74  1:57.56    2:36.55   
Frida Caroline Knudsen  2007  GTI    36.22  1:17.01  1:57.94    2:37.15   
10  Anna E.e. Balle  2006  Gentofte Svømme Klub    38.90  1:20.30  2:02.00    2:42.70   
11  Alma Lind Babin  2006  Lyngby Svømmeklub    38.28  1:19.53  2:00.79    2:42.93   
12  Laura Lind-Christensen  2006  Sigma Swim    38.64  1:20.14  2:02.74    2:44.11   
13  Henriette Roos  2006  Gladsaxe Svømmeklub    39.52  1:22.06  2:04.30    2:46.21   
14  Silje Nygaard Engedal  2007  Gladsaxe Svømmeklub    38.77  1:21.55  2:05.39    2:48.42   
15  Christine Dalsgaard  2007  Sigma Swim    39.65  1:23.48  2:07.91    2:50.56   
16  Mathilde Pedersen  2007  Køge Svømmeklub    39.56  1:23.49  2:08.28    2:50.74   
17  Freja Mathilde Kaas  2006  Hørsholm Svømmeforening    39.84    2:10.38    2:51.37   
18  Naja O. K. Neergaard  2007  GTI    39.07        2:51.82   
19  Thilde Hjortshøj  2006  Hørsholm Svømmeforening    41.52        2:57.41   
20  Ulrikke Skjøth-Rasmussen  2007  Helsingør Svømmeklub    41.23  1:26.21  2:12.92    2:58.75   
21  Leonora Wahl-Brink  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    42.39  1:27.54  2:14.28    2:58.85   
22  Kamilla Elisabeth Thorsen  2007  Helsingør Svømmeklub    41.80  1:28.93  2:18.21    3:06.80   
23  Anna Bay-Jensen  2006  Helsingør Svømmeklub    43.13  1:30.22  2:19.13    3:06.91   
Amanda Liechti  2008  Køge Svømmeklub    43.43  1:30.30  2:16.68    3:01.25  EXTRA 
Nina Griffin  2007  Gentofte Svømme Klub            DSQ  sw 6.4 ved 125m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  15 september 2019 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  11:40 
 
Resultat Løb 35 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 35 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Holdstævne for Årgangssvømmere    Udskriftsdato  15 september 2019   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  11:51   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Sigma Swim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  14 september 2019         
 
 
Løb 35, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub  50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Anders Junker  2005  Gladsaxe Svømmeklub    33.00  1:09.03  1:45.50    2:20.25   
Louie Hansen  2005  Gentofte Svømme Klub    33.71  1:10.34  1:47.72    2:24.16   
William Bendix Schmidt  2005  Gladsaxe Svømmeklub    33.89  1:11.77  1:49.18    2:25.20   
Peter Bjerre Olsen  2006  Gentofte Svømme Klub    34.82  1:12.31  1:50.48    2:28.12   
Theodor Wernberg Løvgreen  2005  Sigma Swim    35.34  1:12.76  1:51.12    2:28.60   
Tristan Jensen  2006  Hovedstadens Svømmeklub    35.31  1:12.68  1:51.41    2:29.73   
Malthe Funk Larsen  2005  Sigma Swim    35.24  1:13.33  1:53.20    2:30.80   
Oscar Rybak-Andersen  2005  Gentofte Svømme Klub    36.07  1:14.81  1:54.71    2:33.77   
Tobias Melhede  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    36.03  1:15.46  1:55.39    2:34.76   
10  Stefan Helding Danielsen  2005  Køge Svømmeklub    35.84  1:16.02  1:56.80    2:36.88   
11  Halfdan Dahl Jespersen  2006  Hovedstadens Svømmeklub    36.73  1:16.41  1:57.00    2:37.14   
12  Frederik Grove Ankerdal  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    38.49  1:18.53  1:58.14    2:37.44   
13  Storm Melgaard  2007  Køge Svømmeklub    35.78  1:16.16  1:58.42    2:38.72   
14  Magnus Tullberg  2005  Sigma Swim    38.07  1:19.50  2:01.41    2:41.03   
15  Rasmus Fabricius Pedersen  2005  Hørsholm Svømmeforening    37.17  1:18.29  2:01.69    2:43.70   
16  Mathias W. Rasmussen  2005  GTI    37.39  1:18.59  2:02.48    2:44.56   
17  Andreas Bendtsen  2007  Helsingør Svømmeklub    38.81  1:21.52  2:04.21    2:45.79   
18  Anders Rye Gefke  2008  Helsingør Svømmeklub    40.42  1:25.37  2:10.62    2:53.68   
19  Carl S. Sørensen  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    42.22  1:30.32  2:19.93    3:07.91   
Damian Dembinski-Eker  2006  Hørsholm Svømmeforening            DSQ  SW 6.4 v 100m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  15 september 2019 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  11:51 
 
Resultat Løb 36 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 36 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Holdstævne for Årgangssvømmere    Udskriftsdato  15 september 2019   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  12:07   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Sigma Swim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  14 september 2019         
 
 
Løb 36, 100m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub  50m        Opnået  Status 











 
Coco Li Fuhrmann  2006  Hovedstadens Svømmeklub    32.98        1:08.99   
Mille Frydendahl  2006  Sigma Swim    32.78        1:09.61   
Mathilde Severs  2006  Lyngby Svømmeklub    31.97        1:09.83   
Sofie Ravn Herche  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    31.92        1:11.57   
Sofie Amalie Krag  2006  Hovedstadens Svømmeklub    34.30        1:11.78   
Ida Villemoes Poulsen  2007  Gladsaxe Svømmeklub    34.60        1:12.97   
Sarah Ankjær Pedersen  2006  GTI    34.13        1:13.36   
Kamma Rasmussen  2006  Gladsaxe Svømmeklub    34.18        1:13.82   
Julie Hovmand  2007  Sigma Swim    33.94        1:13.94   
10  Nanja Frahm-Falkenberg  2006  Gentofte Svømme Klub    36.17        1:16.41   
11  Julie Philip  2007  Hovedstadens Svømmeklub    36.39        1:16.70   
12  Ea Lund Havgaard  2007  Helsingør Svømmeklub    36.35        1:17.13   
13  Annika Frederiksen  2007  GTI    36.92        1:17.25   
14  Rebecca Bell  2007  Lyngby Svømmeklub    37.29        1:18.13   
15  Anna Hjorth Christensen  2006  Køge Svømmeklub    36.01        1:18.87   
16  Marie Elster  2006  Lyngby Svømmeklub    36.63        1:19.02   
17  Marie Skole Sørensen  2006  GTI    38.71        1:20.79   
18  Astrid Hjuler Britze  2006  Hørsholm Svømmeforening    37.31        1:21.04   
19  Anne-Marie T. Kristensen  2007  Køge Svømmeklub    37.85        1:21.07   
20  Sophie Amalie Rasmussen  2006  GTI    37.52        1:21.77   
21  Laura Lind-Christensen  2006  Sigma Swim    37.79        1:22.36   
22  Maria Kjer Rasmussen  2007  Hovedstadens Svømmeklub    37.74        1:24.08   
23  Ella Kjær  2007  Gentofte Svømme Klub    40.68        1:24.32   
24  Laura Kaysfeld  2007  Gladsaxe Svømmeklub    38.36        1:25.21   
25  Anna Hinsch Lauritzen  2006  Gentofte Svømme Klub    36.55        1:25.31   
26  Silvia Martinsen  2007  Helsingør Svømmeklub    38.40        1:25.59   
27  Clara Dam Lukowski  2007  Hovedstadens Svømmeklub    41.24        1:25.93   
28  Vivian Bahador Snitker  2007  Sigma Swim    39.06        1:26.25   
29  Smilla Hauge  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    40.28        1:26.47   
30  Christine Dalsgaard  2007  Sigma Swim    39.56        1:27.04   
31  Victoria Haslund Mourier  2007  Hørsholm Svømmeforening    41.21        1:28.00   
32  Kamilla Figurski  2008  Hørsholm Svømmeforening    41.73        1:28.93   
33  Anna Dicte Bøgeskov  2007  Gladsaxe Svømmeklub    41.90        1:31.45   
34  Amanda Aidinian  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    41.50        1:32.30   
35  Freja Fyller Jacobsen  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    44.75        1:33.38   
36  Ingrid Stokholm Ellehøj  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    45.13        1:34.96   
37  Josephine Michelsen  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    46.29        1:38.74   
38  Rosamarie Grevelund  2007  Hørsholm Svømmeforening    47.77        1:42.64   
Edith Louise Vedel  2007  Gentofte Svømme Klub            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  15 september 2019 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  12:07 
 
Resultat Løb 37 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 37 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Holdstævne for Årgangssvømmere    Udskriftsdato  15 september 2019   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  12:18   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Sigma Swim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  14 september 2019         
 
 
Løb 37, 100m Medley Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub  50m        Opnået  Status 











 
Casper Puggaard  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    27.60        1:01.13   
Magnus Ulrik Larsen  2005  GTI    30.19        1:04.41   
Robert E Falborg Pedersen  2005  Gladsaxe Svømmeklub    30.46        1:04.89   
Aksel Thuesen Güsmer  2006  Hovedstadens Svømmeklub    31.98        1:06.69   
Hector Kaltoft  2006  Sigma Swim    34.06        1:08.43   
Laurits Boserup  2005  Gentofte Svømme Klub    32.75        1:08.45   
Nicholas H. Hansen  2005  Gladsaxe Svømmeklub    32.22        1:08.65   
Frederik Aarup-Andersen  2006  Gentofte Svømme Klub    32.98        1:10.11   
Joachim Poulsen  2006  Køge Svømmeklub    33.36        1:10.44   
10  Frederik Gersby  2006  Sigma Swim    33.32        1:12.13   
11  Marius Mains  2005  GTI    34.60        1:12.20   
12  Jens Krogh Hermansen  2006  Gladsaxe Svømmeklub    33.39        1:12.84   
13  Gustav Majkjær Mikkelsen  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    33.04        1:13.34   
14  Maximillian Udar  2006  Gentofte Svømme Klub    34.36        1:14.25   
15  Oswald Lindquist  2006  Gentofte Svømme Klub    35.39        1:15.13   
16  Felix Holkenfeldt Be Berg  2007  Hovedstadens Svømmeklub    35.34        1:15.63   
17  David Johannes Dahl  2006  Gentofte Svømme Klub    34.71        1:15.91   
18  Sander F. Høyrup Johnsen  2007  Lyngby Svømmeklub    36.03        1:16.00   
19  Gustav Krabbe Heldgaard  2006  Gladsaxe Svømmeklub    36.41        1:16.21   
20  Tobias Melhede  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    35.13        1:17.16   
21  Lucas Linderoth  2007  Sigma Swim    37.56        1:18.42   
22  Asger Hvilsom  2007  Helsingør Svømmeklub    36.77        1:18.50   
23  Mathias Hemmingsen  2007  Lyngby Svømmeklub    36.35        1:19.55   
24  Gustav R. Christiansen  2006  Hørsholm Svømmeforening    39.13        1:20.38   
25  Jonas Holm Clausen  2006  Helsingør Svømmeklub    38.53        1:24.29   
26  Oscar Berthelsen  2005  Helsingør Svømmeklub    40.57        1:24.36   
27  Laurits Højgaard Allin  2006  Helsingør Svømmeklub    40.75        1:28.90   
28  Philip Schou Christiansen  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    42.29        1:30.83   
Malthe Sommer  2009  Køge Svømmeklub    39.49        1:23.69  EXTRA 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  15 september 2019 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  12:18 
 
Resultat Løb 38 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 38 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Holdstævne for Årgangssvømmere    Udskriftsdato  15 september 2019   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  12:54   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Sigma Swim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  14 september 2019         
 
 
Løb 38, 400m Frisvømning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub  100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Andrea Lindberg Vedøe  2006  Sigma Swim    1:09.95  2:24.37  3:37.12    4:47.94   
Matilde Maagøe  2007  Hovedstadens Svømmeklub    1:08.00  2:23.68  3:39.85    4:53.99   
Molly Namensen  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    1:10.16  2:25.09  3:41.45    4:58.65   
Klara-Sofie Bollmann  2006  Køge Svømmeklub    1:10.02  2:27.65  3:44.12    5:00.55   
Isabella Pedersen  2007  Hovedstadens Svømmeklub    1:09.22  2:25.99  3:44.31    5:00.95   
Cecilie Rud  2006  Sigma Swim    1:13.30  2:29.95  3:47.41    5:04.53   
Zoe Overby Traberg  2006  Hovedstadens Svømmeklub    1:14.67  2:33.20  3:51.87    5:05.85   
Stella Demuth Andersen  2006  Gentofte Svømme Klub    1:12.34  2:30.20  3:49.22    5:05.91   
Amalie Backhausen  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    1:12.05  2:29.76  3:48.56    5:05.96   
10  Sabrina Meldgaard Pejø  2006  GTI    1:12.54  2:30.47  3:48.96    5:08.10   
11  Bianca Roos  2006  Gladsaxe Svømmeklub    1:12.49  2:31.45  3:50.53    5:08.52   
12  Christine Stubbe Lundsby  2006  Gentofte Svømme Klub    1:12.53  2:31.89  3:50.84    5:09.25   
13  Emily Reuter  2006  Lyngby Svømmeklub    1:16.88  2:37.47  3:56.75    5:15.13   
14  Silje Nygaard Engedal  2007  Gladsaxe Svømmeklub    1:12.87  2:33.50  3:56.17    5:16.85   
15  Røskva Rosenbohm  2007  Sigma Swim    1:14.32  2:36.41  3:58.98    5:18.12   
16  Mille Giolbas  2006  GTI    1:15.06  2:34.92  3:57.47    5:18.67   
17  Frida Caroline Knudsen  2007  GTI    1:16.11  2:39.08  4:01.50    5:22.00   
18  Caroline Haugland  2007  Helsingør Svømmeklub    1:15.93  2:40.72  4:07.87    5:32.77   
19  Alma Lind Babin  2006  Lyngby Svømmeklub    1:20.60  2:45.75  4:11.79    5:34.82   
20  Mejse Jakobsen  2007  Køge Svømmeklub    1:17.61  2:44.09  4:11.51    5:35.11   
21  Mollie Kaustrup Lindemose  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    1:19.62  2:46.65  4:14.35    5:40.41   
22  Anna Bruun-Møller  2007  Hørsholm Svømmeforening    1:20.90  2:48.48  4:16.14    5:41.23   
23  Caroline Victoria Reedtz  2007  Gentofte Svømme Klub    1:21.23  2:50.19  4:17.38    5:41.36   
24  Thilde Hjortshøj  2006  Hørsholm Svømmeforening    1:19.00  2:48.52  4:30.21    5:48.27   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  15 september 2019 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  12:54 
 
Resultat Løb 39 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 39 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Holdstævne for Årgangssvømmere    Udskriftsdato  15 september 2019   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  13:06   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Sigma Swim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  14 september 2019         
 
 
Løb 39, 400m Frisvømning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub  100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Sebastian Sand Gottlieb  2005  Sigma Swim    1:04.75  2:13.60  3:20.61    4:24.69   
Vincent Matras  2005  Gladsaxe Svømmeklub    1:04.55  2:13.59  3:21.29    4:30.09   
Valdemar Menck Nielsen  2005  Helsingør Svømmeklub    1:05.74  2:17.20  3:28.32    4:36.12   
August Arup Neergaard  2005  Gentofte Svømme Klub    1:05.97  2:16.82  3:27.90    4:38.06   
Daniel Bastholm  2005  GTI    1:05.42  2:16.34  3:28.27    4:38.76   
Magnus Jacobsen  2006  Sigma Swim    1:10.31  2:23.12  3:35.32    4:45.63   
Cilas Madsen  2005  GTI    1:08.58  2:21.65  3:34.47    4:45.89   
Gustav Steen Andersen  2006  Hovedstadens Svømmeklub    1:09.85  2:24.15  3:37.01    4:47.90   
Frederik Grove Ankerdal  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    1:09.38  2:24.18  3:37.84    4:52.40   
10  Magnus Steen Andersen  2006  Hovedstadens Svømmeklub    1:11.45  2:27.06  3:42.70    4:56.20   
11  Frederik Knakkergaard  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    1:12.84  2:29.87  3:47.44    5:01.24   
12  Rasmus Fabricius Pedersen  2005  Hørsholm Svømmeforening    1:11.29  2:29.63  3:48.20    5:02.92   
13  Noah Anker-Møller  2006  Sigma Swim    1:14.31  2:31.86  3:49.25    5:02.93   
14  Storm Melgaard  2007  Køge Svømmeklub        3:44.23    5:03.60   
15  Martin Svendson  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    1:13.00  2:30.20  3:48.00    5:05.54   
16  Carl Johan Møllenbach  2006  Gentofte Svømme Klub    1:12.51  2:30.15  3:49.64    5:10.57   
17  Lucas Emil Heinze  2005  Køge Svømmeklub    1:15.64  2:35.57  3:56.12    5:13.65   
18  Alexander Hartvigsen  2006  Lyngby Svømmeklub    1:16.50  2:37.25  3:59.20    5:18.82   
19  Jens Christian Koefoed  2006  Helsingør Svømmeklub    1:14.85  2:37.49  3:58.89    5:18.84   
20  Mathias Hemmingsen  2007  Lyngby Svømmeklub    1:17.80  2:41.82  4:03.00    5:21.03   
21  Sven Ole H. Frederiksen  2006  Gladsaxe Svømmeklub    1:17.19  2:40.45  4:05.60    5:25.04   
Mikkel Retbøll-Bauer  2006  Hørsholm Svømmeforening            DSQ  SW 4.4 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  15 september 2019 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  13:06 
 
Resultat Løb 40 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 40 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Holdstævne for Årgangssvømmere    Udskriftsdato  15 september 2019   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  13:48   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Sigma Swim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  14 september 2019         
 
 
Løb 40, 8x100m Fri Mix, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub  100m        Opnået  Status 











 
Sigma  2005  Sigma Swim            8:03.85   
  Tobias Rosengaard  2005      57.41        57.41   
  Sebastian Sand Gottlieb  2005      58.49        1:55.90   
  Hector Kaltoft  2006      59.20        2:55.10   
  Theodor Wernberg Løvgreen  2005      1:01.03        3:56.13   
  Andrea Lindberg Vedøe  2006      1:00.25        4:56.38   
  Agnete Boelt  2006      1:01.64        5:58.02   
  Mille Frydendahl  2006      1:02.21        7:00.23   
  Astrid Mulipola  2006      1:03.62        8:03.85   
                     
Hovedstaden Mix  2005  Hovedstadens Svømmeklub            8:10.97   
  Gustav Steen Andersen  2006      1:00.75        1:00.75   
  Coco Li Fuhrmann  2006      1:00.62        2:01.37   
  Falka Tind  2006      1:00.79        3:02.16   
  Magnus Steen Andersen  2006      1:02.81        4:04.97   
  Isabella Pedersen  2007      1:02.52        5:07.49   
  Aksel Thuesen Güsmer  2006      1:00.68        6:08.17   
  Mikkel Andersen  2005      1:00.90        7:09.07   
  Malu Melody Christensen  2006      1:01.90        8:10.97   
                     
Kvik Mix  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            8:19.02   
  Casper Puggaard  2005      56.15        56.15   
  Mads Sørensen  2005      1:02.54        1:58.69   
  Lucas Svej  2005      1:02.13        3:00.82   
  Martin Svendson  2005      1:03.02        4:03.84   
  Sofie Ravn Herche  2007      1:01.10        5:04.94   
  Martine Damborg  2007      1:04.78        6:09.72   
  Emma Hansen  2007      1:03.79        7:13.51   
  Molly Namensen  2006      1:05.51        8:19.02   
                     
Gsc Mix  2005  Gladsaxe Svømmeklub            8:26.97   
  Robert E Falborg Pedersen  2005      57.96        57.96   
  William Bogø Andersen  2005      1:00.86        1:58.82   
  Vincent Matras  2005      59.72        2:58.54   
  Anders Junker  2005      1:01.37        3:59.91   
  Ida Villemoes Poulsen  2007      1:05.64        5:05.55   
  Jasmine Løkkegaard  2006      1:05.44        6:10.99   
  Lise H. V. Waarst  2007      1:07.82        7:18.81   
  Bianca Roos  2006      1:08.16        8:26.97   
                     
Gentofte 8 Ball Mix  2005  Gentofte Svømme Klub            8:28.72   
  August Arup Neergaard  2005      59.05        59.05   
  Frederik Aarup-Andersen  2006      1:02.84        2:01.89   
  Laurits Boserup  2005      1:00.08        3:01.97   
  Stella Demuth Andersen  2006      1:06.67        4:08.64   
  Alba Mantoni  2006      1:04.15        5:12.79   
  Julie Heurlin Lunding  2006      1:06.26        6:19.05   
  Christine Stubbe Lundsby  2006      1:08.07        7:27.12   
  Erik Schmidt  2005      1:01.60        8:28.72   
                     
Gti Mix  2005  GTI            8:30.00   
  Julie Liv Madsen  2006      1:03.20        1:03.20   
  Magnus Ulrik Larsen  2005      57.65        2:00.85   
  Cilas Madsen  2005      1:01.62        3:02.47   
  Emil Szipli Pedersen  2006      1:05.90        4:08.37   
  Frida Caroline Knudsen  2007      1:06.84        5:15.21   
  Marie Skole Sørensen  2006      1:08.27        6:23.48   
  Daniel Bastholm  2005      59.80        7:23.28   
  Sabrina Meldgaard Pejø  2006      1:06.72        8:30.00   
                     
Helsingør Mix  2006  Helsingør Svømmeklub            8:50.42   
  Valdemar Menck Nielsen  2005      55.70        55.70   
  Nicklas Reinstrup  2006      1:01.07        1:56.77   
  Linus Heinrichsen  2006      1:03.01        2:59.78   
  Asger Hvilsom  2007      1:09.01        4:08.79   
  Caroline Haugland  2007      1:07.00        5:15.79   
  Ea Lund Havgaard  2007      1:10.32        6:26.11   
  Andrea Søeborg  2006      1:12.18        7:38.29   
  Silvia Martinsen  2007      1:12.13        8:50.42   
                     
Red Stags Mix  2005  Hørsholm Svømmeforening            8:53.25   
  Illia Bulba  2005      1:00.97        1:00.97   
  Amalie Rose Søndergaard  2006